Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#701) BonFire válasza Degeczi (#700) üzenetére


BonFire
veterán

Ó, hát persze! Ha már elővetted az ultimate érvet, akkor ne hagyjuk! Magyarázd el, mi a hülyeség, és miért!

(Ha már megszólítottál, mert ugye eleve nem hozzád szóltam!) :(((

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#702) tecsu válasza Degeczi (#700) üzenetére


tecsu
addikt

Pedig igaz, amit ír. A - nem annyira - szubjektív véleményével is egyetértek.

Szóval tényleg, az Amazon szerződési feltételeiben benne van, hogy bizonyos indokból megsemmisíthet minden nálad lévő tartalmat, visszavonhat licenszet stb.
Vagyis cakk-pakk elvesz(het)nek a könyveid, ha pl. valami jogsértésen kapnak.
Már több ilyen eset történt, ráadásul ezeket a könyveket, mint általában a vásárolt digit tartalmakat, halálod után nem örökli senki, oda a nagy gyűjtemény.

Az angolszász kultúra pedig... ebben is abszolút igaza van Bonfire-nek, de ez egy hosszú történet... Én nem vitatkozom, ha neked tetszik, olvasd.

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#703) Degeczi válasza tecsu (#702) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Ugye nem lenne túl nagy kérés levegőbe süketelés helyett a konkrét feltételek ismertetése?

(#704) kuruczz válasza BonFire (#695) üzenetére


kuruczz
tag

de fent a fejlécet nem lehet full screenen eltüntetni tehát helyet foglal, természetesen ki lehet mint m,inden appon kapcsolni: az Állapotsor beállítások, Állapotsor megjelenítése.
:K Azért ennél komolyabb dolgokra is gondoltak orosz és ukrán fejlesztőink.
Ha app ajánlót szeretnél, részemről az AlReader, CoolReader, PocketBook Reader a favorit. Fent van a Prestigio Reader, FBReader, és az EBookDroid is.
Emlékeim szerint mindegyik képes %-os kijelzésre, ill. minden eltüntetésére, ha azt szeretnéd.
Régebben nyitottam egy Androidos e-ink olvasók topikot, pl. ott lenne helye az appok boncolgatásának, de van android alkalmazások topik is.

Más: A könyvek birtoklása - mivel sokszor egyéni munka is van bennük -, szerintem fontos szempont. Többek között ezért is tartom fontosnak, hogy SD foglalat legyen egy olvasóban.
Minden másról szerintem nem vitatkozni kellene, hanem leírni, kinek mi a fontos, hátha van rá ötlete másnak.

[ Szerkesztve ]

(#705) BonFire válasza kuruczz (#704) üzenetére


BonFire
veterán

Köszi a linket! Ezt a topicot kerestem.

Az említettek közül jó néhányat kipróbáltam már, és mindegyik elvérzett valami miatt. Az FB reader tűnik a legjobbnak, persze abban is találhatnék kifogást, de úgy nagyjából be tudtam úgy állítani, hogy nekem megfeleljen. A többi eddig kiábrándító volt. Vagy túl van bonyolítva a GUI és eszi az erőforrásokat, lassú, vagy pedig nem eléggé személyre szabható és kényelmes.

Na, off vége itt.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#706) Oldman2


Oldman2
veterán

Meg kellett néznem, hogy ez tényleg a Calibre téma-e?

Ugyan miért?

(#707) repro2


repro2
csendes tag

Sziasztok!

Calibre-vel kapcsolatban volna kérdésem
Eddig minden rendben volt.
Most megnyitom a calibre-t és az egész kezelői felületen a hosszú ékezetes betűk helyett "x" jelenik meg.
A monitor felső részén, a calibre legördülő menüjében is az ékezetes betűk ugyanígy jelennek meg, ráadásul ott csak a beállításokat tudom megnyitni, a legördüléseknél semmi nem jelenik meg.
Valamit lehet, hogy elrontottam, de nem tudom mit.
Van valami ötletetek, hogyan tudnám helyrehozni?
Előre is köszönöm

(#708) hampidampi válasza repro2 (#707) üzenetére


hampidampi
senior tag

Mondjuk újratelepítés?

