Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-12-01 16:34:44

LOGOUT.hu

"Sokan hiányolták, hogy a CIS topiknak nincs első hsz-e, ráadásul tényleg hasznos lenne egy összefoglaló a programhoz, ezért most megszületett, használjátok egészséggel, remélem, néhányotoknak könnyít az életén és a "Sárkány" használatán!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#901) blattida


blattida
nagyúr

Néhányan biztosan örülnek annak, hogy végre megjelent a comodo offline frissítője!

Letöltés innen, 32 és 64 bites is, de csak xp és vista, jelenleg.
Szükség van legalább 2-es .net-re is.

Telepítés után:
A beállításoknál az "automatically detect" kikapcsolása és az av/updates310 kiválasztása és átírása av/updates311-re, majd ismét lehet engedélyezni az "automatically detect" funkciót. Ezek után le fogja tölteni a frissítéseket és újraindítás után lépnek életbe.

A CIS átállítása erre a frissítőre:
CIS GUI megnyitása, aztán Misc/Settings/Connections, majd a http://download.comodo.com helyett írjátok be annak a számítógépnek nevét vagy ip címét, amelyre telepítettétek az offline frissítőt. Utána nyomjátok meg az Apply-t és ellenőrizzétek a frissítéseket.
:)

[ Szerkesztve ]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#902) frensys válasza blattida (#901) üzenetére


frensys
tag

Na véleményem erről a fostalicskáról!

Feltettem,használtam fél évet,most a 3.9-es verziónál tartok.
Nekem mondhatjátok hogy igy meg úgy kell állitgatni,ey átlagfelhasználó mégha a magyaritást fel is teszi akkor se ért hozzá,én meg ráadásul nem ma kezdtem a szakmát és még nekem is okozott némi fejtörést,hát a véleményem a comodoról:
Hiába tesztgyőztes meg fullos program mindenki szerint,alapvető gyermekbetegségek sorozata van benne.Két roppant idegesitő dolog amivel szivtam nálam és haverom gépén 1 hétig,az egyik hogy bármit telepitettem nem volt virusos az száz százalék ez a fostalicska meg virusosnak nézte,valami heur.virus unknown valamit irt ki már nem emlékszem rá,de mindenre akármit telepitettem,mondom ez hülye,nem virusos egyik sem,és mindig a kihagy gombra nyomtam,mire 150 -szer megnyomva mert ennyi fájl volt a programban,végre feltelepitettem valamit,mert ez hülye ilyenkor bezzeg nem jegyzi meg amit kéne előszőrre,de amig a hibára ránem jöttem hogy mit jelent ez amit kiir,mindig azt hidtem tényleg virusos és talán az avast nem veszi észre,és eltávolitra nyomtam mindig,pláne amikor viustirtottam manuálisan vele mindig ezt irta ki és ott is az eltávolitásra mentem mindig..cserébe fél éven át megszerzett nagy nehezen fullos progamok installverziójaiba itt ott törölgetett és elbaszott vagy 80 fontos programot!

A másik ami tényleg durva hiba,amióta comodo van az msn nem megy fel!Már megnétem a tűzfalbeállitásokat benne összevissza állitgattam de semmi,már kilptem a comodoból is de az msnre nem megy fel!Na mondom mi a szar van..nézem a hibaelháritót msnbe és irja hogy a proxy beállitásokat ellenőrizzem..nézem beállitásokat msnbe semmi minden oké..mondom mi a szar van már,nem megy az msn de az outlook se sokszor..erre a hibaleirásnál irja hogy internet explorerbe az internetbeállitásoknál nézzem meg hogy az automatikus tárcsázásnál az hogy van beállitva a kapcsolat..na mondom explorert alaptól töröltem windowsból még telepités után mert kell a faszomnak,és most meg kéne..na 8-as verziót letöltöm feltelepitem,megnézem a beállitásokat és HOPPÁ:

Az automatikus észlelés HELYETT alul a prox van bepipálva és egy port prox cim beirva...mondom mi a k.anyja ez?????????!!!!!!!!!!!!!!!!

