Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2001) hampidampi válasza Bosco01 (#2000) üzenetére


hampidampi
senior tag

Vagyis nem úgy jeleníti meg a könyvet, ahogy a könyvolvasón látni fogom.
Ha ilyet szeretnél arra szerintem a Kindle Previewer eleve sokkal alkalmasabb.

(#2002) Bosco01 válasza hampidampi (#2001) üzenetére


Bosco01
tag

Ez is egy megoldás, de minek használjak egy közel 300 MB-os alkalmazást pluszban , ha ezt a funkciót a calibre eleve tartalmazza?

(#2003) hampidampi válasza Bosco01 (#2002) üzenetére


hampidampi
senior tag

de minek használjak egy közel 300 MB-os alkalmazást pluszban , ha ezt a funkciót a calibre eleve tartalmazza?
:F De hát pont ezt írtam. Mert amire te szeretnéd használni (hogy pont úgy jelenjen meg a szöveg, mint az olvasón), arra a Kindle Previewer alkalmasabb. Erre találták ki. A Calibre Viewert meg nem.

(#2004) konyvmoly2


konyvmoly2
csendes tag

Sziasztok!
A Calibre portable változatát használom, és a legújabb frissítés óta nem nyit meg semmilyen könyvet, üresen nyit az olvasója.
Van valami ötletetek beállításra, vagy várjam meg, amíg kijavítják?

Köszi!

(#2005) G.F. válasza konyvmoly2 (#2004) üzenetére


G.F.
aktív tag

én kis azt használom, de semmi ilyen nem történt. Esetleg nézd meg a könyvtárad van-e megadva, vagy elvesztette az elérési utat...

-gf-

(#2006) snowdog válasza konyvmoly2 (#2004) üzenetére


snowdog
veterán

Kíváncsiságból én is kipróbáltam az új (calibre-portable-installer-4.1.0.exe) portable verziót, egy korábbi 3-as verzióra telepítettem, de nálam minden rendben működik.

(#2007) konyvmoly2


konyvmoly2
csendes tag

(#2008) konyvmoly2


konyvmoly2
csendes tag

itt sajnos meg is áll a betöltés.
az útvonal stimmel

[ Szerkesztve ]

(#2009) konyvmoly2 válasza konyvmoly2 (#2008) üzenetére


konyvmoly2
csendes tag

Hát, "megoldottam" a magam módján.
Letöröltem teljesen, megpróbáltam újként felrakni a 4.1-et, ugyanúgy nem működött. Másik mappába próbáltam telepíteni, ott se.
Úgyhogy előszedtem egy régebbi pendrive-ot, amin még a 3.6-os verzió működik, és bemásoltam a gépembe. Szuperül megnyit minden könyvet.
(Amúgy megpróbáltam erre is felültelepíteni a frissítést, de úgy se működött. :) )
Szerencsére a beállításaim nem vesztek el. Amúgy csak konvertálásra használom, nem történt semmi baj.

(#2010) snowdog válasza konyvmoly2 (#2009) üzenetére


snowdog
veterán

Hogy soha ne történjen semmi baj, nálam négy portable verzió van különböző helyekre telepítve, plusz egy sima Windows verzió, alapvetően ezt használom. A portable verziókkal kísérletezem. A könyvek pedig egy külső HDD-n vannak (ezen a HDD-n is van egy Calibre portable), minden verzió ezt a könyvtárat használja (ami valójában nem is egy, hanem 30 könyvár, az ABC minden betűjéhez tartozik egy). Ha problémásnak gondolok valamit, akkor lecsatlakoztatom a könyveket tartalmazó külső HDD-t, és semmi nem fér hozzá.

(#2011) zseko válasza snowdog (#2010) üzenetére


zseko
veterán

De ha a könyvtár közös, és valamelyik belerondít ebbe, akkor már gyakorlatilag ugyanmindegy, nem?

HR24.hu

(#2012) snowdog válasza zseko (#2011) üzenetére


snowdog
veterán

Abban az esetben már valóban mindegy. Ezért készítek időnként a teljes könyvtárról biztonsági mentést, egy zip fájlt. Ha mégis bekövetkezne egy katasztrófa, akkor is csak a legutolsó mentés óta betett könyvek vesznének el. Egy közel húszezres rendezett könyvtárnál (mint amilyen az enyém) nem is maguk a könyvek lennének veszteségek, mert azok aránylag könnyen pótolhatók, hanem az az adatbázis, amit a program létrehoz. Itt főleg a metaadatokra gondolok. Számomra majdnem hogy azok adják a legtöbb munkát.

