Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-30 20:26:58

LOGOUT.hu

A Chakra OS megszűnt, tegnap jött a hivatalos hír. Hogy a jövőben látjuk-e még, azt nem tudni. Szép volt, de nincs tovább. Most a hozzá legközelebbi disztró az a Manjaro KDE...

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------v

ChakraOS - korábban Chakra Project - asztali Linux disztribúcióval kapcsolatos alapvető információk:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#801) BoB válasza CPT.Pirk (#800) üzenetére


BoB
veterán

Nekem a KISS jelentése nem ez. Pont hogy arról szól hogy nem teszünk fel semmilyen felesleges programot ha meg lehet csinálni anélkül is. (ami ebben az esetben azt jelenti hogy egyszerűen megoldható terminálban, nem kell GUI)

Nem bonyolítunk feleslegesen.

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#802) CPT.Pirk válasza BoB (#801) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Meg lehet, csak pl. a Konqueror böngésző nem egy Firefox, lassú is meg be is hal egy csomó oldaltól.

Amúgy bekapcsolni az extrát annyira nem egyszerű. Eddig azt mondtam, hogy a Chakra kezdőnek veló disztró, ilyen terminálos vacakolás után már annyira nem mondanám annak.

Pl. tuti meg lehet oldani a filesystem-extra csomag telepítését a rendszerrel együtt, ettől még nem kötelező engedélyezni az extra repót a pacmanben de legalább egy restarttal kevesebb lenne a tenni való. Az extrát meg lehetne engedélyezni az Octopiből is. Néhány soros shell script megoldaná a gondot...

"Keep it simple, stupid"

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#803) rybank válasza CPT.Pirk (#800) üzenetére


rybank
senior tag

Alapesetben jogos az elvárásod és én is azt szeretném és szeretem ebben a disztrib-ben, hogy flottul megy gui-s cuccokkal. Szerintem később valósulhat meg, hogy a forrásokat, meg a ccr-t is tudjuk nyomni valami kis qt-s felületről. De ugye ez linux, én mindig terminálozok.

(#804) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

Egy tök üres 2TB-os GPT partíciós táblával ellátott winyóra próbálom ráerőltetni a Chakra-t.
Azt írja, hogy GPT partíciós tábla használata esetén kell egy unformatted partíció, ami meg van jelölve bios_grub vagy grub_bios flag-gel.
No, ez egészen addig fasza, amíg ki nem jelenti a KDE partition manager, hogy hiba történt az unformatted partíció létrehozásakor. Semmi egyéb, csak hogy nem tudta létrehozni.
Bármilyen másik file rendszert hajlandó létrehozni, kivéve az "unformatted" nevűt. Viszont ezekkel nem megy tovább a telepítő.
Mi ilyenkor a teendő? Hogy szüljem rá fel a rendszert?

Köszi! :R

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#805) CPT.Pirk válasza Bici (#804) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

A kpartednek jelenleg nem jó a GPT támogatása, az itt írt terminálos megoldást kellene használnod a live rendszeren: [link]

Azt hiszem írták is ezt a dolgot a mostani ISO megjelenésekor.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#806) Bici válasza CPT.Pirk (#805) üzenetére


Bici
félisten

Kössz, holnap reggel kipróbálom. :K

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#807) Bici válasza CPT.Pirk (#805) üzenetére


Bici
félisten

A particionálásig most el sem jutok.
Eddig dvd-ről bootoltam, most meg pendrive-ról.
Ha UEFI: Pendrive opcióval próbálok bootolni, akkor a bios menu-be ugrik a gép... :F
Ha USB: Pendrive opcióval, akkor elindul a boot, de egy idő után kiírja, hogy nem találja a boot lemezt. :U
A Sabayon pont fordítva csinálta, az USB opcióval nem volt hajlandó elindulni, de UEFI-vel igen.

