Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-30 20:26:58

LOGOUT.hu

A Chakra OS megszűnt, tegnap jött a hivatalos hír. Hogy a jövőben látjuk-e még, azt nem tudni. Szép volt, de nincs tovább. Most a hozzá legközelebbi disztró az a Manjaro KDE...

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------v

ChakraOS - korábban Chakra Project - asztali Linux disztribúcióval kapcsolatos alapvető információk:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#301) szaszayanou válasza CPT.Pirk (#300) üzenetére


szaszayanou
aktív tag

Akkor csak egy városi legenda.

Still stands Thine ancient sacrifice, An humble and a contrite heart.

(#302) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Nagy változás közeledik, a hétvégén az initd-t teljesen lecserélik systemd-re. Itt minden le van írva, már 6 hónapja dolgoznak rajta. [link]

A fontos, hogy a következő update alkalmával ne a szokásos sudo pacman -Syu paranccsal frissítsünk, mert nem fog működni, hanem ezzel:

sudo pacman -Syu --ignore filesystem && sudo pacman -S filesystem --force && sudo pacman -S chakra-init

A felmerülő kérdésekre pedig igennel kell válaszolni. További fontos tény, hogy egyúttal minden csomagot ami oda tartozik, újrafordították h. ténylegesen pulseaudio-t használja.

Mellőzve a technikai részleteket, az átlagfelhasználó számára a systemd azt jelenti, hogy jelentősen gyorsabb lesz a boot és szolgáltatások, daemonok engedélyezése, letiltása már közvetlen a terminálból is megy, nem kell fájlt szerkeszteni kézzel.

Ha valaki nagyon kíváncsi a systemd-re, addig nézze meg a szintén Arch alapú Manjaro disztrót, az alapból systemd-vel érkezik, nagyon gyors kis rendszer.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#303) duncanx


duncanx
csendes tag

Szervusztok
A türelem sokszor segít, hogy megoldódjon egy probléma....
A legutóbbi problémáim mind megoldódtak.

Új telepítés után végigcsináltam a cécót a dbusz kapcsán.
Ez után a bluethoot modulomat nem látja a rendszer.
Eddig beírtam, beszúrtam a /etc/rc.conf-ba, a következő sorba a végefelé
" DAEMONS=(@hwclock @syslog-ng @dbus !network networkmanager bluetooth ...) "
azt hogy bluethoot és ment.
Most hol keressem, mit tegyek, hogy működjön?

Kicsit elvesztettem a fonalat most ezen dbus átalakítás kapcsán.
Tudnátok ajánlani néhány forrást, leírást ahol utánanézhetnék részletesebben mindennek?

Hogy gyorsít e a dbus?
Merevlemezzel nincsen tán két másodperc a kikapcsolás!
Elképesztő.

Köszönöm

(#304) CPT.Pirk válasza duncanx (#303) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

No éppen kaptál választ a Chakra fórumán. ;]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#305) duncanx válasza CPT.Pirk (#304) üzenetére


duncanx
csendes tag

Kedves Pirk

Nem tudtam, hogy mindkettőt figyeled, vagy hogy hol kapok előbb választ.
Az biztos, hogy villámgyorsak voltatok, vagy :-)
A megoldás működik :-)
Köszönöm.

A kérdésem második felében is tudsz esetleg segíteni?
Miszerint hol tudnék ennek utánanézni, hogy meg/beletanuljak?

üdv

(#306) CPT.Pirk válasza duncanx (#305) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ott is én voltam, de ez csak véletlen jött össze így, ritkábban nézek fel a Chakra oldalára.

A systemd-hez (meg úgy mindenhez Linuxon) legjobb útmutató szerintem az Arch wiki-ben van. [link]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#307) zodo


zodo
nagyúr

Sziasztok!

Leszedtem, kiírtam az új 2012.10 kiadást kipróbálás gyanánt.
Telepítve mekkora helyre van szüksége?

160Gb hdd cirka 39+110Gb felosztásban van particionálva.
Kisebbikre szeretném majd felpakolni ha felfér ill ha meg tudom adni telepítéskor.

(#308) CPT.Pirk válasza zodo (#307) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Nekem 7.2G-t foglal itt a laptopon, de már be van lakva, csomó cucc fel van téve és meg volt a systemd-re váltás. A hivatalos weboldal szerint 3G kell legyen legalább. Én 15G-t szoktam adni egy Linux disztrónak, akkor később sem igen fog elfogyni a hely.

Természetesen fel tudod tenni a 39-es partícióra, swap nem szükséges, méretből arra gondolok, hogy egy Win7 helyére megy.

szerk: gondoltam, friss Win7 olyan 15G, aztán hamar felmegy 26 köré és ott is marad. ;]

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#309) zodo válasza CPT.Pirk (#308) üzenetére


zodo
nagyúr

Jól tippeltél. :) Köszi az infót.

