Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#451) BonFire válasza BBéci (#450) üzenetére


BonFire
veterán

Tévedés, mert ahogy te kapsz értesítéseket, úgy mindenki más is kap, aki fel van iratkozva a témára, azaz monitorozza a topicot. Én is. Minden új hozzászólásról jön email értesítő, és el is szoktam olvasni. De ha nem tudom a választ, akkor nem írok semmit. Gondolom, nem vagyok ezzel egyedül.

Nagyon valószínűtlen, hogy ne olvasnák a feltett kérdést.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#452) BBéci válasza BonFire (#451) üzenetére


BBéci
titán

Soha nem kértem efféle értesítést, már azért sem, mert a PH! folyamatosan meg van nyitva, amikor be van kapcsolva a laptopom, a levelező klienst csak napi 2-3 alkalommal nézem meg. Ne zaklassanak! ;]

Szerintem erősen túlragoztuk a témát. Majd igyekszem jobban belemélyedni a Calibre működésébe, talán rájövök magamtól, hogyan lehet szerző szerinti betűrendbe csoportosítani az e-könyveket.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#453) snowdog válasza BBéci (#452) üzenetére


snowdog
veterán

Hol szeretnéd szerzők szerint csoportosítani a könyveket?

a.) az olvasón, akkor lásd [link]
b.) a Calibre-ben, akkor lásd [link]

Ha egyik sem, akkor talán a kereső használatával megtalálod a megoldást.

(#454) Degeczi válasza BBéci (#452) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Esetleg azt nem árt szem előtt tartani, h az e-book olvasók sajnos jellemzően nem kezelik az extra metaadat jellemzőket, így pl. szerzőből is csak a normál mezőt használják, a Calibre-ben látható "rendezési szerző" mezőt nem

Vagyis "Arthur C. Clarke" az A betűsök között jelenik majd meg - hacsak nem úgy van már a normál név is kitöltve, h "Clarke, Arthur C.", mert némely könyvnél előfordul (mint ahogy gyakran az is, h egyszerűen fölcserélték benne a "szerző" és a "cím" mezőket...)
Könyv Calibre-be beimportálása után ezért mindig érdemes átnézni a metaadatokat, és javítani az ilyesmit, egységesíteni a saját konvencióiddal
Egyébként ehhez is vannak nagyon jó pluginok, amik könyves oldalakról (nem csak külföldről: moly.hu-s is van!) begyűjtik az összes infót (még borítóképet is), ha a név és a cím már jó, az alapján megtalálható

(#455) Griff55 válasza BonFire (#451) üzenetére


Griff55
senior tag

Bonfire te vagy a kedvencem :D bocsi ezért a nagy offért (jók a videók, kár hogy ritkán jönnek)

PS5 | iPhone 13 | Xiaomi Pad 6 8/256

(#456) BBéci válasza snowdog (#453) üzenetére


BBéci
titán

Természetesen az olvasón, amihez eszköz a Calibre.
Próbálkoztam a keresővel, mindig azzal kezdem, mielőtt kérdeznék.
Köszi a tippeket, megvizsgálom őket!

(#454) Degeczi
Nem az a bajom, hogy felcseréli a vezeték és keresztneveket, hanem akkor is cím szerint rakja ABC sorendbe, ha "author"-t választok. Illetve 50-ből 8 szerző szerint és a többi a cím alapján. de 5 db csak "index" jelöléssel jelenik meg az olvasóban, míg a Calibre szerint - látszólag - ugyanolyan, mint a többi.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#457) Degeczi válasza BBéci (#456) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Mondom, gyakori hiba innen-onnan beszerzett könyveknél, h föl van cserélve a cím a szerzővel...

(#458) snowdog válasza Degeczi (#457) üzenetére


snowdog
veterán

Ezt viszont a Calibre-vel nagyon gyorsan helyre lehet hozni. Ezt nyilván Te is tudtad, csak azért ide írom, mert ehhez a hozzászóláshoz kapcsolódik. :)

(#459) BBéci válasza Degeczi (#457) üzenetére


BBéci
titán

Ezt nem vitatom, de nem látom, hol a hiba.
Itt van előttem a kijelzőn a Calibre, mellette a Paperwhite, rajta a tartalomjegyzék.
A Calibre-ben balról első oszlop a cím, második a szerző. Ez lenne a baj?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#460) Degeczi válasza BBéci (#459) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Ezzel semmit nem mondasz, hiszen Calibre-ben olyan oszlopsorrendet állítasz be, amilyet csak szeretnél...

