Új hozzászólás Aktív témák

  • ronin s8

    senior tag

    válasz cellpeti #2201 üzenetére

    Talán nem esett le, de a vércukor mérése optikai úton történik, akárhonnan is mér. A vér találkozik a reagens csíkon (vagy bárhol) lévő reagens anyaggal, ami színelváltozást okoz, és ezt méri egy optikai műszer.
    Az okosóra nyílván nem mér ilyet, mert ehhez túl buta, de szerintem ott is kell egy szenzor a bőr alá, amelyik reagál valamilyen testnedvre.
    A jövő szerintem egy olyan mérés lesz, ahol csak bele kell nézni valamibe, és az megmondja az adatot, mert a szemben lévő csarnokvíz is követi a vér cukorkoncentrációját.
    Bármelyik módszer is fog elterjedni, addig, amíg nem lesz kellő számú felhasználó, addig drága lesz. A szenzorossal is ez a baj, mert mindenki a pontszerű mérésre alkalmas ujjszúrásos módszert erőlteti. A pöntosság meg fejlesztés függvénye. Szerintem ezt mára megoldották, hiszen a pumpákban is ez van.

Új hozzászólás Aktív témák