Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-12-01 16:34:44

LOGOUT.hu

"Sokan hiányolták, hogy a CIS topiknak nincs első hsz-e, ráadásul tényleg hasznos lenne egy összefoglaló a programhoz, ezért most megszületett, használjátok egészséggel, remélem, néhányotoknak könnyít az életén és a "Sárkány" használatán!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51) blattida


blattida
nagyúr

Comodo-ék fórumán az a hír járja, hogy március közepére/végére elkészül a 3.9-es verzió és abban debütál az új language pack is, ergo lesz magyar verzió...az időpont egyáltalán nem biztos. :K :C

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#52) Sdi válasza blattida (#46) üzenetére


Sdi
addikt

Úgy néz ki valóban működik, de csak az újabb 3.8.64739.471 verzió, az előző folyton letiltotta a netemet / legalábbis a 64 bites Win 7-nél /. Nemhiába adták ki elég gyorsan :) .

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/ ..." Nem táncolunk úgy, ahogy Brüsszel fütyül ". Inkább úgy táncolunk, ahogy Moszkva fütyül.

(#53) blattida válasza Sdi (#52) üzenetére


blattida
nagyúr

Bizony, hibajavítások voltak, kellettek is...és még kellenek... ;]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#54) blattida


blattida
nagyúr

Friss hír, hogy hétfőre átkerül a teljes malware adatbázis az új formába, így a jelenlegi verzió ténylegesen is kikerül a béta fázisból! ;)

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#55) Sdi válasza blattida (#53) üzenetére


Sdi
addikt

Sajnos felül kell bírálnom az előző hozzászólásom :(( . A ma reggeli gépindításnál, megint talált nekem valami második network-öt és behalasztotta a netemet. Az XP-nél miért nem talál más marhaságot :F , ott egyenlőre tökéletesen működik.

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/ ..." Nem táncolunk úgy, ahogy Brüsszel fütyül ". Inkább úgy táncolunk, ahogy Moszkva fütyül.

(#56) betyarr


betyarr
veterán

én még csak most nézem,hogy a comodoban van olyan is hogy internet security :W meg egyebek (nem ugrik be mik,mert nem otthon vagyok).azokat érdemes még bekapcsolni avira meg superantispy mellé,vagy akkor már fenn állhat a veszély,hogy instabil lesz a rendszer?

(#57) betyarr válasza Sdi (#55) üzenetére


betyarr
veterán

ez érdekes,mert vagy 1 hete nekem is így jelentkezett be a comodo,hogy valami #2 network-öt talált,vagy mifene,ami csatlakozni kíván a számítógépemhez.hirtelen tele lett a gatya,hogy valami nagy gáz lehet... :Y azóta sem jöttem rá mi lehet a lényege annak. :(

(#58) blattida válasza Sdi (#55) üzenetére


blattida
nagyúr

A frissítés után nálam is jelzett új hálózatot, de minden megy kafán, nincs gondom. :K

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#59) blattida válasza betyarr (#56) üzenetére


blattida
nagyúr

Most már csak olyan van, te döntheted el telepítéskor, hogy mely összetevőket installálod.
Az említettek mellé nyugodtan fölmehet, de a comodo valós idejű víruskeresőjét kapcsold ki, mert az avira-val egyszerre szoktak jelezni és ez eléggé idegesítő(saját tapasztalat)...

Az pedig, hogy új hálózatot talált, nem jelent semmi rosszat, olyankor csak megkérdezi, hogy akarsz e hozzá csatlakozni, illetve ha igen, akkor milyen feltételekkel... :K
Nyugi, nincs veszély!! ;)

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#60) betyarr válasza blattida (#59) üzenetére


betyarr
veterán

nos,nekem tegnap frissített a legújabbra és akkor nézegettem ezt az IS funkciót,de mintha csak egyet lehetne kipipálni.úgy értem vagy tűzfal,vagy IS,vagy stb.(lehet csak rosszul emléxem).vagy unistall a réginek és telepítenem kell a legújabbat és akkor lehet kijelölni melyiket szeretném?nem tudom érted-e :B

de ez az új hálózat mit takarhat?egyetlen gépem van otthon :F

amúgy van valami comodo beállítási leírás valahol,ami lámáknak is tud segíteni?jó lenne,ha minél hamarabb kijönne a v4 comodo,mert ha jól olvastam az a dummy usereknek is egyszerű lesz :K

[ Szerkesztve ]

(#61) Sdi válasza blattida (#58) üzenetére


Sdi
addikt

Az XP-n nekem is jó :) , csak a win 7-nél hülyéskedik :U

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/ ..." Nem táncolunk úgy, ahogy Brüsszel fütyül ". Inkább úgy táncolunk, ahogy Moszkva fütyül.