(#709) escsé válasza hampidampi (#669) üzenetére


escsé
tag

Sziasztok!

Én az amazonra szoktam elküldeni és letölti az olvasóra wifivel a konvertált könyvet (meglehetősen jó külalakban). Csatlakoztatom az olvasót. Calibrével átmásolom a könyvtárba .awz3 fájlt és ott konvertálom pl.: .mobi-ba. (Alapfeltétel egy kindli)

[ Szerkesztve ]

(#710) SzKG


SzKG
csendes tag

Sziasztok!

3 napja kaptam 40. szülinapra egy Kindle Voyage ebook olvasót. (Boyue T62-t szerettem volna, de ajándék lónak... ;) :) [Azért i'gy is örültem neki!!])
Mivel életem első élménye ebook-al, neki is estem, hogy a régóta PC-n levő könyveimet rávarázsoljam. De rögtön elakadtam a Calibre használatában. Ezek lennének a kérdéseim:

1.) A fájl neveim egységes rendben vannak. Amikor megpróbálok beolvastatni egy könyvtárnyi könyvet, néhányat beolvas rendesen, de a többire kijelenti, hogy:
"X duplicate found.
Books with this same titles as following already exist in Calibre. Select which books you want addid anyway."
Mondanom se kell, NINCS duplikálás a könyvtárakban. Mi a megoldás?

2.) A fájlnévből szeretném feltölteni a metaadatokat. A fájlneveim rendezése 2 féle:
a): Szerző - Ci'm
b): Szerző ~ Sorozat sorszám- Ci'm
A kettőt külön külön be tudom olvastatni helyesen reguláris kifejezéssel:
a): (?P<author>.+) - (?P<title>.+)?
b): (?P<author>.+) ~ (?P<series>[^_0-9-]*)(?P<series_index>[0-9]*) - (?P<title>.+)
Viszont szeretném, ha nem kellene külön külön szenvedni. TUDOM, hogy meg lehet csinálni, de sajnos nem értek hozzá. Valami olyan kellene, mint a programozásban a HA van "~" jel, akkor a "-"-ig levőket olvassa be Sorozat névnek, HA nincs, akkor hagyja figyelmen ki'vül.

3.) A metaadatoknál a fülszöveget a Megjegyzés zónába teszi? a nem, akkor hová?

4.) A fájlok jelenleg .doc, .rtf, .html, stb. formátumban vannak. Szeretném átkonvertálni a lehető leg"jobb" formátumra, ami a legtöbb készüléken működik, és a lehető legtöbb metaadatot tartalmazza. Ahogy láttam a legtöbb előnye az .epub-nak van. Ezért ebbe szeretnék. Az nem baj, hogy az olvasóm ezt nem kezeli, majd átkonvertálom .awz3-ba ;) A kérdés az, hogy szerintetek is ez a legjobb választás? Van valami hátránya, (a Kindle kompatibili'tási problémán ki'vül) amire esetleg nem gondolok?

5.) A metaadatotkat a fájlok tartalmazzák, mint pl az MP3-nál a tag-ek, vagy külön tárolja a Calibre? Ha külön tárolja, meg lehet oldani, hogy a fájlba (vagy is) legyen?

6.) A Konvertálás\Közös beálli'tások\Oldalbeálli'tásoknál van egy olyan beálli'tás, hogy margók. Ha ezt kisebbre álli'tom, akkor a beolvasott, és a később átkonvertált könyveknél kisebb lesz a margó? A Kindle miatt fontos, mert a legkisebb margó is szerintem kicsit nagy.