(#310) zodo


zodo
nagyúr

Úgy néz ki, működik. :)

Végül a jelenlegi gépemet vettem alapul. (adatlap)
Sajna mint hozzánemértő tovább tartott az egyszerűnek tűnő, telepítő varázsló beállításait megadni mint maga a telepítés folyamata.
Igaz formáztam, particiónáltam (többszőr is a kelleténél) ill. probáltam kitalálni a csatolási pontokat.

(#311) CPT.Pirk válasza zodo (#310) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Alap esetben csak egy "/" fájlrendszer kell, ez a root minden disztrónál, ezen kívül még érdemes felcsatolni az egyéb partíciókat oda, ahová tetszik, Chakra telepítője lehetőséget ad erre (teleptés után mrg az fstab fájl szerkesztése), pl. /win/c és hasonló dolgokat tudsz csinálni.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#312) zodo válasza CPT.Pirk (#311) üzenetére


zodo
nagyúr

"/" gondoltam, "/Home"-ot szerettem volna.
Valamit írt ugyan "/"-ra de nem vágom az angolt csak bíztam benne hogy nem lesz probléma ha ezt választom annak ellenére hogy megereősítést kért.

Nem szeretném teleszemetelni a topikot de milyen kiterjesztésű csomagokat érdemes leszedni és azt melyik már telepített alkalmazással tudok egyszerűen telepíteni?
Terminál és egyéb parancs soros megoldások nálam az uninstallal zárodnak.

Esetleg a KGet erre szolgálna? Megadom az Url-t és kész.

Bundle managert megtaláltam de abban nincs Opera bőngésző.

(#313) CPT.Pirk válasza zodo (#312) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Komolyan mondom, akkor inkább a Windowsnál kellene maradnod. Nincs olyan disztró, ahol ne kerülne elő a terminál, de ez nem valami gonosz bestia.

"milyen kiterjesztésű csomagokat érdemes leszedni és azt melyik már telepített alkalmazással tudok egyszerűen telepíteni?"

Ez a kérdés alapjaiban sem stimmel. Minden disztrónál van valami csomagkezelő, itt Arch alapokon a pacman az. A fájlok letöltögetése kézzel az a Windows megoldása, a csomagkezelő megcsinálja neked, amit kell.

Per pillanat nincs grafikus csomagkezelő a Chakrában, mert az Arch-tól örökölt progi nem felelt meg, az újat meg még nem fejezték be.

Csomag telepítése a terminálban megy jelenleg, ennyire egyszerű az opera felrakása:

sudo pacman -S opera

Csomagokat keresni a chakra oldalán a packages résznél tudsz a legegyszerűbben.

A kget pedig egy sima letöltéskezelő, de mint mondtam, ez nem Windows, itt nem neked kell letöltögetni. Arra van a Pacman és a CCR.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#314) zodo válasza CPT.Pirk (#313) üzenetére


zodo
nagyúr

Tudom hogy nem win de valami olyanra gondoltam mint ubuntu alatt lévő alkalmazás, grafikus felületen csak a tárolókat kell felvenni és végül a hossza listából pik pak fel lehet telepíteni a kiválasztott alkalmazást.

Időközben visszaolvastam a topikban.
Pacman-t és telepítés infót meg is találtam ill. a packages/apps/ opera-12.02-2-t

Terminálban bénáztam el a dolgot mert "sudo pacman -S opera-12.02-2" -t adtam meg de már fent van.

(#315) Damateo


Damateo
aktív tag

üdv,
valaki tudja hogy miért kapom ezt bootolásnál:
ERROR: resume: no device specified for hibernation
ma első indulásnál végig ment egy skála mintha kavitaná vagy valami, azota is elöjön

(#316) CPT.Pirk válasza Damateo (#315) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Mert swap partíció nélkül használod, így nincs hibernáció. Nem érdekes, nem hiba.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#317) Damateo válasza CPT.Pirk (#316) üzenetére


Damateo
aktív tag

Net, beállítás ezerszer jobb mint win-en, csak hangot nem tudok varázsolni

(#318) Damateo válasza CPT.Pirk (#316) üzenetére


Damateo
aktív tag

ccr pontosan hogy működik?

(#319) Damateo


Damateo
aktív tag

Siker, csak egy óra volt mire felraktam a wine-t. nem tudtam kitalálni az elérési útvonalat -.-"

(#320) CPT.Pirk válasza Damateo (#319) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Hogyan tetted fel? Csak ennyi lett volna:

sudo pacman -S wine

aztán meg ez a 32 bitre váltás: WINEARCH=win32 winecfg

A ccr pedig csak annyi, hogy ccr csomagnév.

