Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-12-01 16:34:44

LOGOUT.hu

"Sokan hiányolták, hogy a CIS topiknak nincs első hsz-e, ráadásul tényleg hasznos lenne egy összefoglaló a programhoz, ezért most megszületett, használjátok egészséggel, remélem, néhányotoknak könnyít az életén és a "Sárkány" használatán!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#551) badamx


badamx
csendes tag

kicsit kezdő vagyok a comodoval van említésre méltó külömbség a pro és az ingyenes között?És fel lehet telepíteni Windows 7-re minden olyan vírust felismer mint pl a nod??Mi az a comodo HopSurf mire használható??

(#552) blattida válasza badamx (#551) üzenetére


blattida
nagyúr

A pro csak támogatásban nyújt többet, illetve van benne wifi védelem is, más különbség nincs.
Win 7-en szépen elmegy, telepítheted.
Mivel egyformák az adatbázisok és a heurisztikájuk is különböző, ezért a válasz természetesen nem, de ez fordítva is igaz, van amit az egyik és van amit a másik av ismer föl, ez mindig így volt és valószínűleg így is lesz...
A Hopsurf egy eszköztár a böngészőkhöz, közösségi alapú rendszer, amellyel érdeklődésednek megfelelően rendezheted az oldalakat, megoszthatod másokkal, véleményezheted, rangsorolhatod, a hálózat értesít a veszélyes oldalakról, szűr, stb...

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#553) badamx


badamx
csendes tag

Oks köszi a segítséget! :R

(#554) blattida válasza blattida (#552) üzenetére


blattida
nagyúr

:W Természetesen NEM egyformák az adatbázisok...

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#555) L7wy


L7wy
őstag

Most már jó a 3.10es minden tekintetben? Nincsenek benne elnézhetetlen bugok?

Windows 10 x64 ----- Qihoo 360 TS

(#556) ntomka válasza L7wy (#555) üzenetére


ntomka
nagyúr

Nekem este óta fent van, de nem találkoztam semmi problémával. Ma már a vírusadatbázist is frissíti rendesen.

ツ Headphones on - World off

(#557) blattida válasza L7wy (#555) üzenetére


blattida
nagyúr

A legutolsó javítás óta(.530) úgy tűnik, nagyobb problémák már nincsenek.
A Biztonságos DNS szolgáltatás még koránt sem tökéletes, de érezhetően gyorsít az oldalak betöltésén...
Jövő héttől jön a családi frissítés is. ;]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#558) Biga Csiga válasza blattida (#557) üzenetére


Biga Csiga
csendes tag

O17 - HKLM\System\CCS\Services\Tcpip\..\{19B5EE71-6636-43C9-A415-04E29D9E418F}: NameServer = 156.154.70.22,156.154.71.22
O17 - HKLM\System\CS5\Services\Tcpip\..\{19B5EE71-6636-43C9-A415-04E29D9E418F}: NameServer = 156.154.70.22,156.154.71.22
O17 - HKLM\System\CS6\Services\Tcpip\..\{19B5EE71-6636-43C9-A415-04E29D9E418F}: NameServer = 156.154.70.22,156.154.71.22

A hijackthis-nak nem tetszenek ezek a bejegyzések. Sárga kérdőjellel és unknown felirattal "jutalmazta" őket. ( Annyira új a szolgáltatás, hogy még ők sem ismerik? ) ;]

Kaspersky Anti-Virus --- COMODO Firewall --- CounterSpy Antispyware

(#559) blattida válasza blattida (#557) üzenetére


blattida
nagyúr

A vírusadatbázis frissítés szarakodik XP SP3-on, firefox mellett, ezt csak a .530-as óta csinálja... :(((

[ Szerkesztve ]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#560) L7wy válasza blattida (#559) üzenetére


L7wy
őstag

Az mit jelent h Firefox mellett? És mi történik frissítéskor?

Windows 10 x64 ----- Qihoo 360 TS

(#561) L7wy válasza blattida (#557) üzenetére


L7wy
őstag

És miben vetted észre a tökéletlenségét? Nekem valami iszonyat gyors, pl opendns hez képest... Igazam van abban hogy a dns szerver csak az enter leütés utáni pár pillanatot gyorsíthatja? Mivel a dns szerver a webcímet ip címmé alakítja nem? Ez amúgy hogy függ össze a biztonsággal?

