Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-30 20:26:58

LOGOUT.hu

A Chakra OS megszűnt, tegnap jött a hivatalos hír. Hogy a jövőben látjuk-e még, azt nem tudni. Szép volt, de nincs tovább. Most a hozzá legközelebbi disztró az a Manjaro KDE...

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------v

ChakraOS - korábban Chakra Project - asztali Linux disztribúcióval kapcsolatos alapvető információk:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#151) chab7


chab7
addikt

Hello

Rávettem magam, hogy kipróbáljam a Chakra-t. Tetszene is amit a livecd-vel elindítva láttam, de sajnos nem ismeri fel a laptopban levő wifit. Úgy sem ha a nem nyitott akármire megyek az indításnál. Régi IBM R52-es laptopom van és ugyanez volt már a Debian alatt is, de ott egy ipw2200-bss.fw nevű fájlt pendriveról betolva felismerte a wifit.
Hogy tudnám ezt ide is bevarázsolni? Nem taálok erre a neten sem infót, hogy Chakra alatt mi van ha nem ismeri fel a wifit. :(
Pedig ilyen meggyőző kde felületet még nem láttam. Sőt, régi kis gépem miatt távol is tartottam magamtól, de most azért megnézném itt hátha mégis együtt tudnának dolgozni ha ezt az első nagy akadályt leküzdöm.

Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

(#152) CPT.Pirk válasza chab7 (#151) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Telepíthető a csomagkezelőből!

(először egy frissítést csinálj, pacman -Syu a parancs)
#pacman -S ipw2200-fw

Amúgy a kézzel felrakott egyé firmwarek a /lib/firmware mappába mennek, mint Debian alatt is.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#153) chab7 válasza CPT.Pirk (#152) üzenetére


chab7
addikt

De amíg nincs wifi, addig nincs net :U és nem tudok csomagkezelőből sem telepíteni.

Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

(#154) CPT.Pirk válasza chab7 (#153) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Gondoltam addig kihúzod a routert, és becsatlakozol a bejövő kábelre.

Amúgy írtam, hogy hova kell tenni az .fw fájlt. Másold be oda, indítsd újra, és valszeg menni fog a wifi magától. Aztán ha van net, akkor meg rakd fel a tárolóból a csomagot, ezt meg szedd le.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#155) chab7 válasza CPT.Pirk (#154) üzenetére


chab7
addikt

Azt esetleg nem lehet valahogy megoldani, hogy ez livecd-vel is menjen? Egyelőre csak livecd formában akartam tesztelni. Be lehet így is másolni? Ha újraindítom akkor viszont elszáll, hisz ilyenkor csak ramból dolgozik.

Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

(#156) CPT.Pirk válasza chab7 (#155) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Van lehetőség Live CD alól létrehozni egy új ISO-t az egyéni beállításokkal. [link] Azt viszont, hogy ez konkrétan hogy működik, és lehet-e vele fw fájlt elhelyezni, azt nem tudom.

Egyébként szerintem nem lehet live módban fw-t betenni. Ehhez saját iso-t kellene csinálni. [link]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#157) chab7 válasza CPT.Pirk (#156) üzenetére


chab7
addikt

Azt választottam, hogy csak feltettem a vinyóra tesztelni. Fura módon alapból benne van a /lib/firmware mappába a fájl ami a wifihez kell. Méretre is ugyanaz amit én akartam feltenni.
Mégsem megy telepített változatban sem a wifi. Ha viszont benne van a firmware ami kell hozzá akkor hogy lehetne életet lehelni bele?

Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

(#158) CPT.Pirk válasza chab7 (#157) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Meg kellene nézni, hogy mit mond rá az lspci parancs, meg a dmesg | grep wlan. Ezeknek a kimenetét told be, akkor okosabbak leszünk.