Egyébként arra ne számíts, hogy minden Wines cucc rögtön futni fog Wine-vel.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#321) Damateo válasza CPT.Pirk (#320) üzenetére


Damateo
aktív tag

Már egy előzetes próbálkozásnál le volt töltve, azt raktam fel, bár a végén meg jegyezte hogy van vagy 6 függősége...(ezek pontosan mik lennének?) azt a kisebb listát elmentetem egy szöveg fájlba amíg nem tudom hogyan tovább.
Hangot nem tudtam még csinálni, és még a Firefox is igesít, fehér háttérre világos szürkével ír mindenhol...

(#322) Damateo


Damateo
aktív tag

A(z) wine csomag opcionális függőségei:
giflib
lib32-giflib
libpng
lib32-libpng
libldap
lib32-libldap
jack
lib32-jack
libcups
lib32-libcups
gnutls
lib32-gnutls
v4l-utils
lib32-v4l-utils
oss
cups
samba

(#323) CPT.Pirk válasza Damateo (#321) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Még mindig nem értem, honnan töltötted le. Azzal a paranccsal, amit a terminálba kell kiadni?

Azok a függőségek opcionálisak, egyikre sincs szükséged.

A hangra meg csinálj egy képernyőképet, hogy mi van a rendszerbeállításokon belül. Egy lspci parancs kimenet sem lenne rossz.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#324) Damateo válasza CPT.Pirk (#323) üzenetére


Damateo
aktív tag

A wine oldaláról szedtem le a csomagot és úgy telepitetem.
Mondjuk nem igazán találom hogy holvan. Az utobbi dolgot meg kellene magyaráznod, milyen parancs kimenetre van szükséged?

(#325) CPT.Pirk válasza Damateo (#324) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Hát izé, azért van a pacman csomagkezelő, hogy Ő töltse le és telepítse, ez nem Windows, hogy a googlebe keljen keresned egy program után.

Javaslom ezt megtenni:

sudo pacman -R wine
sudo pacman -S wine

A másik parancsot meg leírtam az előbbiben, lspci.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#326) Damateo válasza CPT.Pirk (#325) üzenetére


Damateo
aktív tag

0:00.0 Host bridge: Intel Corporation 2nd Generation Core Processor Family DRAM Controller (rev 09)
00:01.0 PCI bridge: Intel Corporation Xeon E3-1200/2nd Generation Core Processor Family PCI Express Root Port (rev 09)
00:02.0 VGA compatible controller: Intel Corporation 2nd Generation Core Processor Family Integrated Graphics Controller (rev 09)
00:16.0 Communication controller: Intel Corporation 6 Series/C200 Series Chipset Family MEI Controller #1 (rev 04)
00:1a.0 USB controller: Intel Corporation 6 Series/C200 Series Chipset Family USB Enhanced Host Controller #2 (rev 04)
00:1b.0 Audio device: Intel Corporation 6 Series/C200 Series Chipset Family High Definition Audio Controller (rev 04)
00:1c.0 PCI bridge: Intel Corporation 6 Series/C200 Series Chipset Family PCI Express Root Port 1 (rev b4)
00:1c.1 PCI bridge: Intel Corporation 6 Series/C200 Series Chipset Family PCI Express Root Port 2 (rev b4)
00:1d.0 USB controller: Intel Corporation 6 Series/C200 Series Chipset Family USB Enhanced Host Controller #1 (rev 04)
00:1f.0 ISA bridge: Intel Corporation HM65 Express Chipset Family LPC Controller (rev 04)
00:1f.2 IDE interface: Intel Corporation 6 Series/C200 Series Chipset Family 4 port SATA IDE Controller (rev 04)
00:1f.3 SMBus: Intel Corporation 6 Series/C200 Series Chipset Family SMBus Controller (rev 04)
00:1f.5 IDE interface: Intel Corporation 6 Series/C200 Series Chipset Family 2 port SATA IDE Controller (rev 04)
01:00.0 VGA compatible controller: NVIDIA Corporation GF108 [GeForce GT 520M] (rev a1)
02:00.0 Ethernet controller: Broadcom Corporation NetLink BCM57785 Gigabit Ethernet PCIe (rev 10)
02:00.1 SD Host controller: Broadcom Corporation NetXtreme BCM57765 Memory Card Reader (rev 10)
02:00.2 System peripheral: Broadcom Corporation Device 16be (rev 10)
02:00.3 System peripheral: Broadcom Corporation Device 16bf (rev 10)
03:00.0 Network controller: Atheros Communications Inc. AR9287 Wireless Network Adapter (PCI-Express) (rev 01)

(#327) Damateo válasza CPT.Pirk (#325) üzenetére


Damateo
aktív tag

ok, hang van már.
a wine még nem tiszta. megvan a letöltés és a config el is indult egyszer, most meg sehol nem találom.

