Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#18151) renegat1


renegat1
tag

Sziasztok!
Beltéri cserét a 1272 telefonszámon lehet csak kérni? Van valamilyen menüpont, mert semmit nem találok.(Hibabejelentés esetleg?) Reggel óta 3-szor próbáltam, de már zene undorom lett. Döglődik az SD és lecserélném HD beltérire.

(#18152) fer válasza renegat1 (#18151) üzenetére


fer
őstag

A digi honlapján is lehet hibabejelentést tenni.

''A részegek okozzák a balesetek 30%-át, tehát a józanok sokkal veszélyesebbek! Viharban azért látjuk előbb a villámlást és csak utána halljuk a mennydörgést,mert a szemünk előrébb van, mint a fülünk."

(#18153) yanna válasza renegat1 (#18151) üzenetére


yanna
őstag

Nekem a digis "szerelő" megadta a számát, azóta vele konzultáltam kétszer háromszor.

(#18154) draco31 válasza renegat1 (#18151) üzenetére


draco31
veterán

Bármi van, mindig hibabejelentőre megyek, az a leggyorsabb.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#18155) Winnie The P


Winnie The P
őstag

Háát, ma valami nagyon nagy gond lehet/lehetett, ugyanis az Aranyeső Yuccában német nyelven és román felirattal ment az AMC-n kb. 20-25 percen keresztül. Gondoltam felhívom őket, hogy igaz tanultam németül de mára elkopott a tudás, de azt sem tudtam. Aztán egy idő után eltünt a felirat és magyar nyelvű lett a film.

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#18156) Winnie The P


Winnie The P
őstag

Hali!
Kérdésem lenne, hogy másnál sem viszi a távirányitó az M4HD hangerelyét? Azaz hiába halkítom le a távirányítóval a hangerő nem változik?!

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#18157) fer válasza Winnie The P (#18156) üzenetére


fer
őstag

Akkor nem csak az m4, hanem duna m1, meg amin még DD hang van. A hang beállításokon kell változtatni a menüben. De miért nem a tv távirányítón változtatod a hangerőt?

''A részegek okozzák a balesetek 30%-át, tehát a józanok sokkal veszélyesebbek! Viharban azért látjuk előbb a villámlást és csak utána halljuk a mennydörgést,mert a szemünk előrébb van, mint a fülünk."

(#18158) yanna válasza Winnie The P (#18156) üzenetére


yanna
őstag

Itt működik rendesen.

(#18159) Winnie The P válasza fer (#18157) üzenetére


Winnie The P
őstag

Szoktam ott is, de néha szükség lenne a digi távirányitóra. Megvan úgy néz ki most jó.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#18160) AtHoS válasza Winnie The P (#18159) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Nálam így néz ki és lehet állítani a hangerőt minden csatornán

Menü - Rendszer beállítások - AV beállítás
Hangtípus -> Digital
SPDIF hang -> Digital
HDMI Audio -> Auto

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#18161) fer válasza AtHoS (#18160) üzenetére


fer
őstag

Jó, de az sem mindegy milyen box-od van.

''A részegek okozzák a balesetek 30%-át, tehát a józanok sokkal veszélyesebbek! Viharban azért látjuk előbb a villámlást és csak utána halljuk a mennydörgést,mert a szemünk előrébb van, mint a fülünk."

(#18162) Predator2


Predator2
addikt

Helló

A Diginél elérhető valahol a csatorna kiosztás?
Elméletileg a szüleim a fullos csomagban vannak.

THX

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#18163) Winnie The P válasza AtHoS (#18160) üzenetére


Winnie The P
őstag

Na, most megnéztem, nálam most így jó:
Hangtípus: Digital
SPDIF hang: Digital
HDMI Audio: PCM

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#18164) garga01 válasza Predator2 (#18162) üzenetére


garga01
senior tag

digi.hu Szolgáltatásaink -> Televízió alatt csatornakiosztás (felül lehet kiválasztani a műholdast)
Ha frekvenciával akarod látni, van több ilyen oldal is, pl.
Kingofsat
Lyngsat
Flysat
(annyi, hogy mivel ezek technikai paramétereket mutatják, nincs megkülönböztetve a régiók, így az összes Digi által adott adó szerepel a listában, de a magyar kártya nyilván nem nyit ki mindent)

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

(#18165) Keszi86


Keszi86
csendes tag

Sziasztok. Nem tudom kérdezte-e már valaki de Digi TV műholdas adást lehet fogni 60 cm-es tányérral?

