Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-30 20:26:58

LOGOUT.hu

A Chakra OS megszűnt, tegnap jött a hivatalos hír. Hogy a jövőben látjuk-e még, azt nem tudni. Szép volt, de nincs tovább. Most a hozzá legközelebbi disztró az a Manjaro KDE...

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------v

ChakraOS - korábban Chakra Project - asztali Linux disztribúcióval kapcsolatos alapvető információk:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Nem rég jelent meg az új kiadás és mivel nem volt még topicja a Chakra Projectnek, nyitottam egyet.

Pár szóban a Chakra Project:

A disztrowatch-on figyeltem fel erre a disztribúcióra, mert kerestem egy olyan disztrót, amin hackelés, nem stabil csomagok használata nélkül is friss KDE-t kapok, valamint felhasználóbarát.

A Chakra az Arch Linux gyökereiből ered, viszonylag friss disztribúció, a KISS filozófia jegyében készítik.

A letölthető iso egyben live rendszer is, így telepítés nélkül ki tudjuk próbálni. Telepíteni is innen lehet.

Merem ajánlani kezdőknek, a telepítéskor már lehetőség van bármilyen partíciót kvázi bárhová felcsatolni, aztán egy bundle telepítő is rendelkezésre áll, hogy a Firefox, Chromium, Gimp, stb. népszerű programokat ne az általános csomagkezelőben bogarászva kelljen telepíteni.

[ Módosította: 7 ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#2) netpeti98


netpeti98
addikt

Jónak tűnik ez a Chakra, eddig mindenhol jókat írtak róla. :K
A mindennapi használat közben milyen a stabilitása?

Üdv netpeti98

[ Szerkesztve ]

(#3) CPT.Pirk válasza netpeti98 (#2) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Nem találkoztam stabilitási problémával, csak működik, aztán kész. :K Próbáld ki a live rendszert az imageből.

Bár hozzáteszem, még instabil Linuxal nem nagyon találkoztam.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#4) netpeti98 válasza CPT.Pirk (#3) üzenetére


netpeti98
addikt

Akkor ezt kipróbálom! :R

Üdv netpeti98

[ Szerkesztve ]

(#5) Rimuru


Rimuru
veterán

Van egy olyan érzésem hogy ez a topik is olyan pörgős lesz mint az Arch :(
De nézzük pozitívan a dolgokat és olyan jó a rendszer hogy nem kell fórumokra járkálni :))

Vigyázat, csalok!

(#6) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Valakinek van ötlete rá, hogyan lehet az mplayerplugint belevarázsolni a Firefoxba, hogy a windows-only netes videókat meg lehessen nézni?

Próbáltam lefordítani az mplayerplugint, több verziót is, valamint több gecko-dev / xulrunner-dev használata mellett, de semmi értelme. Hol a fájlokban van hiba, hol az xpidl fordítot nem találja, pedig ott van a dev-es mappákban, ami meg is van neki adva a ./configure részen.

Szóval ha valaki tudja, hogyan lehet Chakra alatt Firefoxal megnézni azokat a videókat, amikhez Windowson is a "windows media player 11" plugin, vagy röviden "wmpfirefox" telepítése szükséges, az ne tartsa magában.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#8) doc


doc
nagyúr

nicsak, Chakra topic :)
nagyon jo kis disztro, az egyetlen problemam az volt vele, hogy eleg keves hozza a csomag, meg CCR-en keresztul is

kapitany ur:
esetleg ARCH csomagot nem probaltal felrakni ra? az jo esellyel mukodik :)

(#9) CPT.Pirk válasza doc (#8) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

No olyat még nem csináltam. Esetleg tudod, melyik csomaggal próbálkozzak?

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#10) doc válasza CPT.Pirk (#9) üzenetére


doc
nagyúr

na ez jo kerdes...
ez tunik gyanusnak:

community/gecko-mediaplayer 1.0.5-1
Browser plugin that uses gnome-mplayer to play media in a web browser.

csak azt nem tudom, az a gnome-mplayer az tenylegesen az mplayer-e, gnome-os frontenddel

(#11) Rimuru válasza doc (#10) üzenetére


Rimuru
veterán

Elvileg gecko-mediaplayer kell ahogy írod is és ténylegesen mplayer.

Vigyázat, csalok!

(#12) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Hátha valaki pont ilyet akar csinálni:

DVB-T TV nézés Chakrán

Lépések:
-VLC -t telepíteni a csomagkezelőből
-Töltsük le, majd fordítsuk le és telepítsük a Linux-dvb-apps csomagot, mert ez nincs a tárolókban: [link] Ez az a csomag, amit más disztrókon pl. dvb-utils vagy dvb-apps néven lehet telepíteni a csomagkezelőkből.

