Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#18201) draco31 válasza Víz Elek (#18200) üzenetére


draco31
veterán

Mivel ez új előfizu lesz, így ez után lesz a címeden előfizu.
Papíron ott lesz ahová a lakcímkártyád szól, gyakorlatilag meg tök mindegy amíg a számla fizetve van.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#18202) 4Grider válasza draco31 (#18201) üzenetére


4Grider
nagyúr

Gyakorlatilag csak azért nem szabad jelezni, hogy külföldre viszi az előfizetői kártyát, mert a műholdas szolgáltatásnak is van területi hatálya. Így ha kiderül, hogy külföldön vesszük igénybe, a szolgáltatónak fel kell mondania az előfizetői szerződést (meg sem kötheti).

(#18203) Víz Elek válasza 4Grider (#18202) üzenetére


Víz Elek
senior tag

Igen, ezzel tisztában vagyok, hogy nem szabad jelezni, mert akkor nem is adják oda.
Ezért is kérdeztem, hogy nekik nem lesz feltűnő, hogy még nincsen a házban digis előfizetés, most meg kötünk egyet, de mégsem kérjük a "bekötési" szolgáltatást.

Samsung S9

(#18204) 4Grider válasza Víz Elek (#18203) üzenetére


4Grider
nagyúr

Nálunk is van fenn a családi házon parabola, amit vagy 10 éve nem használunk. Hozzáértőnek nem tart sokáig átállítani.

(#18205) Víz Elek válasza 4Grider (#18204) üzenetére


Víz Elek
senior tag

Oké, szuper.
Napokban bemegyek akkor megérdeklődöm, hogy mi újság.
Ha esetleg valamiot kötözködnek, akkor elmentettem azt, amit te küldtél először is a nem bekötéssel kapcsolatban.
Köszi mindenkinek. :R

Samsung S9

(#18206) draco31 válasza Víz Elek (#18203) üzenetére


draco31
veterán

Max ha kérdik, UPC volt eddig, de nem tetszett, így van minden, ezért nem kéred a bekötést, aztán annyi.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#18207) Víz Elek válasza draco31 (#18206) üzenetére


Víz Elek
senior tag

Rendben, köszönöm szépen neked is a segítséget. :R

Samsung S9

(#18208) kovyhun válasza Víz Elek (#18200) üzenetére


kovyhun
tag

Szia,
szerintem a legegyszerűbb, ha van egy rokonodnál tányéros digi, oda kérnek még egy beltérit (max. 3 lehet) Mivel antenna is van már fent, szerintem nem erőltetik a beüzemelést, ráadásul talán csak 500ft a havidíja a plusz beltérinek.
Egy hátránya van: ha esetleg gond van a szerződéses címen, haza kell hozni ezt a beltérit is, mert a szerelő lehet keresni fogja.

"Hajszolom a tudást, de ő mindig gyorsabb nálam!"

(#18209) Víz Elek válasza kovyhun (#18208) üzenetére


Víz Elek
senior tag

Szia, első körben én is ezt szerettem volna, hogy egy családtag hozzon ki egyet nekem pluszba.
de családon belül senkinek sincs… csak a helyi tv+net szolgáltató.

Samsung S9

(#18210) akey


akey
csendes tag

Sziasztok,
Nem tudja valaki, hogy esetleg tervben van a Diginél, hogy műholdas TV-hez is adna Smart CAM kártyát? Előre is köszönöm mindenkinek a segítséget!

(#18211) garga01 válasza akey (#18210) üzenetére


garga01
senior tag

Nem valószínű, sok évvel ezelőtt volt egy rövid időszak, hogy lehetett csak modult kérni. Aki akkor kért, azoknak még most is működik, de utána megszüntették és vissza sem hozták a lehetőséget.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

(#18212) yanna válasza garga01 (#18211) üzenetére


yanna
őstag

Másfél éve lecseréltem beltérire, körülményes, kényelmetlen volt minden csatorna variálás után nulláról kezdeni szinte mindent.

