Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) nfernc


nfernc
csendes tag

Sziasztok!

Előre is bocsi, ha már elhangzott a kérdés, biztos átsiklottam felette.

A kindle 4-emen (No-Touch) szerettem volna rendezgetni a könyveimet mappákba az említett programmal, azonban belefutottam egy furcsaságba. Amellett, hogy az elkészült collection-ban megjelennek a kívánt elemek, a ömlesztve elérhetőek az eszköz főkönyvtárában is.
Olyan mintha a mappában szerepló könyvek csak hivatkozások lennének, mert habár működnek, ha törlöm a mappán kívülről a könyvet, akkor a mappából is törlődik.

Ennek így kellene működnie? Van ötletetek a dolog megoldására?

(#102) Degeczi válasza nfernc (#101) üzenetére


Degeczi
nagyúr

ne keverd mappákkal a collectiont: nem az!
egy egyszerű címke, semmi más...
ebből adódóan míg egy könyv csak egyetlen mappába tartozhatna, címke több is ragasztható rá (pl. "sci-fi" és "angol" is)
ezért van értelme, h az alap nézetekben (olvasás, szerző vagy cím szerinti) mutatja a címkével már ellátottakat is
ha vmiért zavar, válaszd a "collection" nézetet fönn

(#103) róland


róland
veterán

Miként lehet a Calibre-t rávenni, hogy az "ő" és "ű" betűket is kezelje?

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#104) Degeczi válasza róland (#103) üzenetére


Degeczi
nagyúr

nem gondolhatod komolyan, h ha nem kezelné, akkor ilyen népszerű lenne...
az teljes használhatatlanságot jelentene

valszeg hülye kódolású PDF-el próbálkozol, ami nem a Calibre-n múlik, mert ez csak a külön meghívott PDF2HTML segédlet kimenetén dolgozik tovább: ha ez a segédlet elbukik a szerencsétlen anyagon (pl. a Search/Replace funkció alatt a varázspálca ikonnal nézhető meg, milyen HTML-t kapott tőle a Calibre), akkor nincs más megoldás, először vmi másik alkalmazással (pl. PDFTOEPUB) kell emészhető formába rázni a könyvet

(#105) róland válasza Degeczi (#104) üzenetére


róland
veterán

S mivel lehet pdf-et epub-ra alakítani?

[ Szerkesztve ]

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#106) snowdog válasza róland (#105) üzenetére


snowdog
veterán

Erre többféle lehetőség van, az egyik amit Degeczi is említett, a PDFTOEPUB. De van más lehetőség is. [link]

Nekem a legjobban az ABBYY PDF Transformer 3.0 (fizetős) vált be. Szinte hiba nélkül konvertál. Ennek segítségével készítek a pdf-ből Word rtf-et, majd szerkesztés után abból készítek a Calibre-vel mobi-t.

[ Szerkesztve ]

(#107) drmotto


drmotto
őstag

Üdv!

Calibre-vel ki lehet szedni valahogy a könyvel elejéről a metaadatokat, vagy csak úgy, ha word-be konvertálom, törlöm, majd vissza?
Illetve, lehet valahol állítani, hogy amikor mobiba konvertálom, akkor a metaadatok közül mi kerüljön bele? Mert pl. a fülszöveg jó ha ott van, de pl. a címke felesleges.

Köszi.

(#108) snowdog válasza drmotto (#107) üzenetére


snowdog
veterán

Kiszedni talán a Calibre "Keresés és csere" funkciójával lehetne. Pontosan nem tudom hogyan, mert nem próbáltam. De a leírásokból ezt szűrtem le.

You might be able to make a 'hacked' copy (put THEM in <the config folder>\resources\jacket of the template found in the calibre2\resources\jacket\

Itt [link] azt olvastam, hogy meg lehet hekkelni a forrás állományt, de nem biztos hogy minden formátumban jól fog működni. Minden esetre egy próbát megérne a dolog. Az első ránézésre egyszerűnek tűnik, ha valamit ki akarunk hagyni. Ha hozzá is szeretnénk tenni valami újat, azt már bonyolultabbnak találom. Ha jutottál vele valamire, az eredményről szívesen olvasnánk.