(#62) Tosee válasza betyarr (#60) üzenetére


Tosee
őstag

A telepítés során lehet választani, hogy mely részeket szeretnéd telepíteni, és csak azokat kell kipipálni!
Antivírus, Tűzfal... ez a két választási lehetőség van ha jól emlékszem!

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#63) betyarr válasza Tosee (#62) üzenetére


betyarr
veterán

és az internet security?vagy azt a tűzfal alapból tartalmazza?

(#64) Sdi válasza betyarr (#63) üzenetére


Sdi
addikt

Pont fordítva, az IS tartalmazza a tűzfalat is.

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/ ..." Nem táncolunk úgy, ahogy Brüsszel fütyül ". Inkább úgy táncolunk, ahogy Moszkva fütyül.

(#65) Furky válasza betyarr (#60) üzenetére


Furky
őstag

Magyar Comodo fórum. A hivatalos oldalon van ilyen rész is. Arkangyal nagyon elhivatott már régóta abban a fórumban. Habár régóta nem olvasgatom azt a fórumot, ha kell valami, az angolnyelvű Comodo fórumon is megtalálom, ami kell...

(#66) blattida válasza betyarr (#60) üzenetére


blattida
nagyúr

A frissítés miatt úgy érzékelte, hogy egy új, elérhető hálózatot talált, amihez csatlakozhatsz, ha akarsz és beállíthatod a nevét és a biztonsági szintjét. Ez ugyanaz a hálózat(t-home, upc, digi, stb), amihez eddig is csatlakoztál. Ennyi.
Egyébként nagyon részletes súgója van a comodo-nak, csak angolul. A 3.9-es magyarul is elérhető lesz, elvileg, így a súgója is... ;]

Árki egyébként igen régóta nincs jelen az ottani fórumon, hiányoltuk is már...

[ Szerkesztve ]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#67) betyarr válasza blattida (#66) üzenetére


betyarr
veterán

köszi Furky,benézek majd oda!

blattida:ez még frissytés előtt történt,úgy hogy semmit sem állytottam rajta,csak egyszerűen felugrott amikor felállt a renccer.na de ha nem gond,akkor ok.

bár tudok angolul,de tuti még magyarul sem érteném teljesen a dolgokat :B ezért kellene valami sémaszerűség a beállytásokhoz.bár lehet hagyni kéne,mielőtt visszafordythatatlan dolgot művelek vele :DD

(#68) blattida válasza betyarr (#67) üzenetére


blattida
nagyúr

Irreverzibilist nem tudsz művelni vele... ;]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#69) bozont


bozont
veterán

Én csak a tűzfalat használom a csomagból, de mióta frissítette magát, windows indításkor jelszót kér a fiókomhoz pedig nem használtam hozzá. Kénytelen voltam csökkentett módban megadni valami kódot, csak így tudok belépni sajnos. :( Persze nem annyira kritikus a hiba, de azér mégis. Elég furcsa. :F
Találkozott valaki ilyesmivel?

[ Szerkesztve ]

(#70) Rusher


Rusher
őstag

Hi!

Használja valaki win7 alatt? Eddig nem működött sehogy sem a 3.5xx verziókkal, de most letöltöttem a legfrissebbet 3.8xxxx és ez működik tehát feltelepül meg minden, újraindítom a gépet el is indul, de piros karika áthúzva van az ikonján és azt írja, hogy The internet firewall is not running properly... vagy valami ilyesmi...lehet ezzel kezdeni valamit hogy működjön?

[ Szerkesztve ]

(#71) Sdi válasza Rusher (#70) üzenetére


Sdi
addikt

Vista kompatibilitási módban és rendszergazdaként telepítetted ?

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/ ..." Nem táncolunk úgy, ahogy Brüsszel fütyül ". Inkább úgy táncolunk, ahogy Moszkva fütyül.

(#72) Rusher válasza Sdi (#71) üzenetére


Rusher
őstag

Asszem nem, de felment anélkül is...lehet az volt a baj? Kipróbáltam csak, mert új rendszert tettem fel az előbb és mondom még az előzőn megnézem működik-e, de akkor ki is próbálom nemsokára hátha úgy működik. :K Köszi, nálad egyébként működik?

