Hirdetés

2024. május 14., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-30 20:26:58

LOGOUT.hu

A Chakra OS megszűnt, tegnap jött a hivatalos hír. Hogy a jövőben látjuk-e még, azt nem tudni. Szép volt, de nincs tovább. Most a hozzá legközelebbi disztró az a Manjaro KDE...

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------v

ChakraOS - korábban Chakra Project - asztali Linux disztribúcióval kapcsolatos alapvető információk:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#601) CPT.Pirk válasza McSzaby (#600) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Úgy is próbáltad, hogy root jogokkal indítod a systemsettingst? Alt + F2 és oda kdesu systemsettings

Holnap ránézek, hogy mi a szitu ezzel, ma sajnos kevés a szabad időm.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#602) McSzaby válasza CPT.Pirk (#601) üzenetére


McSzaby
őstag

Úgy még nem próbáltam, de ugye induláskor minden esetben az a process beragadós dolog jön ki...

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#603) #40553216


#40553216
törölt tag

No, felraktam VBoxban. Most nem voltak a korábban leírt problémáim (bár a partícionálást és formázást mág lehetne egyszerűsíteni). 2GB ram, 128MB VGA és core i3 proci mind a négy virtuális magja: igen gyors a rendszer, számomra annak ellenére, hogy KDE. A felállás 55s (automatikus bejelentkezéssel), a leállás 4(!!!)s. :DDD Asszem, hosszabb teszt lesz. :D
Azért láthatóan már a Canonical is adott egy már szélesebb körben elterjedt eszközt a Linux világába. Ezen is az UFW a difót felajánlott "tűzfal". :D

(#604) CPT.Pirk válasza #40553216 (#603) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Az a jó benne, hogy élőben sem tart tovább a bootolás. Valamikor karácsony körül méricskéltem, akkor a C2D-s laptopomon 5400-as hdd és 4GB ram mellett is megvolt a mindössze 50 - 55sec, mindezt úgy értve, hogy addigra esett le a proci terhelés ~0-ra, szóval pontosan a boot folyamat végéig nézve. Amikor a systemd-re váltottak, akkor egy jó 15 másodpercet lefaragtak a bootból minden rendszeren.

Mondjuk az asztali gépem erősebb, Phenom2 x4, 4GB ram, 7200-as hdd, itt egy 10-15 másodperccel tovább tartott a boot, ennek nem tudom mi az oka, de ez is karácsonyi adat, majd kell mérnem egy frisset mindkettőnél.

A leállítás egyébként tényleg baromi gyors. Néha valami kicsit megakasztja és gondolkodik, de akkor is leáll, valamint az esetek nagy részében tényleg csak pár másodperc.

McSzaby: ma van időm megnézni, pontosan mi akad be és mivel van gond?

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#605) McSzaby válasza CPT.Pirk (#604) üzenetére


McSzaby
őstag

Bármilyen KDE-s automatikus indításnál beakad valami,- pontosan én se tudom mi -ami miatt használhatatlanná válik a KDE-s kezelőfelület. Minden teljesen tökéletesen működik parancssorból, de KDE-n nem megy semmi. Szóval az alapgond, hogy sehogy se tudom rábírni a kis mocskot, hogy automatikusan induljon a samba,ssh,proftpd. Nekem az is elég lenne, ha egy szkriptet le tudna futtatni. Mondjuk főleg azért,mert a tűzfal szabályokat is ált. szkriptbe írom. Igaz, azt kimentem utána az iptablesbe.

Másik gond: Eleinte nem adtam neki nagy jelentőséget, de most már rettenetesen idegesít. XBMC-vel nem tudok zenét lejátszani, mert X szám után beakad az XBMC. Teljesen megfagy és vagy reboot, vagy parancssorból killall -u user segít csak. De ez legtöbbször csak a zenéknél, annál is csak egy idő után, sok szám váltás után. Ha ez nem megoldható, akkor max. szedek le valami zene lejátszót..