Dugjuk be az USB-s vevőnket, majd adjuk ki a dmesg | grep dvb parancsot.

Ha itt olyat látunk, hogy nem tudta letölteni a firmware-t, akkor keressük meg googleben a nekünk kellőt, majd másoljuk be a /lib/firmware mappába (ehhez root kell). Indítsuk újra a gépet, majd megint dugjuk be a sticket, megint adjuk ki a dmesg-es parancsot, és már valami olyat kell látnunk, hogy "found ... in warm state", valamint létre kellett jönnie a /dev/dvb mappa és benne 1 v. 2 almappa, függően attól, hány tuner van a stickünkben.

Adjuk ki a scan /usr/share/dvb/dvb-t/hu-Budapest > channels.conf parancsot a saját felhasználónk mappájában, hu-Budapest helyére írva a hozzánk legközelebbi adó nevét, innen lehet kinézni őket: [link]

1-2 perc alatt végez a kereső, innen már csak annyi a dolgunk, hogy kiadjuk a
vlc channels.conf parancsot és már nézhetjük is a műsort. Ez a parancs könnyen hozzáadható a K menühöz egy külön TV indítónak, így nem kell később terminált használni.
VLC-ben javaslom a "váltott sorosság megszüntetése" opciót automatikusra állítani a beállításokban.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#13) F34R


F34R
nagyúr

Sziasztok a Chakra létezik magyar nyelven? (gondolom nem ha Arch-ból indulok ki)
Nem nekem lenne hanem egyik ismerősnek akinek így könnyebb lenne.

(#14) Rimuru válasza F34R (#13) üzenetére


Rimuru
veterán

Igen tud magyarul [link]

Vigyázat, csalok!

(#15) F34R válasza Rimuru (#14) üzenetére


F34R
nagyúr

köszi megpróbálom rábeszélni a Chakra-ra :D

(#16) doc válasza F34R (#13) üzenetére


doc
nagyúr

mivel gondolom ugyis GUI-t (vagyis KDE-t) hasznal, igy semmi koze az Archhoz, az a kerdes hogy a KDE-hez van-e magyar lokalizacio - marpedig ahhoz van :)

(#17) Rimuru válasza doc (#16) üzenetére


Rimuru
veterán

És még az arch is tud magyarul.

Vigyázat, csalok!

(#18) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ma is alkottam pár dolgot, hátha ilyen kellene valakinek:

Adobe Acrobat Reader telepítése:

[link] Innen kell letölteni, a .bin-re végződő fájlt, aztán simán terminálból futtatni kell, így indul a telepítő, aztán ha az /opt mappa megfelelő a telepítés helyének, akkor csak entert kell ütni és feltelepül. Az irodai alkalmazások között lesz az ikonja.

Felbontás beállítása a Xorg.conf fájlban:

Úgy jártunk ma, hogy az analóg VGA kábellel csatlakoztatott LcdTV-re nem akart 1024x768-nál nagyobb felbontást kiküldeni a Chakra. Megoldás:

Mondjuk, hogy 1360x768 és 1920x1080-as felbontást szeretnénk hozzáadni:
Terminálban:

xrandr
Screen 0: minimum 320 x 200, current 1024 x 768, maximum 4096 x 4096
LVDS1 connected 1024x768+0+0 (normal left inverted right x axis y axis) 285mm x 214mm
1024x768 60.0*+ 50.0
800x600 60.3 56.2
640x480 60.0 59.9
VGA1 disconnected (normal left inverted right x axis y axis)
DVI1 disconnected (normal left inverted right x axis y axis)

cvt 1360 768
cvt 1920 1080

Ilyesmi lesz a kimenet, értékek el fognak térni mindenkinél:

# 1360x768 59.80 Hz (CVT) hsync: 47.72 kHz; pclk: 84.75 MHz
Modeline "1360x768_60.00" 84.75 1360 1432 1568 1776 768 771 781 798 -hsync +vsync

# 1920x1080 59.96 Hz (CVT 2.07M9) hsync: 67.16 kHz; pclk: 173.00 MHz
Modeline "1920x1080_60.00" 173.00 1920 2048 2248 2576 1080 1083 1088 1120 -hsync +vsync

Ekkor nyissuk meg az /etc/X11/xorg.conf fájlt root jogokkal.

