Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1901) hampidampi válasza longhair (#1900) üzenetére


hampidampi
senior tag

Hát, attól tartok, ez inkább valami olvasó specifikus probléma lesz.
Amit írtál példát (A Vorostorony kincse - Hollos Korvin Lajos.epub) abban pl. nincs is dupla szóköz. Viszont a Moly.hu-ról letöltött címeknél előfordul, hogy van egy plusz rejtett szóköz az első szóköz után. Lehet, hogy ez a probléma? Kicsit olvass vissza, nemrég volt róla szó. szerk.: Innen olvasd.
A sorozatoknál meg ne aggódj, én még nem láttam olyan olvasót, ami ezt kezelné. Márpedig az epub pont tárolja is a sorozatinfókat.
Sőt, olyan olvasót sem ismerek, ami a megjegyzés rovatba írt fülszöveget kezelné.

[ Szerkesztve ]

(#1902) longhair válasza hampidampi (#1901) üzenetére


longhair
csendes tag

Köszi.
Sikerült kiszednem a rejtett szóközöket a linkelt rész alapján.
Az olvasón semmit sem látok a metaadatokból, ami annyira nem is lenne baj, de a sorozat részekkel az a gond, hogy ha felmasolok egy 5 kötetből állót, akkor emlékeznem kell, hogyan jönnek egymás után, vagy egyesével teszem fel őket.

(#1903) snowdog válasza longhair (#1902) üzenetére


snowdog
veterán

A sorozat megjelölésével sokat foglalkoztunk. Írd be a keresőbe, hogy "sorozat", és meglátod mire jutottunk.

Vagy akár kezdheted innen is. [link]

(#1904) longhair válasza snowdog (#1903) üzenetére


longhair
csendes tag

Köszönöm.
Elkezdem olvasni a linkelt oldaltól :).

(#1905) repro válasza hampidampi (#1901) üzenetére


repro
tag

Érdekes amit írsz a megjegyzés kezeléséről.
Én sokáig iPad-on olvastam, most egy Kobo H2o van. Mindkettőn megjelenik a metaadatok megjegyzés rovatában beírt fülszöveg.
Be szoktam írni pl. azt is hogy az eredeti megjelenés éve mikor volt és azt is szépen megjeleníti.
Én csak azt nem tudom beállítani, hogy a megjegyzés szövege mindig sorkizárt legyen, ne kelljen minden esetben kijelölni és úgy tenni sorkizárttá. Természetesen, ha ezt megteszem, úgy jeleníti meg.

(#1906) repro válasza hampidampi (#1481) üzenetére


repro
tag

Végre rátaláltam amit már régen kerestem.
Hol alakítod át , hogy a sorozat így jelenjen meg és ne úgy hogy pl. 1 of sorozat. Úgy meg tudom csinálni, hogy a könyv szerkesztésénél egyenként átírom, de olyan megoldás nincs, hogy automatikusan minden konvertálásnál így jelenjen meg?

(#1907) hampidampi válasza repro (#1906) üzenetére


hampidampi
senior tag

A jacket template html-jében (ahol meg kell változtatni, elég jól kommentelve van:
"If you do not want the series number to be formatted using roman numerals change {series.roman} to {series}. You can also access the raw series name and number using {series.name}, {series.number} or {series.roman_number}"
Egyszóval nekem így szerepel: {series.name} [{series.number}]

(#1908) repro válasza hampidampi (#1907) üzenetére


repro
tag

Köszönöm.
Megtaláltam a template.xhtml fájlt, de nem engedi átírni, azt írja nincs jogosultságom.
Mindenütt átírtam, hogy irni-olvasni tudjam, de ígysem engedi elmenteni.
Nekem Mc Mini-m van. Ott a calibre.app-ban találtam meg.