A válaszaitokat előre is köszönöm! :)

(#711) Degeczi válasza SzKG (#710) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Természetesen az e-book file-ok is tudják tárolni a metaadatokat (hiszen az olvasó eszköz így kapja meg - bár sajnos csak a normál szerző és cím mezőket: még a fülszöveget sem, nemhogy mondjuk a címkéket...), de a Calibre adatbázisban is tárolja ezeket, hiszen nem csak e-book formátumban beimportált anyagokat kezel. Konvertálásnál beleírja a kimeneti file-ba, ha e-bookról van szó.

Formátumként célszerű a natív AZW3-nál maradnod: az is tud minden szükségeset (formázások, feltételes elválasztás), és ha egyszer EPUB-os készüléket kötsz a gépedre, a Calibre automatikusan, felhasználói beavatkozás igénye nélkül annak formátumára fog konvertálni (teljesen jól: ezek pont az egyező képességeik miatt átjárható formátumok)

Margókhoz szerintem a Voyage esetén is szükség lesz margó-hackre, anélkül nem fog engedni kisebbet beállítani (mint ahogy pl. a sorközt sem engedi egy minimumérték alá tenni)

(#712) hampidampi válasza SzKG (#710) üzenetére


hampidampi
senior tag

1. "Mondanom se kell, NINCS duplikálás a könyvtárakban. Mi a megoldás?"
Még úgy sem, hogy bizonyos könyv több formátumban szerepel? Egyébként semmit. Hagyd jóvá, és ha tényleg van duplikáció, töröld az egyiket.

2. Ebben nem tudok segíteni, a regexphez annyira nem értek, de vannak itt egypáran akik igen.

3. Igen, a Megjegyzésbe teszi.

4. A legtöbb metaadatot file szinten tényleg az epub tartalmazza, de nem igazán lényeges. Mentéskor és küldéskor ugyanis a Calibre automatikusan a könyv mellé menti az metaadatokat tartalmazó opf és borítókép-file-t is. A Beállítások/könyvek lemezre mentése/Save metadata in separate opf file és a borító mentése legyen bekapcsolva.

5. Ld. előző pont.

6. Nem, a Kindle ezt nem veszi figyelembe. Ez sajnos egy súlyos hátránya az új szoftveres Kindle-öknek. Bár trükközni így is lehet. AZW3-nál a könyvszerkesztőben negatív margót adsz meg (nekem kb. -40px jött be).

(#713) SzKG válasza hampidampi (#712) üzenetére


SzKG
csendes tag

Köszönöm mindkettőtöknek a a segi'téget! :R

Akkor már csak az 1.) 2.) pontra kell valami megoldás. Az 1.) ponthoz még annyit, hogy egy könyv sincs több formátumban. Tehát az i'ron ki'vül nincs közöttük kapcsolati. Ráadásul a Calibre BIZTOS beolvas hozzájuk valamit máshonnét, mert amikor a folytatást választom, akkor a szerzőhöz más nevet rakja be, (gondolom az i'ró valódi nevét,) ami nekem nem szerepel sehol a ci'mben. Pl.:
Jan van den Boomen helyett Tóth Zoltán

[ Szerkesztve ]

(#714) Degeczi válasza SzKG (#713) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Valszeg DOC, ahol a Word bejegyzett felhasználója volt Tóth Zoltán

(#715) hampidampi válasza Degeczi (#714) üzenetére


hampidampi
senior tag

A Word dokumentumok Dokumentum adatlapjából is szed ki infót, innen:

(#716) SzKG válasza hampidampi (#715) üzenetére


SzKG
csendes tag

Srácok!!! Köszi!!! :R :C

Mind .rtf volt, de ezzel ötletet adtatok. A megoldás:
Beálli'tások\Importálás/Exportálás\Könyv hozzáadása
- Itt a "Metaadatok olvasása elsősorban a fájlból, másodsorban a fájlnévből" elől ki kell venni a pipát!

