Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  CentOS Linux

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#196) Vladi válasza Trepee (#193) üzenetére


Vladi
nagyúr

A többiek már leírták a lényeget, én még összefoglalom:

Amivel eddig küzdöttél, az egy egyszerű beállíási probléma, a proxyd nem engedte át az epel tároló https cuccait.

minden disztróra igaz aranyszabály, hogy programot tárolóból telepítünk! Mindig ez legyen az első, hogy megnézed a tárolót. Ha ott nincs, akkor keresel extra tárolót. Centos esetében egy ilyen extra az epel nevű.

Írtam régebben a témában egy cikket: link. Kérlek olvasd el.

Ha minden tárolót átnéztél, és nincs a megfelelő program, csak akkor lépj a következő lehetőségre. Vagy keress valahol egy nagyjából passzoló csomagot, vagy telepítőt, vagy forrásból fordítsd.

"a yum update nem akad ki hibával, csak annyit ír, hogy "No Packages marked for Update"."

Ez azt jelenti, hogy nincs mit csinálni, nincs frissítendő csomag.

"Ebben még segítenél?"

Persze. :)

Elő a csomagkezelőt: yum
Telepítünk: install
Kell a csomag neve: link Jó sok van, majd kiválogatod ami kell.
Egyben:
yum install nagios

A többit csinálja a yum, csak y-t kell nyomni. Ha van grafikus csomagkezelőd, pl: yumex vagy gpk-application akkor könnyebb listázni és válogatni.

"Másik kérdés, hogy installerrel miért nem megy, ha azt a hivatalos oldalról szedtem le, elvileg működni-e kéne."

Nem, nem feltétlenül kéne! Mivel amit letöltöttél az egy általános telepítő. Minden disztróra nem lehet felkészíteni. Vagy megy, vagy nem. Ez alapvetően a disztribútor feladata. Akik megcsinálják neked, hogy csak telepíteni kelljen. Gogo 1. szabály.

Egyébként ez a nagios ez mi? Ez nem valami fizetős cucc? :F Mire jó? Mert csomag van, viszont a weboldalán nem találok letöltési helyet.
Mindegy.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  CentOS Linux
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.