Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-30 20:26:58

LOGOUT.hu

A Chakra OS megszűnt, tegnap jött a hivatalos hír. Hogy a jövőben látjuk-e még, azt nem tudni. Szép volt, de nincs tovább. Most a hozzá legközelebbi disztró az a Manjaro KDE...

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------v

ChakraOS - korábban Chakra Project - asztali Linux disztribúcióval kapcsolatos alapvető információk:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#101) szeva000 válasza CPT.Pirk (#98) üzenetére


szeva000
addikt

nah ez a cnijfilter felrakása is betette akaput,mert nem tudom feltenni,ugyanúgy,mint semmi mást amiket leszedtem még tegnap.De lehet nem is jól csinálom.
A mountoló az tényleg ott volt:)
Nem csatoltam én semmit:D...de minden más alatt működnek,az opera is látja,ha menteni akarok...csak ez nem.

[ Szerkesztve ]

(#102) CPT.Pirk válasza szeva000 (#101) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Mi történt a cnijfilternél?

Am. kézzel kellene megszerkeszteni az /etc/fstab fájlt, hogy csatolja a partícióidat magától a fájlrendszerbe. Nem tudom, másik böngészőknél ez hogy van.

Ha még nem csináltál fstab szerkesztést, megnézhetem, hogy mit kell beírnod.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#103) szeva000 válasza CPT.Pirk (#102) üzenetére


szeva000
addikt

ilyenek jönnek elő,de bármit próbálok és az appset is mindent visszadob.tegnap az operát nem tudtam felrakni vele.De már azt sem tommm mit kell csinálni.soke ez egyszerre:D

(#104) CPT.Pirk válasza szeva000 (#103) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ha jól értem, csak egy tar.gz tömörített fájlt szedett le, amiben a forrás kód van, annak a részeit meg kézzel telepíthetted, ahogy írtam korábban.

Általában ez így néz ki:
bemész a könyvtárban, aztán
./configure
make
make install

A configure-os résznél szokta írni, ha szüksége van még erre-arra a fordításhoz. Az utolsó make installhoz kell csak root.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#105) szeva000 válasza CPT.Pirk (#104) üzenetére


szeva000
addikt

ajajjjj...nah ez már végképp magas:)..mit, hová?:D
de nyugalom....én már az vagyok:)..csak az a baj mennem kell melózni mindjárt....

(#106) CPT.Pirk válasza szeva000 (#105) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Valahová letöltötte ezt az állományt. Legegyszerűbben mc-t feltelepítve tudod kezelni, és a tartalmában van egy rakás mappa, mindegyiket külön tudod lefordítani és telepíteni. MC-nél a CTRL + O kombinációval lehet az ablak és a terminál között váltani.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#107) szeva000 válasza CPT.Pirk (#106) üzenetére


szeva000
addikt

azt látom,hogy gova töltötte le a .bz2 meg mittom én kiterjesztésűeket(ott van a pcman pgk mappájában,amit képként beraktam)...csak tovább nem tudok lépni:)

(#108) CPT.Pirk válasza szeva000 (#107) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Csomagold ki. Simán terminálból is lehet: tar xvjf filename.tar.bz2

Onnan már egyértelműbb lesz. Viszont tedd be csomagolás előtt egy mappába, hogy ne keveredjen másokkal a cucc.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#109) szeva000 válasza CPT.Pirk (#108) üzenetére


szeva000
addikt

elhutottam odáig,hogy egyetlen egy bz2 volt,az meg az audacious 3.2.2...kicsomagoltam,aztán configure...és valami error a végén.
a nyomtatódriverekkel meg semmit nem tudok kezdeni.Már letöltöttem a canon oldaláról a printer és szkenner drivert,ezeket is kicsomagoltam és ennyi.Igaz nem parancssorral,mert a saját mappámba kitudom én azt bontani gyorsan.majd berakom,hogy mik vannak benne,mert azok .tar kiterjesztésűek voltak,aztán lett belőle .gz és azt kibontva lettek ott .deb,.rpm meg mittom én mi a fenék,de az bizta,hogy a configure módszerrel semmit nem csinál.Ha jól emlékszem kiírta,hogy nincs is ilyen könyvtár,meg minden marhaságot.
ez lenne az audacious gond először:(valami log file-t csinált neki még külön,de ennyi)