Most már csak a 2.) pont kérdés, de ha arra nem kapok választ, túlélem! :)

(#717) pethYeti


pethYeti
addikt

Egy ilyet ráereszthetek az összes könyvemre, hogy:

minden:
>– (space) csere erre:
>–&#x202f;

&#x202f; = NARROW NO-BREAK SPACE

Idegesít, hogy bekezdéseknél amikor gondolatjellel kezdődik a bekezdés itt ott nincs szépen egymás alatt a szövegek kezdése.

"Szabály" szerint csak itt kell ilyen speciális space?

(#718) hampidampi válasza pethYeti (#717) üzenetére


hampidampi
senior tag

Párbeszédnyitó gondolatjel után szokás fix szélességű szóközt rakni, hogy ne legyen cikkcakkos sorminta.
Én pl. ha mobit készítek, akkor sima non breaking space-t szoktam használni, azw3-ban viszont ez nem elég (a parser ténylegesen csak sortörés kivédésére használja). Ott vagy en space-t vagy en quadot. Elsősorban en space-t, de csak azért, mert azt a Word jelöli.
Ha jól emlékszem az nnbs is csak mobiban jó, ráadásul szerintem túl vékony.

(#719) pethYeti válasza hampidampi (#718) üzenetére


pethYeti
addikt

Hálás köszönet! :R

(#720) Spy89


Spy89
aktív tag

Valakinek van ezzel a kérdéssel tapasztalata?

Jön még boardosra lavina! :D

(#721) pethYeti


pethYeti
addikt

Lenne egy nagyon trehányan összehányt könyvem amiben van 4 file és a könyv 50 fejezetes. Van hogy egy file tetején még az előző fejezet utolsó pár sora van alatta új fejezet. Hogy tudnám ezt a könyvet legegyszerűbben úgy darabolni hogy minden fejezet külön fileban legyen?

(#722) hampidampi válasza pethYeti (#721) üzenetére


hampidampi
senior tag

Ez egy kicsit zavaros.
Egy 4 file-ból álló könyvet akarsz fejezetenként, 50 darabra vágni?

szerk.: Van az EpubMerge és EpubSplit pluginek amivel lehet ilyesmit csinálni.

[ Szerkesztve ]

(#723) pethYeti válasza hampidampi (#722) üzenetére


pethYeti
addikt

Igen, tehát 4 file-ban van szétosztva rengeteg fejezet.

De végül azt megtaláltam hogy ezt a 4 file-t összefűzöm így talán nem fordul elő az, hogy ha lapozok az olvasón és fél oldalnyi terület tátong az oldal aljáig majd következő oldalon folytatódik, mert a további szöveg a következő file-ban van de még a szöveg egy része az előző fejezethez tartozik.

Köszi ezt kipróbálom.

[ Szerkesztve ]

(#724) hampidampi válasza pethYeti (#723) üzenetére


hampidampi
senior tag

Szerintem egyszerűbb, ha kimásolod a tartalmát, beilleszted egy szerkeszthető formátumba (docx, rtf, html) és azt szerkesztgeted. Betöltöd a Calibre-be és simán csak konvertálod. Ennél nincs gyorsabb, és utólag is könnyebb módosítgatni.

(#725) kuruczz


kuruczz
tag

Lerágott csont, de nem sikerült megoldást találnom.
Van egy adatbázisom a PC-men, és ennek az elemeit szeretném a Windows-os tableten viszontlátni, hogy azon kereshessek, arról küldhessek olvasóra, ne kelljen a PC-t zörgetnem, csak ha szerkeszteni, konvertálni, stb szeretnék.
A problémám:
Némely könyv még szerkesztésre vár, ezért az állomány nem statikus, szinkronizálni kellene.
Amit próbáltam, a Calibre könyvtárát áthelyezni, ill. átmásolni a tablet Calibre könyvtárába, hálózati meghajtóként új könyvként a tabletre a PC-ről felvenni, a két Calibre könyvtárat szinkronizálni. Nekem egyik sem működött. Portable verziót használni, de nem indult. A tablet 32, a PC 64 bites, gondolkodtam a PC újratelepítésén is.
Amit még nem próbáltam, hogy a NAS-ra áthelyezett PC Calibre könyvtárát a PC-ről szerkeszteni, ill. azt vajon tudná-e kezelni a tablet Calibre-je?