(#18213) kovyhun válasza yanna (#18212) üzenetére


kovyhun
tag

Lehet ezért vezették ki, nem akarnak maguknak problémákat.
Régebben én is érdeklődtem náluk, hogy ki lehetne-e cserélni a beltérit modulra, de nincs rá lehetőség.

"Hajszolom a tudást, de ő mindig gyorsabb nálam!"

(#18214) yanna válasza kovyhun (#18213) üzenetére


yanna
őstag

Ez pontosan így történt, sok felhasználónak nyűgös volt, pedig elméletileg a kényelmet szolgálta volna.

(#18215) yanna


yanna
őstag

Kezd a tököm tele lenni ezzel a digivel...

(#18216) Alusky


Alusky
aktív tag
LOGOUT blog

Hali

A sokáig nem használtuk jellegű ideiglenes "hozzáférés megtagadva" dolgot vissza lehet valahogy egyszerűbben kapcsoltatni, mint az ügyfélszolgálat hívogatása?
Régen a szerelő mondta, ha sokat nem használjuk inaktívvá teszik, akkor küldjem el neki SMS-ben a kártya kódját, nem kell semmi sallang aztán ő visszakapcsolja, de már nem dolgozik a Diginél azóta. Nincs erre valami automatikus online felület véletlenül?

Automata váltósként a legjobb barátom az akkumulátor.

(#18217) kovyhun válasza Alusky (#18216) üzenetére


kovyhun
tag

Valamelyik csatornára kell kapcsolni és fél vagy egy óra alatt frissíti a kártyát.
De már nem tudom, talán M1?
Pedig párszor jártunk így nem használt, áramtalanított beltérivel.

"Hajszolom a tudást, de ő mindig gyorsabb nálam!"

(#18218) gabor9991


gabor9991
őstag

2 különböző helyen 3 box is azt írja hogy nincs jel.
Ez valami központi hiba lesz?

(#18219) draco31 válasza Alusky (#18216) üzenetére


draco31
veterán

Nyomni kell telefonon, 5-10 perctől többet sosem hallgattam azt a jó kis zenét. Más módról nem tudok.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#18220) garga01 válasza gabor9991 (#18218) üzenetére


garga01
senior tag

Inkább helyi, antennában nincs hó vagy nem szakad az eső?
Én most ránéztem pár adóra, van jel.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

(#18221) gabor9991 válasza garga01 (#18220) üzenetére


gabor9991
őstag

Órák óta ez van, hó esett, de a fej tiszta, azért kérdeztem mert a szomszédban külön antenna+beltérivel ugyanezt írja hogy nincs jel.

(#18222) kl122 válasza akey (#18210) üzenetére


kl122
tag

Elnézve a magyar DTH helyzetet, hogy a szolgáltatások versenyképtelenek, fapadosak, éppen elfogadható szintű képminőséggel, emiatt folyamatosan zuhan az ügyfélszám, kötve hiszem, hogy akár a 4iG-DIGI akár a Direct One bármilyen nagyobb fejlesztést fog eszközölni a jövőben. Ez ugyanúgy igaz amúgy a fizetős MindigTv-re is
A 4iG-DIGI számára meg főleg nem egy nagy üzlet, hisz a bevétel nagy részét egyből utalják tovább a román DIGI-nek akik a mai napig nyújtják a szolgáltatás teljes műszaki részét.

(#18223) nagysandor79


nagysandor79
aktív tag

mitől lehet az, hogy a két db hd beltériből az egyiken szaggat az adás és néha ki írja hogy nincs jel. a másik beltéri hibátlan.
egy fej két kimenet. nincs zavaró "tárgy" a tányér közelében.

(#18224) garga01 válasza nagysandor79 (#18223) üzenetére


garga01
senior tag

Lehet egyik kimenet hibás a fejen. De inkább átnézném a csatlakozókat, valahol lehet nem érintkezik.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

(#18225) draco31 válasza nagysandor79 (#18223) üzenetére


draco31
veterán

Nekem ebből volt fejcsere ősszel. Azóta nincs gond.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#18226) fer válasza nagysandor79 (#18223) üzenetére


fer
őstag

Ha felcseréled őket akkor melyik a rossz?

