Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Amatőr csillagászat (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:10:49

LOGOUT.hu

Ez a topic az Amatőr csillagászattal, csillagászati eszközökkel, és a velük kapcsolatos kérdésekkel, tapasztalatokkal foglalkozik, kizárólag hobbi szinten.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#471) nincsisbéla válasza Dany007 (#470) üzenetére


nincsisbéla
aktív tag

És nézd meg hogy matekkal, vagy fizikával hány helyre vennének fel. :)

Ezt Te csak gondolod, de valójában csillagászat mellett egy fizika szak nem nagy dolog (hasonló dolgok-átfedés is van.) Pontosabban annyival nehezebb hogy több vizsgád lesz (valamivel többet is kell tanulnod, de mivel eléggé kapcsolódik ezért annyira nem sokkal)

Azért kíváncsi vagyok hogy egy friss diplomás kommunikáció szakos embert hány helyre vennének fel a 198-ból úgy hogy rendes a fizetése és nem várják el hogy napi 26 órát dolgozz ( :D ).

A kellően jó kifejezést arra értettem hogy pl vörös diploma, vagy Oxgfordon (vagy hasonló helyen) szerzett diploma. Mert ha ilyennel rendelkezel akkor nem nézik a gyakorlatot. :) Persze ez szinte lehetetlen, de azért gondoltam leírom, mert akiket felvesznek állandó állásra azok többnyire ilyennel rendelkeznek :)

Igen, sajnos egyet kell értenem veled: mire 30 leszel addigra várható teljes állásod. Sajnos.

Végszó: Ha teheted (és érdekel a fizika-matek) vedd fel mellé a csillagászatot, és állj úgy hozzá mint egy totóhoz: Adj bele mindent (szurkolj az összes csapatnak teljes erővel akire tettél), hiába tudod hogy nem fog összejönni, mert mi van ha mégis? Olyan sok energiába nem kerül, és ha összejön akkor nagyon boldog lehetsz!

Tudom hogy nem túl bíztató, de ez az igazság. :(

Sok sikert mindenkinek!

(viszont amatőrködni lehet, és egy nagyszerű hobbi :) )

[ Szerkesztve ]

Mentalita'

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Amatőr csillagászat (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.