Keressük meg az xrandr kimenetében szereplő eszközt, ez nálam a screen 0. Adjuk hozzá a subsection részhez az új beállítási lehetőségeket:

Section "Screen 0"
......
.......
SubSection "Display"
Viewport 0 0
Depth 24
EndSubSection
Subsection "Display"
Depth 24
Modes "1366x768"
Virtual 1366 768
EndSubsection
Subsection "Display"
Depth 24
Modes "1920x1080"
Virtual 1920 1080
EndSubsection
EndSection

Aztán már csak adjuk meg a monitornak az új módok beállításait az itt látható módon, amit a CVT parancs adott meg:

Section "Monitor"
Identifier "Monitor0"
VendorName "Monitor Vendor"
ModelName "Monitor Model"
Modeline "1360x768_60.00" 84.75 1360 1432 1568 1776 768 771 781 798 -hsync +vsync
Modeline "1920x1080_60.00" 173.00 1920 2048 2248 2576 1080 1083 1088 1120 -hsync +vsync
EndSection

Mentsük el, aztán egy újraindítás már használható lesz a két új mód.
Valószínüleg, HDMI-t használó összekötésnél nem adódhat ilyen probléma.

doc: azt tudod, hogyan lehetne a Firefoxot rávenni magyar nyelvre?

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#19) doc válasza CPT.Pirk (#18) üzenetére


doc
nagyúr

hat, sosem probaltam :DDD

Arch-on van egy firefox-i18n-hu nevu csomag erre, szerintem ha leszeded az Archos csomagot, es felrakod, vagy berakod a tartalmat a FF bundle melle, akkor eszre kell hogy vegye

(#20) CPT.Pirk válasza doc (#19) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Most tegnap a Debianom egyszer csak előkerült egy ilyen csomag, korábban nem volt, lehet később itt is része lesz a rendszernek. Mondjuk nekem mind1, de azért lehetne magyar.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#21) doc válasza CPT.Pirk (#20) üzenetére


doc
nagyúr

a Bundle-rendszer miatt nem tudom, hogy oldjak meg (amellett hogy az otlet jo, valahogy sosem mukodott normalisan, pl. frissites utan mashova kerultek a binarisok, mivel a konyvtarnevben benne volt a verzioszam, stb)

(#22) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Jájj, akinek Radeonja van, az véletlen se az alap telepítési opcióval rakja fel a rendszert, hanem válassza a "nem szabad driverekkel" opciót, ellenkező esetben csúnyán póruljárhat, mikor a csomagkezelővel pakolná fel a Catalystot, mivel a megfelelő driver nélkül a rendszer nem igazán fogja felismerni a kijelzőt.

Véletlen nem a jó módon raktam fel, aztán CCC teleptése után kaptam kb. 640x480 képet, minden betű 5 centi magas volt, még egy terminálba sem tudtam pötyögni. Régen volt ilyen másik Linuxokkal.
Viszont most a nem szabad drivereket választva egyből működő Catalystot kaptam a telepített rendszerhez. Ollé.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#23) bandras0226


bandras0226
aktív tag

Üdv!
Egy ThinkPad T500-ra telepíteném a Chakrát. A lemezbeállításig eljutottam,de itt nem találok olyat hogy egész lemez felhasználása mint pl:az Ubuntuban.
Hogyan kell,illetve érdemes csinálni a particionálást?

Miért lakik mindenki pont azon a bolygón, amelyiken én???

(#24) CPT.Pirk válasza bandras0226 (#23) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Azt a beállítást sosem használtam Ubuntuban, mert nem igazán láttam át, jobb volt mindig kézzel csinálni.

Kell egy partíció, aminek a csatolási pontja a "/", ez lesz a root partíció. Ez mellé kell egy swap partíció, nem nagyon lesz használva, kb. 1G mérettel tökéletes.
Csinálhatsz egy külön partíciót a felhasználói adataidnak, annak a csatolási pontja "/home". Ezen kívül a meglévő, pl. wines ntfs partícióidat bárhova fel tudod csatolni.

Ha nem csinálsz külön /home-ot, akkor azért a / partíciód legyen 15G legalább, gondolva a későbbiekre. (Nálam 8.4 giga a teljes telepítés a T60-amon a progijaimmal)

Egyébként jó is, ha megtanulod ezt a fajta rendes particionálást, mert minden disztró ezt (és ugyanígy) használja és így nem tudsz véletlen kiszúrni magaddal.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#25) bandras0226 válasza CPT.Pirk (#24) üzenetére


bandras0226
aktív tag

Tehát az "/" -re megy a rendszer és a programok, a "swap" a lapozó és a "home" a saját cuccoknak.

Miért lakik mindenki pont azon a bolygón, amelyiken én???