''A részegek okozzák a balesetek 30%-át, tehát a józanok sokkal veszélyesebbek! Viharban azért látjuk előbb a villámlást és csak utána halljuk a mennydörgést,mert a szemünk előrébb van, mint a fülünk."

(#18227) nagysandor79 válasza fer (#18226) üzenetére


nagysandor79
aktív tag

Felcseréltem őket, először vacakolt, kimentem megnézni a kábelt semmi hibát nem találtam rajtuk,de azóta tökéletes, remélem így is marad.

(#18228) Tizedes1 válasza garga01 (#18211) üzenetére


Tizedes1
aktív tag

Tehát, ha nekem volt CI kártyám és ezt muszáj volt visszaadnom, akkor engem megvezettek?? :Y :Y
(Annyit mondtak kb 2-3 éve,hogy a kártyákkal műszaki hibák vannak és kötelező beltérre cserélném, visszahívják, bevonják a kártyákat. ) :(((

[ Szerkesztve ]

(#18229) fer válasza Tizedes1 (#18228) üzenetére


fer
őstag

:K

''A részegek okozzák a balesetek 30%-át, tehát a józanok sokkal veszélyesebbek! Viharban azért látjuk előbb a villámlást és csak utána halljuk a mennydörgést,mert a szemünk előrébb van, mint a fülünk."

(#18230) AtHoS válasza Tizedes1 (#18228) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Te tapasztáltál bármilyen problémát?
Ha nem és ennek ellenére visszaadtad a kártyát annak ellenére, hogy meg voltál vele elégedve, akkor szerinted ez kinek a hibája?...költői kérdés, de sajnos sokszor a saját tapasztalatot felülír a "mit mondott a "semmihezsemértő felolvasó" ügyintéző

read-only mode on the forum

(#18231) draco31


draco31
veterán

SD beltéri újra elhalálozott, ismét kibírt kb 2 évet.
Igazán adhatnának helyette HD-sat, de gondolom megint egy ilyen jön majd.
Elkezdtek akadozni az adások, csináltam gyári visszaállítást, de semmit nem talál. Viszont jelet meg 98% ot ír. Másik beltéri ugyan ott hibátlanul megy tökéletes jellel.
Így ma jelentem, kedden talán még nem, de szerdán legkésőbb jön is az új drágaság :D

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#18232) Winnie The P válasza draco31 (#18231) üzenetére


Winnie The P
őstag

Ezekkel az a baj, hogy állandóan javítva, újjítva vannak. Egy kalap sz@rt nem érnek. Ideje volna már egy teljesen új garniturát kiadni sd-ből és hd-ből is!

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#18233) yanna válasza Winnie The P (#18232) üzenetére


yanna
őstag

Szerintem újként is bontott hulladékból készültek, annyira xarok.

(#18234) draco31 válasza Winnie The P (#18232) üzenetére


draco31
veterán

Ez kivételesen új példány volt, de lőtte használtak jöttek mindig.
Jönne már meg a vezetékes net, aztán megszűnnének ezek a vackok.
Na majd kiderül 1-2 nap múlva, hogy mi lesz az új példány. :D

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#18235) AtHoS válasza draco31 (#18234) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Anno nálam Duál SD hibánál helyszínen kiszedett egy panelt a szerelő, berakott egy javítottat és viszlát. Második ilyen esetnél kértem HD-t, azóta azok működnek

read-only mode on the forum

(#18236) draco31 válasza AtHoS (#18235) üzenetére


draco31
veterán

Én is akartam már HD-re cserét, csak az a baj, hogy 3 beltérim van, 2db HD és 1db SD, és emiatt nem cserélik harmadiknak is azt.
Nálam javítás sosem volt, mondtam mi van, vette ki a kocsiból a csere dobozt, beállította, aztán viszlát.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#18237) draco31


draco31
veterán

Egyébként a HD beltérik ára mennyibe lenne, ha megvétel lenne?
Csak mert most számolgatom, 9 éve van meg nekem, és 32.000-nél járok /db bérleti díjnál.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#18238) draco31


draco31
veterán

Meg is volt a csere, ugyan úgy egy Hyundai HSS-5160NA lett a kiválasztott, szeptemberi matrica, és optimalizált tápegység felirat rajta, gondolom az volt cserélve benne korábban.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#18239) ricsko72


ricsko72
tag

Sziasztok!