(#110) szeva000 válasza CPT.Pirk (#108) üzenetére


szeva000
addikt

a gtk-s dolog megoldódott,az audacious configure lefut,de a make és install make-re semmi....
nah asszem itt kezd az agyam széthullani....megyek is aludni,mert kezdek idegbajos lenni.
miért nem azzal kezdik,hogy aki linuxszal akar szopni,az legyen programozó?:D
Pedig ez tényleg gyors és stabilnak tűnik...főleg ha menne benne egy normális csomagkezelő és nem itt kellene szopnom.
a nyomtatónak már esélyt sem adok:D....mert valami törni fog,ha elborulok.Pedig bizta,hogy aki használja már évek óta,annak ezek pár perces dolgok.
A legbosszantóbb számomra az,hogy kipróbáltam 3féle linuxot....a kubuntu 10.04 tetszett a legjobban...azon nem volt hang,érezhetően sztem lassabb is volt,a vga driverrel is baj volt.De 10.10-re frissítve hang lett,a nyomtató halott ügy volt,de legalább látta,hogy van.Jött a 12.04-es,hang természetesen halott,de viszont a nyomtató ment...akkor jött a chakra....sztem ez lenne a legjobb...ha egyszer minden összejön:D...talán decemberre..:D

[ Szerkesztve ]

(#111) CPT.Pirk válasza szeva000 (#110) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

A natív KDE-s progik a tárolóban miért nem jók? Azokkal nem kellene szopni.

Amúgy a kicsomagolt bz2-ben biztos van egy readme fájl, amiben leírják, hogy hogyan kell lefordítani. Programoznod még nagyon nem kellett. :N

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#112) duncanx


duncanx
csendes tag

Szervusztok.
Én vagyok az átlag felhasználó és így kérdezek. :-)
Az appset-qt-t hogy lehet visszavarázsolni, (a 12.2-ben még remekül elvolt)?
Van e már alfa verzió akár az utódjáról és hogy lehet azt felrakni?
A "csomagkezelő" azért lenne fontos nekem, mert a függőségekkel szinte biztos nem kell vesződni, másrészt az ajánlott egyéb csomagok és függőségei (lsd. pl. muon ) jó ötleteket, kiindulást nyújtott. Tehát nem a parancssortól félek, csak nincs benne kellő gyakorlatom, tapasztalatom.

Kicsit zavaros nekem a chakra fóruma, pl. hogy mi az aktuális "dommináns" irányvonal, és nehezen igazodok ki benne.
Másfelől meg tán a leg szerencsésebb, termékenyebb amit edig disztribuciónál láttam.

néhány tapasztalatom 12.4 alól:
A 12.2-nél a memória "fogyasztás" szép lassan folyamatosan ment fölfelé: ez most megszűnt :-)
a processzor terhelése magasabb volt a megszokottnál, minden mag összevissza, stb. : ez most megszűnt :-)
A rekonq szinte használhatatlanul lassú volt (ennek a szavazását figyeltem a fórumban): most szárnyakat kapott :-)
Megy a wifi! Csak úgy, magától, mindenféle hegesztgetés nélkül :-)
a bluetooth-ot kellet csak kicsit babrálni, beilleszteni a szót az /etc/rc.conf-ba.: remek :-)
Ezek az első 24 óra benyomásai.

