Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#601) @mriya@


@mriya@
őstag

Aki nem olvasta a másik topikban, annak szól a kérdés:
miben különbözik a két óra?
Könnyítésképpen: semmi nem lett kicselélve! :N

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#602) SOAD19 válasza tankraid (#599) üzenetére


SOAD19
addikt

Szerintem, az eredeti kinézet is retronak számít már. :P

#601 @mriya@
A bal oldali áttért a sötét oldalra. ;]

[ Szerkesztve ]

(#603) xcvbxcvb válasza tankraid (#599) üzenetére


xcvbxcvb
aktív tag

Jól néz ki garatula. Már én is gondolkoztam ilyenen. Én a youtubon láttam ilyen átalakítást.
Inverz kijelzővel még jobb lenne. :)

ELADÓ Work Sharp® Precision Adjust Knife Sharpener™ kézi késélező https://hardverapro.hu/apro/work_sharp_precision_adjust_knife_sharpener_kezi_k/hsz_1-50.html

(#604) @mriya@ válasza SOAD19 (#602) üzenetére


@mriya@
őstag

majdnem. :DDD

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#605) andris5 válasza @mriya@ (#601) üzenetére


andris5
tag

Hydro mod

(#606) @mriya@ válasza andris5 (#605) üzenetére


@mriya@
őstag

Úgy ám! :R

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#607) Nimda


Nimda
addikt

Akinek van acél kockája (GMW-B5000), illetve 3459 -es szerkezetű g-shock -ja, legyen szíves, nézzen már rá az applikációban a töltöttségi szintre.
Sajnos úgynézki, az enyém meghibásodott, egyáltalán nem veszi a töltést, többnapos intenzív (nem közvetlen) napfényben sem. 50% -os max. töltöttséget jelez már hetek óta. Próbáltam már mindent, szoft reset, app újra telepít, más telóval is, bögyörö krémet, füstölőt, ugyanaz a helyzet. A kompozit szíjas (GW-B5600) 3461 -es szerkezetű, gond nélkül mászik felfelé a töltöttségi szint, ugyanannyi napfénynél (full).
A héten lehet szerviz, (sajnos, mert szegénykém abszolút karcmentes, remélem az is marad) tippre az akku ment tönkre. A solar panel működik, teszteltem. Hardveres resetet csak megbontás után tudnék eszközölni, de nem fogom, mert garanciális.

[ Szerkesztve ]

(#608) Šolaire válasza Nimda (#607) üzenetére


Šolaire
veterán

Szia nem tudom az enyémben milyen szerkezet van, B5600AR-1ER de mikor jelzett hogy éhes felére sikerült feltornázni az akku töltöttségét utána hetekig ugyanott maradt majd nagy nehezen felment 3/4-ig. Egyébként rendben teszi a dolgát megy rajta az ébresztő emlékeztető stb szóval nem biztos hogy hibás a példányod.

“Praise The Sun” \[T]/

(#609) BloodRay válasza Šolaire (#608) üzenetére


BloodRay
veterán

Vagy már a tiednek sincs rendben az akkuja. :U
Most nyáron napoztatva (mondjuk vízben, hogy ne olvadjon szét :)) nagyon gyorsan maxra töltődik. Mellesleg nekem üvegfedelű óratartóban tartva, nagy ritkán (kb kéthetente 1-2 óra az ablakban) napoztatva max alá még sose esett a töltöttség. :K

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#610) Šolaire válasza BloodRay (#609) üzenetére


Šolaire
veterán

Mondjuk tartja a töltést jó ideje 3/4-ig van, majd kiderül. Felválltva hordom egy másik Casioval ami elemes az jóval olcsóbb de jobban bejön.

“Praise The Sun” \[T]/

(#611) Nimda válasza Šolaire (#608) üzenetére


Nimda
addikt

Igen a tiéd 3461 -es szerkezet, nem 3459. Bár az akku ugyanaz (CTL1616)

Februárban vettem az órát, elméletileg túl fiatal még akku hibásnak. Szerintem az történhetett, hogy évek óta kirakatban lehetett (ami nem jelent semmit, mert a csomagoltak is állhatnak évekig raktárban) és degradálódott.

(#612) BloodRay válasza Šolaire (#610) üzenetére


BloodRay
veterán

Valószínűleg csak csökkent az "akksid" teljesítménye egyelőre. :)

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#613) Šolaire válasza Nimda (#611) üzenetére


Šolaire
veterán

Van egy databankom ami ugye elemes. Ha elemcsere lesz akkor pl a telefonszámok elvesznek?

