Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-30 20:26:58

LOGOUT.hu

A Chakra OS megszűnt, tegnap jött a hivatalos hír. Hogy a jövőben látjuk-e még, azt nem tudni. Szép volt, de nincs tovább. Most a hozzá legközelebbi disztró az a Manjaro KDE...

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------v

ChakraOS - korábban Chakra Project - asztali Linux disztribúcióval kapcsolatos alapvető információk:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#401) CPT.Pirk válasza Shatterstar (#400) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Magyarul nyelvi beállítások, kis kék zászló az ikonja. Nem tudom milyen nyelven telepítetted, azt is csak saccolom, hogy német billentyűzetes gépre ment fel magyarul.

Továbbá a hardware pontban van a beviteli eszközök, ott ki lehet választani a billentyűzet speciális típusát is, kezdve attól, hogy hány gombos.

És McSzaby:
Van egy kis program, ksnapshoot a neve, KDE-n azt használják a "printscr + paint" kombó helyett.
sudo pacman -S ksnapshoot

Nézd meg a logouton a blogomat, nemrég írtam a chakráról egy címlapos írást, ott benne van a pacman csomagkezelő használata.

VLC, Smlplayer elég, XMBC csak akkor kell, ha komplett média PC-t akarsz.

Radeonos kérdésre előbb én kérdezek, miként indítottad a telepítőt? Ha a "nem szabad driverekkel" opcióval, akkor a Catalyst legacy drivert felrakta magától, ha az alappal indítottad, akkor a közösségi, nyílt drivert rakta fel.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#402) McSzaby válasza CPT.Pirk (#401) üzenetére


McSzaby
őstag

Alappal indítottam el :(

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#403) McSzaby válasza McSzaby (#402) üzenetére


McSzaby
őstag

Illetve felraktam a vlc-t. A legnagyobb problémám megint az, ami Ubuntu alatt. Kicsit erősebb filmeket, HD filmeket szaggatva játszik csak le. Ami win 7-8 alatt simán akadásmentesen megy, az itt nulla.

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#404) CPT.Pirk válasza McSzaby (#402) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Át lehet váltani, van rá nem túl bonyolult leírás. [link]

Mondjuk én azt javaslom, hogy ha per pillanat jó így ahogy van, akkor várd meg a következő Catalyst Legacy kiadást, mert a jelenlegi 12.6 minden platformon egy bughalom. Tönkrement vga miatt ideiglenesen ezt kell használnom nekem is de még Windows alatt is iszonyatos problémái vannak...

*vlc: a gépednek prociból ki kellene tólnia a hd filmeket. Nézd meg még az SMplayert szerintem. Meg mind a kettőben variálhatsz a videó kimenetekkel.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#405) McSzaby válasza CPT.Pirk (#404) üzenetére


McSzaby
őstag

pacmannél hibát kapok.

[root@chakra-pc szabolcs]# pacman -S ksnapshoot
:: A következő csomagok telepítése javasolt elsőként:
pacman
:: Megszakítja a jelenlegi műveletet,
:: és telepíti ezeket a csomagokat most? [I/n] i

függőségek feloldása...
belső ütközések keresése...
:: A(z) util-linux és a(z) eject ütközik egymással. Eltávolítja a(z) eject csomagot? [i/N]

Ezekutn bármit teszek, igen, vagy nemre megyek, akkor is a vége ez:

hiba: nem sikerült előkészíteni a tranzakciót (nem sikerült kielégíteni a függőségeket)
:: gcc: igényli a következőt: gcc-libs=4.7.0-1

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#406) CPT.Pirk válasza McSzaby (#405) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

sudo pacman -S pacman
sudo pacman -Syu

Ebben a sorrendben add ki a parancsokat, a felmerülő kérdésekre válaszolj igennel.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#407) McSzaby válasza CPT.Pirk (#406) üzenetére


McSzaby
őstag

Köszönöm ez müködött is,de reboot utan kdeinit4 indítási hibát írt ki.. Nem volt grafikai felület ezért gondoltam indulok winről, de annak meg valamiert az activatora halt meg,szal most epp fut újra fut a telepito. :) Jobb is igy talán...

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#408) McSzaby válasza McSzaby (#407) üzenetére


McSzaby
őstag

Közben újra felment, de elrontottam a (betű?)kódolást. Hol tudom beállítani?

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#409) CPT.Pirk válasza McSzaby (#408) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Lol, az kemény.

Mit értesz betű kódolás alatt?

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#410) McSzaby válasza CPT.Pirk (#409) üzenetére


McSzaby
őstag

A telepítő felkínálja, hogy hu_HU, vagy hu_HU-UTF-8. Na most fogalmam sincs melyiket válaszottam, de a mindenféle hindu és egyiptomi jelek jelentek meg az ékezetes beűim helyén a dplhinban :D De még a Vlc-nél vagy bármi másnál is...

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#411) CPT.Pirk válasza McSzaby (#410) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Az szerintem hi-HI volt, amit választottál. ;]

sudo nano /etc/locale.gen

Itt állítsd át a hu-HU-UTF8 -ra, és csak ez legyen engedélyezve. (ctrl + o és ctrl + x a nanoban a mentés, kilépés)

sudo nano /etc/locale.conf

Itt a teljes rendszer nyelvét állítod be, persze csak arra lehet, amit beállítottál az előző fájlban.

