Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-12-01 16:34:44

LOGOUT.hu

"Sokan hiányolták, hogy a CIS topiknak nincs első hsz-e, ráadásul tényleg hasznos lenne egy összefoglaló a programhoz, ezért most megszületett, használjátok egészséggel, remélem, néhányotoknak könnyít az életén és a "Sárkány" használatán!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#651) blattida


blattida
nagyúr

A Comodo Secure DNS szolgáltatása néhány napja már fertőzött oldalakat is blokkol!

Példa:

Csak így tovább... ;]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#652) S W A T válasza blattida (#651) üzenetére


S W A T
senior tag

Most mi :F Rámegyünk 1 fertőzött oldalra és leállítja :F :C Tegnap még nem sikerült neki. :DDD

[ Szerkesztve ]

A polgármesteri hivatal is alátámasztotta Mónika létezését, üvegcsont betegségét és a gyűjtést. Esztergályos Cecília is segít, video: http://href.hu/x/9x9v Ha Te is segítenél: http://href.hu/x/9wol <<< "Peace, Love, Empathy" by Kurt Cobain >>>

(#653) blattida válasza S W A T (#652) üzenetére


blattida
nagyúr

Jaja. De jelenleg csak lista alapján, azaz ha fertőzöttnek minősítik őket a felhasználók és a comodo-sok. A drive by letöltéseket a memóriatúlcsordulásos védelem blokkolja, de majd a 4-esben debütáló viselkedés alapú blokkoló lesz az igazi, mert adatbázis nélkül is működni fog. :K

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#654) S W A T válasza blattida (#653) üzenetére


S W A T
senior tag

És az mikor is várható kb magyarul :F

tudom már írtad de messze van :DDD

A magyarul meg azért kérdeztem mert amég nem magyar uccse használom.

A polgármesteri hivatal is alátámasztotta Mónika létezését, üvegcsont betegségét és a gyűjtést. Esztergályos Cecília is segít, video: http://href.hu/x/9x9v Ha Te is segítenél: http://href.hu/x/9wol <<< "Peace, Love, Empathy" by Kurt Cobain >>>

(#655) blattida válasza S W A T (#654) üzenetére


blattida
nagyúr

Nincs messze. :P Jézuska talán elhozza...

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#656) S W A T válasza blattida (#655) üzenetére


S W A T
senior tag

Arkangyal hova lett :DDD :F a 2 pont akárhányas után mindig őt nyaggattam(tuk) a 3-as magyarosításért. ő már nem tím tag :F :U

A polgármesteri hivatal is alátámasztotta Mónika létezését, üvegcsont betegségét és a gyűjtést. Esztergályos Cecília is segít, video: http://href.hu/x/9x9v Ha Te is segítenél: http://href.hu/x/9wol <<< "Peace, Love, Empathy" by Kurt Cobain >>>

(#657) blattida válasza S W A T (#656) üzenetére


blattida
nagyúr

Arkangyal aktív comodo fórumtag, a fordításban is vastagon részt vállal, de nem csak a CIS-t fordítjuk, hanem a Comodo System Cleaner-t(CSC) és a Comodo BackUp-ot(CBU) is.
Sok a dolga, meglehetősen elfoglalt, időnként itt is lehet látni, nem tűnt el... :K :)

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#658) vante


vante
aktív tag

Visszatérve egy régebbi kérdésemre, megválaszolom most magamnak. Rákérdeztem, és a comodo (akt build: 3.10)-t nem ajánlatos feltenni win7-re, mivel még nem kompatiblis vele, illetve nem is támogatott. Valószínűleg a 4-es verzió lesz az.

[ Szerkesztve ]

(#659) blattida válasza vante (#658) üzenetére


blattida
nagyúr

Mint ahogy már írtam, hivatalosan ugyan nem(amint megjelenik a Win 7, hivatalosan is...), de gyakorlatilag támogatja és jól is fut rajta, csak a 64 bites verzión akadnak gondok, de azon is elketyeg. Sokan használják a 7-esen... ;]

[ Szerkesztve ]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#660) vante válasza blattida (#659) üzenetére


vante
aktív tag

Lehet nem kellene, ha csak látszólag nincs vele probléma, de gyakorlatilag meg nem mennek a funkciók rendesen.

(#661) blattida válasza vante (#660) üzenetére


blattida
nagyúr

Sokan használják problémamentesen!
Milyen funkció nem megy rajta szerinted rendesen?