(#73) Sdi válasza Rusher (#72) üzenetére


Sdi
addikt

Ha nem úgy teszed fel, nem telepíti a saját kernelét és nem fog működni.

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/ ..." Nem táncolunk úgy, ahogy Brüsszel fütyül ". Inkább úgy táncolunk, ahogy Moszkva fütyül.

(#74) Rusher válasza Sdi (#73) üzenetére


Rusher
őstag

Igen igazad van így egyből működik is tökjó :C Köszi :R

(#75) Sdi válasza Rusher (#74) üzenetére


Sdi
addikt

Nekem szaraxik a 64 bites win7 alatt, minden újraindításkor / gép /, letiltja a netet. Ha esetleg nálad is előfordul, akkor csináld azt amit én, indulás után / net nuku / tedd disabledre / kapcsold ki / a comodo tűzfal részét, a win7 hálózatkezelőjében csinálj egy helyreállítást és amikor újra megy a net, akkor kapcsold vissza a comodo tűzfalát. Így, addig amíg nem indítom újra a gépet nálam működik, de sajna ezt minden alkalommal el kell játszanom. Remélem nálad nem jön elő :D

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/ ..." Nem táncolunk úgy, ahogy Brüsszel fütyül ". Inkább úgy táncolunk, ahogy Moszkva fütyül.

(#76) betyarr


betyarr
veterán

na erre gondoltam tegnap.most akkor csak az működik,amelyik be van pipálva?mert váltogatni lehet a pipát a különböző lehetőségek előtt,de változást nem vettem észre.

(#77) blattida válasza betyarr (#76) üzenetére


blattida
nagyúr

Igen, az működik. Különbségek pedig vannak, mert a firewall security esetén csak a tűzfal megy, antivirus esetén az antivírus, internet esetén mindkettő, proaktív mellett minden összetevő fut, safe módban... ;]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#78) betyarr válasza blattida (#77) üzenetére


betyarr
veterán

áhá!thx!

és így többet is kérdezget gondolom...

(#79) Rusher válasza Sdi (#75) üzenetére


Rusher
őstag

Nekem is 64bit-es win7 van fent eddig jó nem csinált ilyesmit remélem nem is fog... :)
Viszont az antivirus 2 fájlt karanténba tesz állandóan ami az Everest-hez tartozik...ez 2 ikonokkal kacsolatos fájl ami azt eredményezi, hogy nincsenek ikonok a programban...nem lehet valahogy megoldani, hogy ezt a 2 fájlt figyelmen kívül hagyja?

(#80) Sdi válasza Rusher (#79) üzenetére


Sdi
addikt

Hát ezt blattida kollégától kérdezd, mert én jelenleg a vírusírtóját nem használom.

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/ ..." Nem táncolunk úgy, ahogy Brüsszel fütyül ". Inkább úgy táncolunk, ahogy Moszkva fütyül.

(#81) blattida válasza Rusher (#79) üzenetére


blattida
nagyúr

A karanténból helyreállítod őket(restore), a beállításoknál az automatikus karantént kapcsold ki, újabb riasztáskor ignore... ;]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#82) Rusher válasza blattida (#81) üzenetére


Rusher
őstag

Na igen ezt kerestem én is, de nem találtam hol kell beállítani, hogy ne legyen automatikus.... :B Nem nagyon használtam én sem eddig, mert AVG-t használok, de jól elvan a kettő együtt is.... :)

[ Szerkesztve ]

(#83) blattida válasza Rusher (#82) üzenetére


blattida
nagyúr

CIS/Antivirus/scanner settings/real time scanning vagy manual scanning vagy schedule scanning/automatically quarantine mellől pipa ki... :)

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#84) Rusher válasza blattida (#83) üzenetére


Rusher
őstag

Oks köszi működik :R Most már ezt is tudom...persze gondolhattam volna, hogy a real time ami nekem kell, de valahogy külön opcióként kerestem...sőt igazából defaulton nincs bepipálva ez az opció és én pipáltam be miután feltelepítettem.... :D

(#85) blattida


blattida
nagyúr

Tegnapra még nem készültek el a teljes adatbázis transzformációval, de egy nagy frissítési csomag megjelent, újraindítást kérve.
Ezzel óvatosan bánni, mert sok fals pozitív jelent meg miatta! Egy-két nap múlva teljesen befejeződik az átültetés, addig türelem.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#86) blattida válasza blattida (#85) üzenetére


blattida
nagyúr

Minden jel szerint holnapra teljes lesz az új adatbázis, a bug-ok és a fals pozitívok javításán is dolgoznak, elvileg ez már csak napok kérdése, a hét végére ígérik...

