Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-30 20:26:58

LOGOUT.hu

A Chakra OS megszűnt, tegnap jött a hivatalos hír. Hogy a jövőben látjuk-e még, azt nem tudni. Szép volt, de nincs tovább. Most a hozzá legközelebbi disztró az a Manjaro KDE...

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------v

ChakraOS - korábban Chakra Project - asztali Linux disztribúcióval kapcsolatos alapvető információk:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2851) ubyegon2 válasza CPT.Pirk (#2850) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Azért van kikommentelve, hogy ne mindenki a fő szervert terhelje.

Értem és nem gonoszkodom most. ;] Köszi az infót.
Nem volt bajom a frissítéssel, csak rémlett, hogy valami programot innen linkeltél, amiatt kérdeztem.

(#2852) cigam válasza CPT.Pirk (#2848) üzenetére


cigam
félisten

falkon-ra nincs válasz, a qupzilla-t ismeri
A források listájában 3 szerver van felsorolva.
cat /etc/pacman.d/mirrorlist
# mirrorlist generated by rankmirrors during chakra installation
# the original file was saved to /etc/pacman.d/mirrorlist.pacsave

Server = http://mirror.dacentec.com/chakra/$repo/x86_64
Server = https://rsync.chakralinux.org/packages/$repo/x86_64
Server = http://elgrande74.net/chakra/packages/$repo/x86_64

Közte van a központi szerver is. Akkor mi nem stimmol?

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#2853) CPT.Pirk válasza cigam (#2852) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ahogy gondoltam. Olyan szerverről frissítettél, amit már kivettek a Chakra mirrorjai közül mióta az az iso kint van, de ettől még interneten elérhető a szerver az utolsó szinkronizált állapotában...

Jelenleg ezek a repók aktívak: https://www.chakralinux.org/?mirrorstatus

Jeleztem nekik a problémát. Addig is a Server = http://mirror.dacentec.com/chakra/$repo/x86_64 sort kommenteld ki, majd csinálj egy frissítést.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#2854) cigam válasza CPT.Pirk (#2853) üzenetére


cigam
félisten

Beröffent! Egy csomó mindent lecserélt, többek közt a qupzilla-t falkonra. Köszi a segítséget!

Nem lehetne módosítani? Ne csak az első működőt nézze meg, hanem a többit is, és a legfrissebb listát használó szervert nyaggassa (ha több egyforma dátumú van akkor értelemszerűen a lista sorrendjének megfelelően válassza ki melyik szervert választja)

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#2855) cigam válasza cigam (#2854) üzenetére


cigam
félisten

Azért ez durva lett:

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#2856) CPT.Pirk válasza cigam (#2855) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Van egy bug ami néhány embernél nem frissíti az initramfs-t a kernel frissítésnél és így régi systemd-vel akar indulni az új kernel.

Kicsit szívás, de live disztró alól meg tudod oldani. Kövesd a kezdő Linuxos topicban a chroot-os leírásomat, majd ha beléptél chroot-olt környezetbe, akkor onnan ki tudod adni az mkinitcpio -p linux parancsot, az megoldja.

Per pillanat nem tudják mi a hiba oka, nem jelentkezik mindenkinél.

2854: jó kérdés, ennyire nem ismerem a mirror kezelés rendszerét. A pacman szerintem fel van készítve ilyesmire, a gond az, hogy maga a repó amire felment, az teljesen hitelesnek nézett ki.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#2857) cigam válasza CPT.Pirk (#2856) üzenetére


cigam
félisten

Nem szeretem az ilyen vakrepüléseket, de sikerült. Pontosabban már elindul, de rögtön a boot elején kapok egy piros FAILED sort: Failedd to start Load Kernel Modules
A sudo systemctl status systemd-modules-load.service kimenete:

● systemd-modules-load.service - Load Kernel Modules
Loaded: loaded (/usr/lib/systemd/system/systemd-modules-load.service; static; vendor>
Active: failed (Result: exit-code) since Sun 2019-02-17 14:28:01 CET; 3min 40s ago
Docs: man:systemd-modules-load.service(8)
man:modules-load.d(5)
Process: 213 ExecStart=/usr/lib/systemd/systemd-modules-load (code=exited, status=1/F>
Main PID: 213 (code=exited, status=1/FAILURE)

