Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#401) lucika


lucika
csendes tag

Sziasztok! Segítsen valaki a Calibre teljes könyvtára törlődött. Valahol a pc-én megtalálhatom még, Köszönöm

(#402) hampidampi válasza lucika (#401) üzenetére


hampidampi
senior tag

Hogy törlődött?
A könyvtár alapértelmezett útvonala windows alatt: c:\users\felhasználónév\Calibre Library. Ha nálad is ez volt, és az alkönyvtár üres, akkor legfeljebb egy unerase programmal érdemes megpróbálni visszaállítani.

(#403) Ainoa


Ainoa
újonc

Sziasztok, remélem még jár erre valaki mostanában :-) Végig böngésztem a több száz hozzá szólást, hát le a kalappal, hogy milyen szinten átlátjátok.
Nos...két problémám lenne (az egyik Kindle gond, de talán, esetleg, remélem, valaki hozzá tud szólni).
Az első:
Van egy régebbi Kindlém. Kb. két hónapja elkezdett lefagyogatni, majd fogta magát és újra indult. Ez egyre gyakoribbá vált. Most ott tartok, hogy nagyjából a harmincadik bekapcsolásra volt hajlandó reagálni, de akkor is úgy, hogy eltelt 5 perc és fogta magát és végre bekapcsolt. Természetesen ezer helyen néztem, kérdeztem, de senki nem mondott semmit. Mint kiderült magyarországi szerviz sincs :-( Helyesebben van, csak épp nem hajlandóak foglalkozni a már nem garanciális készülékekkel. :Y Mi a véleményetek? Kuka?
A másik kérdésem már calibrés :-)
Tehát...vettem egy új Kindlét. Beregisztráltam a Calibre-ba. És az istennek se tudok átküldeni könyveket. :(
A hibaüzenet, hogy "Nem elérhető".

connect: (u'smtp.gmail.com', 25)
connect: (u'smtp.gmail.com', 25)

Sending failed...

Traceback (most recent call last):
File "site-packages\calibre\gui2\email.py", line 43, in run
File "site-packages\calibre\gui2\email.py", line 124, in sendmail
File "site-packages\calibre\utils\smtp.py", line 128, in sendmail
File "site-packages\calibre\utils\smtplib.py", line 308, in connect
File "site-packages\calibre\utils\smtplib.py", line 283, in _get_socket
File "socket.py", line 571, in create_connection
error: [Errno 10060] A kapcsolódási kísérlet nem sikerült, mert a kapcsolódó partner nem válaszolt a megadott időn belül, vagy a létrehozott kapcsolatban hiba történt, mert a kapcsolódó partner nem volt képes válaszolni

Retrying in 301 seconds...

Waiting 301 seconds before sending, to avoid being marked as spam.
You can control this delay via Preferences->Tweaks
connect: (u'smtp.gmail.com', 25)
connect: (u'smtp.gmail.com', 25)

Sending failed...

Traceback (most recent call last):
File "site-packages\calibre\gui2\email.py", line 43, in run
File "site-packages\calibre\gui2\email.py", line 124, in sendmail
File "site-packages\calibre\utils\smtp.py", line 128, in sendmail
File "site-packages\calibre\utils\smtplib.py", line 308, in connect
File "site-packages\calibre\utils\smtplib.py", line 283, in _get_socket
File "socket.py", line 571, in create_connection
error: [Errno 10060] A kapcsolódási kísérlet nem sikerült, mert a kapcsolódó partner nem válaszolt a megadott időn belül, vagy a létrehozott kapcsolatban hiba történt, mert a kapcsolódó partner nem volt képes válaszolni

Job: "Pokoli szerkezetek 03. A hercegnő elküldése emailben ide: valaki@kindle.com" failed with error:
Traceback (most recent call last):
File "site-packages\calibre\gui2\threaded_jobs.py", line 83, in start_work
File "site-packages\calibre\gui2\email.py", line 98, in __call__
error: [Errno 10060] A kapcsolódási kísérlet nem sikerült, mert a kapcsolódó partner nem válaszolt a megadott időn belül, vagy a létrehozott kapcsolatban hiba történt, mert a kapcsolódó partner nem volt képes válaszolni

A régi Kindlémmel lazán működött és most is ugyanúgy állítottam be mindent. Egyszerűen nem értem! :(

(#404) kuruczz válasza Ainoa (#403) üzenetére


kuruczz
tag

Szerintem a Kindle fórumán többet tudnak segíteni, mert vlsz. ők megharcolták ezeket a lépéseket, nekem Nook-om van és tabletem, de még csak nem is sejtem miről beszélsz.