(#113) CPT.Pirk válasza duncanx (#112) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Nem tudom mi lesz az appset helyet. Egyelőre legegyszerűbb a webes csomag adatbázisban keresni, majd pacman, vagy ccr-el telepíteni a csomagokat, az appset is csak egy pacman frontend volt. Itt írtam ennek a menetét, nagyon egyszerű: [link]

Hízó ramot nem tapasztaltam eddig, a decemberi verziót telepítettem, azóta csak frissítgetem. Proci használat is beáll a nulla közelébe, amint abbahagyta a betöltést boot után.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#114) duncanx válasza CPT.Pirk (#113) üzenetére


duncanx
csendes tag

A hízó ram még a 12.2 alatt volt. Valószínűleg akkor hardveres oka lehetett tán.
Nem is rossz ez a pacman, még rákapok.
Olyan finomságok hiányoznak hozzá mit pl.: sudo pacman -S libreoffice parancsra
":: A(z) libreoffice csoportnak 11 tagja van:........."
a végén meg: "Adjon meg egy listát (alapértelmezett=all)"
Ha azt írom "all" nem tetszik neki, ha számot az sem.
Most beírtam hasraütésre, hogy: 1-11 és megy...
Tehát ezeket a részlet finomság parancsokat hol keressem? Vagy ez azonos az Arch-al?
........a mirror.wh-stuttgart.net meg nem elérhető és hisztizik, hogy de neki az kellene onnan...
köszönöm

(#115) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Kicsit szivatott, hogy 3 "hangkártya" van a gépben.

No akinek valamiféle hangkártya gondja van, pl. szól a hang, de flash videóknak nincs hangja, az tegye fel a pulseaudio és pulseaudio-alsa csomagokat, indítson újra, állítsa be a hangot a rendszerbeállításokban, és mindennek jónak kell lennie.

Most megint fel van keverve a Youtube 5.1-re. :K

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#116) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Whoa, az Oracle új licensze miatt (csak az Oracle terjeszthet java csomagot) át kellett tenni a Java csomagokat a CCR közösségi tárolóba. Tehát akinek az Oracle (Sun) féle java kell, pl. Minecraft miatt, az a CCR-ből tudja felrakni.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#117) attilav2


attilav2
őstag

Feltoltam a chakrát. A dvb-vel lenne egy kis gondom Kaffeine-ban be tudtam hangolni a csatornákat kivéve a közszolgálati HD adókat, a kaffeine előre definiált frekvencia listákkal dolgozik, a digikábel benne lett a listában egy frissítés után de a lista hiányos, sajnos nem találtam hol lehet kézzel beadni frekvenciákat, a 121.5mhz hiányzik.
Esetleg megpróbálnám a Me-tv-t [link] sajnos nem találja a pacman, bár az chakra oldalán sem találtam csomagot, tehát chakra alá valószínűleg nincs, de arch alá viszont van! [link] Arch csomagokat hogyan tudnék felrakni?

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#118) attilav2


attilav2
őstag

Még egy kérdés, milyen progit ajánlotok dvd-t írni / másolni ?

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#119) szeva000 válasza attilav2 (#118) üzenetére


szeva000
addikt

K3b

(#120) CPT.Pirk válasza attilav2 (#117) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Kaffeine nekem semmire nem volt jó, ahogy a többi ilyen progi sem, egyedül a VLC, ami minden csatornát megfogott.

Nézd meg a 12. hozzászólást a topicban, nagyon egyszerű beállítani a helyi csatorna listákra.

Am igen, k3b a dvd-k számára.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#121) attilav2 válasza CPT.Pirk (#12) üzenetére


attilav2
őstag

Ez sajnos nem jó nekem mert mindigtv-s, nekem digikábel van (dvb-c) teljesen más frekvenciákkal és paraméterekkel. Me-tv-t fel lehet valahogy varázsolni? Esetleg forrásból hogy érdemes nekikezdeni, milyen feljesztői csomagkat kell feltenni?