Aztán futtasd a sudo local-gen parancsot.
Ide vágó arch wiki: [link]

Ezek után max a KDE-hez tartozó nyelvi fájlt kell telepíteni.

Most zárt driverekkel tetted fel?

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#412) McSzaby válasza CPT.Pirk (#411) üzenetére


McSzaby
őstag

Aha, zárttal tettem fel, de még rosszabb lett a HD lejátszás.. Nem értem, minden linux alatt ez a baj és ez az egyetlen dolog, amiért Win-t használok többnyire. Én nem kérek sokat, csak egy kis HD :D Az Smplayer most egy sima avi-t se visz.

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#413) CPT.Pirk válasza McSzaby (#412) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Na de azt nem is vga-val kellene kitolni, gondolom nem x264 kódolású anyag van az avi konténerben. Próbálkozz a kimenetek variálásával a menüben, van vagy 10 lehetőség.

Amúgy ha akarsz valami érdekeset látni, tedd fel az mplayert:

sudo pacman -S mplayer

Aztán indíts el így egy videót a terminálból: mplayer -vo caca fájlneve

Azt hiszem jól írtam. :K

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#414) McSzaby válasza CPT.Pirk (#413) üzenetére


McSzaby
őstag

Hát ez sem működött :D Semmi sem jön össze ezen... Azért mág próbálkozom. Libx264 hibá írt ki.

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#415) CPT.Pirk válasza McSzaby (#414) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Mi a hiba?

Jah bővebb információkat kapunk, ha a lejátszó progit terminálból indítod, ott sok infót kitolnak. Csak írd be a terminálba h. vlc vagy smplayer és figyeld mit ír ki, mikor indítod a filmet.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#416) McSzaby válasza CPT.Pirk (#415) üzenetére


McSzaby
őstag

Kipróbáltam mindent, végignéztem az összes kimenetet, megpróbáltam 3 féle lejátszóval és egy 13,3 mpbs-s videót nem visz el akadásmentesen. Váááá, ráadásul se a chrommium,se a firefox nem akar elindulni. Kattog,forog de em indul el. Nem beszélve a kódolás hibáról. Ha játszanék vele lehet menne, de az Ubuntuval is játszottam és a videót ott se vitte, szal fogalmam sincs what to do..

Szerk.: mplayerre ezt kapom vissza: mplayer: error while loading shared libraries: libx264.so.128: cannot open shared object file: No such file or directory

ugyanezt a vlc viszi

[ Szerkesztve ]

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#417) CPT.Pirk válasza McSzaby (#416) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Csinálj egy teljes frissítést a lentebb írt módon.

Az mplayernek meg valszeg az x264 csomag telepítése kell.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#418) Shatterstar


Shatterstar
aktív tag

Linuxra hogy kell programokat letölteni és futtatni? Vagy teljesen felesleges mert a bundle elvégzi ezt a műveletet? A másik problémám a terminál: addig oké hogy beírom a parancsot,entert nyomok eztán kéri a jelszót amit hiába akarok beütni meg se moccan :( Pedig égető szükségem lenne pl a flash plugin-ra!
Aztán megtaláltam az ark-ot,de nem igazán megy a használata. Netről szoktam újságokat letölteni amik rendszerint cbr kiterjesztésben vannak megadva. Ezt ugye átnevezem zip-re és kibontom,DE ez még csak a mappa és ebben van maga a cucc ami szintén cbr viszont azt fogalmam sincs miként bontsam ki...
Egyébként tetszik ez a disztró csak még mindig az a nagy bajom vele,hogy egyre többször lefagy/belassul és csak a reset segít rajta. lenovo thinkpad t61-t használok és arra gondoltam talán túl nagy falat lehet neki egy 64 bites rendszer? Ami hülyeség mert a linux topicban is mondtátok hogy bírni fogja a kiképzést.

Why are you wearing that stupid man suit?

(#419) CPT.Pirk válasza Shatterstar (#418) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

A beütött jelszavat nem fogja visszajelezni csillagokkal, csak írd be és üss entert. Ha nem jó, akkor nem jól írod be a jelszavadat.
Van kb. 30 program a bundle managergen, a többit meg pacmanen és a ccr-en keresztül tudod elérni. Ennek mikéntje ott van a cikkemben.

A cbr formátum az meg comic book archive, azt nem kicsomagolni kellene, hanem megnyitni, erre pl. a paper program való.
telepítése (letölti, lefordítja és telepíti):

ccr paper

Egyébként mint Thinkpad tulaj, azt tudom mondani, hogy le kellene ellenőrizni a gépedben a ramokat pl. memtest86+ progival, valamint hogy nem melegszik-e túl. Továbbá nem lenne rossz a hdd-re sem ránézni, hogy jó-e, pl. a hdsentinel linuxos verziójával.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#420) Shatterstar válasza CPT.Pirk (#419) üzenetére


Shatterstar
aktív tag

A pacman,ccr pontosan hol található a chakrán? Továbbá a memtest86+ és a hd sentinel is a terminálból érhetők el? Windows-on volt dolgom hd sentinellel viszont ott a legtöbb esetben 30 napos próbaverzióval volt fent a neten. Remélem itt nem ez lesz!
Közben beírtam a terminálba a flash pluginhoz szükséges parancsot amit el is kezdett telepíteni,de akadt egy kis gondom vele mégpedig ez:

A(z) flash plugin csomag opcionális függőségei: libvdpau: GPU acceleration on Nvidia card.
Sejtem hogy megint csak valami parancsot kell beütni,de mégis mi lenne az?