Warning: Journal has been rotated since unit was started. Log output is incomplete or u>
lines 1-9/9 (END)...skipping...
● systemd-modules-load.service - Load Kernel Modules
Loaded: loaded (/usr/lib/systemd/system/systemd-modules-load.service; static; vendor preset: disabled)
Active: failed (Result: exit-code) since Sun 2019-02-17 14:28:01 CET; 3min 40s ago
Docs: man:systemd-modules-load.service(8)
man:modules-load.d(5)
Process: 213 ExecStart=/usr/lib/systemd/systemd-modules-load (code=exited, status=1/FAILURE)
Main PID: 213 (code=exited, status=1/FAILURE)

Warning: Journal has been rotated since unit was started. Log output is incomplete or unavailable.

Erre is van tipped?

Egyre szimpatikusabb a debian ;]

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#2858) ubyegon2 válasza cigam (#2857) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Ennyi változtatást követően már nem érdemes a régi kiadással kinlódni. Ha super valamit akarsz kipróbálni, miért nem rakod fel az RC3-at?

(#2859) cigam válasza ubyegon2 (#2858) üzenetére


cigam
félisten

A super valami az lenne, ha az official kiadást letöltve működne a frissítés, és nem kéne a forráslistát szerkeszteni a chroot-al játszani, meg kitudja mi kell még ahhoz ,hogy hibátlanul működjön. Nem mondom, tamagocsinak remek, de engem nem győzött meg arról, hogy ezt akarom nap mint nap.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#2860) ubyegon2 válasza cigam (#2859) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

de engem nem győzött meg arról, hogy ezt akarom nap mint nap.

Engem sem az, hogy rakjam fel a régi kiadást, miután olvastam, milyen és mennyi változás történt a rendszer alapjaiban. Mondjuk én időnként követtem az új kiadás dolgait. Rolling rendszerű disztróknál nem túl szerencsés sok éves kiadást felrakni, ha van újabb(még halfrollingra is igaz ez), főleg ha ilyen változások vannak. Te már csak azért is a régit raktad fel, holott olvastad az új kiadásról szóló hozzászólásokat....... :U

no offense

[ Szerkesztve ]

(#2861) Pista0001 válasza CPT.Pirk (#2853) üzenetére


Pista0001
addikt

Dettó ugyanaz volt nálam is. Fura is volt, hogy egy ideje nem volt mit frissíteni, miközben úgy rémlik, a másik gépen frissített valamit egyik alkalommal... Ránézek majd arra is. Most megy a frissítés ezen a gépen, meglátjuk... :)

(#2862) CPT.Pirk válasza cigam (#2859) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Nem mindennapos dolog, ez a kernel initramfs gubanc elég ritka volt ahhoz, hogy átcsússzon rajtunk tesztereken. Nekem itthon 3 Chakra telepítésem van, egyiken sem jött elő.

A modul error meg csak annyi, hogy le kell cserélni két csomagot. Az okot pontosan nem tudom, ezt is jeleztem nekik.
Egyszerűen csak tedd fel ezt a két csomagot: acpi_call-dkms vhba-module-dkms, ezek lecserélik a meglévő, nem dkms verziókat és az error megszűnik.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#2863) cigam válasza ubyegon2 (#2860) üzenetére


cigam
félisten

Az RC3 is régi lesz idővel. Majd akkor is telepítsek mindent újra, mert annyi a változás? Ha pedig már nem javasolt a használata, miért van kint az oldalon? A régi már nem jó az új még nincs kész. :N

---

Csak a vhba-module-dkms-t tudtam feltenni, az acpi-t nem ismeri, de eltunt a boot-kor látott FAILED a problémás szervíz rendben elindul. Még1x köszi!

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#2864) CPT.Pirk válasza cigam (#2863) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Hamarosan frissül a weboldaluk, már kint lesz rajta, hogy mit kell csinálni a mirror kérdésben a jelenlegi iso-val.
Úgy külön nem volt kiemelve, mert a community oldalon vagy 8 topicban került elő a dolog. - na nem mintha ettől közismert lett volna.

szerk: mert elírtam a csomag nevét. Helyesen: acpi_call-dkms

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#2865) cigam válasza CPT.Pirk (#2864) üzenetére


cigam
félisten

Igen, így már megtalálta. :R

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#2866) CPT.Pirk válasza ubyegon2 (#2839) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

A KDE saját, beépített im progiját próbáltad? Így ránézésre ismer mindenféle protokollt.

cigam: megy ez! :)

Pista0001: biztos ami biztos, ha még nem futottál bele cigam problémájába és még nem frissítettél, akkor a -Syu után add ki az mkinitcpio -p linux parancsot!