Kezdem utálni ezt az egész UEFI mókát. Hihetetlen, hogy ez ennyi szívást okoz.
Vagy csak én vagyok ennyire béna és tudatlan a témában?
A DVD-ről bootolás jelenleg nem opció, így meg kell oldanom USB-ről.
Van erre valami megoldás? UEFI-s lapon?

KÖszi!

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#808) Rimuru válasza Bici (#807) üzenetére


Rimuru
veterán

Megoldást nem adok, csak szintén rossz tapasztalatom van UEFI-vel. Ha USB-ről akartam bootolni lesz@rta minden hogy legacy BIOS mód van érvényben.

Vigyázat, csalok!

(#809) CPT.Pirk válasza Bici (#807) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Először tolnék rá egy bios/uefi frissítést (már ha van), hátha valami bug szivat, ami benne maradt az alapban.

Aztán meg lehet még van valami elrejtve a menük mélyén...

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#810) Bici válasza CPT.Pirk (#809) üzenetére


Bici
félisten

Köszi!
Közben sikerült megoldanom egy kölcsön DVD olvasóval.
EFI-t még nem frissítettem, és remélem, hogy nem esik össze tőle majd, amikor megcsinálom. :D
Egyébként maga a Chakra feltelepülve már tetszik. :K
Holnap este keresek is egy jó kis leírást a net megosztáshoz.
Azt akarom megoldani, hogy a gép az egyik hálókártyával csatlakozik a PPPOE nethez, másikon meg megosztja egy switch felé, és pl. MAC address alapján különböző URL szűrési sémákat alkalmaz.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#811) CPT.Pirk válasza Bici (#810) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Állati, ha ez az átirányítás megy, majd írd le hogyan csináltad. :)

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#812) Bici válasza CPT.Pirk (#811) üzenetére


Bici
félisten

Rendben.
Gentoo / Sabayon vonalon találtam már leírást erre, remélem itt is lesz valami hasonló találat. :D
Csak most egy ideig nincs erre időm, de kedd este nekiesek.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#813) Bici válasza CPT.Pirk (#811) üzenetére


Bici
félisten

Az normális, hogy a bejelentkező képernyőn nem tudok belépni, de parancssorból igen?
Az első próbálkozásnál kiír valamit, hogy totál-brutál-fatál hiba, és nézzem meg a logot, ha érdekel, hogy mi az.
Hol találom a logot? :B
Lehet, hogy az a baja, hogy több, mint nyolc karakter a jelszó? A változtatáskor beszólt, hogy nem mindenhol lesz jó, ha hosszabb, mint nyolc karakter... Kissé fura lenne.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#814) CPT.Pirk válasza Bici (#813) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Talán különleges karakter van benne? Ha egyszer bent vagy, tegyél egy próbát jelszó cserével.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#815) Bici válasza CPT.Pirk (#814) üzenetére


Bici
félisten

10 sima kisbetűs karakter. Se nagybetű, se szám. billentyűzet probléma sem lehet, mert nincs benne y és z sem.
Jelszó csere volt, ott elfogadta a régit is és az újat is hiba nélkül, de belépni azzal sem tudok.
Csak parancssorból.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#816) CPT.Pirk válasza Bici (#815) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Egyedül ezt találtam a témában http://www.chakra-project.org/bbs/viewtopic.php?pid=72208, nem jelzett senki ilyen gondot a fórumukban, az illetőnek meg a soprano csomag újrarakása oldotta meg.

A kdm.log fájlt kellene megkeresned. Valszeg megtalálja a locate kdm.log parancs a terminálban.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#817) Bici válasza CPT.Pirk (#816) üzenetére


Bici
félisten

Köszi, este megnézem. :)

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#818) Bici válasza CPT.Pirk (#816) üzenetére


Bici
félisten

Létezik, hogy valami időzóna baja van? :Y

********************************************************************************
Note that your system uses syslog. All of kdm's internally generated messages
(i.e., not from libraries and external programs/scripts it uses) go to the
daemon.* syslog facility; check your syslog configuration to find out to which
file(s) it is logged. PAM logs messages related to authentication to authpriv.*.
********************************************************************************