[ Szerkesztve ]

Windows 10 x64 ----- Qihoo 360 TS

(#562) band1103 válasza S W A T (#548) üzenetére


band1103
őstag

Köszönöm mindkettőtöknek a segítséget :R . Sikerült megkapnom a magyar csomagot.

"A bölény királyul néz ki: tisztára mint egy rasta tehén !" # * Have a Nice Death!* ...powered by vérpistike... #

(#563) blattida válasza L7wy (#560) üzenetére


blattida
nagyúr

Megoldódott a gondom. Nem a CIS volt a ludas, hanem a téhóm modemem... :((( :W
Ezennel kijelentem, nálam minden flottul üzemel, gördülékenyen. :K

Azért biztonságosabbak a Comodo DNS szerverei, mert hitelesítik, ellenőrzik az oldalakat, a veszélyes oldalakat blokkolják, és azért gyorsabbak, mert a nem használható, hibás domaineket javítják, a használaton kívüli domaineket át- illetve továbbirányítják és a netezési helyedhez legközelebbi DNS szerverhez irányítanak.

Részletes leírás, idézet az oldalukról:

Comodo Secure DNS is a domain name resolution service that resolves your DNS requests through our worldwide network of redundant DNS servers. This can provide a much faster and more reliable Internet browsing experience than using the DNS servers provided by your ISP and does not require any hardware or software installation.

Comodo Secure DNS gives you a safer, smarter and faster Internet because it's:

More Reliable - Comodo's Secure DNS's server infrastructure currently spans 15 locations (nodes) and five continents around the world. This allows us to offer you the most reliable fully redundant DNS service anywhere. Each node has multiple servers, and is connected by several Tier 1 carriers to the Internet.

Faster - Our strategically placed nodes are located at the most optimal intersections of the Internet. Unlike most DNS providers, our request routing technology means that no matter where you are located in the world, your DNS requests are answered by the closest available set of servers. Combine this with our huge cache and we can get the answers you seek faster and more reliably than ever before.

Smarter - Comodo's highly structured DNS system and guide pages get you where you want to be, when you inadvertently attempt to go to a site that doesn't exist. Parked' or 'not in use' domains are automatically detected and forwarded.

Safer - As a leading provider of computer security solutions, we are keenly aware of the dangers that plague the Internet today. Our 'name cache invalidation' solution signals the Comodo Secure DNS recursive servers whenever a DNS record is updated, fundamentally eliminating the concept of a TTL. Directing your requests through our highly secure servers can also reduces your exposure to the DNS Cache Poisoning attacks that may affect everybody else using your ISP.

;]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#564) L7wy válasza blattida (#563) üzenetére


L7wy
őstag

Ha van false positive, és submit elem a fájlt akkor kijavítják, vagy oda csak a vírusokat érdemes küldeni?

Windows 10 x64 ----- Qihoo 360 TS

(#565) eurolac


eurolac
senior tag

Sziasztok! Az AV részt állapottartó, vagy bekapcsolt módban érdemes használni? Mi a lényegi különbség közöttük, melyik a biztonságosabb? Előre is köszönöm.

Eurolac

(#566) blattida válasza L7wy (#564) üzenetére


blattida
nagyúr

Egyelőre fals és gyanús küldése innen.

eurolac: ha biztosra akarsz menni, akkor válaszd a bekapcsolt opciót, mert az állapottartó csak a megváltozott fájlokat ellenőrzi, a többi kimarad, természetesen csak egy teljes bekapcsolt keresés után érdemes használni...

[ Szerkesztve ]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#567) eurolac válasza blattida (#566) üzenetére


eurolac
senior tag

Köszönöm a választ! :R
Kicsit korábban küldtem egy privi-t részedre, ha lesz időd, ránéznél?

Eurolac

(#568) blattida válasza eurolac (#567) üzenetére


blattida
nagyúr

Már válaszoltam.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#569) volvoguy


volvoguy
addikt

üdv. a következő a helyzet. ma telepítettem újra a gépem, szépen felraktam a drivereket, a comodo 3.8-at és minden egyebet...aztán egy idő után elkezdett valami szarakodni, méghozzá a Firefox büngészőmet hiába zártam be, a Feladatkezelőben még mindig futott, zabálva a memóriát...próbáltam én mindent, reinstall, frissítés stb. végül rájöttem mi a probléma oka asszem. az, hogy nem izlik a firefox-nak a Comodo update....vagyis ha a programot rakom fel, és nicns frissítve minden OK...hamár updatelem, és újraindítom a gépet már elkezd szarakodni...

valóban lehetséges ez, hogy az update tartalmaz vmit, amit nem szeret a Firefox? tapasztalt valaki már ilyet? persze msot kikapcsoltam az update-t....de emiatt nicnsw kockázatnak kitéve a gépem, mivelhogy ugye a comodo nem frissül?