[ Szerkesztve ]

(#18166) garga01 válasza Keszi86 (#18165) üzenetére


garga01
senior tag

Lehet, de nincs benne sok tartalék. Besimult felhőzet és eső/hó mellett a kényes TP-ken akadni fognak, pixelesdnek a csatornák v elmegy a jel. Minimum 80-as antenna javasolt (ekkorát ad a szolgáltató is), de a 90-es a legjobb vagy a fölött.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

(#18167) Keszi86 válasza garga01 (#18166) üzenetére


Keszi86
csendes tag

Köszi szépen a választ. Akkor a 45-ösben nem is gondolkodok. :DD

(#18168) garga01 válasza Keszi86 (#18167) üzenetére


garga01
senior tag

Ha nem muszáj kicsit venned, akkor nagyobbal jobban jársz.
A 45-ös méretben egyedül a TechniSat éri meg, de akkor abba egy jobb fejet vegyél, Inverto Black ultra-t. De ez is inkább kamionhoz javasolt, ahol tényleg számít nagyon, hogy ne foglaljon sok helyet.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

(#18169) fer


fer
őstag

Az Inverto Black ultra nálam nem vált be, egy csomó adó nem jött be a kaon-al, vissza is küldtem, mert azt hittem hibás, de a csere fejjel is ua. volt a helyzet, a strong beltérivel gond nélkül üzemelt. Utána jártam és kiderült, hogy néhány box nem szereti a túlerősített jelet, hát a digi kaon-ja is ilyen, legalább is az enyém ilyen. Lehet kapni jelcsillapítót, de ennek megint semmi értelme csak azért venni egy erősített jelű LNB-t, hogy azt utána
csillapítsuk. Max akkor, ha már megvan a fej, csak szolgáltató váltás miatt derül ki, hogy nem tökéletes vele a vétel, de ilyenkor is az állíthatót ajánlott venni.

''A részegek okozzák a balesetek 30%-át, tehát a józanok sokkal veszélyesebbek! Viharban azért látjuk előbb a villámlást és csak utána halljuk a mennydörgést,mert a szemünk előrébb van, mint a fülünk."

(#18170) garga01 válasza fer (#18169) üzenetére


garga01
senior tag

Sajnálom, akkor a Kaon-ba vmi ipari hulladék tunert raktak ezek szerint.
Viszont egy 45 centis antennának nagyon kicsi az erősítése, ott nem hinném hogy gondot okozna. Nemrég raktam fel egy 60 centis antennát BU fejjel, igaz az Astra 19,2K-re, de az is egy erős műhold de nincs túlvezérlésem, sőt 60-80%-os a jel minőség. Igaz, egy komolyabb box-al veszem.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

(#18171) draco31


draco31
veterán

Augusztus közepén cseréltek fejet, és még nem jött róla csekk.
Kezdhetek örülni, vagy meg fog az jönni?

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#18172) sherlock82


sherlock82
senior tag

Egy kollégámmal beszélgettem a napokban és mondta hogy lemondta a tányéros digi előfizetését, mert megvették a magyarok a románoktól és január 1 től őrült áremelés várható! :D

Nem tudom ebből mennyi lehet az igazság ?!

Iphone 8, Adidas ultraboost 22, Casio G-Shock GBD-200-9ER

(#18173) draco31 válasza sherlock82 (#18172) üzenetére


draco31
veterán

Akkor őrült hamar csődbe megy, mert mindenki lelép :DDD

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#18174) garga01 válasza sherlock82 (#18172) üzenetére


garga01
senior tag

[link] 2021 óta ismert dolog, a kábeles topik ezzel van tele.
Csak a műholdasnál nem tudnak olyan könnyen variálni, mivel a feladást az RCS/RDS végzi. De simán elképzelhető az emelés, aztán majd egyszer gondolom leválnak és lesz külön műhold és frekvenciakészletük. Persze ha nem építik le a műholdas tv-t, ki tudja mit találnak ki :D

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

(#18175) Predator2


Predator2
addikt

Helló

Digi műholdas tv-nél van arra lehetőség, hogy csökkentsem a számla végösszegét?