Én K..ra nem nyúltam hozzá ehhez!!AMióta a comodo fentvan azóta szarakszik msn meg outlok meg még sorolhatnám..na mondom azonnal kipipáltam az automatikus észlelést fent ÉÉÉÉÉS:

EGYBŐL MENT AZ MSN MEG OUTLOK MEG MINDEN AMIT AKARTAM!!!!

COMODO IRÁNY A KUKÁBA!

(#903) blattida válasza frensys (#902) üzenetére


blattida
nagyúr

Ha fostalicskának tartod, miért használtad fél évig, illetve most miért használod a 3.9-est, ami ráadásul meglehetősen régi is(3.12-nél járnak, ami sokkal jobb, minden szempontból)?

Fals riasztásai voltak, viszonylag sok, de mára szerencsére drasztikusan visszaestek.

Alapbeállítások mellett nem is kell hozzányúlni, általában csöndben teszi a dolgát, a környezetemben több olyan ember gépén csücsül belőle, kik nem értenek a számítástechnikához szinte semmit és nem okoz nekik semmilyen gubancot.

Az msn és az outlook probléma nem hiszem, hogy direkt a comodo miatt jött volna elő, valószínűbb, hogy valamivel nem szerették egymást, inkompatibilitási gond volt, esetleg beállítási, de amint írtad, nálatok is volt némi kezelési gebasz, mert a választásaitokat meg is jegyeztethettétek volna a CIS-vel és akkor nem pampogott és kérdezett volna annyit.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#904) frensys válasza blattida (#903) üzenetére


frensys
tag

1. A 3.12 az a régebbi,a 3.9 az az újabb mind méretben mind tudásban,de akkor biztos én vagyok a hülye mert a honlapjukon is a 3.9 a legújabb,de ne is foglalkozz vele.

2.Amióta volt komód soha nem volt átálitva proxyra,amita feltettem fél éven át szarakszott az msn outlook stb.és nem engedett be.Miután visszaállitottam automatius észlelésre ment minden simán,ehhez mielött irnád nem fél év kellett,hogy rájöjjön az ember,csak nem volt kedvem nagyn foglalkzoni a témával.

3.A megjegyeztetéshez meg megint csak azt tudom irni mint fentebb,hogy ez nem az e megjegyezzük cimű dolog mi jobb oldalt lent a tálcán ugat,hanem amikor kerestem a virust manuálisan középen piros ablak:-karantén,-törlés-kihagyás,és 150-szer a kihagyásra kellett mennem miután feltelepitettem amit akartam,mert ez a fasz ilyenkor persze olyat nem ajánl fel hogy megjegyzés hiszen a program minden egyes fájlját virusosnak érezte valami heur.unknown.virus vagy mi volt irta mindig,igy itt nem volt ilyen opció!De sikeresen mikor még mondom nem tudtam mi ez és mi a szarért jelez mindenre virust,töröltem elég sok programól vagy 80-ból és szerezhetem meg újra!

ennyi.

(#905) Biga Csiga válasza frensys (#904) üzenetére


Biga Csiga
csendes tag

COMODO release notes. :W

Kaspersky Anti-Virus --- COMODO Firewall --- CounterSpy Antispyware

(#906) blattida válasza frensys (#904) üzenetére


blattida
nagyúr

Biztos én vagyok a hülye, aki a comodo-t évek óta, a CIS-t pedig majd egy éve használom.
Persze a Comodo-sok is hülyék, hiszen a honlapjukon ez áll:

Más: a feldobott ablakban, mikor kiválaszthatod az ignore-t, mint lehetőséget, azon belül kell választanod, hogy egyszer teszed, a kihagyottak közé teszed vagy a saját biztonságos fájlok közé:

Legközelebb, légy egy kicsit körültekintőbb, ha megkérhetlek! :)

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#907) frensys válasza blattida (#906) üzenetére


frensys
tag

Én nyomtak többször is a kihagy meg a hozzáadás kivételekhez,de utána rögtön megint jött a következő és a következő és a következő fájl..hiába nyomtam kihagyást mintha felse fogta volna,olyat miért nem raktak oda opciót hogy az összes figyelmen kivül hagyása?Csak hozzáadás a kivételekhez van ami felesleges,meg hogy egyszer kihagy,ilyen hülyeséget,hagyjon ki sokat azaz az összeset és tudjam már feltelepitenia amit akarok.