Why are you wearing that stupid man suit?

(#421) CPT.Pirk válasza Shatterstar (#420) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Az opcionális függőség azt jelenti, hogyha neked kell valamiért, akkor telepítsd fel, de fölöslegesen nem fogja feltenni. Amit írt, az akkor kell, ha nVidia videókártyád van és szeretnél HW gyorsítást vele flash alatt.

A HDSentinel Linuxos verziója ingyenes. [link] Letöltöd, kicsomagolod és futtatod a terminálban az ott leírtak szerint.

A memtest86+ eredetileg pl. pendrivera kitehető cucc, amiről bebootol a gép és nézi a ramot. Viszont fellelhető a CCR-ben is, csak simán ccr memtest86+ paranccsal felmegy. Azt nem tudom így milyen formában fog települni, majd én is kipróbálom ezt.

Amit írtam pacmant és ccr-t, azok mind terminálos parancsok. Amit szeretnél feltenni, azt keresd meg a chakra oldalán: [link], írd be a keresés mezőbe, ha a pacman területén nem találja meg, akkor nyomd meg a search in ccr gombot. A comic book olvasót is így találtam, rákerestem a comic szóra.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#422) Shatterstar válasza CPT.Pirk (#421) üzenetére


Shatterstar
aktív tag

Okay a ccr progit én is megtaláltam a chakra site-on :) Viszont az még mindig nem teljesen egyértelmű hogy akkor most a flash plugin sikeresen települt-e vagy sem. Valszeg akarok HW gyorsítást,de egyelőre azt kéne tudnom hogy mit írjak be az ominózus rendszerüzenet után ;)
Egyébként bátorkodtam beírni terminálba a "ccr paper" kulcsszót,mire egy oldalnyi szöveget felhozott és megint csak több a kérdés mint a válasz!

Type numbers to install. Seperate each number with a space.
Numbers:

Milyen számokat kér ez tőlem?

Why are you wearing that stupid man suit?

(#423) CPT.Pirk válasza Shatterstar (#422) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Azért van annyi lehetőség a ccr-ben, mert a beírt névre keres rá, a paper meg benne van sok egyéb dologban is.

Neked ez kell értelemszerűen:
23 ccr/paper 0.5.0-1
A fast and lightweight comic book viewer.

Írd be a számát és enter. Amikor olyan kérdést ad, hogy benne van az edit, arra válaszolj nemmel, a többire igennel.

Flash:
Az X61-ben gondolom intel vga van. Azzal aztán elfelejthetsz minden HW gyorsítást, minden platformon. Plusz maga a gép is elég régi ahhoz, hogy fel legyen ilyesmire készítve, de nem nagy gáz, prociból kitol mindent.

Egyébként mint írtam, az opcionális függőség csak nVidia kártya esetén kell. Mivel hibát nem tapasztaltál, felment gond nélkül a flashplayer.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#424) Shatterstar válasza CPT.Pirk (#423) üzenetére


Shatterstar
aktív tag

Apró módosítással élnék ugyanis T61-m van. Na most a ccr-nél milyen számot kell beírni? Mert beírtam neki a 0.5.0-1 és a 23 parancsot,de egyik se felelt meg neki.

Why are you wearing that stupid man suit?

(#425) CPT.Pirk válasza Shatterstar (#424) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

A 23-at kellett volna csak beírni neki és enter.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#426) Shatterstar válasza CPT.Pirk (#425) üzenetére


Shatterstar
aktív tag

Na most második próbálkozásra immár minden oké csak annyit nem értek,hogy miután megkérdezte kezdődhet-e a telepítés utána még valamit be kéne írnom,de fingom sincs mit ,mikor már egyszer megadtam neki a jelszót! Annyira biztosra akar menni hogy duplán kéri tőlem?

Why are you wearing that stupid man suit?

(#427) CPT.Pirk válasza Shatterstar (#426) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

A jelszavad csak x ideig érvényes, és nem is minden folyamat között. Ez azért van, hogy megelőzzék az illetéktelen használatot.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#428) zodo


zodo
nagyúr

Ha majd odaérek hogy sikerül vásárolnom egy 2,5 hdd-t a mostani 3,5 -ös helyett akkor van arra lehetőség hogy egy az egyben átkerüljön a (most még működő) rendszerem az új vinyóra?

Win alatt sem csináltam még ilyen műveletet.

(#426) Shatterstar

Talán csak az "i" vagy az "y" hiányzik a telepítéshez amit zárójelben ír a kérdés sorában.

[ Szerkesztve ]

(#429) CPT.Pirk válasza zodo (#428) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Addig barátkozz meg a DD parancs használatával, vagy valami gui-s ghost progival, pl. clonezilla, stb, ezek át tudják tenni a partíciód tartalmát az új vinyóra, ott csak egy grub-ot kell majd telepíteni a live cd-ről, de az csak 3 parancs a terminálban rajta.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#430) Shatterstar válasza zodo (#428) üzenetére


Shatterstar
aktív tag

Sajnos nem ilyen egyszerű a helyzet :( Az imént beírtam a yes-től kezdve a 23-as sorszámon át mindent,de nem találja a parancsot.