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#606) CPT.Pirk válasza McSzaby (#605) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Nem tudlak követni. Most 1-2 program akad be, vagy magával a KDE-vel van valami problémád?

Lehet kellene írnod a Chakra fórumába.

Xbmc helyett Amarok, az ott van alapból és fullos zene lejátszó.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#607) McSzaby válasza CPT.Pirk (#606) üzenetére


McSzaby
őstag

Beállítom KDE alatt, hogy samba,ssh,proftpd induljon el automatikusan majd amikor újraindítom, akkor valamelyik program miatt teljesen kiakad a KDE. Utána csak a törléses dolog jön be a hom/.kde4 mappából..

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#608) CPT.Pirk válasza McSzaby (#607) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Nyiss neki egy topicot a Chakra fórumában. Kerestem ilyen problémát másnál, de nem jelzett senki ilyet.

Am. gondolom frissíted rendszeresen.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#609) McSzaby válasza CPT.Pirk (#608) üzenetére


McSzaby
őstag

Hát majd ha lesz időm, egyelőre nem fontos.

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#610) BeeNiTTo


BeeNiTTo
aktív tag

Üdv.!

Miért van az hogy a lejátszóban és firefoxban nincs hang? beállításoknál ha ráviszem a hang tesztelésreakkor szól de ha filmet zenét akarok nézni/halgattni akkor sehol nincs.... kell esetleg külön álítani valamit??

[ Szerkesztve ]

(#611) CPT.Pirk válasza BeeNiTTo (#610) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

A hang beállításokban az eszközsorrend alkalmazását nyomd meg, hogy minden média formátum számára a te hangeszközöd legyen az alapértelmezett.

Gondolom frissített Chakráról van szó. (pacman -Syu)

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#612) BeeNiTTo


BeeNiTTo
aktív tag

azt itt kellene beálítani? mert itt csak ez az 1 van.

itt meg hiába álítom mindig be a c-mediat minidg visszaál a hd re.

(#613) CPT.Pirk válasza BeeNiTTo (#612) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Azt hiszem innen átkerült a Veromixbe a hangeszköz beállítás. Menj rá a hangerő ikonra, kattints rá, a C-Media sorában nyomd meg a kis háromszöget a sarokban és ott pipáld be a "default sink" opciót.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#614) BeeNiTTo válasza CPT.Pirk (#613) üzenetére


BeeNiTTo
aktív tag

bocs hogy ilyen értetlen vagyok de nem találom mit kellene bepiáni ,letudnád fényképezni eseleg?!

ha csak simán a hangerő ikonra kattintok a panelen akkor ott nincs semmi háromszög.

vagy nem is itt kell?

[ Szerkesztve ]

(#615) CPT.Pirk válasza BeeNiTTo (#614) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Elképzelhető, hogy nem a Veromix van nálad, hanem ami korábban volt.

Így néz ki nálam:

Az event sound helyén van a hdmi hangeszközöm, csak az a felvétel pillanatában nem látszik.

Ha esetleg nem ez a mixer lenne fent, akkor ez a csomag kell neked: kdeplasma-addons-applets-veromix
de sanszos, hogy alapból ott van a rendszerben, csak be kell tenni a paneltálcára, a régit meg le kell venni:

Szerk: véletlen pont nem látszik az első képen, de az élére állított kis háromszöget kell megnyomni.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#616) BeeNiTTo válasza BeeNiTTo (#614) üzenetére


BeeNiTTo
aktív tag

na már jó:)
csak le kellett tölteni ezt a veromixet és ott megy :)köszi a segitséget!!!

nekem Kmix kezelete a hangott!

[ Szerkesztve ]

(#617) CPT.Pirk válasza BeeNiTTo (#616) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Hmm, mikor telepítetted a Chakrát? Ha minden igaz egy ideje már alapból a Veromix van benne, valamikor az után került be, hogy meglépték a pulseaudio-ra váltást.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#618) BeeNiTTo válasza CPT.Pirk (#617) üzenetére


BeeNiTTo
aktív tag

2napja:) (pedig nem találáltam külön töltöttem le)!

