Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-30 20:26:58

LOGOUT.hu

A Chakra OS megszűnt, tegnap jött a hivatalos hír. Hogy a jövőben látjuk-e még, azt nem tudni. Szép volt, de nincs tovább. Most a hozzá legközelebbi disztró az a Manjaro KDE...

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------v

ChakraOS - korábban Chakra Project - asztali Linux disztribúcióval kapcsolatos alapvető információk:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#701) McSzaby válasza oPalRx7 (#700) üzenetére


McSzaby
őstag

hmm.. kösz a tippet, ez lehetséges,mivel arról megy kb. minden. Torrent,filmek,zenék, minden..

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#702) Dell XPS


Dell XPS
veterán

Sziasztok!

Felszeretném tenni a Chakra disztrót egy régebbi laptopra, a processzor: P4 2.8GHz 32bit. Ez a gond, ezért nem települ?

Köszönöm előre is!

Üdv.

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#703) McSzaby válasza Dell XPS (#702) üzenetére


McSzaby
őstag

Igen, ez gond. 32 bites verzió nincs a Chakra-ból, csak 64 bites platformon dolgoznak. Ha valami nagyon hasonlót akarsz, akkor Arch, vagy Xfce GUI-val Manjaro linux az ajánlásom. :)

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#704) Dell XPS válasza McSzaby (#703) üzenetére


Dell XPS
veterán

Köszönöm! Kubuntu-val próbálkoztam, de akkor megnézem a Manjaro linux-ot... :R

Üdv, Dell XPS

(#705) McSzaby válasza Dell XPS (#704) üzenetére


McSzaby
őstag

A Manjaro ugyan nem KDE alapú, de én szeretem. Régi laptopomat élvezet használni mióta rajta van. :)

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#706) CPT.Pirk válasza McSzaby (#705) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Xfce-s Manjaro-t eddig két P3-as gépre raktam, szaladnak vele.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#707) fityere válasza CPT.Pirk (#706) üzenetére


fityere
senior tag

Köszönöm a segítséged működik végre :)
Ami még a problémám, hogy minden rendszer indításnál újra be kell állítanom az atiban a képernyőméretet.

Nem azért hagyjuk abba a játékot, mert öregszünk. Azért öregszünk meg, mert abbahagyjuk a játékot.

(#708) CPT.Pirk válasza fityere (#707) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Az okát nem tudom, de másnál sem menti, szerintem driver szinten van probléma, de van rá megoldás.

Állítsd be a scalinget, aztán add ki ezt a parancsot, és meg fogja jegyezni:

sudo aticonfig --initial --input=/etc/X11/xorg.conf

Szerk: akkor 100%, hogy elment a neted, mikor a csomag adatbázist akarta frissíteni. A -Syy csinált egy erőltetett csomag adatbázis frissítést.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#709) fityere válasza CPT.Pirk (#708) üzenetére


fityere
senior tag

Köszönöm.
Most egy ilyen akadályba ütköztem
"figyelmeztetés: körkörös függőséget észleltem:
figyelmeztetés: a(z) lib32-gcc-libs csomag saját gcc-libs-multilib függősége előtt lesz telepítve
belső ütközések keresése...
:: A(z) gcc-libs-multilib és a(z) gcc-libs ütközik egymással. Eltávolítja a(z) gcc-libs csomagot? [i/N]
hiba: feloldhatatlan csomagütközéseket találtam
hiba: nem sikerült előkészíteni a tranzakciót (ütköző függőségek)
:: A(z) gcc-libs-multilib és a(z) gcc-libs ütközik egymással
Installation failed.
"

Nem azért hagyjuk abba a játékot, mert öregszünk. Azért öregszünk meg, mert abbahagyjuk a játékot.

(#710) CPT.Pirk válasza fityere (#709) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ez minek a telepítője?

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#711) fityere válasza CPT.Pirk (#710) üzenetére


fityere
senior tag

Pcsx2.