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#2867) ubyegon2 válasza cigam (#2863) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Az RC3 is régi lesz idővel. Majd akkor is telepítsek mindent újra, mert annyi a változás?

Így pontosan. Mondjuk én meg az új kiadást azért fogom frissíteni folyamatosan, így kicsit másabb lesz a helyzet reményeim szerint.....

Ennél jóval nagyobb disztróknál még cifrább galibák is előfordulnak időnként. ;]

'Fritz' kiadást nincs kedved kipróbálni? ;)

[ Szerkesztve ]

(#2868) ubyegon2 válasza CPT.Pirk (#2866) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Láttam valami üzenetküldő programot, de nem néztem rá. Ha hasonlóan integrálható ebben is a Messenger, akkor jó lehet ez is gyakorlatilag a Messengerfordesktop, Caprine, Franz, bármelyiket használtam is eddig, tök mindegy volt. Köszi, megnézem ezt is! ;] Ha már beépített klienskezelő, akkor csak nem lesz vele hasonló gond, mint a többivel.

(#2869) CPT.Pirk válasza ubyegon2 (#2868) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Áhh, sokmindent tud, de FB messengert azt nem. :)

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#2870) ubyegon2 válasza CPT.Pirk (#2869) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

OK, már tetszik! :D A baj csak az, hogy azon kommunikálok.....

(#2871) Pista0001 válasza CPT.Pirk (#2866) üzenetére


Pista0001
addikt

Lefutott a -Syu, még nem indítottam újra a gépet, ez a kimenet, merjem újraindítani? :)

Közben elindítottam egy -Syu-t a másik gépen is, azon nem volt mirror probléma, pedig azon is alkalomszerűen frissitett Goedel (jól írtam?) Telepítés van. Ez a gép, amin volt vele gond nemrég lett újratelepítve, utana lement egy -Syu, utána jött ki valamelyik RC. Lehetett valami frissítés, ami változtatta a mirrorlistet, és az a másikra pont befutott, erre meg nem?

Szerk.: Lefutott a másikon is, a mkinitcpio kimenete ugyanaz

[ Szerkesztve ]

(#2872) cigam válasza Pista0001 (#2871) üzenetére


cigam
félisten

Nem sudo-val kéne futtatni az mkinitcpio-t?
Mivel nem emelt jogosultsággal fut, ezért nem is tud írni a /boot könyvtárba.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#2873) Pista0001 válasza cigam (#2872) üzenetére


Pista0001
addikt

Nem t'om, mindjárt megmondja a Kapitány, ha minden igaz. :) A másik gépet azóta újraindítottam, nem volt gond.

(#2874) CPT.Pirk válasza cigam (#2872) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ilyen dolgok elé mindig kell sudo. :)

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#2875) cigam


cigam
félisten

A szokottnál nagyobb hangon tekert a venti, és a rendszermonitor szerint is eléggé ki van maxolva.

Ennek a proginak 1 magot kéne csak leterhelni (distributed.net kliens), de eléggé "fibrilál". Ez a spéci ütemező miatt ilyen, vagy valami más baja is van?
Más distro-kon jól láthatóan csak egy magot használ.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#2876) cigam válasza cigam (#2875) üzenetére


cigam
félisten

Oké Gnome, de Debian alatt pl ilyen:

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#2877) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

https://community.chakralinux.org/t/screenshots/31

Chakra screenshot thread.

cigam: én úgy látom, hogy nem egyszálas a progi, de be lehet korlátozni.

