Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-30 20:26:58

LOGOUT.hu

A Chakra OS megszűnt, tegnap jött a hivatalos hír. Hogy a jövőben látjuk-e még, azt nem tudni. Szép volt, de nincs tovább. Most a hozzá legközelebbi disztró az a Manjaro KDE...

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------v

ChakraOS - korábban Chakra Project - asztali Linux disztribúcióval kapcsolatos alapvető információk:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

A Firefox magyarítására valaki tud megoldást? A hunspell kieg. telepítésével a magyar helyesírás ellenőrző megvan, meg tudok angolul is, de azért jobb lenne, ha magyar lenne a róka teljesen.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#52) Brutforsz válasza CPT.Pirk (#51) üzenetére


Brutforsz
aktív tag

Sima Archnál a firefox-i18n-hu csomagot kell feltenni, valószínűleg itt is jó lesz.

Te sejted, kik vagyunk, mi tudjuk, ki vagy.

(#53) CPT.Pirk válasza Brutforsz (#52) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Itt a bundle telepítő teszi fel a rókát, a csomagkezelőben nincs semmi ffox csomag. Próbáljam meg feltenni az arch-os csomagot?

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#54) Brutforsz válasza CPT.Pirk (#53) üzenetére


Brutforsz
aktív tag

Szerintem talán az lenne a legegyszerűbb, ha letöltenéd az archos csomagot (vagy a chakrás leírásban szereplő linket követve a nyelvi fájlt), kibontanád, és a nyelvi csomagot jelentő egyetlen állományt (langpack-hu@firefox.mozilla.org.xpi, ami egyébként valójában egy zip-fájl, de ez most nem érdekes), bemásolnád a usr/lib/firefox/extensions könyvtárba.
A Firefox újraindítását követően - ha nem lenne még magyar - a Kiegészítőkezelő > Nyelvek oldalon tudsz váltani.

A hivatalos megoldást is megkerestem, de azt minden felhasználónál külön el kell játszani.

Te sejted, kik vagyunk, mi tudjuk, ki vagy.

(#55) Brutforsz válasza Brutforsz (#54) üzenetére


Brutforsz
aktív tag

Még annyi kiegészítés, hogy ha a másolós módszert választod és közvetlenül a Mozillától töltöd le a cuccot, akkor a hu.xpi-t nevezd át langpack-hu@firefox.mozilla.org.xpi-re, mert csak akkor fog működni.

[ Szerkesztve ]

Te sejted, kik vagyunk, mi tudjuk, ki vagy.

(#56) Brutforsz válasza Brutforsz (#55) üzenetére


Brutforsz
aktív tag

Végiggondoltam, és arra a következtetésre jutottam, hogy csak a hivatalos módszer fog hosszú távon jól működni, mert amikor a Firefox verziót lép, nem lesz automatizmus, ami a nyelvi fájlt is frissítené, azt mindig kézzel kellene megtenni, viszont ha mezei kiterjesztésként települ, akkor a böngésző majd intézni fogja a dolgot.

Te sejted, kik vagyunk, mi tudjuk, ki vagy.

(#57) CPT.Pirk válasza Brutforsz (#54) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Oh thx!

A hivatalos leírás simán ment.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#58) #16820480


#16820480
törölt tag

felkeltette az érdeklődésemet ez a kiadás, csak még olyan dolgok felől szeretnék tájékozódni, hogy miként lehet feltenni rá külsős programokat. a bundle csomagokat néztem, de ott azért nem olyan iszonyat nagy a választék. olyasmi lenne jó például, mint a handbrake videókonvertáláshoz. valaki használ ilyesmit?

(#59) CPT.Pirk válasza #16820480 (#58) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Még winen használtam, de nem volt egy túl jó progi. A csomagkezelőből telepítheted, ikonja a bundle manageré alatt van, CLI-s verzióban létezik.