“Praise The Sun” \[T]/

(#614) Nimda válasza Šolaire (#613) üzenetére


Nimda
addikt

Igen, bár emlékeim szerint pár másodpercig mintha megőrizte volna, elemcserekor. De lehet rosszul emlékszem :) ne vedd biztosra.

[ Szerkesztve ]

(#615) Šolaire válasza Nimda (#614) üzenetére


Šolaire
veterán

Köszi. Most ezt nézegetem, bejönnek ezek a régi casio game órák. [link]

“Praise The Sun” \[T]/

(#616) Nimda válasza Šolaire (#615) üzenetére


Nimda
addikt

Vicces, hogy valakinél még mindig vannak ezekből szinte vadiúj példányok 2000$ körül árulják. :Y GM-401 acél tokos. A GM-20 -as nekem jobban bejön :)

[ Szerkesztve ]

(#617) GorkyZero


GorkyZero
csendes tag

Sziasztok! Van a gyűjteményemben egy Casio F-28W. Még nagyapámtól kaptam gyerekkoromban a '90-es években. A kép csak illusztráció! Kérdésem, hogy mennyire ritka ez az óra? Mert a neten mindenhol az F-91W jön szembe.
https://www.watchuseek.com/attachments/843-6640-casio-classic-black-vintage-f-28w-1qygf-jpg.1404616/

Illetve még abban kérném tanácsotokat, hogy fémszíjasok közül melyik a legjobb Casio digitális óra? A Ben's Watch Club az A700-ast ajánlja, de nem tudom egy mesh szíj mennyire férfias... az oyster-féle szíjasat pedig kifejezetten nem ajánlja Ben.

(#618) dzsi23 válasza GorkyZero (#617) üzenetére


dzsi23
addikt

GMW-B5000D-1

(#619) Nimda válasza dzsi23 (#618) üzenetére


Nimda
addikt

Bizony ám :K és feketében is gyönyörű. Tömör csat, tömör végszem. (a képeket loptam bocsánat)

(#620) SOAD19 válasza Nimda (#619) üzenetére


SOAD19
addikt

Nem rég elgondolkodtam rajta, de letettem róla, mert nem zafíros. De, lehet amúgy is már nagy lett volna nekem.
Viszont pár napja előrendeltem TC-nél egy GBD-200-ast. Kíváncsi vagyok mikorra fog megérkezni. Most nem írtam rá TC fórumtársra, mert már legutóbb se válaszolt a privátomra. Ami nem csoda, hisz korábban már leveleztem vele két órával kapcsolatban, de végül, csak máshol vettem meg. Egyáltalán vajon szokott még a ph-ra járni?

[ Szerkesztve ]

(#621) Nimda válasza SOAD19 (#620) üzenetére


Nimda
addikt

Igen az az egyetlen fájó pont, de egyáltalán nem hiányzik. Mivel süllyesztett az üveg, nem igazán karcolódik a kristály sem. A mérete meg összehasonlítva:

GW-M5610 - 46.7mm x 43.2mm x 12.7mm ( MxSZxV )

GMW-B5000D-1 - 49.3mm x 43.2mm x 13.0mm ( MxSZxV )

#620 Nekem a GW-5000U-1 -re 6-8 hetet mondtak mire megérkezik. Sajnos nem tudom én csak egyszer írtam neki, de nem adott + kedvezményt :D (nem mostanában volt)

[ Szerkesztve ]

(#622) SOAD19 válasza Nimda (#621) üzenetére


SOAD19
addikt

Meg lehet azt karcolni, hidd el. Az előző melóhelyemen raktárosként, shipperként dolgoztam, és ott sikerült is 1-2 nagyobb karcot összehoznom a 5600bb-sem üvegére. Jó, mondjuk egy B5000-est nem vennék fel ilyen melóhoz. Azért, szerintem egy zafír igenis beleférhetett volna. Tudom az ásványi üveg kevésbé törékeny, de ennek ellenére a még drágább g-shockoknál már zafír van, ha jól láttam.

[ Szerkesztve ]

(#623) Nimda válasza SOAD19 (#622) üzenetére


Nimda
addikt

Igen, ez egy alkalmi óra, játszósként nem hordanám. Ha vigyázol, hogy ne verd oda valaminek, akkor soha nem lesz karcos. Nekem még nem sikerült óraüveget megkarcolnom, pedig van jópár, nem zafír :)

Igen, ott már a zafír alap, de ott nem csak ez növeli az árat, hanem (főleg) a titán.