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#122) attilav2 válasza CPT.Pirk (#12) üzenetére


attilav2
őstag

Felraktam a dvb-apps csomagot és megnéztem a /usr/share/dvb/dvb-c alatt nincs egy magyar szolgáltató sem!
Majd megpróbálok variálni valamit, átírom az egyiket a digi frekvenciáira.

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#123) attilav2 válasza attilav2 (#122) üzenetére


attilav2
őstag

Még annyi hogy a ccr csomagok forrásból települnek, de korrekten levadássza a függőségeket(ha egy kapcsolót használok) lefordítja, csomagot csinál, amit a pacmannal fel lehet rakni. Telepítési használati útmutató a chakra ccr oldalán található.

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#124) attilav2 válasza CPT.Pirk (#12) üzenetére


attilav2
őstag

Átírtam az egyik külföldi dvb-c szolgáltató frekvenciafájlját a digi frekvencáira és egyéb paramétereire, így a scan szépen behangolta a csatornákat és működik a legenerált channels.conf vlc-vel.

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#125) CPT.Pirk válasza attilav2 (#124) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

No, akkor végül megoldódott!

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#126) attilav2


attilav2
őstag

Akadt egy kis gond mással, de ez is megoldódott, a k3b csontra fagyasztotta a rendszert ha a dvd+rw-tools telepítve volt, letöröltem majd újra fel: ugyanaz, majd harmadik törlés+telepítés próbákozásra azt mondta sérült csomag, kiürítettem a pacman cache-t és töröltem a dvdrwtools binárisait, megint dvdrwtools telepítés, de ezután már a k3bsetup-ot indítottam, beállítottam amit kell, mostmár elindul a k3b.

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#127) attilav2


attilav2
őstag

Az smplayer is alkalmas dvb tv-zésre a channels.conf-t a home könyvtár alatti .mplayer (pont van az elején) mappába kell másolni, az smplayer a Megnyitás menü alatti TV pontban listázza a csatornákat, de a csatornaváltás sajnos lassú.

Szerintem sem a vlc sem az smplayer nem igazán alkalmas tv programnak, egy sor funkció hiányzik belőle, pl ne kelljen konfig fájokat szerkesztgetni a hangoláshoz, egy adott frekvencián is tudjak keresni, pl azért mert ha egy csatornán megváltozik a kép/hang pid akkor újra kell hangolni azt a frekit, meg az is milyen már hogy külön progival parancssorból kell hangolni, a másik meg hogy szerintem sem a vlc sem az smplayer nincs távirányítóval való kezelésre optimalizálva, míg egy tv programnál ez alap.

CPT.Pirk:
A Me-tv-t jó lenne kipróbálni, a leírás szerint hangolni is tud, egyébként gtk-s program lehet ezért nincs a chakrában, de a bundle pont ezért van oda berakhatnák, nem tudnál hatni a fejlesztőkre? Az angolom kevés ehhez sajnos.

[ Szerkesztve ]

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#128) attilav2


attilav2
őstag

Az Xvba az instennek sem akar menni pedig fenn vannak a megfelelő csomagok.
[root@64BITPC attilav]# vainfo
libva: VA-API version 0.32.0
Xlib: extension "XFree86-DRI" missing on display ":0".
libva: va_getDriverName() returns 0
libva: Trying to open /usr/lib/dri/fglrx_drv_video.so
libva: va_openDriver() returns 0
vainfo: VA-API version: 0.32 (libva 1.0.15)
vainfo: Driver version: Splitted-Desktop Systems XvBA backend for VA-API - 0.8.0
vainfo: Supported profile and entrypoints
VAProfileH264High : VAEntrypointVLD
VAProfileVC1Advanced : VAEntrypointVLD

az Xlib sor nem tetszik, és a programokban sem megy az xvba.