Esetleg az ffmpeg-et javaslom, az is parancssoros, de szerintem jóval többet tud.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#60) #16820480 válasza CPT.Pirk (#59) üzenetére


#16820480
törölt tag

még régebben avidemux-ot hazsnáltam, de annál sokszor előfordult, hogy a konvertált anyagnak nem volt jó a hangja, vagy valami egyéb hasonló gond. illetve sok olyan beállítás van, amiben el lehet veszni, ha nem ért a videókódoláshoz az ember. a handbrake nekem azért jön be, mert egyszerű, és könnyen lehet vele feliratot tenni videókra, meg audio gain-t beállítani.
megnézem majd az ffmpeg-et is, bár kicsit lusta vagyok parancssorból használni :B ritkán kell, elfelejtem mindig a kapcsolókat...

(#61) CPT.Pirk válasza #16820480 (#60) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Jah, bár avidemuxtól is igyekeztem távol maradni, én VirtualDubot szoktam használni, meg pár egzotikus videó, mint pl. a fényképezőm felvételének feldolgozhatóvá tételére a rad video toolst, mert semmi más konverter nem eszi meg azokat a videókat. Ott csak az a baj, hogy a 2008-as az utolsó vfw-s x264 codec, így csak azt lehet használni hozzá...

Majd rá kellene szoknom az ffmpeg használatára, valószínűleg meg tudja csinálni a leírtakat. Apám szerzett egy Ipod4-est, arra a videókat ffmpeggel csinálom, mert az a jószág elé finnyás egy szerkezet. (köszi apple) Igaz oda is kb. 4 sor a parancs, de szerencsére csak egyszer kellett gugliban kikeresni, meg kicsit módosítani rajta.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#62) #16820480 válasza CPT.Pirk (#61) üzenetére


#16820480
törölt tag

avidemuxban volt ilyen ipod meg psp reset a videóknál, azért használtam, de manapság már tableten bármit lejátszok, oda nem is szoktam konvertálni, csak akkor, ha mondjuk valami elvetemült fájlformátumban jutok hozzá dolgokhoz, vagy esetleg feliratot akarok rátenni (mobilon még nem annyira jó az srt támogatás).

egyébként Chakra alatt csak KDE-s dolgok elérhetőek alapból, és a gtk+-os programokhoz kellenek ezek a bundle csomagok, vagy hogy van ez? nem egészen sikerült első olvasásra átérezni a bundle rendszer lényegét... vagy ezek csak ilyen telepítő csomagok, mint mondjuk a deb meg rpm?

(#63) CPT.Pirk válasza #16820480 (#62) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

A bundle rendszer csak annyi, hogy az ott lévő programokat root jelszó nélkül tudod telepíteni / eltávolítani és frissíteni. Az ottani programok ezért nem is fellelhetőek a csomagkezelőben. /home/.cinstall alatt lehet fellelni a bundle-el telepített progikat.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#64) #16820480 válasza CPT.Pirk (#63) üzenetére


#16820480
törölt tag

ja, értem. viszont akkor azt nem értem, hogy miért ezek a programok kerültek bele a bundle rendszerbe? mondjuk mittomén egy libreoffice miért nem? vagy azért, mert a rendszerben benne van?

(#65) CPT.Pirk válasza #16820480 (#64) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Szerintem igen, tekintve hogy kb. minden GUI-s disztróban ott van az open / Libreoffice.

Amúgy a chakra fórumában van egy topic, ott lehet javaslatokat tenni, meg beszélni róla, hogy mi kellene még a bundle rendszerbe.
Amúgy jó dolognak tartom egy ilyen, tipikusan "asztali" disztrónál ezt a bundle rendszert. Rakok böngészőt, egyből teszi fel a flasht is, még annyi kattintás sincs vele, mint Windows alatt.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#66) #16820480 válasza CPT.Pirk (#65) üzenetére


#16820480
törölt tag

mondjuk KDE alá most ott van a Calligra, bár nem tudom az melyik LO-ra épül pontosan.

viszont akkor ha jól sejtem, akkor ez is rolling kiadás, szóval mindig minden frissül az új verzióra. kernel most hol tart?