Nem azért hagyjuk abba a játékot, mert öregszünk. Azért öregszünk meg, mert abbahagyjuk a játékot.

(#712) CPT.Pirk válasza fityere (#711) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Szerintem a ccr-es csomag alkotója elkefélt valamit.

Tedd fel a kellő csomagot:
sudo pacman -S lib32-gcc-libs

Ha van valami problémája ennek, akkor azt is tedd be.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#713) McSzaby


McSzaby
őstag

Sziasztok!

Tök érdekes problémám akadt, amit azért ideírok, mert szerintem ez inkább linuxos "probléma". A gond az, hogy beállítottam statikus IP-t a gépemnek mégis a hálózaton 2 IP címként jelenik meg. Szóval van egy statikus IP-je és egy DHCP tartományban kiosztott IP cím. Ez miért van? :F A routeremben nincs lefoglalva neki cím...

Illetve letiltottam minden icmp csomagot, az egész icmp protokollt mégis egy sima nmap ping sweepsével simán feltérképezem a portokat, IP címét vagyis most jelenleg IP címeit.. Hogy tudom elrejteni a hálózaton a kis "szerveremet", hogy egy nmap, vagy valamilyen más feltérképező program ne találjon rá simán?

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#714) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

No új fejlemények vannak, ezen túl nem lesz többet bundle system, a bundle csomagok egy része átkerül az [extra] tárolóba és onnan a pacmannel lehet telepíteni, frissíteni csomagokat. A maradék és egyéb bundle csomagok a későbbiekben várhatóak.

Lényegében be kell tenni az /etc/pacman.conf fájlba az extra tárolót, majd pedig fel kell rakni a filesystem-extra csomagot, majd nyomni kell egy újraindítást. Részletek itt: [link]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#715) azozo válasza CPT.Pirk (#714) üzenetére


azozo
senior tag

Megvolt csak azota a firefox és a crome és a chromiumnál hogy modjam....
a menű oxygen helyett " klaszikus témás" lett (valami gtk-s hiba....)
A forumon irjnak, de még nem sikerült rende tennem...:(

(#716) CPT.Pirk válasza azozo (#715) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Valamit írtak, hogy csak újra ki kell választani a témát valahol. Nem tudom, nálam nem változott meg semmi a rókában. Max annyi, hogy ezentúl kézzel kell felrakni a mozilla-common csomagot, abban van a flash.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#717) azozo válasza CPT.Pirk (#716) üzenetére


azozo
senior tag

a chromenál gtk+ os vagy klasszikus téma van nálad?

(#718) azozo válasza azozo (#717) üzenetére


azozo
senior tag

Na megvan a rendszerbeállításnál a GTK-nál kellet átálítani ;)
:C

(#719) Brogyi válasza CPT.Pirk (#714) üzenetére


Brogyi
senior tag

Erre mit lehet tenni?
"figyelmeztetés: /etc/pacman.conf konfigurációs fájl, 18. sor: ismeretlen 'SyncFirst' direktíva a(z) 'options' szekcióban."

(#720) Brogyi válasza Brogyi (#719) üzenetére


Brogyi
senior tag

sudo pacman -Sy filesystem-extra
hiba: cél nem található: filesystem-extra

A telepítésre ez a válasz. Hol a hiba?

(#721) Rimuru válasza Brogyi (#719) üzenetére


Rimuru
veterán

Mikor frissült a pacman kaptál egy új pacman.conf-ot (pacman.conf.pacnew néven) az alapján állítsd be újra (vagy töröld ki a SyncFirst kezdetű sort a régiben).

(#720) Brogyi: Nincs olyan csomag.

[ Szerkesztve ]

Vigyázat, csalok!

(#722) Brogyi válasza Rimuru (#721) üzenetére


Brogyi
senior tag

Nem én találtam ki elhiheted.