(#1909) hampidampi válasza repro (#1908) üzenetére


hampidampi
senior tag

Másold át máshová, az eredetit töröld. A másolatról szedd le az írásvédelmet, szerkeszd meg és másold vissza az eredeti helyére. A szerkesztett eredetit őrizd meg, mert a Calibre frissítésekor a program visszahelyezi az eredeti template-et, ilyenkor úja felül kell írni.

(#1910) snowdog válasza hampidampi (#1909) üzenetére


snowdog
veterán

... Calibre frissítésekor a program visszahelyezi az eredeti template-et, ilyenkor úja felül kell írni.

Nekem is így van, de nálam az utóbbi frissítéseknél nem helyezte vissza az eredetit. Ettől még nem árt megőrizni a módosítottat.

(#1911) repro válasza hampidampi (#1909) üzenetére


repro
tag

Hát nem sikerül. Nálam ".xhtml" kiterjesztés van. Ki is tudtam másolni, megnyitottam a hozzáférést, át is szerkesztettem, de elmenteni nem engedi xhtml-be, csak html-be. Így bemásolva a calibre még konvertálni sem enged.

(#1912) hampidampi válasza repro (#1911) üzenetére


hampidampi
senior tag

Mármint mi nem engedi elmenteni? Nem kell túlgondolni, egyszerű text editorban szerkeszd (én momentán Notepad2-t használok Total Commander alól, de macen is biztos van ilyesmi) . Ha meg nem tetszik a kiterjesztés, akkor egyszerűen írd át.

(#1913) repro válasza hampidampi (#1912) üzenetére


repro
tag

Megpróbálom. Szövegszerkesztővel csináltam eddig

(#1914) repro válasza hampidampi (#1912) üzenetére


repro
tag

Hát nem megy.
Kimásoltam az temlate. xhtml-t. azt szerkeszettem volna, de az xhtml kiterjesztésben nem engedi, csak html- be.
Ha azt másolom vissza akkor a calibre nem működik.

(#1915) Oldman2 válasza repro (#1914) üzenetére


Oldman2
veterán

Mindkét formátum alapvetően szöveges formátum.

Egy normális editorral szerkeszthető.

Pl. Notepad++

(#1916) hampidampi válasza repro (#1914) üzenetére


hampidampi
senior tag

Sajnos a mac gépeket nem ismerem, nem tudom miért csinálja ezt. Akkor esetleg azt próbáld meg, hogy mentsd el html-be ahogy hagyja, aztán kintről nevezd át xhtml-re és azt másold vissza.

(#1917) repro válasza hampidampi (#1916) üzenetére


repro
tag

Ezt is próbáltam, de akkor nem enged a calibre konvertálni semmit.

(#1918) repro válasza hampidampi (#1916) üzenetére


repro
tag

Sikerült!!!
Köszönöm. Most már csak az a a kérdés hogy a Calibre-ben levő összes összes sorozatot hogy tudom átállítani,

(#1919) snowdog válasza repro (#1918) üzenetére


snowdog
veterán

Szerintem a template beállítás minden könyvre vonatkozik.

(#1920) repro válasza snowdog (#1919) üzenetére


repro
tag

Azt mondod, ha egy könyvet a régi template- vel konvertáltam, az most az újjal magától átíródik konvertálás nélkül?

(#1921) snowdog válasza repro (#1920) üzenetére


snowdog
veterán

Akkor nem egyre gondoltunk. Én arról írtam, ha megváltoztatod a template fájlt, akkor a Calibre-ben annak megfelelően fognak a sorozat információk megjelenni. Szerintem a program a sorozat információt nem a könyvből, hanem a saját adatbázisából, azon belül a metaadatokból veszi.

Ha a könyvbe konvertált metaadatokról van szó, akkor azok nyilván nem fognak megváltozni, csak ha minden könyvet újrakonvertálsz.

[ Szerkesztve ]

(#1922) snowdog válasza repro (#1920) üzenetére


snowdog
veterán

Mindent visszavonok, rossz következtetéseket vontam le. Mivel nálam a most javasolt formában jelennek meg a sorozat információk, azt gondoltam a frissítések nem írták felül a template fájlt. Megnéztem, és bizony átírták.