The XKEYBOARD keymap compiler (xkbcomp) reports:
> Warning: Type "ONE_LEVEL" has 1 levels, but <RALT> has 2 symbols
> Ignoring extra symbols
Errors from xkbcomp are not fatal to the X server
klauncher(247) kdemain: No DBUS session-bus found. Check if you have started the DBUS server.
kdeinit4: Communication error with launcher. Exiting!
kdmgreet(241)/kdecore (K*TimeZone*): KSystemTimeZones: ktimezoned initialize() D-Bus call failed: "Not connected to D-Bus server"

kdmgreet(241)/kdecore (K*TimeZone*): No time zone information obtained from ktimezoned
The XKEYBOARD keymap compiler (xkbcomp) reports:
> Warning: Type "ONE_LEVEL" has 1 levels, but <RALT> has 2 symbols
> Ignoring extra symbols
Errors from xkbcomp are not fatal to the X server
Server terminated successfully (0). Closing log file.
The XKEYBOARD keymap compiler (xkbcomp) reports:
> Warning: Type "ONE_LEVEL" has 1 levels, but <RALT> has 2 symbols
> Ignoring extra symbols
Errors from xkbcomp are not fatal to the X server
klauncher(243) kdemain: No DBUS session-bus found. Check if you have started the DBUS server.
kdeinit4: Communication error with launcher. Exiting!
kdmgreet(237)/kdecore (K*TimeZone*): KSystemTimeZones: ktimezoned initialize() D-Bus call failed: "Not connected to D-Bus server"

kdmgreet(237)/kdecore (K*TimeZone*): No time zone information obtained from ktimezoned
Server terminated successfully (0). Closing log file.
The XKEYBOARD keymap compiler (xkbcomp) reports:
> Warning: Type "ONE_LEVEL" has 1 levels, but <RALT> has 2 symbols
> Ignoring extra symbols
Errors from xkbcomp are not fatal to the X server
klauncher(249) kdemain: No DBUS session-bus found. Check if you have started the DBUS server.
kdeinit4: Communication error with launcher. Exiting!
kdmgreet(243)/kdecore (K*TimeZone*): KSystemTimeZones: ktimezoned initialize() D-Bus call failed: "Not connected to D-Bus server"

kdmgreet(243)/kdecore (K*TimeZone*): No time zone information obtained from ktimezoned
Server terminated successfully (0). Closing log file.
The XKEYBOARD keymap compiler (xkbcomp) reports:
> Warning: Type "ONE_LEVEL" has 1 levels, but <RALT> has 2 symbols
> Ignoring extra symbols
Errors from xkbcomp are not fatal to the X server
klauncher(246) kdemain: No DBUS session-bus found. Check if you have started the DBUS server.
kdeinit4: Communication error with launcher. Exiting!
kdmgreet(240)/kdecore (K*TimeZone*): KSystemTimeZones: ktimezoned initialize() D-Bus call failed: "Not connected to D-Bus server"

kdmgreet(240)/kdecore (K*TimeZone*): No time zone information obtained from ktimezoned
Server terminated successfully (0). Closing log file.
The XKEYBOARD keymap compiler (xkbcomp) reports:
> Warning: Type "ONE_LEVEL" has 1 levels, but <RALT> has 2 symbols
> Ignoring extra symbols
Errors from xkbcomp are not fatal to the X server
klauncher(251) kdemain: No DBUS session-bus found. Check if you have started the DBUS server.
kdeinit4: Communication error with launcher. Exiting!
kdmgreet(245)/kdecore (K*TimeZone*): KSystemTimeZones: ktimezoned initialize() D-Bus call failed: "Not connected to D-Bus server"