Tapasztalatom szerint a program nem igazán bántja a könyvtárakat, nálam többnyire az egyéni beállítások, módosítások szoktak elveszni, vagy tönkremenni.

(#2013) totasenior válasza Bosco01 (#2000) üzenetére


totasenior
tag

Ma jelent meg új Calibre verzió (4.2). Ahogy írják, számos javítás történt. Talán Neked ia jobban tetszene.

(#2014) Bosco01 válasza totasenior (#2013) üzenetére


Bosco01
tag

OK, köszönöm!

(#2015) venom8888


venom8888
őstag

Sziasztok. HOgy tudom a gepemen levo konyvet ratenni a Kindle-re? Leszedtem a Calibre progit, ra megyek hogy,kuldes ezkozre,es feheren mutatja hogy belso memoriara. Nem ismerte fel a gepem az ebook olvasot? Bele van dugva pedig,ettol tobbet nem igen lehet vele csinalni

(#2016) Zozo0525 válasza venom8888 (#2015) üzenetére


Zozo0525
őstag

Calibre programba ha radugtad es felismerte a hep akkor látszik az eszköz. Ha nem ismerte fel akkor nincs ott

(#2017) venom8888 válasza Zozo0525 (#2016) üzenetére


venom8888
őstag

(#2018) venom8888


venom8888
őstag

(#2019) venom8888


venom8888
őstag

Ilyenkor mivan? Hozza van csatlakoztatva, es Calibre azt mutatja hogy nincs ezkoz, latni is a kepen. Nem ismeri fel,de miert nem?

[ Szerkesztve ]

(#2020) hampidampi válasza venom8888 (#2019) üzenetére


hampidampi
senior tag

Nem a Calibre nem ismeri fel, hanem már eleve a windows. Csatlakozáskor egy egészen más képernyőnek kéne lennie az olvasón:
[link] .
Szóval a szokásos:
- másik aljzat
- másik kábel
- másik számítógép
- driverek ellenőrzése.
De ez igazából már túlmutat a topikon.

(#2021) venom8888 válasza hampidampi (#2020) üzenetére


venom8888
őstag

Masik kabellel mukodik, de nem ertem miert kell masik kabel, ugyan az a ki-be menet a kabelnek,.

(#2022) Zozo0525


Zozo0525
őstag

Mert sérült a kabel

(#2023) venom8888 válasza Zozo0525 (#2022) üzenetére


venom8888
őstag

Masik keszuleket feltolti,es a Kindle nel is mutatta hogy tolti

(#2024) Zozo0525 válasza venom8888 (#2023) üzenetére


Zozo0525
őstag

Pontosan tolteni tolt de a Windows nem ismeri fel.... Ez sokunknal volt mar ilyen es lesz is meg. Vagy csereled a kabelt vagy atkuldod wifin

(#2025) tt124307 válasza Zozo0525 (#2024) üzenetére


tt124307
tag

Vannak olyan microusb kábelek, ahol csak a töltés vezetékek vannak bekötve, az adat nincs. Sokszor ilyet adnak olyan eszközök mellé, ahol ugyan microusb a tápellátás csatlakozója, de nincs vezetékes adatkapcsolata. Az ilyen kábel nem hibás, ez funkcionális kérdés. Legutóbb egy bt headset töltőkábelénél futottam bele ilyenbe.

(#2026) Dottore


Dottore
addikt

Sziasztok!

Mikor lementek egy könyvet lemezre, a címben szereplő kérdőjelet lecseréli alulvonásra ("_"), amit jobb szeretnék ha nem tenne, vagy pl. a szintén címben szereplő "-" karaktert hogyan tudom a könyvek mentése lemezre opció sablonszerkesztőjénél, egy általam kiválasztottra cserélni.

(#2027) snowdog válasza Dottore (#2026) üzenetére


snowdog
veterán

Bizonyos karaktereket speciális célokra különítettek el a Windowsban, ezért másra nem használhatod őket. A DOS/Windows környezetben fájlnévben a ? nem engedélyezett karakter, ezért cseréli le.