(#67) CPT.Pirk válasza #16820480 (#66) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Half rolling. A rendszermagnál adnak a stabilitásra. 3.2 SMP kernel van most jelenleg.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#68) #16820480 válasza CPT.Pirk (#67) üzenetére


#16820480
törölt tag

köszi!
majd ránézek szerintem. most a kubuntu megmakacsolta magát, és nem hajlandó frissíteni, hiába próbálom erőltetni, annyit dobál vissza, hogy nincs frissebb verzió :-/ hogy a fenébe ne lenne, hát tudom, hogy van :D

amúgy a half rolling az olyan, mint a szögletes kerék...? :N

[ Szerkesztve ]

(#69) CPT.Pirk válasza #16820480 (#68) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Nem én találtam ki! ;]

Hall folling:
One Install
Latest Software
Advanced & Stable Core
[http://chakra-linux.org/wiki/index.php/Chakra#Half-Rolling_Release_Model]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#70) ViZion válasza CPT.Pirk (#69) üzenetére


ViZion
félisten

Főnök, én felraktam, de nem frissíti magát. Azt írta, h először az apt-ot, vagy mi is a csomagkezelő? Frissítené, hagytam. De semmi. Net van, de nem frissít. Utána restart és próbáltam a csomagkezelőből a frissítéseket, de mindnél várakozik volt... :O
NEM a Chakra hibája, sztem KDE és én taszítjuk egymást. Még KDE rendszerem nem volt olyan, h hibátlan lett volna akár csak 1 napig is... :U

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#71) CPT.Pirk válasza ViZion (#70) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ték it ízi bró! ;]

Most jött ki az áprilisi kiadás. Ez az, vagy régebbi? Amúgy mikor a csomagkezelő írja, hogy most pacman -Syu -val kell frissíteni, akkor azzal csináld.

Szóval su -, aztán küld be neki.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#72) ViZion válasza CPT.Pirk (#71) üzenetére


ViZion
félisten

A régi. Nem írt ilyesmit. Friss install, első dolgom a frissítés. Frissítés kezelője azt írta, h előbb azt kell frissíteni, mondtam OK. De a sáv nem kúszott arrébb... Sebaj.
Amúgy is KDE ;] Fedora bevált, de már nemigen találok hegeszteni valót rajta... :D

Szerk: nem mondtam le róla, csak most más gondom van...

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#73) CPT.Pirk válasza ViZion (#72) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Alul, a "böngésző" részben szokta írni, lehet átsiklottál felette. Mindegy, add ki a parancsot, aztán kész.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#74) #16820480


#16820480
törölt tag

még azt jutott eszembe így megkérdezni, hogy mennyire stabil és megbízható ez a kiadás? illetve mennyire könnyű vele boldogulni? gondoltam rá, hogy esetleg a szüleimnek ezt tenném fel, amúgy Kubuntu 12.04 a másik esélyes, csak ott ugye /bár LTS elvileg/ fennáll majd a frissítések problémája, illetve, hogy az ubuntus csapat eléggé belepiszkál bizonyos csomagokba.
két gépük van jelenleg, egy Thinkpad R400, valami C2D procival és integrált vga-val, ezen biztos simán menne, a másik egy régebbi (2-3 éves) Atom cpu integrált vga-val, na ebben már nem vagyok biztos. bár sokat javult a KDE 4.8, de még azért mindig több erőforrás kell neki. eredetileg egy Ubuntu 10.10 volt rajta, amit frissítettem egy Xubuntu 11.04-re később, de ez utóbbi az elvárásokkal ellentétben elég lassú rajta, a 10.10 még gnome desktop-pal is hasonlóan tempósnak tűnt (igazából lehet, hogy a vinyó nagyon lassú, de abba a gépbe nem látom értelmét ssd-nek, többe kerülne, mint az egész gép értéke).

szóval ha mondjuk felteszek nekik egy Chakrát, akkor azt maguktól képesek lesznek kezelni és esetleg frissítgetni? illetve mondjuk távoli karbantartáshoz mit érdemes beállítani, mivel az év nagy részét másik országban töltöm.