(#328) CPT.Pirk válasza Damateo (#327) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Wineconfig az a winecfg. Meg van winetricks a komponensek számára. Egyébként minden részletesen le van írva a már párszor linkelt wikiben: [link]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#329) Damateo válasza CPT.Pirk (#328) üzenetére


Damateo
aktív tag

sac/kb megcsináltam mindent amit az oldal ír, ikont nem tudtam csinálni.(nem elég jó az angolom hogy mindent megértsek)
Mikor egy exe fájlt próbálok vele, egér mellet ott a wine jele aztán semmi...
Ami még mindig megoldatlan, miért ír a Firefox fehér háttérre világos szürkével, sehol nem találtam állítási lehetőséget.

(#330) CPT.Pirk válasza Damateo (#329) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ha még nem adtad ki ezt a parancsot a terminálban, akkor tedd meg: WINEARCH=win32 winecfg, továbbá ezt: pacman -S lib32-intel-dri

Aztán nézd meg, hogy mi a helyzet. Ami még ekkor sem indulna el, azt terminálból indítsd, akkor látszani fog, hogy mi a gond. wine program.exe

A Firefoxnál nem tudom mi a gond, tudsz róla egy képernyőképet csinálni? Elvileg felmegy a Chakrával a KSnapshoot képernyőkép mentő progi.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#331) Damateo válasza CPT.Pirk (#330) üzenetére


Damateo
aktív tag

Remélem látod a képen mire gondoltam.

Lassan már csak ez az egy hiba marad :)

[ Szerkesztve ]

(#332) CPT.Pirk válasza Damateo (#331) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ez a használt róka téma miatt van, a gombokat is az színezte át.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#333) Damateo válasza CPT.Pirk (#332) üzenetére


Damateo
aktív tag

Több témát is kipróbáltam, de nem változik egyáltalán

(#334) CPT.Pirk válasza Damateo (#333) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Pedig valami kiegészítő vagy téma, vagy a kettő együtt okozza ezt. Sync alkalmazásakor alapértelmezésben a kiegészítőidet is átteszi. Ha nem találod meg a megoldást, kérdezz rá a mozilla firefox topicban.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#335) Damateo válasza CPT.Pirk (#334) üzenetére


Damateo
aktív tag

Azt hogy tudom megnézni hogy 32 vagy 64 bites verzión működik a wine?

(#336) CPT.Pirk válasza Damateo (#335) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

A winearch parancs dönti el. Alapól 64 biten megy, ha kiadtad a lentebb írt parancsot, akkor meg létrehozta a 32 bites környezetet. Ez azért fontos, mert jelenleg semmilyen 3D nincs winevel 64 biten.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#337) Damateo


Damateo
aktív tag

Van olyan oldal ahol meglehet nézni az aktuális frissítést magyarul?
más linuxos program tárak is lehet használni?

(#338) CPT.Pirk válasza Damateo (#337) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Nincs ilyen magyar oldal. Viszont szerintem simán elég egy google translate is ahhoz, hogy valaki elolvassa a new szekciót a weblapjukon, ott minden információ kint van, ami fontos. Egyébként van egy pici, de magyar nyelvű terület a weblapjuk fórum részében.

Más program tárak nincsenek, de szükség sincs rájuk, ott a CCR, ha valami még esetleg ott sem lenne meg akkor meg felrakod forrásból.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#339) Damateo


Damateo
aktív tag

Tud valaki ebook konvertáló programot Linuxra?

(#340) meoindil válasza Damateo (#339) üzenetére


meoindil
aktív tag

Calibre

(#341) zodo


zodo
nagyúr

Frissíteni szerettem volna a 12.10 kiadású rendszert.

[zy@zy-pc ~]$ sudo pacman -Syu
Jelszó:
:: A csomagadatbázisok szinkronizálása...
a(z) lib32 naprakész
a(z) core naprakész
a(z) platform naprakész
a(z) desktop naprakész
a(z) apps naprakész
a(z) games naprakész
:: Teljes rendszerfrissítés indítása...
:: Lecseréli grantlee-git-t erre: desktop/grantlee? [I/n] i
:: Lecseréli libdjvu-t erre: platform/djvulibre? [I/n] i
:: Lecseréli procps-t erre: core/procps-ng? [I/n] i
:: Lecseréli pycairo-t erre: platform/python2-cairo? [I/n] i
:: Lecseréli pygobject-t erre: platform/python2-gobject? [I/n] i
:: Lecseréli python-imaging-t erre: platform/python2-imaging? [I/n] i
:: Lecseréli smbclient-t erre: platform/samba? [I/n] i
függőségek feloldása...
belső ütközések keresése...
:: A(z) util-linux és a(z) eject ütközik egymással. Eltávolítja a(z) eject csomagot? [i/N] i