[ Szerkesztve ]

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#129) CPT.Pirk válasza attilav2 (#128) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ismerem ezt a csomagot, de még egyik disztrón sem tudtam működésre bírni. Nem is tudom, kinek v. milyen körülmények között használható.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#130) attilav2 válasza CPT.Pirk (#129) üzenetére


attilav2
őstag

Azért hasznos tud lenni, windows alatt ha dxva nélkül nézek hdtv-t vagy filmet kb 40-60% procc terhelés, ezt 20%-ra redukálja ha dvbviewerben a Microsoft DTV DVD video decodert(csak w7 alatt van úgy tudom) választom, ez használja a dxva-t, MPCHC meg alapból dxva-val játssza a hd tartalmat.

Neked is ati-d van? HD4000 és afeletti Ati-knál működnie kéne. Felraktam a legújabb catalystot az amd oldaláról, a chakrában 12.2-volt, ez 12.4 de az xvba továbbra sem megy.

[ Szerkesztve ]

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#131) CPT.Pirk válasza attilav2 (#130) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

12.4 az érkezett volna amúgy is, mert jelenleg a testing tárolóban van.

A HD4670, 5670 karimmal is próbáltam, OpenSuse, Mint, Debian alatt is. Se az xvba, se az azt hiszem azt leváltó VA sem ment egyiken sem.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#132) attilav2 válasza CPT.Pirk (#131) üzenetére


attilav2
őstag

A --force val ment csak fel az ati driver mert észlelte hogy már fenn van a régebbi de eltávolítani nem akartam nehogy valami hiányolja, utána még kellett szórakozni az fglrx modullal hogy ne a régi chakrás fglrx modult töltse be(Nem indult az X de alt+f1 re lett konzol. Az új modul a /lib/modules/fglrx alá került, a régi a /lib/modules/extramodules-3.2-CHAKRA alatt volt, ezt töröltem majd helyére másoltam az újat utána egy symlinket csináltam fglrx.ko.gz néven így már autómatán betöltötte, és indult az X.

Pozitívum is van azért az új driverrel. Nem villog a kép filmlejátszás és tvzés közben.

[ Szerkesztve ]

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#133) CPT.Pirk válasza attilav2 (#132) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ilyen villódzást nem tapasztaltam szerencsére.
Amúgy amire nem jöttem rá, hogy 1360*768-as felbontás miért nincs Linux alatt a zárt driverrel. Semelyik disztrón nem lehet választani és xrandr sem képes beállítani ezt.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#134) attilav2


attilav2
őstag

Egy komoly bugot találtam ami miatt sajnos kénytelen voltam visszatérni windowsra, ami hála a clonezilla mentésnek gyorsan ment. A k3b miután beraktam a másolandó dvd-t és rá klikkeltem a meghajtóra ki jelezte hogy milyen formátumú video/audio sávval készült a lemez még az oldalarányt is kírta, mikor megnyomtam a másolás gombot akkor teljesen csontra fagyott a rendszer, többször is próbákoztam vagy fekete csíkos vagy sötét fehér képernyő és reset gomb lett a vége. Ez a hiba korábban már a k3b indításakor előfordult amit úgylátszik a k3bsetup sem küszöbölt ki teljesen, súlyos hiba van a dvd+rw-tools valamelyik proramjában, enélkül nem fagy a k3b, viszont dvd-t sem lehet írni. Azt még megemlítem hogy PATA íróm van amit nem kezel natívan az alaplapi chipset, egy külön integrált VIA Pcie-s vezérlőn lóg. Lehet hogy sata író beszerzése megoldaná a gondot(már régóta minden vinyóm sata), de egyelőre egy jobb vga-ra akarok költeni az integrált helyett.

