Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) hampidampi válasza wayne1 (#149) üzenetére


hampidampi
senior tag

Ha mobi/azw-ről van szó, akkor a Calibre alatt pl. használd a KindleUnpack plugint. Ez kicsomagolja a könyvet és látod, milyen font file-ok vannak benne. Másik megoldás, hogy nyomsz egy konvertálást és a keresés és csere alatt a varázspálca ikonnal belenézel a könyv forráskódjába. Ott meg lehet találni a hivatkozást a ttf file-okra.

@(#150) drmotto:
Csinálj a sorozat nevével egy collectiont és tedd bele abba is az annak megfelelő könyveket.

(#152) drmotto válasza hampidampi (#151) üzenetére


drmotto
őstag

Collection alatt a katalógust érted?
És ez a Kindle-n is így fog megjelenni? Illetve ettől még marad a szerzők szerinti lista is, ugye?

(#153) snowdog válasza drmotto (#150) üzenetére


snowdog
veterán

A meta adatoknál be kell írnod a sorozat nevét (bármi lehet), majd be kell számoznod a sorozatot, lásd a képen.

[ Szerkesztve ]

(#154) drmotto válasza snowdog (#153) üzenetére


drmotto
őstag

Jahogy az. :)
Ott megvan, ahogy sok más sorozat is. De a Kindle-n szerző szerint van akkor is ha Collections a rendezési elv. Ha title vagy author, akkor meg nem szedi egybe az azonosakat, hanem ömlesztve látszik.
Ezek szerint viszont ha átcsinálnám a Collectionst a sorozatra, akkor meg a sorozat nélküliek lennének ömlesztve, nem?

(#155) hampidampi válasza drmotto (#154) üzenetére


hampidampi
senior tag

Két külön dolog ebből a szempontból a Calibre és a Kindle. Hiába állítasz be bármit a Calibre-ben sorozat-metaadatként, a Kindle nem ismeri fel. Ráadásul a mobik nem is tárolják ezt a metaadatot, csak az epubok.

Ezért írtam, ha a Calibre-ben szeretnél sorozatok szerint is csoportosítani, akkor ott collectiont hozzál rá létre. És persze a home screenen By Collectionsre állítani a rendezést.

(#156) snowdog válasza drmotto (#154) üzenetére


snowdog
veterán

A gyűjteményben az jelenik meg, amit oda kijelöltél. Egy adott gyűjteményt általában én is szerzők szerint csoportosítok. De ha létrehozol egy olyan gyűjteményt, aminek a neve megegyezik a sorozat nevével, akkor abba csak a sorozathoz tartozó könyveket tedd be. Így feltételezem abban a gyűjteményben csak az ahhoz a sorozathoz tartozó könyvek jelennek meg. És azért csak feltételezem, mert még nem próbáltam ki. :)

u.i Míg írtam más is elmondta a megoldást. :K

[ Szerkesztve ]

(#157) drmotto válasza hampidampi (#155) üzenetére


drmotto
őstag

És (#156) snowdog:

Most is Collections a rendezés, mint fentebb írtam, csak így most a 6 könyv 6 név alatt van.
Akkor majd eljátszadozok vele, hogy olyan legyen, ami mindenkinek jó.

(#158) snowdog válasza drmotto (#157) üzenetére


snowdog
veterán

Akkor nem értettük meg egymást. Ezt a hat könyvet, ami hat szerzőtől származik tedd be egy Collections alá.
Hozz létre egy új Collections-t aminek a neve a sorozat nevével azonos. Ebbe az új gyűjteménybe tedd bele a hat könyvet.

(#159) wayne1 válasza drmotto (#157) üzenetére


wayne1
senior tag

Esetleg próbáld meg a Kindlean nevű programot. Azzal közvetlenül a gépről tudod a Collection-okat kezelni

(#153) snowdog - te hogy állítottad be a Calibre-t hogy a szerző és a cím rendezési forma ilyen legyen?
Mert nekem megfordítja őket.

[ Szerkesztve ]

(#160) drmotto válasza snowdog (#158) üzenetére


drmotto
őstag

Tényleg nem. :)
Most magán az eszközön megcsináltam, és jó lett.
Köszi.