Asus P8H67, Core i3 2120 (3,3Ghz), RAM 2x4GB 1333Mhz, Sapphire HD6850 1GB, 500GB Seagate Sata3, Sharkoon Vaya + BenQ G2020HD 20" - Nexus S 4.0.3

(#570) Biga Csiga válasza volvoguy (#569) üzenetére


Biga Csiga
csendes tag

Comodo 3.8? De rég volt már... A 3.10-nél tartunk már. ;] Rakd fel a legújabb verziót.

Kaspersky Anti-Virus --- COMODO Firewall --- CounterSpy Antispyware

(#571) S W A T válasza volvoguy (#569) üzenetére


S W A T
senior tag

De egyébként a FF szerintem sokaknál beragad néha pl nálam is bár rövid időn belül teljesen kikapcsol.

A polgármesteri hivatal is alátámasztotta Mónika létezését, üvegcsont betegségét és a gyűjtést. Esztergályos Cecília is segít, video: http://href.hu/x/9x9v Ha Te is segítenél: http://href.hu/x/9wol <<< "Peace, Love, Empathy" by Kurt Cobain >>>

(#572) volvoguy válasza S W A T (#571) üzenetére


volvoguy
addikt

hát nemtom....FF 3.5 és a Comodo 3.8 (mindjárt felrakom az újat) eddig jól megvoltak egymás mellett...a baj ott kezdődik, amikor a Comodo felajánlja, hogy töltsem le az Update-t, majd ezt követően ugye újra kell indítani a gépet....ha ez megtörtént, az újraindulás után már nem zár be rendesen a böngésző...és még az sem biztos, hogy nem a Comodo Update a hibás, mert akkor másnál is előfordulna ez, de írták mások, hogy ők a legújabb Comodo-t használják a legújabb FF-al..és semmi gondjuk nincs.....

2 kérdésem volna hozzátok
- az első, hogy megpróbálom letörölni a Comodot....de nem csak úgy, hanem registy-ből is mindent....namármost a sima uninstall okés, de a registryben minden Comodo nevű dolgot törölhetek?
- a második kérdésem, hogy vagy 3-4X feltettem majd leszedtem a gépemről a comodo-t, hogy próbálgassam a dolgokat. a folyamatos install és uninstall árthat a gépnek? az op.rendszernek?

Asus P8H67, Core i3 2120 (3,3Ghz), RAM 2x4GB 1333Mhz, Sapphire HD6850 1GB, 500GB Seagate Sata3, Sharkoon Vaya + BenQ G2020HD 20" - Nexus S 4.0.3

(#573) blattida válasza volvoguy (#572) üzenetére


blattida
nagyúr

Ha 3-4x fölraktad és leszedted, akkor valószínűleg összeszemetelte a rendszered. ;]
Van saját takarítója, letöltés innen.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#574) S W A T válasza volvoguy (#572) üzenetére


S W A T
senior tag

Jót biztosan nem tesz neki ;] de szerintem néha belefér. Múltkor én is 5 ször indítottam újra mikor szórakozott a Comodo frissítő.

A polgármesteri hivatal is alátámasztotta Mónika létezését, üvegcsont betegségét és a gyűjtést. Esztergályos Cecília is segít, video: http://href.hu/x/9x9v Ha Te is segítenél: http://href.hu/x/9wol <<< "Peace, Love, Empathy" by Kurt Cobain >>>

(#575) volvoguy


volvoguy
addikt

mi a véleményetek a Comodo registry pucolójáról? használta már valaki?