Performance related options:
-c [prj <n>]
core number (run -config for a list of valid core numbers)
project name 'prj' defaults to RC5
-numcpu <n>
run <n> threads/run on <n> cpus. 0 forces single-threading.
-priority <0-9>
scheduling priority from 0 (lowest/idle) to 9 (normal/user)

http://manpages.ubuntu.com/manpages/trusty/man1/distributed-net.1.html

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#2878) cigam válasza CPT.Pirk (#2877) üzenetére


cigam
félisten

Pedig úgy van beállítva (más distriben, sőt Windows-on ugyanabból a könyvtárból futtatom. Nem kell telepíteni, csak egy helyre másolni a klienst, a konfigfájlt, és akár Windows-t, akár linux-ot futtatok, ez mindíg futhat az én beállításaimmal, az aktuálisan bepufferelt csomagokkal. a live debian-on készült fotó is úgy készült, hogy terminálban elindítottam a külső merevlemezen tárolt mappából.)
Core Selection: -1 (Auto Select)
Number of crunchers to run simultaneously: 1 (Több procis rendszereken mennyi magot használhat)
Priority leve: 0 (legalacsonyabb, idle)

Eddig a fenti beállításokkal csak 1 magot használt (a kettőből). Most megnéztem top-al is, és ott látszik, hogy csak 1 magot használ, pár másodpercenként felpörög a másik mag is:
[kép]
Persze lehet olyan pillanatot fogtam ki, ahol még/már nem látszik a bűnös.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#2879) CPT.Pirk válasza cigam (#2878) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Nem tudom mit látsz, én arra saccolok, hogy az ütemező átdob feladatokat a másik magra, látva h. dolgozik az egyik.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#2880) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

A korábban emlegetett "rankmirrors" a pacman-contrib csomag része. Az új iso-ba már benne lesz.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#2881) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Kiadták a Hawking RC4-et: https://community.chakralinux.org/t/chakra-2019-03-hawking-rc4-released/8318

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#2882) Pista0001


Pista0001
addikt

Segítség! Ki akartam próbálni a biztonsági mentêst, első körben csak a merevlemezen belül. Arra viszont nem gondoltam, hogy mi lesz, ha nincs elég hely. Mentségemre legyen, a programozók se nagyon. Szóval betelt a merevlemez. Innentől a rendszerbeállítások sem nyílt meg, újraindítás után pedig nem indul sehogy, recovery módban sem. A telepítőről a live indul, de nem tudom, mit kellene törölnöm, ehhez kérek segítséget. Nem találom, a megkezdett biztonsági mentês anyagát, hogy le tudjam törölni.

(#2883) CPT.Pirk válasza Pista0001 (#2882) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

/var/cache/pacman/pkg tartalmát
/tmp tartalmát

Így kapásból ezeket biztos. Azt nem tudom, hogy a KUP hová kezdte el a mentést csinálni.

*szerk:
meg még a felhasználóneved alatt is van egy .cache mappa, ha a fentiek nem lennének elegek akkor még esetleg annak a tartalmát is lehet törölni, azt szerintem utána újra létrehozza.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#2884) Pista0001 válasza CPT.Pirk (#2883) üzenetére


Pista0001
addikt

Köszi. A felhasználói könvtárban a cache hozott majd' fél gigát, a /tmp üres volt, a pacmanost meg nem engedte törölni, pedig az meg kb 5 giga. Na mindegy, elindult. :)

(#2885) CPT.Pirk válasza Pista0001 (#2884) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

sudo pacman -Scc, majd i és n. :)

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#2886) Pista0001 válasza CPT.Pirk (#2885) üzenetére


Pista0001
addikt

Eh, erre nem is gondoltam, pedig annó átnêztem mi mindent lehet műveltetni a pacmannal :D Nem használom napi szinten :) De jól sejtem, hogy ha a live rendszerben adtam volna ki, akkor nem működött volna? Vagy akkor is leírtja a telepített rendszerre letöltött file-okat?

[ Szerkesztve ]

(#2887) CPT.Pirk válasza Pista0001 (#2886) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Nem ment volna, live rendszer alól be kellett volna lépned chroot-tal és ott tudtad volna kiadni. Nem bonyolult, a kezdő Linuxos topic összefoglalójában megtalálod hogy kell chrootolni, néha nagyon hasznos.

A másik lehetőség, hogy máshogy mountolod fel live alól a dolgokat, de inkább a chroot-os megoldást javaslom.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#2888) Pista0001 válasza CPT.Pirk (#2887) üzenetére


Pista0001
addikt

Oh, köszi, átnézem.