[ Szerkesztve ]

(#109) snowdog válasza drmotto (#107) üzenetére


snowdog
veterán

Mert pl. a fülszöveg jó ha ott van, de pl. a címke felesleges.

Első lépésben próbáld ki következőt: a Calibre\resources\jacket\template.xhtml fájlból töröld ki a

{tags_label}: {tags}

sort. Szerintem ha a programot frissíted, akkor ez az állomány visszaáll az eredeti formátumra, tehát minden frissítés után újra módosítanod kell. Vagy nem frissítesz, és akkor megmarad.

(#110) snowdog válasza drmotto (#107) üzenetére


snowdog
veterán

Calibre-vel ki lehet szedni valahogy a könyvel elejéről a metaadatokat, vagy csak úgy, ha word-be konvertálom, törlöm, majd vissza?

Tettem egy próbát, és a módszer nálam bevált. Nálam ez egy mobi formátumú könyv volt. Tehát adott egy könyv, aminek az elején már ott van a metaadat oldal (jacket page).

1. A könyvet átkonvertáltam epub formátumra. A konvertálás során mikor felugrik a konvertálás beállításai oldal a "Struktúra felismerés" pontban a "Metaadatok beszúrása a könyv elejére külön oldalként" check box elől kivettem a pipát.
2. Ezt követően a megfelelő mappában megkerestem az újonnan konvertált valami.epub fájlt, és átneveztem valami.epub.zip-re. A TotalCommander-rel megnyitottam a zip állományt, és eltávolítottam a valami_split_000.html állományt. Nem árt F3-al belenézni, hogy valóban az-e a jacket oldal.
3. A valami.epub.zip-et visszaneveztem valami.epub-ra.
4. A valami.epub-ot a Calibre-vel most már metadatok beszúrás nélkül újrakonvertáltam mobi-ba.

Nem azt mondom hogy biztosan ez a legegyszerűbb megoldás, de amíg nincs jobb ezt a módszert lehet használni.

(#111) drmotto


drmotto
őstag

Köszi az összeset!
Hétvégén nekiugrok.

(#112) drmotto válasza snowdog (#110) üzenetére


drmotto
őstag

Közben végiggondoltam a leírtakat.
Teljesen jó a módszer, (közben eszembe is jutott, hogy egyszer egy könyvből így már töröltem), csak épp 600 darabnál már nem kicsit lassú. :)

(#113) Degeczi válasza drmotto (#112) üzenetére


Degeczi
nagyúr

De miért kell ennyinél törölni, mindegyikben hibás?

(#114) snowdog válasza drmotto (#112) üzenetére


snowdog
veterán

Ha csak annyi a probléma, hogy a jacket oldalon ott van néhány felesleges sor, akkor nem hiszem hogy megérné a belefektetett munkát.

(#115) drmotto válasza Degeczi (#113) üzenetére


drmotto
őstag

Nem hibás, mind jó, én tettem rendbe az összeset.
Csak valahogy nem találom odavalónak azt hogy "Címkék: sci-fi", ezért gondoltam, hogy esetleg van egy egyszerű módszer rá.

(#114) snowdog:

Nyilván nem, így nem is fogok nekikezdeni.

Az esetleg működő megoldás lehet, hogy újrakonvertálom a könyveket, ezúttal szerkesztve az említett xml fájlt, hogy mit tegyen bele, mit ne?

(#116) snowdog válasza drmotto (#115) üzenetére


snowdog
veterán

Az esetleg működő megoldás lehet, hogy újrakonvertálom a könyveket, ezúttal szerkesztve az említett xml fájlt, hogy mit tegyen bele, mit ne?

Ha nem távolítod el a régi jacket oldalt, akkor úgy fog kinézni, hogy ott marad az eredeti, és megjelenik mögötte az újonnan kialakított. Vagyis két jacket oldal lesz a könyvben. Szóval egy lépésben nem fog menni.

