Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-12-01 16:34:44

LOGOUT.hu

"Sokan hiányolták, hogy a CIS topiknak nincs első hsz-e, ráadásul tényleg hasznos lenne egy összefoglaló a programhoz, ezért most megszületett, használjátok egészséggel, remélem, néhányotoknak könnyít az életén és a "Sárkány" használatán!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1401) W666W válasza blattida (#1399) üzenetére


W666W
tag

:R :R
nagyon nagyon nagyon szépen köszönöm legalább elsökézböl lehet megtudni az infókat... :R :R

(#1402) vv5204 válasza blattida (#1399) üzenetére


vv5204
senior tag

Ez a Sandbox nem világos.
Halottam már különböző kártevőkről, de milyen 1 "nem megbízható" alkalmazás?? :F

(#1403) blattida válasza vv5204 (#1402) üzenetére


blattida
nagyúr

Gyakorlatilag minden olyan folyamat, alkalmazás, amely nem szerepel a comodo fehér-listáján. Ezek automatikusan a sandbox-ban kerülnek futtatásra, végrehajtásra, de alapértelmezés szerint blokkolva lesznek...

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#1404) W666W válasza blattida (#1403) üzenetére


W666W
tag

állj állj állj :D
Csak hogy tisztán lássak ugye most is van már a CIS ben egy saját megbízható Szoftverkiadóim rész egy csomo cég nevével..Akkor a v.4-ben is lesz egy ehhez hasonló lista ugye ??? ami ebbe a listába nincs benne azt a sandboxie ban futtatja ???
Azt olyankor fel fog dobni egy ablakot , hogy szeretném-e A saját megbízható Fájlaim közé tenni ???? Azt addig amíg nem rakom a megbízható fájlok közé, de mégiscsak futtani akarom többször is akkor mindig a sandboxie- ban fogja futtatni ??? :P
Elnézést az értetlenkedésemért, lehet hogy az agyatokra megyek de Én valahogy így képzelem el a dolgot...

(#1405) blattida válasza W666W (#1404) üzenetére


blattida
nagyúr

Igen, jól gondolod. ;]
A fehér-lista több millió alkalmazást tartalmaz, a szoftverkiadók egy jóval kisebb csoport. A V4 listái tovább bővülnek, már csak ezért is kevesebbet fog kérdezni, ha azt akarja az ember.
Ha Te biztonságosnak jelölöd és engedélyezed az adott kéréseket a sandbox-on belül, akkor utána már nem lesz újabb kérdés, egészen addig, míg meg nem változik a folyamat vagy összetevő.
A homokozóban futást esetleg Te is gyakorolhatnád... :P

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#1406) W666W válasza blattida (#1405) üzenetére


W666W
tag

Köcce azt majd kipróbálom :D :D azt a futkosást..:D

(#1407) vv5204 válasza blattida (#1405) üzenetére


vv5204
senior tag

A V4 D+ elég komolynak tűnik, így mindenfélével felvértezve akár az AV részt
is kiválthatja nem?

(#1408) W666W válasza vv5204 (#1407) üzenetére


W666W
tag

Biztosan jól használom én a tűzfalam? Itt a harmadik hozzászólásban ARKI írt erröl a dologról, hogy érdemes-e a vírusírtót használni a Defense + melett..

Reggel a CIS az automatikus frissítése "dolgozott" a verziószám az maradt a régi../ 574 /
Biztos valami hibát javítottak :P

(#1409) blattida válasza vv5204 (#1407) üzenetére


blattida
nagyúr

Igen, csak a felhasználótól megkövetel némi hozzáértést, mert el kell tudni dönteni, hogy mi mehet és mi nem. A júzerek nagy része erre nem képes. :K

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#1410) vv5204 válasza blattida (#1409) üzenetére


vv5204
senior tag

Egyet értek. Rengeteg felugró ablakkal bombáz a D+, és nem könnyű eligazodni
köztük. A V4-ben kíváncsi vagyok mennyire sikerült a pop up-ok számát leredukálni...
Ez a vallatásnál majd kiderül.

