Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1151) hampidampi válasza BonFire (#1148) üzenetére


hampidampi
senior tag

Ahogy oldman2 is írta, ha nincs meg a metadata adatbázis file, akkor kézzel kell beimportálni. Ebben az esetben viszont először mozgass ki mindent a Calibre Libraryból. Aztán vagy az új könyv melletti lefele nyíl menüiből választhatsz, vagy simán drag and drop az összes könyvet.

(#1152) BonFire válasza Oldman2 (#1149) üzenetére


BonFire
veterán

Köszi!

Végül sikerült a „Könyvek hozzáadása egy vagy több almappából” menüponttal. Igaz, hogy volt néhány, ami rejtélyes módon kimaradt, de ezeket behúztam az ablakba kézzel, majd a már meglévőket kidobtam az importálásból, így végül meglett mind.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#1153) Libretom


Libretom
aktív tag

Meg tudja valaki mondani, hogyan működik az "X-Ray creator"?

(#1154) hampidampi válasza Libretom (#1153) üzenetére


hampidampi
senior tag

(#1155) Libretom válasza hampidampi (#1154) üzenetére


Libretom
aktív tag

Köszönöm!

(#1156) Geripapa


Geripapa
aktív tag

A calibrébe két külön felvett de ugyan azt a könyvet (különböző formátumban van) lehet valahogy egyesíteni?

Segítségkéréshez: NSA320+FFP; Raspberry Pi2 Openelec/Kodi ;

(#1157) faki_ válasza Geripapa (#1156) üzenetére


faki_
senior tag

Mindkét könyv kijelölése (Ctrl+bal egérgomb) > jobb egérgomb > Metaadatok szerkesztése > Könyvek összefűzése > Csak a formátumok összefűzése az első könyvbe - többi könyv törlése

vagy

Mindkét könyv kijelölése (Ctrl+bal egérgomb) > Alt+Shift+M

vagy

Egy könyv kijelölése (amelyikbe egyesíteni akarod) > Metaadatok szerkesztése > Új formátum hozzáadása (jobb felső sarok, bordó ikon) > a másik formátum betallózása és OK > lehet törölni (a betallózottat a katalógusból)

(#1158) Geripapa válasza faki_ (#1157) üzenetére


Geripapa
aktív tag

:C

Köszi, még az a szerencse hogy ennyi lehetőség van és én egyet sem találtam, de így is csak kettőt tudtam reprodukálni :) Mindegy az is elég lesz. Köszi még egyszer...

Segítségkéréshez: NSA320+FFP; Raspberry Pi2 Openelec/Kodi ;

(#1159) Delfi válasza BonFire (#1148) üzenetére


Delfi
tag

Ahogy Hampidampi is mondta, egyszerűen húzd be az egész könyvtárat egyszerre.
Az "új könyv" ikon mellett van egy rádiógomb, ha lenyitod ott lesz a csoportos betöltés.

Na, valamiért nem töltötte be az egész topikot, így nem láttam, hogy közben sikerült. :)

Más, az utolsó verzió 2.78 jelezte, hogy van új moly.hu plugin 1.04-es, de nekem ez sem működik. Van akinek jó lett így?

[ Szerkesztve ]

(#1160) newmoonlight


newmoonlight
senior tag

Hali! Windows 10-en milyen (legcélszerűbb) progival tudok olvasni

1. prc
2. mobi
3. epub
4. rtf
5. azw3

fájlokat?

“Míg az ENIAC számológép 19 ezer vákuumcsővel van felszerelve és 30 tonnás, a jövőben a kompjútereknek talán ezer cső is elég lesz, és az is lehet, hogy nem lesznek nehezebbek másfél tonnánál.” (Popular Mechanics magazin, 1949.)

(#1161) hampidampi válasza newmoonlight (#1160) üzenetére


hampidampi
senior tag

Öööö... mondjuk a Calibre e-book viewere?

