Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Cyberpunk 2077 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:59

LOGOUT.hu


__________________________________________________________
*A Topicban működik a Spoiler TAG (SP), legyetek szíves használni!*
[Cyberpunk 2077 screenshot & érdekességek topic]
________________________________________
Magyar Discord Szerver

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4551) pohár válasza zkxdn (#4548) üzenetére


pohár
félisten

már rég nincs tok hozzá :N

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#4552) Peace


Peace
nagyúr

Éjfélkor szokott lenni a fordulópont PC-n is? November 19. 00:01-től játszható vajon? PS-en tudom, hogy így van, de ezer éve vettem így serial-os PC játékot...

(#4553) .LnB válasza Peace (#4552) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Nem korai ez még?

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#4554) nubreed válasza Peace (#4552) üzenetére


nubreed
veterán

Én arra leszek kíváncsi, hogy Steam -en mikor kezdődik a preload.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#4555) tomazin


tomazin
veterán

Ha valakinek kell akkor nekem van egy elörendelesem a platinumshophoz szemelyes atvetellel, nem sokkal olcsobban 18k-ert, meg nem mondtam le.
Ha kell, akkor irjon ram.

(#4556) oriic válasza Peace (#4552) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Jo kerdes. Igy hogy tobb store-ban is megveheto lehet egyszerre lesz premier. Mert pl Steamen van hogy este 6-7kor jelenik meg egy jatek.

Live-Die-Respawn

(#4557) Cifu válasza Peace (#4552) üzenetére


Cifu
Topikgazda

Nem találtam erre vonatkozólag hivatalos bejelentést.
A The Witcher 3 esetén egy héttel a megjelenés előtt kezdődött a preload és CET (Lengyel ill. Magyar időzóna) 0:00-kor élesedett a megjelenés, vagyis akkortól lehetett játszani vele.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#4558) Peace válasza .LnB (#4553) üzenetére


Peace
nagyúr

Nem!!! :P

(#4559) Peace válasza Cifu (#4557) üzenetére


Peace
nagyúr

Én is bízom a 00:01-ben 19-én, mert már azt is kivenném szabadságnak. Ha este 6-7 lesz, akkor nincs értelme. De gondolom úgyis időben bejelentik majd, hogy mikor élesedik hivatalosan.

(#4560) nubreed válasza Peace (#4559) üzenetére


nubreed
veterán

Mivel én HO -ban dolgozom, nem fogok emiatt külön szabit kivenni, majd szépen megoldom. ;] :P

Ha csak este 6-7 -körül lehet indítani a játékot akkor tényleg nincs értelme szabizni az napra.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#4561) pohár válasza Peace (#4559) üzenetére


pohár
félisten

én is szabival készülök csütörtök/péntekre, házon belül ideadják a játékot 18-a este, mikor megyek haza, szerencsére meg tudom oldani így :D (feltéve, ha 00:01-től játszható lesz ténylegesen)

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#4562) LK válasza Edem05 (#4471) üzenetére


LK
addikt

Elég szimpatikus ez az instant gaming. Lehet hogy tőlük veszem, GOG-os kód.

[ Szerkesztve ]

"óóóóó istenem.. boldogok a lelki szegények, mert övék a trollok és fanboyok országa, ámen" by PUG

(#4563) cyberkind válasza LK (#4562) üzenetére


cyberkind
félisten

Az Instant Gaming szürkebolt, benne van, hogy a fejlesztő a nullánál is kevesebbet kap a pénzedből.

Paranormal Cocktivity

(#4564) jonnyjoker01 válasza cyberkind (#4563) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

Tudom off, csak kíváncsiságból kérdezem: hasonló szürkeboltokról is hallottam már ilyeneket de nem nagyon értem az összefüggést. Ha van kulcs egy játékhoz, amit ezekre az oldalakra felraktak, akkor azt valaki valahol megvásárolta már, nem? Tehát egyszer kellett elvileg pénzt látnia a játékfejlesztő cégnek belőlük. Vagy mi ezeken az oldalokon a turpisság?