Lehet, hogy egy ilyesmibe futottál bele: [link]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#159) chab7 válasza CPT.Pirk (#158) üzenetére


chab7
addikt

Erre konkrétan semmi kimenet nem érkezik :(

[chab7@chab7-laptop ~]$ dmesg | grep wlan
[chab7@chab7-laptop ~]$

(Előbányásztam egy hálókábelt - nem is tudtam hogy van itthon :) -, hogy rádugjam. Azzal legalább van net, de nem maradhat így, csak azért, hogy tudjak ide írni és hátha a netről le tud majd rántani valamit amivel megy. Nem akarok a router 2 méteres körzetében élni ;) )

[ Szerkesztve ]

Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

(#160) CPT.Pirk válasza chab7 (#159) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Akkor nem megy az eszköz. Most, hogy van net, tedd fel az ipw csomagot, amit reggel írtam.

Aztán ha megy, rá kellene kérdezni a fórumban, hogy mi az oka ennek. Amennyire láttam neten, az IBM licenszelése az ok...

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#161) chab7 válasza CPT.Pirk (#160) üzenetére


chab7
addikt

Ok, megpróbálom úgy. Most fut a pacman -Syu
Addig is egy kérdés. Lehet a KDE-ben a panelt fentre tenni? Megszoktam már hogy ott van :U

Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

(#162) CPT.Pirk válasza chab7 (#161) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Passz, de ha KDE-s Debian alatt fel tudtad tenni, akkor itt is mennie kell.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#163) chab7 válasza CPT.Pirk (#162) üzenetére


chab7
addikt

A Debian nem KDE-s volt hanem LXDE :U
Közben lefutott a parancs amit adtál, sőt még rebootoltam is. Wifi továbbra sincs :(

Most csak sima dmesg -et próbáltam futtatni és ilyet látok a kimenetben:

[ 35.727621] ipw2200: Failed to send TX_POWER: Already sending a command.
[ 35.848703] ipw2200: Failed to send TX_POWER: Already sending a command.
[ 35.969262] ipw2200: Failed to send TX_POWER: Already sending a command.
[ 36.090089] ipw2200: Failed to send TX_POWER: Already sending a command.
[ 36.212240] ipw2200: Failed to send TX_POWER: Already sending a command.
[ 36.212308] ipw2200: Unable to initialize device after 5 attempts.
[ 36.214523] ipw2200: failed to register network device
[ 36.214627] ipw2200 0000:04:02.0: PCI INT A disabled
[ 36.214674] ipw2200: probe of 0000:04:02.0 failed with error -5

[ Szerkesztve ]

Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

(#164) CPT.Pirk válasza chab7 (#163) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Egyébként megnyomod a jobb alsó sarokban a gombot, akkor az egész KDE-t elemire szedheted és összerakhatod, ahogy tetszik.

*update
Akkor ezt írd meg a chakra fórumába, van egy külön network hardware topic:[link] - mert ehhez már kevés vagyok.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#165) chab7 válasza CPT.Pirk (#164) üzenetére


chab7
addikt

Az lspci pedig ezt tartalmazza:

04:02.0 Network controller: Intel Corporation PRO/Wireless 2200BG [Calexico2] Network Connection (rev 05)

Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

(#166) chab7 válasza CPT.Pirk (#164) üzenetére


chab7
addikt

A fórum linken amit most adtál elkezdtem olvasgatni a "[SOLVED] Atheros wifi card: problems connecting to wifi" topicot (hátha nekem is jó lesz) és IDE találtam belőle.

Onnan lefuttatva ezt a két parancsot,

rmmod ipw2200
modprobe ipw2200

megjelent a wifi kapcsolat a panel ikon alatt. Csak gondolom ezt minden újraindítás után le kell futtatni.

(Közben próbálom a panelt is fölvarázsolni, de minden méretet enged változtatni, csak fentre nem akar kerülni sehogy.)

