Hirdetés

2024. június 5., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-30 20:26:58

LOGOUT.hu

A Chakra OS megszűnt, tegnap jött a hivatalos hír. Hogy a jövőben látjuk-e még, azt nem tudni. Szép volt, de nincs tovább. Most a hozzá legközelebbi disztró az a Manjaro KDE...

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------v

ChakraOS - korábban Chakra Project - asztali Linux disztribúcióval kapcsolatos alapvető információk:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#908) anorche1


anorche1
őstag

Eredeti gondjaim
A wine és a kde témát sikerült megoldanom (köszi CPT.Pirk!), már csak a felbontás és a zárt drivernél való "megnagyobbodást". Sikerült oktopi -bóll felrakni az nvidia drivert (a gpu egy nvidia geforce gt 240 1gb), de biztos hogy rosszul, mert kiválasztottam az összes 319.49-1 -es verziójú csomagot, majd telepítettem. Bekapcsolásnál így megjelenik az nvidia logo, de az nvidia x server nem jön be, de legalább a rendszer is hülyén néz ki: [link]
Ez a hülye felbontásos gondja CPT.Pirk -nek is volt, Ő egy új TV vásárlással oldotta meg, de nekem erre nincsen most keret. Esetleg próbáljam meg felrakni az ubuntu -t, és ha ott valóban van 1366x768 akkor nézem meg valamelyik fájlt hogy miben különbözik a chakra -ban lévőtől?

Ui. Azt kihagytam, hogy csak HDMI -vel nincs 1366x768, d-sub -bal van. Azzal viszont kevésbé éles a kép, és a hangot is valahogy meg kellene oldanom, szóval maradnék a hdmi -nél.

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.