Asus P8H67, Core i3 2120 (3,3Ghz), RAM 2x4GB 1333Mhz, Sapphire HD6850 1GB, 500GB Seagate Sata3, Sharkoon Vaya + BenQ G2020HD 20" - Nexus S 4.0.3

(#576) blattida


blattida
nagyúr

Kijött a következő verzió,hibajavításokkal, a .531:

FIXED! DOS applications crash when CIS is installed
FIXED! SafeSurf is not uninstalled automatically with the update
FIXED! SpySweeper incompatibility

Letöltés: 32 bites, 64 bites.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#577) Biga Csiga válasza volvoguy (#575) üzenetére


Biga Csiga
csendes tag

Nekem nincs meg. A CCleaner-t szoktam használni. Egyébként tudja valaki, hogy mit takar a legújabb verziófrissítés? ( 310.102363.531 )

Kaspersky Anti-Virus --- COMODO Firewall --- CounterSpy Antispyware

(#578) blattida válasza volvoguy (#575) üzenetére


blattida
nagyúr

Jó, hatásos és most már egész megbízható. De nem ebben a topikban a helye... :F

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#579) finest válasza blattida (#576) üzenetére


finest
őstag

A letöltés a Comodo oldalán miért az 509-re mutat még mindig? Honnan bányásztad az újat, ez valami béta?

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#580) buhera73 válasza finest (#579) üzenetére


buhera73
csendes tag

https://forums.comodo.com/feedbackcommentsannouncementsnews_cis-b129.0/

(#581) S W A T válasza blattida (#576) üzenetére


S W A T
senior tag

Idővel gondolom frissíti magát a tűzfal is automatikusan.

[ Szerkesztve ]

A polgármesteri hivatal is alátámasztotta Mónika létezését, üvegcsont betegségét és a gyűjtést. Esztergályos Cecília is segít, video: http://href.hu/x/9x9v Ha Te is segítenél: http://href.hu/x/9wol <<< "Peace, Love, Empathy" by Kurt Cobain >>>

(#582) blattida válasza S W A T (#581) üzenetére


blattida
nagyúr

Természetesen.

finest: Ez nem béta, csak a letöltő oldal a fő programverziót mutatja és erőteljes késésben van a legkésőbbi verzióhoz képest. Ez nem gond, mert a teljes program 74MB, míg a frissítés hozzá 2-3MB. Az adatbázis majd 100MB jelenleg, de csökkenni fog a mérete az új formátum miatt.

[ Szerkesztve ]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#583) S W A T válasza blattida (#582) üzenetére


S W A T
senior tag

Akkor a múltkori affér után inkább megvárom :)

A polgármesteri hivatal is alátámasztotta Mónika létezését, üvegcsont betegségét és a gyűjtést. Esztergályos Cecília is segít, video: http://href.hu/x/9x9v Ha Te is segítenél: http://href.hu/x/9wol <<< "Peace, Love, Empathy" by Kurt Cobain >>>

(#584) blattida válasza S W A T (#583) üzenetére


blattida
nagyúr

Nálam már tegnap automatikusan frissült és semmi gond... :K

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#585) S W A T válasza blattida (#584) üzenetére


S W A T
senior tag

Tudod az a jó kis műsor mikor többen kézzel tettük fel. :)

Azért írtam hogy megvárom még jelez nálam még nem sipákolt de majd fog gondolom.

A polgármesteri hivatal is alátámasztotta Mónika létezését, üvegcsont betegségét és a gyűjtést. Esztergályos Cecília is segít, video: http://href.hu/x/9x9v Ha Te is segítenél: http://href.hu/x/9wol <<< "Peace, Love, Empathy" by Kurt Cobain >>>

(#586) blattida válasza S W A T (#585) üzenetére


blattida
nagyúr

Tudom, többeteknél gondot okozott, de ez nem fog, ez a kiadás csak hibajavítás...
Semmi sem kötelező. ;]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#587) finest válasza blattida (#582) üzenetére


finest
őstag

Köszi a válazokat! Frissítettem online, eddig jó.

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#588) vante


vante
aktív tag

Melyik verzió lesz teljesen kompatibilis a win7-el? A 4-es verzió?

(#589) blattida válasza vante (#588) üzenetére


blattida
nagyúr

Elvileg a legutolsó(3.10...531) már teljesen kompatibilis, gyakorlatilag is úgy tűnik, de persze lehetnek még gondok...

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#590) Alger


Alger
csendes tag

Sziasztok!

Nekem is lenne némi problémám a frissítéssel. A céges laptopra tettem fel a CIS-t, kb. két hónapja használom, s azóta maga a program folyamatosan frissül, ugyanakkor a frissítéseket nem tudja letölteni. Proxy van beállítva, s ha a 8080-as portot írtam be a beállításoknál, jelez, hogy connection failed.. Ha a portot átírom 139-re (eddig ez volt megadva), akkor látszólag folyamatosan, félóránként frissít, azonban a frissítés sorszáma nem emelkedik, állandóan 1160.
Néhány véletlenszerűen beállított portot kipróbáltam, nem segített, mint ahogy az "import proxy settings from IE" művelet sem jelentett megoldást.
A tűzfal és a defense+ nagyszerűen működik, s tekintve, hogy ezek jelentik a fő védelmi vonalat, nem a világ vége, hogy nem frissül az antivirus rész, de azért nem bánnám, ha rá lehet mégis valahogy bírni.