(#2889) cigam válasza CPT.Pirk (#2881) üzenetére


cigam
félisten

Kipróbáltam a live verzót. Sajna ugyanúgy reagál a dnetc-re. Összezavarja, mint a régi kiadást. Pedig szimpatikus csinos rendszer. Valaki futtat rajt BOINC klienst? Azoknál is jelentkezik ez a furcsaság?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#2890) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Kezdenek helyreállni a dolgok a fejlesztőknél. Megoldották a clang, llvm és társainak új verzióra fordítását, így már frissíteni tudták a mesa-t is a legújabb verzióra, nemsokára új kernel is érkezik.

Még egy-két extra fejlesztés is várható amiről majd írok, ha aktuális lesz, így előre annyit, hogy most először tudtam probléma nélkül Shadow of the Tomb Raider játékot játszani Chakra alatt, a Steam (steamplay - proton 4.11) segítségével. Ráadásul akadás nélkül, magas FPS-el.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#2891) azozo válasza CPT.Pirk (#2890) üzenetére


azozo
senior tag

Jó hallani:)

(#2892) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Kikerült egy friss iso a testingbe: [link]

Ez még nem hivatalos teszt iso, kipróbálásra rakták fel.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#2893) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Valamin ami még nekem sem egyértelmű, nagyon dolgoznak a srácok. Amit eddig leszűrtem, az alapján elképzelhető, hogy a CCR-t kicserélik az Arch AUR-jére. És még lehet mást is. Hmm.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#2894) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Kb. 10 évet húzott le a Chakra a legelső ThinkPademen, amiben még Centrino2-es proci volt. Még most is menne dacára annak, hogy szerintem bármelyik nap megszűnhet a disztró, csak a Firefoxnak előjött egy összeomlásos bugja az indulások felénél, amivel nem tudtam mit kezdeni, így végül került Linux Mint a gépre.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#2895) ztsoft válasza CPT.Pirk (#2894) üzenetére


ztsoft
őstag

Most visszakeresve jöttem csak rá, hogy már több, mint 6 éve használtam a Chakra-t, 7 hónap után áttértem az Arch-ra. Még így is kár érte, az elején tetszett a hozzáállásuk.

Nálam jól működik a Firefox Arch alatt Plasma 5-ön, még a régi gépen is Xfce4 alatt (szintén Arch, Intel T7200 proci).

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#2896) CPT.Pirk válasza ztsoft (#2895) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Végül is nem jöttem rá, hogy mi volt az FF baja, még resetet is csináltam benne. 2-3 alkalommal elindult simán aztán egyszer nem, de a crash ablakban ha nyomtam egy resetet akkor meg beindult. :F
A testingből felraktam frissebb FF-et, de az sem lett jó.

Egy másik laptopomon még fent van a Chakra, ott sosem volt baja az FF-nek, ahogy más disztrón se. Betudom valami FF bugnak.

A fő gépemen én Manjarora váltottam, majdnem ugyanaz csak van mögötte support. Chakránál már kb. 2 éve emberhiány van, de valamiért véletlenül se toboroznak új arcokat és éppen csak stagnálnak... Próbáltam rávenni a fejlesztőit, hogy toborozzanak, benne vagyok a riot-os dev csatornában is, de még nem jártam sikerrel.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#2897) ztsoft válasza CPT.Pirk (#2896) üzenetére


ztsoft
őstag

Sajnos az ilyen disztribúciók nehéz helyzetben vannak (csak egyfajta ablakkezelő, különválás az anya rendszertől), csak egy szűk réteg használja, ami kihat a fejlesztők lelkesedésére, aktivitására. Rengeteg munka kevés emberre nem egy jó terv az életben maradáshoz.

Remélem sikerül nekik megoldani, drukkolok nekik. Már csak azért is, mert a Chakra szeretete meg velem a KDE-t, azóta is ezt használom. Előtte a Unity-t használtam, de az ment a levesbe.

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#2898) Pista0001


Pista0001
addikt

Sziasztok, remélem, olvassa még valaki...

Van nekem egy laptopom, benne egy dvd és egy 240-es ssd. A laptopot nem használom az ssd-t viszont szeretném, viszont vannak rajta dolgok, amiket szeretnék megtartani (egy nem induló chakra, mellette sok adattal, és innen még szeretnem valahogy 2 böngésző könyvjelzőit kinyerni, valamint egy induló chakra, grubban mindkettő ott van).