(#723) CPT.Pirk válasza Brogyi (#722) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Be kell tenni az Extra repo-t a pacman.conf fájlba, ahogy a news rovatban írják a chakra oldalán. Onnan fogja telepíteni, aztán a cinstall (bundle manager) tõrõlhetö.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#724) Brogyi válasza CPT.Pirk (#723) üzenetére


Brogyi
senior tag

Most már leírom nekem, hogy indult be, mert azért nem olyan egyértelmű ahogy látom.
Létrehoztam a következő dir-eket.
/extra
/extra/etc
/extra/bin
/extra/lib
/extra/usr
/extra/opt
Az /etc/pacman.conf-ban a következő dolgot írtam be, és engedélyetem:
[extra]
Include = /etc/pacman.d/mirrorlist

# kivettem az unstable rész elöl, és persze az alatta levő sort is engedélyeztem.
Restart és ennyi.
Miért nem lehet így leírni? Miért kell ilyen béna félrevezető sorokat írni mint a
következő:
sudo pacman -Sy filesystem-extra
Filezilla-val tesztelve, működik.

(#725) CPT.Pirk válasza Brogyi (#724) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Nem vagyok Chakra fejlesztő, pár szóban megemlítettem mit olvastam a news részben. Ma délben meg telóról toltam munkaidőben, szóval...

Lényeg:
ezek nem kellenek, töröld őket:
/extra
/extra/etc
/extra/bin
/extra/lib
/extra/usr
/extra/opt

Tedd vissza a #-t az unstabil elé.

"Basically the easier way is enabling the extra repository at /etc/pacman.conf by adding it in the end, above unstable. You also need to enable the testing repository, which should be added above all others. Then run"

A leírtak szerint kell a testing repó is neki, meg az unstabil fölé kellene tenni az extra bejegyzését, de tapasztalataim szerint a testing nélkül, a fájl alján is tökéletesen működik.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#726) Brogyi válasza CPT.Pirk (#725) üzenetére


Brogyi
senior tag

Félre ne értsd. Nem veled van bajom. :)
Egyébként köszi az info-t.
Más, a Rekonq sokszor lefagy,kilép. Néha már mást használok. Nálad mi a tapasztalat ez ügyben?
Belenéztem, haszálja azokat a direktorikat. Akkor talán mégis kell. :F

[ Szerkesztve ]

(#727) CPT.Pirk válasza Brogyi (#726) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Jah, oké. ;]

Azok a mappák egyébként maguktól jönnek létre, a letöltött cuccok alapján. A testing meg még kikommentezve sincs bent nálam.

A rekonq-ot csak ritkán használtam, mert elég lassú. Nálam Firefox megy, belőtt ramdiskkel, az így baromi gyors.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#728) Brogyi válasza CPT.Pirk (#727) üzenetére


Brogyi
senior tag

"Nálam Firefox megy, belőtt ramdiskkel, az így baromi gyors."

Ha már szóba hoztad lehetne ezt egy picit részletesebben. Köszi.

(#729) CPT.Pirk válasza Brogyi (#728) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Nézd meg a logout blogomban a Debianos cikkeket, ott le van írva, pont ugyanazt kell csinálnod az fstabban és az about:configban.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#730) BeeNiTTo


BeeNiTTo
aktív tag

A bundle-manager-t nekem kell telepíteni? mert sehol nem találom

(#731) CPT.Pirk válasza BeeNiTTo (#730) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Már egy ideje nincs Bundle manager, egyszerűbbnek látták betenni a csomagokat a packmanbe.

Itt írják, hogyan kell használni az "extra" repót: [link]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#732) BeeNiTTo válasza CPT.Pirk (#731) üzenetére


BeeNiTTo
aktív tag

kösz, akkor ezért nem találtam:)

(#733) chab7


chab7
addikt

Hűha, jó régi itt az utolsó hsz. Na majd én most megmozgatom kicsit a topicot :)

Innen folytatva az eszmecserét, friss telepítés, minden magyarra állítva, pacman -Syu lefuttatva, mégis fele magyar fele angol a rendszer, ráadásul a telepítés során becsatolt adat partíción is ilyenek a mappák : Letöltések
És a megynyitott txt fájlokban is ilyenek az ékezetes szavak :O

Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

(#734) CPT.Pirk válasza chab7 (#733) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

A pacman.conf-ban a repó módosításokat megtetted? Egyébként szombaton adják ki az új ISO-t, ha nem kerül elő valami bug.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#735) chab7 válasza CPT.Pirk (#734) üzenetére


chab7
addikt

Az extra tároló elől kivettem a kommentet. Mást is kell benne?
Amúgy akkor lehet várok szombatig és akkor újrarakom, annyira nem sürgős. Feleslegesen meg nem akarom szidni. Remélem azzal f@sza lesz minden.

[ Szerkesztve ]

Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

(#736) CPT.Pirk válasza chab7 (#735) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Meg a filesystem-extra csomag telepítése és egy újraindítás ami még kell, továbbá az extra repó meg a pacman legvégén kell legyen, de az unstable fölött, miközben a testing repót is be kell kapcsolni.

Kicsit pongyolán írták a postot.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#737) chab7 válasza CPT.Pirk (#736) üzenetére


chab7
addikt

És a testing repo-t külön be kell írni, vagy az unstable lenne az csak azt is ki kell kommentelni?
Továbbá hogyan lehetne még jobban magyarítani és továbbra sem találom az élsimítás és betűk dpi beállításának a helyét. Kifolyik a szemem ilyen apró betűk mellett :O

Meg aztán a témázást hol lehet változtatni? Mert első indtáskor lehetett a témák közt választani, de ez most olyan lett, hogy fehér alapon világoskékkel kell írnom ebben a szövegbevitelben is a ph fórumon :W
De sehol nem találom azokat a témákat így telepítés után hol lehet megváltoztatni.

Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

(#738) CPT.Pirk válasza chab7 (#737) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Igen, a testing repót elvileg be kell írni kézzel.

A témákra továbbra is ott van a kapudan program a menüben. No meg ott van a rendszerbeállításokban a megjelenés menü is.

A betűmérethez meg írd be a k menü keresőjébe, hogy "betűtípusok", ott van minden.

A magyarításra meg kérdezz rá náluk a fórumban, ahogy írták is.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#739) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Hopp mégsem, benéztem egy posztot. Nem tudom mikor lesz új iso.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#740) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

No kijött az új hír, a KDE4.11-el együtt jön majd az új iso, a tervezett dátum 08.14, már nincs is messze.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#741) Koga777


Koga777
tag

Sziasztok!
Érdekes hiba, virtualboxban és normál installnál is előfordul:
Felraktam, frissítettem, sudo pacman -S firefox. Oké, indítanám a firefoxot. Lancelotban nincs! Terminálban bepötyögöm: firefox, semmi. Újraindítás után legalább terminálból elindul, menüben továbbra sincs. Kézzel kell a menübe beraknom?

Amit a közvélemény akar, azt „politikailag irreális”-nak szokás nevezni. Magyarra fordítva ez annyit tesz, hogy a hatalom és kiváltságok birtokosai ellene vannak.

(#742) CPT.Pirk válasza Koga777 (#741) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Nem, beteszi magát a menübe. A lancelotot mondjuk nem próbáltam, a "gyári" kick-off indítóval frankó.

Amúgy mi van beállítva Linux típusnak a vboxban? Az "általános Linux" jó hozzá. Valamint a news rovatban írt dolgokat követted a filesystem-extra csomaggal?

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#743) Koga777 válasza CPT.Pirk (#742) üzenetére


Koga777
tag

Szia!
A pacman-conf-ban engedélyeztem az extra repot, de a filesystem-extra csomagot nem tettem fel . A news rovatban a filesystem-extra május 4.-i dátummal van, a Chakra-2013.05-Benz pedig május 29, feltételeztem, hogy már belerakták az extra repo dolgait, ennek ellenére nem. Meddig kell visszaolvasni a news-ban? Egészen az elejéig?

