Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-30 20:26:58

LOGOUT.hu

A Chakra OS megszűnt, tegnap jött a hivatalos hír. Hogy a jövőben látjuk-e még, azt nem tudni. Szép volt, de nincs tovább. Most a hozzá legközelebbi disztró az a Manjaro KDE...

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------v

ChakraOS - korábban Chakra Project - asztali Linux disztribúcióval kapcsolatos alapvető információk:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#501) CPT.Pirk válasza Shatterstar (#500) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

A boot képernyőnél miért nem mentél rá a nyilakkal a billentyűzeten?

Egyébként mivel a win nem kezel semmit a saját fájlrendszerén kívül, ezért ntfs-es partíciót kell csinálni neki. Pl. a live cd alól meg tudod csinálni. De azt hiszem felkínál lehetőséget a telepítő a másik fájlrendszer törlésére.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#502) Shatterstar válasza CPT.Pirk (#501) üzenetére


Shatterstar
aktív tag

Elvileg végzett a memtest,gyakorlatilag meg passz. A boot képernyőnél ráklikkeltem aztán szépen elkezdte a vizsgálatot,de piros csíkot nem láttam egyet se. Sőt azt írta ki hogy Pass complete,no error device vagy ilyesmi...
Így is majd 1 óráig baszakodott mikor a test 8-nál kiléptem belőle. Remélem normálisan elvégezte a műveletet :U
Win7: Úgy érted a chakra live cd-vel csináljak új partíciót vagy a win7 lemezzel?

Why are you wearing that stupid man suit?

(#503) CPT.Pirk válasza Shatterstar (#502) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Szóval akkor megvolt az opció eddig is? ;]

A pass complete azt jelenti, hogy nem talált hibát. Ez még jobban bonyolítja a kérdést, hogy akkor most mi a rossz. Mikor felraktad a Chakrát, a "nem szabad driverekkel" opcióval indítottad a telepítőt?

Am. már régen használtam Win7 telepítőt, de azt hiszem tudta törölni az ismeretlen partíciót és csinálni bele ntfs-t. De ha nem, Chakra lemezén elindítva a kpartedet bármit megtehetsz a vinyóddal.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#504) Shatterstar válasza CPT.Pirk (#503) üzenetére


Shatterstar
aktív tag

Nem,nem volt meg :N Ma vettem észre először miután újra végigvittem a tegnapi procedúrát! Telepítésnél pedig direkt a nem szabad driverek opciót választottam hála a cikkednek logout-on :D

Szerk: A kpartedban az ext4 partíciót csak simán formázza le vagy töröljem és hozzak létre egy vadiúj partíciót ntfs rendszerrel?

[ Szerkesztve ]

Why are you wearing that stupid man suit?

(#505) CPT.Pirk válasza Shatterstar (#504) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Szerintem mindegy, simán át tudja formázni ntfs-re. Ha nem, akkor meg törlés előbb...

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#506) Rimuru válasza Shatterstar (#502) üzenetére


Rimuru
veterán

Ez a memóriateszt elvileg soha nem végez mert a végtelenségig fut, ha egy óráig nem volt hiba akkor valószínű nincs gond a memóriával.

Vigyázat, csalok!

(#507) Shatterstar válasza Rimuru (#506) üzenetére


Shatterstar
aktív tag

Valami pedig biztosan hibás és ez szerintem a vga lesz. Folyton villog a képernyő és jócskán lefagy ilyenkor a gép. Ez mondjuk nem chakra alatt szokott lenni hanem tipikus win7 betegség. Most is felraktam a win7-et és még nem volt semmi driver a gépen mikor elkezdett rosszalkodni a képernyő fényességének erőssége,felbontás és természetesen az aero téma!

Why are you wearing that stupid man suit?

(#508) Nkboy


Nkboy
senior tag

Jó reggelt!

Hogyan tudom rávenni a Chakra-t, hogy frissítsen KDE 4.9.98-1 -re?
Eddig jutottam :K :

[dekker@x5dc0-laptop ~]$ kde4-config -v
Qt: 4.8.4
KDE Development Platform: 4.9.5
kde4-config: 1.0

Pacman.conf:

[lib32]
Include = /etc/pacman.d/mirrorlist

[core]
Include = /etc/pacman.d/mirrorlist

[platform]
Include = /etc/pacman.d/mirrorlist

[desktop]
Include = /etc/pacman.d/mirrorlist

[apps]
Include = /etc/pacman.d/mirrorlist

#[games]
#Include = /etc/pacman.d/mirrorlist

[testing]
Include = /etc/pacman.d/mirrorlist

#[unstable]
#Include = /etc/pacman.d/mirrorlist

[kde-unstable]
Include = /etc/pacman.d/mirrorlist

Konsole:

[dekker@x5dc0-laptop ~]$ sudo pacman -Syy
Jelszó:
:: A csomagadatbázisok szinkronizálása...
lib32 28,2 KiB 277K/s 00:00 [####################################] 100%
core 52,6 KiB 727K/s 00:00 [####################################] 100%
platform 190,7 KiB 717K/s 00:00 [####################################] 100%
desktop 87,7 KiB 609K/s 00:00 [####################################] 100%
apps 128,1 KiB 485K/s 00:00 [####################################] 100%
testing 24,9 KiB 647K/s 00:00 [####################################] 100%
kde-unstable 86,4 KiB 390K/s 00:00 [####################################] 100%
[dekker@x5dc0-laptop ~]$

[dekker@x5dc0-laptop ~]$ sudo pacman -Syu
:: A csomagadatbázisok szinkronizálása...
a(z) lib32 naprakész
a(z) core naprakész
a(z) platform naprakész
a(z) desktop naprakész
a(z) apps naprakész
a(z) testing naprakész
a(z) kde-unstable naprakész
:: Teljes rendszerfrissítés indítása...
nincs teendő
[dekker@x5dc0-laptop ~]$

A fekete kormánylégzsák a bézs utastérben felér egy őszinte vallomással

(#509) CPT.Pirk válasza Nkboy (#508) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Mit mond a mirror-check parancs?

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#510) Nkboy válasza CPT.Pirk (#509) üzenetére


Nkboy
senior tag

[dekker@x5dc0-laptop ~]$ mirror-check
Checking lib32 core platform desktop apps testing kde-unstable...

[lib32] is synced.
[core] is synced.
[platform] is synced.
[desktop] is synced.
[apps] is synced.
[testing] is synced.
[kde-unstable] is synced.

A fekete kormánylégzsák a bézs utastérben felér egy őszinte vallomással

(#511) CPT.Pirk válasza Nkboy (#510) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

A testing és az unstable repó miért van benne a listában? Azokat le kellene tiltani, a gamest meg engedélyezni.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#512) Nkboy válasza CPT.Pirk (#511) üzenetére


Nkboy
senior tag

A testing azért van benne, mert mintha valami fórumon olvastam volna, hogy kell, a kde-unstable mellé. Lehet csak benéztem. :B
A games meg azért nincs engedélyezve, mert Nekem nem kell. De a helyzet ekkor is változatlan, nem települ a legfrisebb KDE.

[ Szerkesztve ]

A fekete kormánylégzsák a bézs utastérben felér egy őszinte vallomással

(#513) CPT.Pirk válasza Nkboy (#512) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Jah leesett mi van, te az unstabilból szeretnél telepíteni. A testing repót engedélyezni kell, de az unstabilnak kell a sor elején lenni, a többi repó fölött, Abveritas posztja szerint.

A games repót szerintem szintén engedd frissülni, nehogy ez miatt valami galiba legyen.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#514) Nkboy válasza CPT.Pirk (#513) üzenetére


Nkboy
senior tag

Köszönöm!

Már frissít is. :R

Már csak egy gondom van, de megvárom, hogy update után is fennál e.

A fekete kormánylégzsák a bézs utastérben felér egy őszinte vallomással

(#515) CPT.Pirk válasza Nkboy (#514) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Kíváncsi vagyok, hogy mit fogsz tapasztalni az unstabil repóval.

Nekem csak egy dolog hiányzik a nromál repókból, hogy lassan kerül ki a Catalyst csomag a testingből...

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#516) Nkboy válasza CPT.Pirk (#515) üzenetére


Nkboy
senior tag

Végül is csak a KDE az unstabil.

Már csak az a gondom, hogy alapból, úgy indul, hogy néma. Nem a fő hangerő hanem a speaker. Alsamixerben kell feltolnom minden indításkor. Sőt ha bedugom a fülest, átvált, de ha kihúzom vissza már nem. :O De, hogy miért?
Minden rendszernek megvan a maga nyűgje ;]

A fekete kormánylégzsák a bézs utastérben felér egy őszinte vallomással

(#517) CPT.Pirk válasza Nkboy (#516) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Pulseaudio-t használsz a hangkártya kezelésére? Ez nem túl rég lett a telepítés része az alsa helyett.