Tudnátok ajánlani Digi kábeltv-hez fullhd beltérit, ami dupla DVB-C tuneres? :R

(#18240) Winnie The P válasza ricsko72 (#18239) üzenetére


Winnie The P
őstag

Ez műholdas részleg. Van saját topikja.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#18241) Orlin


Orlin
addikt

Sziasztok!

Nos nálam az egyik szobában az egyik bérelt Kaon NA 1000 HD beltéri kezdi megadni magát.Random megáll a kép "Nincs jel (00) hibával.Hiába kapcsolom ki és be semmi változás.0 jelszint.Ha áramtalanítóm utána jó pár óráig.Kicseréltem a másik beltérivel az ott megy jól és azt amelyik csinálja a hibát behoztam hozzám,hogy lehet szobánként lehet hiba a kábelezéssel vagy a fejjel kint.
Itt megint csinálta szóval a beltéri a ludas valószínű.
Jelentettem a hibát kaptam is emailt.Kíváncsi vagyok mikor jön a szaki és mit kapok.
Lehet itt is cserél egy panelt. ;]
Azért úgy sejtem nem állnak szobányi beltérik rendelkezésre.

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#18242) kovyhun válasza Orlin (#18241) üzenetére


kovyhun
tag

Szia,
Nálunk pénteken volt egy tervezett áramszünet. Utána nincs jel felirat, majd gyári visszaállítás és utána sem talált csatornát. Megpróbáltam másik dugasztáppal, mindjárt lett jel...
Ugyanilyen beltéri.

[ Szerkesztve ]

"Hajszolom a tudást, de ő mindig gyorsabb nálam!"

(#18243) yanna válasza kovyhun (#18242) üzenetére


yanna
őstag

"dugasztáp" Az meg mi...:F

(#18244) kovyhun válasza yanna (#18243) üzenetére


kovyhun
tag

Mikor a tápegység a konnektor dugvillában van, nem a készülékben.
Telefontöltőd is ilyen :)
Ez a jobbik eset, mert sok esetben a táp hibásodik meg, így szerelés nélkül cserélhető.

[ Szerkesztve ]

"Hajszolom a tudást, de ő mindig gyorsabb nálam!"

(#18245) yanna válasza kovyhun (#18244) üzenetére


yanna
őstag

Jólvan, így már leesett. :B

(#18246) Orlin válasza yanna (#18245) üzenetére


Orlin
addikt

Hello.
Nálunk amikor ebbe a szobába hoztam a tápegység maradt a másikban.
Ezzel is csinálja.
Amúgy hívott a szerelő pár órája.
A hiba emailben jelentése után 2 órával.
Holnap jön.
Szóval meglepően gördülékeny eddig.
Már ismételte is a hibát, szóvá ismerik.
Gondolom nem egyedi eset akkor.

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#18247) yanna válasza Orlin (#18246) üzenetére


yanna
őstag

Túlmelegedés talán, többször találkoztam ilyennel. :U

(#18248) kovyhun válasza Orlin (#18246) üzenetére


kovyhun
tag

Akkor gyorsan megoldódik :C
Meglepő hogy ilyen gyorsak :)

"Hajszolom a tudást, de ő mindig gyorsabb nálam!"

(#18249) kovyhun válasza yanna (#18247) üzenetére


kovyhun
tag

Igen, nagyon tud melegedni, nekem is két ceruzaelemen van :)

"Hajszolom a tudást, de ő mindig gyorsabb nálam!"

(#18250) yanna válasza kovyhun (#18248) üzenetére


yanna
őstag

Használt/javított kütyükkel. :((

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.