[ Szerkesztve ]

Amit a közvélemény akar, azt „politikailag irreális”-nak szokás nevezni. Magyarra fordítva ez annyit tesz, hogy a hatalom és kiváltságok birtokosai ellene vannak.

(#744) Koga777 válasza CPT.Pirk (#742) üzenetére


Koga777
tag

Szia!
A firefox-szal együtt feltette a filesystem-extra csomagot is, érdekes. sudo pacman -S chromium után szintén nem tette be a Lancelotba, de legalább indítható terminálból, nem kell újraindítani.

Amit a közvélemény akar, azt „politikailag irreális”-nak szokás nevezni. Magyarra fordítva ez annyit tesz, hogy a hatalom és kiváltságok birtokosai ellene vannak.

(#745) Koga777 válasza CPT.Pirk (#742) üzenetére


Koga777
tag

A virtualboxban Archlinux 64 van beállítva, de a laptopomra is felraktam pár napja, ott is ugyanez a hiba volt. (Azóta már leszedtem onnan). Lehet, hogy a virtualbox beállítás miatt ilyen? Miért nem teszik bele a fejlesztők alapból az extra repót? Azon gondolkozom, miért kell szenvedni azzal, hogy pacman.conf-ot kell módosítani és filesystem-extra csomagot feltenni? Más disztrókban alapból elérhető a firefox és a chromium, miért kell bonyolítani? Nagyon szimpatikus a Chakra, de ilyen dolgokkal elrontják.
Most a Kapudan nem indul:
kapudan
/usr/share/kde4/apps/kapudan/kapudan/tools/daemon.py:13: UserWarning: You shouldn't rely on this method, but rather use is_enabled
warnings.warn(message)
/usr/share/kde4/apps/kapudan/kapudan/tools/daemon.py:13: UserWarning: You shouldn't rely on this method, but rather use is_installed
warnings.warn(message)
Traceback (most recent call last):
File "/usr/bin/kapudan", line 245, in <module>
kapudan = Kapudan()
File "/usr/bin/kapudan", line 23, in __init__
self.initializeUI()
File "/usr/bin/kapudan", line 60, in initializeUI
self.createWidgets(self.screens)
File "/usr/bin/kapudan", line 187, in createWidgets
_scr = screen.Widget()
File "/usr/share/kde4/apps/kapudan/kapudan/screens/scrWelcome.py", line 34, in __init__
Widget.desc = str(Widget.desc) % tools.getRelease()
UnicodeEncodeError: 'ascii' codec can't encode character u'\xf6' in position 1: ordinal not in range(128)

(Fel szerettem vonal tenni a Kick-Off-ot.)

[ Szerkesztve ]

Amit a közvélemény akar, azt „politikailag irreális”-nak szokás nevezni. Magyarra fordítva ez annyit tesz, hogy a hatalom és kiváltságok birtokosai ellene vannak.

(#746) CPT.Pirk válasza Koga777 (#745) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Igen, az Arch64 nem jó hozzá, a general Linux kell, ezt az egyik fejlesztöje írta, mert többnyire reflexböl az Archot választja az ember.

A firefox azért nem része alapból a kínálatnak, mert GTK-s progi, a Chakra meg teljesen QT alapú, a gtk-s cuccok a /extra könyvtárba fognak kerülni.

Elég májusig visszaolvasni a news rovatban, akkor jött ki az iso, csak rögtön utána megszûntették a bundle managert, ott volt korábban a Firefox és a hasonló user appok.