(#405) Druss válasza Ainoa (#403) üzenetére


Druss
aktív tag

1. Próbáltad a reset v. factory reset?
[link]
2. Próbáld elküldeni a valaki@free.kindle.com címre

"A szavak csak hangok a levegőben, a tettekben bízz, ne a szavakban!" David Gemmell

(#406) Oldman2 válasza Ainoa (#403) üzenetére


Oldman2
veterán

Az ok, hogy Te így akarod, de miért emailben akarsz küldeni bármit?

Kábelen nem jó?

(#407) Ainoa


Ainoa
újonc

Persze, jó kábelen is, de csak átmenetileg :-) Most kénytelen vagyok úgy csinálni. De ha már ott a Calibre és a wifi lehetősége, ezerszer könnyebb lenne.
Amúgy egy Kindlés fórumba is írtam, de ugyanazokat mondták, amit már megcsináltam. (Regisztráció, gmail-es fiók hozzá adása, Amazonnál a fiók engedélyezése). Úgy tűnik, hogy senkinek semmi ötlete sincs. :U

(#408) exacum válasza Ainoa (#403) üzenetére


exacum
tag

Szia!
Az első részhez nem értek...
A Calibreről küldéskor én is így jártam, a "bűnös" a víruskeresőm (NOD32) volt. Átmeneti kikapcsolása után tökéletesen működött. Nem tudom miért, mert régen nem volt ilyen problámám. Valahol biztos be lehet állítani, hogy engedje a Calibret küldeni, de nem tudom hol.

.

(#409) Roland8622


Roland8622
aktív tag

Sziasztok. Nekem nincs Kindle v. más könyv olvasom csak gépen ill. mobilon szoktam olvasgatni.
Viszont a Calibre programot szoktam használni.Arra viszont nem jöttem rá hogy lehet 2 egyforma formátumú e-book-ot összefűzni :(
Nem életbevágó a dolog, de nem lenne rossz.A fájlformátum epub és van hozzá tartalomjegyzék is.
Kerestem neten úgy is hogy epub merge, plugint is szedtem le, de még sem tudom megvalósítani.

Ez ügyben szeretnék segítséget kérni.
Köszönöm előre is.

Huawei P60 Pro / Huawei P50 Pro / iPhone 13 sima (1 hétig, de volt :D) / HTC U11 (már 4.5 éve) /BOSSHIFI B3 / FiiO BTR3

(#410) hampidampi válasza Roland8622 (#409) üzenetére


hampidampi
senior tag

Pedig az EpubMerge plugin pont erre való.
Itt a leírás, ha valamiért nem boldogulsz vele.

(#411) Roland8622 válasza hampidampi (#410) üzenetére


Roland8622
aktív tag

Szia. Köszönöm a segítséget. A plugin nem lett megfelelően instalálva, azért nem jelent meg. Össze tudtam fűzni a 2 könyvet végül, de nem igazán jött be a dolog, így hagyom a 2 kötetes könyvet 2 file-ban.
Viszont gy már máskor is menni fog. Köszönöm még egyszer ;)

Huawei P60 Pro / Huawei P50 Pro / iPhone 13 sima (1 hétig, de volt :D) / HTC U11 (már 4.5 éve) /BOSSHIFI B3 / FiiO BTR3

(#412) asuspc96


asuspc96
senior tag

Helló!

Valaki tudna segíteni abban, hogy ebben a könyvben, hogyan lehet eltüntetni a sok "enter-t" a sorok közül, hogy egy egybefüggő szöveget kapjak ?