kdmgreet(245)/kdecore (K*TimeZone*): No time zone information obtained from ktimezoned
Server terminated successfully (0). Closing log file.
The XKEYBOARD keymap compiler (xkbcomp) reports:
> Warning: Type "ONE_LEVEL" has 1 levels, but <RALT> has 2 symbols
> Ignoring extra symbols
Errors from xkbcomp are not fatal to the X server
klauncher(246) kdemain: No DBUS session-bus found. Check if you have started the DBUS server.
kdeinit4: Communication error with launcher. Exiting!
kdmgreet(240)/kdecore (K*TimeZone*): KSystemTimeZones: ktimezoned initialize() D-Bus call failed: "Not connected to D-Bus server"

kdmgreet(240)/kdecore (K*TimeZone*): No time zone information obtained from ktimezoned
Server terminated successfully (0). Closing log file.

Másik gond, hogy az egész rendszer félig magyar.
A KDE desktop-ot már átváltottam angolra, de a parancssorban minden magyar. :F

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#819) CPT.Pirk válasza Bici (#818) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ilyen hibát olyan embernél láttam neten, akinél elfogyott a szabad hely a vinyón. Add ki a df -h parancsot, akkor látjuk majd mi a helyzet.

Volt mostanában frissítést? Ha igen, a pacman cache foglalhatta el a helyet, azt tudod üríteni a sudo pacman -Scc paranccsal.
Ha nem volt, akkor add ki a frissítést a terminálban. -Syu

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#820) Bici válasza CPT.Pirk (#819) üzenetére


Bici
félisten

baaaaazzzzzzz!!!!

Először ki kell jelölni a felhasználót egérrel és utána már elfogadja a jelszót. :DDD

No, ezen túlvagyunk. :DD

Kövi két kérdés:
- A parancssor magyar, ami zavaró. Ezt hogy tudom angolra állítani?
- Komolyan elég felhazsnálói jelszó a frissítéshez? :U

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#821) CPT.Pirk válasza Bici (#820) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ha a parancssor magyar, akkor valszeg nem állítottál át mindent angolra. Viszont akkor miért magyar nyelvel telepítetted, ha angol kell? :)

A felhasználói jelszó meg elég a frissítésekhez, de ez az eddig látott minden disztrón így volt. Mint, Ubuntu, Opensuse, ArchBang, Manjaro, stb., sőt van pár disztró ahol jelszó sem kell a frissítéshez...

De persze ha utánanézel, az etc/sudoers fájlban paraméterezni tudod, hogy melyik felhasználó mit futtathat sudo jogokkal. Alapból nincsen korlátozás.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#822) Bici válasza CPT.Pirk (#821) üzenetére


Bici
félisten

Sokadszorra kezdtem elölről a telepítést, és valszeg elcsesztem a nyelv kiválasztását.

Köszi az infókat, egyelőre elleszek így.

Majd még jövök akadékoskodni. :)

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#823) Bici válasza CPT.Pirk (#821) üzenetére


Bici
félisten

AMD drivert próbálok installálni. Elindul az install script, de a végé kiírja, hogy nem tudta lefordítani a kernel modul-t. Error 2. Konzultáljak a Readme-vel. :U
Melyik readme-vel? :U

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#824) Bici válasza Bici (#823) üzenetére


Bici
félisten

Még valami: Krómot és Tűzrókát próbálok felrakni, de azt mondja, hogy feloldhatatlan függőségek vannak:
"gtk2" és "filesystem-extra". Ezeket honnan szerzem be?
Gondolom az extra repo-ból kell hozzáadni, de mi a csomag neve?

Ha a lib32-gtk-t próbálom felrakni, akkor ezt dobja:

figyelmeztetés: database file for 'extra' does not exist
hiba: nem sikerült előkészíteni a tranzakciót (nem található az adatbázis)

Press any key to close the shell.

filesystem-extra meg nincs, csak sima filesystem, és az alapból fent van. :U

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#825) Bici válasza Bici (#824) üzenetére


Bici
félisten

Újra megpróbáltam és azt tapasztaltam, hog végigmegy az install, de azt mondja, hogy basic módba állította a meghajtót, és futtassam az aticonfig-ot vagy desktop-ról az AMD CCC:LE -t. Ez utóbbi nem tudom, hogy micsoda, nem találtam sehol. :B
Az aticonfig műxik, este több időm lesz beállítani.
Bár, nem tudom, hogy ez az install végi kiírás minden esetben megtörténik, vagy csak a hiba miatt írta ezt ki (basic mód).

