Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#751) repro2 válasza repro2 (#750) üzenetére


repro2
csendes tag

Még annyit, hogy 2 helyre érdemes lementeni a kész könyveket azzal a funkcióval, hogy mentés lemezre?

Vagy van valami más megoldás?
Ha adnátok részletes leírást, megköszönném

(#752) BonFire válasza repro2 (#750) üzenetére


BonFire
veterán

Nagy valószínűséggel.

Tényleg nem készítesz ennyi fontos adatról másolatot? GoogleDrive, OneDrive – könyvből fér rogyásig rá. 1 Gigán elfér vagy ezer könyv.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#753) hampidampi válasza repro2 (#750) üzenetére


hampidampi
senior tag

Tehát ha elszállt a meghajtó, minden munkám elveszett?
Igen.

Vagy van valami más megoldás?
Természetesen, ahogy mindig, mindenkinek akinek fontos adata van: biztonsági mentés!

szerk.: [link]

[ Szerkesztve ]

(#754) BonFire válasza hampidampi (#753) üzenetére


BonFire
veterán

Én manuálisan szoktam megoldani. Időről időre lemásolom a Calibre Library-t és megy fel a OneDrive-ra, meg még vagy két helyre (GoogleDrive, Box.com).

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#755) tecsu válasza BonFire (#754) üzenetére


tecsu
addikt

Na igen. A copy / paste alap.

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#756) repro2 válasza tecsu (#755) üzenetére


repro2
csendes tag

Nekem több ezer van

(#757) repro2 válasza repro2 (#756) üzenetére


repro2
csendes tag

Egyébként menteni csak a convertált fájlt érdemes? úgy kisebb helyet foglal.

(#758) Degeczi válasza repro2 (#756) üzenetére


Degeczi
nagyúr

És az mire szempont?
2500 könyv van a Calibre könyvtáramban, szinte kivétel nélkül min. 2-3 formátumban mindegyik, és így nem sokkal több, mint 3 GB a helyfoglalás - azaz még egyetlen DVD film méretét sem éri el...
(ráadásul nem kell minden alkalommal az összeset másolni, hiszen minden backup megoldás tud inkrementálisan, csak az új file-okat másolva mentést készíteni)

(#759) BonFire válasza repro2 (#757) üzenetére


BonFire
veterán

Én megtartom az eredetit is, ki tudja, mire lesz még jó? Az ODT cirka 200–256 kB. Tehát 1 Gigán elfér majdnem négyezer ilyen fájl. Az RTF és a DOC/DOCX érdekes módon több helyet foglal, de azok is 1 Mega körüliek.

Van két 17 Gigás GoogleDrive-om, egy 15 Gigás OneDrive-om, egy 25 Gigás Box.com fiókom, a Copy.com-on 15 Giga, a Shared.com-on meg a tököm tudja mennyi, az is van minimum 5. Úgy durván 95–100 Giga, amibe aztán a szöveges fájlokat duplikálva is feltölthetem, ha nagyon paranoid vagyok, így legalább egyik helyen biztosan meglesz.

És ez a tárhely ingyenes. Nem győzik egymást a szolgáltatók túllicitálni, hogy az ő felhőjüket válaszd.

Az utóbbi években kifogtam egy rossz széria vincsesztert, és ha nem lettek volna a fontos cuccaim a felhőben, nagyon nagy bajba kerültem volna. Így vinyó gariba' cserélve többször is, a fájlok meg ott csücsülnek biztonságban. A Google nem veszíti el olyan könnyen őket, mint én itthon.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#760) tecsu válasza repro2 (#756) üzenetére


tecsu
addikt

Nekem is, ha digit-könyvre gondolsz. :-)
Az összes benne van a Calibre Library könyvtárban, csak egyszer kell jobbklikkelni, majd balklikk... (és ugyanez a "paste") akármennyi könyved van. (Néhány GigaByte-ról van szó.)
Rárakod a külsőre, belsőre valami pendrive-ra esetleg még odaadod valakinek így tuti nem veszik el.
Vagy még mellékesen megveszed őket hagyományos formában. :-D Nekem mondjuk ez a célom, majd ha otthon leszek.

szerk: Na ja, meg van a felhő is. Erre optimális.