W666W Köszi a linket, hasznos volt, könyvjelzőbe berakva. ;)

(#1411) W666W válasza vv5204 (#1410) üzenetére


W666W
tag

nincs mit de istenigazából az alábbi embereknek köszönhetö akik Szakszerű kommentjeikkel
Nagyon sok felhasználónak segítenek..Olyanoknak mint pl Nekem is.:)
Azok az emberek pedig BLATTIDA , ARKI, LÓRI PAPAGÁJ....
Például az utolsó úriember nagyon jó kis leírásokat tett fel a CIS-sel kapcsolatban... :C :C

COMODO és egyéb biztonsági cikkek, leírások

Ezer köszönet a Munkájukért :R :R :R

(#1412) nfsu17


nfsu17
veterán

Sziasztok!

Feltettem a COMODO tűzfalát, telepítéskor csak a tűzfalat pipáltam ki, mivel avast prof 4.8 van comodo mellett, szóval telepítéskor lehetett 3 alternatíva közül választni, hogy milyen erősségű figyelmet szertnék...vagy mi...nem magyarul volt, nem emlékszem pontosan.

Na most kb mindenért "rinyál". Oké, végülis ezt akartam, hogy szóljon ha valami akar tevékenykedni, na de ahhoz, hogy egy Everest-et eltudjak indítani, kb 4x kell az "allow"ra nyomnom...háát...nem ezt akartam. 3dmark mikor netre akart menni, ott is szólt, emiatt le is fagyott a 3d.

Szóval minden szép és jó, de kicsit visszább lehetne fogni a buzgóságát?
Szóval pl amit ÉN indítok el programot, vagy én telepítettem, abban legalább ne turkáljon, vagy nem tudom hogy lehetne visszább fogni, hogy azért éles helyzetben tényleg szóljon.

Kb 1 órája tettem fel, nézzétek el nekem, hogy nem merültem bele a beállításokba, még épp a win7 telepítés utáni finomítgatásokat végzem. :U :R

(#1413) bivalyolo válasza nfsu17 (#1412) üzenetére


bivalyolo
őstag

megpróbálhatod a def+-ot traning módban bár ez olyan mintha kikapcsoltad volna de ha így futtatod a megbízható progikat akkor azt megtanulja.
csak ne felejtsd el később visszarakni safe módra.

"Let's agree to disagree!"

(#1414) nfsu17 válasza bivalyolo (#1413) üzenetére


nfsu17
veterán

Köszi.
Még pár napig van türelmem játszani vele, de lehet lejjebb veszem ezt az érzékenységet majd. :K :R

(#1415) blattida


blattida
nagyúr

Újabb képek a V4-ből:

Sandbox beállítások

Time Machine nélkül

:)

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#1416) zajcev


zajcev
csendes tag

sziasztok,
outpost-ról váltottam comodo-ra, amit egyből észrevettem, hogy nincs vagy nem működik jól a reklám blokkolás, outpost mellett soha egy banner-em nem volt, azt kérdezem tőletek hogy comodonál be tudom e állítani, avagy külső programot kell felraknom hozzá?

kösz

(#1417) blattida válasza zajcev (#1416) üzenetére


blattida
nagyúr

Külső program, böngésző vagy böngészőkiegészítő. :K

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#1418) zajcev válasza blattida (#1417) üzenetére


zajcev
csendes tag

operám van, tudtok mellé ajánlani programot?

(#1419) vv5204 válasza blattida (#1415) üzenetére


vv5204
senior tag

Hmm...érdekes. A Sandbox-on belüli programokat lehet futtatni, működnek?
Teszem azt a Crysis elindul, ha az .exe-je homokozik?