[ Szerkesztve ]

(#2028) Dottore válasza snowdog (#2027) üzenetére


Dottore
addikt

Köszi! Igen, emiatt cseréli le, de szeretném beállítani, hogy ne alulvonás legyen.

Mindegy is, ami a lényeg, hogy a szintén címben szereplő akár "-" karaktert (ez csupán példa, a vesszőktől hasonlóképp szeretnék megszabadulni) hogyan tudom a könyvek mentése lemezre opció sablonszerkesztőjénél, egy általam kiválasztottra cserélni. Ezer dolgot lehet paraméterezni, csodálkoznék ha ezt nem lehetne.

Például ez a cím:
Rovarok, bogarak gyerekeknek - egyszerűen?

Ezt szeretném:
Rovarok_bogarak_gyerekeknek_egyszerűen

[ Szerkesztve ]

(#2029) snowdog válasza Dottore (#2028) üzenetére


snowdog
veterán

Szerintem ezt nem lehet könnyen megoldani. Ugyanis a lemezre mentésnél a címet , ami a {title}, egyben kezeli. Ebbe a beállításoknál nem tudsz belenyúlni.
Azt elvileg eltudom képzelni, hogy a címet, {title} regex-el, vagy valami hasonló módszerrel menet közben átlehet szerkeszteni, de attól tartok akkor magában a Calibre-ben is úgy fognak megjelenni a címek.

Mivel elég keveset tudok a Calibre-ről, talán másnak lesz a számodra kedvező javaslata.

(#2030) Dottore válasza snowdog (#2029) üzenetére


Dottore
addikt

Bele lehet különben. Pl. {title:titlecase()} Azt hittem a cserére is lesz valami okosság csak nem találom.

(#2031) repro


repro
tag

Sziasztok!
Régóta használom a calibre-t.
Valamikor volt olyan beállítás, hogy meg tudtam adni kimeneti eszközt pl.Kindle, vagy iPad stb., hogy e szerint konvertáljon.
Most át akartam állítani Kobo-ra és nem találom, hogy hol is lehet állítani.
Tudnátok segíteni?
Köszönöm

(#2032) Oldman2 válasza repro (#2031) üzenetére


Oldman2
veterán

Megnéztem, én csak ezt a helyet találom, ahol ilyesmi beállítható:

Beállítások
Konvertálás
Közös beállítások
Oldalbeállítás
Kimeneti profil

(#2033) repro válasza Oldman2 (#2032) üzenetére


repro
tag

Köszönöm, megtaláltam!!!

(#2034) Oldman2 válasza repro (#2033) üzenetére


Oldman2
veterán

Ezt kerested, vagy van valami más beállítás is valahol?

(#2035) repro válasza Oldman2 (#2034) üzenetére


repro
tag

Igen ezt, köszönöm!!

(#2036) Bosco01 válasza hampidampi (#1807) üzenetére


Bosco01
tag

Szia!
Visszatérnék még egyszer erre a problémára. Egy könyvben háromszintű címszerkezet van. Amikor a címsor1 után nem címsor2, hanem címsor3 következne, a calibre automatikusan címsor2-nek veszi, hiába van a forrásban címsor3-nak formázva. A tartalomjegyzék szerkesztőben valóban sok mindent meg tudtam oldani, de ezt nem sikerült. Fordítva működött, hogy címsor2-ből címsor1-et csináljak, vagy címsor3-ból címsor2-t, de címsor2-ből nem sikerült címsor3-t varázsolnom. :N :F :O
Legutóbb a html kódban sikerült valahogy megoldani, de most nem boldogulok vele.
Segítséget kérek!
Előre is köszönöm!

(#2037) hampidampi válasza Bosco01 (#2036) üzenetére


hampidampi
senior tag

Nem, a Calibre-ben ilyet nem tudsz csinálni. Csak a linear ToC-ot támogatja. Strukturáltnak kell lennie, nem jöhet a h1 után h3.
"WARNING: calibre only supports the creation of linear ToCs in AZW3 files. In a linear ToC every entry must point to a location after the previous entry. If you create a non-linear ToC it will be automatically re-arranged inside the AZW3 file."

(#2038) Oldman2 válasza hampidampi (#2037) üzenetére


Oldman2
veterán

Mármint a Calibre szerkesztőjében nem lehet ilyet csinálni?