(#619) Merlini


Merlini
tag

truecrypt erre panaszkodik Failed to set up a loop device amikor konténert szeretnék felcsatolni.
Mi erre a gyógyír?

Jó a Chakra! :)

(#620) McSzaby


McSzaby
őstag

Nekem az a problémám, hogy nem tudok mélyet kivarázsolni az 5.1-ből... :F De ez más linuxokon is így volt. Ha sztereóra rakom, akkor királyság van, de akkor nincs rendes 5.1 a filmek alatt. Ha 5.1-re rakom, akkor meg sehol sincs mély csak az 5.1-s filmeknél. Még a DTS-nél is alig morog...

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#621) CPT.Pirk válasza McSzaby (#620) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Milyen hangkari? Nincs véletlen megcserélve a center és a mély csatornája?

Ha nincs fent a #615-ben mutatott veromix, akkor tedd fel, érdemes.

Merlini: Na azt még sosem használtam, így csak találgatok. A loop eszköz felcsatolásához megvannak a kellő jogosultságaid? (sudo)

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#622) McSzaby válasza CPT.Pirk (#621) üzenetére


McSzaby
őstag

Minden oké. Am a brazos Asrocknak a gyári hangkarija. Realtek 8xxx, nem tudom pontosan. A veromix fent van, de csináljak neki plazmát? (Legalábbis csak ott találkoztam vele.)

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#623) CPT.Pirk válasza McSzaby (#622) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Igen, húzd ki a tálcára, a korábbi kmixert meg szedd le onnan.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#624) Merlini válasza CPT.Pirk (#621) üzenetére


Merlini
tag

lsmod | grep loop nincs betöltve ilyen kernel modul

sudo modprobe loop erre betölti és a truecrypt felcsatolja rendesen a konténert

De következő újraindításnál megint nincs a memóriába a loop modul.

Még ennyit csináltam:
https://wiki.archlinux.org/index.php/TrueCrypt itt a végén van szó erről a "Failed to set up a loop device" hibáról.

Készítettem a /etc/modules-load.d alá egy a linken lévő tartalommal truecrypt.conf fájlt.

[ Szerkesztve ]

(#625) CPT.Pirk válasza Merlini (#624) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Áhá igen. Most azt betöltve megy rendesen?

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#626) Merlini válasza CPT.Pirk (#625) üzenetére


Merlini
tag

Igen sudo modprobe loop és megy rendesen, tudom olvasni, szerkeszteni a konténerben lévő fájlokat.

Ezt a loop modult, hogy lehet rendszerindításkor automatikusan betöltetni?

A truecrypt.conf létrehozása lehet felesleges volt, legalábbis nekem furcsa egy önmagára hivatkozó config fájl.

(#627) #40553216


#40553216
törölt tag

Egy nemtetszik még van a Bundle rendszerrel. Külön kell frissíteni. Persze, ha már tudja az ember, akkor nem olyan nagy gáz. De akkor is: kettőt kell észben tartani.

(#628) CPT.Pirk válasza Merlini (#626) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Valószínűleg a fájl neve mindegy, csak a benne lévő szó számít.

tomtyi: külön kell, de cserébe nem kér kódot és független a rendszerfrissítésektől. Egy gond van vele, kicsit bugos, meg még nem implementálták azt, hogy a bundle managerben telepített programok parancsikonjai ne tartalmazzák a verziószámot, vagy kerüljenek frissítésre.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#629) Rimuru válasza Merlini (#626) üzenetére


Rimuru
veterán

Nem teljesen értem mit csináltál, az /etc/modules-load.d/ alatt létrehozott fájlodba csak annyi legyen hogy loop

CPT.Pirk-nek igaza van a fájlnév az mindegy.

[ Szerkesztve ]

Vigyázat, csalok!