(#1420) vv5204 válasza zajcev (#1418) üzenetére


vv5204
senior tag

Operába legalább 3 féle módszer van amivel reklámot tudsz blokkolni.
User Script, Element Hider, URL filter.
Legpraktikusabb az utóbbi 2-vel foglalkozni. Viszont tudtommal ezeknek
automatikus frissítésük nincs, mint az Adblcok Plus-nak a Rókába. Kábé Havonta meg
sasolsz valamelyik ilyen oldalt, ahol frissítik őket és letöltöd.
Egyik legismertebb Fanboy gyűjteménye.
Lássuk: fent Eszközök>Megjelenés>Gombok>Böngésző nézet> itt lesz egy olyan,
hogy Szerzői nézet, ezt megfogod és ráhúzod a böngészőre valahova, célszerű
alulra az állapotsávra. Felmész IDE majd jobb gomb az
"Element Hider for Opera" ill. "urlfilter.ini" és mented másképp, mondjuk az asztalra.
Ezután ezt a két fájlt kell berakni a megfelelő mappába és máris blokkolódnak
a reklámok.
Súgó, Opera névjegye, Elérési utak, Felhasználói CSS mappája. Itt látod az útvonalat, hova kell rakni a .css kiterjesztésűt. Súgó, Opera névjegye, Elérési utak, Beállítások,
oda meg behajintod az urffilter.ini-t. Kész is.
A "Szerzői nézetnél" kicsi fülecske. Arra kattintva tudod ki-be kapcsolni az
Fanboy Element Hider-ét. Amit kell is, mivel időnként olyat is blokkol amit nem kéne.
Ugye milyen egyszerű? :D
Ha valami nem világos, itt Opera topic

(#1421) W666W válasza blattida (#1415) üzenetére


W666W
tag

Maradjunk a képen lévö IE példánál..ez a sandbox ablak felugró ablak mint pl amikor a Defense + nál felugrik, vagy külön beállító fülön helyezkedik el ????
Pl mi fog történni a Sandboxban futtatott IExplorerrel letöltött progikkal ???? azok megmaradnak vagy ha kiveszem az IE-t a sandboxbol azok is eltünnek ???
ugyanis volt a Comodo-nak egy progija a Sisk Shield nevü progi ha jól emlékszem..Ott ha amikor a Disk Shield aktív volt és az alatt telepítettem vagy töltöttem leprogikat a Disk Shiel kikapcsolása utáán azok ugye eltüntek...

[ Szerkesztve ]

(#1422) W666W


W666W
tag

csak azért kérdeztem ezt a Sandbox dolgot mert amikor kerestem mi is tulajdonképp a Sandbox ezt a leírást találtam,

Biztonságos futtatókörnyezetek létrehozását lehetővé tevő technológia, amelynek lényege, hogy egy a külvilágtól gyakorlatilag teljesen elválasztott saját kis "világot" hoz létre. A
futtatásra kerülő alkalmazás képtelen a gazdagép erőforrásait közvetlenül, kontrollálatlan módon elérni, így az ilyen környezet kiválóan alkalmas potenciálisan megbízhatatlan alkalkalmazások befogadására.

Ez alapján tételeztem fel, hogy ha Pl az IE a sandboxban fut akkor az általa letöltött progik is ha az IE-t kiveszem a sandboxból akkor azok is "eltünnek "
De lehet rossz a feltételezésem..Meg az jutott eszembe, hogy akkor a CIS le fog " foglalni" majd hekyet a SANDBOXnak ????

(#1423) blattida válasza vv5204 (#1419) üzenetére


blattida
nagyúr

A sandbox-ban, de kívül nem, amennyiben nem megbízható folyamatról van szó. Ha nem ismert az adott alkalmazás, akkor a homokozóban történik a futtatás és az online viselkedés analízis eredménye dönti el, hogy veszélyes e.

W666W
A sandboxnak akkor van jelentősége, amikor nem ismert alkalmazást futtatnál, mert automatikus lesz a rendszer és ha nem ismeri az adott alkalmazást a program, akkor eleve a homokozóban történik a futtatás, ha pedig ismert és megbízható, akkor nem.
Az internet explorer csak akkor fog a sandboxban futni, ha oda teszed, de bármikor kiveheted, azon kívül, mint ahogy a képen is látszik, beállítható, hogy az adott folyamat milyen jogosultságokkal rendelkezzen, mit tehessen.
Ebben különbözik az általános sandbox megoldásoktól a 4-es CIS-é. Itt kifejezetten az av modul részét képezi, a nem ismert alkalmazások elkülönített futtatására és elemzésére való, a CIMA-val kiegészítve. :K

[ Szerkesztve ]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#1424) blattida válasza W666W (#1421) üzenetére


blattida
nagyúr

A disk shield-ből lett a time machine, kibővítve egyéb funkciókkal. Ugye ez gyakorlatilag egy rendszer helyreállító alkalmazás, mely op. rendszertől függetlenül működik. A mostani 4-esbe még nem dolgozzák bele, viszont önállóan letölthető. Ha nincs telepítve a gépedre időgép, akkor lehet használni a win saját helyreállítóját, ez látszik a második képen...