Annyi biztosan változott a tegnapi install próbálkozás óta, hogy most nagyon erősen scrollozik minden ablak, amikor arrébb teszem, vagy egy weblap, amikor görgetem.
Mint a régi Win98-as időkben, amikor a gyári Standard SVGA driverrel ment egy GeForce. :D

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#826) Claude Leon


Claude Leon
senior tag

Sziasztok!

Bici USB bootolós problémájába én is belefutottam.
Létezhet, hogy a live kernelből hagytak ki filesystem drivereket? (na, nem épp véletlenü...)
Tekintve, hogy amikor bootolásnál előugrik a prompt, hogy a pendrájvra nem bír felmountolni, kézzel próbálva visszabeszél, hogy a vfat ismeretlen filerendszer (ext2 is detto, he-he)

(#827) Bici


Bici
félisten

Azt hiszem, megtaláltam a mai legutolsó hiányosságot.
A winyó / sata vezérlő mintha megfelelő driver nélkül menne... :U
AHCI módban van a UEFI / BIOS-ban, és mégsem aktív az NCQ. Ezen kívül egy kis méretű jpeg file-okkal teli mappát 2 percen keresztül move-olt egyik mappából a másikba, miközben semmi nem fogta a mappát. Ez Suse-n, Ubuntun és Windows-on is tized másodpercek kérdése szokott lenni - másik alaplap, de ugyanez a winyó.

Azt hiszem, addig nem is nyugszom és nem emgyek tovább, míg az eddigi problémákra (SATA, VGA, GTK appok) nem találok megoldást. Nem akarom telefloodolni a topikot. :D

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#828) CPT.Pirk válasza Bici (#824) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Csak röviden, mert melózok, nem is válaszolok mindenre, majd este.

VGA: indítsd zárt driverekkel a telepítőt, ez a legegyszerűbb. Ha később akarod a zárt drivert, akkor kövesd a vikijüket.

Chrome: GTK-s progik nincsenek alapból engedélyezve, mert a Chakra teljesen QT-s disztró. Olvass kicsit vissza, írtam mit kell csinálni a filesystem extra csomaggal.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#829) Bici válasza CPT.Pirk (#828) üzenetére


Bici
félisten

Köszi, várom az esti választ, de addig itt is visszakeresek. :R

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#830) CPT.Pirk válasza Bici (#829) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Chakra egy half rolling disztró, a "news" rovat olvasgatása több mint ajánlott. :) [link]
A lényeg a GTK kapcsán ezen a linken van: [link], azt a pár lépést meg kell csinálni, utána az Oktopiből rakhatod fel a gtk-s progikat is.

A driver csere mikéntjét pedig itt írják: http://chakra-linux.org/wiki/index.php?title=Switching_Between_Free_and_Non-free_Video-Drivers
Nem összekeverve a HD5xxx előtti (már legacy) és utáni szériákat driver téren.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#831) Bici válasza CPT.Pirk (#830) üzenetére


Bici
félisten

Este ha hazaérek elolvasok mindent.
Most nincs időm belenézni, de az AHCI vezérlős problémára is találok megoldást a chakra website-on?
Ezer köszönet! :R

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#832) CPT.Pirk válasza Bici (#831) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Olvastam azt a problémát is, de igazából nem tudok rá mit mondani. Szerintem a nagy linuxosban kérdezz rá, nem igazán tudom merre kellene az NCQ állapotokat variálni.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#833) Bici válasza CPT.Pirk (#832) üzenetére


Bici
félisten

Rendben, kössz!