Előre is köszönöm ! :R

(#413) BonFire válasza asuspc96 (#412) üzenetére


BonFire
veterán

Wordben a Keresés és csere ablakába

kereséshez: ^p – azaz ALTgr+3 – kis p
mire cseréli: – azaz szóköz

Viszont itt a szavak is szét vannak törve, arra kéne még nekem is egy tipp, mert azokat egyesíteni kellene. Arra nem tudok szkriptet, pedig biztosan van.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#414) BonFire válasza BonFire (#413) üzenetére


BonFire
veterán

Lejárt a szerkesztési idő, tehát újat kezdek…

Tehát az első dolog az Enterek szóközökre cserélése. Keresés és csere:

Mit keres: ^p
Mire cserél: – szóköz

Majd másodjára a kettéválasztott szavak egyesítése. Keresés és csere:

Mit keres: - – azaz kötőjel – szóköz
Mire cserél: semmi – üresen hagyott mező

Így a szétválasztott szavakat összerakja, de végig kell menni a dokumentumon, mert lehet, hogy a kötőjeles összetételeket (inci-finci, icike-picike,kisebb-nagyobb ezekkel tele van a magyar nyelv) is egybegyúrja, és ezeket kézzel ki kell javítani. Emellett születhetnek téves szóösszetételek, pl: megygyes, locscsan, ezeket ki kell cserélni a helyes ggy, ccs formákra. Én a helyedben keresnék rá kész makrót, mert kézzel végigbogarászni eléggé problémás a dolog.

Szerk:

Ez talán hasznos lehet: [link]

[ Szerkesztve ]

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#415) asuspc96 válasza BonFire (#414) üzenetére


asuspc96
senior tag

Marha nagy segítség volt köszönöm :Y :C :R

(egy apró módosítás kellett még a 2. keresésben...a kötőjel után kellett rakni egy space-t mert azt is rakott a szavakba amik szét lettek szedve...)

(#416) BonFire válasza asuspc96 (#415) üzenetére


BonFire
veterán

Vannak ilyen doksik, amelyekben gondolatjel helyett is kötőjel van, és minden sor végén enter. Ehhez egy kicsit gondolkodni kell, de így kell megcsinálni.

Keresés és csere: Megjelölöd az összes olyan helyet, ahol írásjel után (pont, kérdőjel, felkiáltójel) után áll az enter. Raksz oda egy különleges karaktert, mondjuk kettőskeresztet.

Keres: .^p (aztán ?^p aztán !^p)
Csere: .# (aztán ?# aztán !#)

Ezek után kiszedni az összes entert.

Keres: ^p
Csere: szóköz

Így kaptunk egy egybe tömbösített szöveget, de az igazi bekezdések végén ott van egy-egy kettőskereszt. A következő feladat, hogy a kettőskeresztet lecseréljük enterre.

Keres: #
Csere: ^p

Így már jó megközelítéssel visszakaptuk a normálisan betördelt szöveget. Természetesen ott vannak még a szétszakított szavak, amelyeket egyesével kell egyesíteni.

Keres: -szóköz
Csere: szóköz

A párbeszédek elején és közbevetett mondatoknál is meg fog állni, azokon túl kell léptetni a következőre, amíg szétszakított szót nem talál. Ezt cseréltetni kell. Így végig kell menni az egész doksin, mert vannak elválasztások, amelyeket amúgy is kézzel kell korrigálni: asz- szony aszszony – helyesen asszony.

Végül a párbeszédeket jelölő kötőjeleket gondolatjelre cserélni. Ez már gondolom, egyszerű.

Az egészre érdemes csinálni egy makrót, mert a gondolatjel-csere is háromszor végzendő el (-szóköz -, -;) – kivéve a szétszakított szavak egyesítésére, az továbbra is kézi munka marad.

[ Szerkesztve ]

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#417) hampidampi válasza BonFire (#413) üzenetére


hampidampi
senior tag

"Viszont itt a szavak is szét vannak törve, arra kéne még nekem is egy tipp, mert azokat egyesíteni kellene. Arra nem tudok szkriptet, pedig biztosan van."

Keress erre:
^13[a-z]
És legyen bekapcsolva a "Behelyettesítéssel" opció. Ez megkeresi a kisbetűkkel kezdődő sorokat. (a "Behelyettesítés" kikapcsolása után) Ezt ki lehet cserélni mondjuk @^& -ra (@+keresett szöveg), majd a @^p karaktereket semmire.

(#418) BonFire válasza hampidampi (#417) üzenetére


BonFire
veterán

Ezt már megtettem, de nem tudom kitalálni, mire cserélje. Példa:

ker- tem – kijelöli a kötőjelet, szóközt és az utána álló első betűt is. Ha semmire cseréltetem, akkor hiányozni fog belőle egy betű, így: kerem.