Én most ezzel szemezek, eszméletlen vékony, zafír, de sajnos nem solar (EFR-S108D-1A):

[ Szerkesztve ]

(#624) SOAD19 válasza Nimda (#623) üzenetére


SOAD19
addikt

Persze, én se gondoltam, hogy a zafír miatt kerülnek több százezerbe. Csak amiatt írtam, hogy arra szoktak hivatkozni, hogy a zafír törékenyebb, és emiatt raknak ásványi üveget a gshockokba. De, furcsa módon a drágább modelleknél, ennek ellenére már zafír kerül beszerelésre. De tény, hogy azért sokat jelent, hogy az üveg süllyesztve van, a bezel kitart. Az automatámat már jó párszor odavertem, ehhez-ahhoz: mosdó kagyló, ajtófélfához, stb. Még is állt mindig bennem az ütő. :D Eddig szerencsére állja a sarat a zafír.

(#625) Nimda válasza SOAD19 (#624) üzenetére


Nimda
addikt

De, furcsa módon a drágább modelleknél, ennek ellenére már zafír kerül beszerelésre.

Azért van ebben némi marketing is, a (fanatikus) vevők elvárják ezen az árszinten a zafírt, még akkor is ha elvileg törékenyebb. Sokat már nem tudnak hozzátenni az értékéhez. A lenti óra amit linkeltem is zafír üveges, de nem drága egyáltalán.

[ Szerkesztve ]

(#626) KillHates válasza GorkyZero (#617) üzenetére


KillHates
nagyúr

Ilyen volt az első CASIO-m nekem is! Nagyon szerettem, bár akkor bosszantott, hogy nem tud még csipogni sem. Mindenki akkor nyomult a "hétzenésekkel".

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#627) KillHates válasza SOAD19 (#624) üzenetére


KillHates
nagyúr

Úgy látszik nem vagyok egyedül az óra-odakoccolásban. Nekem vérprofi szinten megy: rettegek is, ha drága óra van a kezemen.
Még a 9400-as Rangeman-t is eléggé "lelaktam- fél év alatt, egy kicsit csalódás is volt mert azt hittem jobban fogja bírni; de az élei és a sarkai csúnyán lecsorbultak. Ami viszont számomra döbbenetesen állta a sarat, az a Huawei okosórám volt. Meg volt két évig, döbbenetes, hogy mit kapott és sehol egy karc. Pedig még orbitálisat is pereceltem vele egy Segwayről, akkor még a kezemről is leszakadt, de sehol egy karc a lünettán semmi az üvegen. Valami kerámiából volt a lünettája és gorilla glass akárhányas az üvege. Lehet, hogy a CASIO-nak ott kellene kopogtatnia. Bár nekik pont az az érdekük, hogy vegyél új órát, ha csúnya lesz a régi. Az okosóra meg maradhat szép bármeddig, azt a technológia előrehaladása végzi ki...

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#628) jeni válasza Nimda (#623) üzenetére


jeni
félisten

LCW-M100TS:
Solar
Nincs Lünetta
Atom óra
Titanium
50m
Zafir üveg

(#629) V-I-D-A


V-I-D-A
aktív tag

Sziasztok! GW-6900 órámhoz keresek eredeti kompozit óraszíjat. Hol tudnám megvenni legolcsóbban? Bármelyik jó lenne ezek közül:

(#630) Nimda válasza jeni (#628) üzenetére


Nimda
addikt

Ismerem a Lineage családot, de itt nincs semmilyen különleges gyártástechnológia, ezért olcsóbb titán. Amúgy sajna nekem nem jönnek be :N

Csak úgy érdekességképpen:

Pl. a GMW-B5000TCM-1 azért drága, mert itt nem használták gyártáskor a hagyományos acél öntőformákat, illetve egy külön gyártósort kellett felépíteni ezeknek a titán kockáknak. Nem beszélve az egész órát fedő lézergravírozásról, a titán - acél anyagfelhasználásról, ami utóbbi komponensek teljes DLC (gyémántszerű szén) bevonatot kaptak. A zafír üveg + egy spéci ARC (anti-fényvisszaverő) bevonatot is kapott.

Azért még itt is, a kategórián belül is vannak különbségek, míg a fenti limitált, addig pl. a GMW-B5000TCF2 már nem kapott ARC bevonatot.