(#161) snowdog válasza wayne1 (#159) üzenetére


snowdog
veterán

Csak linket adok a képhez, mert ha ide teszem be akkor túl nagy lesz, ha meg lekicsinyítem, akkor nem fogod látni. :) [link]

A kulcsszó a "copy". Akkor mindkét szerző megjelenése azonos lesz.

A címnél így van beállítva: [link]

[ Szerkesztve ]

(#162) wayne1 válasza snowdog (#161) üzenetére


wayne1
senior tag

köszönöm :R

(#163) ShadeX


ShadeX
tag

Sziasztok! Eddig mobi formátumba konvertáltam Calibre-vel, majd láttam pár azw3-ba konvertált anyagot, és elvarázsolt a formázások sokszínűsége (beágyazott fontok, szövegárnyékolás, iniciálék, stb.) Nekiestem, és egész pofás végeredményt kaptam a saját formázásaim után.
Egyetlen bosszantó sajátosságogal nem boldogulok csupán: az azw3 esetén nem tud a Calibre többszintű TOC-ot létrehozni (Calibre - Konvertálás - Tartalomjegyzék blokk; első szint h1, második h2, harmadik h3)? A tartalomjegyzéket rendben legenerálja, tökéletesen is működik, de ha olvasás közben fejezetet szeretnék lépni, csak az 1. szintek között lehet lépdesni. Kindle K3 esetén alul a progressbaron pötyökkel jelöli a fejezeteket, és itt is csak az első szintet mutatja. K3 mellett teszteltem a végeredményt Kindle Paperwhite-on is, a fejezetlapozás sajnos itt is csak az előbb említett módon működik. A furcsa az egészben, hogy mobi esetén gyönyörűen hozza a tartalomjegyzék mindhárom szintjét ugyanazokkal a beállításokkal, lapozhatóan...
Nem tudjátok, a probléma az azw3-ban (KF8) keresendő, vagy a Calibre hibás?

(#164) Degeczi válasza ShadeX (#163) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Nem hiszem, h a tartalomjegyzékhez lenne közvetlen köze (nem okvetlenül függ össze a fejezetek jelölése a tartalomjegyzékkel: pl. attól még lehetnek fejezetjelölők, h nincs tartalomjegyzék),
a "struktúra fölismerés" fülön lehet Calibre-ben állítani, mivel jelölje a fejezeteket, talán itt változhatott vmi a KF8-ban

(#165) ShadeX válasza Degeczi (#164) üzenetére


ShadeX
tag

Igen arra is szükség van. Ott fejezetek felismerésénél (name()='h1' or name()='h2' or name()='h3')-at kell megadni, különben a Tartalomjegyzék fülön hiába állítanám be a h3-at harmadik szintnek, nem ismerné fel. Ahogy írtam, mobinál tökéletesen működik, KF8 esetén viszont csak az első szintet veszi figyelembe.

(#166) DeFranco


DeFranco
nagyúr

Sziasztok!

Egy kollégám a calibre-t használja e-bookok konvertálására, eddig minden funkcióval nagyon meg volt elégedve, de most belefutott abba a hibába, hogy prc-ből tud konvertálni a programmal más formátumba, viszont más formátumból prc-be nem.

Erre tényleg nincs mód, vagy csak mi nem találunk valamit?

(#167) Oldman2 válasza DeFranco (#166) üzenetére


Oldman2
veterán

mobi == prc

Konvertáljatok mobi -ba, nekem az megy simán.

(#168) Degeczi válasza DeFranco (#166) üzenetére


Degeczi
nagyúr

válaszd a MOBI kimenetet, az ugyanaz...

(#169) DeFranco


DeFranco
nagyúr

OK srácok, átadtam az üzenetet, nagyon köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

(#170) snowdog válasza DeFranco (#169) üzenetére


snowdog
veterán

Aztán ha neki úgy tetszik, a kiterjesztést nyugodtan nevezze át prc-re. Akkor is fel fogja ismerni minden olvasó. :)

(#171) hampidampi válasza snowdog (#170) üzenetére


hampidampi
senior tag

Asszem Duokannal volt pont ilyen probléma. A prc-t felismerte, de a mobit nem. Átnevezett mobit meg simán vitte. :)

(#172) zileut


zileut
tag

Calibre Collection plugin-nel, hogyan lehet szerző nevek szerint abc csökkenő sorrendben létrehozni collection-ket.
Előre is köszönöm!