Szerk:

Jól van, most már értem! Köszönöm, így valóban sokkal szaporább a dolog. THX!

[ Szerkesztve ]

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#419) scream


scream
veterán

Valaki tudna esetleg segíteni, hogy a beállításoknál mit rontok el ENNÉL ? :F

Azt szeretném, hogy a baloldali PDF EPUB legyen (Kindle 5-re) és megtartsa legalább valamennyire a formáját -> Betűk arányai egymáshoz, bekezdések, címek elhelyezése, illetve, hogy ne legyen minden mondat után egy üres sor.

Hogyan lehetne megcsinálni?

[ Szerkesztve ]

(#420) BonFire válasza scream (#419) üzenetére


BonFire
veterán

Alapesetben csak a bekezdések közé rak plusz térközt, de sok könyvolvasó ezt amúgy így figyelmen kívül hagyja. De ha zavar, kertess a beállításokban olyat, hogy a bekezdések közti közök eltávolítása.

Pdf-ből egyébként nem lesz sosem olvasható epub, mert normál esetben minden sort új bekezdésnek vesz, ezért kénytelen leszel egy szövegszerkesztőben ezeket a fölös bekezdéseket ráncba szedni.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#421) scream válasza BonFire (#420) üzenetére


scream
veterán

Na ne b@ssz, hogy van 9 GB pdf-em és azt csak szövegszerkesztőbe átültetve-bekezdéseket kiszedve kell végigmacerálnom, hogy normálisan tudjam olvasni EPUB-ban. :(((

(#422) faki_ válasza scream (#419) üzenetére


faki_
senior tag

Heurisztikus feldolgozás nem segít?

(#423) hampidampi válasza scream (#421) üzenetére


hampidampi
senior tag

Sajtónak PDF az bizony ilyen szutyok dolog. Sokszor érdemesebb inkább valamilyen szerkeszthető formátumban megszerezni, vagy marad az ocr. Esetleg a pdftoepub progit érdemes kipróbálni.

[ Szerkesztve ]

(#424) BonFire válasza scream (#421) üzenetére


BonFire
veterán

Vannak makrók, illetve műveletek, amelyek a munka oroszlánrészét leveszik a válladról. Pl a Word behelyettesítéses cserefunkciójával kiszeded az entereket minden olyan sor végéről, ahol a kövekező karakter kisbetű. Így hellyel-közzel megkapod a helyes bekezdéseket. De csak hellyel-közzel, ugyanis a nagybetűs tulajdonnevek hajlandóak ennek ellenére is új bekezdésben landolni, és ezeket nincs mese! kézzel kell egyesével végigbogarászni.

Most éppen egy 370 oldalas regényt törtelek és korrektúrázok már 4. napja. Csak az OCR-ezett TXT-t kaptam meg; a bekezdések nagyjából a helyükön vannak, de annyi benne a hiba, hogy az automata benne hagyna egy csomót, így végig kell olvasni, méghozzá figyelmesen, és egyesével javítani mindent.

Ez a szép dolog az e-könyv előállításán. Egy igényes munka elkészítése tovább tart, mint amennyi idő alatt elolvasnád.

Azt a PDF-et meg kell próbálni más formátumban beszerezni. Ha nincs meg, akkor marad az újratördelés.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#425) Oldman2 válasza BonFire (#424) üzenetére


Oldman2
veterán

Hasonló élvezetekben részesülök én is, egy roppant gyenge SCAN-t gyúrok éppen...

Az ABBYY meglepően jól felismert sok mindent, de van mit javítani még így is...

(#426) BonFire válasza Oldman2 (#425) üzenetére


BonFire
veterán

De ha kicsi a szkenner felbontása (mert Faszari Jóska, aki szkennelte, még a tárterületet is sajnálta!), akkor az lesz a vége, hogy tele lesz szemetelve mindenféle random karakterekkel ..:;' /*-, rosszul felismert betűkkel (l helyett í, ű helyett íl stb.). Ezen az Abbey sem segít. Muszáj gondosan átolvasni az egészet. Ha meg képes albumról van szó, akkor még nagyobb falat, mert a képeket is ki kell szerkeszteni újra.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#427) Oldman2 válasza BonFire (#426) üzenetére


Oldman2
veterán

Tudom, nem ez az első ilyen jellegű munkám... 2-3x is átolvasom az anyagokat.
És éppen emiatt lassú a végeredmény elkészülte.