(#75) ViZion válasza #16820480 (#74) üzenetére


ViZion
félisten

Pár napja használtam TeamViewer-t távolikarbantartásra, Fedora alól ~2300 Km-re lévő W7-et pátyolgatni. Teljesen jó sztem, és egyszerű is.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#76) #16820480 válasza ViZion (#75) üzenetére


#16820480
törölt tag

Chakrára is van teamviewer?
tényleg egyébként amiket így kiadnak rpm, deb csomagként meg forráskóddal, azoknál csak a forrásból lehet fordítani, ugye?

(#77) ViZion válasza #16820480 (#76) üzenetére


ViZion
félisten

Uh... Bundle-ben?
Chakránál Arch-os csomagokat lehet felhegeszteni talán, de Cpt. Pirk ezeket majd megmondja.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#78) CPT.Pirk válasza #16820480 (#76) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

A teamviewernek van letölthető, futtatható verziója. Ez WINE-n keresztül működik, telepítés és root sem kell hozzá. Kicsomagolod egy könyvtárban és ott a .tvscript könyvtárban van az indító állomány. (Debianon úgy jártam, hogy még csak a 6-os verzió volt telepíthető, de androidos telóra már a 7-es, és a 7-es nem volt hajlandó kapcsolódni a 6-ossal, mert hogy régi...)

Náluk forrást nem találtam, de más esetben igen, forrásból mennek a cuccok.

Az említett régi gépen (vagy inkább mindenhol) meg használj ramdisket, csak egy sor az fstab fájlban a létrehozása.
Valamint a csomagkezelő CCR fülére átkattintva megtalálod a "preload" nevű csomagot, ez egy adaptív előtöltés daemon. Figyeli milyen appokat használsz, stb. segíti a gyorsabb indulást.

*valamint az rc.conf-ban könnyű letiltani a nem használt dolgokat, pl. a cups dameont, ha nem nyomtatsz a gépről.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#79) #16820480 válasza CPT.Pirk (#78) üzenetére


#16820480
törölt tag

jól hangzik, köszi a válaszokat! majd nekiesek akkor és kipróbálom :R

(#80) CPT.Pirk válasza #16820480 (#79) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

A "nem szabad driverekkel" opcióval indítsd el, mikor bootolsz a cuccal.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#81) #16820480 válasza CPT.Pirk (#80) üzenetére


#16820480
törölt tag

rendben, bár szerintem nincs semmi olyan a gépben, aminek zárt driver kell.

(#82) szeva000 válasza CPT.Pirk (#80) üzenetére


szeva000
addikt

nah átjöttem..tehát a xonar ds előlepi hang megy,nyomtató még halott. az appsettel meg nem tudok mit kezdeni,mert nem találom,hogyan rakjam fel....termibnált én hanyagolnám.....a pcman fement,az sincs meg azóta sem...

(#83) CPT.Pirk válasza szeva000 (#82) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

A K menü keresőjébe írd be, hogy appset-qt.

Nálam egyébként az ikonja alapból ott volt a bundle telepítő ikonja alatt a menüben.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#84) szeva000 válasza CPT.Pirk (#83) üzenetére


szeva000
addikt

gyakorlatilag nincs,nem létezik nálam.azt találja meg a kereső amit le is töltöttem,az meg .gz kiterjesztés,amivel nem tudok mit kezdeni.
a pcman tuti felment,még frissítettem is terminálban,de sehol nem találom azt sem

[ Szerkesztve ]

(#85) CPT.Pirk válasza szeva000 (#84) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Látom már mi van.
Az aktuális kiadásból már kihagyták az appset-qt -t, vagyis a pacman csomagkezelő frontendjét, mert nem volt alkalmas a komplexebb frissítésekre, most csak a terminálban a pacman van, de az meg alapból ott van a rendszerben nálad.

Pacman használata sem bonyolult.