(#1162) newmoonlight válasza hampidampi (#1161) üzenetére


newmoonlight
senior tag

Hideg-hideg... :N
A Calibre megnyitása nélkül gondoltam.
Az epub-ra közben megtaláltam a tökélyt (Adobe Digital Edition), már csak a többire várom a megfejtést. :U

Update: OK, sikerült. djvu: WinDjView, mobi: Mobipocket Reader

[ Szerkesztve ]

“Míg az ENIAC számológép 19 ezer vákuumcsővel van felszerelve és 30 tonnás, a jövőben a kompjútereknek talán ezer cső is elég lesz, és az is lehet, hogy nem lesznek nehezebbek másfél tonnánál.” (Popular Mechanics magazin, 1949.)

(#1163) Oldman2 válasza newmoonlight (#1162) üzenetére


Oldman2
veterán

Nem kell hozzá megnyitnod a Celibre-t. Ez egy önálló alkalmazás, a Calibre -vel együtt települ.

(#1164) newmoonlight válasza Oldman2 (#1163) üzenetére


newmoonlight
senior tag

Jaaaa... :U Köszi (mindkettőtöknek)! :R

“Míg az ENIAC számológép 19 ezer vákuumcsővel van felszerelve és 30 tonnás, a jövőben a kompjútereknek talán ezer cső is elég lesz, és az is lehet, hogy nem lesznek nehezebbek másfél tonnánál.” (Popular Mechanics magazin, 1949.)

(#1165) hampidampi válasza newmoonlight (#1162) üzenetére


hampidampi
senior tag

Windows alatt itt található (64 biten):
C:\Program Files\Calibre2\ebook-viewer.exe
Egyszerűen társítsd hozzá a kívánt file-okat. Mindent visz.

(#1166) newmoonlight válasza hampidampi (#1165) üzenetére


newmoonlight
senior tag

Megvan, köszi! :K

“Míg az ENIAC számológép 19 ezer vákuumcsővel van felszerelve és 30 tonnás, a jövőben a kompjútereknek talán ezer cső is elég lesz, és az is lehet, hogy nem lesznek nehezebbek másfél tonnánál.” (Popular Mechanics magazin, 1949.)

(#1167) kuruczz


kuruczz
tag

Sziasztok!
Kérdés: portable változatot szeretnék használni a továbbiakban. Miként tudom átvinni a normál Calibre beállításait rá?
Miként kell a frissítéseket elképzelnem? Hasonló a normál változatéhoz, vagy más?
Köszi

(#1168) kuruczz


kuruczz
tag

Illetve még egy kérdésem lenne:
Szerzők rendezését eddig a metaadatok letöltésénél felcseréltem, magyar szerzőnél pedig a rendezési formából állítottam vissza, így VN, KN formában van meg mindenki.
Bár élhető a dolog, de pl. a Cool Reader nem tudja ezt kezelni (vagy inkább túlkezeli) és KN, VN módon jelennek meg a könyvtárában a szerzők.
Pár év után talán jó lenne beállni a mindenhol megfelelő formátumra.
Megúszhatom az egyenkénti átírogatást, vagy nem a szerző rendezési formában?

(#1169) egerj


egerj
tag

Sziasztok !

A fájlnév beállítása eredetileg cím és szerző. Én szeretném megváltoztatni, de nem sikerül:
Így csináltam:
- Beállítások -> Könyvek lemezre mentése -> Sablon mentése mezőbe: {author_sort}/{title}/{authors} - {title}

Ezzel a beállítással, ha hozzáadok egy könyvet, vagy egy könyvet konvertálok a fájlnév marad az eredeti: cím és kötőjellel a szerző..

(#1170) hampidampi válasza egerj (#1169) üzenetére


hampidampi
senior tag

(#1171) pentem válasza Delfi (#1159) üzenetére


pentem
újonc

Sziasztok!
A moly.hu pluginre megoldás - nekem jó lett:
https://www.mobileread.com/forums/showthread.php?t=193302
A fórumon szerepel, hogy töltsd le ezt: https://drive.google.com/open?id=0B2...jVxLTBSYlVncjQ
Aztán amit letöltöttél (kibontás nélkül) tedd a következő mappába: C:\Users\Felhasználó\AppData\Roaming\calibre\plugins
A "FELHASZNÁLÓ" mindenkinél más - amit megadtál - a személyes mappád neve.
Ott már valószínűleg van egy ilyen, cseréld le!
Aztán a Calibre jelezni fogja, hogy van frissítés, és meg is csinálja félig meddig, de érdekes módon a plugin nekem így is működik. A pluginoknál továbbra is jelzi, az elérhető frissítést, de alul azt írja, hogy frissített. (persze van amit nem talál, de eddig is volt, ami kifogott rajta.)