Jelenleg 3 tv-n használjuk a digi tv szolgáltatását. Van arra mód, hogy mivel csak max 2 tv megy a 3. beltérit "visszaadom"? Ezzel csökkenne a számla? Ha igen akkor mennyivel csökkenne? A hűség már lejárt.
Nagyjából 6000Ft/hó amit fizetek.

Köszönöm a türelmet és a választ előre is.

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#18176) draco31 válasza Predator2 (#18175) üzenetére


draco31
veterán

Így tippre 500-1000 között lenne a csökkenés.
De lehet hamarabb lesz válasz, ha felhívod őket. Hibabejelentőt válasz, akkor van leghamarabb ügyintéző tapasztalatom alapján. :)

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#18177) garga01 válasza Predator2 (#18175) üzenetére


garga01
senior tag

Nézd meg a számlarészletezőt v töltsd le, ott tételesen rajta van a 2. és 3. box díja úgy tudom.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

(#18178) yanna válasza garga01 (#18177) üzenetére


yanna
őstag

Csodálkoznék, ha nem lenne rajta.

(#18179) kl122 válasza sherlock82 (#18172) üzenetére


kl122
tag

Ennek első felvonása idén már tapasztalható volt, ezért is mondtam le (meg a kábeleset is). Mert a műholdas ráadásul még egy fapados sz.r is és épeszű ember nem fogja ennyiért megtartani, pláne ha megint emelnek rajta az inflációkövetőn felül is, mert az egyetlen előnyét -amiért érdemes volt használni- az olcsóságát azt már kivégezték.

(#18180) yanna válasza kl122 (#18179) üzenetére


yanna
őstag

Ez egyértelmű, eddig az ár/érték arány volt a húzóerő. Ha ez megváltozik/zott, akkor részemről is ennyi volt.

(#18181) Tizedes1


Tizedes1
aktív tag

Kedves Szakik!

Miután a digi beltérit visszaadtam, a megmaradt tányérral melyik műholdról lehetne a legtöbb ingyenes/sport/ magyar adót befogni? :F :F :R :R

(#18182) garga01 válasza Tizedes1 (#18181) üzenetére


garga01
senior tag

Egyikről sincs túl sok :D
Amit tudok javasolni, az Eutelsat 9-ről foghatóak az M1-M5,Duna, stb. állami adók de pl. bizonyos sport közvetítések kódoltak, csak kártyával vehetők. 7000 Ft egyszeri díjért lehet igényelni, nekem van már egy ideje. Innen vehető az M4 a legjobb minőségben. Sok más ingyenes adó ezen a holdon nincs, ami Italy -t ír és Stream X.. sorokon lévő adók azok csak spéci vevővel és nagyobb antennával foghatók, neked azok nem játszanak.
Az Astra1 19,2°K-ről még egy javasolt műhold mert rengeteg ingyenes adó van rajta, de sok az SD csatorna. Főleg német, de van pár angol, francia, stb.. csatorna. Innen vehető az Eurosport1 SD-ben németül, meg a német állami tv-k (ARD, ZDF) sok sportműsort adnak HD-ben. Mellette van jó pár zeneadó (MTV, Deluxe Music, stb..) Angol nyelvből a legtobb az hírcsatorna (CNN, CNBB, BBC World) ,de az MTV-nél és a Comedy Centralnal van sok sorozat amit lehet angolul nézni. Az NHK Wolrd nekem az egyik favorit, japán csatorna angol nyelven, az országot, kultúrájukat mutatja be, sok dokumentumfilm van rajta, de adnak szumót is :D
Az Astra2 is még népszerű, sok angol nyelvű adó van, de innen is csak a Europe nyalábon vehető frekvenciák foghatók be nálunk! Viszont a legtöbb ingyenes adó itt tv shop, vallási adó. Pár hírcsatorna, zeneadó, meg 1-2 értelmes adó van, szerintem ez a pozíció nem éri annyira meg. Ráadásul az SD csatornák eléggé tömörítettek, elég gyatra a kép a legtöbbön. A fenti Astra1-en sokkal nagyobb bitrátával tolják a németek.