(#908) bivalyolo válasza frensys (#907) üzenetére


bivalyolo
őstag

nem muszáj használni az antivírus részét.. :U van egy rakatnyi más ingyenes progi is, nézd meg őket hátha azokkal jobban jársz!

[ Szerkesztve ]

"Let's agree to disagree!"

(#909) Biga Csiga


Biga Csiga
csendes tag

Mi lehet a probléma? :F Kétpercenként blokkolja. A naplóbejegyzések csak ebből állnak.

Kaspersky Anti-Virus --- COMODO Firewall --- CounterSpy Antispyware

(#910) Narxis válasza frensys (#902) üzenetére


Narxis
nagyúr

:R :R

Thanos was right.

(#911) Bibby


Bibby
addikt

Ma meghalt a comodo internet security, és magával akarta vinni a gépet is...
A win indításánál, amikor yahoo widgets/rocketdock töltődött volna elkezdte 100%-on pörgetni a processzort, kvázi lefagyott a rendszer. Csökkentett módban tudtam eltávolítani a gépről.

Pár óra múlva barátnőm laptopján pontosan ugyanez a jelenség zajlott le, a megoldás itt is az előző volt.

Sajnos a verziószámot hiába kérdeznétek, mert nem jegyeztem meg, de kb egy hónapja lett letöltve, tehát frissnek mondható szerintem. :U

Ελευθερια η θανατος

(#912) blattida válasza Bibby (#911) üzenetére


blattida
nagyúr

A mai frissítés sokaknál rendszerfagyást okozott (nálunk szerencsére nem) a 100%-os processzorterhelés miatt. Jön hozzá javítás. :K

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#913) mob_zzz válasza frensys (#907) üzenetére


mob_zzz
aktív tag

Egyrészt: annak mi értelme lenne, ha víruskeresésnél bepipálhatnád, hogy "összes kihagyása"? Ennyi erővel ne használj vagy ne is telepíts AV-t.

Másrészt: talán nem kéne mindenféle hekkelt meg lecsupaszított OS-eket és warez-szoftvereket használni, nem lenne annyi "fals" találat...

(#914) Bibby válasza blattida (#912) üzenetére


Bibby
addikt

Köszönöm szépen, és addig ne használjam a számítógépet? Meg aki nem ért hozzá az rohanjon vele szervizbe drága pénzekért?
Ez egy nagyon durva hiba, akármennyire is ingyenes és jó a program. :U Nálam egy ideig búcsúzott.

Ελευθερια η θανατος

(#915) DEV_NULL válasza blattida (#912) üzenetére


DEV_NULL
őstag

Nálam is előjött a hiba, kapott egy uninstallt, leszedtem a legfrissebb telepítőt, azt felraktam, vírus adatbázist frissítetem..
Probléma megoldva.

(#916) Billy bocs válasza DEV_NULL (#915) üzenetére


Billy bocs
csendes tag

Nálam is előjött a hiba. Több órás próbálkozás után sikerült elindítanom a feladatkezelőt, ekkor derült ki, hogy a Comodo fogyassza 100 %-on a CPU-t. Rendszer-visszaállítás csak részben segített. A víruskezelő reinstallja után egészen addig tökéletesen működött a gép, amíg nem kezdtem el átvizsgálni. Reset megoldotta a problémát. Nem gondolom, hogy kimondottan Comodo programhiba okozta a galibát, mivel egy rokonom éppen most járt hasonlóan. Neki is Vistája van, mint nekem, de ő Nod32-t használ. Az ő gépe el sem indult, de csökkentett módban egy rendszer-visszaállítás távolabbi időpontra sikeresnek bizonyult. Vírusra gyanakszom, amely a víruskeresőket támadja meg. Comodoval most nem próbálkozok, jelenleg Malwarebytes' Anti-Malware-rel vizsgálódok. Kíváncsian várom az eredményt. Eddig 0 találat.