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#662) Biga Csiga válasza blattida (#651) üzenetére


Biga Csiga
csendes tag

Olyannyira, hogy tegnap tudtam utoljára belépni a freemailbe. Ugyanilyen ablakot dobott fel, csak "The website belépés t-online.hu has been blocked" szöveggel.

Kaspersky Anti-Virus --- COMODO Firewall --- CounterSpy Antispyware

(#663) S W A T válasza Biga Csiga (#662) üzenetére


S W A T
senior tag

Nekem még ilyet nem csinált de remélem ha ilyen agresszív ki lehet kapcsolni.... mert ideges leszek. :DDD és még a végén gépen kívül leli magát.

A polgármesteri hivatal is alátámasztotta Mónika létezését, üvegcsont betegségét és a gyűjtést. Esztergályos Cecília is segít, video: http://href.hu/x/9x9v Ha Te is segítenél: http://href.hu/x/9wol <<< "Peace, Love, Empathy" by Kurt Cobain >>>

(#664) blattida válasza Biga Csiga (#662) üzenetére


blattida
nagyúr

Jeleztem feléjük, hogy ez igen nagy gáz minálunk... :K
Amúgy lehet alapja, sajnos...

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#665) Biga Csiga válasza blattida (#664) üzenetére


Biga Csiga
csendes tag

Egyébként a COMODO naplójában egy 92.242.144.210-es IP-ről UDP-n bejönni a szándékozó blokkolást láttam. Ez egy Belfasti IP. ( Legalábbis a Geotool szerint.) Ez az IP szerepel a freemailbe való blokkolt belépéseknél is a címmezőben. T-online és Belfast?
IRA? :DD

Kaspersky Anti-Virus --- COMODO Firewall --- CounterSpy Antispyware

(#666) vante válasza Biga Csiga (#665) üzenetére


vante
aktív tag

Most, hogy mondod, nálam is van UDP port scan, igaz nem erről a címről, BP-t írt ki a Geo. Viszont ahogy észrevettem, napjában többször van erről a címről. Csak tudnám hogy tudnám lerázni :F

(#667) blattida válasza vante (#666) üzenetére


blattida
nagyúr

Ha láthatatlan vagy, úgysem talál meg, amúgy meg mindig van valaki, aki keresgél. Az egyetlen és igazi megoldás, ha megszabadulsz a nettől.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#668) .:LoMAX:. válasza blattida (#659) üzenetére


.:LoMAX:.
aktív tag

Nálam Win7x64 alatt következő problémát okozta a CIS:
Böngészőknél lassú oldal scrollozás (Opera, FF), és a mai nap, a rendszerbe sem tudtam belépni már (betöltődéskor kifagyott a rendszer), egyik modulja feldobta a talpát, így csökkentett mód és uninstall. Miután leszedtem, böngészés is normális lett, és a rendszerbe is betudtam léni, még kisérletezek, mert hosszú ideje Comodo software-t használok :)

Samsung Galaxy Note 3 || OnePlus 2 ||

(#669) blattida válasza .:LoMAX:. (#668) üzenetére


blattida
nagyúr

64 bites 7-esen vannak gondok, mint ahogy írtam is...Lesz ez jobb is. ;]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#670) vante


vante
aktív tag

Mi van akkor, ha egy program engedélyt kér, és én nem tudom, és nyomkodom mint állat a Cancel-eket (Mégsem), és egyszer csak abbahagyja. Elvileg ilyenkor tiltásra kerül?

(#671) blattida válasza vante (#670) üzenetére


blattida
nagyúr

Nem. Akkor tiltaná, ha azt választanád. Ha tiltani akarod, akkor tiltsd, ne mégsem-et nyomj, ha nem tudod, mi az, akkor is tiltsd, de ne jegyeztesd meg vele a válaszod, és ha mégis engedélyezni kell, mert legitim program és használnád, utána engedélyezheted. Mondjuk még akkor is, ha megjegyeztetted a válaszod, csak az körülményesebb... ;]

A sorozatos cancel mindössze kifárasztja a kérvényező programot és megunja, ezért hagyja abba...

[ Szerkesztve ]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#672) vante válasza blattida (#671) üzenetére


vante
aktív tag

Olyanra van lehetőség 3.10-es verzióban, hogy adott program (amit én használok), tiltson minden billentyűzetleütést "lehallgatást"? Tehát más folyamat/program ne férjen hozzá az én programomhoz...