[ Szerkesztve ]

(#1172) Delfi válasza pentem (#1171) üzenetére


Delfi
tag

Köszönöm, kipróbálom.

Sajnos sem ez, sem az új 2.83-as Calibra sem segített. Win7 64bites Calibre alatt ezt kapom kereséskor:
File "calibre_plugins.moly_hu.__init__", line 91, in identify
File "site-packages\mechanize-0.2.5-py2.7.egg\mechanize\_mechanize.py", line 203, in open
File "site-packages\mechanize-0.2.5-py2.7.egg\mechanize\_mechanize.py", line 230, in _mech_open
File "site-packages\mechanize-0.2.5-py2.7.egg\mechanize\_opener.py", line 193, in open
File "site-packages\mechanize-0.2.5-py2.7.egg\mechanize\_urllib2_fork.py", line 344, in _open
File "site-packages\mechanize-0.2.5-py2.7.egg\mechanize\_urllib2_fork.py", line 332, in _call_chain
File "site-packages\calibre\utils\browser.py", line 28, in https_open
File "site-packages\mechanize-0.2.5-py2.7.egg\mechanize\_urllib2_fork.py", line 1118, in do_open
URLError: <urlopen error [SSL: CERTIFICATE_VERIFY_FAILED] certificate verify failed (_ssl.c:581)>

(#1173) alfalibra


alfalibra
tag

Sziasztok!

Hogy lehet elérni, hogy az office wordben felső index formátumban szereplő számok a Calibrével mobivá konvertált szövegben is felső index formátumban jelenjenek meg?
Mert most ott vannak a szavak mögött ugyanolyan formátumban, mintha a törzs szöveg részei lennének a számok is, és elég zavaróak.
(A függelékhez tartozó hivatkozási számokról van szó)

(#1174) hampidampi válasza alfalibra (#1173) üzenetére


hampidampi
senior tag

Elvileg meg kellene hogy tartsa.
1. a legcélszerűbb ilyen esetben, ha rendesen, végjegyzetként csinálod meg, nem sima hivatkozásnak.
2. Kindle esetében érdemesebb azw3-mat használni, minden másra meg epubot. Sokkal sokrétűbb formátumok.
3. Esetleg rakj fel valahova egy minta dokumentumot, hogy megnézzük.

[ Szerkesztve ]

(#1175) alfalibra válasza hampidampi (#1174) üzenetére


alfalibra
tag

Csak most vettem észre, hogy van, amelyik felső indexbe kerül, van amelyik meg nem az átkonvertálás után. Pedig ellenőriztem, és a wordben ugyanúgy mind felső indexben van.

1. Hát, ABBYY-vel konvertáltam át képből wordbe, 250 oldal, és lenne benne bőven hivatkozás, úgyhogy azt egyesével módosítgatni már nincs erőm, így is elég időt foglalkoztam vele.
2. Megpróbáltam, azw3-nál is ugyanaz az eredmény.

3. ide feltöltöttem egy részletet a doc-ból
http://www.filedropper.com/jmicrosoftword-dokumentum4
ennél a résznél a 43-as még feljebb kerül mint a szöveg szint, az utánakövetkezők viszont ekönyv formátumban egy szintben vannak a szöveggel.

(#1176) hampidampi válasza alfalibra (#1175) üzenetére


hampidampi
senior tag

Hát igen, az ABBY-ből érkező doksik sokszor elég katyvaszok formázás tekintetében.
Először is ami indexelt számok vannak, azok nem hivatkozások, csak felső indexbe tett számok. Ha rendes, ugróhivatkozásokat szeretnél, azt bizony kézzel kell csinálni.