Ezt írja ki: Csomagok integritásának ellenőrzése
csomagfájlok betöltése
fájlütközések vizsgálata
telepítés: paper

Majd ez alatt ugye kéri tőlem a parancsot ami ötletem sincs mi lehet az...

Why are you wearing that stupid man suit?

(#431) zodo válasza CPT.Pirk (#429) üzenetére


zodo
nagyúr

Gondoltam hogy nem lesz egyszerű a feladatsor. :) Köszi.

Jelenleg pihen a gép/rendszer mert a leendő házikója még barkácsolás alatt van így nem tudok barátkozni vele de szerintem alkalomadtán újrateszem mert részemről az a tuti, mintsem elcsesszem és végül csak az új install marad.

(#430) Shatterstar

Hát sajna, nincs ötletem mert most épp win fut így meg sem tudom nézni ill. szintén kezdő vagyok a témában.
Esetleg ha a ccr tárolóból akarsz telepíteni akkor talán ezekkel próbálkoznék

sudo pacman -S ccr

aztán

ccr paper (a csomaghoz)

[ Szerkesztve ]

(#432) CPT.Pirk válasza Shatterstar (#430) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

......
install -m 644 -p /tmp/ccrbuild-1000/paper/paper/src/paper-0.5.0/data/icons/scalable/paper.svg /tmp/ccrbuild-1000/paper/paper/pkg/usr/share/icons/hicolor/scalable/apps/
make[1]: Leaving directory `/tmp/ccrbuild-1000/paper/paper/src/paper-0.5.0/src'
==> Telepítés takarítása...
-> Nem kívánt fájlok eltávolítása...
-> man és info oldalak tömörítése...
-> Hibakereső szimbólumok kivétele a binárisokból és függvénytárakból...
==> Csomag létrehozása...
-> .PKGINFO fájl generálása...
-> Csomag tömörítése....
==> fakeroot környezet elhagyása.
==> Létrehozás befejezve: paper 0.5.0-1 (2013. jan. 7., hétfő, 19.04.13 CET)
Jelszó:
csomagok betöltése...
függőségek feloldása...
belső ütközések keresése...

Célok (1): paper-0.5.0-1

Teljes telepített méret: 0,49 MiB

Kezdődhet a telepítés? [I/n] i
(1/1) csomagok integritásának ellenőrzése [######################] 100%
(1/1) csomagfájlok betöltése [######################] 100%
(1/1) fájlütközések vizsgálata [######################] 100%
(1/1) telepítés: paper [######################] 100%

Ennyi volt a telepítés, kész a program. Beírod a "K" menü keresőjébe h. paper, és ott a program. A Grafikai programok közé került be az indító ikonja.

zodo: pedig nem bonyolult, ha ghost progival csinálod, akkor még a dd parancsot sem kell kézzel használnod.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#433) Shatterstar válasza CPT.Pirk (#432) üzenetére


Shatterstar
aktív tag

SIKERÜLT!!! :D

zodo: Neked is kösz a segítséget ;)

Why are you wearing that stupid man suit?

(#434) Shatterstar


Shatterstar
aktív tag

Hogy tudom frissíteni a rendszert anélkül hogy az új verziót kiírom és újratelepítem? Továbbá érdekelne a legutolsó 32 bites változat, mert itt nagy defekt van ha állandóan lefagy 2 youtube videó után.

Why are you wearing that stupid man suit?

(#435) Rimuru válasza Shatterstar (#434) üzenetére


Rimuru
veterán

Frissíteni a pacman -Syu paranccsal tudsz, szerintem nem lenne érdemes felrakni a 32 bites változatot, inkább mennék másfele Arch alapon. ;]

Vigyázat, csalok!

(#436) Shatterstar válasza Rimuru (#435) üzenetére


Shatterstar
aktív tag

Jómagam is kacsintgatok más-más disztrók felé,de mielőtt váltanék tudnom kell hogy miért nem jó választás a 32 bites chakra?

Why are you wearing that stupid man suit?

(#437) CPT.Pirk válasza Shatterstar (#436) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Mert már nincs 32 bites Chakra pár hónapja. Az említett "news" szekcióban megtalálod az okokat".

Két dolog lehet a te esetedben. Vagy valami a gépben nem jó, vagy valami Linux specifikus problémád van, ami a következő disztrónál is jó eséllyel elő fog jönni. (mivel te vagy az egyetlen, aki ilyen problémákkal találkozott)

colomb2: de hová menjen Arch alapokon? Minden egyéb Arch alapú disztrónál többet kell a terminálban matatni mint Chakrán. A Manjaro még csak-csak, az ArchBang már kevésbé, és így tovább...

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#438) Shatterstar válasza CPT.Pirk (#437) üzenetére


Shatterstar
aktív tag

Valszeg az én gépemben leledzik a probléma forrása ugyanis a hdd-m nagy ritkán hírt ad magáról elhalálozás ügyben. Aztán itt van még a T61 születési rendellenessége vagyis a gyári hibás vga...
Remélem a következő gépemnél (T500-ra gyúrok) már nem lesznek ilyen anomáliák!
Ha pedig más disztróra váltok akkor vagy Manjaro vagy Ubuntu (igen ez utóbbi nem egyszerű eset hallottam hírét) a többi még várat magára :))

Why are you wearing that stupid man suit?