(#630) Merlini válasza Rimuru (#629) üzenetére


Merlini
tag

Köszönöm nektek! Így már betölti indításkor automatikusan. :)

Kérlek ajánljatok egy winamp stb. egyszerűségű zenelejátszót, amiben egy kattintással az aktuálisan lejátszott számot lehet ismételni.

(#631) Rimuru válasza Merlini (#630) üzenetére


Rimuru
veterán

audacious-t szokták emlegetni mint winamp klón (van hozzá hasonló skin), akkor meg másik egyszerű lejátszó deadbeef. Akár vlc-t is használhatod.

Vigyázat, csalok!

(#632) CPT.Pirk válasza Merlini (#630) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Nekem nagyon tetszik az Amarok a KDE-ben, igaz az kicsit többet tud, mint a winamp.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#633) McSzaby válasza CPT.Pirk (#632) üzenetére


McSzaby
őstag

Az amarokot szeretjük,de valljuk be,hogy lehetne hw kimélőbb is.. Sokat eszik százon. :))

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#634) CPT.Pirk válasza McSzaby (#633) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Igen? Kifullad a brazos alatta? o.O

Mekkora proci terhelést csinál?

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#635) McSzaby válasza CPT.Pirk (#634) üzenetére


McSzaby
őstag

Induláskor kell sokat várni rá. Utána ha más progikkal is dolgozom mellette,akkor néha beleköhög a számváltásokba.. Jó ez a brazos egyébként nagyon. Bár wint ez még nem látott. (%-ban most igy meg nem mondom pontosan mennyit eszik,de amarok alatt 3-4 fokot ugrik a proci)

[ Szerkesztve ]

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#636) azozo válasza McSzaby (#633) üzenetére


azozo
senior tag

Szerintem clementine :DDD

(#637) McSzaby


McSzaby
őstag

Na, talán most mondhatom azt, hogy az igények szerint elkészült ez a HTPC/Home Server dolog Chakra alatt. Van XBMC, szép 5.1, remote desktop,ftp,sftp,ssh,samba meg minden mi kell. Egyedül még az a fránya autostart maradt vissza, amit majd megoldok ha lesz rá elég időm. Ha esetleg valakit érdekel majd a teljes,részletes leírása a dolognak, akkor majd írhatok egy LOGOUT-t, vagy valamit, de ezt is csak akkor ha lesz időm. Köszönöm a segítséget, főleg CPT.Pirk-nek! ;] :R

[ Szerkesztve ]

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#638) azozo válasza McSzaby (#637) üzenetére


azozo
senior tag

XMBC-n 5.1 optikán adod az erősítőnek!?
Nekem nem optikai van és smplayer alatt kiadja csak xmbc-n nem sikerült kiadni, hiába állítom a kimenetet..... :(

(#639) Rimuru válasza McSzaby (#637) üzenetére


Rimuru
veterán

Igazából azt nem értem hogy miért pont Chakra lett az alap, mikor ez tényleg egy desktop rendszer.

Vigyázat, csalok!

(#640) McSzaby válasza Rimuru (#639) üzenetére


McSzaby
őstag

Más disztró alatt nem tudtam kihozni belőle a full hd-t rendesen. Végigpróbáltam az összes ubuntut,debiant és mást. Ez volt az egyetlen disztró, ami mindent visz.

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#641) McSzaby válasza azozo (#638) üzenetére


McSzaby
őstag

Nem, ez egy Genius hangfalszett. Nem épp a legütősebb, de én szeretem. (Mondjuk kb. 6-7 éves lehet már :Y ) Analógon szépen kiadja az 5.1-t, de ebből kifolyólag nincs mély, amikor nem 5.1-s hangot játszok le. Pl.: Zenénél szinte semmi mély nincs, de amint berakok dts-t, vagy 5.1-t vagy amit kijátszik a hangkarim azonnal szép mélye lesz. Szebb, mint Win alatt volt anno.

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#642) CPT.Pirk válasza McSzaby (#637) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ezt támogatom, ebből mindenképpen mehetne egy címlapos írás! Az autostartot meg majd összehozzuk valahogy.