Egy hibás könyvön (ami a Kindle-ön rossz, cím szerinti sorrendben jelenik meg, hiába Author szerinti van kiválasztva) Calibre-ben nyomj egy metaadat szerkesztése gombot (kis kék i betű ikon), ott nézd meg az első 4 mező tartalmát: ott van előttük a megnevezés, melyikben kellene legyen a cím, melyikben a szerző

(#461) BBéci válasza Degeczi (#460) üzenetére


BBéci
titán

Megnéztem és teljesen rendben lévőnek látszik.
Cím: A sziklafészek 1
Szerző: Karl May

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#462) Degeczi válasza BBéci (#461) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Mindkét változata jó? (normál és rendezési - utóbbiban persze May, Karl és Sziklafészek, A)

Egyébként az "A"-t a Kindle is kezeli (vagyis elhagyja) a címekben, lévén az angolban is névelő, tehát cím szerinti sorrendben elvileg az S betűsökhöz kerül,
de ugye nem ezzel van gondod

Még esetleg azt tudnám elképzelni, h rossz volt a cím, fölcserélve a szerzővel, ezt javítottad is Calibre-ben - de a Kindle-ön még eredeti állapotában van fönn a hibás könyv

(#463) BBéci válasza Degeczi (#462) üzenetére


BBéci
titán

Pontosan úgy, ahogy írtad. Zöld alapon felcserélve, de arról tudom, hogy normális viselkedés.
Arra nem emlékszem, hogyan nézett ki, mielőtt hozzáadtam a Calibre könyvtárához, de az tuti, hogy AZW3-ra konvertálás előtt ellenőriztem az adatokat. Majd eszközre küldés előtt is.
Arra gondoltam, lepucolom a Kindle memóriáját és újra ráküldöm az olvasni kívánt könyveket, persze alapos ellenőrzés és vizsgálat után.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#464) Degeczi válasza BBéci (#463) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Igen, ez jó ötlet, és valszeg helyre is áll tőle
(mert egyébként a Kindle-nek nem ismert ilyen hibája, tehát csak a könyvekkel lehet gond)
Kábellel másold rá, mert ha emailes küldést választasz, akkor az eredeti, hibás MOBI-t küldheti (mert AZW3-at úgy nem enged), látatlanban ez is lehetett ok.

(#465) BBéci válasza Degeczi (#464) üzenetére


BBéci
titán

Az első perctől repülőgép üzemmódban használom, még soha nem csatlakoztattam netre.
Nem ma fogom végrehajtani az említett műveletet, mert vannak rajta olyan könyvek, amiket nem olvastam. Ha azokkal végzek, (1-2-3 nap) utána törlés és újratöltés. Majd beszámolok, mire jutottam.
Köszi a tippeket!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#466) BBéci


BBéci
titán

Kicsit hülye vagyok, mert nem pontosan vázoltam a helyzetet.
Amikor Author rendezést választok, ténylegesen szerző szerint rakja sorba a könyveket, de nem az van felül, vastag betűvel, hanem a cím. Kivétel 6 db Robert Ludlum regény, amik a lista legelejére, az első oldalra kerültek, mert a címük A betűvel kezdődik.

Arra még szintén nem jöttem rá, hogy T.O.Teas könyveimet (5 db) miért

index
Ismeretlen

jelzéssel látja el?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#467) snowdog válasza BBéci (#466) üzenetére


snowdog
veterán

Szerintem nem próbáltad ki amiket korábban javasoltam. Tegyél a nevek elé egy pontot, és sorba fogja őket rakni. :)

(#468) BBéci válasza snowdog (#467) üzenetére


BBéci
titán

Még nem próbáltam ki semmit, a meglévő állapotot vázoltam fel.
Egyébként sorban vannak a nevek, kivéve azt a 6 könyvet. De azt akkor sem értem, hogy miért a címet emeli ki vastagítással és miért az szerepel első helyen?