Megnéztem, amit felöltöttél. Amit én szoktam ilyen dokumentumokkal tenni:
1. Wordből mentsd el rtf-ként.
2. Csukd be a Wordöt, majd a Windows WordPad programjával nyisd meg az rtf file-t.
3. Simán kattints a mentés ikonra. Ez "lecsupaszítja" a dokumentumot, csak az alapszintű formázások maradnak meg. Észre lehet venni, hogy az rtf file mérete is ilyenkor a felére csökken.
4. Az így készült rtf-et nyisd meg Wordben és mentsd el docx-ként.
5. Csukd be a Wordöt és a docx-et töltsd a Calibre-be.
Innen szerkesztheted a Wordben kedvedre És a konvertálás is jobb lesz.
Bár bírja a Calibre az rtf-et, de nem tanácsos közvetlenül azt használni. Egyrészt a Word sokkal több formázást ismer és a Calibre is jobban kezeli.

[ Szerkesztve ]

(#1177) alfalibra válasza hampidampi (#1176) üzenetére


alfalibra
tag

köszönöm, ki fogom próbálni!
Csak az utolsó lépést nem értem: a calibreben tudom szerekeszeteni a dokumentumot mintha wordben szerkeszteném? Hogyan? vagy hogy érted, hogy a calibreből szerkeszthetem wordben?

(#1178) hampidampi válasza alfalibra (#1177) üzenetére


hampidampi
senior tag

Utóbbi. Ha már felvetted a libraryba, a jobb oldalon a Formátumoknál ha rákattintasz a DOCX-re, szerkesztheted közvetlenül a felvett word dokumentumot.

(#1179) Payaba


Payaba
tag

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni.
Van két könyvtáram (az egyikben 4000 könyv a másikban 16000 db). Find duplicates plugin talált kb. 500 db azonosat a két könyvtár összehasonlításánál.
Hogyan tudnám a megegyezőket "egyszerre" törölni az egyik könyvtárból, ne egyesével kelljen?

(#1180) hampidampi válasza Payaba (#1179) üzenetére


hampidampi
senior tag

Ha megcsinálod az összehasonlítást, eleve azok a könyvek lesznek leszűrve, amelyek azonosak. Ezeket egy kis gombostű ikonnal meg is jelölei. Kijelölöd az összeset, majd törlöd.
Előtte én azért persze készítenék egy biztonsági másolatot mindkét libraryről.

[ Szerkesztve ]

(#1181) Payaba válasza hampidampi (#1180) üzenetére


Payaba
tag

Igen, de "csak" a gombostűs ikonnal jelölt könyveket hogyan tudom kijelölni?
...mert az egész könyvtárat látom és ahogy görgetem, akkor látszanak a gombostűvel kijelöltek is.

[ Szerkesztve ]

(#1182) hampidampi válasza Payaba (#1181) üzenetére


hampidampi
senior tag

Amikor elvégzed az összehasonlítást, alapból csak a gombostűseket látod. Fent a keresőmezőben ki is írja a szűrőfeltételt.

szerk:
marked:library_duplicate

[ Szerkesztve ]

(#1183) Payaba válasza hampidampi (#1182) üzenetére


Payaba
tag

Igen, ki is írja a szűrőfeltételt, de akkor sem listázza ki egymás alá, ahogy kellene hanem mindössze megjelöli vízszintesen zöld színű csíkkal és a sorszám mellett egy gombostűvel az eredményt. Így az egész könyvtárat (16.000 db) át kellene görgetni és egyesével törölni.
Így:
[kép]

[ Szerkesztve ]

(#1184) hampidampi válasza Payaba (#1183) üzenetére


hampidampi
senior tag

(#1185) Payaba válasza hampidampi (#1184) üzenetére


Payaba
tag

Szia, közben észrevettem, hogy másképpen működik, mint eddig. Újratelepítettem és megoldódott a probléma. Valami beállítás elmászhatott benne, mert most már jó.
Nagyon köszönöm a segítségedet.

(#1186) jag222


jag222
csendes tag

Csak mert kíváncsi vagyok: vettem boltból egy könyvet ~10 MB volt a mérete (epub) amit letöltöttem. Calibre, új könyv funkcióval felvittem és itt a könyv mérete ~3 MB lett. Hova tűnik el ez a sok MB? Nem hiányzik, nem azért panaszkodok, hogy már pedig ki van fizetve 10 MB akkor legyen is annyi :-)) Csak úgy érdekelne hogyan megy a konvertálás.

