Hirdetés
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- sziku69: Szólánc.
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- Real Racing 3 - Freemium csoda
- Steven: Miért váltottam TV-ről projektorra?
- moongoose: Hajópadló (nem parketta) felújítása a realitások talaján maradva!
- joghurt: frenda dsttöytoi
- Magga: PLEX: multimédia az egész lakásban
- Bestx: Budget DIY eGPU USB4/Thunderbolt csatlakozással – egy mining VGA új élete.
- Fogkefe: elektromos vagy manuális?
-
LOGOUT
Ez a topic az Amatőr csillagászattal, csillagászati eszközökkel, és a velük kapcsolatos kérdésekkel, tapasztalatokkal foglalkozik, kizárólag hobbi szinten.
Új hozzászólás Aktív témák
-
neduddgi
aktív tag
Nem ott van a probléma, hogy a két test mekkora sebességű lesz, hanem ott, hogy milyennek kéne lenni, ha érvényesek maradnának a fizikai törvények, pl relativisztikus tömegnövekedés, plusz az F=M1*M2*f/R^2 összefüggés. Naná, hogy konzervatív az erőtér, épp ezért ellentmondásos az eredmény. Na figyelj; Az EH alatt feldobok egy tenisz labdát majdnem fénysebességgel. Mondjuk, hogy egészen pontosan 0,99999999999999999999999 ''c'' fénysebességgel, a Syrius felé, hogy mindenki happy legyen. A labda egy darabig ugye fölfelé megy, Ok. De ugye a Syriust sosem fogja elérni, mert egy idő után megáll, és visszazuhan. Ha ugyebár potenciálos az erőtér, akkor mikor visszaesik oda, ahonnan feldobtam, megint 0,99999999999999999999999 ''c'' lesz a sebessége. Na már most, ha a Syriusról ütöm meg a szervát 0,999999999999999999999 ''c'' fénysebességgel, akkor nyilván ennél már csak nagyobb sebessége lehet majd, amikor oda elér, ahol az előző feldobott teniszladdánk holtpontja volt. Na most nézzük. A tömegre ható gyorsító erő, M1*M2*f/R^2 Kémiai, vagy bármilyen nukleáris hatóművel persze nem lehet fénysebességnél nagyobb sebességre gyorsítani, mert a tömeg relativisztikus növekedése miatt egyre hatalmasabb tömeget kéne gyorsítani, de a gravitációs vonzerő mint a képletben M1*M2-ből látod, mindíg együtt nő a tömegnövekedéssel arányosan. Ha pedig így van, akkor biza a gravitáció állandó kellő értékek mellett, modjuk már most is a közös középpont felé 0,99999999999999999999999999 ''c'' sebességgel száguldanak, de még 666 fényév távolságra vannak, egymásra ható erő miatti gyorsulás 0,3 ''c*s''/s^2 ezek mind létező belőhető értékek, szerinted mi fog történni? Mert ugye ha fény sebességgel közelednek egymáshoz, akkor az 666 évig fog tartani, amíg odaérnek, na de akkor mi lesz az F=M1*M2*f/R^2 érvényességgel? Pedig itt szó sincs arról, bárki is a végtelenből indulna, 666 fényév az nem végtelen. 0,999999999999999999 ''c'' sebesség elvileg nem lehetetlen. F=M1*M2*f/R^2 elvileg érvényes.
Mr=M*1/SQRT(1-v^2/cˇ2) érvényes. Tehát ebből mi következik? Mivel az ütközésük mégis csak ''c''-nél nem nagyobb sebességgel fog bekövetkezni, igen nagy energiákon vagy a gravitácó, vagy a relativitás elve, vagy mindkettő fog másképp működni. Egyébként asszem pont Gamow egyik könyvében volt nem így kirészletezve, de mégis leírva, hogy elvileg a gravitációs erő tudna fénysebességnél nagyobb sebességet előidézni. ne magyarázd félre! nem azt írta, hogy tud, hanem hogy tudna!... ha a gravitációs és relativisztikus törvények nagy energiákon is érvényesek maradnának... .
[Szerkesztve]
Új hozzászólás Aktív témák
- Samsung Galaxy S25 - végre van kicsi!
- Azonnali mobilos kérdések órája
- Politika
- Telekom otthoni szolgáltatások (TV, internet, telefon)
- Apple Watch
- ThinkPad (NEM IdeaPad)
- EarFun Tune Pro - a család mindent tudója?
- Samsung Galaxy A55 - új év, régi stratégia
- NVIDIA® driverek topikja
- Router gondok
- További aktív témák...
- BANKMENTES , KAMATMENTES részletfizetés Asus Rog Strix G814J Gaming
- Bomba ár! Lenovo ThinkPad E540 - i5-4GEN I 8GB I 128SSD I DVDRW I 15,6" FHD I CAM I W10 I Garancia
- Bomba ár! Fujitsu LifeBook U757 - i3-7GEN I 16GB I 256SSD I 15,6" FHD I HDMI I Cam I W11 I Garancia!
- LG 32GR93U-B - 32" IPS - UHD 4K - 144Hz 1ms - NVIDIA G-Sync - FreeSync Premium - HDR 400
- Samsung Galaxy A35 5G 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
Állásajánlatok
Cég: Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest