Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-30 20:26:58

LOGOUT.hu

A Chakra OS megszűnt, tegnap jött a hivatalos hír. Hogy a jövőben látjuk-e még, azt nem tudni. Szép volt, de nincs tovább. Most a hozzá legközelebbi disztró az a Manjaro KDE...

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------v

ChakraOS - korábban Chakra Project - asztali Linux disztribúcióval kapcsolatos alapvető információk:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#901) CPT.Pirk válasza Bici (#900) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

vdpau az a nyílt radeon drivernél lesz érdekes a 3.11 és 12-es kernellel.

Mit mond nálad a vainfo parancs kimenete?

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#902) Bici válasza CPT.Pirk (#901) üzenetére


Bici
félisten

$ vainfo
libva info: VA-API version 0.34.0
libva info: va_getDriverName() returns 0
libva info: User requested driver 'xvba'
libva info: Trying to open /usr/lib64/va/drivers/xvba_drv_video.so
libva info: va_openDriver() returns -1
vaInitialize failed with error code -1 (unknown libva error),exit

pedig fent van a xvba-viedo:

$ sudo pacman -S xvba-video
Password:
warning: xvba-video-0.8.0-1 is up to date -- reinstalling
resolving dependencies...
looking for inter-conflicts...

Packages (1): xvba-video-0.8.0-1

Total Installed Size: 0.25 MiB
Net Upgrade Size: 0.00 MiB

:: Proceed with installation? [Y/n] y
(1/1) checking keys in keyring [######################] 100%
(1/1) checking package integrity [######################] 100%
(1/1) loading package files [######################] 100%
(1/1) checking for file conflicts [######################] 100%
(1/1) reinstalling xvba-video [######################] 100%

A video lejátszás egyébként a nyílt vagy a zárd driverrel megy jobban jelenleg?
Mivel konkrétan 3D nekem nem kell, és úgy tudom, hogy a 2D sebesség terén a nyílt driver jobban áll, így gondolkodtam a visszarakáson.
Viszont nem tudom, hogy a film lejátszás és a desktop effektek, Flash video, HTML5 canvas gyorsítás, és egyéb általános, gyorsított dolgok a 3D-hez tartoznak, vagy sem. :U
Vagyis általánosan OpenGL-ben gyér a nyílt driver, vagy OpenGL-en belül a 3D-ben?

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#903) CPT.Pirk válasza Bici (#902) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Írni kellene a fejlesztőknek ez miatt is, nem tudom mi lehet a rossz.

Amíg nincs 3.11-es vagy 12-es kernel, addig ne válts nyílt driverre, mert még nem tartalmazza az UVD kezelő kódokat, amiket kiadott az AMD.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#904) monosgeri21


monosgeri21
tag

Sziasztok!

USb-ről történő telepítés elején ez a kép fogad, nem enged bebootolni: [link]

Mit tudok tenni? A verzió a chakra-2013.09-Fritz-x86_64-es.

(#905) CPT.Pirk válasza monosgeri21 (#904) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Gondolom lilivel próbáltad, az nem megy a Fritz isonál. Innen az egyik módszert kellene használnod: [link]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#906) monosgeri21 válasza CPT.Pirk (#905) üzenetére


monosgeri21
tag

Szia!

Valóban azzal próbáltam, kipróbálom amit tanácsoltál.

(#907) Claude Leon válasza monosgeri21 (#904) üzenetére


Claude Leon
senior tag

Mostanában én is kerültem hasonló helyzetbe multibootos pendrájvval, de könnyebb dolgom volt, mert eleve linuxról indultam.
A megoldás az lett, hogy széjjel partícionáltam a pent, az n.-dikre betöltöttem a iso-t (linuxon erre ott az öreg dd), a bootoloós partícióra valami külön dir-be átmásoltam az előzőleg felírt partícióból a kernelt (meg a hozzátartozó initet), ugyanonnan az isolinux/isolinux.cfg-ből a szükséges menüpontot átmásolom a bootolós syslinux.conf-ba, és javítom benne a kernel elérési utat (arra, ahova másoltam)

Mert valahogy a syslinux chainloadrét még nem sikerült működésre bírnom, pedig az is bebootolhatna a megfelelő partícóból.

