Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) senki11 válasza Degeczi (#300) üzenetére


senki11
aktív tag

Hamarosan feltelepítem őket. Elég sok könyvet kellene rendezni. Tegnap megfogadtam, hogy legalább minden nap 3 darabot beolvastatok. Az angolokkal nincs gond, az amazon szervere sokat segít, de a magyaroknál sokat kellett vacakolni. Ezen szerettem volna könnyíteni. Remélem így is lesz, mert elég nagy káosz van az e-könyvtáramban, amit mihamarabb szeretnék orvosolni.

(#302) senki11


senki11
aktív tag

Most olvasom, egy régi bejegyzésben, hogy van atikvarium.hu plugin is. Akartam is írni, hogy jól jönne egy ilyen is, mert rengeteg adatot csak itt találok meg. :C

(#303) hampidampi válasza senki11 (#302) üzenetére


hampidampi
senior tag

Tessék, feltöltöttem. Bár nem tudom, hogy működik-e még, elég régi már.

(#304) senki11 válasza hampidampi (#303) üzenetére


senki11
aktív tag

Köszi! :R De még a posztolás előtt sikerült leszednem a mobileread fúrumáról és integráltam is a calibre-be. A Antikvarium_hu_1.0.1.zip verzióról van szó. Amit linkeltél az ugyanaz?

[ Szerkesztve ]

(#305) hampidampi válasza senki11 (#304) üzenetére


hampidampi
senior tag

Ez még az 1.0. Akkor úgy látszik már van újabb :)

(#306) senki11 válasza hampidampi (#305) üzenetére


senki11
aktív tag

Azért köszi! Egyébként én itt találtam.

(#307) Foxylady


Foxylady
újonc

Helló!

Tud valaki segíteni abban, hogy pdf-ből mobi-ba való átalakítás során, hogyan kell(ene) eljárnom, hogy a bekezdés elején lévő nagybetű ne kb 3 sorral lejjebb kerüljön?
Nekem az se baj ha nem marad nagy betű csak a helyén legyen.

Előre is köszi a segítséget.

(ha számit akkor egy Kindle PW2-re lesz)

(#308) hampidampi válasza Foxylady (#307) üzenetére


hampidampi
senior tag

Az ilyen akkor szokott előfordulni, ha több rétegben (layer) tartalmazza a pdf a szöveget. Ilyenkor egyszerű konvertáláskor akár szavak, mondatrészek is összekeveredhetnek.
Ezt a fajta pdf-et csak ocr-ezni tudod.

(#309) BBéci


BBéci
titán

Txt-ből elkészíti a Calibre a MOBI-t, átküldi a Paperwhite-ra, ám az közli, hogy nem tudja megnyitni. A Calibre-ban gyönyörűen néz ki, a tagolás, tördelés hibátlan.
Mi lehet a baj és mi a megoldás?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#310) Oldman2


Oldman2
veterán

A "Hyphenate This!", v0.0.7 plugin beizzításában segítene valaki?
Hibaüzenetet kapok...

A lightproof_hu-1-5.oxt fájlt próbálom megetetni vele.

calibre, version 1.24.0
HIBA: Ismeretlen hiba történt: <b>KeyError</b>:"There is no item named 'dictionaries.xcu' in the archive"

(#311) hampidampi válasza Oldman2 (#310) üzenetére


hampidampi
senior tag

Lehet, hogy a letöltött szótár rossz. Próbáld meg ezt a szótárt. Ez ráadásul jól választja el a hosszú mássalhangzókat is.
Remélem a legújabb Calibre-d van fent!

(#312) senki11


senki11
aktív tag

E-folyóiratok rendezésére létezik valamilyen plugin, vagy az a legcélszerűbb, ha úgy katalogizálom őket mint pl. egy könyvsorozat darabjait?

(#313) hampidampi válasza senki11 (#312) üzenetére


hampidampi
senior tag

Ahogy tetszik. :)
Vagy kezeld úgy, mint a sima könyveket, vagy csinálj neki külön Libraryt, vagy lehet készíteni virtual Libraryt is (Libraryn belüli Library), vagy nézd meg a Manage Series plugint.