Az a Genius egyébként kukába való, mert semmi árnyékolás nincs a fa burkolat alatt, este meg ki kell húzni, mert a hálózati 50Hz-et visszahallod a mélynyomóból.
A basszus elérésének egyik módja lehet, ha szerzel két normális hangfalat az első kettő helyére, azokat meg berakod hátra a nudlik helyett. Csodát nem fog tenni, de jobb lesz.

colomb2: Nem tudom mi a különbség, de debian alapú disztróknál hiába tette fel a kellő csomagokat, nem volt HD gyorsítás, Chakrán meg minden gond nélkül megy, pont ugyanazt csinálva.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#643) McSzaby válasza CPT.Pirk (#642) üzenetére


McSzaby
őstag

Akkor majd idővel megírom. Sajnos sok a tennivaló mostanság, de majd megpróbálom megírni. :) ..és igen, a genius nem egy nagy cucc. Tényleg lehetne jobb, de anno 7 éve kb. 15 éves fejjel azért nem gondolt az ember Khz-re, Wattra, árnyékolásra, meg minden egyébre. :) Ma már máshogy csinálnám. Egyébként sajnos teljesen felesleges előre más hangszórókat rakni, már próbáltam. Nem szólnak jól, csak erőlködik vele az "erősítő". :)

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#644) Rimuru válasza CPT.Pirk (#642) üzenetére


Rimuru
veterán

Fogalmam sincs mi lehetett a baj, még próbálgatni se tudok csak álmodozhatok itt HD-ről. :DDD Már az új Debian telepítőt várom, remélem kijön 3 hónapon belül (csak álom marad), addig költözök XP-re. Remélem sikerül megoldani írhatóra is az ext4 fájlrendszerem.

McSzaby: Valószínűnek tartom hogy akkor Arch alatt is könnyedén beállítanád az eddigieket. :K

Vigyázat, csalok!

(#645) CPT.Pirk válasza Rimuru (#644) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Huhh, de miért mész vissza a kőkorszakba? Valami kisebb erőforrás igényű disztró nem lenne jobb, mint egy ősöreg XP?

Am. ha elpasszolod valakinek a mostanit, kicsit hozzáraksz, te is tudsz szerezni egy brazost, alaplapra tokozott procival, a következő 5 év minden webes dolgát tudja gyorsítani HW-s szinten.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#646) McSzaby válasza Rimuru (#644) üzenetére


McSzaby
őstag

Megtörténhet, de ez tökéletesen megfelel nekem. :) Már az autostartnál is eljutottam odáig, hogy már csak az sshd.service-t kéne valahogy működésre bírni induláskor :)

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#647) Rimuru válasza CPT.Pirk (#645) üzenetére


Rimuru
veterán

Ez a Windows még elindul a gépen "normális" teljesítményt hozva. Hiányozni is fog a fél perces boot, pár másodperces leállás, akkor awesome wm és még sok más... Másik Linux nem játszik akkor már maradna Arch épp elég keveset eszik. :D Majd öröm lesz visszarakni egy akármilyen Linuxot (Arch/Debian attól függ merre megyek tovább).

McSzaby: [link]

[ Szerkesztve ]

Vigyázat, csalok!

(#648) McSzaby


McSzaby
őstag

Meg is írtam a kis LOGOUT-t. Remélem nem túl szűkszavú és megfelelő. Ha valaki talál benne hibát, kérem jelezze. :)

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#649) Apollyon válasza McSzaby (#648) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Még sajnos nem jelent meg, így nem tudjuk megnézni .) Majd ha kitették címlapra is, akkor lesz a többiek számára is elérhető.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#650) Merlini válasza Rimuru (#631) üzenetére


Merlini
tag

Köszönöm audacious -ba megy, kinézet nem lényeg. :)

CPT.Pirk:
Amarok -ban nem találtam ilyen ismételt lejátszás funkciót.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.