(#917) blattida


blattida
nagyúr

A rendszerfagyás megoldása:

Egyik módszer:

Csökkentett módban törölni kell az adatbázist itt: c:\program files\comodo\comodo internet security\scanners\bases.cav, majd innen: c:\program files\comodo\comodo internet security\repair\ a bases.cav fájlt át kell másolni ide: c:\program files\comodo\comodo internet security\scanners folder, utána újraindítás.

Másik módszer:

manuálisan le kell tölteni a legfrissebb adatbázist innen, majd a régit felül kell írni vele.

Billy bocs A comodo esetében biztos, hogy nem vírus a probléma oka, prózaibb: az adatbázis.

[ Szerkesztve ]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#918) Billy bocs válasza blattida (#917) üzenetére


Billy bocs
csendes tag

blattida Lehet, hogy nem vírus okozta a hibát, de a gépem el sem akart indulni, csak a bekapcsológomb hosszabb nyomva tartásával sikerült. Vánszorogva indult, gyakorlatilag használhatatlan volt. A rokonomnak elindítani sem sikerült normál módban. Csökkentett módban viszont mindkettőnknek rendesen működött. Hasonló meghibásodás két különböző gépen nagyjából azonos időben, azonos módon rendszeresen frissített legális oprendszer mellett nekem gyanús.

(#919) Billy bocs válasza Billy bocs (#918) üzenetére


Billy bocs
csendes tag

Az XP-s gépek tökéletesen működtek, a Comodoval telepítettek is.

(#920) sinick


sinick
senior tag

Az alábbi problémám miatt újrtelepítettem a rendszert (Magyar XP Prof SP3 WU naprakész) legújabb Comodo-val

A legújabb Comodo cmdagent.exe-je Windows induláskor rögtön 50%-os processzor terheltséget okoz és a gép lerohadt. A legújabb Comodo-t újraraktam, rögtön frissítettem - csak vírus adatbázis - és azóta jó. Vélemény?

(#921) blattida válasza sinick (#920) üzenetére


blattida
nagyúr

Nálad is a tegnapi hibás adatbázis miatt szállt el a comodo. Már orvosolták és elnézést kértek a kellemetlenségekért.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#922) UserX válasza Billy bocs (#919) üzenetére


UserX
őstag

Egy gyengébb laptopot is megfektetett tegnap, azon XP van (SP3). Boot CD-vel sikerült rendszervisszaállítást csinálni, elmentett képből. A Comodo következő frissítésénél már nem jelentkezett a probléma.
Összességében eddig jók a tapasztalataim a Comodo IS-el, egy PII-es gépen is az van, alig érezhető a jelenléte. (Persze a gép eleve lassú). Mielőtt telepítettem több biztonsági megoldást kipróbáltam, de ez vált be arra leginkább. A NOD 2.7 felett szerintem már eljárt az idő.

(#923) sinick válasza blattida (#921) üzenetére


sinick
senior tag

Köszi! Akkor azért produkált a cfpupdat.exe viszonylag nagy letöltést (már kb. 200 megánál járt a forgalom, amikor reseteltem a gépet).

(#924) vv5204


vv5204
senior tag

Ehh! Ekkora szopást! Nálam is megfeküdt a Vista. De nem tudtam miért.
Újratelepítettem mondván itt a vég. De jó a rosszban, hogy már amúgy is ráfért,
de nem feltétlen így akartam. Igaz nálam a Services.exe kezdte el zabálni a memóriát olyan 2 giga közelébe járt mikor kiírta, hogy nyista a mem elfogyott és a proci is elkékült.
Ez is lehetett a hibás adatbázis miatt? A Comodo futó folyamatai nem túráztak...