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#761) repro2 válasza Degeczi (#758) üzenetére


repro2
csendes tag

Kösz a választ!
Érdekes amit a 2500 könyvről írsz.
Nekem az egyik könyvtárban 960 könyv van és ez 4,79 GB -t foglal. Ezek Epub, Mobi convertálások.
Ha mentem csak Epub-ba 1,04 GB-t foglalnak.
Ha a további 4 könyvtárat hozzáteszem az azért elég tetemes mennyiség

(#762) BonFire válasza repro2 (#761) üzenetére


BonFire
veterán

Regényekről van szó, a képeskönyvből már kinőtt. :DDD

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#763) repro2 válasza BonFire (#762) üzenetére


repro2
csendes tag

Okos!
Regényekről van szó

(#764) tecsu válasza repro2 (#761) üzenetére


tecsu
addikt

Nekem is hasonló lehet csak az epub, mobi, prc, de vannak pdf-ek is, azokkal huszon-Giga. Még az sem sok a Terás winchesterek korszakában - Egy (vagy kettő) jobb minőségű film is annyi.

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#765) repro2 válasza tecsu (#764) üzenetére


repro2
csendes tag

Sziasztok!

Hogyan lehet beállítani a calibre-ben a sorozatszámokat.
Pédaként:
Jelenleg így néz ki, ha megnyitom a könyvet
Az utazó
Number I of A forgószelek háza
Juliette Benzoni

Azt szeretném, ha így nézne ki
Az utazó
A forgószelek háza 1.
Juliette Benzoni

Próbáltam a finomhangolásnál de nem sikerült

(#766) hampidampi válasza repro2 (#765) üzenetére


hampidampi
senior tag

A Calibre Jacket file-ját kell szerkesztgetni.
Itt a fórum thread, amit érdemes olvasgatni: [link]

(#767) repro2 válasza hampidampi (#766) üzenetére


repro2
csendes tag

Sajnos így én ezt nem tudom értelmezni.

Azt szeretném elérni, hogy minden esetben úgy nézzen ki, hogy

előszőr a sorozat neve azután meg a sorszáma látszódjék.
Ezt valahogy a "beállítások" menűben kellene megcsinálni, de nem jöüvök rá hogyan

[ Szerkesztve ]

(#768) hampidampi válasza repro2 (#767) üzenetére


hampidampi
senior tag

A tévedések elkerülése végett erről beszélünk, ugye?:

Mert ha igen, akkor a c:\Program Files\Calibre2\resources\jacket\template.xhtml file-t kell megfelelően módosítgatni. Ami persze nem könnyű dolog, ebben tudnak a fórumon segíteni.

Ha nem, akkor meg légy szíves részletezd.

Szerk.: mert a linkelt képemnél is látszik, hogy gyorsan az ajánlás szerint átírtam a sorozatot. Így pl. arab számokkal írja ki, nem rómaival. De jobban sajnos én sem mélyedtem most bele, eddig nem volt rá szükségem.

[ Szerkesztve ]

(#769) repro2 válasza hampidampi (#768) üzenetére


repro2
csendes tag

Igen nekem ez tökéletesen megfelelne, de nekem macMini-m van és azon nem tudom, hogyan kell beállítani.
De azért köszönöm

(#770) repro2 válasza repro2 (#769) üzenetére


repro2
csendes tag

Na , megtaláltam, de nem tudom hogyan kell átírni.

(#771) hampidampi válasza repro2 (#770) üzenetére


hampidampi
senior tag

Szedd le róla a read only attribútumot.

(#772) repro2 válasza hampidampi (#771) üzenetére


repro2
csendes tag

Nem tudom hogyan kell.
Sajnos én nem nagyon értek ehhez.

Ha lépésről lépésre leírnád megköszönném

(#773) hampidampi válasza repro2 (#772) üzenetére


hampidampi
senior tag

Az a baj, hogy macem nincs, csak pc-re tudom mondani. Ott jobb gomb a file-on/Tulajdonságok/Írásvédett opció mellől leszedni a pipát. Feltételezem, hogy más oprendszereknél is hasonlóképp kell beállítani. Ezután lehet egy egyszerű szövegszerkesztővel megnyitni. Windowsnál ez pl. a jegyzettömb, macnél nem tudom. Ja, a Calibre azért ezalatt legyen bezárva.