[ Szerkesztve ]

Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

(#167) CPT.Pirk válasza chab7 (#166) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

No itt van, hogy az rc.conf fájlba kell betenni azt a két sort, mint ennél a másik ipw driveres kártyánál: [link]

A leírások alapján meg így vagy úgy, de el kell tudnod "húzni" a panlet a képernyő tetejére.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#168) chab7 válasza CPT.Pirk (#167) üzenetére


chab7
addikt

Szuper :C betettem abba a fájlba a két sort ami kell az indításhoz és mire újraindult már aktív volt a wifi kapcsolat. Mondjuk mikor kapcsolódva van akkor az ikonja csak egy apró karika (mintha celsius jel lenne, csak nem fent hanem lent). Nem kellene ott legyezőszerűen a jelerősséget mutatnia? Végülis mindegy, mert ha rákattintok az ikonra akkor a menüben már jól mutatja a jelerősséget - ennyi bug még belefér.

A tálcát sikerült fentre varázsolnom - úgy, hogy hozzáadtam egy másikat ;) ami ugyanolyan, az alsóról pedig legyomláltam mindent, csak az ablaklista maradt. Fent pedig az ablaklista helyére alkalmazásindító került.
Kezd olyan lenni a rendszer amilyennek szeretném, de még lesz pár dolog amiben jól kell vizsgázzon ahhoz hogy hosszabb ideig maradjon is :U
Érezhetően lassabb kicsit a KDE-vel ez a régi gép, de ha már dolgozgatok rajta ahogy szoktam és nem fog jelentősen lassulni akkor ez még beleférne.
Ez a nepomuk fájlindexelés micsoda ami minden indításkor lefut? Kell az nekem? Csak mert mindent lelőnék ami nem kell, hadd legyen minél több erőforrásom.

(Ha lenne egy gyorsabb gépem akkor tuti amúgy hogy megmaradna a KDE :B ha az enyémen nem is válik be esetleg a párom gépére felteszem majd a windows-a mellé. Nagyon nehéz róla leszoktatnom, de ez tuti tetszene neki.)

(szerk: grafikus csomagkezelője is van amúgy, vagy csak a pacman parancsokkal lehet telepíteni?)

[ Szerkesztve ]

Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

(#169) CPT.Pirk válasza chab7 (#168) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

No, megy ez!

A wifi ikon nálam egyben a jelerősséget is mutatja, lehet hogy csak módosítottak valamit a KDE-n, ami csak új telepítéskor jön be magától.

A nepomukot az kapcsold ki, mert csak kaparja a vinyót és tölti meg a HDD-t. A kikapcsolás után a /home/felhasználóneved/nepomuk mappában (ez rejtett mappa) töröld ki a legnagyobb méretű állományt, ez az, amit létrehozott. Debian alatt korábban nálam ez gigabyte fölé hízott pár hét alatt.

Valamint csináld meg azt az egy-két dolgot, amit az fstab kapcsán írtam a Debianos topicban, meg van egy előtöltő csomag, a preload, azt is érdemes feltenni. Parancs: ccr preload

Van graf. csomagkezelő, de éppen most cserélték le a korábbi Appset-QT -t az Apper programra, mert nem felet meg a Charka igényeinek. Azt hiszem csak a következő kiadástól lesz alapértelmezetten része a rendszernek az Apper, de felrakhatod Pacmannal.
Egyébként az atombiztos módszer a Pacman használata, csomagokat meg a Chakra oldalán a packages résznél keresni.

Megírod a wifis tapasztalatidat a fórumukba, vagy dobjam be én?

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#170) chab7 válasza CPT.Pirk (#169) üzenetére


chab7
addikt

Mivel KDE-t nem használtam eddig így nem ismerem ezt a nepomukot. Van ennek valahol valami beállítása, vagy hogyan kell kikapcsolni?
(Egyébként nem gondoltam volna, hogy ilyen jól megbarátkozok a KDE-vel. Mindig is nagy mumus volt. Régen próbálgattam mert grafikára dizájnra tetszik, de mindig is fogta a gépemet. Remélem ez most más lesz.)

A második akadály is lazán véve, a vga kimenetre kötött TV beállítása. A monitor beállítások alatt szépen meg lehet adni a felbontását, azt is hogy ne klón legyen hanem jobbra a főképernyőtől.
A panelek viszont elsőre a kiterjesztett asztalra másztak, de be lehett azt is állítani hogy melyik az elsődleges kimenet, és rögtön visszakerültek a helyükre. És ami a fontos, hogy a megnyiló programok is a fő képernyőn nyílnak meg, nem a kiterjesztetten.