(#439) CPT.Pirk válasza Shatterstar (#438) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Hát, az Ubunturól meglehetősen rossz véleményem van, én kerülném azt és a rá épülőket is (pl. Linux Mint).

Milyen böngészővel van baja a flashnek? Pl. próbáltad a Firefoxot? Annak saját flashpluginje van a bundleben, nem igényel kézi plugin telepítést.

Én egyébként a T60 után nemrég egy T400-at vettem.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#440) Shatterstar válasza CPT.Pirk (#439) üzenetére


Shatterstar
aktív tag

Jah az Ubiról itt PH-n én is csak rosszat olvastam eddig,viszont van egy ismerősöm aki totál meg van elégedve vele. Nem tudom mi a helyzet azzal a disztróval mindenesetre véleményem szerint addig nem írom le míg ki nem próbáltam.
Jut eszembe flash: Csak firefox-ot használok pont a flash támogatottsága miatt. Hiába írtam be a terminálba a parancsot sajnos az sem lett 100%-os :( A rekonq abszolút nem hajlandó elindítani a flash alapú vidiket a chrome meg élvezhetetlen szemcsés pixeles felbontással tolja. Szóval a tűzróka az egyetlen épkézláb böngésző amit használni tudok!

Szerk:T60-as noteszon is fut a Chakra?

[ Szerkesztve ]

Why are you wearing that stupid man suit?

(#441) CPT.Pirk válasza Shatterstar (#440) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Próbáld ki azt, hogy belépsz a HTML5 tesztbe a Youtubeon. [link]

Igen, a T60-on is Chakra ment, meg előtte 4 másik disztró.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#442) Shatterstar válasza CPT.Pirk (#441) üzenetére


Shatterstar
aktív tag

Egyre inkább úgy fest a dolog hogy az én gépemmel van baj. Szokott még olyat is csinálni hogy beírok valami parancsot a terminálba,de a végén megszakad a telepítés bizonyos hibák miatt :(((
A bundle féle programoknál detto ez a helyzet csak annyi eltéréssel hogy azokat le tudom tölteni,de megnyitni nem mert ott is error-t dob.
Ez a HTML teszt hogy működik? Rámentem a linkre,de azon túl mit kell kiválasztani? Nekem a join the html trial volt a legelső választásom.

Why are you wearing that stupid man suit?

(#443) CPT.Pirk válasza Shatterstar (#442) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Csak rákattintasz, és átvált HTML5 módba. Mondjuk lehet kell hozzá regisztráció YT-n.

Mikor valami errort kapsz, azt másold be ide, sok minden kiderülne. A Bundle managernek van pár hibája, most jött rá egy frissítés, azt megkapod a sudo pacman -Syu parancs után.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#444) Shatterstar válasza CPT.Pirk (#443) üzenetére


Shatterstar
aktív tag

A HTML5 aktiválva vagyon,de javulásnak semmi jele. A sudo pacman -Syu parancsot is beírtam és nem fogod kitalálni mi volt a terminál reakciója :DDD

A bundle pedig ezt írja ki nekem: "Command execution failed with error 1"

Why are you wearing that stupid man suit?

(#445) CPT.Pirk válasza Shatterstar (#444) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Hát ha nem írod le, akkor nem fogom kitalálni. Tényleg jó lenne egy rendes hibaüzit olvasni, hogy valami végre kiderüljön.

Egyre inkább az az érzésem, hogy valami nagy gebasz van annál a gépnél.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#446) Shatterstar válasza CPT.Pirk (#445) üzenetére


Shatterstar
aktív tag

Érdekes dolgok vannak itt és kár hogy nem tapasztalhatod élőben, ugyanis a sudo pacman -Syu parancs most sikerült :Y
Nem értem akkor délután mi akadályozta magát a frissítést...
Hibaüzit majd bemásolok amint egy olyan program akad a kezeim közé ami rosszalkodik!

[ Szerkesztve ]

Why are you wearing that stupid man suit?

(#447) CPT.Pirk válasza Shatterstar (#446) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ha az végigmegy és megvolt az újraindítás, akkor jöhet a problémák sorra ellenőrzése.

A legegyszerűbb a tegnap linkelt hdsentinel lefuttatása terminalban, akkor megtudjuk milyen állapotban van a vinyó a gépben.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#448) Shatterstar válasza CPT.Pirk (#447) üzenetére


Shatterstar
aktív tag

A reboot megvolt,de a flash betegség nem múlt el! Beírtam terminálba a memtest86+ parancssort és már csak arra lennék kíváncsi ez hova települt a gépen? Mert sehol nem lelem.
Majd elfelejtettem! Közben a flash plugin dobott nekem egy hibaüzit.