(#26) CPT.Pirk válasza bandras0226 (#25) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Igen, kb. így van minden.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#27) bandras0226


bandras0226
aktív tag

A "/" "home" "swap" közül melyik legyen primary és melyik extended?
Gondolom a labelbe kell irni a /,home,swapot (csak így vagy idézőjelbe)?

Most meg egy halom szürke kockává vált az egész telepítő,nem tűnik valami stabilnak!
Kezdhetem előlről.

[ Szerkesztve ]

Miért lakik mindenki pont azon a bolygón, amelyiken én???

(#28) CPT.Pirk válasza bandras0226 (#27) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Természetesen a "/" legyen az elsődleges.

Itt a komplett leírásuk a telepítésről: [link]
Szürke kockákat nem tudom, hogyan érted el. Ma raktam 5. alkalommal Chakrát, semmi problémát nem tapasztaltam.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#29) doc válasza bandras0226 (#27) üzenetére


doc
nagyúr

a label nem szamit, a csatolasi pontot kerdezi a telepito
szurke kockak? :F biztos hogy nem hibas a lemez?

(#30) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Mai öröm:

Felmentem Youtubera, és egyből mind a 6 hangszóróm megszólalt. Ezt Creatíve Audigy1 hangkarival elérni Windows7-en gyak. lehetetlen, csak egy korábbi, bugosabb DanielK driverrel... Egyedül filmek és zenék alatt találtam rá megoldást, de az nem alkalmazható sztereó Yt források esetén.

Chakrán meg egyből működik. Nem tudom miért, vagy hogyan, csak egyszerűen működik. :R

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#31) bandras0226 válasza doc (#29) üzenetére


bandras0226
aktív tag

Igen valószínűleg hibás volt,mostmár működik. :)

Miért lakik mindenki pont azon a bolygón, amelyiken én???

(#32) bandras0226


bandras0226
aktív tag

Frissítéseket próbáltam leszedni az appset-qt-vel de nem sikerűl.
Sem frissítést,sem alkalmazást nem tudok letölteni vele.

hiba:

if you're sure a package manager is not already

running, you can remove /var/lib/pacman/db.lck

error: failed to init transaction (unable to lock database)

if you're sure a package manager is not already

running, you can remove /var/lib/pacman/db.lck

Miért lakik mindenki pont azon a bolygón, amelyiken én???

(#33) doc válasza bandras0226 (#32) üzenetére


doc
nagyúr

valoszinuleg az a baja amit mond, vagyis tenyleg fut mar a csomagkezelo
vagy ket peldanyban inditottad, vagy az egyiket mondjuk CTRL-C-vel allitottad le
csukd be az osszes csomagkezelot, es ha biztos vagy abban hogy nem fut egy sem, akkor torold az altala leirt file-t

(#34) bandras0226 válasza doc (#33) üzenetére


bandras0226
aktív tag

Próbáltam törölni a problémás fájlt a Dolphinból de nem lehetséges,valószinűleg még mindig fut ez a Pacman. Van valami task manager szerűség ahol le lehet lőni?
Bocs,csak alkalmi műkedvelő vagyok nem profi! :B
Hozzájutottam egy notihoz,így van lehetőség mást is kipróbálni. Ki tudja lehet megtetszik!

Miért lakik mindenki pont azon a bolygón, amelyiken én???

(#35) CPT.Pirk válasza bandras0226 (#34) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Jobb oldalt alul ott van egy kis sárga kocka, az az ikonja, kattints rá és felugrik.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#36) bandras0226 válasza CPT.Pirk (#35) üzenetére


bandras0226
aktív tag

Az appset-qt? Azt bezártam,de így sem birtam törölni.
Dolphin hiba: Nem sikerült olvasni innen /var/lib/pacman/db.lck.

[ Szerkesztve ]

Miért lakik mindenki pont azon a bolygón, amelyiken én???

(#37) CPT.Pirk válasza bandras0226 (#36) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Nyiss egy terminált, és írd be ezt a két parancsot:

$ killall appset-qt
$ killall appsettray-qt

Ezek után mindennek le kell állnia.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#38) bandras0226 válasza CPT.Pirk (#37) üzenetére


bandras0226
aktív tag

$ killall appset-qt
Válasz:nem található folyamat
$ killall appsettray-qt
Válasz:parancs nem található

Továbbra sem törölhetem a fájlt,a dolphinból törölhető egyáltalán?
Lehet azért nem engedi mert rendszerfájlok között van(már ha azok)?

Miért lakik mindenki pont azon a bolygón, amelyiken én???

(#39) CPT.Pirk válasza bandras0226 (#38) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ezek szerint nem fut. A lenti szöveg meg azt mondja, hogy ha biztos vagy benne, hogy nem fut, akkor törölheted.