Telepítéskor volt lehetőség valami ramdisk létrehozásra. Az nem ugyanaz amit a Debian topicban írtál? Ha nem akkor elvégzem itt is.

A preload az mire való?

A wifis tapasztalatokat majd megírom én, csak most még egy kicsit barátkozok a rendszerrel :B

Köszi az eddigi helpet :R fogok még kérdezgetni.

Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

(#171) chab7


chab7
addikt

Na máris egy újabb kérdés. Mi van az olyan eddig használt programjaimmal amiket nem találok. Pl easytag, gramps, gwhere, poedit, subtitleeditor...
Gondolom van amire van alternatíva, mert a kde-s programokat kevésbé ismertem eddig, de a gramps és a gwhere esetében nem hiszem hogy tudnék mást használni.

Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

(#172) CPT.Pirk válasza chab7 (#170) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Magam is KDE fan lettem. Gnome2 -> Unity nekem nem feküdt, Gnome shell szintén nem, suliban tanárunk rávett a KDE használatára, azóta ez mellett kötöttem ki.

Az a ramdisk a rendszer betöltéséhez kell, az csak névben azonos az fstabos dolgokkal. Szóval próbáld ki, amit írtam a Debianos topicban.

Nepomukot úgy tudod kikapcsolni, hogy jobb gombot nyomsz a tálcán a kis nepomuk ikonon, ez alapból a jobb alsó sarokban volt, aztán a beállításaiban kiveszed a pipát a nepomuk asztal, vagy valami hasonló szöveg elől. Vagy a rendszerbeállításokban, azt hiszem ott is benne van az asztali keresés néven.

A preload a gyakran használt dolgok előtöltését végzi, azonos a Debianos preloaddal. A CCR le fogja szedni a forrást, lefordítja és telepíti. Amikor szerkesztést kérdez, nyomd meg a nem-et.

Keress a programjaid után a CCR-ben is, ott sok minden megtalálható. KDE-s feliratszerkesztő van, a többi progidat nem ismerem.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#173) chab7 válasza CPT.Pirk (#172) üzenetére


chab7
addikt

A ccr-ben hogy keresek? Eddig ITT próbáltam.

Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

(#174) CPT.Pirk válasza chab7 (#173) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Jó helyen vagy, mikor egy keresés kész, ott van az alján a search in ccr.

Elvileg az Apper is tud keresni mindkettőben, szerintem próbáld ki azt is. Pacmannel felrakhatod.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#175) chab7 válasza CPT.Pirk (#174) üzenetére


chab7
addikt

Óóóóó, csak a szemem szúrta ki :)) kösz :R (gramps van is, gwher ami még fontos lenne az nincs, de azt remélem fel tudom forrásból is tenni - mintha egyszer más disztro alatt sikerült volna).

Usb-s vinyókat hogy lehet beállítani úgy hogy ha rádugom akkor automatán csatolja? A panel ikonról látom lehet csatolni, de jó lenne ha magától felcsatolódnának ha rádugom (vagy ha rádugva indítom a rendszert. Mert ekkor sem csatolja fel magától).

Ja és még valami, hova kell chakra alatt tenni/írni valamit ha azt szeretném hogy pl a pidgin induljon rendszerindításkor?

Eddig nagyon bejön ez a disztro :B még fél napja nincs fent de eddig minden működik. (Kivéve a wifi jelszint visszajelzést az ikonon, de az még elfogadható).

Még egy két dolgot hasikerül beállítanom amit szoktam használni és akkor is minden oké akkor egy darabig most ezt fogom használni a terhelhetőségét tesztelni.
Ha azon is átmegy... (jajj neked Lubuntu :U )

[ Szerkesztve ]

Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

(#176) chab7 válasza chab7 (#175) üzenetére


chab7
addikt

Hopsz, a gramps nem ment fel mert kellett volna neki a gnome-icon-theme ami a ccr-ben elavultnak van jelölve. :( na mindegy, remélem idővel javítanak azon a csomagon és akkor majd tudom használni. Minden nap úgysem szerkesztem a családfát.
Következik a gwhere feltevésének próbálkozása.

Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

(#177) chab7


chab7
addikt

Gimp nem akar telepedni a bundle tárolóból. Ezt a hibát adja:

Unable to unmount "/tmp/cinstall-1000/gimp-2.8.0-2-i686-app"

szerk:

Leszedtem majd újra próbáltam feltenni. Ugyanazt kiírta mint fentebb, de bekerült a menübe mégis. Viszont ha indítom akkor lefut az indításképernyője és ezt dobja ki a végén:

Nem sikerült megnyitni a(z) „/etc/gimp/2.0/controllerrc” fájlt: az open() sikertelen: Nincs ilyen fájl vagy könyvtár

De megnyílik a program ablaka.
Ezek a hibaüzenetek bajt jelentenek vagy ne foglalkozzak vele ha működik?

szerk2: második indításra már nem dob fel hibaüzenetet :F azaz inkább -> :DD remélem jó lesz.

[ Szerkesztve ]

Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

(#178) chab7


chab7
addikt

Sajnos úgy néz ki az én gépem nem bírja a terhelést KDE alatt :( Ha megy egy krusader egy firefox 5 füllel, egy konsole egy pidgin és egy amarok akkor olyan szintre tud lassulni, hogy ablakot váltani sem tudok. És akkor még egy csomó mindent nem indítottam el ami kellene.
A gwhere csomagot sem tudom feltenni mert a gtk+ csomag nincs tárolóban és valami gtk-config path hiányol mikor a forrásból tenném fel (ehhez sajnos nem értek).
Úgy néz ki csak rövid tapasztalatszerzés lesz az én gépemen a chakra - bár tetszene, de ehhez erősebb gép kell. Majd talán a párom gépére felteszem a win mellé.

Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

(#179) CPT.Pirk válasza chab7 (#178) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Mennyi erőforrást használ nálad a gép alapból, meg mikor ezek a progik nyitva vannak?

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#180) chab7 válasza CPT.Pirk (#179) üzenetére


chab7
addikt

A htop-ot nézve az az érdekes, hogy semmi különleges nem látszik. Viszont mikor elkezd darálni akkor nem tudok még alt+tab sem a htopra ránézni úgy beáll az egész.
Kb a fele ramot láttam használatban lenni mikor pedig még pár dolog meg van nyitva akkor 600 köré kúszik fel (gépben össz 1 giga van).
Viszont úgy látom - már ha a narancssárga azt jelenti -, hogy elég sokat "becachel" magának. Már indulás után tiszta narancs a vonal, holott élesben olyankor még 200 sincs használatban.
Gondolom ilyenkor elkezd a swap-al játszani mikor így befagy minden és elkezd a vinyó darálni. Ha így van akkor nem lenne jobb ha mégsem lenne swap? Akkor max elfogy a memória és rá lenne véve hogy szabadítson fel belőle. Vagy ezt nem jól gondolom?

Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

(#181) CPT.Pirk válasza chab7 (#180) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Lehetséges. Azt viszont nem tudom, hogyan kell utólag kikapcsolni. Elég csak kikommentelni a swap sort az fstab-ban?
Az a 4200-as hdd egyértelműen visszafog mindent. Az fstabos dolgokat, a noatime, nobarrier, azokat megcsináltad, meg a ramdisket?

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#182) chab7 válasza CPT.Pirk (#181) üzenetére


chab7
addikt

Azokat meg :K
De fura, mert ez a vinyóreszelős befagyós téma kb előfordult vagy 3x is egymás után mikor elindítgattam a programokat amiket akartam, aztán valamikor este felé meg már nem csinálta, hanem simán mentek ezek együtt holott ugyanúgy cahcelve volt a teljes memória, még 100mega vinyó cahe is volt, de közben persze valójában csak 400-at használt. Azt lenne jó elérni, hogy mikor elindul a rendszer, és 100-200 mega ramot ezsik csak, akkor ne legyen a teljes ram azért cahcelve. htop szerint legalábbis ez van, mert 100-200 -ig kék, fölötte meg narancs. És úgy tudom a narancs a cache. Csak azt nem tudom még, hogy jó vagy rossz dolog ez hogy cacheli a teljes memóriát.

Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

(#183) CPT.Pirk válasza chab7 (#182) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Nincs véletlen bad sactor azon a vinyón?

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#184) chab7 válasza CPT.Pirk (#183) üzenetére


chab7
addikt

Nincs, szerencsére jó még teljesen.

Időközben amúgy kíváncsiságból feltettem az arch-ot helyette.
Pár órát eltartott, hogy már arról írhassak, és még sok mindent be kell lőni benne, de sikerült :C nagyon jó a dokumentációja.
Majd ezen felteszem az LXDE-t is, mert azzal csak jobban fog menni ez a "régi" gép, de alapból azért a KDE-t tesztelem ezen is. Csak mert eléggé pattogós azzal is és tetszik a sok grafikus beállítópanel :U elvégre nem vagyok - és nem is akarok - konzolhuszár lenni, annak ellenére, hogy elboldogulok azért vele.
De csak jobb ha csak olyankor kell elővenni ha nem találok más lehetőséget egy beállításra.
(Remélem ezen fel tudom majd tenni a gwhere-t. A Chakra-n nem tudtam mert hiányolt valami gtk-config fájlt, pedig fent volt a gtk is minden cuccával).

Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

(#185) Rimuru válasza chab7 (#184) üzenetére


Rimuru
veterán

AUR-ból könnyen tudod telepíteni a gwhere-t [link]
Tudom ajánlani az Enlightenment-et ha szép és gyors ablakkezelőt szeretnél [link] és még nem ismernéd.
Még egy dolgok ajánlanék ami megkönnyíti az AUR használatát [link].

Vigyázat, csalok!

(#186) chab7 válasza Rimuru (#185) üzenetére


chab7
addikt

Nahát, nem is forrásból kell akkor? Szuper :C (Még nagyon csak ismerkedek a rendszerrel, de majd csak sikerül ezt az AUR-t is "beüzemelnem").
Az E17-ről hallottam már, de még sosem próbáltam. Lehet majd azt is megnézem, ha már mindent belőttem. Egyelőre még hang sincs, meg a net is csak ha konzolból indítom.
Na de nem akarom itt offolni a topicot, mert ezek már nem a Chakra-hoz kapcsolódnak.
Ha van valami ami nem megy a dokumentáció alapján akkor majd az Arch topicban írok ;)

Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

(#187) chab7


chab7
addikt

Most figyelek fel rá, hogy az Arch alatt is csak sem jelez a NM ikonja jelerőt. Csak az alsó pötty aktív - mint mikor 0 a jelszint. Épp Ahogy a Chakra alatt volt, csak ott a legyező inaktív sávjai beolvadtak a panel színébe.
És eszembe jutott, hogy a Fedora-n volt hasonló, a gnome-os NM ikonja szintén üres volt - csak ott lépcsős, nem pedig legyezős. És a legújabb NM csomaggal volt így, az eggyel vissza downgradelt verzióval nem. Meg még egy distro alatt láttam ilyet, már nem is emlékszem melyik.
Szóval ez egy a legfrissebb verziós NM csomag bugja lesz. Remélhetőleg javítják.

Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

(#188) chab7 válasza Rimuru (#185) üzenetére


chab7
addikt

Megpróbáltam feltenni a gwhere-t, de nem sikerül és ugyanazt írja ki, mint annak a user-nek aki írt egy hibát ide alulra.
Pedig ez a program nagyon fontos lenne. Ebben van az összes katalógusom elmentve. Vagy van olyan esetleg KDE-s program ami kezeli a ctg fájlokat?