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#1425) Sdi válasza blattida (#1424) üzenetére


Sdi
addikt

Nem tudsz róla, mikor adnak ki publikus bétát a 4-ből ?

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/

(#1426) blattida válasza Sdi (#1425) üzenetére


blattida
nagyúr

Jelenleg a belső moderátori tesztelés zajlik, ha azon átjut, jövünk mi, a fordítók, aztán a publikus, konkrét dátumot nem tudok, de legkorábban december vége...

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#1427) Sdi válasza blattida (#1426) üzenetére


Sdi
addikt

köszi :R

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/

(#1428) vv5204 válasza blattida (#1423) üzenetére


vv5204
senior tag

Ha a Sanbox automatikusan végzi majd a dolgát, mikor lehet érdemes bármit
is manuálisan bele tenni?
Automata üzemmódban vajon mit ad (Restriction Level) egy nem ismert alkalmazásnak?

(#1429) blattida válasza vv5204 (#1428) üzenetére


blattida
nagyúr

Automata módban az elkülönített alkalmazás minden kérése tiltásra kerül és erről értesítést kap a felhasználó.

Nem minden veszélyes alkalmazást ismer a program, ezért a júzer manuálisan is homokozóba helyezhet és viselkedés analízist indíthat.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#1430) vv5204 válasza blattida (#1429) üzenetére


vv5204
senior tag

Köszi a válaszokat!
Eddig még csak a Tűzfal részét láttuk a V4-nek, AV képek is reméljük
útban vannak felénk...

(#1431) blattida válasza deter (#1400) üzenetére


blattida
nagyúr

Próbáld ki, hogy a biztonságos alkalmazások közé teszed, illetve a biztonsági házirenden belül mindent engedsz neki(mondjuk ez nem a legelegánsabb megoldás, de ha máshogy nem megy...). :K

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#1432) blattida válasza vv5204 (#1430) üzenetére


blattida
nagyúr

Igen, úton vannak, de még nem érkeztek meg... ;] ami késik,nem múlik, ráadásul kevesebb bug-ot tartalmaz... ;)

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#1433) vv5204


vv5204
senior tag

Bogarat vélek felfedezni a Tűzfalba! Ha kiengedsz egy programot (valamilyen
portable-t mondjuk VLC ),
majd áthelyezed egy másik mappába a gépeden és utána megint megpróbálod
elindítani, lefagy az egész Windows és csak power gombbal lehet újraindulni. :((
Ha másnak is produkálja, akkor érdemes lehetne írni valaki angol tudónak a
Comodo felé egy levelet...
(Custom Policy Mode-ban használom és Trustednek vannak minősítve a progik)

(#1434) BigManus válasza vv5204 (#1433) üzenetére


BigManus
addikt

Kipróbáltam, nekem nem áll fenn a hiba...

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#1435) vv5204 válasza BigManus (#1434) üzenetére


vv5204
senior tag

Vagy még nem... :)
Vista alatt csinálja és csak Comodóval, ha más security volt a gépen
nem jelentkezett a hiba. És persze, mióta ezt észrevettem, vagy 3-szor
telepítettem oprendszert. Mi lehet ez? :F

(#1436) Fire/SOUL/CD


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Az outpost falam blokkolta/támadást észlelt a CIS Secure DNS címéről: [link] :DDD

Most akkor ez mire véljem... :F

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1437) frensys válasza blattida (#1050) üzenetére


frensys
tag

Na lesz akkor új verzió comodoból? MIkor jön már?

(#1438) W666W válasza frensys (#1437) üzenetére


W666W
tag

*1426 -os válasz BLATTIDA : "Jelenleg a belső moderátori tesztelés zajlik, ha azon átjut, jövünk mi, a fordítók, aztán a publikus, konkrét dátumot nem tudok, de legkorábban december vége...

(#1439) blattida válasza Fire/SOUL/CD (#1436) üzenetére


blattida
nagyúr

Semmire. Nem áll támadás vagy behatolás alatt a központi secure dns szerverük sem, ezért nem kell foglalkoznod vele. :K ;]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#1440) blattida


blattida
nagyúr

Megjelent a Time Machine elvileg utolsó, hivatalos kiadás előtti RC-je, letöltés innen!
;]

Akinek már az RC1 fent van, annak működik a belső frissítés. :K

[ Szerkesztve ]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#1441) #41133696


#41133696
törölt tag

http://www.comodo.com/resources/home/newsletters/dec-09/cis17language.php

Most akptam mailben.. a magyart még mindig nem sikerült bele applikálniuk.