Üdv. Johnny

(#4565) cyberkind válasza jonnyjoker01 (#4564) üzenetére


cyberkind
félisten

Akkor is megvásárolta ha lopott kártyával tette, amiknél valamikor csak a pénzt kell visszatéríteni az illetőnek, de a kódot nem, és általában ez ami rosszabb mint a torrent. Nem tudom pontosan a sztorit, de valami ilyesmi, meg egy CDPR-nél ha az ember nem ragaszkodik kifejezetten a Steam-hez, nyugodtan megvehetné a GOG-on, ahol a pénze 100%-a megy nekik, de ez már csak saját vélemény.

Paranormal Cocktivity

(#4566) SenorGrande válasza jonnyjoker01 (#4564) üzenetére


SenorGrande
senior tag

Ez akkor fordulhat elő, ha leesett mondjuk a kamionról a szállítmány.
Egyébként látnak belőle pénzt. A turpisság, hogy általában orosz/ukrán/stb. régióból - nagyon olcsón - vásárolt kulcsok/dobozos példányok, ezek vannak továbbértékesítve nyugatra, busás haszonnal. Ugye érthető, hogy így ezzel igazán a sefter jár jól.

[ Szerkesztve ]

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – (Kérjük ennél a vonalnál levágni!)

(#4567) Ellia válasza jonnyjoker01 (#4564) üzenetére


Ellia
addikt

A legtöbb szürke kulcsos oldal úgy működik, hogy a kulcsokat valamelyik olcsóbb országban megveszi majd tovább adja (itt jön elő, hogy miért olcsóbb). Ez nem illegális tudtommal de megkérdőjelezhető - ergo szürke zóna. Gondolj rá, úgy, mint amikor VPN-el mexicoban tudtál vásároltál Originen pl.

Amivel anno (talán most is) sok baj volt az a G2A, ott elég sok olyan helyzet volt (van?), hogy lopott kártyával vásárolt kulcsokat árultak - erre gondolhatott cyberkind is.

(#4568) Cifu válasza jonnyjoker01 (#4564) üzenetére


Cifu
Topikgazda

A legtöbb esetben az ilyen szürke oldalon más régióban megvásárolt szoftvert árulnak tovább. Pêldául Indiában 2500 rúpia (kb. 34 dollár) a játék ára ([link] és ezen is nagy felhajtás volt, mert általában 1500-2000 rúpia az AAA játékok helyi árazása). De tipikus forrás ukrajna vagy hasonló országok is. Ezt árulják tovább némi haszonnal...

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#4569) LK válasza SenorGrande (#4566) üzenetére


LK
addikt

Az államot nem is említitek? 4 rugó az övék.

"óóóóó istenem.. boldogok a lelki szegények, mert övék a trollok és fanboyok országa, ámen" by PUG

(#4570) nubreed


nubreed
veterán

Srácok, minden tisztelettel, lehetne, hogy a szürke zónás boltokat máshol tárgyaljátok ki?

Köszi! :R

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#4572) [Prolixus] válasza nubreed (#4570) üzenetére


[Prolixus]
addikt

Volt itt bőven offolás más témában is, ez pedig elég kardinális téma. Nyilván nem fair hogy EU-ban kb ugyanazok az árak vannka közben meg a magyar fizetés nem azonos a némettel, de én arra buzdítanék (kérnék?) mindenkit, hogy ha kicsit is szívén viseli a játék sorsát, akkor ne szürkebolból vegye meg, amiért vagy látott a CDPR pénzt, vagy nem.

Ahogy írták, a legtöbb kulcs olcsóbb régióból való, de ha teszem azt lopott kártyával vesz valaki kulcsokat, majd továbbértékesítni, akkor azok után a kiadónak nemhiogy még pénze lenne, hanem ő fizet: A kulcsokat már továbbértékesítették, azokat visszevenni már nem lehet, viszont a lopott kártya eredeti tulajdonosa meg rendőrségi ügyet csinál, és minden céggel visszautaltatja magának azt az összeget amit a pénzéből eltűntettek kártyatolvajok. Szóval abszurd esetben még a CDPR fog fizetni annak aki megloptak, és az egészből a shefter meg tolvaj jár jól.

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#4573) tomazin válasza [Prolixus] (#4572) üzenetére


tomazin
veterán

Igy van. Nem egy fejleszto csinalta mar, o rakta fel torrentre a jatekot, inkabb szedjek le onnan, mint g2a es egyeb "boltokrol".