(#173) hampidampi válasza zileut (#172) üzenetére


hampidampi
senior tag

Az nem számít, hogy milyen sorrendben hozod létre (ezt igazából nem is értem, hogy lehetne). A kindle úgyis csak növekvő sorrendben tudja megjeleníteni.

(#174) Orlin


Orlin
addikt

Sziasztok!

Miért írja most ezt a Calibre?

"FIGYELMEZTETÉS: Néhány könyvet nem sikerült konvertálni: Could not convert 1 of 1 books, because no supported source formats were found."

Őt szerettem volna esetleg mobi-ba konvertálni :(

pelevin viktor a metamor szent konyve - No supported formats (Available formats: doc)

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#175) Degeczi válasza Orlin (#174) üzenetére


Degeczi
nagyúr

a DOC-ot nem kezeli, mert nem nyílt formátum
az RTF vagy DOCX már az, azokkal boldogul

(#176) Orlin válasza Degeczi (#175) üzenetére


Orlin
addikt

:(

Köszönöm!

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#177) Rebourne válasza Degeczi (#175) üzenetére


Rebourne
aktív tag

Ez engem is bezavart. Az 1.0 újdonságainak listájában volt, hogy "Conversion of Microsoft Word documents", de nem néztem meg bővebben mit takar, a .doc-ot alapértelmezettnek gondoltam. Meglepődtem, hogy nem megy, de nem néztem utána, mert minek, RTF-be seperc volt áttenni, és ha nagyon sokszor ütköznék ebbe a problémába valószínűleg valami automatikus megoldást is ki tudnék találni.

(#178) zileut válasza hampidampi (#173) üzenetére


zileut
tag

Elírtam, növekvő sort akartam írni.

A gondom az, hogy a Calibre collection pluginnel létrehoztam szerzőnevek szerint collection-ket, amelyek először még abc szerint növekvő sorrendben vannak,
de ha megnyitok egy könyvet (pl George R. R. Martintól a Trónok harcát), akkor az már következő alkalommal legfelső sorban lesz (pl így most George R. R. Martin nevű collection megelőzi az Arthur C. Clarke collection-t, pedig eredetileg, helyesen pont fordítva volt)

(#179) Orlin válasza Rebourne (#177) üzenetére


Orlin
addikt

Helló!

Hogyan tettétek átt RTF-be?

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#180) Degeczi válasza Orlin (#179) üzenetére


Degeczi
nagyúr

"Mentés másként" bármelyik szövegszerkesztővel, ami ismeri a Word DOC-ot... (vagyis gyakorlatilag mind)

(#181) hampidampi válasza zileut (#178) üzenetére


hampidampi
senior tag

Ez nem a Calbre-től függ. A Kindle, ha By Collectionsre van rakva a rendezés, a legutóbb használt gyűjteményt rakja előre (ami azért elég hasznos).
Ha mégis ABC-sorrendet akarsz, azt úgy tudod megcsinálni, hogy a rendezést By Title-re rakod és a collectionök neve elé raksz egy karaktert még; mondjuk egy pontot, vagy aláhúzást. Akkor értelemszerűen ezek kerülnek a sor elejére.

[ Szerkesztve ]

(#182) zileut válasza hampidampi (#181) üzenetére


zileut
tag

Számomra az, hogy By Collection-ra állítva a legutoljára használt gyűjtemény szerint rendezi el egy kicsit logikátlannak tűnik,
hiszem a Calibre Kindle Collection-nel készített szerzők szerinti Collection-k alapesetben ABC csökkenő rendben vannak, na ez a rend egy idő után keveredik a legutoljára használttal, ami hosszabb távon átláthatatlan.