Véleményeket előre is köszönöm

(#726) Geripapa válasza kuruczz (#725) üzenetére


Geripapa
aktív tag

Nekem ugyan nincs tabletem, de van egy asztali meg egy laptop. Az adatbázis nálam a nason van onnan nyitja mg mind a kettő, működik! Egyetlen baja hogy ha mind a két gépen nyitva van a calibre és egyikkel létrehozok egy könyvet akkor a másikon csak a program újraindítása után frissül csak.

[ Szerkesztve ]

Segítségkéréshez: NSA320+FFP; Raspberry Pi2 Openelec/Kodi ;

(#727) kuruczz válasza Geripapa (#726) üzenetére


kuruczz
tag

Kérdésem annyi, hogy a meglévő könyvtárat átmozgattad, vagy eleve a NAS-on kezdted építeni? Köszi

(#728) hampidampi válasza kuruczz (#725) üzenetére


hampidampi
senior tag

Hálózati meghajtón lévő library jó lehet, csak jár némi kompromisszummal. Ugyanis közvetlenül nem tudsz ilyenkor pl. file/directory nevet változtatni a programból. Ilyet úgy érdemes csinálni, hogy a programban felveszed a hálózatos libraryt mint könyvtár és csinálsz egy lokálisat is. A lokálisban elkészíted pöpecre a könyvet ahogy szeretnéd, majd a programból átmásolod, vagy mozgatod a másik (hálózatos) libraryba.

(#729) Geripapa válasza kuruczz (#727) üzenetére


Geripapa
aktív tag

Eleve ott kezdtem el.

De nem nagy dolog szerintem elkezded megint úgy hogy a nasra mutasson a majd könyvek hozzáadása több könyvtárból. It megmutatod a gépeden levő adatbázist, azt másolja is.

Segítségkéréshez: NSA320+FFP; Raspberry Pi2 Openelec/Kodi ;

(#730) kuruczz válasza Geripapa (#726) üzenetére


kuruczz
tag

Az a kérdésem, vajon mit bénázok el? Átmozgattam a PC könyvtárát a NAS-re, De miként tudom megnyitni azt a tableten? A könyvek hozzáadása nem működik. Te hogyan csináltad?

(#731) Geripapa válasza kuruczz (#730) üzenetére


Geripapa
aktív tag

Akkor próbáld meg a beállítások/finomhangolások/induláskor ehhez a mappához kapcsolódjon a kalibre fülön beállítani a nasos elérési útvonalat.

Segítségkéréshez: NSA320+FFP; Raspberry Pi2 Openelec/Kodi ;

(#732) Joke21


Joke21
aktív tag

Sziasztok.

Most vettem egy kindle paperwhite 2.-t. Felraktam egy könyvet rá, aminek prc volt a kiterjesztése, de a sortörések nem voltak jók. Aztán kipróbáltam a calibre-t, beállítottam hogy nekem paperwhite olvasóm van, átkonvertáltam acw3 fomátumba és úgy sem lett tökéletes a sortörés. Ami fura még, hogy ha megnézem calibre-vel a könyvet és az olvasón, nem ugyan úgy jelenik meg. Mit lehetne az ügyben tenni, hogy jó legyen a sortörés, valamint hogy a calibre-ben ugyan úgy lássam a könyvet, mint az olvasón?

(#733) Degeczi válasza Joke21 (#732) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Kukázd azt a ratyi könyvet!
Nem beállítás kérdése, hanem file gyártója szerint egy "Save as" volt a PDF-PRC konverzió, és bennehagyta a PDF sortöréseit...