És ebből vontam le minden további téves következtetést. Elnézést kérek, ha ezzel bárkit félrevezettem. :R

(#1923) Oldman2


Oldman2
veterán

Érdekes kérdésem lenne:

Adott egy tetszőleges könyv, ami EPUB és PDF formátumban is tárolódik egy "bejegyzés" alatt a Calibre-ben, valamint egy PaperWhite, ami e két formátum közül csak a PDF-et "támogatja".

Ha a Calibre-ben a Küldés eszközre gombra kattintok, kérdezés nélkül rátolja a PDF-et, de én azt szeretném, hogy az EPUB-ot konvertálja AZW(3)-re és azt másolja át.

Lehet-e azt valahol állítgatni, hogy a különböző fájlformátumokat a fenti esetben hogyan kezelje a Calibre?

(#1924) hampidampi válasza Oldman2 (#1923) üzenetére


hampidampi
senior tag

Beállítások / Viselkedés / Előnyben részesített forrás formátumok sorrendje.
Ha így nem megy, akkor:
Beállítások / Bővítmények / Eszköz illesztő bővítmények / Kindle 2/3/4/Touch/PaperWhite/Voyage Device Interface - szedd ki a pipát a pdf mellől.

(#1925) Oldman2 válasza hampidampi (#1924) üzenetére


Oldman2
veterán

Köszi, megnézem mi hatása van.

(#1926) lanszelot


lanszelot
addikt

Az egyik könyvem olvasása közben homaly van rajta, de nem tudom miért.
Lehet latni egy pillanatra hogy fekete a betű de rá kerül egy homály amitől szurke lesz. Nem igazan jó igy olvasni. Mi ez, vagy mit tudok vele csinálni?
Videó a problémáról: https://youtu.be/GebzXLWKNvM

(#1927) snowdog válasza lanszelot (#1926) üzenetére


snowdog
veterán

Szia!

Csak ennél az egy könyvnél jelentkezik a bemutatott jelenség? Ha igen, akkor próbáld meg átkonvertálni egy másik formátumba. Elsőnek sima txt-vel próbálkoznék, mert abban nincs semmiféle formázás.

(#1928) lanszelot válasza snowdog (#1927) üzenetére


lanszelot
addikt

Atkonvertaltam mobi ba, de ugyanaz.
Txt nem jó mert oldal törések, cimek, stb minden elvész.

Számítógép en calibre ban jó, ott fekete a betű, és semmi baj a könyvvel.
Azw3 formatum tehat tokeletes kindle paperwhite hoz.

[ Szerkesztve ]

(#1929) lanszelot válasza snowdog (#1927) üzenetére


lanszelot
addikt

Sikerült, calibre felrak egy rejtett ebook szerkesztőt. Jobb klikk a könyvön megnyitas ebook szerkesztő. Abban van olyan resz hogy stilus. Ott rengeteg minden van és mind fekete volt, kivéve amit a calibre alkotott, és az szurke volt. Tehat a calibre piszkalt a könyvbe, azt átírtam, és jó. :)

(#1930) hampidampi válasza lanszelot (#1928) üzenetére


hampidampi
senior tag

Márpedig ez betűszín lesz. Általában a sötét barna szokott ilyet csinálni. Previewban nagyon nehéz észrevenni, de e-inken nagyon kijön.
AZW3-at nyisd meg szerkesztésre. Bal oldalt válaszd ki a stílusok közül a legnagyobb méretű css file-t és keress rá a color szóra. Szépen stílusonként menj végig, és ahol kell, mindenhol black (vagy #000000, vagy #FFFF) legyen az értéke, vagy egyszerűen töröld az egész sort.

szerk: Na, elkéstem :)

[ Szerkesztve ]

(#1931) snowdog válasza lanszelot (#1929) üzenetére


snowdog
veterán

Ha a menüsorra is kitehető, akkor nem igazán "rejtett". :)

A lényeg hogy megoldódott. :C

[ Szerkesztve ]

(#1932) lanszelot válasza snowdog (#1931) üzenetére


lanszelot
addikt

Nekem nincs a menu soron, se a lenyilo menukben. /osx/

(#1933) snowdog válasza lanszelot (#1932) üzenetére


snowdog
veterán

Ilyened sincs?