Ha esetleg tudsz vmilyen idegen nyelven, a fentieken túl tudok javasolni másik műholdat is :)
Illetve ha nincs beltérid, mivel akarod venni a műholdas adásokat, tv beépített tunerjével?
(Ha további kérdéseid merülnének fel, ne offoljunk itt van másik topik az egyéni vétel témára: Milyen műholdvevőt + parabola antennát vegyek? és DVB-T, DVB-S (2), DVB-C eszközök

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

(#18183) Tizedes1 válasza garga01 (#18182) üzenetére


Tizedes1
aktív tag

Köszönöm a kimerítő választ !! :K :K :R :R :R :R

(#18184) asynur


asynur
tag

Sziasztok!

Új ügyfél esetén kb. mennyi idő szokott lenni mire a megrendelés indításától kiépítésre kerül a szolgáltatás?
Telekomos SAT megszűnése miatt váltanánk és eddig a digi tűnik a legoptimálisabb alternatívának. (kábelezés tehát már megvan, a parabola helye pedig remélhetőleg megfelelő lenne az újnak is).
Személyesen neten vagy telefonon jobb elindítani a dolgot a diginél?
Ha bármi egyéb dologra érdemes szerintetek odafigyelni azt is szívesen olvasom, előre is köszi.

[ Szerkesztve ]

(#18185) fer válasza asynur (#18184) üzenetére


fer
őstag

Mindegy hogyan indítod a dolgot, a gyorsaság szerelők mennyiségén múlik, ha van elég emberük akkor nem kell sokat várni, de ez szerintem a ritkábbik eset. Hozzám több mint két hónap múlva jött a szerelő, pedig mindent megcsináltam, parabola felszerelés, beállítás kábelezés, neki csak a dobozt kellett összekötnie, és kész. Ja meg a papír munka, az eltartott vagy negyed óráig, a beüzemelés meg kb 2 perc volt.

''A részegek okozzák a balesetek 30%-át, tehát a józanok sokkal veszélyesebbek! Viharban azért látjuk előbb a villámlást és csak utána halljuk a mennydörgést,mert a szemünk előrébb van, mint a fülünk."

(#18186) asynur válasza fer (#18185) üzenetére


asynur
tag

Köszi, akkor lehet, hogy mégis az iptv lesz a befutó, ez meg marad tartalék lehetőségnek.

(#18187) kl122 válasza asynur (#18186) üzenetére


kl122
tag

Én a Yettel tv-t javasolnám, ha elérhető nálad, az is iptv. Közel azonos áron van, viszont minőségben sokkal jobb, funkcionalitásban pedig fényévekkel veri a parabolás Digit.
16 év után idén hagytam ott a parabolás Digit mert semmit nem fejlesztenek de az árat azt rendesen felverték.

(#18188) asynur válasza kl122 (#18187) üzenetére


asynur
tag

Köszi, azt is nézegettem szimpatikus is lenne (valamint nem kéne a vezetékezéssel sem szívni), de az internet mindenképpen maradna a telekomnál mert ugyan rezes de még mindig gyorsabb mint amit itt tud a yettel (~50 vs. ~90mbit) magenta 1 miatt árban is jobb és külön nem lehet tv-t csak net vagy mobil szolgáltatás mellé ha jól tudom.

(#18189) yanna válasza kl122 (#18187) üzenetére


yanna
őstag

A Yettel fórumban vegyesek a tapasztalatok a szolgáltatás minőségével kapcsolatban.

(#18190) kl122 válasza asynur (#18188) üzenetére


kl122
tag

Egyébként ha megnézed a parabolás Direct One is hasonló árban van mint a Digi, és ott azért mégis minőségibb az egész szolgáltatás, van normális EPG, app, minden. Ha már a parabolás tévét szeretnél. Meg nem kell hónapokat várni a bekötésre.