Inkább abba az irányba kellene menni, hogy melyik az a program, ami egy zip állományból képes egy adott állományt eltávolítani. És még akkor sem lesz egyszerű, mert a fájl neve mindig változik. Bár ha az eleje megegyezik a könyv címével, akkor előre ellehet készíteni egy listát, amit átlehetne adni a programnak. A számítástechnika segítségével szinte mindent meglehet oldani, gondolom ezt is. Csak az a kérdés, hogy mennyi ideig tart a megfelelő programot megtalálni.

[ Szerkesztve ]

(#117) drmotto válasza snowdog (#116) üzenetére


drmotto
őstag

Akkor bizony így marad. :)

Köszönöm

(#118) snowdog válasza drmotto (#117) üzenetére


snowdog
veterán

Mondom én hogy nem lehetetlen, például. :)

I have at least 40 archive files, 100 MB each, which also includes many .jpg files within.
How I can delete the .jpg files from these archives easily?

On Windows, install 7zip, and run following command in the folder with the zip files:
for /r %x in (*.zip) do "C:\Program Files (x86)\7-Zip\7z.exe" d -r %x *.jpg

[ Szerkesztve ]

(#119) snowdog válasza snowdog (#118) üzenetére


snowdog
veterán

Kipróbáltam, és működik:
for /r %x in ("Rizsetelek - Klement Andras.epub.zip") do "C:\Program Files\7-Zip\7z.exe" d -r %x Rizsetelek_split_000.html

És kiszedte a zip állományból a "Rizsetelek_split_000.html" fájlt.

Az az érdekes, ha ugyan ezt a sort beteszem egy bat fájlba, akkor hibaüzenettel leáll:
Files\7-Zip\7z.exe" d -r x Rizsetelek_split_000.html most nem használható.

Vagyis a bat parancs a "Program Files" részt szétvágja annak ellenére, hogy az útvonal idézőjelek között van.
Parancssoros ablakban meg végrehajtja. Egyenlőre ennyire futotta, most több időm nincs rá. A lényeg hogy megoldható, csak még görcsölni kell vele egy kicsit.

(#120) snowdog válasza snowdog (#118) üzenetére


snowdog
veterán

Csak tököltem vele még egy kicsit, és megvan a megoldás. Nem kell hozzá bat file, egyetlen paranccsal akár több száz könyvből eltávolíthatod a jacket oldalt (vagy bármi mást, amit csak akarsz). :C

Windows alatt ezt az egy parancsot kell kiadni egy parancssor (dos) ablakban abban a mappában, ahol a zip kiterjesztésűre átnevezett epub könyvek találhatók (előtte természetesen telepíteni kell a 7-Zip programot [link] ):

for /r %x in (*.epub.zip) do "C:\Program Files\7-Zip\7z.exe" d -r "%x" *_split_000.html

Minden könyvből eltávolítja a jacket oldalt. Ezt követően már csak vissza kell nevezni a könyveket valami.epubra. Ezt a műveletet a TotalCommander egy lépésben elvégzi.

[ Szerkesztve ]

(#121) drmotto válasza snowdog (#120) üzenetére


drmotto
őstag

Köszönöm, kipróbálom este/holnap.

(#122) snowdog válasza drmotto (#121) üzenetére


snowdog
veterán

Azért a könyvekről előtte készíts biztonsági másolatot, illetve a művelethez a könyveket másold át egy temp könyvtárba, és ott végezd el.

(#123) drmotto válasza snowdog (#122) üzenetére


drmotto
őstag

Mindenképp. De mind fent van a Kindle-n, szóval nagy baj nem lehet ha valami nem kóser.

(#124) drmotto válasza snowdog (#109) üzenetére


drmotto
őstag

Ebben a fileban a footer lenne a fülszöveg?

(#125) snowdog válasza drmotto (#124) üzenetére


snowdog
veterán

Nem, az valamilyen lábjegyzet lehet, de még nem találkoztam vele.
A fülszöveg a {comments} (Megjegyzés)

[ Szerkesztve ]

(#126) snowdog válasza drmotto (#124) üzenetére


snowdog
veterán

Headers and Footers [link]

You can insert arbitrary headers and footers on each page of the PDF by specifying header and footer templates. Templates are just snippets of HTML code that get rendered in the header and footer locations.
For example, to display page numbers centered at the bottom of every page, in green, use the following footer template:...