[ Szerkesztve ]

(#925) HZoli87


HZoli87
veterán

Feltelepítettem a Comodo tűzfalát ( csak ezt ) . Alapbeállításokkal fut a program , csak a tűzfal szintjét állítottam Egyedi szintre és a uTorrentet állítottam be úgy
( ÍGY ), hogy továbbra is aktiv legyen a kapcsolatom . Jók lesznek így a beállítások ? ( eddig elég keveset kérdez , szerencsére , gépet egyáltalán nem lassítja :) )

Vagy így állítsam be a uTorrentet a programon belül ? - > LINK
( egy adott IP van a routerem engedve és az van a uTorrentben is beállítva , ekkor is alkalmazható a hivatalos beállítások ? )

[ Szerkesztve ]

(#926) HZoli87


HZoli87
veterán

Ja , és azt vettem észre , hogy a feltelepítés után , a restartot követően még mindig ment az XP tűzfala , mért nem kapcsolta ki a program ? Érdekes , megtettem magamtól .

(#927) blattida válasza HZoli87 (#926) üzenetére


blattida
nagyúr

Mindkét beállítás jó, csak ami a comodo oldaláról származik, az szigorúbb és biztonságosabb.

A win tűzfalát elvileg kikapcsolja, gyakorlatilag vagy igen vagy nem. ;]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#928) UserX válasza blattida (#927) üzenetére


UserX
őstag

Nálam is "elfelejtette" kikapcsolni, de megtettem én is manuálisan.

[ Szerkesztve ]

(#929) HZoli87 válasza blattida (#927) üzenetére


HZoli87
veterán

Köszi . :)

(#930) HZoli87 válasza blattida (#927) üzenetére


HZoli87
veterán

Töröltem a uTorrenthez tartozó szabályokat . Beállítottam a COMODO fórumban ajánlott szerint , és tökéletesen működik a kliensem , továbbra is aktív a hálózati kapcsolatom . :)

(#931) blattida


blattida
nagyúr

Új matousec teszt.
Comodo először és elsőként ért el 100%-os eredményt. :)

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#932) L7wy válasza blattida (#931) üzenetére


L7wy
őstag

Király :C :C :C :C

Windows 10 x64 ----- Qihoo 360 TS

(#933) Tosee válasza blattida (#931) üzenetére


Tosee
őstag

A sok munka meghozta gyümölcsét! Csak így tovább... :C

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#934) buhera73 válasza blattida (#931) üzenetére


buhera73
csendes tag

Hurrá! :DD :R

(#935) frensys


frensys
tag

Nagyon szeretnék választ kapni kér kérdésemre,mert nagyon fontos lenne,előre is köszönöm!

A problémám a következő,visszatettem a comodot,működik is.De egyszerűen a logikáját képtelen vagyok megérteni a téren hogy idáig mindig vagy avast vagy nod32 vagy f-secure vagy kaspersky volt fent és soha ilyeneket nem csinált ami már kezd nagyon idegesitő lenni ugyanis folyamatosan törölgeti a cuccaim és vesznek el fontos dolgok amit nagy nehezen szereztem meg!!!

A többi virusirtó végezte a munkáját háttérben,párszor néha maunálisan lefutattam,de leginkább KISZEDTE a virust a fájlból ha talált és NEM TÖRÖLTE ELVÁTOLIT NÉVEN!
Szóval adott a példa,éjjelre bekapcsolva hagyom a gépet és reggelre vár egy piros ablak hogy talált 28 kátrevőt,mondom hogyan????

-Ilyet egyik virusirtóm se csinált,azért virusirtó hogy ne engedje át!!Ez meg amikor gondol egyet elkezd keresgélni a winyón,és tegnap még semmit nem talált,ma már 28 kártevőt fájlokban és programjaimban,kérdezem én,milyen tűzfal/virusirtó az ami átengedi ezeket-comodo-hiszen az a feladata hogy ne engedje át!!Akkor minek kezdi el keresni manuálisan reggelre,inkább ne keressen semmit csak ne engedje eleve át ez e feladata!!Még jó hogy elkezdem én manuálisan vagy ő mint most reggelre keresni,mert különben tele lenne virussal a gépem!Tehát: MIért engedi át,és utána jókewdvűen talál mondjuk egyik napról a másikra 28 kártevőt,a másik kérdés meg hogy már nagyon elegem van abból hogy az összes virusirtóm idáig amit irtam KISZEDTE virust és NEM TÖRÖLTE A FÁJLT ELVÁTOLITÁS név alatt,távolitsa el a virust és ne a fájlt!!de én még olyannal a comodoval nem találkoztam hogy a virust távolitotta volna el mint idáig bármely program hanem TÖRÖLTE rohadt programjaim!EZ NEKI az elvávolitás!!Köszi ebből nem kérünk!Elveszett mgint vagy 50 fontos programom!!