Telekom IPTV az ezekkel az új boxokkal nem tudom milyen, olyanom még nem volt, a DiGInél voltam 16 évig.

[ Szerkesztve ]

(#18191) kl122 válasza yanna (#18189) üzenetére


kl122
tag

Nekem az ég világon semmi bajom nincs vele, több mint fél éve használom. Se a nettel, se a tévével. Persze mindenbe bele lehet kötni ha valaki csak a hibákat keresi...

(#18192) asynur válasza kl122 (#18190) üzenetére


asynur
tag

Az Eurosportok hiánya sajnos a Direct One-t egyből kizárta (tudom van már külön app és előfizetés rá de sajna nem mindenki tudja/hajlandó ezeket a megoldásokat megtanulni és használni a családban). Telekomos topicot olvasgatva a régi Win CE -s boxot mondják még jobbnak, amit már nem nagyon adnak ki állítólag, az újabb androidos boxot kevésbé szidják de a tökéletestől még úgy tűnik az is messze van.

(#18193) yanna válasza kl122 (#18191) üzenetére


yanna
őstag

Igen, azért írtam hogy vegyesek, mert az igények nem feltétlenül egyeznek.

[ Szerkesztve ]

(#18194) PBAni


PBAni
friss újonc

Sziasztok!
Be lehet állítani hogy kiírja a műsorújságot, vagy ez mindenkinél egységes hogy jó néhány csatornánál nincs kiírva semmit? AXN, Viasat csatornák, AMC, PRIME...

(#18195) Winnie The P válasza PBAni (#18194) üzenetére


Winnie The P
őstag

Hali!
Egységes.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#18196) draco31 válasza PBAni (#18194) üzenetére


draco31
veterán

Ez ilyen csodás cucc :D

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#18197) Víz Elek


Víz Elek
senior tag

Sziasztok!
Olyan kérdésem lenne, hogyha szeretnék kivinni Németországba egy digi beltéri egységet kártyával együtt, viszont nincs a családban semmilyen digi előfizetés, az megoldható úgyhogy pl. bemegyek a digihez, elmondom, hogy ezt a csomagot szeretném, viszont beüzemelem magamnak az úgy megoldható, vagy pedig ők mindenféleképpen kijönnek?
Kint ahol elünk, előttünk magyarok voltak, és ott hagyták a parabola antennát, abban az irányban is amilyenben kell, ők is digit használtak előtte.

Érdekelne, hogy szerintetek járható-e ez az út, hogy azt mondom, hogy köszönöm, de nem élnék a beüzemelés lehetőségével, megoldom magamtól.
Érvényes magyar lakcimem van, illetőleg magyar bankszámla is, amiről megtörténhetne a havidij levonása.

Samsung S9

(#18198) fer válasza Víz Elek (#18197) üzenetére


fer
őstag

Kérdezd meg őket.

[ Szerkesztve ]

''A részegek okozzák a balesetek 30%-át, tehát a józanok sokkal veszélyesebbek! Viharban azért látjuk előbb a villámlást és csak utána halljuk a mennydörgést,mert a szemünk előrébb van, mint a fülünk."

(#18199) 4Grider válasza Víz Elek (#18197) üzenetére


4Grider
nagyúr

"Amennyiben az Előfizető nem kér beüzemelést, úgy abban az esetben csak HD beltéri egységet igényelhet a Szolgáltatótól, melyet köteles megvásárolni."

(#18200) Víz Elek válasza 4Grider (#18199) üzenetére


Víz Elek
senior tag

Köszi a választ, a másik topikban is.
ugyan mennyit kérnek egy ilyen beltéri egységért ?

illetve akkor abból sem lenne gond, hogyha látják azon a címen ami szerepel a lakcímkártyámon abszolút nincs semmilyen Digi előfizetés..?
max. Nagybátyámat tudnám megkérni a családon belülről, mondjuk neki is csak Digi mobil van.

[ Szerkesztve ]

Samsung S9

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.