Célok (337): acpi_call-20120613-6 akonadi-1.8.80-1 alsa-lib-1.0.26-1 alsa-oss-1.0.25-6
alsa-plugins-1.0.26-1 alsa-utils-1.0.26-1 avahi-0.6.31-4 binutils-2.23-1 bzip2-1.0.6-4
ca-certificates-20121114-1 cairo-1.12.6-2 calibre-0.9.11-1 calligra-braindump-2.5.4-2
calligra-filters-2.5.4-2 calligra-flow-2.5.4-2 calligra-handbook-2.5.4-2
calligra-interfaces-2.5.4-2 calligra-karbon-2.5.4-2 calligra-kexi-2.5.4-2
calligra-krita-2.5.4-2 calligra-libs-2.5.4-2 calligra-pics-2.5.4-2 calligra-plan-2.5.4-2
calligra-plugins-2.5.4-2 calligra-servicetypes-2.5.4-2 calligra-sheets-2.5.4-2
calligra-stage-2.5.4-2 calligra-templates-2.5.4-2 calligra-tools-2.5.4-2 calligra-words-2.5.4-2
cdemu-client-1.5.0-3 cdemu-daemon-1.5.0-10 cdrdao-1.2.3-9 celt-0.11.1-10 cifs-utils-5.7-2
clamav-0.97.6-3 cloog-0.17.0-3 colord-0.1.23-1 coreutils-8.20-1 crda-1.1.2-5 cups-1.6.1-5
cups-filters-1.0.24-2 curl-7.28.1-1 cyrus-sasl-plugins-2.1.23-10 diffutils-3.2-1
djvulibre-3.5.25.3-1 dnsutils-9.9.2.1-1 e2fsprogs-1.42.5-1 eject-2.1.5-5 [removal]
ffmpeg-1.0.1-1 filesystem-2012.11-1 findutils-4.4.2-5 flac-1.2.1-11 fuse-2.9.2-2 gavl-1.4.0-2
gcc-4.7.2-1 gcc-libs-4.7.2-1 gd-2.0.36RC1-4 gdk-pixbuf2-2.26.4-1 ghostscript-9.06-1
giflib-4.1.6-4 glew-1.9.0-1 glibc-2.15-3 gmp-5.0.5-1 gpsd-3.7-1 grantlee-0.3.0-2
grantlee-git-20101019-2 [removal] grep-2.14-1 grub2-bios-2.00-4 grub2-common-2.00-4
grub2-efi64-2.00-4 grub2-themes-dharma-1.2-1 gstreamer0.10-0.10.36-4
gstreamer0.10-bad-0.10.23-8 gstreamer0.10-bad-plugins-0.10.23-8 gstreamer0.10 base-0.10.36-5
gstreamer0.10-base-plugins-0.10.36-5 gstreamer0.10-ffmpeg-0.10.11-5 gstreamer0.10-good-0.10.31-6
gstreamer0.10-good-plugins-0.10.31-6 gstreamer0.10-ugly-0.10.19-5
gstreamer0.10-ugly-plugins-0.10.19-5 harfbuzz-0.9.5-1 hplip-3.12.11-1 hwids-20121203-1
imagemagick-6.8.0.3-1 imagewriter-1.10-2 imlib2-1.4.5-2 isl-0.10-1 jack-0.121.3-10
kactivities-4.9.4-1 kapudan-20121018-2 kde-base-artwork-4.9.4-1 kde-baseapps-4.9.4-2
kde-baseapps-dolphin-4.9.4-2 kde-baseapps-konsole-4.9.4-1 kde-common-4.9.4-2
kde-l10n-hu-4.9.4-1 kde-runtime-4.9.4-1 kde-wallpapers-4.9.4-1 kde-workspace-4.9.4-3
kdeadmin-kcron-4.9.4-1 kdeadmin-ksystemlog-4.9.4-1 kdeadmin-kuser-4.9.4-1
kdeadmin-system-config-printer-4.9.4-1 kdebindings-pykde4-4.9.4-2 kdebindings-smokegen-4.9.4-1
kdebindings-smokekde-4.9.4-1 kdebindings-smokeqt-4.9.4-2 kdeedu-marble-4.9.4-1
kdegames-common-4.9.4-1 kdegames-kpat-4.9.4-1 kdegraphics-gwenview-4.9.4-1
kdegraphics-kgamma-4.9.4-1 kdegraphics-ksaneplugin-4.9.4-1 kdegraphics-ksnapshot-4.9.4-1
kdegraphics-libkdcraw-4.9.4-1 kdegraphics-libkexiv2-4.9.4-1 kdegraphics-libkipi-4.9.4-1
kdegraphics-libksane-4.9.4-1 kdegraphics-okular-4.9.4-1 kdegraphics-strigi-analyzer-4.9.4-1
kdegraphics-svgpart-4.9.4-1 kdegraphics-thumbnailers-4.9.4-1 kdelibs-4.9.4-4
kdenetwork-kget-4.9.4-2 kdenetwork-kppp-4.9.4-2 kdenlive-0.9.2-3 kdepim-runtime-4.9.4-2
kdepimlibs-4.9.4-1 kdeplasma-addons-applets-icontasks-4.9.4-1
kdeplasma-addons-applets-lancelot-4.9.4-1 kdeplasma-addons-common-4.9.4-1
kdeplasma-applets-networkmanagement-0.9.0.6-1 kdesdk-kate-4.9.4-1 kdeutils-ark-4.9.4-1
kdeutils-kgpg-4.9.4-1 kdeutils-kwallet-4.9.4-1 kdeutils-printer-applet-4.9.4-1
kdeutils-sweeper-4.9.4-1 keyutils-1.5.5-1 kmod-11-1 krb5-1.10.3-1 ktp-accounts-kcm-0.5.2-1
ktp-approver-0.5.2-1 ktp-auth-handler-0.5.2-1 ktp-call-ui-0.5.2-1 ktp-common-internals-0.5.2-1
ktp-contact-applet-0.5.2-1 ktp-contact-list-0.5.2-1 ktp-contact-runner-0.5.2-1
ktp-filetransfer-handler-0.5.2-1 ktp-kded-integration-module-0.5.2-1 ktp-presence-applet-0.5.2-1
ktp-send-file-0.5.2-1 ktp-text-ui-0.5.2-1 ladspa-1.13-9 lcms-1.19-2 lcms2-2.4-2
libao-1.1.0-10 libarchive-3.0.4-1 libcaca-0.99.beta18-1 libcanberra-0.28-5
libcanberra-gstreamer-0.28-5 libcanberra-pulse-0.28-5 libcroco-0.6.8-1 libcups-1.6.1-5
libdjvu-3.5.22-3 [removal] libdmtx-0.7.4-1 libffado-2.1.0-1 libfontenc-1.1.1-1
libgssglue-0.4-1 libgusb-0.1.3-1 libice-1.0.8-1 libkcddb-4.9.4-1 libkcompactdisc-4.9.4-1
libkgapi-0.4.4-1 libkolab-0.4.0-1 libkolabxml-0.8.1-1 libldap-2.4.33-1 liblrdf-0.5.0-4
libltdl-2.4.2-6 libmirage-1.5.0-4 libmpc-1.0.1-1 libmtp-1.1.5-1 libogg-1.3.0-7
libpng-1.5.13-1 libqalculate-0.9.7-3 librsvg-2.36.4-1 libsamplerate-0.1.8-7 libshout-2.3.1-3
libsndfile-1.0.25-7 libssh-0.5.3-1 libssh2-1.4.3-1 libtheora-1.1.1-10 libtiff-4.0.3-1
libtirpc-0.2.2-5 libtool-2.4.2-6 libusbx-1.0.14-1 libvorbis-1.3.3-6 libwmf-0.2.8.4-11
libxcb-1.9-1 libxvmc-1.0.7-1 linux-3.6.6-1 linux-api-headers-3.5.6-1 linux-firmware-20121203-1
linux-headers-3.6.6-1 llvm-3.1-3 lm_sensors-3.3.3-1 lsof-4.86-1 madwifi-0.9.4.4173-10
mesa-demos-8.0.1-3 mirror-check-0.4-1 mjpegtools-2.0.0-5 mkinitcpio-0.11.0-1 mlocate-0.26-1
mlt-0.8.6-1 modemmanager-0.6.0.0-1 mpfr-3.1.1.p2-1 ncurses-5.9-4 ndiswrapper-1.57-10
neon-0.29.6-4 nepomuk-core-4.9.4-1 net-snmp-5.7.2-1 networkmanager-0.9.6.4-1
networkmanager-dispatcher-ntpd-1.0-5 networkmanager-openconnect-0.9.6.2-3
networkmanager-openvpn-0.9.6.0-2 networkmanager-pptp-0.9.6.0-3 networkmanager-vpnc-0.9.6.0-3
nspr-4.9.4-1 nss-3.14-1 ntfs-3g-2012.1.15-5 ntp-4.2.6.p5-2 ntrack-16-1
obex-data-server-0.4.6-1 openconnect-4.07-1 opencv-2.4.3-1 openjpeg-1.5.0-2 openssh-6.1p1-1
openssl-1.0.1.c-1 openvpn-2.2.2-1 orc-0.4.16-6 oxygen-gtk2-1.3.1-1 oxygen-icons-4.9.4-1
p7zip-9.20.1-2 pacman-mirrorlist-20121128-2 pango-1.30.0-2 patch-2.7.1-1 pcre-8.21-1
phonon-4.6.0-7 phonon-backend-gstreamer-4.6.2-5 podofo-0.9.1-2 polkit-kde-agent-0.99.0-3
polkit-qt-0.103.0-2 poppler-0.20.2-2 poppler-qt-0.20.2-2 popt-1.16-4 postgresql-libs-9.2.2-1
ppl-1.0-1 prison-1.0-3 procps-3.2.8-3 [removal] procps-ng-3.3.5-1 pulseaudio-3.0-2
pulseaudio-alsa-2-1 pycairo-1.8.10-3 [removal] pygobject-2.26.0-1 [removal] pyqt-4.9.6-1
python-imaging-1.1.7-2 [removal] python2-2.7.3-2 python2-cairo-1.10.0-2
python2-cssselect-0.7.1-1 python2-gobject-2.28.6-2 python2-imaging-1.1.7-4 qpdf-3.0.2-1
qrencode-3.4.1-1 qscintilla-2.7-1 qt-4.8.4-3 qtwebkit-2.2.2-1 quassel-0.8.0-2
readline-6.2.004-1 rekonq-1.3-2 rtmpdump-2.4-2 samba-3.6.10-1 sane-1.0.23-2 sbc-1.0-1
schroedinger-1.0.11-1 sdl_image-1.2.12-1 sdl_mixer-1.2.12-6 sed-4.2.1-6 shadow-4.1.5.1-1
shared-color-profiles-0.1.5-1 shared-mime-info-1.0-1 sip-4.14.2-1 smbclient-3.6.7-1 [removal]
soundtouch-1.7.0-1 sox-14.4.0-5 speex-1.2rc1-9 spideroak-4.8.3-1 sshfs-2.4-2 strigi-0.7.7-3
sysfsutils-2.1.0-7 syslog-ng-3.3.7-1 system-config-printer-1.3.12-1 systemd-196-2
systemd-units-20120528-15 talloc-2.0.8-1 telepathy-haze-0.6.0-3 telepathy-idle-0.1.14-1
telepathy-logger-qt-0.5.2-1 telepathy-mission-control-5.14.0-2 testdisk-6.13-3
tiacx-20080210-40 transcode-1.1.7-8 tzdata-2012i-1 udisks-1.0.4-6 unionfs-fuse-0.26-2
usb-modeswitch-1.2.5-1 util-linux-2.22.1-3 vcdimager-0.7.24-1 vhba-module-20120422-6
vim-7.3.744-1 vim-runtime-7.3.744-1 vpnc-0.5.3.1-1 webrtc-audio-processing-0.1-4 wget-1.14-1
which-2.20-6 wpa_supplicant-0.7.3-5 x264-20121206-1 xbitmaps-1.1.1-1 xbmc-11.0-5
xdelta3-3.0.4-1 xdg-utils-1.1.0.1-1 xerces-c-3.1.1-1 xfsprogs-3.1.8-1 xine-lib-1.2.2-3
xorg-apps-7.6-2