(#591) blattida válasza Alger (#590) üzenetére


blattida
nagyúr

Ha jól értem, akkor nálad még a 3.9-es van a gépen vagy a program modul már 3.10-es?
Ez lehet egy bug is, illetve ha még nem 3.10-es, akkor mindenképp frissítsd, mert a jelenlegi formátumot nem támogatja a 3.9-es és ezért nem is tud frissülni...

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#592) Alger válasza blattida (#591) üzenetére


Alger
csendes tag

A program modul a legfrissebb...
Az újratelepítésen kívülérdemes még valamit megpróbálnom?

(#593) blattida válasza Alger (#592) üzenetére


blattida
nagyúr

Szerintem rakd újra. :K

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#594) badamx


badamx
csendes tag

fegyeljetek ha win 7 (build 7264) alatt felrakjátok nem kapcsolja ki a win tűzfalát automatikusan és a kettő bezavarja egymást ezért nálam gyakran megszakadt a netkapcsolat (ADSL)!!

(#595) S W A T válasza blattida (#593) üzenetére


S W A T
senior tag

Nekem miért nem sipákolt autómatikusan a frissítésért :F kézzel engedte de magától nem szólt hogy lehet frissiteni.

A polgármesteri hivatal is alátámasztotta Mónika létezését, üvegcsont betegségét és a gyűjtést. Esztergályos Cecília is segít, video: http://href.hu/x/9x9v Ha Te is segítenél: http://href.hu/x/9wol <<< "Peace, Love, Empathy" by Kurt Cobain >>>

(#596) blattida válasza S W A T (#595) üzenetére


blattida
nagyúr

Nem tudom. A környezetemben mindenkinél frissült automatikusan. A .530-as volt a gépeden vagy régebbi?

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#597) S W A T válasza blattida (#596) üzenetére


S W A T
senior tag

Nem tudom nem néztem hányas volt az ez előtti . (mármint amit ma frissítettem) Lehet nekem is friisült volna holnap nem tom. Lehet úgy működik mint az avastnál ott isvolt hogy én másfél két nappal korábban kaptam értesítést új verzióról mint más ismerős.

[ Szerkesztve ]

A polgármesteri hivatal is alátámasztotta Mónika létezését, üvegcsont betegségét és a gyűjtést. Esztergályos Cecília is segít, video: http://href.hu/x/9x9v Ha Te is segítenél: http://href.hu/x/9wol <<< "Peace, Love, Empathy" by Kurt Cobain >>>

(#598) eurolac válasza S W A T (#597) üzenetére


eurolac
senior tag

Szia! A laptopomon ahol is most már az av-al van, automatikusan frissült. A nagy pc-n (ott csak firewall van fent a CIS-ből) nekem is kézzel kellett frissíteni, nem jelzett magától.
Csak gondoltam jelzem, hogy más is járt így.

Érdekesség: eddig a régebbi verziók dobtak fel buboréksúgót, amikor frissült az av. Most csak azt érzékeltem, hogy dolgozott a gép magasabb fordulaton vagy 30 mp-ig. Megnéztem a kezelőjét, akkor frissült. Szóval most nem jelezte írásban. Vajon miért? :))

[ Szerkesztve ]

Eurolac

(#599) Alger válasza blattida (#593) üzenetére


Alger
csendes tag

Közben megoldódott a probléma. Rákérdeztem a rendszergazdánál, s ahogy nézegette, ha a program modul frissült, akkor a központi tűzfal felismerte a comodo digitális aláírását, azonban, ha frissítést próbált letölteni, akkor blokkolta, mert ismertlen programként küldött kérést...Mindenesetre manuálisan engedélyezte a rendszergazda, úgyhogy megy a frissítés - elég tisztességes méretű definíciós file-t szedett le...
Elképzelhető, hogy nem minden tűzfal van még a comodoval való együttműködésre optimalizálva.

(#600) blattida válasza eurolac (#598) üzenetére


blattida
nagyúr

Az általános részben, a beállításokon belül legyen kipipálva a szövegbuborék megjelenítése.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.