Ha még nem csináltál, akkor csinálj egy rendszer frissítést (-Syu), meg azt hiszem egyik repót is engedélyezni kellett a pacman configjában.
Amúgy azt a részt remélem egyértelmûbben fogják megcsinálni az következô iso-ban.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#747) Koga777 válasza CPT.Pirk (#746) üzenetére


Koga777
tag

Szia CPT.Pirk!
Köszönöm a segítőkészségedet.
Természetesen csináltam rendszerfrissítést, írtam is, bizonyára elkerülte a fogyelmedet.
Újabb probléma: samba nem akar elindulni.
Nem volt cp /etc/samba/smb.conf, ezért lemásoltam a /etc/samba/smb.conf.default fájlt, majd próbáltam elindítani:
sudo cp /etc/samba/smb.conf.default smb.conf
[gabor@chakra-pc ~]$ sudo systemctl start smbd.service
Job for smbd.service failed. See 'systemctl status smbd.service' and 'journalctl -xn' for details.

systemctl status smbd.service
smbd.service - Samba SMB/CIFS server
Loaded: loaded (/usr/lib/systemd/system/smbd.service; disabled)
Active: failed (Result: exit-code) since k 2013-08-06 17:38:51 CEST; 3min 13s ago
Process: 856 ExecStart=/usr/sbin/smbd -D (code=exited, status=1/FAILURE)

journalctl -xn
Hint: You are currently not seeing messages from other users and the system.
Users in the 'systemd-journal' group can see all messages. Pass -q to
turn off this notice.
-- Logs begin at h 2013-08-05 20:07:35 CEST, end at k 2013-08-06 17:38:51 CEST.
aug 06 17:35:52 chakra-pc pulseaudio[594]: [pulseaudio] bluetooth-util.c: org.bl
aug 06 17:35:58 chakra-pc pulseaudio[594]: [alsa-source-Intel ICH] alsa-source.c
aug 06 17:35:58 chakra-pc pulseaudio[594]: [alsa-source-Intel ICH] alsa-source.c
aug 06 17:35:58 chakra-pc pulseaudio[594]: [alsa-source-Intel ICH] alsa-source.c
aug 06 17:36:01 chakra-pc pulseaudio[594]: [alsa-sink-Intel ICH] alsa-sink.c: Az
aug 06 17:36:01 chakra-pc pulseaudio[594]: [alsa-sink-Intel ICH] alsa-sink.c: Ez
aug 06 17:36:01 chakra-pc pulseaudio[594]: [alsa-sink-Intel ICH] alsa-sink.c: Az
aug 06 17:37:54 chakra-pc sudo[844]: gabor : TTY=pts/2 ; PWD=/home/gabor ; USER=
aug 06 17:38:43 chakra-pc sudo[851]: gabor : TTY=pts/2 ; PWD=/home/gabor ; USER=
aug 06 17:38:51 chakra-pc sudo[853]: gabor : TTY=pts/2 ; PWD=/home/gabor ; USER=

Ezekből nem tudtam sok mindent kibogarászni. Googliztam, de nem lettem okosabb.

Amit a közvélemény akar, azt „politikailag irreális”-nak szokás nevezni. Magyarra fordítva ez annyit tesz, hogy a hatalom és kiváltságok birtokosai ellene vannak.

(#748) CPT.Pirk válasza Koga777 (#747) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Igen, átsiklottam rajta, reggel telóról voltam.

Mit ír a locate smb.conf parancs? Egyébként ez a samba dolog eddig még minden disztrón fájdalmas volt. :)

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#749) Koga777 válasza CPT.Pirk (#748) üzenetére


Koga777
tag

Szia!
A sudo cp /etc/samba/smb.conf.default smb.conf volt a hibás! sudo cp /etc/samba/smb.conf.default /etc/samba/smb.conf kellett, és most elindult!
Miért nincs alapból /etc/samba/smb.conf ?
Ebből a szempontból jobb egy olyan disztro, ahol grafikusan lehet állítani.

Amit a közvélemény akar, azt „politikailag irreális”-nak szokás nevezni. Magyarra fordítva ez annyit tesz, hogy a hatalom és kiváltságok birtokosai ellene vannak.

(#750) CPT.Pirk válasza Koga777 (#749) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ezt az smb.conf dolgot az Arch-tól örököltük: [link], de azt hiszem másik disztrón is kézzel kellett másolni, legalább is nem volt egyszerű működésre bírni a sambát Debian Squeeze-n sem.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.