(#673) blattida válasza vante (#672) üzenetére


blattida
nagyúr

Ha a konfigod proactive és a defense+ szintje legalább safe, illetve a D+ ellenőrzési beállításain belül megjelölöd a billentyűzetet, akkor minden billentyűzethez irányuló kérdést is blokkolhatsz.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#674) S W A T válasza blattida (#673) üzenetére


S W A T
senior tag

A képernyőt mi módon tudja kontrollálni :F :C

Azt is érdemes bejelölni :F

A polgármesteri hivatal is alátámasztotta Mónika létezését, üvegcsont betegségét és a gyűjtést. Esztergályos Cecília is segít, video: http://href.hu/x/9x9v Ha Te is segítenél: http://href.hu/x/9wol <<< "Peace, Love, Empathy" by Kurt Cobain >>>

(#675) blattida válasza S W A T (#674) üzenetére


blattida
nagyúr

Vannak idétlen kártevők, melyek érdekes dolgokat szeretnek megjeleníteni a képernyőn... ;]
Minden elérhető eszközt és szolgáltatást érdemes figyeltetni.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#676) blattida


blattida
nagyúr

A Daisy nevű, mesterséges intelligencián alapuló új elemzőjük és mintagenerátoruk holnap már elérhetővé tesz pár új mintát. A belső tesztek szerint jól működik, Ő biztosítja a familiáris adatbázist, folyamatosan átdolgozza a jelenlegi mintákat, melynek méretét is szeretnék csökkenteni a mostani 100MB-ról, nagyjából 25MB-ra...és természetesen a fals pozitívok számát is le akarják drasztikusan redukálni általa... ;]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#677) blattida válasza blattida (#664) üzenetére


blattida
nagyúr

Visszajeleztek, téves volt a freemail blokkolása, immár ismét elérhető a comodo secure dns-en keresztül. :K

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#678) Biga Csiga válasza blattida (#677) üzenetére


Biga Csiga
csendes tag

Köszi az infót. :)

Kaspersky Anti-Virus --- COMODO Firewall --- CounterSpy Antispyware

(#679) Arki válasza S W A T (#674) üzenetére


Arki
tag

Igen Nem
vs.
Nem Igen

Példa:
Kiengeded sápadtarcú.exe fájlt a prérire?
Vagy maga a fájl vagy cinkosa pl. felcseréli az Igen és Nem gombokat (vagy létrehoz egy saját riasztási ablakot a tűzfal sajátja felett, így csak arra tudsz kattintani), stb.
+tréfás programok (pl. kékhalál jelenség, miközben probléma nincs is a gépeden, de te rögtön újraindítod a gépet..).

Comodo:http://comodo.freegamespalace.org, blog: http://geza.freegamespalace.org, olcsó tár: http://secure.hostgator.com/cgi-bin/affiliates/clickthru.cgi?id=gabrielg

(#680) Arki válasza blattida (#671) üzenetére


Arki
tag

Te ezt tesztelted is?

Comodo:http://comodo.freegamespalace.org, blog: http://geza.freegamespalace.org, olcsó tár: http://secure.hostgator.com/cgi-bin/affiliates/clickthru.cgi?id=gabrielg

(#681) blattida válasza Arki (#680) üzenetére


blattida
nagyúr

Igen. Eljátszottam jó párszor vele, általában nem történt semmi, kábé húsz mégsem után...persze majdnem olyan, minta tiltanád, de mégsem... ;]

[ Szerkesztve ]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#682) BigManus válasza blattida (#681) üzenetére


BigManus
addikt

Blattida, Neked mit csinál erre az oldalra a CIS?
www.hypemyspace.com/ttop.php

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#683) blattida válasza BigManus (#682) üzenetére


blattida
nagyúr

Semmit, betöltődik, oszt annyi. Bár nálam aktív a noscript a Firefoxban...
Miért kérdezed?

[ Szerkesztve ]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#684) BigManus válasza blattida (#683) üzenetére


BigManus
addikt

De másoknál miért jelez malware-t? Én sem vettem észre bármi fertőzést...
A CIS oldalán van külön letölthető anti malware, antispam, stb.
Ezek CIS-ben nincsenek benne?