Thread 1 (Thread 0x7f0cdda2f780 (LWP 2482)):
[KCrash Handler]
#5 0x00007ffff47d5f28 in ?? ()
#6 0x00007f0c769703a4 in ?? () from /usr/lib/libcairo.so.2
#7 0x00007f0c76970e72 in ?? () from /usr/lib/libcairo.so.2
#8 0x00007f0c7699d9cd in ?? () from /usr/lib/libcairo.so.2
#9 0x00007f0c7699df0e in ?? () from /usr/lib/libcairo.so.2
#10 0x00007f0c7699dfff in ?? () from /usr/lib/libcairo.so.2
#11 0x00007f0c76960b11 in ?? () from /usr/lib/libcairo.so.2
#12 0x00007f0c769a0f41 in ?? () from /usr/lib/libcairo.so.2
#13 0x00007f0c769a5c76 in ?? () from /usr/lib/libcairo.so.2
#14 0x00007f0c769caf95 in ?? () from /usr/lib/libcairo.so.2
#15 0x00007f0c769cc1a7 in ?? () from /usr/lib/libcairo.so.2
#16 0x00007f0c769b2af6 in ?? () from /usr/lib/libcairo.so.2
#17 0x00007f0c769b34cb in ?? () from /usr/lib/libcairo.so.2
#18 0x00007f0c76960b11 in ?? () from /usr/lib/libcairo.so.2
#19 0x00007f0c769a0f41 in ?? () from /usr/lib/libcairo.so.2
#20 0x00007f0c769689f7 in ?? () from /usr/lib/libcairo.so.2
#21 0x00007f0c769625f4 in ?? () from /usr/lib/libcairo.so.2
#22 0x00007f0c7695b8c5 in cairo_fill () from /usr/lib/libcairo.so.2
#23 0x00007f0c6df748c7 in Oxygen::WindowShadow::renderGradient(_cairo*, _GdkRectangle const&, _cairo_pattern*, bool, bool) const () from /usr/lib/gtk-2.0/2.10.0/engines/liboxygen-gtk.so
#24 0x00007f0c6df75acd in Oxygen::WindowShadow::shadowPixmap(Oxygen::ColorUtils::Rgba const&, Oxygen::WindowShadowKey const&) const () from /usr/lib/gtk-2.0/2.10.0/engines/liboxygen-gtk.so
#25 0x00007f0c6df760fa in Oxygen::WindowShadow::tileSet(Oxygen::ColorUtils::Rgba const&, Oxygen::WindowShadowKey) const () from /usr/lib/gtk-2.0/2.10.0/engines/liboxygen-gtk.so
#26 0x00007f0c6df1c1f7 in Oxygen::ShadowHelper::initialize(Oxygen::ColorUtils::Rgba const&, Oxygen::WindowShadow const&) () from /usr/lib/gtk-2.0/2.10.0/engines/liboxygen-gtk.so
#27 0x00007f0c6df26779 in Oxygen::Style::initialize(unsigned int) () from /usr/lib/gtk-2.0/2.10.0/engines/liboxygen-gtk.so
#28 0x00007f0c6df26895 in Oxygen::Style::instance() () from /usr/lib/gtk-2.0/2.10.0/engines/liboxygen-gtk.so
#29 0x00007f0c6df6f346 in theme_init () from /usr/lib/gtk-2.0/2.10.0/engines/liboxygen-gtk.so
#30 0x00007f0c7795c5f6 in ?? () from /usr/lib/libgtk-x11-2.0.so.0
#31 0x00007f0ccc9f86a1 in g_type_module_use () from /usr/lib/libgobject-2.0.so.0
#32 0x00007f0c7795c705 in gtk_theme_engine_get () from /usr/lib/libgtk-x11-2.0.so.0
#33 0x00007f0c778e532b in ?? () from /usr/lib/libgtk-x11-2.0.so.0
#34 0x00007f0c778e6095 in ?? () from /usr/lib/libgtk-x11-2.0.so.0
#35 0x00007f0c778e6258 in ?? () from /usr/lib/libgtk-x11-2.0.so.0
#36 0x00007f0c778e4da2 in ?? () from /usr/lib/libgtk-x11-2.0.so.0
#37 0x00007f0c778e6095 in ?? () from /usr/lib/libgtk-x11-2.0.so.0
#38 0x00007f0c778e6258 in ?? () from /usr/lib/libgtk-x11-2.0.so.0
#39 0x00007f0c778e686f in gtk_rc_reparse_all_for_settings () from /usr/lib/libgtk-x11-2.0.so.0
#40 0x00007f0c77903845 in gtk_settings_get_for_screen () from /usr/lib/libgtk-x11-2.0.so.0
#41 0x00007f0c77918369 in ?? () from /usr/lib/libgtk-x11-2.0.so.0
#42 0x00007f0ccc9f56f7 in g_type_create_instance () from /usr/lib/libgobject-2.0.so.0
#43 0x00007f0ccc9da5f8 in ?? () from /usr/lib/libgobject-2.0.so.0
#44 0x00007f0ccc9dc0b1 in g_object_newv () from /usr/lib/libgobject-2.0.so.0
#45 0x00007f0ccc9dc6fc in g_object_new () from /usr/lib/libgobject-2.0.so.0
#46 0x00007f0c779b3e89 in gtk_widget_get_default_style () from /usr/lib/libgtk-x11-2.0.so.0
#47 0x00007f0c779b3f35 in ?? () from /usr/lib/libgtk-x11-2.0.so.0
#48 0x00007f0ccc9f56a8 in g_type_create_instance () from /usr/lib/libgobject-2.0.so.0
#49 0x00007f0ccc9da5f8 in ?? () from /usr/lib/libgobject-2.0.so.0
#50 0x00007f0ccc9dbbc1 in g_object_newv () from /usr/lib/libgobject-2.0.so.0
#51 0x00007f0ccc9dc6fc in g_object_new () from /usr/lib/libgobject-2.0.so.0
#52 0x00007f0c778cc89a in gtk_plug_new_for_display () from /usr/lib/libgtk-x11-2.0.so.0
#53 0x00007f0c795c8ac8 in ?? () from /usr/lib/mozilla/plugins/libflashplayer.so
#54 0x00007f0c795d284f in ?? () from /usr/lib/mozilla/plugins/libflashplayer.so
#55 0x00007f0cd0d50f92 in ?? () from /usr/lib/libQtWebKit.so.4
#56 0x00007f0cd0d51fb2 in ?? () from /usr/lib/libQtWebKit.so.4
#57 0x00007f0cd0c1e548 in ?? () from /usr/lib/libQtWebKit.so.4
#58 0x00007f0cd0c1e74e in ?? () from /usr/lib/libQtWebKit.so.4
#59 0x00007f0cd0c02356 in ?? () from /usr/lib/libQtWebKit.so.4
#60 0x00007f0cd0d0529e in ?? () from /usr/lib/libQtWebKit.so.4
#61 0x00007f0cd0d05d5e in ?? () from /usr/lib/libQtWebKit.so.4
#62 0x00007f0cd0cca467 in ?? () from /usr/lib/libQtWebKit.so.4
#63 0x00007f0cd0b4a311 in ?? () from /usr/lib/libQtWebKit.so.4
#64 0x00007f0cd0b4b3c6 in ?? () from /usr/lib/libQtWebKit.so.4
#65 0x00007f0cd0a2989a in ?? () from /usr/lib/libQtWebKit.so.4
#66 0x00007f0cd0b8f01f in ?? () from /usr/lib/libQtWebKit.so.4
#67 0x00007f0cd0b92312 in ?? () from /usr/lib/libQtWebKit.so.4
#68 0x00007f0cd0b92489 in ?? () from /usr/lib/libQtWebKit.so.4