[ Szerkesztve ]

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#135) ViZion válasza attilav2 (#134) üzenetére


ViZion
félisten

Sztem meg is van a hiba oka: VIA.
Sata író pár ezresért van, de érdemes jófélét venni -bár ha nincs kihasználva akkor felesleges. Nekem volt egy szuper íróm, szétrobbant benne egy korong, így vettem egy olcsó Samsung írót: zajos, sok a hibás lemez, stb.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#136) CPT.Pirk válasza ViZion (#135) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Szerintem semmit sem jelent a márka, mindegyik ugyanott készül.
Tök noname legolcsóbb NEC satás írót vettem, évek óta tökéletes, hibás lemezt sosem csinált.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#137) ViZion válasza CPT.Pirk (#136) üzenetére


ViZion
félisten

NEC, Pioneer, LG, Sony-Optiarc: ezek biztosan jók. Sok samu merevlemez és monitor megfordult nálam, boltban is azért tartják, mert márka. De íróban sajna nem jó, vagy én kifogtam egy kakát. Fene tudja.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#138) attilav2 válasza ViZion (#135) üzenetére


attilav2
őstag

Tervezek egy NEC 7280-at, de más is volt ami miatt egyelőre kénytelen vagyok jegelni a linuxot, a kdenlive-ban nem lehet állítani hogy a renderelni kívánt forrás top field first vagy lower field first, csak azt hogy váltottsoros az anyag, most akkor automatikusan kisakkozza hogy melyik a jó félképsorrend, vagy crt tv-n villogó kép lesz a végeredmény?. Ez a jól bevált vegasban állítható.

Attól még hogy a pata controller via jól kéne hogy menjen, ha windows alatt kiválóan működik, az alaplapi firewire portom is via, digitalizálásnál mégsem volt vele gond.

[ Szerkesztve ]

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#139) malwy


malwy
senior tag

Előzmény

Na szóval most leltávolítottam a pulseaudio-alsa-t, majd magát a pulseaudiot "pacman -R" segítségével. RC conf daemonjaiból kitöröltem az általam kézzel beleírt "pulseaudiot"-t. Szóval most gyári állapotban vagyok.
Lehet inkább hagyom, mert legalább szól, hangkártyajumperelés nélkül. Hangerőszabályzás az alkalmazásban, meg potival megoldható.

DUCKDUCKGO keresőmotor egy fos. Reconq-ot átszabtam google-sra.

1. Reconqban nem tudom, hogyan lehetne megoldani a görgető megnyomása utáni windowsos görgetést.
2. Reconqban helyesírásellenörző telepíthető, vagy szedjem le a chrome/chromiumot és ne foglalkozzak vele?
3. az egész rendszer DPI-jét meg kellene növelnem, nagyon pici minden a monitoromon, fullhd 24 col, nem ehhez vagyok szokva. Hogyan oldható meg legegszerűbben, globálisan?

3. lenne a legfontosabb.

Köszi előre!

(#140) malwy válasza malwy (#139) üzenetére


malwy
senior tag

Nos megnöveltem a betűtípusoknál a DPI-t 144-re, 168-ra kb ez az ideális. Sajnos tálca pl nem változott semmit (újraindítottam a gépet). Így már tűrhetőbb.

Szerk1: Tálca megoldva, jobb klikk, panelbeálíltások. Már scsak ablakok fejléce maradt hátra.

Szerk2: Az is kész, személyreszabva, betűtípusok külön-külön beírásával.

[ Szerkesztve ]

(#141) CPT.Pirk válasza malwy (#140) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Szerintem meg vedd lejjebb a felbontást. A 24 col nem elég nagy a fullHD felbontás értelmes kihasználására.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#142) malwy válasza CPT.Pirk (#141) üzenetére


malwy
senior tag

Viszont akkor meg lőttek a natív megjelenítésnek--->valamennyivel rondább. De így már nekem speciel megfelel. Majd meglátom mennyire használható így, nem egy nehéz folyamat a felbontásváltás, ha nem válik be a betűtípus növelés.