(#314) senki11 válasza hampidampi (#313) üzenetére


senki11
aktív tag

Köszi! Gyors válasz mint általában :R
Teszek egy próbát a belinkelt plugin-al.

(#315) OC


OC
őstag

Sziasztok!

A DOCX -> EPUB konvertálással kapcsolatban kérem a segítségeteket.

Az alap DOCX-et és HTML -szűrt formátumot is próbáltam a Calibre-vel EPUB-ba konvertálni, ám az alap beállításokkal, azok variálásával (margók stb.) és az eredeti dokumentum margóinak módosításával sem sikerült megoldanom a problémát: az oldalak jobb széléből levág egy keveset a konvertálás során.

Az EPUB nem egy konkrét olvasóhoz kell, hogy igazodjon, hanem egy általános "formát" kell kihoznom belőle (azaz bármilyen olvasón olvashatják majd).

A segítséget előre is köszönöm!

(#316) hampidampi válasza OC (#315) üzenetére


hampidampi
senior tag

Ezt csak egy bizonyos könyvvel csinálja, vagy minddel? Ha ezt a könyvet más formátumra konvertálod (mondjuk azw3), akkor is ilyen lesz?

(#317) OC válasza hampidampi (#316) üzenetére


OC
őstag

Kipróbáltam azw3 formátummal és más forrás doksival is, az eredmény ugyanaz.

(#318) BBéci


BBéci
titán

Erre is reagálhatna valaki! :U

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#319) hampidampi válasza OC (#317) üzenetére


hampidampi
senior tag

A Calibre Viewerrel van akkor a hiba. Állítsd a megjelenítés betűtípusát mondjuk Cambriára. Azzal jónak kell lennie.

(#318) BBéci
Konvertálásnál a MOBI kimenet/MOBI Fájl típusa paraméterét állítsd oldra. Vagy ha speciális formátumok is kellenek, akkor konvertálj azw3-ba.

(#320) BBéci válasza hampidampi (#319) üzenetére


BBéci
titán

Kipróbálom, köszi!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#321) OC válasza hampidampi (#319) üzenetére


OC
őstag

Az e-book olvasó részen (tehát amikor a konvertált anyagot megnyitom) mindhárom lehetőségnél (talpas, talp nélküli, rögzített szélességű) beállítottam a Cambriát betűtípusnak, de a helyzet változatlan.

(#322) hampidampi válasza OC (#321) üzenetére


hampidampi
senior tag

Akkor passz. Nekem így lett jó. Valószínűleg renderelési probléma. Ettől még szerintem az anyagod jó lesz.
Nézd meg más e-könyv nézegetővel is ezt csinálja-e?

(#323) OC válasza hampidampi (#322) üzenetére


OC
őstag

Értem, köszönöm. Milyen másik olvasó progit ajánlasz?

(#324) OC válasza OC (#323) üzenetére


OC
őstag

Letöltöttem az Adobe Digital Editions 3.0-át, azzal tökéletes.

Köszönöm a segítséget! :R

(#325) paska_t


paska_t
újonc

Hello!
Calibrevel csinálok EPUB formátumu könyvet, amit iPad minivel olvasok. Halál egyszerü dolog, sima html, amiben <H1> és <H2> tag-ek vannak a fejezet-alfejezet jelzésére.

Viszont szeretnék az elejére egy H'-H2 elemekből képezett "tartalom jegyzék" szerű dolgot, de nem sikerül. Ki gugliztam a beállításokat, de nem érdekli a calibre-t. Tudna valaki segíteni?

Előre is kösz.

(#326) hampidampi válasza paska_t (#325) üzenetére


hampidampi
senior tag

Konvertáláskor a Tartalomjegyzék fül, tartalomjegyzék első szintje: //h:h1 (ha a címsor 1 az első szint), második //h:h2, stb. Plusz az E-pub kimenetnél lehet állítani hova helyezze.
Ha mégsem boldogulsz a beállításokkal, ott van a Calibre-ben az E-book editor és Tartalomjegyzék szerkesztő is. Azokkal aztán már végképp gyerekjáték.