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#87) blattida


blattida
nagyúr

Már letölthető a .477-es verzió, nincs újdonság, csak hibajavítások:

We have just released 3.8.65951.477 which addresses a couple of critical issues reported by the users last week.

FIXED! Applications do not run when CIS is installed in Vista 64
FIXED! BSOD in Windows XP 64 when NWLink protocol is installed
FIXED! Defense+ conflicts with certain security applications
FIXED! Firewall does not filter traffic on some dialup/adsl adapters
FIXED! AV crashes while scanning certain files
FIXED! AV exclusions do not work

CIS automatic updater is going to download and install the updates for the existing users.

Important Note for Windows Vista Users Upgrading From Older Versions

The Windows Vista users, who have CIS version 3.5.57173.439 or older installed(32 and 64 bit), are going to have 2 updates because of the nature of this release.

* The first update is going to update some critical files that are necessary in order to continue with the second update.
* Then the second update is going to finalize the upgrading process to version 3.8.65951.477

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#88) Sdi válasza blattida (#87) üzenetére


Sdi
addikt

Köszi :R , mögsasolom, hátha :D .

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/ ..." Nem táncolunk úgy, ahogy Brüsszel fütyül ". Inkább úgy táncolunk, ahogy Moszkva fütyül.

(#89) Sdi válasza Sdi (#88) üzenetére


Sdi
addikt

Sajna a win7-en / legalábbis az enyémen :D / nem változott semmi, ua. :O .

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/ ..." Nem táncolunk úgy, ahogy Brüsszel fütyül ". Inkább úgy táncolunk, ahogy Moszkva fütyül.

(#90) blattida


blattida
nagyúr

Lesz még hibajavítás bőven, ez a gond is megoldódik... :K

Addig is egy kis teszt.

Kezd egész használhatóvá válni az av rész is, remélhetőleg az adware-ek ellen is erősödni fog. ;]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#91) blattida


blattida
nagyúr

Már több, mint 1,7M-ós az adatbázis...csak tovább a lenini úton... :K

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#92) blattida válasza bozont (#69) üzenetére


blattida
nagyúr

Többeknél előfordul, sajnos, ez egy bug, úgy tűnik, csak XP-t érint, dolgoznak rajta, remélhetőleg a következő frissítéskor megoldódik ez a probléma is...

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#93) blattida válasza blattida (#91) üzenetére


blattida
nagyúr

Immár 1,8M csúnyasága van az adatbázisnak...

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#94) blattida válasza blattida (#93) üzenetére


blattida
nagyúr

Mostanra átlépte a kétmilliót...e hónapban óránkénti frissítés lesz, nemsokára...haladnak. ;]
Itt nyomon követhető az adatbázis változása és tartalma...

[ Szerkesztve ]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#95) kp78


kp78
addikt

Újraraktam az egyik gépem, és most a Comodot újra letöltve az antivírus telepítését is felajánlotta.
Mennyire hatékony antivírus program ez?
A tűzfallal alapvetően elégedett vagyok, de a vírusírtója nem biztos, hogy felér egy Avastot,
ami korábban volt.
:R előre is!

(#96) blattida válasza kp78 (#95) üzenetére


blattida
nagyúr

Most már egész jó! Én rendszeresen tesztelem, nálam egyedül szolgál, avira fut néha mellette, manuális keresésre, de nem talál semmit... ;]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#97) kp78 válasza blattida (#96) üzenetére


kp78
addikt

:R
Akkor egyelőre hagyom, és kipróbálom.
De ez is még csak béta, vagy ez már végleges?

(#98) kp78 válasza blattida (#96) üzenetére


kp78
addikt

Az Adobe letöltését egyfolytában blokkolja a Safesurf :U
Le akartam tölteni Adobereader-t, de egyfolytában becsukja a böngészőt Buffer owerflow attack-ra hivatkozva.

(#99) blattida válasza kp78 (#97) üzenetére


blattida
nagyúr

Ez már végleges, de folyamatosan fejlesztik.
Az adobe reader-t pedig azért találja gondnak, mert az is, az adobe hivatalos közleményben számolt be erről a kritikus sebezhetőségről, melyet javítani fognak...

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#100) blattida


blattida
nagyúr

Az adatbázisban található malware kódok száma átlépte a 2,6M-t... ;]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.