Frissítés:

pacman -Syu

Csomag telepítése:

pacman -S csomagnév
[bővebben]

Jelenleg jobb híján itt tudsz csomagokat keresni [link], aztán meg név szerint telepítheted őket a terminálban.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#86) szeva000 válasza CPT.Pirk (#85) üzenetére


szeva000
addikt

terminálból okés is a telepítés...:) most néztem...csak az a kérdés,hogy mit érdemes és kellene feltolni igazán.
Vagy egy régebbi verzióval jobban járnék igazából?
Most néztem a filmeket,azok sem mennek még csak a hang...bár ez tuti csak valami kodek baj.....de már attól félek,ha valamit felrakok elmegy az is :D
Legalább a telepítés nem gond már:D...Az SSD-t ma már kiiktattam csak a HDD-n játszadozom addig míg nem találok egy normális megoldást:)...szegény ssd-t már sajnáltam:)

(#87) CPT.Pirk válasza szeva000 (#86) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Pakold fel a VLC-t a filmezésre, szerintem Linuxon nagyon jó.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#88) szeva000 válasza CPT.Pirk (#87) üzenetére


szeva000
addikt

nah...1 bizta...eddig eljutottam...
hang előlapi csatin van....kép és hang tehát okés.Most a nagy HP hálós nyomtatóm(CLJ 4650) is elvileg okés(báár már nem akartam tesztet nyomni vele).
Észrevétel.....
A többkijelzős mód továbbra sem működik csak a klón van engedélyezve(a legnagyobb gondom talán ez még.Az előlapi hang nem akkora gond,tökmindegy hova dugom be ..mármint a PC-n :D )
A canonnal (MG5250)még nemtommm mit kezdek,az bizta,hogy a 12.04-en azt is el tudtam indítani.Node ez már az elkövetkezendő napok baja lesz:)
igaz mást nem is néztem még meg:)

[ Szerkesztve ]

(#89) CPT.Pirk válasza szeva000 (#88) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ha csak a nyomtatókezelő nem indul el, amit mutattál tegnap, akkor add ki azt a parancsot terminálban, amit mondtam tegnap és indítsd újra a gépet.

Ha drivert is kell rakni, akkor két lehetőség van, vagy a gyári forrást lefordítod [link], ez kicsit bonyolult lehet, vagy telepíted a cnijfilter 3.40-et a közösségi tárolóból, ezt így kell:

pacman -Sy ccr

ccr cnijfilter-ip4800 [link]

Nem tudom, hogy konkrétan a te nyomtatód is támogatott-e, de úgy nézem, ez az általános csomag minden Canon nyomtatóhoz, a gyári oldal is ezt tölteti le veled. Ebben az esetben viszont elvileg nem kell kézzel fordítanod, magától meg fogja csinálni.

Ha semmi nem válna be, ennek az arch csomagnak a telepítésével még lehet próbálkozni: [link]

A catalystban mit szeretnél pontosan megcsinálni a képpel?

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#90) szeva000 válasza CPT.Pirk (#89) üzenetére


szeva000
addikt

a catalystban nekem kellene a többképernyős mód,ne klónozva legyen a TV-vel,mint most van.De sajna nem engedélyezhető valamiért.

(#91) szeva000 válasza CPT.Pirk (#89) üzenetére


szeva000
addikt

most igazából az a bajom,hogy a nyomtató hozzáadásban máskor látta(a 12.04 bizta) az USB-s Canon MG5250-et,most itt meg sincs.A HP hálózatis az egyértelmű,azzal nem is lesz gond.De ezzel már nem nagyon érek rá szórakozni ma sztem.
Jajjj...még lett egy nagy baj:)
Most be akartam ide linkelni a képet is,de egyszerűen csak a gyökérmappát és a kiindulópontot látja a böngésző...
Menteni szintén nem tudok hova.
A dolphinnal meg látom az összes meghajtómat.

[ Szerkesztve ]

(#92) szeva000 válasza CPT.Pirk (#89) üzenetére


szeva000
addikt

nah itt a kép a nyomtatóról és a chrome alatti könyvtárhiányaimról....opera alatt meg látok mindent...még.(a chrome alatt is egyszer láttam)
Húú de kutya beteg vagyok :D ..hogy megyek én melózni mindjárt...