(#908) anorche1


anorche1
őstag

Eredeti gondjaim
A wine és a kde témát sikerült megoldanom (köszi CPT.Pirk!), már csak a felbontás és a zárt drivernél való "megnagyobbodást". Sikerült oktopi -bóll felrakni az nvidia drivert (a gpu egy nvidia geforce gt 240 1gb), de biztos hogy rosszul, mert kiválasztottam az összes 319.49-1 -es verziójú csomagot, majd telepítettem. Bekapcsolásnál így megjelenik az nvidia logo, de az nvidia x server nem jön be, de legalább a rendszer is hülyén néz ki: [link]
Ez a hülye felbontásos gondja CPT.Pirk -nek is volt, Ő egy új TV vásárlással oldotta meg, de nekem erre nincsen most keret. Esetleg próbáljam meg felrakni az ubuntu -t, és ha ott valóban van 1366x768 akkor nézem meg valamelyik fájlt hogy miben különbözik a chakra -ban lévőtől?

Ui. Azt kihagytam, hogy csak HDMI -vel nincs 1366x768, d-sub -bal van. Azzal viszont kevésbé éles a kép, és a hangot is valahogy meg kellene oldanom, szóval maradnék a hdmi -nél.

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#909) CPT.Pirk válasza anorche1 (#908) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Itt írják, hogyan kell váltani a nyílt és a zárt driverek között: [link]

A felbontás kérdését disztró váltás sem fogja megoldani szerintem. Legalább 5 disztrót néztem meg akkoriban, egyik alatt sem volt elérhető az a felbontás a digitális kimeneten. Használtam 1280*720-ban...

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#910) anorche1 válasza CPT.Pirk (#909) üzenetére


anorche1
őstag

Áá, feladom. Nem tudom megszokni ezt a felbontást, nagyon zavaró. Majd újra megpróbálkozok vele amint lesz másik tv-m/monitorom. Pedig nagyon megszerettem ezt a KDE -t. De köszi a segítséget!

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#911) Bici válasza anorche1 (#910) üzenetére


Bici
félisten

Lehet, hogy hülyeséget mondok, de ha a xorg.conf-ba teszel egy megfelelő felbontású sort, akkor az nem választható ki utána?

más: arról nincs hír, hogy a következő Chakra verzió mikor jön? Esetleg a 3.12-es kernel új verzió nélkül? :U

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#912) _Dumber_


_Dumber_
őstag

Sziasztok!

Nagyon megtetszett a Chakra, és mivel én KDE fun vagyok, ezért gondoltam felrakom.

A gépemet munkára használom, fontos, hogy a napi feladatom hibátlanul fusson, és egy frissítés se akasszon meg...
A Windowról való átállás 2 hónapig tartott, míg minden dolognak utánnajártam és beállítottam a teszt rendszeren. Dokumentáltam, majd egy teljesen tiszta installal felraktam, a Kubuntut.
3 hónapja megy hibátlanul. Tudni kell hogy egy tervező program miatt kell egy vmware alatt w7 is (csupán egy program miatt), de ezt is sikerült úgy belepasszítanom a rendszerbe, hogy ez jelenleg csupán egy programablak a sok közül.

Hogy miért váltok ha a Kubi tökéletes?... Mert !! .. én már csak ilyen vagyok.
Chakrával is ezt az utat szertném végigjárni, de sajna az első mérföldkőnél megakadtam.
Amire felmenne az egy laptop. Fontos nekem hogy a melóhelyen 2 monitor van, otthon meg csak a laptop képernyőjét használom.
A Kubi 13.04 és most a 13.10-nek is olyan képernyőbeállítása van aminél ha kihúzom a külső monitort akkor visszaáll egy képernyőre és az ott lévő ablakokat áthelyezi onnan, ha viszont rádugom akkor autómatikusan visszaáll 2 képernyősre. Mindezt futás közben.

Sajnos a Chakra nem ezt teszi. Más a beállító program is és mindíg kézzel kell utánnaállítanom. Nem beszélve a már nem létező képernyőn hagyott nyitott ablakokról. Annó ezért szakítottam a OpenSuse 12.1-gyel is. (A oSUSE 13.01 már ezzel a számomra jó monitorkezelővel jön ki.)

Chakra screen
Kubuntu screen

Lehet ezen segíteni?

Laptop: Acer extensa 5635Z
LSPCI kimenete

[ Szerkesztve ]

(#913) CPT.Pirk válasza _Dumber_ (#912) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

A kihúzás után természetes, hogy nem áll vissza egy képernyős módba, mert ezért van hotkey a laptopon erre a funkcióra. A Kubuntunál ez megtoldották egy kényelmi funkcióval, de amennyire hasznos neked, pont annyira zavaró lehet másnál ez a funkció, én spec nem örülnék ilyesminek. :)

Kérdezz rá a Kubuntusoknál hogy mi a felelős ezért a viselkedésért, hátha meg lehet itt is csinálni.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#914) _Dumber_ válasza CPT.Pirk (#913) üzenetére


_Dumber_
őstag

Nem Kubuntu sajátosság. Az Ubuntu is tudja... Az OpenSUSE is tudja .. illetve tudni fogta 10 nap múlva hivatalosan. (13.1)

A hotkey viszont egy nagyon jó ötlet. Ha nem is a lapos saját key-je, hanem egy saját magam definiált hotkey.(hogy nem nekem jutott az eszembe :) )..
Nekem nem is az automatizmus a lényeg, hanem a menet közbeni váltás... Ezen tovább rágódok még.

[ Szerkesztve ]

(#915) _Dumber_


_Dumber_
őstag

Lenne egy kérdésem. Linux világban még kezdő lévén valahogy nem tudom helyretenni a dolgokat.

A Chakra egy tisztán Qt distro, ellenben pl a Kubuntuval vagy a Manjaroval. Ha jól bogarásztam ki akkor ezért is olyan gyors.
Ellenben nekem szükségem van pár GTK-s programra (Inkspace, Chrome, VMware, Thunerbird).
Ha én ezeket felrakom akkor nem vesztem el a tiszta Qt-t előnyét? Ekkor már nem mindegy, hogy Charka vagy Manjaro? Vagy ez máshogy működik?

[ Szerkesztve ]

(#916) CPT.Pirk válasza _Dumber_ (#915) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Nem vesztesz el semmit, a kellő pár gtk-s cucc a fájlrendszerben a /extra alá kerül, ezért kell előzőleg külön bekapcsolni az extra repót, amit írtam a logoutos cikkben.

A Chakrához képest a Manjaro teljes rolling disztró és KDE-vel nincs hivatalos kiadása, így lehetnek gondok. A Kubuntu meg Ubuntu alapú, ami megint nem egy biztos alap.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#917) _Dumber_ válasza CPT.Pirk (#916) üzenetére


_Dumber_
őstag

Köszönöm.
Ez az extra már elsőre bekapcsolva (Chakra web new oldalt elolvasva) csak a kezelése és a rendszerbe beépülése nem volt nekem világos.
A többit tudom. Ezért is esett a Chakrára a választás.

Már ketyeg: .. Chrome, Thunderbird, Skype, megy..
Ami mág hiányzik:
wine és a vmware, samba

Most mértem indítást... hááát.. A kubi és a Chakra egyenlőre fej-fej mellett.. (1:22), és a chakrán még nem fut a samba..

GTK-s progik egyenlőre csapnivalóan rondák, de már formálom őket. Kell még idő de sínen vagyok.
(Ha a gombokat le tudnám kerekíteni akkor már kész is lenne).

[ Szerkesztve ]

(#918) CPT.Pirk válasza _Dumber_ (#917) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

GTK-t régen láttam már, de mintha lettek volna rá ilyen ikon meg kinézet témák, azokat valószínűleg megtalálod a ccr tárolóban.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#919) _Dumber_ válasza CPT.Pirk (#918) üzenetére


_Dumber_
őstag

1 dolgon kívül minden megvan..
vmware.... hmmm
Install OK
Viszont indítás során a kernel modul fordítás hiányzik...
ezzel küzdök..

(#920) BoB válasza _Dumber_ (#917) üzenetére


BoB
veterán

Már többször szóba került a QT-s és GTK-s alkalmazások ugyanolyan kinézetűre formálása.

Uniform_Look_for_Qt_and_GTK_Applications

A legegyszerűbb KDE alatt: a beállításoknál van GTK kinézet választó, ott az oxygen-gtk-t kell választani (ha nincs ilyen téma fel kell tenni), a QT-s appokhoz meg a sima oxygen-t. Ezután pont ugyanúgy néz ki minden alkalmazás.

Mindemellett lehet KDE felülettel sima Arch linuxot is használni.

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#921) _Dumber_


_Dumber_
őstag

bob.zxr: Köszönöm a GTK-t . Közben én is megtaláltam.. Kibiból vett ihlet alapján..

Szóval. A rendszer szép , a rendszer gyors, de még nincs minden kész.

Délután a VMware foglalt le.