Kérem szekértőket hogy erre a két dologra irjon,mert ez igy nem jó!

Köszönöm!!

(#936) blattida válasza frensys (#935) üzenetére


blattida
nagyúr

Figyelj.
A comodo semmit sem töröl automatikusan, amit fertőzöttnek talál, azt karanténba teszi.
Onnan helyre tudod állítani, ha akarod.
Telepítéskor lefuttat egy vizsgálatot, ha engedélyezed, de az nem teljes vizsgálat, ráadásul ekkor még nem frissül az adatbázisa, csak az újraindítás után húzza le az újakat, ergo egy csomó cucc kimaradhat a felismertek közül!

Helyreállítás:

Ütemezés:

A karanténozás kikapcsolása:

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#937) frensys válasza blattida (#936) üzenetére


frensys
tag

-Jaj istenem...nem erről van szó,pedig érthetően leirtam..lényeg: h akaranténba raknám nem lenne értelme mert a program volt,nincs!Minek!Utána virusosan szedjem ki onnan?Semmi értelme.A téma arról szól hogy vagy karantán vagy eltávolitás vagy kihagy van,és eltávolitás alatt minden normális ember a virus eltávolitását érti és nem a PROGRAM törlését!!Miért képes az avast kaspersky nod32 és f-security csak a virust kiszedni és nem törölni a programokat?Ez a kérdés!Mert igy semmi értelme!

-a másik hogy nem a telepiséről van szó és nem is az utána lehúzott adatbázisról,hanem hogy ez már vagy 5 napja volt hogy újra feltettem és manuálisan gondol egyet elkezd reggelre mire a gépe elé ülük keresgélni és kidob rengeteg kártevőt amit úgy óhajtott tenni hogy mind törölte és önkényesen nagy ablakba az eredményt még villogtatja is nekem,érted,hogy mint törölte,hát mondom anyád!távolitsd el a virust NE törölj!Ez a lényeg!
Meg inkább ne keresgéljen csak úgy automatikusan reggelre hanem ELEVE NE engedje be a virust ennyi!

Légyszives irj kérlek erre a kettőre!
Köszönöm!

(#938) blattida válasza frensys (#937) üzenetére


blattida
nagyúr

Leírom még egyszer: a comodo semmit sem töröl automatikusan.
Örülnék ha betennél egy képet vagy egy log fájlt arról, hogy miket talált fertőzöttnek és miket rakott karanténba.

Amúgy arról írtam, hogy felrakod, akkor keres, majd frissíted, nem kerestetsz vele, majd eltelik öt nap és automatikusan elindul egy keresés és talál dolgokat. Ez nem azt jelenti, hogy beengedett dolgokat, hanem azt, hogy az első keresés alkalmával az adatbázis nagyja még hiányzott, így nem ismerte föl őket.

Az ütemezett keresést is kikapcsolhatod, ezért raktam föl a rá vonatkozó képet (is).

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#939) frensys válasza blattida (#938) üzenetére


frensys
tag

Legyen igazad.Nem töröl.DE karanténba tesz mindent oké tegyük fel,és ezzel mi a tökömet csináljak?Azért tette karanténba mert talált benne vagy virust vagy mást.ÉS??? Felsoroltam a 4 antivirust amit használtam idáig,ezek a programok (vagy 50-80 között)azelött is fentvoltak a gépemen,avast-nod32-kaspersky-f-secure virusirtók meg az elmúlt két évben soha nem nyultak hozzá,amelyik talált egy két dolgot azt meg KISZEDTE BELŐLE A VIRUST,NEM KARANTÉNBA TETTE VAGY TÖRÖLTE,a virusirtó feladata hogy virust irtsdon ha van rá lehetősége,de ez még egy virust se irtott nekem,csak KARANTÉN VAGY TÖRLÉS VOLT!
És most ékrdezheted akkor minek tettem fel,mert átfogó védelmet akartam a gépemre,amiben virusirtó és kémprogramirtó meg tűzfal is van és mindenki 100 százalékosnak tesztek szerint nevezte!!Hát már tudom miért száz százalékos mert nem tudo virust irtani csak könynelműen karantén vagy törlés van!