(#327) paska_t válasza hampidampi (#326) üzenetére


paska_t
újonc

Kösz a választ.

Sajnos nem segít. :--(
Lehet hogy ez calibre verzió függő? Nekem például nincs ebook editor benne. (vagy csak én nem találom?)

Lehet este újra installálom a dolgot.

(#328) hampidampi válasza paska_t (#327) üzenetére


hampidampi
senior tag

Ha konvertáláskor nem megy ahogy írtam, akkor a forrás file nem jól van szerkesztve.
Az e-book editor megtalálod a start menüben a Calibre programjai közt, vagy az eszköztárban hozzá tudod adni mint gombot (TOC editor dettó).
Feltételeztem, hogy a legújabb verzió van meg, bár az editor elég rég a csomag része.

(#329) Oldman2 válasza paska_t (#327) üzenetére


Oldman2
veterán

Esetleg egy Calibre frissítés?

Érdekes, nekem mindig szól, ha van frissítés...

(#330) paska_t válasza hampidampi (#328) üzenetére


paska_t
újonc

Konvertálás!
Én is ettől félek. Mint írtam, a legegyszerübb html

<html>
<h1> fejezet</h1>
<h2>alfejezet</h2>
szöveg <BR>ekkel sortördelve
<h2> masik alfejezet</h2>
szöveg <BR>ekkel sortördelve
<h1> masik fejezet</h1>
<h2> harmadik alfejezet</h2>
és így tovabb
</html>

Viszont a weben arra nem találtam példát, hogy kéne úgy csinálni, hogy jó legyen, csak azt az infót, hogy a calibre megkeresi a H1 H2 tag-eket, és felhasználja.

(#331) paska_t válasza Oldman2 (#329) üzenetére


paska_t
újonc

Nekem is szólt, de én általában csak akkor frissítek, ha gondom van az aktuálissal változattal. Eddig nem volt, ezért nem tettem.
Most van, ezért este megteszem.

Valszeg már az első telepítés sem volt korrekt, mert az editort még mindig ne találom.
De majd este meglátjuk.

[ Szerkesztve ]

(#332) hampidampi válasza paska_t (#331) üzenetére


hampidampi
senior tag

Hidd el, a Calibre-t érdemes frissen tartani. Hetente(!) jön update.

(#333) paska_t válasza hampidampi (#332) üzenetére


paska_t
újonc

Kösz a tanácsot. Mondjuk egy html-es segitségnek jobban örülnék. :--)

A sztori lényege az, hogy webről letöltök sorozatokhoz feliratot srt formátumban, és ebből egy kis programmal készítek egy formázott html-t, amit odaadok a calibrének, hogy csináljon epub-ot belőle. Ezért szeretnék minél kevesebbet szöszmötölni vele (editor, stb). Az lenne jó, ha a programom rögtön olyn html-t tudna csinálni, ami jó a calibrének.

(#334) Oldman2 válasza paska_t (#330) üzenetére


Oldman2
veterán

Nem akarok okoskodni, de a "sortörés" agyonvágja az oldalak automatikus tördelését.

Esetleg bekezdés végén, de egy rendes e-book nyersanyagban nincsenek igazi sorok...

(#335) hampidampi válasza paska_t (#333) üzenetére


hampidampi
senior tag

Akkor viszont hagyd a html-t a fenébe. Szerkeszd meg Wordben, mentsd el docx-ként és azt etesd meg a Calibre-rel. Ha a Word beépített Címsor 1-2-x stílusait használod, azt a Calibre felismeri H1, H2, stb-nek.

szerk.: Ja és <BR> helyett <P>-t használj. Különben nincs is értelme a stílusoknak.

[ Szerkesztve ]

(#336) paska_t válasza Oldman2 (#334) üzenetére


paska_t
újonc

Általánosságban igazad van, de a DVD felirat szerintem külön állatfajta. Itt az egység a kép, illetve a hozzá tartozó mondat. Ezért szeretem, ha minden mondat új sorban kezdődik.