(#428) asuspc96


asuspc96
senior tag

Helló !

Lenne egy kérdésem, hogyan tudom beállítani azt, hogy a fejezet címeknél új oldalon kezdje az írást tovább az olvasó ?
Mert van olyan, hogy lapozok és hopp egyszer csak az oldal közepén ott egy fejezet cím... engem nagyon szokott zavarni :DDD

a könyv amiről szó lenne

(#429) BonFire válasza asuspc96 (#428) üzenetére


BonFire
veterán

Nem írtad, hogy min olvasod. Egyébként a forrásfájlban (nálam ez RTF szokott lenni) Wordben állítom be az oldaldobásokat. Új fejezet új oldalon indít. Ha a fejezetcímeket még egyforma stílussal is formázod, mondjuk Címsor 1-gyel (h1), akkor még automatikusan tartalomjegyzéket is csinál a progi konvertáláskor, ha a képen látható részbe ezt a kifejezést adod meg:

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#430) scream válasza BonFire (#424) üzenetére


scream
veterán

Értem és köszönöm. Szintaxis szinten az említett példa hogy nézne ki?

(#431) BonFire válasza scream (#430) üzenetére


BonFire
veterán

Azt sajnos nem tudom. Ezt a kifejezést én is fórumon találta, és gyorsan beírtam a programba, hogy meglegyen. Szerencsére nem is felejti el.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#432) hampidampi válasza asuspc96 (#428) üzenetére


hampidampi
senior tag

Ahogy nézem a könyvben a fejezetek rendesen h1 tagekkel vannak jelölve, tehát konvertáláskor a struktúra felismerés fülön az Oldaltörés beszúrása a következő elé sorba írd a //h:h1 kifejezést. Ekkor új oldalon fogja kezdeni a fejezeteket.

(#433) Degeczi válasza scream (#419) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Teljesen fölösleges kínlódni vele: népszerű könyveknél első dolgod mindig az legyen, h rákeresel különböző oldalakon, mert valszeg megcsinálta már más - ezt is megtalálod a sokat említett juharleveles oldalon...

(#434) BonFire válasza Degeczi (#433) üzenetére


BonFire
veterán

Azért koránt sincs fenn minden még enkóron sem, főleg a régebbi könyvek közül. Ahol van fenn egy PDF, oda ritkán raknak mást, egész egyszerűen mert senki nem veszi a fáradságot, hogy újratördelje – tisztelet az ilyen fanatikus agyalágyultaknak, mint én, aki ráér vele elpiszmogni (1 könyv 2 hét, mert azért mást is csinál közben az ember…). :))

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#435) Degeczi válasza BonFire (#434) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Itt egy konkrét példáról volt szó, amivel éppen kínlódik - fölöslegesen, hiszen elérhető e-book formátumban is.
Ettől teljesen független az a nyilvánvaló tény, h nem minden lesz így beszerezhető...

(#436) scream válasza Degeczi (#435) üzenetére


scream
veterán

Nem, itt konkrétan nem 1 könyvről volt szó, hanem 9GB pdf-ről.

(#437) Degeczi válasza scream (#436) üzenetére


Degeczi
nagyúr

A "vki tudna segíteni, h mit rontok el ENNÉL" link számomra elég konkrét példa egy adott könyvre...

A PDF-ek sosem fognak egyetlen varázsgombra jól konvertálódni, mindig szükség lesz kézi beavatkozásra, alapos átnézésre - annál pedig már jóval egyszerűbb és gyorsabb rákeresni az adott könyvre eleve vmi e-book formátumban, és csak akkor belevágni az átalakításba, ha biztosan nincs más forrás.
Mint ahogy a 9 GB PDF-et is összegyűjtögetted az idők során, úgy ez sem reménytelen vállalkozás - és aligha kell azonnal a közeljövőben az összes, egyszerre.