Ubuntun a feltelepítés nem nehéz.
Aktuális kernelhez modul telepítés, majd install.
Az utóbbi itt sem nehéz, de mi ennek a Ubuntu parancsnak a Chakra megfelelője?

$ sudo apt-get install build-essential linux-headers-$(uname -r)

Egyébként ubin így kéne.

Ezt megtaláltam, de a 6. pontnál elakadtam.. a 7. már le sem fut hiba nélkül.

"[ ~]# vmware-modconfig --console --install-all
sh: /etc/sysctl.d/vmware: Nincs ilyen fájl vagy könyvtár
Unable to stop services
"

Értem én hogy nincs, de most én hozzam létre?

Ha ez meg lenne, akkor jöhetne a SAMBA.

Tudtok segíteni?

[ Szerkesztve ]

(#922) CPT.Pirk válasza _Dumber_ (#921) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

A CCR-ben lévő vmware csomagokat nézted?

[link]

Van ott még opensource vmware implementáció is.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#923) azozo válasza CPT.Pirk (#913) üzenetére


azozo
senior tag

kscreen próbáltad ;)
Van a chakra-ban :DDD

http://www.afiestas.org/kscreen-1-0-released/

(#924) _Dumber_ válasza CPT.Pirk (#922) üzenetére


_Dumber_
őstag

Nos..
Örömhír: Működik a VMware
Üröm az örömben.. nem tudom hogy mitől.

Tipp: vmware-patch a ccr-ből és a Vmware újratelepítése

most a vmware-modconfig --console --install-all is lefut.

Ezt felírom és egy 2. újratelepítésnél csak ezekkel próbálom ki.

Köszönöm..

Jön a SAMBA :)

(megj: Ez a SYSTEMD kicsit bekever .. szerintetek lesz ennek támogatottsága más linuxokon is?)

(#925) BoB válasza _Dumber_ (#924) üzenetére


BoB
veterán

A systemd jelenleg alapértelmezett az Arch linux, Fedora, Sabayon, Mageia, Frugalware, Opensuse disztrókon. Debian- nál most megy a diskurzus a váltásról. Talán van jövője ;)

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#926) CPT.Pirk válasza BoB (#925) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Szerintem előbb utóbb ott is be fogják vezetni (sokat tud és gyorsabb is az init.d-nél), de nem hiszem hogy a mostani stabil verzióban, inkább majd a 8-as Debianban.

Mondjuk lehet hogy szokásukhoz híven valami őskövület verziót fognak betenni, mint mikor már mindenki a 4.6-os KDE-t tolta, náluk még csak a 4.4 volt elérhető a stabil tárolókban, amiben igen kemény bugok voltak. Véletlen sem cserélték volna ki frissebb verzióra, át kellett menni a testing repóba friss KDE-ért, csak az meg röviddel ez után elcseszte a rendszert, mert akkor minden csomag onnan jött. Debian way... :D

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#927) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Valaki meg tudná nézni, hogy a Rufus jó-e Windows alatt az Fritz iso kiírására? http://rufus.akeo.ie/

Per pill nincs egy működő pendriveom sem. :)

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#928) _Dumber_ válasza BoB (#925) üzenetére


_Dumber_
őstag

Hopsz... Ezt nem is tudtam....

Csak egy kis érdekesség a rendszer sebességére.
Boot után megelégedéssel használtam. És a sebességével is elégedett volta. Észrevettem ugyanakkor, hogy a vinyó folyamarosan teker. Pár perc nyomzás után rájöttem, hogy a Thunderbird a luds. Minden telepítés után le kell állítani az IMAP levelek gépre való teljes mirror letöltését. (a céges levelezésem nem kicsit nagy). Win alatt a hiba gyorsan előjön, mert a gép konkrétan használhatatlanul lassú lesz. Itt meg észrevétlen volt a sebességre. Persze kikapcsolása után azért csak gyorsult még a Chakra... nem is kicsit.. .

(#929) Bici


Bici
félisten

Hali!

Néha a monitor nem akar bekapcsolni alvó állapotból való felkeléskor.
Minél többször rakom alvóba két újraindítás között, annál nagyobb az esélye, hogy előjön. Elsőre szinte soha, másodikra ritkán, de 5-6-nál többször még sosem sikerült. Az alvó állapot hossza is befolyásolja, de ez csak tipp.
Hol találok a Chakra-ban olyan log-ot, ami némi infót adhat a hibáról?

Köszi!