(másik megoldás: közelebb tenni a monitort:DDD )

(#143) csanee


csanee
tag

Üdv!
Egy kis segítséget szeretnék kérni Tőletek!
Tegnap próbáltam telepíteni a Chakrát. Ámde nem sikerült. Mivel Ati kártyám van, CPT.Pirk által javasoltan a "nem szabad driver"-es beállítással indítottam. Már az is nagyon lassú volt, ahogy az asztalt betöltötte, az egér is akadozott nagyon, telepítésnél a nyelv/hely beállításhoz jutottam el, onnantól csak pörgette a dvd-t.
Ha az alapbeállítást választottam az indításnál, akkor hipp-hopp ment minden, gyorsan betöltött, viszont a partícionálás rész után kidobott a telepítőből. A Tribe váratlanul leállt, valami hibára hivatkozott.
Pendrive-ról is próbáltam, ott az indításnál a nyelvbeállító képernyőnél mindig visszaugrott a listára. Akár megvártam a 10 mp-t, akár más nyelvet választottam...
DVD-ről a 12.4-et próbáltam, pendriveról meg a 12.4-et meg a 12.5-öt is.
A pendrive valami kingston 4 gb-os kölcsönpendrive, unetbootin-nel linux mint alól készült a bootolható cucc.
gépem: gigabyte alaplap integrált ati-val (háromezervalahányas széria), 1 giga ram, amd x2 4850e proci.
Szerintetek mi lehet a gond??
Előre is köszi a segítséget! :))

[ Szerkesztve ]

(#144) CPT.Pirk válasza csanee (#143) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ne az Unetbootint használd, hanem a Linux Live usb creatort. [link] [link]

HD4850-el semmiféle problémának nem kellene lennie.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#145) csanee válasza CPT.Pirk (#144) üzenetére


csanee
tag

OK, köszi szépen, este kipróbálom! :R

Félreértettél, a 4850 a proci, nem a vga :) De végülis nem számít, köszi még1x!

Ja, még 1 kérdés:
A Mint helyére tenném fel a Chakrát. Ha megtartom a home-ot, az okozhat valami zavar abból adódóan, hogy a Mint az Ubi alapú, a Chakra meg Arch alapú?
Eddig ubi alapú disztrókat használtam, ott nem volt ilyen gond. :F

[ Szerkesztve ]

(#146) CPT.Pirk válasza csanee (#145) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Valószínűleg igen, mivel egy csomkó dolog a /home-ban tartja magát, pl az egész KDE asztal ott van.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#147) csanee


csanee
tag

A LiLi-vel sikerült telepítenem, ez volt a baja!
Viszont amivel most gondom akadt, az a betűtípus. Sehogysem sikerült rávennem egyik böngészőt sem, hogy a weboldalak betűtípusát használja. Felraktam a pacmannel a truetype készletet a platform tárolóból, függőségek is rendben. FF, chromium, rekonq, qzilla vagymi.. egyik sem jeleníti meg jól az oldalakat.. így meg hát elég randák :U
A truetype készlet máskor mindig megoldotta ezt, de most nem segített.
Amúgy teccik ez a chakra, a kde-t még szokni kell kicsit, rég használtam már :)

(#148) csanee válasza csanee (#147) üzenetére


csanee
tag

Kicsúsztam a szerk.-ből..

A truetype fontokat a chakra oldalán lévő csomagokból szedtem le. a pacman nem találta a tárolóban, hiába vettem fel... Most nézem, hogy a ccrben is van pár ttf csomag. Azok lehet, hogy működnek is? :))

(#149) CPT.Pirk válasza csanee (#148) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Csak csomagot raktál fel kézzel? Ha igen, akkor használd a ccr telepítőt.
terminálba:
ccr csomagnév

Ez a forrásból megcsinálja a csomagot és fel is rakja. Amikor olyat kérdez, hogy akarod-e szerkeszteni xy-t, akkor válaszd a nem-et.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#150) csanee válasza CPT.Pirk (#149) üzenetére


csanee
tag

Ezt töltöttem le és raktam fel. CCR-rel is megpróbálom majd ha otthon leszek. Köszi a gyors választ! :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.