(#4574) Fitzgerald


Fitzgerald
veterán

Összefoglalva: inkább tőcsd le, mint hogy kulcsos oldalról vásárolj. GMG talán az egyetlen hivatalos Steam disztribútor, tőlük viszont lehet eredeti, legális kulcsot venni, ha valaki irtózna a GOG-tól.

(#4575) VikMorroHun válasza [Prolixus] (#4572) üzenetére


VikMorroHun
senior tag

Ezért kell letiltani a lopott kulcsokat. Más kérdés, hogy amikor a Ubisoft ezt megcsinálta, akkora felháborodás lett belőle, hogy kénytelenek voltak visszakozni.

Nem lehet körökre osztott módba váltani, mert a karakter halott.

(#4576) cyberkind válasza Fitzgerald (#4574) üzenetére


cyberkind
félisten

Én nem találtam a GMG-n, és az ITAD is csak 3 helyet ír, Steam, Gog és Humble, persze ez még változhat, de én még az Epic-et tudom biztosra.

Paranormal Cocktivity

(#4577) Laraxior válasza VikMorroHun (#4575) üzenetére


Laraxior
titán

...és ki tudja, hogy melyik az?
Én egyszerű vásárló vagyok, beütöm googleba, és amit kidob onnan veszem. Ebayen is találtam most 38EUR-ért kulcsot. Van másfél oldalnyi blabla mellé, hogy így küldi, úgy küldi, ilyen megbízható stb... De kutya nem tudja a forrást...

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#4578) Fitzgerald válasza cyberkind (#4576) üzenetére


Fitzgerald
veterán

Igazad van, az írták még februárban, hogy
"As it stands we do not have an agreement with CDPR to sell Cyberpunk 2077 on our site. However, September is still a long way away....."
De még lehet hogy lesz.

(#4579) LK válasza Laraxior (#4577) üzenetére


LK
addikt

+1

"óóóóó istenem.. boldogok a lelki szegények, mert övék a trollok és fanboyok országa, ámen" by PUG

(#4580) Wesder


Wesder
félisten

Én hunstore-ban veszem meg 21-ért, mert megérdemlik a sràcok.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#4581) Bad Pritt


Bad Pritt
nagyúr

Én konzolhoz kértem, így 7 ezerre jön ki, annyit röhögve megér.

[ Szerkesztve ]

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#4582) tomazin válasza Laraxior (#4577) üzenetére


tomazin
veterán

Tehát ha a google 27. oldalán megtalálsz egy oldalt, ami azt írja le, hogy utalj nekem 10000ftot és te leszel namíbia királya, aztán mégsem, akkor ugye nagyon meg fogsz lepödni, hogy átvertek.
De csak a te kedvedért rákerestem a googleban, hogy cp2077:
1.cyberpunk.net
2.konzolvilag.hu
3.konzolvilag.hu
4. ign.com
5.gampod.hu
6. youtube.com
7. store.steam...
8.arukereso
9. wikipedia

Tehát szerintem is a ebay-en kell megvenni...
Egyszerűen nem értem, hogy miért gondolja azt bárki, hogy day1 olcsóbban meg tudja venni a játékot legális forrásból. De ha ennyire meg akarsz spórolni pár ezrest, akkor vedd a szürkeboltból és támogasd a seftereket, kártyatolvajokat.

(#4583) Laraxior válasza tomazin (#4582) üzenetére


Laraxior
titán

Erről állapítsd meg, hogy fekete, vagy szürke....és igen van 9000+ értékelése, simán megveszem tőle.
Nem kell kisarkítani azt amit leírtam, ha esetleg nem érted, akkor jelezd, és leírom érthetőbben. Csak mert más értette, hogy mit írtam.

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#4584) LK válasza Laraxior (#4583) üzenetére


LK
addikt

Hardveraprón olvastam: "és ezek mellett a fejlesztőket is támogatod (kódjaim a kiadóktól származnak, nem szürke forrásból"

"óóóóó istenem.. boldogok a lelki szegények, mert övék a trollok és fanboyok országa, ámen" by PUG

(#4585) wjbhbdux válasza LK (#4584) üzenetére


wjbhbdux
veterán

tehát, ő maga a szürke forrás :DDD

/s

(#4586) LK válasza wjbhbdux (#4585) üzenetére


LK
addikt

Há de hogy támogattam a fejlesztőket, az neked semmi? :DDD

"óóóóó istenem.. boldogok a lelki szegények, mert övék a trollok és fanboyok országa, ámen" by PUG

(#4587) [Prolixus] válasza Laraxior (#4577) üzenetére


[Prolixus]
addikt

Fogd fel úgy, hogy eddig lehet nem tudtad, most már viszont tájékoztatva lettél arról hogy hogyan működnek ezek az oldalak, illetve arról is hogy mi a legális forrás és mi az ahonnan véve biztos lát pénzt a fejlesztő. Innentől kezdve (mármint hogy tájékoztatva lettél), ha mégis G2A, ebay, Instantgaming, Kinguin ás társai helyekről veszel kódot, az már a te ignoranciád és nemtörődömséged.