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#834) Bici válasza CPT.Pirk (#828) üzenetére


Bici
félisten

Elindítottam zárt telepítővel az installert, és végig is ment, de az első boot nem történt meg, kurzos a bl felső sarokban fovevör...
Az installation.log-ban próbálok turkálni, de atom hosszú, és mivel nem tudom mire kell keresni, nem mond túl sokat. :(
A nyílt és a zárt driveres verzió között mennyi a különbség? Gondolom, nem csak a VGA driver a differencia... :U

mod: Elolvastam a váltás módját a wikiben, de ott elakadok, hogy sudo pacman -Syu, mert recovery módban nincs netem, máshogy meg nem indul a gép. :(
Megpróbáltam úgyis, hogy ezt a lépést kihagyom. Ilyenkor azt mondja, hogy nem találja sem a catalyst-ot sem a catalyst-utils-t. Illetve a xorg.conf is tök üres, vagyis nem is létezik, csak egy xorg.conf.d nevű üres file.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#835) Bici válasza Bici (#834) üzenetére


Bici
félisten

recovery módban xinit-re azt mondja, hogy Fatal error: no screens found

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#836) CPT.Pirk válasza Bici (#835) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Valami nagyon egyedi problémába futsz bele. Milyen gép ez pontosan? Pár részlet kellene a hardverekről.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#837) Bici válasza CPT.Pirk (#836) üzenetére


Bici
félisten

Asrock E350M1 alaplap.
Brazos proci. A GPU még az 5000-es szériához tartozik technikailag.

2db 2TB-os takarékos winyó, 1db PCI-E hálókártya az alaplapin kívül.
USB egér, USB bill.
Monitor csak a DVI-on van.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#838) CPT.Pirk válasza Bici (#837) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

A nyílt driverrel rendesen ment? Mert ha igen, akkor maradj annál egyelőre, úgy is sok újdonság jön bele a 3.11 és 12-es kernelekkel.
Itt van pl. McSzaby cikke, aki pont ugyanilyen lappal szerelt gépre rakta fel a Chakrát, minden gond nélkül: [link]
Sajnos nincs kizárva, hogy valamit elcseszett az AMD az aktuális driverben.

Amúgy ha a nyílt driverrel felmegy, akkor onnan tudsz váltani a zártra, nem kell a recovery mód. Persze van rá esély, hogy a végeredmény ugyanaz lesz.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#839) Bici válasza CPT.Pirk (#838) üzenetére


Bici
félisten

Most felment a nyílt driverrel rendesen, de a desktop effektek sebessége elég gatyra, és a szövegek karakterek élsimítása sem a legszebb.
Eddig csak régi (intel+intel, intel+nV) gépen használtam csak linuxot (ubuntu, Lubuntu, OpenSuse, Peppermint OS, és sosem próbáltam semmilyen 3D-s, vagy hardver gyorsítást igénylő feladatot, így nincs összehasonlítási alapom, csak sejtem, hogy a teljesítménye nem oké.
Egyelőre marad így, mert a semminél jobb, de majd rajta leszek, hogy a zártat felrakjam. :K

Köszi a linket, elolvasom.:R

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#840) CPT.Pirk válasza Bici (#839) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Az asztali effekteknél van Xrandr és 3 OpenGL beállítás is, próbáld ki őket. Nekem az OpenGL jött be eddig mindenen, azt hiszem az Xrandr van alapból bekapcsolva.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#841) Bici válasza CPT.Pirk (#840) üzenetére


Bici
félisten

Kössz!

Megnéztem, nekem gyárilag OpenGL 2.0-ra volt állítva a Composition type, a QA native system pedig raster-re. Átállítottam 1.2 OpenGL-re, és Native-ra. Most sokkal gyorsabb. A fontok még ugyanolyanok, de majd guglizom ez ügyben.