Én Sigil-t használok szerkesztéshez/javításhoz, ott ennek semmi akadálya és utána a Calibre sem problémázik semmiért.

(#2039) Bosco01 válasza Oldman2 (#2038) üzenetére


Bosco01
tag

OK, köszönöm mindkettőtöknek, akkor a Sigillel még próbálkozom. :R :)

(#2040) hampidampi válasza Oldman2 (#2038) üzenetére


hampidampi
senior tag

A tartalomjegyzék szerkesztőben, ott nem lehet. Meg konvertáláskor is kijavítja.

(#2041) Bosco01 válasza Bosco01 (#2039) üzenetére


Bosco01
tag

Sigillel valamelyest működött. Nem 100%-os megoldás, de jobb, mint a semmi.

(#2042) drmotto


drmotto
őstag

Létrehoztam calibrében egy "yesno" oszlopot a nejemnek amiben tudja jelölni hogy melyik könyv lett elolvasva, melyik nem is lesz, melyiket tervezi. Be is lettek állítva lassan minden könyv, Y, N, üres jelzésre. Az lenne a kérdésem hogy erre lehet szűrni? Már persze azon kívül hogy az oszlop fejlécére kattintva sorba rendezi. A keresőben a fogaskerékre kattintva, a címke/szerző/sorozat fülön hiába írok be Y-t, nem szűri csak ezekre, egyszerűen üres találati listát ad vissza. Az probléma lehet hogy amelyik könyvet Y-ra állítottuk ott egy pipa van, amit N-re ott meg egy piros X?

(#2043) Phülöp válasza drmotto (#2042) üzenetére


Phülöp
addikt

true/false/nul esetleg?

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#2044) hampidampi válasza drmotto (#2042) üzenetére


hampidampi
senior tag

Ne a yes/no-t használd, hanem a Szöveg kötött értékekkel-t, abban kézzel be tudod írni, pl. hogy olvastam, nem olvastam, nem is akarom. Színt is lehet beállítani hozzá és ami a legfontosabb neked, hogy megjelenik a címke böngészőben. Onnantól meg tudsz már rá szűrni.

(#2045) drmotto válasza Phülöp (#2043) üzenetére


drmotto
őstag

Köszi, kipróbálom.

@(#2044) hampidampi
Már megvan és nem lehet módosítani. Vagy 400 könyvet már átnézett, nem akarom azzal sokkolni hogy kezdje előröl. :)

(#2046) snowdog válasza drmotto (#2045) üzenetére


snowdog
veterán

Szerintem nem kellene elölről kezdenie. Ha létrehozod az új oszlopot, és a régi mellé helyezed, akkor egy YES/NO sorbarendezés után csak át kell jelölni az értékeket (csoportos kijelölés is használható, és akkor pl. az összes YES érték egylépésben átmásolható mondjuk az új olvastam oszlopba). Ez persze csak egy elmélet, de szerintem érdemes lenne kipróbálni.

[ Szerkesztve ]

(#2047) hampidampi válasza drmotto (#2045) üzenetére


hampidampi
senior tag

Ahogy Snowdog írta. Majd te megcsinálod neki, viseld a hibád következményeit. ;]

(#2048) G.F. válasza snowdog (#2046) üzenetére


G.F.
aktív tag

Én kipróbáltam, mert nálam is volt yes/no értékekkel ilyen oszlop, és teljesen rendben van. Csoportos metaadat szerkesztéssel át lehet jelölni... Kb. 5 perc volt beállítani az oszlopot, helyére tenni és átjelölni...

[ Szerkesztve ]

-gf-

(#2049) szasanyi


szasanyi
félisten

Rendeltem a feleségemnek egy Kindle PW4 2018-at és érdekelne: e-könyve(ke)t PC-ről hogyan lehet legegyszerűbben rátölteni? WiFi és vezetékes kapcsolat is lehet.
Kindle topikból ide irányítottak, de amint látom a témában nem készült összefoglaló. Ha van ehhez vmi gyorstalpaló, vagy rövid leírás az jó lenne aztán kérdeznék ha vmi nem lenne világos. :R

(#2050) Phülöp válasza szasanyi (#2049) üzenetére


Phülöp
addikt

Ezen az oldalon találsz egy 4 részes ismertetőt linkelve, én anno azok alapján kezdtem az ismerkedést.

Sry már nem élnek a linkek.

Ez viszont még működik

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.