[ Szerkesztve ]

(#93) szeva000 válasza szeva000 (#91) üzenetére


szeva000
addikt

nah,újra itt vagyok:)
Letöltöttem a régebbi chakrát(2012.02-es)
Ebben tényleg ott van az appset-qt és van némi javulás az amd VGA driverrel is...már csal el kellene fogadtatni,mert nem hajlandó átállbni a képernyó a klónról.
Itt a kép,most tudom is állítani,de hiába alkalmazom le,visszaáll minden klónra.
még azért csinálok a-2 frissítést,nemtomm mi lesz belőle:)...még a canon nyomtatóval nem volt időm szenvedni....

[ Szerkesztve ]

(#94) szeva000 válasza szeva000 (#93) üzenetére


szeva000
addikt

jah,azt elfelejtettem írni,hogy a catalystban nem engedi ismét.csak klón van.

(#95) CPT.Pirk válasza szeva000 (#94) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ezt nem tudtam kipróbálni, 1 monitorom van, ott nem tudom megnézni, milyen opciók vannak. Root jogokkal indítottad? (kdesu amdcccle)

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#96) szeva000 válasza CPT.Pirk (#95) üzenetére


szeva000
addikt

huh,már lógok 1láda sörrel:)
Még tegnap este valahol beállítottam,hogy legyen 2asztal,de már nem is tudom,hogy hol:).
Lehet attól tudtam most beállítani?Mert most azonnal engedte a catalystban is.De lehet a rootként való indítás miatt....passz.A lényeg,hogy jó ez is.
Marad a Canon nyomtató még és kellene pár progi,amiket használtam,de az az appset-qt-vel sem találom.A lényeg,valami jó audioplayer kellene,meg valami dvd iso file mountoló,hogy meg tudjak nyitni ilyeneket is.Nomeg aztán,ha lehetséges..a 2gépet valahogyan összehozni hálózatban,de ezek már ráérnek.(még van egy médialejátszóm is mellé:) :)
A nyomtató...itt a kép.Mikor bekeresem az a baj,nem is látom a canont.A másik 10.04-en ott volt mint canon nyomtató a menüben csak driver nem volt neki.Azt nem értem,hogy ha nem is lát semmit,akkor mi is van?:)

[ Szerkesztve ]

(#97) szeva000 válasza CPT.Pirk (#95) üzenetére


szeva000
addikt

Vagyis találtam én már audioplayereket is mint pl:Rhythmbox ,de nem akarnak felmenni.(.xz és .gz valami sz*rságok).Azt még tudom,hogy az audacioust próbáltam még a másikon,az is jó volt,de az sem megy nekem:D

(#98) CPT.Pirk válasza szeva000 (#96) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

;]

A CCR-ben van pár iso mount progi. Ez: [link] vagy ez: [link]
Tudod telepíteni őket az appset-qt -ből is. Egyébként a következő Chakra kiadásban már elvileg szerepelni fog az appset-qt -t helyettesítő új app, ami a Chakrára lesz szabva.

Am. próbáld meg feltenni a cnijfilter csomagot szintén a ccr-ből, hátha megoldja a canon problémádat. [link] Ártani biztos nem árthat.

A hálózat az simán fog menni, ha wines dolgok vannak, arra ott a samba.
Egyébként van egy rakás lejátszó szintén a CCR-ben: [link]

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#99) szeva000 válasza CPT.Pirk (#98) üzenetére


szeva000
addikt

nahdee még mindig ott tartok,hogy az agyamra megy a chrome.Ha menteni akarok valamit,miért nem látja a meghajtóimat.Így az operával kell letöltenem valamit?)

(#100) CPT.Pirk válasza szeva000 (#99) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Nem tudom, csak Firefoxot használok. :K

Amúgy mikor felraktad a Chakrát, a meghajtóid csatolását beállítottad? Ha nem, akkor csak azután fognak előkerülni, hogy valami más progi már csatolta őket.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.