(#734) Joke21 válasza Degeczi (#733) üzenetére


Joke21
aktív tag

És ezen nem lehet javítani?

(#735) Degeczi válasza Joke21 (#734) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Amíg ez kérdésként merül föl, egyszerűbb egy korrekt változatban beszerezni ugyanazt a könyvet, mert nagy macera kezdőként belevágni és sok kézi munkával jár.

(#736) BonFire válasza Joke21 (#734) üzenetére


BonFire
veterán

Sajnos, csak nagyon nagy munkával. Abban az egy esetben, ha semmiképp nem érhető el más változat, akkor neki kell esni makrókkal és kézi korrektúrázással. Egyébként keresni egy HTML-t, DOCX-et, RTF-et, amit közvetlenül tudunk szerkeszteni szövegszerkesztőbe.

Amúgy is tele vannak az OCR-ezettk könyvek apróbb-nagyobb hibákkal, nem árt, ha bele tudunk nyúlni.

A PDF-ről itt

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#737) Joke21


Joke21
aktív tag

És tudtok mondani korrekt helyet, ahonnan beszerezhetőek a könyvek?

(#738) BonFire válasza Joke21 (#737) üzenetére


BonFire
veterán

Ma már minden jobb könyváruház árul ebookot, az Alexandra, a Lirbi, Líra, Bookline stb.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#739) tecsu


tecsu
addikt

Van olyan, hogy a szerzőket többfelé csoportosítom és egy-egy ilyen csoportot egyszerre szerkesztek?
Pl. magyar és külföldi írók (több száz van mindegyikből) közül a külföldiek sorrendezését átállítanám a vezetéknevükre, de a megjelenítést normálisan hagynám, míg a magyar írók maradnának, ahogy.

Ill. lenne más csoportosítás is. pl. külön orosz, angol stb. írókkal... pl. külön tageket rendelnék hozzájuk.
Ezek megoldhatók?

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#740) hampidampi válasza tecsu (#739) üzenetére


hampidampi
senior tag

Esetleg a felhasználói kategóriák?
Valamelyik kategóriára (mondjuk Szerzők) jobb gomb - Felhasználói kategóriák kezelése.
Kategória nevéhez írd be mondjuk "magyar szerzők", majd + gomb. Szűrd le szerzőkre és add hozzá a magyar szerzőket a kategóriához. Ha leokézod, bal oldalt megjelenik egy új kategória "magyar szerzők" néven. Ebben benne lesznek a hozzáadott szerzők és a műveik.

(#741) kuruczz


kuruczz
tag

Nem írnátok pl. ezekről a nyalánkságokról, meg az induláskor kapcsolódjon ehhez a mappához, és társaikról valami szösszenetet? Mert én pl. örülnék neki! Olyan: na nézzük, mire is jó ez a menüpont-félét, vagy legalább gyűjteményét annak, honnan is vehetők ilyesféle infók...

Mivel itt rendszerető emberek vannak, óvatosan megkérdezném még azt is, mit kellene használnom a kinőtt fotóalbum, átláthatatlan film és zenehalom rendszerezésére? Ötlet, meglátás, iránymutatás???