Ha forrásból próbálom feltenni akkor is ugyanaz, csak épp hosszabban:

[chab7@chab7-arch gwhere-0.2.3]$ make
make all-recursive
make[1]: Entering directory `/home/chab7/aur/gwhere-0.2.3'
Making all in debian
make[2]: Entering directory `/home/chab7/aur/gwhere-0.2.3/debian'
make[2]: Nothing to be done for `all'.
make[2]: Leaving directory `/home/chab7/aur/gwhere-0.2.3/debian'
Making all in slackware
make[2]: Entering directory `/home/chab7/aur/gwhere-0.2.3/slackware'
make[2]: Nothing to be done for `all'.
make[2]: Leaving directory `/home/chab7/aur/gwhere-0.2.3/slackware'
Making all in doc
make[2]: Entering directory `/home/chab7/aur/gwhere-0.2.3/doc'
Making all in license
make[3]: Entering directory `/home/chab7/aur/gwhere-0.2.3/doc/license'
make[3]: Nothing to be done for `all'.
make[3]: Leaving directory `/home/chab7/aur/gwhere-0.2.3/doc/license'
Making all in man
make[3]: Entering directory `/home/chab7/aur/gwhere-0.2.3/doc/man'
make[3]: Nothing to be done for `all'.
make[3]: Leaving directory `/home/chab7/aur/gwhere-0.2.3/doc/man'
make[3]: Entering directory `/home/chab7/aur/gwhere-0.2.3/doc'
make[3]: Nothing to be done for `all-am'.
make[3]: Leaving directory `/home/chab7/aur/gwhere-0.2.3/doc'
make[2]: Leaving directory `/home/chab7/aur/gwhere-0.2.3/doc'
Making all in intl
make[2]: Entering directory `/home/chab7/aur/gwhere-0.2.3/intl'
Makefile:206: *** missing separator. Stop.
make[2]: Leaving directory `/home/chab7/aur/gwhere-0.2.3/intl'
make[1]: *** [all-recursive] Error 1
make[1]: Leaving directory `/home/chab7/aur/gwhere-0.2.3'
make: *** [all-recursive-am] Error 2
[chab7@chab7-arch gwhere-0.2.3]$

[ Szerkesztve ]

Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

(#189) CPT.Pirk válasza chab7 (#188) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

A Tellico progi olyasmi, de hogy tudja-e a te fájlodat, azt nem tudom. Nézd meg, hátha.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#190) chab7 válasza CPT.Pirk (#189) üzenetére


chab7
addikt

Fura módon magát a yaourtot azt fel tudtam tenni a makepkg és pacman -U párossal (sőt még volt valami más függősége is amit sikerült így.)
Aztán a yaourt gwhere parancsra lefutott egy csomó minden de a vége ugyanaz:

==> HIBA: Hiba történt a build()-ben.
Megszakítás...
==> ERROR: Makepkg was unable to build gwhere.
==> Restart building gwhere ? [y/N]

Pedig ez a program nagyon kellene :O
Minden már már frankón megy és szélvész a rendszer.

(Kipróbáltam gyorsan ezt a tellico-t, sajnos nem tudja megnyitni a .ctg-t :( )

[ Szerkesztve ]

Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

(#191) CPT.Pirk válasza chab7 (#190) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Most Arch, vagy Chakra?

Ha az utóbbi, dobj fel egy kérdést a fórumában szerintem. Meg a hálókaris dolgot is megírhatnád nekik, hogy más már ne fusson bele.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#192) chab7 válasza CPT.Pirk (#191) üzenetére


chab7
addikt

Bocsi, a hálókártyás dolgot megírom, csak előbb rendbe akartam vágni a gépet mert napok óta így is csak szanaszét vagyok a sok telepítéstől, guglizástól, olvasástól.
Amúgy már Arch-on vagyok. Ezért is bocsi. Nem offolok itt tovább, átvándorlok az Arch topicba a nyűgömmel. :R

Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

(#193) Brutforsz válasza chab7 (#190) üzenetére


Brutforsz
aktív tag

Megpróbáltam feltenni, ugyanerre az eredményre jutottam.