Egy könyvet, vagy tanulmányt sosem tördelnék így.

(#337) paska_t válasza hampidampi (#335) üzenetére


paska_t
újonc

Az Agymenők a 6. évadnál tart, és évadonként 24 rész. Ez 130 cím sor. Nem szerkeszteném kézzel, semmi pénzért. Azért html, mert az programból generálható.

(#338) Oldman2 válasza paska_t (#336) üzenetére


Oldman2
veterán

OKé, te tudod...

Még egy kérdés aztán részemről vége: Filmfeliratból e-book miért? Nézed a filmet és közben a Readerről olvasod a feliratot hozzá?

(#339) paska_t válasza Oldman2 (#338) üzenetére


paska_t
újonc

Nyelvtanulás!

(#340) hampidampi válasza paska_t (#337) üzenetére


hampidampi
senior tag

(Sóhaj) A html-t töltsd be a Wordbe! Ha jó a html formázása, akkor a címsorok Címsor formátumúak lesznek. Ha nem, akkor nem is lesz úgy jó a html.

[ Szerkesztve ]

(#341) paska_t válasza hampidampi (#340) üzenetére


paska_t
újonc

Köszönöm mindenkinek, a segitséget.
Üdv:
Tibor

(#342) CSA3


CSA3
újonc

Lehet-e a Calibre-ban kezdőbetű(k) szerint keresni a címre?

(#343) hampidampi válasza CSA3 (#342) üzenetére


hampidampi
senior tag

Legegyszerűbb, ha a Cím oszlop fejlécére kattintasz és akkor névsorba állítja a könyveket cím szerint.

(#344) CSA3


CSA3
újonc

Igen, de egy több ezres könyvállománynál már nehezen kezelhető.
A gördítősáv a legkisebb mozdulatra is több tíz-száz könyvet ugrik, míg ha az első két három betűt leütném, már rajta volna a lapon.

(#345) hampidampi válasza CSA3 (#344) üzenetére


hampidampi
senior tag

Hát úgy szerintem csak a Részletes keresésben tudsz szűrni. A kis távcső ikon bal oldalt fent.

(#346) CSA3


CSA3
újonc

Sajnos az pedig csak tartalom alapján.
Hogyan tudnák ráállni pl az "So" -val kezdődő címre?

(#347) drmotto válasza CSA3 (#346) üzenetére


drmotto
őstag

Úgy, hogy rámész a második fülre. Ott cím, szerző, sorozat, címke szerint tudsz keresni. Igaz, hogy minden olyan cím feljön, amiben benne van a keresett kifejezés, de jelentősen szűkülhet vele a kör, és ez már rendezhető cím szerint. Próbaképp beírtam, hogy "vesz" és kaptam 6 találatot a 800-ból.
Ennél jobbat szerintem nem fogsz találni.

(#348) hampidampi válasza CSA3 (#346) üzenetére


hampidampi
senior tag

A keresőmezőbe másold be:
title:"~^So"

De!:
Lehet olyat is csinálni pl., hogy betűnként keresel:
title:"~^[AÁ]"
Ez az a és á betűvel kezdődőeket szűri ki. Folytathatod b-vel, stb.

Sőt!:
Ezeket egyenként elmented a kereső mező jobb oldalán a gombokkal elnevezve mondjuk sorban A-B-C stb.-nek. Ekkor baloldalt a böngésző panelba automatikusan be is rak egy Keresés menüpontot az elmentett keresésekkel. Így még egyszerűbb lesz a dolog.

szerk.: nehezen bírja a fórum szerkesztője a speciális karaktereket.

[ Szerkesztve ]

(#349) CSA3


CSA3
újonc

Azt hiszem így már sokkal könnyebb lesz.
Köszönöm

(#350) escsé válasza drmotto (#121) üzenetére


escsé
tag

Sziasztok!

Nagyon jó, hogy kiveséztétek!
Kipróbáltam és tökéletesen kivette a "jacket"eket.

Köszönöm szépen :C

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.