[ Szerkesztve ]

(#438) asuspc96 válasza BonFire (#429) üzenetére


asuspc96
senior tag

BonFire és hampidampi köszönöm, működött :R

[ Szerkesztve ]

(#439) BBéci


BBéci
titán

Cirka 16 hónapja használom a Calibre programot, de még mindig nem értem a tizedét sem.
Most abban kérek segítséget, ötletet, miért nem egyformán jelennek meg a könyvek a Kindle Paperwhite listájában? Arra gondolok, hogy kijelölöm az Author rendezést, de csak az első oldalon sorakoznak valóban szerző szerint a tételek, a többi 50 össze-vissza. A Calibre-ben megnézve pontosan egyforma megnevezési szisztémájú az összes.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#440) asuspc96


asuspc96
senior tag

Helló!

Az lenne a kérdésem, hogy van egy könyv, ami .doc-ban van meg, és akárhogy konvertálgatom vagy mentem el pdf-be és abból konvertálom ebookra kompatibilis formátumra, mindig töredezett lesz a kép, és az olvasón is.

Mit lehet ez ellen tenni ? :F

(#441) Degeczi válasza asuspc96 (#440) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Honnan az a rossz ötlet, hogy először PDF-be konvertálj? :F
Magadnak csinálod így a nehézséget: mintha csak kész tükörtojásból akarnál utólag rántottát készíteni...

Nyisd meg szövegszerkesztővel, mentsd el RTF vagy DOCX, vagy ODF formátumban, és abból már probléma nélkül tudsz Calibre-vel e-bookot gyártani

(#442) BonFire válasza asuspc96 (#440) üzenetére


BonFire
veterán

Mivel a PDF nyomtatásra szánt verzió, ezért szétveri a bekezdéseket, amit visszaállítani már csak kézi korrektúrázással lehet!

Ha van egy egybefüggő DOC dokumentumod, azt a mai Calibre már minden további nélkül kezeli, de jobb lesz a végeredmény, ha RTF-be mented, és abból csinálsz szabványos EPUP, MOBI és egyéb ebook formátumokat.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#443) BBéci


BBéci
titán

Az én kérdésemre válaszolna valaki? Még múlt hónap 29-én tettem fel, azóta összesen 3 hozzászólás született. :(((

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#444) kuruczz válasza BBéci (#443) üzenetére


kuruczz
tag

Nyilván nem járt erre aki válaszolni tudott volna...
Az Amazon Kindle fórumán többen vannak ilyenek, de mivel nekem nincs Kindle-m, ezért ilyen problémát sem tapasztaltam.

(#445) wayne1 válasza BBéci (#443) üzenetére


wayne1
senior tag

Ebben a fórumban próbáld inkább :)

(#446) BBéci válasza wayne1 (#445) üzenetére


BBéci
titán

Szerintem nem Kindle probléma, inkább a Calibre használatával, kezelésével vannak gondjaim. Ott csinálok valamit rosszul. Például variálom a MOBI és az AZW3 konvertálást. MOBI-hoz alkalmazom a heurisztikus feldolgozást.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#447) kuruczz válasza BBéci (#446) üzenetére


kuruczz
tag

Igen így lehet, de akik hallgatnak, azok epub-ot használnak valószínűleg és ezért a "csend". Ha nem is Kindle gond, talán mások is belefutottak ebbe, és ők talán ott többet járnak...
De segítenék én szívesen, ha tudnék, így azonban csak nézek mint a kuka...
Illetve: HAJRÁ!!!

[ Szerkesztve ]

(#448) BBéci válasza kuruczz (#447) üzenetére


BBéci
titán

Rtf-ből AZW3-at pillanatok alatt kreál a Calibre és a Paperwhite is szereti. Amíg nem ezt a felállást hoztam össze, csak szenvedtem, az olvasó rendszeresen elutasította a könyveket, közölte, ismeretlen formátum.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#449) BonFire válasza BBéci (#448) üzenetére


BonFire
veterán

Jó. Majd innentől fogva mind beírjuk egyesével, hogy „Én nem tudom.” :F

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#450) BBéci válasza BonFire (#449) üzenetére


BBéci
titán

Kérlek, ne nézz kezdő fórumozónak! :((
Bár ez a regisztrációm csak 5 éves, 15 éve kezdtem a fórumozást, tisztában vagyok a szokásokkal és a szabályokkal.

Amikor egy topikba két hétig nem ír senki, feltételezhető, hogy egy hozzászólás elkerülte a társaság figyelmét.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.