(#183) hampidampi válasza zileut (#182) üzenetére


hampidampi
senior tag

Ha ez nagyon nem tetszik, használhatsz pl. Duokant. Ott simán átveszi a könyvtárszerkezetet. Van akinek az jobban bejön.

(#184) repro2


repro2
csendes tag

Sziasztok!
a Calibrében hogyan tudok dátum szerint rendezni?
Elállítgattam a finom beállításokat és most szerző ABC sorrendjében rendez. Ha új könyvet konvertálok az iTunes-re küldéskor mindig meg kell keresnem a szerző szerint.
Eddig mindig az utolsó konvertálás dátuma szerint jelentek meg a könyvek és nem tudom mit állítottam el

(#185) Degeczi válasza repro2 (#184) üzenetére


Degeczi
nagyúr

egyszerűen a dátum oszlop fejlécére kattintással :D

(#186) repro2 válasza Degeczi (#185) üzenetére


repro2
csendes tag

Köszönöm!
Most akartam írni, hogy én is rájöttem:))
Viszont van -e arra megoldás, hogy egyszerre az összes szerzőnél javítani tudjam az alábbiakat.
Most így jelenik meg: pld. Aczél, Endre vagy Lee, Child
Jó lenne a szótagok közüli vesszőt kivenni

(#187) snowdog válasza repro2 (#186) üzenetére


snowdog
veterán

Viszont van -e arra megoldás, hogy egyszerre az összes szerzőnél javítani tudjam az alábbiakat.
Most így jelenik meg: pld. Aczél, Endre vagy Lee, Child
Jó lenne a szótagok közüli vesszőt kivenni.

Meta adatok szerkesztése / szerzők utáni gomb jobb alsó sarkára dupla kattintás / Szerzők kezelése / Szerző rendezési (középső) oszlopba beírod hogyan jelenjen meg a név.

A módosítás a szerző összes könyvére vonatkozik.

(#188) ilci87


ilci87
csendes tag

Valaki elárulná, hogy a letöltött kiegészítőket hogy telepítem? Leszedtem többet is a metaadatokhoz, moly,libry stb. De nem tudom, hogy kell alkalmazni. NAgyon kezdő Calibrés vagyok még........ :( Addig jutottam hogy letöltöm, kicsomagolom de hová másoljam vagy hogy telepítsem?

(#189) wayne1 válasza ilci87 (#188) üzenetére


wayne1
senior tag

Nem kell kicsomagolnod.
Beállítások - Haladó - Bővítmények - Bővítmény betöltése fájlból - és itt megkeresed a letöltött valami.zip fájlt.
Nálam eddig mindennel működött.

(#190) ilci87 válasza wayne1 (#189) üzenetére


ilci87
csendes tag

ÁÁÁ meg is van köszi :) Én nem itt próbáltam ezért nem jöttem rá!
Már csak abban kellene segítség, hogy mentem el a letöltött metaadatokat, ha okéra nyomok és kilépek eltűnik. Csináljak egy epubból epubba konvertálást?

(#191) wayne1 válasza ilci87 (#190) üzenetére


wayne1
senior tag

Ez jó kérdés :) Nálam simán elmenti ha leokézom. Esetleg várd meg valami nálam okosabb kolléga válaszát hátha tud segíteni valaki :)

(#192) drmotto válasza ilci87 (#190) üzenetére


drmotto
őstag

Honnan tűnik el? Calibre-ben látszódnia kell, ha mással nyitod meg a fájlt akkor viszont addig nem lesz látható, míg nem nyomsz egy konvertálást.

(#193) snowdog válasza ilci87 (#190) üzenetére


snowdog
veterán

Csináljak egy epubból epubba konvertálást?