A következőt javaslom: mivel ezt a programot már egyébként sem fejlesztik 5 éve, ezért érdemes lenne megnézned, hogy a CPT.Pirk által javasolt alkalmazás milyen formátumokat fogad, és egy olyan rendszer alatt, amelyen fut a gwhere, exportálni valamelyikbe (vagy éppen mindegyik elérhetőbe, valamelyik majd csak beválik - a honlapon annyit találtam, hogy számos formátumba képes, konkrétumokat nem), majd visszatérve az új rendszerre importálni a tellicoba, és utána azt használni.

[ Szerkesztve ]

Te sejted, kik vagyunk, mi tudjuk, ki vagy.

(#194) chab7 válasza Brutforsz (#193) üzenetére


chab7
addikt

Na ezt megoldottam, viszont elég csúnya. Valahogy a KDE-hez kellene igazítani.

Megoldás és kép a kinézetről az Arch topicban

(Exportnál amúgy csak CVS Catalog van :( )

[ Szerkesztve ]

Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

(#195) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Egy kis boot gyorsítás:

#nano /etc/init

ott pedig ki lehet kommentelni az utolsó 4 virtuális terminált:
c1:2345:respawn:/sbin/agetty -8 38400 tty1 linux
c2:2345:respawn:/sbin/agetty -8 38400 tty2 linux
#c3:2345:respawn:/sbin/agetty -8 38400 tty3 linux
#c4:2345:respawn:/sbin/agetty -8 38400 tty4 linux
#c5:2345:respawn:/sbin/agetty -8 38400 tty5 linux
#c6:2345:respawn:/sbin/agetty -8 38400 tty6 linux

Aztán meg ha Ext4 partíciót használunk, akkor a
pacman -s e4rat
parancs felrak egy kis progit, ami helyreteszi a fájlokat a bootolásnál.

Nem tudom melyik felelős érte, de eddig volt egy kis vinyó kaparás laptopomon a bootolás után, az megszűnt nálam.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#196) chab7 válasza CPT.Pirk (#195) üzenetére


chab7
addikt

Na ezeket én is megcsináltam. Annyi változással, hogy Arch-on /etc/inittab van. Valóban nem reszel úgy a bejelentkezési hang után - bár az én gépem ugye egy kisebb vas, szóval eleve több ideig tölt.

Apropó, nem tudsz KDE alá valami visszajelző ikont a tálcára ami mutatja a jelenlegi órajelet? (A lényeg a tálcára, mert parancssorba és asztalra tudok, de nekem olyan kellene ami a tálcán mindig látszik).

Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

(#197) CPT.Pirk válasza chab7 (#196) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Itt is inittab van, csak elírtam.

Amúgy a tálcára vannak ilyen plazma cuccok, ott azt hiszem van több féle proci kijelző is. Meg van 1-2 letölthető dolog is.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#198) chab7 válasza CPT.Pirk (#197) üzenetére


chab7
addikt

Sajna én nem találok azok között, ezért is gondoltam ha konkrétan tudsz nevet akkor rákeresnék a csomagra hogy feltegyem.

(A wifis témát megírtam a Chakra fórumba :R )

Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

(#199) CPT.Pirk válasza chab7 (#198) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

A letölthető plazma widgetek között vannak ilyenek, ott nem kerestél?

A Chakrán még dobd be szerintem azt a hibaüzi kimenetet, amit a #163-ban írtál.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#200) Rimuru válasza CPT.Pirk (#195) üzenetére


Rimuru
veterán

Kis bővítés ha nem gond. :)
inittab-ban
a wait értékeket once-ra állítása:
rs:S1:wait:/etc/rc.single -> rs:S1:once:/etc/rc.single
rm:2345:wait:/etc/rc.multi -> rm:2345:once:/etc/rc.multi
rh:06:wait:/etc/rc.shutdown rh -> :06:once:/etc/rc.shutdown
su:S:wait:/sbin/sulogin -p -> su:S:once:/sbin/sulogin -p

Az /etc/mkinitcpio.conf-ban

COMPRESSION="xz" használata

[ Szerkesztve ]

Vigyázat, csalok!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.