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#930) CPT.Pirk válasza Bici (#929) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ez laptop? Nálam olyan volt, hogy boot alatt a rá sem csatlakoztatott másodlagos képernyőn akart elindulni, a kimenet váltó hotkeyyel kellett visszakapcsolni. Nálam nem jelentkezett az utolsó nagyobb frissítés óta.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#931) Bici válasza CPT.Pirk (#930) üzenetére


Bici
félisten

Nem laptop.
ASRock E350M1 ITX
Amikor a bejelentkező képernyőt véletlenül a HDMI kimenetre teszi, akkor a DVI-ra kötött monitor is felébred, csak nincs rajta kép.
Ilyen is szokott lenni, de jelen esetben nem ez volt a helyzet, mert alvóban maradt a monitor.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#932) _Dumber_


_Dumber_
őstag

Nem akarom feladni, de egyenlőre lohad a lelkesedésem.
A Chakra projekt továbbra is nagyon szimpatikus, de a sambával csak szívok...

Problem:

Gép bekapcsolásakor csatlakoztatni kellene 2 külső samba könyvtárat.
Kubi fstab-ból kiollózva és átmásolva a sorokat boot alatt nem csatol.
Ha boot után az első parancsom a "sudo mount -a" akkor gond nélkül felcsatolja.
Ez alapján az fstab aktuális sora rendben van... még nyomozom mi lehet - ( LOG annyit ír, hogy olvassam el a man cifs -t)

.....
másik:
A vmware gép el kell hogy elérjen 2 könyvtárat a chakrán. smf.conf átmásolva a kubiról. (ott tökéletesen fut)

elérni jelszó nélküli, nobody (megosztandó mappa tulajdonos "nobody:nobody" és 0777).
A Win7 látja a csatolást, de jogosultság hiányában nem engedi olvasni a tartalmát sem.

Még kipróbálom McSzaby ,logoutos bejegyzését, de akkor is érdekes, hogy ami az egyik linuxon tökéletes az a másikon nem jó.... Jó tudom , hogy ennek sok oka lehet, de talán segítetek rájönni hogy merre keresgéljek.
(Elvileg a tűzfal kikapcsolva és le is szedtem - ha már jó lesz anélkül, majd visszarakom)

(#933) _Dumber_ válasza _Dumber_ (#932) üzenetére


_Dumber_
őstag

Ezen az oldalon lévő leírást végigcsináltam.. Helyzet ugyanaz. Windows alól a könyvtár látszik, de belépni már nem tudok.

(#934) p.lac


p.lac
tag

Sziasztok!

Tegnap feltettem a Chakrát, hajnali 3 után tudtam csak abbahagyni, tetszik nagyon :-)

Azt olvastam a hírekben, hogy: Moving the installation of [extra] packages from /extra to /usr

http://www.chakra-project.org/news/index.php?/archives/111-Moving-the-installation-of-extra-packages-from-extra-to-usr.html

Ez azt jelenti, hogy egy újratelepítésnél nem lenne szükségem varázslásra, alapból lehetne telepíteni gtk-s progikat?

plac

(#935) CPT.Pirk válasza p.lac (#934) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Újratelepítésnél kérdéses, de a friss telepítést követő első pacman -Syu után már elvileg semmit sem kell tenni a GTK-s programok eléréséhez.
A már telepített progikat meg a pacman le fogja cserélni magától és beteszi az új helyére őket.

Ez egy örömteli döntés, a vacakolás az extra repóval nem illett bele egy ilyen jellegű disztróba. Egy Debianban okés lenne, de itt a kényelem és a könnyű kezelhetőség miatt nem volt jó.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#936) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Zavart, hogy nem megy a pyAtimonitor, így leszedtem a scriptet és megkerestem mi nem jó benne. Sikerült, aki szeretné használni a zárt AMD driverhez, az itt le tudja szedni: [link], telepíteni meg így lehet: plasmapkg -i pyCatalystMonitor.zip

innen már ki lehet tenni widgetnek az asztalra a szokott módon. Majd ha alakítottam még kicsit rajta, akkor fel fogom tenni oda, ahol a pyAtimonitor is van.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#937) #68216320


#68216320
törölt tag

Live-ról próbálgatom a distrot, de kellene egy partíciót csinálnom a telepítéshez. Van ebben valami gparted-hez hasonló dolog, amivel összehúzhatnám picit a mostani NTFS-t, hogy legyen hely?