Igen. :)

(#194) ilci87


ilci87
csendes tag

Igen már meg is oldottam konvertálással.
Most ott tartok, hogy ha pdf-ből konvertálok, nincs meg szépen a tartalomjegyzék, minden össze vissza van. Gondoltam keresek egy leírást, mit tudok ezzel kezdeni.
Addig el is jutottam, hogy pdf-ből word, itt kijavítottam a hibákat kiszedtem a felesleges oldaltöréseket a fejezeteket címsoroztam, javítottam a behúzásokat, ilyesmiket tehát csináltam egy elvileg normális kinézetet a dolognak. Elmentettem htm-be és ezt konvertáltam calibréval epubba.
De az eredmény............. (Hozzáteszem telefonon olvasok, androidos olvasóval, nem tudom ez e a gond)

Hiába egy betűméretet használtam mindenhol, olvasásnál váltogatja kisebbre nagyobbra.
A szövegbe véletlenszerűen fehér téglalapot pakol be a sorok közé. De akkorát hogy a fél kijelzőt kitakarja.

Egyedül ami sikerült, az a tartalomjegyzék aránylag normálisan :(
És a fejezetek új oldalon kezdődnek.

Ennél már az is jobb volt, mikor csak pdf-ből epubot csináltam............. legalább ne, voltak fölös fehér valamik.

Valaki tudna nekem egy leírást, hogy hogyan lehet normális epubot szerkeszteni? Vagy mondjak le róla, hogy megtanulható?

[ Szerkesztve ]

(#195) snowdog válasza ilci87 (#194) üzenetére


snowdog
veterán

Valaki tudna nekem egy leírást, hogy hogyan lehet normális epubot szerkeszteni?

Nem az epub-bal van a baj, hanem a pdf-el. A Calibre ezzel nem igen boldogul. Egy lehetséges megoldás, ha már mindenképpen pdf-ből szeretnél valamit készíteni, hogy első lépésben egy normális konvertáló programmal (pl. ABBYY PDF Transformer [link] ) a pdf-ből rtf-et készítesz, azt megszerkeszted ahogy akarod, majd az rtf-et konvertálod a Calibre-val abba, amibe csak akarod.

(#196) ilci87 válasza snowdog (#195) üzenetére


ilci87
csendes tag

Nem ragaszkodnék a pdf-hez, ha a legtöbb könyv nem abban a formátumban mozogna a neten.......
De akkor kipróbálom ezt a progit az rtf-hez. Mert a wordot is próbáltam abba menteni, mert visszább olvastam róla, de mindig valami hibát írt ki.

Rtf formátummal még nem dolgoztam soha, azzal ugyanúgy tudok majd címsorozni vagy hogy oldom majd meg a tartalomjegyzék létrehozását?

(#197) hampidampi válasza ilci87 (#196) üzenetére


hampidampi
senior tag

Nem az rtf a lényeg, kimenetnek beállíthatsz docx-et vagy html-t is. A Calibre mindegyikkel megbirkózik. A probléma mindig a pdf. Az esetek 99%-ában csak a szívás van vele. Ha lehet kerülni kell.

(#198) ilci87


ilci87
csendes tag

Tapasztalt könyvszerkesztők! Mennyire találjátok jónak ezt a leírást?
http://mindenkinet.net/2012/09/07/igenyes-e-konyv-keszitese/

Tényleg igényes könyv készíthető vele?

(#199) snowdog válasza ilci87 (#198) üzenetére


snowdog
veterán

Szerintem nagyon jó leírás. :)

És amiről beszéltünk: "Először is kell egy OCR program, az Abbey Finereader vagy az Adobe Acrobat X Pro 30 napos próbaverziója tökéletesen megfelel, ezzel szépen átkonvertáljuk a PDF-eket DOC-ra (fontos megjegyezni, hogy szakmai kiadványokat/leírásokat nagyon időigényes elkészíteni mert az összes képet, ábrát, táblázatot egyenként pozicionálni kell, szükség esetén pedig szerkeszteni)."

(#200) exacum válasza ilci87 (#194) üzenetére


exacum
tag

Szia!
Csak azt szeretném kérdezni, ha már annyit dolgoztál a doc-kal, miért ragaszkodsz az epub-hoz? Ha telefonon olvasol, a Coolreader a pdf kivételével mindennel nagyon szépen boldogul. Nekem a legtöbb könyvem mobi vagy prc, de van rtf, txt, doc is. Eddig mindent meg tudott nyitni, rengeteg beállítási lehetősége van, ha kell felolvas stb. Igaz mióta Pw-m van nem követtem a frissítéseit. de csak nem rontották el :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.