Van nekem 2 használaton kívüli 250-es 3,5 colos merevlemezem. Kitaláltam, hogy mindkettőre leklónozom, így lesz 2 másolat is, az ssd-t nyugodtan használhatom másra. Windowsos laptopra usb csatlakoztattam az ssd-t és az egyik majd a másik hdd-t, és Aomei Backupperrel elkészítettem a klónokat. A szoftvert használtam már korábban, ugyanígy klónoztam már Windowsos ssd-t, azzal nem volt gond.

Értelemszerűen ezzel viszont igen. Az eredeti laptoppal azonos generációjú asztali gép az ssd-vel indul, a klónokkal viszont nem, boot médiát követel. Ami viszont vicces, hogy ha az ssd-t és az egyik klónt egyszerre csatlakoztatom a géphez, akkor is elindul... Az ssd-ről a grub, ami nem az ssd-ről indítja aztán az oprendszert, hanem a hdd-ről a klónozottat, akármilyen sorrendben is vannak. Akár az ssd az sda, a hdd az sdb, akár fordítva, ha mindkettő csatlakoztatva van, csak a grub megy az ssd-ről, az oprendszer a hdd-ről indul. Ha csak az ssd van csatlakoztatva, akkor arról megy rendesen.

A nagy kérdés, hogy ez miért van így?

A kis kérdés, hogy elég lehet-e egy grub reinstall a hdd-n?

Köszi :)

Szerk.: A telepítőből a "Boot from Hard Disk" opcióval sem indul

[ Szerkesztve ]

(#2899) CPT.Pirk válasza Pista0001 (#2898) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

A klónnál bele kell nyúlni az /etc/fstab fájlba, és ott a root partíció UUID-jét át kell írni az újra. Az UUID pont azért van, hogy mindegy legyen mit hová dugsz, megtalálja az eszközt. :)

Én egyébként átmentem Manjaro KDE-re mert nem láttam reményt a Chakránál. Oké, mindenkinek sok a dolga meg tudomisén, de semmi érdemi kommunikációt nem folytattak az iránt, hogy mi várható.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#2900) Pista0001 válasza CPT.Pirk (#2899) üzenetére


Pista0001
addikt

Köszi Kapitány. :)

Napi használatra 1 gépet már én is átállítottam Manjaro KDE-re, nagyon elégedett vagyok vele. Még egy gépen használok Chakrát, az stabilan működik. Ezekkel a klónokkal csak adatmentés a cél, ahhoz meg egyszerűbb, ha indítható.

Arra van ötleted, hogy ha az ssd valamelyik klónnal együtt van a gépre kötve, az ssd-ről bootolva miért nem az ssd-ről tölti be a rendszert, hanem a hdd-ről?

[ Szerkesztve ]

(#2901) CPT.Pirk válasza Pista0001 (#2900) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Jó kérdés. Nem ugyanaz van a probléma ott is az fstab-bal?

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#2902) Pista0001 válasza CPT.Pirk (#2901) üzenetére


Pista0001
addikt

Az biztos, hogy a klón partíció megegyezik az eredetivel, tehát az fstab is ugyanaz kell legyen. Azért csak fura, hogy a grub nem ugyanarról a meghajtóról indítja, hanem a másikról. Abban az esetben is, ha felcserélem a két meghajtót (ebben az esetben a jelzésük is változik).

(#2903) Pista0001


Pista0001
addikt

Na meg egy kérdés... Pendrive-ról indítottam live rendszert, onnan chrootoltam azt, ami nem akar indulni (#2724-től a sztori itt a topikban), futtattam pacman -Syu-t, le is ment a frissítés, továbbra sem indul. Most már tényleg csak a könyvjelzőket szeretném menteni, szóval a kérdés az, hogy a chroot után hogy tudnám felhasználóként futtatni a böngészőt, hogy exportáljam a könyvjelzőket?

(#2904) anorche1 válasza Pista0001 (#2903) üzenetére


anorche1
őstag

Szerintem chroot sem kellene, csak egyszeruen lementened a home konyvtaradbol a bongeszo profilod.
Abbol meg akar kezzel is kimasolhatod a konyvjelzoket, vagy egy mukodo rendszer ala bemasolod, elinditod, es exportalod.

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#2905) CPT.Pirk válasza anorche1 (#2904) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Utána pedig beállítani a sync-et és akkor többet nincs ilyen gond. :)

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.