Irj légyszives!

(#940) blattida válasza frensys (#939) üzenetére


blattida
nagyúr

Azért kértem, hogy tegyél föl egy képet a karanténban lévő elemekről vagy egy log fájlt!
Amíg ezt nem teszed meg, addig érdemben nem tudok segíteni.
Mondhatnám, hogy állítsd helyre a karanténból a fájlokat és tedd őket a kivételek közé, de ezzel lehet, hogy kárt tennél, ezért ezt most még ne tedd!

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#941) frensys válasza blattida (#940) üzenetére


frensys
tag

nem akarom helyreállitani hiszen minek mondom,hiszen virusos w32 trójai van benne meg ilyenek,akkor minek állitsam vissza,a problémám amit irok hogy 3-szorra hogy ne karanténba helyezgesse meg törölgesse,hanem szedje ki a virust a fájlból mint minden normálisra való virusirtó mondjuk.csupán ennyi a lényege. :F :F

(#942) blattida válasza frensys (#941) üzenetére


blattida
nagyúr

Azt elég kevés av teszi meg, illetve nem sok képes rá és nem minden fájlon, de a comodo is csak a fertőzött összetevőt távolítja el, ha képes rá.
Még egyszer: tegyél föl log fájlt, hogy lássam, miket tart fertőzöttnek, mert lehet, hogy fals riasztások és akkor helyreállíthatod őket, de látom, valamiért nem akarod elárulni, mik azok...
Szedd le a comodo-t és használj mást vagy futtass le más gyártó online keresőjével(Nod, Kaspersky, Panda, stb) egy ellenőrzést.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#943) frensys válasza blattida (#942) üzenetére


frensys
tag

-elég kevés av teszi meg?most ez valami vicc?AZ elmúlt 10 év alatt a nod32 avast kaspersky és f-secure mint legjobbak folyamatosan jelezték a virust és TÖRÖLTÉK,de a programom és fájlom MEGMARADT!Ez komolyan igy van!Ez az egyetlen védelmi szoftver ami képtelen Karantén vagy törlés nélkül win32 trójai vagy más trójai virust törölni kiszedni a fájlból!Karanténba teszi vagy törli,ez a két választás van.

Most próbára is tettem az elmúlt két órában,leszedtem egyik cd-mről amin virusosan van fent pár programom de direkt nem dobtam ki kb.2 éve hanem tesztnek szántam,most jól jött:
Kimásoltam virusosan a winyóra(olyan helyre hogy ne terjedjen 4-ik particióra egy könytárba),és célkönyvtárat adtam meg a virusirtóknak hogy ebben a mappában keressen!

Az Avast és nod32 jelezte hogy trójai win32 féle virus és:Pörölte A VIRUST!
A fájlom megmaratd konkrétan egy keygen exe volt.

Ráengedtem a comodot,ő meg KARANTÉN VAGY ELVÁTOLIT,MONDOM NEKI ELVÁTOLIT,erre törölte virusosan a keygen.exe-t!
Élő példa mindenki számára,igy megy úgy tesztgyőztes,igen,mert mindenképp gondoskodik a maximális biztonságról,tehát törli,ezt könnyű megjátszani egy cégnek ez a legegyszerűbb módszer!

ennyi

(#944) frensys válasza blattida (#942) üzenetére


frensys
tag

lusták a komoly programozók komoly ellenvédelmet irni minden egyes virusnak mint minden virusirtóü cég teszi,a legegyszerűbb és legbiztonságosabb védelem hát tényleg az,ha nem irunk ellenszert csak gyanús a fájl felismerjük a törzsadatból és töröljük vagy karanténba helyezzük.ez igen!