Nemrég jött a GMW-B5000TR-9, ami spéci titánötvözetet kapott (drágább is) TranTixxii, ami kétszer keményebb a hagyományos titánnál, ugyanakkor ugyanazokat az előnyöket élvezi + ionkezeléssel színezték.

Dióhéjban :) ha valamit kihagytam, elnézést.

[ Szerkesztve ]

(#631) Nimda válasza V-I-D-A (#629) üzenetére


Nimda
addikt

Kérdezz rá itt, hátha betudják szerezni. Esetleg itt is.

[ Szerkesztve ]

(#632) Nimda


Nimda
addikt

Most cseréltem én is szíjat kedvenc gshockomnál. Szeretem, hogy gyakorlatilag kompatibilis az összes kocka szíj egymással, úgy variálom ahogy akarom. Ez sajna nem volt olcsó, de jobb anyagminőségben is, mint a gyári. Kár, hogy nem fém a bújtató.

[ Szerkesztve ]

(#633) JSaN válasza Nimda (#632) üzenetére


JSaN
addikt

Tetszik ez az ora, majdnem vettem egyet.
De maradt a M5610-1ER + vedo keret, imadom, munkaban utcan mindenhol.

Ez a GBX-100 ugye rezgos? Hang nelkul fel lehet ra ebredni hajnalban?
GBX-200 nem tetszik, az full muanyag.

Steam profile: https://steamcommunity.com/id/1106198411061984/

(#634) Nimda válasza JSaN (#633) üzenetére


Nimda
addikt

Igen, sajnos nem használom ébresztőnek. De az értesítést kellően megérzem :)

[ Szerkesztve ]

(#635) Space marine válasza Nimda (#632) üzenetére


Space marine
aktív tag

Hali! Egy linket kérhetek ezekre a szíjakra? :R

/egész jól összeszoktunk a GBX-el :D/

(#636) Nimda válasza Space marine (#635) üzenetére


Nimda
addikt

Parancsolj

Nahát, végre :D

[ Szerkesztve ]

(#637) Space marine válasza Nimda (#636) üzenetére


Space marine
aktív tag

Köszönöm! :R

picit nehéz szülés volt, magyar nyelvű azóta is a levegőben :F de a lényeget tudja "oszt" jól van :D

(#638) Nimda válasza Space marine (#637) üzenetére


Nimda
addikt

Egyébként a stock kocka szíjak is jók rá, picit olcsóbb és raktáron van. [link]

Jönni fog az, csak nem sietik el :) feltéve ha tudják a címedet.

[ Szerkesztve ]

(#639) xcvbxcvb válasza Nimda (#636) üzenetére


xcvbxcvb
aktív tag

Atyagatya, nekem is van ilyen szíjam , én 21-ért vettem órával együtt.

ELADÓ Work Sharp® Precision Adjust Knife Sharpener™ kézi késélező https://hardverapro.hu/apro/work_sharp_precision_adjust_knife_sharpener_kezi_k/hsz_1-50.html

(#640) Nimda válasza xcvbxcvb (#639) üzenetére


Nimda
addikt

Hát, egy Casio fan nem mérlegel, csak kosárba tesz :DDD

Bizony sajnos ilyen árak vannak, kész lehúzás :N az eredeti szíjak sosem voltak olcsók sajnos.

[link]

[ Szerkesztve ]

(#641) BloodRay válasza Nimda (#632) üzenetére


BloodRay
veterán

Még mindig faxa ez az óra! :K
És a szíj is jól áll neki.

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#642) Gyurike


Gyurike
tag

Sziasztok!

Alkalmi viseletű óra kiválasztásában szeretném a segítségeteket kérni.
Már jó ideje tetszenek az MTG szériás órák, a B1000 és a B2000 széria is.
Ezek viszont olyan árszegmensben vannak, amelyek meghaladják a keretemet.
Tudnátok esetleg olyan alternatívát (pl. Edifice szériában), ami hasonló stílusjegyeket hordoz (fémszíj, vastag óraház, sötét de nem sík óraszámlap, kiegészítve esetleg kékes díszitésekkel (amilyen az MTG-B2000D-1AER))?
Maximum 100.000Ft-ot szánnék rá.

Előre is köszönöm a segítséget!