#69 0x00007f0cd0b930af in ?? () from /usr/lib/libQtWebKit.so.4
#70 0x00007f0cd0b93e8f in ?? () from /usr/lib/libQtWebKit.so.4
#71 0x00007f0cd079ec17 in QWebFramePrivate::renderRelativeCoords(WebCore::GraphicsContext*, QFlags<QWebFrame::RenderLayer>, QRegion const&) () from /usr/lib/libQtWebKit.so.4
#72 0x00007f0cd079f042 in QWebFrame::render(QPainter*, QRegion const&) () from /usr/lib/libQtWebKit.so.4
#73 0x00007f0cd07b7669 in QWebView::paintEvent(QPaintEvent*) () from /usr/lib/libQtWebKit.so.4
#74 0x00007f0cc892ffd0 in WebView::paintEvent(QPaintEvent*) () from /usr/lib/libkdeinit4_rekonq.so
#75 0x00007f0cdb8855ce in QWidget::event(QEvent*) () from /usr/lib/libQtGui.so.4
#76 0x00007f0cd07b7747 in QWebView::event(QEvent*) () from /usr/lib/libQtWebKit.so.4
#77 0x00007f0cdb835d4c in QApplicationPrivate::notify_helper(QObject*, QEvent*) () from /usr/lib/libQtGui.so.4
#78 0x00007f0cdb83a1ca in QApplication::notify(QObject*, QEvent*) () from /usr/lib/libQtGui.so.4
#79 0x00007f0cdd424c16 in KApplication::notify(QObject*, QEvent*) () from /usr/lib/libkdeui.so.5
#80 0x00007f0cdc67a91e in QCoreApplication::notifyInternal(QObject*, QEvent*) () from /usr/lib/libQtCore.so.4
#81 0x00007f0cdb881194 in QWidgetPrivate::drawWidget(QPaintDevice*, QRegion const&, QPoint const&, int, QPainter*, QWidgetBackingStore*) () from /usr/lib/libQtGui.so.4
#82 0x00007f0cdb881c8f in QWidgetPrivate::paintSiblingsRecursive(QPaintDevice*, QList<QObject*> const&, int, QRegion const&, QPoint const&, int, QPainter*, QWidgetBackingStore*) () from /usr/lib/libQtGui.so.4
#83 0x00007f0cdb880d25 in QWidgetPrivate::drawWidget(QPaintDevice*, QRegion const&, QPoint const&, int, QPainter*, QWidgetBackingStore*) () from /usr/lib/libQtGui.so.4
#84 0x00007f0cdb881c8f in QWidgetPrivate::paintSiblingsRecursive(QPaintDevice*, QList<QObject*> const&, int, QRegion const&, QPoint const&, int, QPainter*, QWidgetBackingStore*) () from /usr/lib/libQtGui.so.4
#85 0x00007f0cdb880d25 in QWidgetPrivate::drawWidget(QPaintDevice*, QRegion const&, QPoint const&, int, QPainter*, QWidgetBackingStore*) () from /usr/lib/libQtGui.so.4
#86 0x00007f0cdb881c8f in QWidgetPrivate::paintSiblingsRecursive(QPaintDevice*, QList<QObject*> const&, int, QRegion const&, QPoint const&, int, QPainter*, QWidgetBackingStore*) () from /usr/lib/libQtGui.so.4
#87 0x00007f0cdb880d25 in QWidgetPrivate::drawWidget(QPaintDevice*, QRegion const&, QPoint const&, int, QPainter*, QWidgetBackingStore*) () from /usr/lib/libQtGui.so.4
#88 0x00007f0cdb881c8f in QWidgetPrivate::paintSiblingsRecursive(QPaintDevice*, QList<QObject*> const&, int, QRegion const&, QPoint const&, int, QPainter*, QWidgetBackingStore*) () from /usr/lib/libQtGui.so.4
#89 0x00007f0cdb880d25 in QWidgetPrivate::drawWidget(QPaintDevice*, QRegion const&, QPoint const&, int, QPainter*, QWidgetBackingStore*) () from /usr/lib/libQtGui.so.4
#90 0x00007f0cdb881c8f in QWidgetPrivate::paintSiblingsRecursive(QPaintDevice*, QList<QObject*> const&, int, QRegion const&, QPoint const&, int, QPainter*, QWidgetBackingStore*) () from /usr/lib/libQtGui.so.4
#91 0x00007f0cdb880d25 in QWidgetPrivate::drawWidget(QPaintDevice*, QRegion const&, QPoint const&, int, QPainter*, QWidgetBackingStore*) () from /usr/lib/libQtGui.so.4
#92 0x00007f0cdba4a1ec in ?? () from /usr/lib/libQtGui.so.4
#93 0x00007f0cdb8766c0 in QWidgetPrivate::syncBackingStore() () from /usr/lib/libQtGui.so.4
#94 0x00007f0cdb885a74 in QWidget::event(QEvent*) () from /usr/lib/libQtGui.so.4
#95 0x00007f0cdb835d4c in QApplicationPrivate::notify_helper(QObject*, QEvent*) () from /usr/lib/libQtGui.so.4
#96 0x00007f0cdb83a1ca in QApplication::notify(QObject*, QEvent*) () from /usr/lib/libQtGui.so.4
#97 0x00007f0cdd424c16 in KApplication::notify(QObject*, QEvent*) () from /usr/lib/libkdeui.so.5
#98 0x00007f0cdc67a91e in QCoreApplication::notifyInternal(QObject*, QEvent*) () from /usr/lib/libQtCore.so.4
#99 0x00007f0cdc67e281 in QCoreApplicationPrivate::sendPostedEvents(QObject*, int, QThreadData*) () from /usr/lib/libQtCore.so.4
#100 0x00007f0cdc6a8b03 in ?? () from /usr/lib/libQtCore.so.4
#101 0x00007f0cd7fcaeac in g_main_context_dispatch () from /usr/lib/libglib-2.0.so.0
#102 0x00007f0cd7fcb2c8 in ?? () from /usr/lib/libglib-2.0.so.0
#103 0x00007f0cd7fcb384 in g_main_context_iteration () from /usr/lib/libglib-2.0.so.0
#104 0x00007f0cdc6a8c96 in QEventDispatcherGlib::processEvents(QFlags<QEventLoop::ProcessEventsFlag>) () from /usr/lib/libQtCore.so.4
#105 0x00007f0cdb8d59be in ?? () from /usr/lib/libQtGui.so.4
#106 0x00007f0cdc67966f in QEventLoop::processEvents(QFlags<QEventLoop::ProcessEventsFlag>) () from /usr/lib/libQtCore.so.4
#107 0x00007f0cdc6798f8 in QEventLoop::exec(QFlags<QEventLoop::ProcessEventsFlag>) () from /usr/lib/libQtCore.so.4
#108 0x00007f0cdc67e598 in QCoreApplication::exec() () from /usr/lib/libQtCore.so.4
#109 0x00007f0cc895338e in kdemain () from /usr/lib/libkdeinit4_rekonq.so
#110 0x0000000000407fdb in _start ()