Ha nem, akkor a pulseaudio és a pulseaudio-alsa csomagot tedd fel, majd indítsd újra. Bár valószínűleg jobb lesz utána, de ez a lépés nem igazán visszacsinálható.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#518) Nkboy válasza CPT.Pirk (#517) üzenetére


Nkboy
senior tag

Fent vannak ezek a csomagok. Nem olyan nagy hiba ez. Megoldást nem tudok. Majd csak rájövök valamikor. :)

A fekete kormánylégzsák a bézs utastérben felér egy őszinte vallomással

(#519) CPT.Pirk válasza Nkboy (#518) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Véletlen nincs HDMI hangeszközöd a gépben? Mert ha igen, sanszos, hogy annak a drivere erőlteti magát. Ezt csinálja Win és Linux alatt is.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#520) Nkboy válasza CPT.Pirk (#519) üzenetére


Nkboy
senior tag

Ez van:

00:1b.0 Audio device: Intel Corporation 5 Series/3400 Series Chipset High Definition Audio (rev 05)

HDMI kimentem az van.

A fekete kormánylégzsák a bézs utastérben felér egy őszinte vallomással

(#521) CPT.Pirk válasza Nkboy (#520) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Intelest nem tudom hogyan viselkedik, azt nem ismerem.

Viszont lehet, hogy csak alapértelmezett eszközsorrendet kellene váltanod. Az aplay -l parancs azt hiszem eszközsorrend szerint listázza ki a hangkártyákat. Oda kellene első eszköznek varázsolnod azt, amit szeretnél.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#522) Nkboy válasza CPT.Pirk (#521) üzenetére


Nkboy
senior tag

E szerint az van elől ami kell.

**** List of PLAYBACK Hardware Devices ****
card 0: MID [HDA Intel MID], device 0: ALC269 Analog [ALC269 Analog]
Subdevices: 1/1
Subdevice #0: subdevice #0
card 0: MID [HDA Intel MID], device 3: HDMI 0 [HDMI 0]
Subdevices: 1/1
Subdevice #0: subdevice #0

A fekete kormánylégzsák a bézs utastérben felér egy őszinte vallomással

(#523) CPT.Pirk válasza Nkboy (#522) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Passz, most jön az idevágó elég hosszú arch wiki cikkely. ;]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#524) Nkboy válasza CPT.Pirk (#523) üzenetére


Nkboy
senior tag

Na, szórakoztam vele egy kicsit, hát, nem sokra jutottam.
asound -ba beírtam, hogy az analóg legyen az elsődleges. Letiltottam a HDMI-t. De semmi akkor is némán indult.

Csak akkor van hang, és csak akkor vált füles és hangszóró között, ha a pulseaudioo nem fut.

Hát ennyi. :)

A fekete kormánylégzsák a bézs utastérben felér egy őszinte vallomással

(#525) gandalf


gandalf
tag

Hali !

Jó ez a chakra !

Azt szeretném kérdezni, hogy a gitorius-on keresztül, hogyan lehet a tárolókat használni a git-el?

köszi előre is :)

Gandalf The Grey

(#526) CPT.Pirk válasza gandalf (#525) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Milyen tárolót szeretnél felvenni?

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#527) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Nagyjából 3 éve vállt önálló disztribúcióvá a Chakra, és kiadták az eléggé megújult, "Benz" telepítőt! [link]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#528) Shatterstar válasza CPT.Pirk (#527) üzenetére


Shatterstar
aktív tag

Nosza egyre patentabb lesz a Chakra design :) Ilyenkor bosszankodok,hogy az aktuális gépemre sajnos nem lehet feltenni...

Why are you wearing that stupid man suit?

(#529) CPT.Pirk válasza Shatterstar (#528) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Igaz egy kicsit több munkát igényel, de jó alternatíva a Manjaro KDE-vel.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#530) Shatterstar válasza CPT.Pirk (#529) üzenetére


Shatterstar
aktív tag

Erre gondolsz? [link]

Why are you wearing that stupid man suit?

(#531) CPT.Pirk válasza Shatterstar (#530) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Igen. Igaz csak karakteres telepítője van amit az Archtól örökölt, de egy elég gyors és kellemes rendszer. A letölthető iso-k közül a KDE-s x86-os kiadást szedd le. Ezt: manjaro-kde-0.8.3-i686.iso

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#532) Shatterstar válasza CPT.Pirk (#531) üzenetére


Shatterstar
aktív tag

Itt is hasonló a telepítés menete mint a chakránál? Újraírható dvd-re is rátehetem?

Why are you wearing that stupid man suit?