Ps: Közben meg is találtam a telepításnél a haladó beállítás alatt.

[ Szerkesztve ]

(#938) azozo


azozo
senior tag

Itt szerencsétlenkedek egy mappa megosztással... :(((
Egy hozzá csatolt Windows mappát akarnék megosztani úgy hogy az androidos telom TC Lan plugin segítségével lássa,de nem megy.. megadom neki 192.168.xxx.xx/500
Persze előtte megosztottam a run/media/felah/500 mappát.
Próbáltam így is beírni de így sem megy ...
Felhasználóként és rootként se....

Ötlet!?

(#939) _Dumber_


_Dumber_
őstag

Szeretnék USB nyomtatót telepíteni (canon mp550), de a Chakra nem ismer fel semmit. Hálózati nyomtató már telepítve van és működik is. Mit kellene telepitenem, vagy melyik daemon nem fut?
(normál telepítés volt tegnap + aktuális frissítés)
Eddig minden linux elsőre felismerte (manjaro is)

(#940) _Dumber_ válasza _Dumber_ (#939) üzenetére


_Dumber_
őstag

Megoldottam:
Menete:

1. telepítettem: ccr cnijfilter Ebből a: mp620
talált pár ütközést , azokat először kézzel leszedtem "pacman -R -dd <nev>" -vel.
2. Erről az oldalról az Epson-multi-functional printers bejegyzés alapján a létező 10-usbprinter.xxxx.rules-be beleírtam az ATTR...-kezdetű sort a megfelelő id-vel.

Utánna már telepíthető volt a nyomtató.

(#941) CPT.Pirk válasza azozo (#938) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Találtál rá megoldást?

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#942) azozo válasza CPT.Pirk (#941) üzenetére


azozo
senior tag

Nem igen mèg :( valami a tc lan hibát ìr sajna ..pedig már teljesen megosztottam ,majd laptop alól megnèzem,hogy legalább a wun elèri-e a megosztott mappát.

(#943) Claude Leon válasza azozo (#942) üzenetére


Claude Leon
senior tag

Szerintem általában nem jellemző a megosztott dolgok továbbosztása, pláne azonos protokollon.
(legalábbis rendszervédelmi szempontból én sem támogatnám, de a hibalehetőségek miatt sem volna szerencsés, pl. egymásba linkelni u.a megosztott cuccott, végtelen kört hozva össze)

Esetleg, ha azt a mappát próbálnád megosztani, amibe bemountoltad?
Vagy még elvetemültebb ötletként nfs megsztást próbálnál rá? (bár neken valahogy nem jött össze nfs elérés droidról)

[ Szerkesztve ]

(#944) azozo válasza Claude Leon (#943) üzenetére


azozo
senior tag

Megpróbáltam ,de így se ...:( na majd még ha lesz időm ;) ;]

(#945) kispx


kispx
addikt

Sziasztok,
a Chakrának nem találom az MD5 ellenőrzőösszegét.
Valaki megerősítené, hogy ez az? c93d5cdbb1947c39882a3816a21beddb. chakra-2013.09-Fritz-x86_64.iso képfájlról lenne szó.

[ Szerkesztve ]

(#946) _Dumber_ válasza kispx (#945) üzenetére


_Dumber_
őstag

Ha innen töltötted le akkor a sor végén az "i" jelre katt, és ott lesz.

(#947) kispx válasza _Dumber_ (#946) üzenetére


kispx
addikt

Thx, azt az "i" jelet észre sem vettem volna :R

Szerk.: A checksum az jó. Viszont bárhogy írom ki a pendrivera valamilyen hibaüzenettel elszáll.

dd
korrupt kernel

lili
elindul, az egyik meghajtó mountolására (pendrive) vár 30 másodpercet, majd a terminált beadja, amivel semmit sem lehet kezdeni.

unetbootin
ez ezt a két hibaüzenetet ötvözi, attól függően, hogy default vagy nonfree opcióval indítom el.

[ Szerkesztve ]

(#948) _Dumber_ válasza kispx (#947) üzenetére


_Dumber_
őstag

suse image writer?

(#949) kispx válasza _Dumber_ (#948) üzenetére


kispx
addikt

Legközelebb megpróbálom vele.

(#950) CPT.Pirk válasza kispx (#947) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Unetbootin és LILI nem támogatja a jelenlegi Chakrát. Unetbootin szerintem egyiket sem.

dd-vel mennie kellene, de az Imagewriter az ajánlott progi.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.