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#685) blattida válasza BigManus (#684) üzenetére


blattida
nagyúr

Mert az oldalon lehet/lehetett olyan hivatkozás vagy szkript, ami kártevőt tartalmaz/tartalmazott.
A CIS antimalware is, keresi is az ilyen kártevőket.
Ha van valami, ami csúnyaságot csinálna és bejönne, azt a memóriából kinyírja az AV BO védelme, ergo drive by védelemként funkcionál, így nem fertőződsz meg.
Ha pedig eleve folyamatosan fertőző az oldal, azt blokkolják a saját DNS szervereiken keresztül és nem is érheted el.
A 4-esben már lesz viselkedés alapú blokkoló plusz virtualizáció is, de arról nem tudok, hogy szoftveresen blokkolni akarnának oldalakat...

Antispam van, le is tölthető, de nem ajánlom, mert nagyon körülményes a használata, bár nagyon eredményesen végzi a dolgát.

[ Szerkesztve ]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#686) vante válasza blattida (#685) üzenetére


vante
aktív tag

Ment privát

(#687) BigManus válasza blattida (#685) üzenetére


BigManus
addikt

Blattida, már nem ingyenes az internet security?
Az oldalukon a free-re nyomtam de csak a trialt akarja letölteni.

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#688) Biga Csiga


Biga Csiga
csendes tag

Comodo Internet Security Free. Teljesen ingyenes. :K

Kaspersky Anti-Virus --- COMODO Firewall --- CounterSpy Antispyware

(#689) BigManus válasza Biga Csiga (#688) üzenetére


BigManus
addikt

És tényleg...
Az volt a gond, hogy IE-vel néztem az oldalt.
Ha a download-ra nyomtam, nem letöltötte, hanem a trialhoz dobott.
Operával megnyitva viszont lejött.
Gyanús volt ahogy olvastam mit írtál...

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#690) blattida


blattida
nagyúr

Az adatbázisban már több, mint 6M kártevő található. Csak így tovább és legyen teljes a familiáris szignatúra adatbázis végre...

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#691) L7wy válasza blattida (#690) üzenetére


L7wy
őstag

Jaja, én is várom már, meg főleg a 4 est....

Windows 10 x64 ----- Qihoo 360 TS

(#693) blattida válasza #41133696 (#692) üzenetére


blattida
nagyúr

Odaát már megtettem, de azért itt is: Köszönjük! :R

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#694) vante


vante
aktív tag

Köszi, egyébként meg már jó lenne Win7-hez a 4-es, mert a 3-as verzió sokszor kiakad :)

(#695) #41133696 válasza blattida (#693) üzenetére


#41133696
törölt tag

Örülök, hog hasznosnak találtátok ;)

(#696) L7wy


L7wy
őstag

Üdv, van valami helyzetjelentés féle :D Érdekelne hogy még mindig akkora-e a false positive k száma mint annó, és teljesen átálltak-e már a családalapú adatbázisra. Illetve bármi hír érdekelne Comodo-ról.

Windows 10 x64 ----- Qihoo 360 TS

(#697) blattida válasza L7wy (#696) üzenetére


blattida
nagyúr

Ahoj.
Csökken a számuk, de még nem érték el az alját. A családi csomagolás folyamatban van, ez látszik a szignatúrák számának és az adatbázis méretének csökkenéséből is.
A Daisy nevű mesterséges intelligencián alapú új elemzőjük is munkába áll nemsokára, jelenleg finomítják és belső teszteket végeznek rajta, elvileg egy hónap múlva már aktív lesz.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#698) L7wy válasza blattida (#697) üzenetére


L7wy
őstag

Ez az ahoj tetszett :D

Windows 10 x64 ----- Qihoo 360 TS

(#699) playerjosh


playerjosh
csendes tag

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne hogy a CIS fizetős verziója tartalmaz valami Wi-Fi védelmet is.. ez azt jelenti hogy a free verzió nem nyújt semmiféle védelmet Wi-Fi kapcsolat esetén ? Ez nekem fontos lenne, mert most nemtudom hogy más vírusirtóhoz képest ilyen kapcsolat esetén mekkora védelmet biztosít a free verzió...

Acer Aspire One D250-1B

(#700) blattida


blattida
nagyúr

Jövő héten jön egy újabb hibajavításos kiadás, talán újabb nyelvi fájlok is belekerülnek...

playerjosh: más av-hez képest ugyanakkorát, mert a többiekben sincs kifejezetten wifi védelem, különösen nem olyan, minta comodo fizetős verziójában.
Ha sokat használsz wifit, érdemes lehet beszerezni. :K

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.