(#533) CPT.Pirk válasza Shatterstar (#532) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Tulajdonképpen ugyanazokat a dolgokat állítod be, csak karakteres felületen. Elsőre talán furcsa lesz, de nagyon egyszerű ez is. Nézd meg a guidokat hozzá: [link]

Mehet az újraírhatóra.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#534) Shatterstar válasza CPT.Pirk (#533) üzenetére


Shatterstar
aktív tag

Ahogy elnézem nem is olyan vészes ez a karakteres felület.

Why are you wearing that stupid man suit?

(#535) McSzaby


McSzaby
őstag

Hello!

Nos, felraktam a Chakra zárt driverekkel és máris jobban játsza a HD filmeket, de azért az erősebbekbe még mindig belesérül. vainfo-ra ezt kapom:

libva: VA-API version 0.32.0
Xlib: extension "XFree86-DRI" missing on display ":0".
libva: va_getDriverName() returns 0
libva: Trying to open /usr/lib/dri/fglrx_drv_video.so
libva: va_openDriver() returns -1
vaInitialize failed with error code -1 (unknown libva error),exit

Viszont elég régi Ati drivert rakott fel, ezt hogyan tudom firssíteni?

[ Szerkesztve ]

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#536) McSzaby válasza McSzaby (#535) üzenetére


McSzaby
őstag

Illetve a másik kérdésem az lenne, hogy ami más linuxokon init.d azt itt hogy találom meg? Vagyis az érdekel, hogy hogyan tudok folyamatokat újraindítani. pl.: /etc/init.d/samba(smbd) restart parancs hogy jön ki itt.

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#537) CPT.Pirk válasza McSzaby (#536) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Itt systemd van, ami azért jó, mert sokkal gyorsabb, mint az init.d.

Így lehet elindítani egy szolgáltatást: systemctl enable ntpd.service -ebből valszeg egyértelmű a használata.
A samba-val kapcsolatos arch wiki: [link]

A frissítés pedig sudo pacman -Syu de javaslom olvasd el a logoutos cikkemet a Chakrával kapcsolatban, érdemes.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#538) McSzaby válasza CPT.Pirk (#537) üzenetére


McSzaby
őstag

Igen, ezeket közben teljesen végigolvastam, el is készült a samba, az ssh-val még szívok, mert nem tudom miért nem tudok belépni, de majd rájövök. A frissítéseket lefuttattam, de ennek ellenére nem rakta fel a 13.1-s catalystet. :F

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#539) CPT.Pirk válasza McSzaby (#538) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Melyik verziót tette fel?

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#540) McSzaby válasza CPT.Pirk (#539) üzenetére


McSzaby
őstag

12.1-s elvileg. MAga a disztró 12.2-s Chakra. Még az októberi kiadás.

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#541) CPT.Pirk válasza McSzaby (#540) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Igen? Miért azt a régi verziót tetted fel? Az oldalukon mindig a legfrissebb a letölthető.

Viszont mivel half-rolling disztró a Chakra, a sudo pacman -Syu -val az aktuális állapotra tudod frissíteni. Nyilván tett fel kérdéseket mikor ezt futtattad és azóta már maga a pacman is frissült, meg egyéb dolgok. Ebben az esetben a new rovatban írtakat kellene követni októberig visszamenve.

Most mikori kernelnél vagy? (uname -a parancs kimenetét tedd be)

szerk:
mivel ilyen régi a telepítésed, valszeg azzal kell kezdeni, hogy:
sudo pacman -S pacman

És aztán egy normál frissítést indítani, ha már maga a pacman frissült.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#542) McSzaby válasza CPT.Pirk (#541) üzenetére


McSzaby
őstag

A következőket csináltam:

sudo -s
pacman -S pacman
pacman -Syu

utána felment minden frissítés rendben. Ezek után jöttek a csomagok (mc,transmission,stb..) telepítése és ennyi. Nagyjából ennyi csináltam visszamenőleg. Egyébként azért azt tettem fel, mert mint mondtam csak pendrive-ról tudok telepíteni és amit ajánlottál progi az sem ismerte az újabbakat. Illetve lehet, hogy ennél eggyel újabbat támogatott volna.

uname -a . 3.5.6.-1 - Okt. 8.

Szerk.: Ahogy látom már 3.7.6-nál jár a Chakra. Egyből erre nem tudom valahogy felfrissíteni?

[ Szerkesztve ]

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#543) CPT.Pirk válasza McSzaby (#542) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

A lili-t nem frissítik naponta, ettől független a Chakra akármelyik verzióját ki lehet vele tenni penre, nem érdekes h. hivatalosan nincs a kompatibilitási listában.