Ezek szerint PDF állományoknál használatos például oldalszám megjelenítésére.

(#127) drmotto


drmotto
őstag

Ismét csak köszönöm!

(#128) McAdam6


McAdam6
tag

Használ valaki saját OPDS-szervert NAS-on/felhőben, stb? Arra gondoltam, a Calibre katalógusát megosztanám a családi olvasók között. Csinált valaki ilyesmit ?

(#129) drmotto válasza snowdog (#120) üzenetére


drmotto
őstag

Megcsináltam, tökéletesen működött. Annyi kiegészítést tennék, hogy az epub fájlokban létrejött egy jacket.xhtml, azt is törölni kellett, de hála ennek a módszernek, az is pár perc alatt megvolt.

Köszönöm a segítséget. :R

(#130) snowdog válasza drmotto (#129) üzenetére


snowdog
veterán

Szívesen, örülök hogy sikerült. :)

Csak kíváncsiságból belenéztem az egyik epub fájlomba, és nekem nincs benne jacket.xhtml fájl. Ezek szerint nem azonos plugin-t használunk.

[ Szerkesztve ]

(#131) drmotto válasza snowdog (#130) üzenetére


drmotto
őstag

Az biztos, mert én csak a metaadatok leszedéséhez tettem fel plugint + a DRM plugint. :)
Én is csak úgy vettem észre, hogy miután töröltem a 000 fájlt és újra beimportáltam az epubot, benne volt pont ugyanaz, mint előtte. Akkor belenéztem a fájlba, és így vettem észre.

HA van valami ajánlott plugin, akkor szívesen veszem. :R

(#132) snowdog válasza drmotto (#131) üzenetére


snowdog
veterán

Hogy miért az ne kérdezd (már nem mindet tudom miért is telepítettem), de nálam ezek a plugin-ek vannak telepítve:

Antikvarium_hu_1.0.1.zip
Calibre-DOCX-Input.v0.0.22.zip
Count Pages.zip
DeDRM.zip
Extract ISBN.zip
Favourites Menu.zip
Find Duplicates.zip
Goodreads.zip
Import List.zip
Kindle Collections.zip
Libri_hu_1.0.4.zip
Manage Series.zip
Moly_hu_1.0.1.zip
plugin_apnx_generator-1.1.0.zip
Reading List.zip
Search The Internet.zip

Illetve a leghasznosabbak a következők:
Antikvarium_hu_1.0.1.zip, Libri_hu_1.0.4.zip, Moly_hu_1.0.1.zip = metaadatok letöltése
Count Pages.zip = kész könyv oldalszámlálása a Calibre-ben
Find Duplicates.zip = egy könyvtárban dupla könyvek kiszűrése
Favourites Menu.zip = saját menü készítése (egy menügomb alatt több menüpont nyílik meg
Search The Internet.zip = metaadatok és borítók keresése a neten egy gombnyomásra
plugin_apnx_generator-1.1.0.zip = oldalszám generálása már a gépen található könyvekhez
... és így tovább. :)

[ Szerkesztve ]

(#133) drmotto válasza snowdog (#132) üzenetére


drmotto
őstag

Antikvarium_hu_1.0.1.zip, Libri_hu_1.0.4.zip, Moly_hu_1.0.1.zip = metaadatok letöltése
Ez van nekem is, nagyon nagy okosság.

Search The Internet.zip = metaadatok és borítók keresése a neten egy gombnyomásra
Ez hasznosnak tűnik, fel is dobom.

ount Pages.zip = kész könyv oldalszámlálása a Calibre-ben
lugin_apnx_generator-1.1.0.zip = oldalszám generálása már a gépen található könyvekhez

Itt a kettő között mi a különbség? Illetve mikor generálja az oldalszámot, amikor mobi-t csinálok belőle?