(#643) Nimda válasza Gyurike (#642) üzenetére


Nimda
addikt

Nos, rossz hírem van. Az MTG stílusjegyeket nem találod meg más családban, ezért MTG. Ahogy az Edifice -nek is saját stílusa van és így tovább.
Viszont javasolni tudnék egy MRG -t ...csak vicc volt :D
A régebbi szériás Edifice család, talán tetszene, pl. a EQB-700D-1A vagy a 2A esetleg a EQB-600D utolsó darabok, amik még itt kaphatóak, ezek kifutó típusok, ha sietsz, az utóbbit még előttem elviheted :D (ezek picit túlmennek a kereten)
Az új Edifice -k nekem nem nagyon bejövősek, bedobták a slim verziókat, ami jó, de szerintem sokat veszít a karakteréből. Dögunalmasok. Plusz megjelentek olyan típusok is, amiknek mindenféle autóversenyzős bizbaszokkal feljebb tornázták az árukat.
Esetleg még a G-shock vonalon nézelődhetsz, a GST család ami egyesíti az acélt és a szénszálas felhasználást. Sajnos ezek is túlmennek a kereteden.
Ami szerintem leginkább passzolt volna az elképzeléseidhez az az EQB-500D de ez már full kifutott.
Szóval egy kicsit még meg kellene toldanod azt a pénzmagot, ha olyan órát szeretnél, ami kompromisszum mentes és első ránézésre szerelmet vallasz.
Végül néhány nem termékfotó a fenti órákról.

[ Szerkesztve ]

(#644) jeni válasza Nimda (#643) üzenetére


jeni
félisten

Nekem is a EQB-700D van én meg a bőrszijjasat vettem meg 56099Ft áron. Sajnos annak a szijtartó karija egy vacak. Elkopott, elszakadt.
De azért kissé drága hozzá egy fémszij. Szinte a duplája lett volna árban.
Az óra test tok is elég gyengus. Hiába fémházas nekem van már rajta látható benyomódás vagy beverődés. Azt gondoltam volna, hogy keményebb maga az óra tokja az átlagnál.

[ Szerkesztve ]

(#645) Nimda válasza jeni (#644) üzenetére


Nimda
addikt

Most már nagyon drága maga az óra is, mert kifutó. Egyedül az nem tetszik a 700D -ben, hogy domború üveges. A 600D sík. Az acélon (is) meglátszanak a nyomok, ha nem vigyázunk rá, ez teljesen normális jelenség. Talán a keményített titán és a kerámia ellenállóbb. - jó drágán.

[ Szerkesztve ]

(#646) jeni válasza Nimda (#645) üzenetére


jeni
félisten

Igen domború és csak kristály üveges viszonylag nagynak nézz ki.

(#647) Gyurike válasza Nimda (#643) üzenetére


Gyurike
tag

Szia!
Köszönöm a részletes és informatív választ.

Ezek alapján főleg a G-Shock GST szériája felé indulok el, de tetszetősek az Edifice EQB típusai is!

(#648) GorkyZero


GorkyZero
csendes tag

A Casio "Alien" A100-ból ki tervezi, hogy beszerzi?

https://kep.cdn.indexvas.hu/1/0/3896/38961/389617/38961711_1975c43fb2b7a0225795755cada72c82_wm.png

Én hajlok rá... :)

(#649) andrew01 válasza GorkyZero (#648) üzenetére


andrew01
tag

Én terveztem, sőt emiatt kezdtem Casiokat lesni újra, ám egy másikba habarodtam bele, ami nem mellesleg szerintem inkább "Alienes" :D -látszatra- ,de amúgy tudom, hogy az a100-as volt a filmben 'duplán' : )
dw-d5500bb

Csak sajna már nem kapható : I és időközben arra jutottam, hogy mivel a700-om már van, így az a100 annyira nem kívánós mégsem.. de azért fel lesz próbálva, kitudja :D

(#650) andrew01 válasza SOAD19 (#620) üzenetére


andrew01
tag

Melyik színű gbd-200-ast rendelted elő? Az rémlik, hogy van már sárga Casioak-od :D szóval gondolom a fekete :D
Szerintem nagyon eltalálták, egy fokkal jobb gbx-100nál is külsőre nekem, de pont nem kéne, hogy 'okos' legyen, mert az okosok között kicsit kezdetlegesnek hat számomra a rendszer. Szimpla G kockák nem jönnek be (5600, 5610 és társai) , van egy örök kedvenc gd-350, nekem egy picit arra hajaz, lehet ezért tetszik : ) csak azt meg nem az én kezemre méretezték.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.