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#469) snowdog válasza BBéci (#468) üzenetére


snowdog
veterán

A sok elmélkedés helyett próbáld ki amit javasoltam. Persze csak akkor, ha tényleg a megoldást keresed. Ha csak agyalni akarsz rajta, akkor további jó szórakozást kívánok! :D

(#470) BBéci válasza snowdog (#469) üzenetére


BBéci
titán

Délután írtam, hogy előbb elolvasom a megkezdett könyveket és utána letörlöm a teljes tartalmát. Persze csak az általam rátöltötteket.
Keresem a megoldást, mert 17 hónapja használom a Paperwhite-ot és ideje rendbe tenni. :B

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#471) lazlogogola


lazlogogola
tag

Van olyan plugin,hogy a calibren látom,hogy melyik könyvet hány %-ig olvastam el?
Vagy hogyan tudnám jelölni,hogy elolvastam?
"Elolvastam " mappa?

(#472) Degeczi válasza lazlogogola (#471) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Érdekes kérdés.
Elméletben tényleg lehetne automatizálni: a Kindle wifi kapcsolat megléte esetén tudja szinkronizálni az olvasási pozíciót, ezt akár más programmal is lehetséges lenne lekérdezni - de úgy néz ki, nincs ilyen plugin (valszeg eleve nem dokumentált a szinkronizálás folyamata, először azt kellene földeríteni)

Kézzel mindenképpen meg tudod oldani: egyszerűen hozzáadsz Calibre-ben egy saját "Igen/Nem" oszlopot, de azt kézzel kell igenre állítanod a már olvasottaknál

(#473) snowdog válasza lazlogogola (#471) üzenetére


snowdog
veterán

Beírod a könyv metaadatába. Ha nem használod valamelyik mezőt, oda is beírhatod. Vagy egyszerűen a megjegyzés mezőbe.

u.i. Az igen nem mezővel csak azt tudja megadni, hogy olvasta, vagy sem. Százalékos értéket nem tud megadni. Szerintem ezért jobb megoldás a metaadat használata.

[ Szerkesztve ]

(#474) hampidampi válasza lazlogogola (#471) üzenetére


hampidampi
senior tag

Nem egyszerű, de nem is lehetetlen, itt.

(#475) Degeczi válasza hampidampi (#474) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Ez tök jó, kipróbálom, köszi! :C

(#476) hampidampi válasza lazlogogola (#471) üzenetére


hampidampi
senior tag

Ha meg csak azt jelölnéd, hogy elolvasott-e a könyv, akkor szerintem a legegyszerűbb saját oszlopot adni neki
- Beállítások
- saját oszlop hozzáadása
- zöld "+"-jel
- bökj a "gyorskészítő"-nél az "igen/nem"-re
- Oszlop címe legyen mondjuk Elolvasva
- OK
Ekkor megjelenik egy új oszlop, aminek a cellájára rákattintva tudsz pipát vagy x-et rakni.

Degeczi: Azért írd meg, ha sikerült!

(#477) snowdog válasza hampidampi (#476) üzenetére


snowdog
veterán

Nekem nem sikerült. Nem fogadja el a kódot, valami baja van vele: "Exception while compiling function"

"calibre, version 1.12.0
ERROR: Template functions: Exception while compiling function

Traceback (most recent call last):
File "site-packages\calibre\gui2\preferences\template_functions.py", line 170, in create_button_clicked
File "site-packages\calibre\utils\formatter_functions.py", line 1355, in compile_user_function
File "<string>", line 5
def evaluate(self, formatter, kwargs, mi, locals, val, is_read_pct, is_read_str, is_reading_str, no_page_read_str): try: test_val = int(is_read_pct) except: return 'is_read_pct is not a number' import re mg = re.match('.*\s(\d+[-/]\d+[-/]\d+).*?Last Page Read: Location \d+ \((\d+)%\)', val, re.I + re.DOTALL); if mg is None: return no_page_read_str date = mg.group(1) pct = mg.group(2) try: f = int(pct) if f > test_val: return is_read_str elif f > 0: return is_reading_str + ': ' + pct + '%' except: pass return no_page_read_str
^
SyntaxError: invalid syntax
..."