Törlés a terminálban rootként:

su -
rm /var/lib/pacman/db.lck
exit

A dolphin alapból nem rootként fut. Elvileg ha Alt+F2 után beírod, hogy kdesu dolphin, akkor az is root lesz. Viszont a terminálos megoldás biztonságosabb.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#40) bandras0226 válasza CPT.Pirk (#39) üzenetére


bandras0226
aktív tag

Most már végképp nem értem.

[ Szerkesztve ]

Miért lakik mindenki pont azon a bolygón, amelyiken én???

(#41) bandras0226


bandras0226
aktív tag

Megpróbáltam ismét telepíteni a frissítéseket a problémás fájl továbbra is létezik(a terminál véleményével ellentétben).A frissités persze továbbra sem sikerült.

Miért lakik mindenki pont azon a bolygón, amelyiken én???

(#42) CPT.Pirk válasza bandras0226 (#40) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Nem jó!

Nem su, hanem su -! A minusz jel az fontos oda!

Egyébként ha bemész abba a mappába mondjuk dolphinnal, nincs ott a fájl?

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#43) bandras0226 válasza CPT.Pirk (#42) üzenetére


bandras0226
aktív tag

beirtam minusz jellel
ugyan úgy kiirta hogy nincs ilyen fájl vagy könyvtár.
A dolphinban ugyan ugy benne van.

Miért lakik mindenki pont azon a bolygón, amelyiken én???

(#44) CPT.Pirk válasza bandras0226 (#43) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

megvan a hiba, az rm és az utána következőket egybeírtad. Tehát tegyél szóközt az rm parancs után.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#45) bandras0226 válasza CPT.Pirk (#44) üzenetére


bandras0226
aktív tag

minden után vagy csak az rm után?

Miért lakik mindenki pont azon a bolygón, amelyiken én???

(#46) CPT.Pirk válasza bandras0226 (#45) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Az su után is kell szóköz a - jel elé, és az rm parancs után is.

su szóköz -
rm szóköz /var/lib/pacman/db.lck

Amikor helyesen írod be, elkezded írni, hogy rm, aztán szóköz /v ott ha tabot nyomsz, már írtja is, hogy /var, aztán /l tab /p tab, és sec perc alatt be is íródik minden.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#47) bandras0226 válasza CPT.Pirk (#46) üzenetére


bandras0226
aktív tag

Sikerült eltávolítani a kérdéses fájlt! Azonban a frissítések elakadnak bizonyos függőségek ütközései miatt. Célszerűbb a konzolos telepítést választani,mert itt lehetőség adódik a telepítéskor fellépő problémák megoldására.Így már sikerült telepíteni a frissítéseket! :C

Gondoltam leírom ezt,hátha betéved valaki.

A segítséget pedig köszönöm! :R

Miért lakik mindenki pont azon a bolygón, amelyiken én???

(#48) CPT.Pirk válasza bandras0226 (#47) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Zsír!

Miket hiányolt a függőségeknél?

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#49) bandras0226 válasza CPT.Pirk (#48) üzenetére


bandras0226
aktív tag

Nem emlékszem sajnos! Telepítés közben folyamatosan futott a szöveg a konzolban,közben időnként megállt a problémákkal és rákérdezett hogy akarom-e hogy javítsa a problémákat vagy eltávolítson csomagokat. Ha ez valahol naplózva van akkor talán megtudom nézni.

Miért lakik mindenki pont azon a bolygón, amelyiken én???

(#50) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Egyszerű megoldás a processzor órajel önálló csökkentésére:

A legkisebb és legnagyobb szorzó között váltogat a "powernowd" progi a terhelés függvényében.

-Telepítsük a powernowd alkalmazást a csomagkezelőből.

-rootként terminálba:
# modprobe acpi-cpufreq - kimenete nem lesz

Az /etc/rc.conf fájlban a

MODULES=( [B]acpi-cpufreq[/B] vboxdrv fuse fglrx iwl3945 ... ) sorba írjuk be a kivastagított acpi-cpufreq szót.

Ugyanitt a

DAEMONS=(@syslog-ng @network netfs crond alsa hal fam [B]powernowd[/B] cups gdm...) sorba írjuk be a powernowd szót.

A fájlt mentsük el, majd adjuk ki a # /etc/rc.d/powernowd start parancsot. Ennyi volt. Teljes angol leírás: [link]

A sebességek változását a cat /proc/cpuinfo parancs kiadásával, vagy akár kde-s plazmoiddal is követhetjük.

bandras0226: mindegy, valszeg valami egyedi problémába futottál bele.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.