(#774) repro2 válasza hampidampi (#773) üzenetére


repro2
csendes tag

De ha megszüntettem az írásvédettséget az xhtml fájlon, hogyan tovább?

(#775) hampidampi válasza repro2 (#774) üzenetére


hampidampi
senior tag

Hát, ha megnyitottad volna, ahogy írtam, észrevetted volna, hogy kommentelve van a file.
Az számodra érdekes rész ez:
If you do not want the series number to be formatted using roman numerals change {series.roman} to {series}

Azaz ezt:
<td class="cbj_series" colspan="2">{series.roman}</td>
írd át erre:
<td class="cbj_series" colspan="2">{series}</td>

[ Szerkesztve ]

(#776) repro2 válasza hampidampi (#775) üzenetére


repro2
csendes tag

Megnyitottam, nekem így néz ki a fájl

(#777) hampidampi válasza repro2 (#776) üzenetére


hampidampi
senior tag

Mint írtam, egyszerű szövegszerkesztőben nyisd meg (valamilyen sima text editor). Ez böngésző, azzal nem tudsz szerkeszteni sem.

Szerk.:
Érdemes lenne kiblörözni a nevedet a képről. Gondolom nem szeretnéd, ha mindenki tudná hogy hívnak.

[ Szerkesztve ]

(#778) repro2 válasza hampidampi (#777) üzenetére


repro2
csendes tag

Ezt én értem, meg is tudom nyitni, de a megnyitott fájlban ( amit Te is látsz) nincs az a rész amit az előzőekben irtál

(#779) hampidampi válasza repro2 (#778) üzenetére


hampidampi
senior tag

Komolyan, nem akarlak megbántani, de ez így nem fog menni.
Miért kéred, hogy írjam le mit csinálj, hogyha nem csinálod meg amit leírok??

Akkor még egyszer:

EGYSZERŰ SZÖVEGSZERKESZTŐBEN NYISD MEG (VALAMILYEN SIMA TEXT EDITOR). EZ BÖNGÉSZŐ, AZZAL NEM TUDSZ SZERKESZTENI SEM!

[ Szerkesztve ]

(#780) zileut


zileut
tag

Ha a "Szerzők" kategóriákban egy adott szerző nevére kattintok, akkor miért csak kiemeli a szerző műveit, hogyan lehet azt beállítani, hogy úgy viselkedjen mintha mappa lenne és kizárólag csak adott szerző műveit mutassa.
Előre is köszönöm!

(#781) tecsu válasza zileut (#780) üzenetére


tecsu
addikt

A Calibre fő képernyőjén baloldalt van egy szűrő, ahol válogathatsz, mit jelenítsen meg a jobboldali (fő-) ablakban. Az "Authors" előtti nyílra ráklikkelsz, mutatja a különböző kezdőbetűk alatti szerzőket (zárójelben a műveik számát) és amire ráklikkelsz, csak azt jeleníti meg (plusz jel).
Ha még egyszer ráklikkelsz, akkor csak azokat NEM jeleníti meg (mínusz jel).
Még egyszeri klikkel feloldod, semleges lesz a kategória.
Próbálkozz. ;-)

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#782) zileut válasza tecsu (#781) üzenetére


zileut
tag

a problémám az, hogy korábban ha rákattintottam egy szerző nevére akkor csak az ő műveit láttam a főablakban, de most csupán zölddel kijelöli, ami akkor zavaró, ha az adott szerzőnek sok műve van meg.

(#783) hampidampi válasza zileut (#782) üzenetére


hampidampi
senior tag

Tudnál erről esetleg egy képet feltenni?

(#784) zileut válasza hampidampi (#783) üzenetére


zileut
tag

(#785) hampidampi válasza zileut (#784) üzenetére


hampidampi
senior tag

A Beállítások/Keresés/A keresési eredmény kiemelése a lista szűkítése az eredményre helyett mellől szedd ki a pipát.

(#786) zileut válasza hampidampi (#785) üzenetére


zileut
tag

kösz

(#787) BonFire


BonFire
veterán

Sziasztok!