Az új Catalysthez a 3.7-es kernel és a megfelelő Xorg kell, úgy hogy még további frissítések kellenek.

Am. ugye ez nem 32 bites Chakra? Mert az már nincs.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#544) McSzaby válasza CPT.Pirk (#543) üzenetére


McSzaby
őstag

64 bites. A frissítéseket hogy tudnám megejteni úgy, hogy a beállításaim,telepített csomagok megmaradjanak?

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#545) CPT.Pirk válasza McSzaby (#544) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Mit ír a további pacman -Syu?

Valamint érdemes lenne megnézni a mirror-check parancs kimenetét. Ezt lehet neked még nem része a rendszernek, akkor pacman -S mirror-check, ez megnézi, hogy a használt repók frissek-e.

Most kicsit eltűnök, majd egy óra múlva leszek megint gép közelben.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#546) McSzaby válasza CPT.Pirk (#545) üzenetére


McSzaby
őstag

Szóval kezdem:

pacman -Syu - Akar frissítéseket végezni, többet el is végzett (kb.400 mb-t). Miután az utolsó csomagokhoz érkezne azt írja, hogy az until-linux és az eject csomag ütközik egymással és feloldhatatlan az ütközés. Illetve egy csomó programot le akar cserélni. mysql-t mariara (ami nem is baj), illetve főként a printer csomagokat, amelyeknek igazából sok hasznát nem látom. acpi call-t le akarja cserélni core/acpi callra, cacka-gtk-configot kde/desktop-configra, mysql-maria, phython-t (remélem jól írtam) le akarja cserélni a phyton2-re illetve nagyjából ennyi.pacman -Syu végén ezt kapom lényegében:

Teljes telepített méret: 2996,07 MiB
Tiszta frissítési méret: 369,49 MiB

Kezdődhet a telepítés? [I/n] i
(382/382) csomagok integritásának ellenőrzése [######################] 100%
(382/382) csomagfájlok betöltése [######################] 100%
(382/382) fájlütközések vizsgálata [######################] 100%
hiba: nem sikerült végrehajtani a tranzakciót (ütköző fájlok)
systemd: /etc/systemd/system/getty.target.wants/getty@tty1.service létezik a fájlrendszerben
talloc: /usr/lib/libtalloc.so.1 létezik a fájlrendszerben
talloc: /usr/lib/libtalloc.so.2 létezik a fájlrendszerben
Hibák léptek fel, nem frissült csomag.

mirror-check azt kapom lib32,games,aps,stb. szinkronizálva. Szép zölddel írja ki mindet. :)

[ Szerkesztve ]

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#547) CPT.Pirk válasza McSzaby (#546) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

A helyzet az, hogy el vagy maradva a szükséges lépésekkel, amik a "news" rovatban vannak.

Kezdjük:
sudo pacman -S pacman-helpme
Ez el fogja mondani, hogy mit kell csinálni a talloc-al, a következő -Syu esetén.

Második parancs:
sudo pacman -S systemd --force

Ezután mehet a normál frissítés -Syu -val, a lecserélési kérésekre mindre nyomj igent. Egyébként jó, hogy nem október előtti iso-t tettél fel, mert akkor még a teljes init -> systemd váltás is előtted állna.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#548) McSzaby válasza CPT.Pirk (#547) üzenetére


McSzaby
őstag

Megcsináltam a lépéseket eddig. Ezt kaptam ki most utolsó sorban:

Kezdődhet a telepítés? [I/n] i
(381/381) csomagok integritásának ellenőrzése [######################] 100%
(381/381) csomagfájlok betöltése [######################] 100%
(381/381) fájlütközések vizsgálata [######################] 100%
hiba: nem sikerült végrehajtani a tranzakciót (ütköző fájlok)
talloc: /usr/lib/libtalloc.so.1 létezik a fájlrendszerben
talloc: /usr/lib/libtalloc.so.2 létezik a fájlrendszerben
Hibák léptek fel, nem frissült csomag.

[ Szerkesztve ]

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#549) CPT.Pirk válasza McSzaby (#548) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

A tallochoz tartozó symlinkek miatt. Iktasd ezt be:

sudo pacman -S talloc --force

Aztán mehet a frissítés.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#550) McSzaby válasza CPT.Pirk (#549) üzenetére


McSzaby
őstag

Done. Mindenre naprakészt ír, minden oké eddig. Illetve még mindig csak 3.5.6-s verzió van.

Bocs, kellett neki még egy reboot! :R Minden oké, köszönöm a segítséget, igazán hálás vagyok! :R

[ Szerkesztve ]

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.