Persze ez mindnekire igaz itt a topicban, szóval ne vedd úgy hogy csak ellened irányul ez a hozzászólásom.

Remélhetőleg a CDPR bőven meg fogja hálálni, hogy nem akarunk ezen a 4-5 ezer forinton spórolni ami a tényleges különbség egy legit vs szürkeboltos forrás között.

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#4588) Laraxior válasza [Prolixus] (#4587) üzenetére


Laraxior
titán

Rám mondjuk pont nem vonatkozik, mert nem vagyok fillérbaszó. Ha kell megveszem, mindegy mennyi, ha nem kell akkor adhatják miattam 99%-os kedvezménnyel is. (Ilyen kedvezményes cuccokat amúgy is csak steamen veszek)

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#4589) [Prolixus] válasza Laraxior (#4588) üzenetére


[Prolixus]
addikt

:R :R

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#4590) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

[link]

Live-Die-Respawn

(#4591) gyimger válasza [Prolixus] (#4587) üzenetére


gyimger
őstag

Sajnos nem tudok a megbízhatóságom mellett mit felhozni, de én a GOG kulcsomat valószínűleg meg fogom hirdetni a megjelenés után. A lemezhez járó fizikai bazár miatt viszont szívesen megveszem másodszor is (vagy hát úgy 1,5-szer :) )

"The day is done, time has come. You battled hard, the war is won. You did your worst, you tried your best. Now it's time to rest. Now it's time to rest."

(#4592) RudY


RudY
addikt

Become a cyberpunk, a mercenary outlaw, going after a one-of-a-kind implant that grants eternal life. Experience this first-person shooter in the immersive sound of Dolby Atmos to up your gameplay and feel the full intensity of the massive, open world of Night City.
[link]

PC, X One, XSX|S

(#4593) VikMorroHun válasza Laraxior (#4577) üzenetére


VikMorroHun
senior tag

A kiadó tudhatja, ha nyilván tartja, melyik kulcsot kinek adta el, aztán 1-2 hónappal később megnézheti, melyik árát kell visszatérítenie, pl. hitelkártya csalás miatt.

Nem lehet körökre osztott módba váltani, mert a karakter halott.

(#4594) Cifu válasza oriic (#4590) üzenetére


Cifu
Topikgazda

Gondolom a fotó módban készülnek ezek a képek. Nem hinném, hogy amúgy szükség lenne az ellőtt hüvelyek ilyen szintű modellezésére :D

Bár amúgy sem tökéletesek: nincs lőporfüst a frissen kivetett hüvelynél, a hüvely belseje aligha lenne ilyen fényes az ellövés után, illetve a csappantyún nem látható az ütőszeg nyoma... :DDD

A viccet félretéve az ilyesmik csak a hozzám hasonló fegyvermániákusoknak tűnnek fel, és amúgy egész érdekes szinten modellezték a fegyvereket. A Braindance bemutató esetén tetten érhető, hogy üres fegyverrel megy rabolni a pacák. Mikor a társa odaadja a pisztolyt, felhúzza (0:25), majd mikor bemegy a boltba (0:35) újra felhúzza, ha lenne a tárban a lőszer, akkor az első felhúzáskor az első lőszer a tárból a töltényűrbe kerülne, a második felhúzáskor pedig ez az első lőszert kivetné - de nemhogy a kivetés animációját nem látjuk, de pont azt lehet kivenni, hogy sem a töltényűrben, sem a tárfészekben nincs lőszer: üres a fegyver:

És akkor a másik kedvencemről, a gyrojet fegyverekből, amik a Smart fegyverknél tűnnek fel, még nem is szóltam. A Gyrojet fegyvereknél kis méretű rakétát lősz ki, a lövedék nagyobb űrméretű, a lövedéktestben pedig rakéta-hajtóanyag van, amit apró furatokon keresztül távozik, és ez adja a lövedék mozgási energiáját. A megoldás előnye, hogy a fegyver maga könnyű és egyszerű lehet, nincs hüvely, mint a hagyományos fegyvereknél, ahol ugye a hajítótöltet a hüvelyben van elhelyezve. A hátránya, hogy a lőszer drágább hozzá. Ez amúgy nem sci-fi: az 1950-es években megvalósították, Vietnamba el is jutott, de a technikai érdekességen túl nem volt túl fényes a karrierje. A legfőbb probléma a relatív pontatlansága volt (a minőségellenőrzés nem volt a csúcson, és így az egyes kis mini-rakéták között olykor durva eltérések voltak), a másik pedig az, hogy mivel itt a lövedéknek idő kell, amíg eléri az égésvégi sebességét (kb. 50 méterre a kilövés után), így közvetlen közelről kilőve nem volt túl komoly átütő illetve sebző ereje. Ilyen téren jobb lett volna, ha a karabély-verziót erőltetik, de az már nem tudott sokat menteni a helyzeten, a Gyrojet fegyverek a technika-történelem alig ismert lapjain végezték...


Ez egy Gyrojet pisztoly az 1960-as évekből


Ezek pedig a Gyrojet lőszerek, a felső a korai változat, az alsó a későbbi megoldás, a testben látható a hajtótöltet...

Na a Cyberpunk-ban a Gyrojet egy fokkal tovább ment - a gyrojet lőszereknél irányított megoldások felé léptek, tehát a fegyverből kilőtt kis rakétát immár irányíthatóak, így nem feltétlen kell pontosan a célpontra fogni, hogy végül mégis azt találjuk el...

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#4595) prokxy válasza Laraxior (#4588) üzenetére


prokxy
veterán

Ebben a day1 edition-ben van vmi extra?
Úgy tudom, h nem lesz semmi előrendelői bónusz. Vagy mégis?

Üdv itt is. :)

Origin/Uplay/RSC/XBOX: Pr0kxY ; BattleTag: Pr0kxY#2203 ; PSN: x_Pr0kxY_x ; YT channel: Pr0kxY_Gaming_HD

(#4596) Cifu válasza prokxy (#4595) üzenetére


Cifu
Topikgazda

A játékban nem lesz bónusz, tehát extra cucc vagy skin.

Ezeket tartalmazza a day 1:

Fizikai:
Cyberpunk 2077 GOG kód és OST CD
World Compendium (a világ háttértörténetét bemutató könyv)
Night City témàjú levelezőlapok
Night City térkép
Matricák

Digitális extrák:
OST
Digitális képgaléria a koncepció képekből
Digitális képregény
Cyberpunk 2077: Your Voice
Cyberpunk 2020 szerepjáték szabálykönyv
Wallpapers for desktop and mobile

Ha a GOG-on veszed meg, a fizikai dolgok nem jönnek, a többi jár hozzá úgy is.

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#4597) tomazin válasza prokxy (#4595) üzenetére


tomazin
veterán

A cdpr pont el akarja kerulni azokat a monetizacios technikakat, amit mindenki mas nagy alkalmaz,h a leheto legtobb penzt le tudja huzni rolad. Igy itt nem kell 2napot azzal tolteni,h mit vegyel meg.

(#4598) FoxiestFox válasza tomazin (#4597) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Mert a bőven túltolt merch az mi? :D

(#4599) prokxy válasza tomazin (#4597) üzenetére


prokxy
veterán

Köszönöm mindkettőtöknek.
Elég korrekt hozzáállás, követendő. GOG-os lesz, remélhetőleg fut magában és nem kell steam és társai hozzá. :)

Origin/Uplay/RSC/XBOX: Pr0kxY ; BattleTag: Pr0kxY#2203 ; PSN: x_Pr0kxY_x ; YT channel: Pr0kxY_Gaming_HD

(#4600) Cifu válasza prokxy (#4599) üzenetére


Cifu
Topikgazda

A GoG.com egy különálló digitális értékesítési felület, hasonló, mint a Steam vagy az Epic GameStore. Tehát ha GoG-on veszed meg, akkor már nem kell hozzá semmi.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Cyberpunk 2077 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.