(#742) tecsu válasza kuruczz (#741) üzenetére


tecsu
addikt

Fotókhoz az ingyenes Irfanview programot ajánlom.
Filmeket Én magam, mappákban rendszerezem. Kategóriánkánt, azon belül meg ABC rendben (idegennyelvű filmet idegennyelvű címmel, szinkronosat magyar címmel) a cím után zárójelben a dátum, semmi több. A többi infót esetleg tartalmazhatja a filenév - eddig mappanevekről beszéltem, ugyanis minden filmhez van egy mappa és azon belül akár több fájl.
A kategóriák mondjuk: -Animáció; -Dokufilm; -Játékfilm; -Koncert, opera, hangversenyvideó; -Sorozat, TV-program; -Színdarab; Természetfilm; Versvideó stb. A mappa neve előtt a - jel az ABC-ben előre helyezi a mappát, de használok mappaszínező programot is, amivel jelzem, melyik filmet láttam már pl.
A kategórián belül lehetnek alkategóriák pl. magyar ill. külföldi dokufilmek vagy játékfilmeken belül nekem: magyar, francia, orosz, német, amerikai, angol stb. játékfilmek... ún. stílusokra bontani a játékfilmeket - szerintem - nem érdemes, mert a legtöbb film többet is érint ill. gyakran szubjektív annak besorolása.
Az újabb filmeket a főmappában tárolom, amíg nem szortírozom, de a kategóriák után sorolódnak, hiszen a ketgóriák - jellel kezdődnek.
Mondjuk szerintem a legtöbb filmet nem érdemes megnézni, a megnézettek közül a legtöbbet nem érdemes újranézni ill. a maradék néhány "jó" filmet viszont érdemes a legjobb minőségben fellelni és úgy tárolni. :-)

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#743) kuruczz válasza tecsu (#742) üzenetére


kuruczz
tag

Köszi! Ilyesmi topik nincs? Ismerkedem a KODI-val, és a W fotótárral, amik Calibre-szerű megoldások multimédiára, csak hát lenne kérdésem bőven ebben is...

(#744) Oldman2


Oldman2
veterán

Jelenleg egy Calibre Library-t használok, de ma felmerült bennem, hogy ketté kellene ezt a jövőben választanom...

Elég sok könyvet digitalizálok (legtöbbször) PDF-ből, újabban eredeti könyveket is.

Azokat, amik "saját munkák" szeretném teljesen elkülöníteni az egyéb könyvektől.

Tudom, ezt egy könyvtárban is megoldhatom, de ma felmerült bennem hogy ez megoldható lenne-e oly módon, hogy majd az egyikből a másikba kényelmesen (a Calibre segítségével) át tudjak mozgatni egyes könyveket?

(#745) hampidampi válasza Oldman2 (#744) üzenetére


hampidampi
senior tag

(#746) Oldman2 válasza hampidampi (#745) üzenetére


Oldman2
veterán

Köszönöm, elnézést a figyelmetlenségem miatt.

(#747) repro2 válasza paolinho (#651) üzenetére


repro2
csendes tag

Sziasztok!

Kérdésem nekem is a Calibre-vel kapcsolatos.
Régóta használom a calibre-t. A munkakönyvtárakat külső meghajtóra tettem, de sajnos az megadta magát.
így nem tudom megnyitnia könyvtárakat.
Tudtommal a Calibre a gyökérkyönvtárban is menti az adatokat, de nem tudom, hogy onnan hogyan lehetne visszatöltani.
Ha lehetne lépésről lépésre írjátok le.
Előre is köszi

(#748) Degeczi válasza repro2 (#747) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Csak az adatbázisa van külön file-ban, magukat a könyveket természetesen nem duplázza.

(#749) hampidampi válasza repro2 (#747) üzenetére


hampidampi
senior tag

Ha "munkakönyvtár" alatt a Calibre Libraryt érted, akkor annak annyi. Ha úgy érted, hogy csak oda dolgozgattál, akkor a Calibre Library alapértelmezetten a C:\Felhasználók\felhasználóneved\Calibre Library alatt található.

(#750) repro2 válasza hampidampi (#749) üzenetére


repro2
csendes tag

Köszönöm a válaszokat.

Sajnos nem értem.
Én úgy csináltam, hogy a külső meghajtón nyitottam egy üres mappát, melynek nevet adtam.
A calibrében ezt jelöltem meg könyvtárnak.
Ebben nyitottam meg, majd konvertáltam a könyveket és itt is maradtak.

Tehát ha elszállt a meghajtó, minden munkám elveszett?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.