Ezeken a menüpontokon keresztül rakhatod ki az ikont a menüsorra: Beállítások/Eszköztárak & menük/A fő eszköztár...

[ Szerkesztve ]

(#1934) lanszelot válasza snowdog (#1933) üzenetére


lanszelot
addikt

Ott megtaláltam , bár jól el volt dugva.
Köszönöm :)

(#1935) Bosco01


Bosco01
tag

Sziasztok,
Ha pl. egy PDF-et szeretnék docx formátumba konvertálni (további feldolgozás végett), azt hol tudom beállítani, hogy a docx milyen betűtípussal készüljön?
Előre is köszönöm!
Üdv.

(#1936) snowdog válasza Bosco01 (#1935) üzenetére


snowdog
veterán

Szia!

Konvertálás előtt itt tudsz betűtípust választani:

Szerintem az a legegyszerűbb, ha az elkészült docx-et a Word-ben formázod. Ott bármilyen betűtípust ki tudsz választani.

Ha a pdf állományt a Calibre-vel konvertálod docx-be, akkor nem vagyok benne biztos, hogy szép eredményt kapsz.

[ Szerkesztve ]

(#1937) Bosco01 válasza snowdog (#1936) üzenetére


Bosco01
tag

Köszönöm!
Tudom, hogy nem ez a legjobb megoldás, csak ritkán szoktam ehhez a megoldáshoz folyamodni. PDF-je válogatja, van amikor egész elfogadható eredményt nyújt. :)

(#1938) snowdog válasza Bosco01 (#1937) üzenetére


snowdog
veterán

Sziasztok!

A Calibre Portable egy külső (USB) HDD-re van telepítve. Ebbe telepítettem a CalibreSpy plugin-t, ami a Calibre-ből indítva rendesen működik. De ekkor csak egy könyvtárat tud kezelni, egy könyvtárban tud keresni. Ahhoz, hogy az összes könyvtárban tudjak keresni, a Calibre-t debug módban kellene indítani.

Csakhogy a calibre-debug -r "CalibreSpy" parancsra a portable verzió nem indul el. Azt írja nincs telepítve a "CalibreSpy" plugin. Ez igaz is, mert a C:\Program Files mappában is van egy Calibre verzió telepítve, és abban valóban nincs "CalibreSpy".

Nem tudom mi lenne az a parancs, amivel a portable verziót lehetne debug módban elindítani. Végigböngésztem az összes Calibre fórumot, és ezzel kapcsolatban semmi infót nem találtam.

Természetesen próbáltam a calibre-portable-debug -r "CalibreSpy" parancsot is, de ekkor csak hibaüzenetet ad.

(#1939) erahurka


erahurka
félisten

Sziasztok!

Van egy ekönyvem, aminél nincsen behúzás a bekezdéseknél. Hogy tudom beleszerkeszteni egyszerűen?

Próbáltam azt az opciót, hogy konvertálásnál kivetettem az üres sorokat a bekezdések közül, és bekapcsoltam a behúzást, de semmi sem történt. Ha jól értelmeztem a HTML kódot, akkor az a baj, hogy minden fejezet egy bekezdés, és azon belül <br> tagekkel van megoldva a bekezdésenkénti sortörés. Van valami megoldás erre? :F :R

(#1940) hampidampi válasza erahurka (#1939) üzenetére


hampidampi
senior tag

Hát, ki kéne cserélni a <br>-t <p>-re.
Vagy megszerezni másik formátumban.
Vagy átkonvertálod docx-be és wordben és ott kicseréled.