Először szerkesztettem képekkel illusztrált könyvet. A nyers fájl ODT, ezzel eddig nem volt gondom. Most van. Bármivé konvertálom (általában EPUB és MOBI szokott lenni), a kész fájlban a legelső kép mindig hiányzik. Annak ellenére, hogy a beállításokban nincs bejelölve, hogy szedje ki az első képet, mégis kiszedi.

Valahogy felül lehetne ezt bírálni?

Egy trilógiáról van szó, amit egybe szerkesztettem, és amely régi kiadásainak borítóképeit szúrtam be a kötetek elejére, míg a komplett könyv már a később egyben kiadott borítóját kapja mint metafájlt. Szóval egyfelől nem fontos a kép, másfelől mégis szeretném, ha benne maradhatna. Meg különben is jó tudni, mi vele a teendő, mert mi lesz, ha egyszer egy illusztráció valóban fontos lesz majd?

[ Szerkesztve ]

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#788) hampidampi válasza BonFire (#787) üzenetére


hampidampi
senior tag

Szerintem rakd fel valahova ezt az odt-t, hogy megnézhessük.

(#789) BonFire válasza hampidampi (#788) üzenetére


BonFire
veterán

Rendben. ITT lesz. LibreOffice-szal van szerkesztve, nem kizárt, hogy MS Word alatt teljesen másképp jelenik meg.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#790) hampidampi válasza BonFire (#789) üzenetére


hampidampi
senior tag

Igen, Wordből konvertálva megmarad a kép, odt-ből kiszedi ugyanazon a beállítások mellett. Simán lehet, hogy bug. Szerintem jelentsd be itt.

(#791) BonFire válasza hampidampi (#790) üzenetére


BonFire
veterán

Fakk! Még regisztrálni is kell egy nyomi bugbejelentéshez? :O Akkor inkább nem…

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#792) Degeczi válasza hampidampi (#790) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Régi nyűg lehet, már bő fél éve is szívtam hasonlóval. ODT anyagból bárhol képes képet elhagyni, fene tudja mi miatt.

(#793) hampidampi válasza BonFire (#791) üzenetére


hampidampi
senior tag

Pedig érdemes regisztrálni, ha akadályoz a hiba. Nekem is javítottak már így bugot.

(#794) BonFire válasza hampidampi (#793) üzenetére


BonFire
veterán

Meg is tenném, ha a regisztráció garantálná, hogy javítják a hibát. De azért, hogy jó esetben egyetlenegyszer beírjak, aztán vagy javítják, vagy nem, ellenben macera, adatok megadása meg egyebek – inkább meggondolom. :(((

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#795) zebede


zebede
őstag

Üdv!
Frissítettem a Calibre programot a gépemen a 2.25 (64bit) verzióra, de nem indul.
Van valakinek hasonló frissítés utáni tapasztalata?
Mert nem szeretném törölni a progit, csak ha nagyon muszáj.

[ Szerkesztve ]

(#796) hampidampi válasza zebede (#795) üzenetére


hampidampi
senior tag

Nekem gond nélkül elindul.

(#797) Degeczi válasza zebede (#795) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Linux alatt legalábbis teljesen jól működik.
(és a többségnek nyilván a Windows-os verzió is, különben már kinn lenne a gyorsjavítás, hiszen lényegében hetente jön belőle frissítés)

(#798) tecsu válasza zebede (#795) üzenetére


tecsu
addikt

Mindenképpen csinálj biztonsági másolatot a Calibre Lybraryről!!!

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#799) lazlogogola


lazlogogola
tag

Bosszantó dolgot tapasztaltam a Calibres szinkronizálás után.
Az olvasó a " most olvasott" könyvet leveszi a kezdőlapról vagy elfelejti,hogy hol jártam benne.
Szerintetek?

Van erre vmi megoldás?

[ Szerkesztve ]

(#800) hampidampi válasza lazlogogola (#799) üzenetére


hampidampi
senior tag

Kindle-öknél előfordul, hogy elfelejti a dátumot és visszaáll a gyárira (általában resetelésnél, vagy hibás újraindításnál). Az szokott ilyet csinálni. Egy Amazon-szinkronizáció ezt megoldja.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.