(#478) lazlogogola válasza hampidampi (#476) üzenetére


lazlogogola
tag

:R :R :R

(#479) lazlogogola válasza hampidampi (#474) üzenetére


lazlogogola
tag

Ezt is kipróbálom

(#480) snowdog válasza hampidampi (#476) üzenetére


snowdog
veterán

Bár az 1.12 verzió is megfelelt a követelményeknek, de azért frissítettem a legújabb 2.3 verzióra. Az eredmény ugyan az, szintaktikai hiba a programban. Várom a többiek véleményét, hogy nekik sikerült-e a telepítés.

[ Szerkesztve ]

(#481) hampidampi válasza snowdog (#480) üzenetére


hampidampi
senior tag

Nem lehet, hogy a python runtime-ot is fel kell rakni?

(#482) Degeczi válasza snowdog (#477) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Írja is az ablakban, h ügyelj a beszúrt Python kód behúzási szabályaira!
Ha egyetlen sorként másolod be, ahogy a fórumon van, úgy persze, h nem lesz jó, hiszen egyáltalán nincs behúzása...

Tedd be a hiányzó sortöréseket, vmi ilyesmire, így már helyes:

def evaluate(self, formatter, kwargs, mi, locals, val, is_read_pct, is_reading_str, no_page_read_str):
try:
test_val = int(is_read_pct)
except:
return 'is_read_pct is not a number'
import re
mg = re.match('.*\s(\d+[-/]\d+[-/]\d+).*?Last Page Read: Location \d+ \((\d+)%\)', val, re.I + re.DOTALL);
if mg is None:
return no_page_read_str
date = mg.group(1)
pct = mg.group(2)
try:
f = int(pct)
if f > test_val:
return date
elif f > 0:
return is_reading_str + ': ' + pct + '%'
except: pass
return no_page_read_str

Viszont ettől függetlenülk egyelőre nem akarja a jót, talán a PPW-ról már nem képes leszedni az ilyen infót (a "könyv küldése" gomb legördülő listájában a "Megjegyzések letöltése" pontnak kellene ezt begyűjtenie, valszeg az nem megy)

[ Szerkesztve ]

(#483) hampidampi válasza Degeczi (#482) üzenetére


hampidampi
senior tag

Sajnos ez a fórummotor sem támogatja a szóközzel kezdődő bekezdéseket >|
Ezt már egy régebbi pitonos kódbeszúrásból tudom. :)

szerk.: látom sikerült. :)

[ Szerkesztve ]

(#484) Degeczi válasza hampidampi (#483) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Ezzel kínlódom, de ha a hozzászólásomból copyzom vissza a kódrészletet, abban már nincsenek sor eleji szóközök/tabok, így pedig ismét érvénytelen kód lesz a vége...

(#485) snowdog válasza hampidampi (#474) üzenetére


snowdog
veterán

Az első módszernél a megjegyzések letöltésekor történik valami, mert a végén azt írta ki, hogy az adatokat betöltötte az adatbázisba, de a Last Page Read nálam nem jelenik meg, vagy nem jó helyen keresem. A könyv adatainál csak az uuid és az id látható.

A korábbi bejegyzéseim a második módszerre vonatkoztak.

(#486) Degeczi válasza Degeczi (#482) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Szóval így kell kinéznie a behúzásoknak (az itteni fórummotor valóban nem támogatja):

(#487) Degeczi válasza snowdog (#473) üzenetére


Degeczi
nagyúr

"igen nem mezővel csak azt tudja megadni, hogy olvasta, vagy sem"

Természetesen - de kézzel állítgatáshoz aligha kell több (bár persze hozhatna létre egész szám típusú oszlopot is), hiszen nem fogja folyton módosítgatni épp hol tart.

Automatikusan frissítve már jó lenne a %, még játszok majd vele este, hátha sikerül valahogy működésre bírni a "jegyezetek letöltését"

(#488) snowdog válasza Degeczi (#487) üzenetére


snowdog
veterán

Köszönöm, feltételeztem hogy a formátummal van valami probléma. Kísérleteztem is vele, de mivel ezt a nyelvet nem ismerem, nem sok sikerrel. Az általad adott formátumot elfogadta, működik is, de minden könyvre azt mondja: "Not Read". Szóval valami még nem jól van megadva.