Teljes telepített méret: 2398,08 MiB
Tiszta frissítési méret: 103,44 MiB

Kezdődhet a telepítés? [I/n] i
(329/329) csomagok integritásának ellenőrzése [#####################################] 100%
(329/329) csomagfájlok betöltése [#####################################] 100%
(329/329) fájlütközések vizsgálata [#####################################] 100%

hiba: nem sikerült végrehajtani a tranzakciót (ütköző fájlok)
talloc: /usr/lib/libtalloc.so.1 létezik a fájlrendszerben
talloc: /usr/lib/libtalloc.so.2 létezik a fájlrendszerben
Hibák léptek fel, nem frissült csomag.
[zy@zy-pc ~]$

Mi a teendő ilyen esetben?

(#342) CPT.Pirk válasza zodo (#341) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

A news szekcióban írt lépéseket megtetted? Ugyanis bekerült egy pacman-helpme csomag, ami arra hivatott, hogy közölje veled, mit kell tenned. A talloc egy régi csomag, aminek néhány symlinkje okozza az írt problémádat, csak ennyit kell tenned:

sudo pacman -S talloc --force

Ez után mehet simán a frissítés -Syu -val. Esetleg egy sudo pacman -S pacman még kellhet, de ez nem valószínű.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#343) zodo válasza CPT.Pirk (#342) üzenetére


zodo
nagyúr

Nem.
Telepítés faq-nál kezdtem de így most elkezdte a telepítést. Köszi.