A másik két dolog, ami most foglalkoztat:

1.) - Az install közben en_us-ra állítottam valamit hu-hu_utf8 helyett. Azt hiszem a locale-t. Azt akartam elérni, hogy angol legyen a konzol nyelve. Ez össze is jött, de most az ékezetes karakterek tűntek el a másik partíción a file nevekből, és krix-krax-ok vannak a helyükön Ezt hogy tudom visszaállítani?

2.) - Kipróbáltam, hogy net install-t választok. Viszont most nincs bundle managerem, és semmilyen grafikus szoftver kezelőm. Ez normális?

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#842) CPT.Pirk válasza Bici (#841) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Na akkor opengl probléma volt. A fontokkal mi a gond? Nem csak mások, mint a megszokottak?

1: a locale beállításokat nézd meg az arch wikin szerintem, ott leírják mi mire van: [link]

2: nem került fel a kellő csomag, valszeg nem választottad ki. Ami neked kell az az oktopio pacman frontend. sudo pacman -S oktopi a terminálban.
Amúgy bundle manager már nincs, minden bekerült a pacmanbe, többnyire a külön bekapcsolós extra repóba.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#843) Bici válasza CPT.Pirk (#842) üzenetére


Bici
félisten

A fontokkal az a baj, hogy messziről nézve, mintha szőrös lenne, de közelről mégiscsak oké...
Olyan, mint amikor utólag ráélesítesz egy képre. :U Lehet, hogy szokatlan csak. :)
A locale-lal együtt majd megnézem mit lehet rajta állítani.

Köszi, felraktam a frontend-et, és egyúttal szinte feleslegessé is vált, mert úgy ráéreztem a pacman-re. Nagyon menő, hogy csak egymás után írom a progikat és huss. :D Nem mindig tudom, hogy mi a progi pontos neve, de azt meg tudom nézni a neten a csomagoknál.
Az extra-t is felvettem, már fent is vannak a szükséges GTK+ progik. :K

Köszi! :R

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#844) CPT.Pirk válasza Bici (#843) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Zsír, akkor haladunk előre. :D

Én meg írom az új Chakra bemutatót, szerintem holnap meg is lesz, aztán valamikor a jövő héten ki is teszik logoutra.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#845) Bici válasza CPT.Pirk (#844) üzenetére


Bici
félisten

Feltétlenül el fogom olvasni. :K

Amilyen nehezen indult nálam ez a chakra, annyira tetszik már csak a pacman miatt is.

Köszi az eddigi sok segítséget! :R

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#846) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Egy kis belső infó, készül a Chakra Project új weboldala, az olvasottak szerint jóval több nyelven lesznek meg az információk.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#847) rybank válasza CPT.Pirk (#846) üzenetére


rybank
senior tag

Király! Főleg a design-t várom.

(#848) Syl válasza CPT.Pirk (#846) üzenetére


Syl
nagyúr

Na idefigyelj kapitány! Ha nem akarod, hogy asszimiláljam a legénységed, elő a szebbik éneddel! ;]

Úgy döntöttem teszek teszek egy próbát ezzel az agyondícsért Chakrával. Lementettem az ubit és feltoltam ezt a szörnyet.

Hogy a retekbe tudok erre firefoxot telepíteni???

sudo pacman -S firefox
sudo pacman -S firefox-kde

mind "hiba: cél nem található"-t dob :F
Persze előtte volt -Syu, -Syy

És ez csak az első lépés, ilyenekhez, hogy vlc, dropbox, keepass stb. még hozzá sem szagoltam.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#849) CPT.Pirk válasza Syl (#848) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Dikk mán te gyagya borg! Hát nem szoktál hozzá, hogy le kell olvasni, amit írnak a fejlesztők, ha már egy tisztán QT alapú disztróra akarsz GTK-s progikat tenni? :P

[link]

Mint írtam volt korábbi cikkemben, a Chakra annak való, aki hajlandó olvasni egy kicsit. ;)

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#850) Syl válasza CPT.Pirk (#849) üzenetére


Syl
nagyúr

Olvastam, egy szó nincs benne firefox telepítésről :U

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.