(#1442) W666W válasza #41133696 (#1441) üzenetére


W666W
tag

Minek rakták volna bele?? ;] ;] ez a 3.12-es verzióról ír..ma már a 3.13.121240.574 -es verzió van a toppon..:)
azt még annak a telepítöjébe sem tették bele a magyart..de hála sok nagyon ügyes embernek :R :R :R van hozzá tipp topp magyarítás..

(#1443) #41133696 válasza W666W (#1442) üzenetére


#41133696
törölt tag

Oké, de ez akkor sem fér bele a buksimba, hogy ha kész van miért nem teszik bele... kisebb népekét beletették :((( :W :DDD

(#1444) blattida válasza #41133696 (#1443) üzenetére


blattida
nagyúr

Az ok: a 4-es verzió, elsőbbséget élvez, miatta nyomják most a CTM-et is... :K ;]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#1445) W666W válasza #41133696 (#1443) üzenetére


W666W
tag

:DD :DD
Ez nagyon tetszik....
Én annyit tennék még hozzá, hogy nagy általánosságban azt vettem észre hogy a legtöbb Angolszász programnál , meg egyéb nyelvezetü programnál / tisztelet a kivételeknek, mert azért olyanok is vannak / sajnos Magyarország igen messze van..Konkrétan a CIS honsítás azért maradt le a telepítöböl , mert nem készült el idöra ????
BLATTIDA jól emlékszem ??

Ez még a CIS ebben idöszakában történhetett megvoltak a fordítók, hogy kik is fordítják magyarra, el is készült a magyarosítás, csak a CIS-nél hamarabb kiadták a meglévö nyelvekkel ????
CIS Magyarosítás

Itt visszamenöleg nyomon lehet követni a fordítások alakulását..Angol CIS fórum

[ Szerkesztve ]

(#1446) blattida válasza W666W (#1445) üzenetére


blattida
nagyúr

Mi időben elkészültünk, de a cis problémái miatt a fordítás nem működött megfelelően, valamint jöttek az újabbnál újabb kiadások, állandó nyelvi változásokkal, mi pedig úgy akartuk kiadni a fordítást, hogy az ne legyen hibás és hiányos.
Mire elkészült(bár most sem tökéletes) a fordítás, a comodo nem rakta már bele a nyelvi fájlokat a telepítőbe, mondjuk másét sem, most pedig a 4-es élvez prioritást természetesen, melynek a fordítása is hamarosan elkezdődik...

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#1447) Fire/SOUL/CD válasza blattida (#1439) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Remek, eddig miért nem volt ilyen jelenség...És, hogy tovább fokozzam, W666W által adott CIS Magyarosítás linkjére ez a kép fogad: [link] ;]

Nem tudom mi ez, de régebben ilyen nem volt, most meg 2 negatív dolog egyidőben, valaminek kell lennie a CIS háza táján, ez már gyanús, felettébb gyanús ;]

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1448) #41133696 válasza blattida (#1444) üzenetére


#41133696
törölt tag

Köszi a választ :R

(#1449) blattida válasza Fire/SOUL/CD (#1447) üzenetére


blattida
nagyúr

Szasz Fire!

Talán nézz körül az Agnitum háza táján és nem ártana egy kedves hangvételű üzenet sem a support-osoknak... ;] :D

Engem meg ez a kép fogad, ha a linkre klikkelek:

:P

[ Szerkesztve ]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#1450) Fire/SOUL/CD válasza blattida (#1449) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Ez már nem Agnitum kérdés csak, mivel ahogy korábban linkelt kép mutatja az FF-nek is volt/van gondja vele, meg persze az IE-nek is, EZÉRT.
Az oldal hitelességi bizonyítványával van gond, és tuti hogy gond van. Az érdekes az, hogy eddig soha nem dobott ilyen értesítést a KIS, meg más AV sem, ez e jelenség egybeesik azzal, mióta az outpost először elkezdett reklamálni. Ez nem lehet véletlen... :N

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.