Ha végzett kell még valamire figyelnem, végrehajtanom a megfelelő a működéshez?

Vlc playert szeretném még feltenni amiről olvastam (12. hsz) de tudnál egy linket adni vagy megadni a lépéseket mert a letöltés, fordítás, telepítés részt még nem az én világom.

szerk:

sudo pacman -S pacman már volt mert kérte hogy tegyem fel ill. az Opera böngésző amit feltelepítettem. Rendszer frissítés, mostanra megtörtént.

[ Szerkesztve ]

(#344) CPT.Pirk válasza zodo (#343) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Csak simán sudo pacman -S vlc

Ami még hasonló és szintén nagyon sokat tudó lejátszó, az az smplayer, érdemes azt is megnézned a fenti módon. - Először mindig a Chakra oldalán a packages menüpontban keress rá arra ami kell, ha ott nincs, akkor meg a ccr tárolóban. Ha ezek egyikében se lenne meg, ami nagyon ritka, akkor jöhet a fordítás forrásból.

*A sudo pacman -S pacman parancs egyébként magát a pacmant frissítette le.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#345) zodo válasza CPT.Pirk (#344) üzenetére


zodo
nagyúr

Köszi szépen az infókat is!
Szerintem most el leszek egy darabig amig megismerkedem a rendszerrel.

(#346) CPT.Pirk válasza zodo (#345) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

A logoutos cikkemet olvastad?

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#347) zodo válasza CPT.Pirk (#346) üzenetére


zodo
nagyúr

Látni láttam de nem folytam bele de megteszem, biztos lesz benne olyan rész amin átsiklottam.

(#348) zodo válasza CPT.Pirk (#346) üzenetére


zodo
nagyúr

Elolvasva.
Egyedül a telepítéskor "hibáztam" a zárt vagy szabad driverek résznél.
Alapbeállítás választottam. Ez talán nem nagy gond.

Tegnap feltettem yt videók végett a flashplugin-t.

Ma nézegettem ezt a Cairo dock-ot de istenért nem jövők rá milyen számsort kellene begépelnem.... :U

[zy@zy-chakra-pc ~]$ sudo pacman -S ccr
Jelszó:
figyelmeztetés: a(z) ccr-4.0.1-6 naprakész -- újratelepítés
függőségek feloldása...
belső ütközések keresése...

Célok (1): ccr-4.0.1-6

Teljes letöltési méret: 0,01 MiB
Teljes telepített méret: 0,07 MiB
Tiszta frissítési méret: 0,00 MiB

Kezdődhet a telepítés? [I/n] i
:: Csomagok letöltése a(z) apps tárolóból...
ccr-4.0.1-6-any 12,4 KiB 229K/s 00:00 [#####################################] 100%
(1/1) csomagok integritásának ellenőrzése [#####################################] 100%
(1/1) csomagfájlok betöltése [#####################################] 100%
(1/1) fájlütközések vizsgálata [#####################################] 100%
(1/1) frissítés: ccr [#####################################] 100%
[zy@zy-chakra-pc ~]$ ccr cairo-dock
0 ccr/cairo-dock 3.1.0-1
A light eye-candy fully themable animated dock for any Linux desktop. It has a family-likeness with
OSX dock, but with more options.
1 ccr/cairo-dock-plug-ins 3.1.0-1
Plugins for cairo-dock

Type numbers to install. Separate each number with a space.
Numbers:

(#349) buca84 válasza zodo (#348) üzenetére


buca84
őstag

0 ccr/cairo-dock 3.1.0-1
A light eye-candy fully themable animated dock for any Linux desktop. It has a family-likeness with
OSX dock, but with more options.
1 ccr/cairo-dock-plug-ins 3.1.0-1
Plugins for cairo-dock

Type numbers to install. Separate each number with a space.
Numbers:

Ha jól gondolom, akkor a "0" telepíti magát a cairo-dock -ot, az "1" pedig a pluginjeit.
Ha rosszul gondolom, akkor meg majd kijavítanak. :)

[ Szerkesztve ]

(#350) zodo válasza buca84 (#349) üzenetére


zodo
nagyúr

0-t beírva ezt adja

Type numbers to install. Separate each number with a space.
Numbers: 0

Ccr Targets (2): gtkglext cairo-dock
Pacman Targets (1): cmake

Proceed with installation? [Y/n]

Szerk: i -re nem történt semmi.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.