(#489) Degeczi válasza snowdog (#488) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Nem, sajnos az van, amit tippeltem, már nem támogatott funkció az új eszközökön: "Fetching annotations is not supported on newer Kindles. status: New → Won't Fix "

Ez így tehát nem megy PPW-on (bár a könyvek mellett vannak "könyvnév.sdr" mappák, azokban bináris tartalmú file-ok, valszeg azok tárolják ezt, majd megnézem, van-e vmi infó a tartalmukról. De könyvtípustól is függő: MOBI mellett .MBS és .MBP1 file-okat látok ezekben, AZW mellett viszont .AZW3R és .AZW3F file-okat)

(#490) snowdog válasza Degeczi (#489) üzenetére


snowdog
veterán

Én viszont K3-on próbálom, a leírásban a szerző is azzal próbálta, neki működött. :)

(#491) Degeczi válasza snowdog (#490) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Megvan még a családban a K3, majd megnézem azon is (de nem kizárt, h újabb firmware már azon is megváltoztatta a viselkedést)

(#492) snowdog válasza Degeczi (#491) üzenetére


snowdog
veterán

Az egyik olvasott mobi könyv mellett találtam egy mbp fájlt. Azt írják ebben vannak az olvasással kapcsolatos adatok. Keresgélek a neten, hátha találok róla információt, hogy egy hex editorral hogyan tudnám érthetővé tenni a látottakat.

MBP: marks, bookmarks, position (last location read)

[ Szerkesztve ]

(#493) hampidampi válasza Degeczi (#491) üzenetére


hampidampi
senior tag

Nekem is k3 van és egyelőre nekem sem megy. Amire rájöttem, hogy ugye a "Last Page Read: Location " stringet keresi a comment mezőben, amit nem fog megtalálni magyar nyelven! Tehát vagy a template-ben kell átírni, vagy a felületet angolra állítani.

(#494) snowdog válasza hampidampi (#493) üzenetére


snowdog
veterán

A felületet átállítottam angolra, de nem változott semmi. Maradt a Not Read.
Ezt a komment mezőt hol találom?

[ Szerkesztve ]

(#495) hampidampi válasza snowdog (#494) üzenetére


hampidampi
senior tag

Ahova a szinopszist is szokás írni. Ott lesz alatta vastag betűkkel az összes áthúzott infó.
Tuti, hogy a string keresésnél lesz a bibi. nem találja meg a megfelelő kifejezéseket, de sajnos a pythonhoz meg a regexphez nem értek ennyire.

(#496) snowdog válasza hampidampi (#495) üzenetére


snowdog
veterán

Köszi, azt hittem ez valami külön menüpont. Ott nálam ez olvasható: Read status: Not Read

Ehhez hasonlót kerestem, de nem találtam:

This is just an example of what I could get with my K3:
25-12-2010
Last Page Read: Location 7365 (68%)
Location 4603 � Bookmark
Location 4942 � Bookmark
Location 4980 � Bookmark
Location 5984 � Bookmark
Location 7363 � Bookmark

Lehet hogy ez az egész csak bizonyos könyv fájlokkal működik? És mondjuk a mobi-val (mbp) éppen nem?

Szerintem nem a script-tel van a baj, mert már anélkül sem jelennek meg ezek az információk. Inkább az adatok kiolvasásával lehet probléma.

[ Szerkesztve ]

(#497) Degeczi válasza hampidampi (#495) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Szerintem azt a szöveget a Kindle generálja (generálta, a régebbi firmware-rel), mindig angolul, hiszen csak a saját oprendszere értelmezte

Szerk: na, akkor K3-on ezek szerint még jó, valóban csak a dátum fölismerését kell megigazítani (semmi mást nem tesz vele, csak kiemeli, tehát csak a regexpet kell ráilleszteni)

[ Szerkesztve ]

(#498) hampidampi válasza snowdog (#496) üzenetére


hampidampi
senior tag

Átállítottam angolra, újrageneráltattam, így néz ki:

Így sem működik, viszont a dátum nem stimmel, az még lehet probléma.

szerk.:
Degeczi: Ha magyar a Calibre nyelve, a generált comment is magyarul lesz!

[ Szerkesztve ]

(#499) Degeczi válasza hampidampi (#498) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Aha, nem tudom megnézni, mert a PPW miatt semmilyen kommentet nem pakol le.

(#500) snowdog válasza hampidampi (#498) üzenetére


snowdog
veterán

Nálam ott nem jelenik meg semmi, és ez lehet a probléma.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.