[ Szerkesztve ]

(#1941) snowdog válasza snowdog (#1938) üzenetére


snowdog
veterán

Csak az érdekesség miatt írom, hogy a portable verzióhoz még nem tudom a debug indító parancsot, de megkerültem a problémát. :)

Mivel a C:\Program Files\Calibre2\ mappába is telepítve van a Calibre program, ehhez is hozzárendeltem a külső HDD-n található portable verzió alá betett összes könyvtárat (így ezekhez a könyvtárakhoz most már két programból is hozzáférek, és még ehhez jön a független CalibreSpy keresés).

Most már parancssorból tudom indítani a CalibreSpy programot. Elsőre nagyon bonyolultnak tűnik a kezelése, de rengeteg keresési módot ismer.

[ Szerkesztve ]

(#1942) G.F.


G.F.
aktív tag

Beállítottam, hogy e-mailben tudjam küldeni a könyveimet, egy gmail-os címet, de hibaüzenettel zárul a küldés. Tudna valaki segíteni?

-gf-

(#1943) G.F.


G.F.
aktív tag

Libreoffice-szal készül docx, ábrákkal. Calibrével átalakítottam epub-ra, de a képek hiányoznak. Lehet hogy linkelve vannak a dokumentumban, mert az html forrásból készült. Hogyan tudm beágyazottá tenni, hogy végül belekerülenek az epub-ba?

-gf-

(#1944) G.F. válasza G.F. (#1942) üzenetére


G.F.
aktív tag

A megoldást leírom, mert kutatni kellett mire meglett. Szóval a google fiókomban kreálni kellett jelszót, harmadik féltől származó program részére és azzal már minden megy...

-gf-

(#1945) hampidampi válasza G.F. (#1943) üzenetére


hampidampi
senior tag

LibreOffice-ban:
Szerkesztés / Hivatkozások szerkesztése / Kijelölöd az összes elemet / [Hivatkozások törlése].

[ Szerkesztve ]

(#1946) G.F. válasza hampidampi (#1945) üzenetére


G.F.
aktív tag

Köszönöm, látszólag ez rendben van, de mégis van valami baj, mert az epub-ban most sincsenek képek.

-gf-

(#1947) hirlevelem válasza G.F. (#1944) üzenetére


hirlevelem
csendes tag

Ezen én is elakadtam, ...de még is hol generáltál jelszót?
A google fiókban rá nem tudok jönni melyik opció az! Tudnád részletezni?

(#1948) G.F. válasza hirlevelem (#1947) üzenetére


G.F.
aktív tag

A saját google accountod biztonság pontjában van olyan, hogy "bejelentkezés a googleba - alkalmazásjelszavak", na ott kreálsz...

-gf-

(#1949) snowdog válasza hirlevelem (#1947) üzenetére


snowdog
veterán

Azt olvastam róla, ha nincs bekapcsolva a kétlépcsős azonosítás, akkor nem jelenik meg. [link]

"Kattintson a „Bejelentkezés a Google-ba” panel Alkalmazásjelszavak elemére. Ha kéri a rendszer, adja meg jelszavát.
Megjegyzés: Ha nem tudja megnyitni az oldalt, akkor a kétlépcsős azonosítást:
nem állította be a fiókjához
; vagy
csak biztonsági hardverkulcsokhoz állította be."

Talán ezért nem láttad. Nálam nincs bekapcsolva, ezért én sem látom azt a menüpontot.

[ Szerkesztve ]

(#1950) kanocpapa


kanocpapa
tag

sziasztok! valaki tudna segíteni abban, hogy amikor emailben akarok átküldeni egy könyvet (email címre, nem kindle-re), akkor miért küldi az első könyvet kb 3 másodperc, a többit pedig kb 5 perc alatt. előre is köszi a segítséget!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.