(#1187) BonFire válasza jag222 (#1186) üzenetére


BonFire
veterán

Ez a 10 MB rendes körülmények között 20 könyv mérete. Szöveges fájlnak iszonyat nagy, hacsak nincs tele nagy felbontású képekkel.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#1188) repro


repro
tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni!

A gépemen a calibre-t újra kellett telepíteni.
Mindent sikerült megoldani, egyet kivéve.

Hogyan tudom beállítani, hogy mikor újraindítom a könyveknél első helyen mindig az utoljára konvertált könyv jelenjen az oszlopban?
A finomhangolásban próbáltam beállítani " A könyvlista rendezése a program idulásakor " helyen a 'None' jelöltem be, de újraindításkor mindig más helyre ugrik.

Ha tudnátok segíteni előre is köszönöm

(#1189) repro


repro
tag

Még egy kérdésem lenne!

Én MacMIni intel gépet használok és olvasásra iPad mini-t.
Eddig az OSX LIon rendszer volt fenn és minden rendben működött.
Most OSX El Capitan-t tettünk fel és előállt az a helyzet, hogy a Caibre nem kommunikál az iTunes-el. Nem is látja, így nem tudok könyveket küldeni rá. Miután az iPad iTunes-en keresztül kapcsolódik a géphez nem tudom rátenni a konvertált könyveket

Hátha van köztetek Valaki, aki Mac-et használ és iPadon olvas, tudna segíteni.
Akár külön is felvehetnénk egymással a kapcsolatot.

Előre is köszönöm.

(#1190) faki_ válasza repro (#1188) üzenetére


faki_
senior tag

sort_columns_at_startup = [('last_modified', 1)]

(#1191) tecsu válasza faki_ (#1190) üzenetére


tecsu
addikt

Ez valami programsor? Hova kell beírni?

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#1192) faki_ válasza tecsu (#1191) üzenetére


faki_
senior tag

Beállítások > Finomhangolások > A könyvlista rendezése a program indulásakor > Finomhangolás szerkesztése (ide írni, ill. módosítani) > Apply changes to this weak > Alkalmaz

(#1193) repro válasza faki_ (#1190) üzenetére


repro
tag

Sikerült, köszönöm!!!!!

(#1194) G.F.


G.F.
aktív tag

Le lehet menteni a Calibre beállításait? Rendszer újratelepítés előtt álok.

-gf-

(#1195) hampidampi válasza G.F. (#1194) üzenetére


hampidampi
senior tag

[link]

[ Szerkesztve ]

(#1196) repro


repro
tag

Sziasztok!

Kérdezném:
Ha a calibre-ben új könyvtárat akarok létrehozni pl. Skandináv krimik, vagy a Kedvesemnek a könyvei, akkor azt úgy kell csinálni, hogy a Calibre Library mappában nyissak új mappákat a fenti nevekkel és mint üres könyvtárakat tallózzam be a calibre-be. Aztán már ezekbe konvertáljam az oda szánt könyveket?

Előre is kösz

(#1197) tecsu válasza repro (#1196) üzenetére


tecsu
addikt

Nem. Azt a Calibre programmal kell csinálni. Hogy hogyan, azt mindjárt megmondja valaki... nekem ömlesztve van közel kétezer könyv. :))

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#1198) faki_ válasza repro (#1196) üzenetére


faki_
senior tag

Van olyan menüpont, hogy "Calibre > Könyvtár váltás / készítés", ezzel csináltam, de nem használom, a címkézés kényelmesebb.

[ Szerkesztve ]

(#1199) Oldman2 válasza faki_ (#1198) üzenetére


Oldman2
veterán

Felesleges két külön mappa, jól kigondolt címkézéssel ugyanazt eléred.

(#1200) hampidampi válasza repro (#1196) üzenetére


hampidampi
senior tag

Csatlakozom az előttem szólókhoz. Megfelelő címkézés kérdése az egész.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.