(#945) blattida válasza frensys (#943) üzenetére


blattida
nagyúr

Azt, hogy utána használható is marad, kétlem. Ismerem az avast és a nod képességeit is, nehezen hihető számomra, hogy használhatóan javítottak volna egy ténylegesen fertőzött fájlt, pláne a nod! Ha csak hozzáfűzött állományról van szó, az oké, de ha az adott programkódot módosítva hozták létre a kártevőt, akkor sérülés nélkül nem fogják tudni eltávolítani az eredeti komponensből.
Küldd át légyszi az eredeti fertőzött keygen-t, mert kíváncsi vagyok és szkeptikus.
Hadd lássam én is a működését a javítás után! ;]

De továbbra sem osztottad meg a karantén tartalmát, tehát nem is akarsz javítani a helyzeten, akkor minek írsz?

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#946) frensys válasza blattida (#945) üzenetére


frensys
tag

-na most akár elhiszed akár nem,a keygen exe meg másik egy programmal is kipróbálva,,feltelepitettem elinditottam,működik és már ne virusos újralefuttattva a két virusirtót!Szóval megy!

-A karantán tartalmát meg azért nem osztottam meg mert elegem lett a comodoból és fogtam megam töröltem az összeset még ma délelött mielött itt irtam volna,már akartam irni miért nem,csak nem tudtam a gondolatoktól szabadulni hogy miért van ez az egész rossz virusirtás!

Az avastot feltettem kiszedte a win32 trójait,aztán uninstall és utána nod32,az is megtalálta kiszedte és utána indult a keygen exe és egy másik program is amit nézettem vele és ezután is indult.Aztán comodoval néztem meg ugyanezt,felismerte,karantén vagy elvátolitás,mondom elvátollitás,erre a virus helyett az egész keygent meg a másik progit fogta és törölte.

Sajnos ez van.

(#947) bivalyolo


bivalyolo
őstag

nem akarok nagyon beleszólni a dologba csak azt nem értem h már elég régóta megy itt a vita..de miért is? :U
frensys: minek használod a comodo-t ha nem vagy vele elégedett?? :U ha vmi nem tetszik nem kell használni. senki sem kötelez senkit arra h ezt vagy azt használja

[ Szerkesztve ]

"Let's agree to disagree!"

(#948) L7wy válasza frensys (#946) üzenetére


L7wy
őstag

Vagy tölts már fel valamit, vagy hallgass, mert szólok egy moderátornak ha ez így megy tovább...

Windows 10 x64 ----- Qihoo 360 TS

(#949) frensys válasza L7wy (#948) üzenetére


frensys
tag

szólj nyugodtan moderátornak,mivan ha az én ismerősöm és nem tesz semmit?Amúgy meg minek szólnál,egyszerű a történet amit leirtam ide,irtam már kitöröltem a rohadt karantén dolgokat nincs mit képet feltenni ide vagy mást se!

Lényeg,két virusirtó avast és nod32 kitudta szedni a virust a fájlból és programból,a comodo meg csak szólt felismerte hogy virusos és karantén vagy eltávolit,mondom persze hogy elvátolit,mint avastnál is ezt kell nyomni..erre eltávolit ja,csak nem a virust hanem a programot.
köszi

(#950) BigManus válasza frensys (#943) üzenetére


BigManus
addikt

A többieknek van igazuk.
Bizonyítsd be, hogy mik vannak a gépeden. Tegyél fel képeket, ez az alap.
Ha vissza olvasol, Blattida elég sok embernek tudott már segíteni, de te egyszerűen csak a hülyeségeidet fújod, nem adsz érdemleges támpontot.

Az az érzésem a soraidat olvasva, hogy tele vagy crackelt cuccokkal. Nem csak te, tehát más is használ illegál cuccokat.
De te nem ezért jöttél ide segítségért, hanem segítséget kérni. Akkor segíts te is képekkel és fejezd be a Comodo fröcskölését.
Demokráciában élünk, nem kötelező használnod.
Ha nem felel meg valamiért, töröld és használj más programot, ennyire egyszerű!

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.