A részletek felirat alatt meg ez díszeleg: Programfájl: kdeinit4 PID: 2482 Szignál: Segmentation fault (11)
Leszedtem a HDSentinel-t,de pontosan nem vágom melyik parancsot kéne beírnom először.

Why are you wearing that stupid man suit?

(#449) CPT.Pirk válasza Shatterstar (#448) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

No, letöltöd a 64 bites HDSentinelt [link]. Az ARK programmal megnyitod, kicsomagolod vele a fájlt mondjuk a saját könyvtáradba. Ott kiadod ezt a két parancsot:

sudo chmod a+x HDSentinel
sudo ./HDSentinel

Az első parancs futtathatóvá teszi az idegen gépről származó állományt, a másik meg lefuttatja, és így kiír mindent. Annyit nem tud mint a wines verzió, de a fontos dolgokat kiírja.

A memtest86+ -t szerintem ne terminálból tedd fel, annál én sem jöttem rá, hogyan kellene betenni a grub menübe. Viszont kiírhatod pendrivera vagy cd-re, a gépen lévő SUSE Studio imagewriter programmal, ami tulajdonképpen egy DD frontend. Letöltöd innen [link] a fájlt és simán kiteszed vele amire szeretnéd, majd arról kell bootolni.
Olyan 30 perc egy teszt, ha hibás a memória, akkor piros csíkok fognak jönni.

Szerk: amit bemásoltál, az tuti valami HW hiba eredménye lesz.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#450) Shatterstar válasza CPT.Pirk (#449) üzenetére


Shatterstar
aktív tag

A kicsomagolásig eljutottam,de azt a két parancsot hol írjam be? És először az elsőt aztán a másikat?

Why are you wearing that stupid man suit?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.