(#134) snowdog válasza drmotto (#133) üzenetére


snowdog
veterán

ount Pages.zip = kész könyv oldalszámlálása a Calibre-ben
lugin_apnx_generator-1.1.0.zip = oldalszám generálása már a gépen található könyvekhez

Itt a kettő között mi a különbség? Illetve mikor generálja az oldalszámot, amikor mobi-t csinálok belőle?

Akkor nézzük hogyan is működik a Calibre oldalszámozás. :)

Ha egy könyvet a Calibre-vel küldünk az olvasóra, akkor a program az oldalszám fájlt (apnx) automatikusan létrehozza, és rámásolja az olvasóra.

De ettől még a Calibre-ben a könyvtárban a könyveknél nem látszanak az oldalszámok. Ehhez való a Count Pages.zip plugin.

Ha egy könyvet egy file manager-rel másoltunk az olvasóra, akkor ahhoz az olvasón nem lesz oldalszám fájl. Ezt a Calibre-vel is létrehozhatjuk (plugin_apnx_generator-1.1.0.zip), majd az apnx fájlt felmásolva az olvasóra a könyvben az oldalszámok láthatók lesznek.

Összegezve, ez három különböző eljárás. És akkor lássuk a gyakorlatban hogy is néz ki a Calibre-ben az oldalszám kijelzés.

A "Kaland" véletlenül került a képre, az egér valamin állt.

[ Szerkesztve ]

(#135) hampidampi válasza drmotto (#133) üzenetére


hampidampi
senior tag

Az apnx generátor csak mobira működik. A másikat én pl. pdf-eknél szoktam használni, hogy oszlopban is láthassam, hány oldal egy adott könyv.

@snowdog:
A docx input plugin igazából már nem szükséges, a Calibre egy ideje alapból támogatja a docx-et.

Hasznos lehet még a hyphenate this! plugin. Azw és epub könyvek szövegének elválasztását lehet vele megcsinálni.

[ Szerkesztve ]

(#136) drmotto válasza hampidampi (#135) üzenetére


drmotto
őstag

Köszi neked is.
Az azw formátumot a Kindle 5 is viszi? Érdemes ebbe konvertálni epub-ból, vagy inkább a mobi?

(#137) Degeczi válasza drmotto (#136) üzenetére


Degeczi
nagyúr

MOBI = PRC = AZW
Picit pontosabban: a MOBI-hoz az Amazon saját DRM-et illesztett, ez lett az AZW. Ezért ilyet házilag nem tudsz gyártani!

Egyébként elég buta formátum - bár a könyvek többségéhez persze tökéletesen megfelel

Idővel létrehozott egy teljesen új formátumot az Amazon, amit KF8-nak nevezett el, és a tavalyi év folyamán a legtöbb e-book readerét alkalmassá tette a használatára (Paperwhite, Touch, K4 / K5 és végül a K3 Keyboardot is. A K1, K2 illetve a DX-et nem, mert azokban túl kicsi az operatív memória)

Ezt hívja a Calibre AZW3-nak, ilyet már tud gyártani - de az előbbiek miatt ne keverjük a sima AZW-vel, nem az!

Ez már sokkal többre képes, az EPUB mellett nincs szégyenkezésre oka (végre van pl. feltételes elválasztás is, ami egy ok lehet az alább említett plugin használatára. Ez lehet egy komoly érv a használata mellett, egyébként nem muszáj, mert hátránya is van: egyrészt jóval nagyobb a helyigénye, mert kompatibilitás miatt opcionálisan a régi formátumot is tartalmazza, másrészt legalábbis Calibre-vel legyártva nagyobb a sortávolság, mint MOBI-ban. Nemrég volt itt erről szó)

[ Szerkesztve ]

(#138) drmotto válasza Degeczi (#137) üzenetére


drmotto
őstag

Köszi.
Teszek egy próbát egy könyvvel, és meglássuk milyen is élőben.

(#139) drmotto válasza hampidampi (#135) üzenetére


drmotto
őstag

Az elválasztós plugin az hogy kellene, hogy működjön?
Nekem "calibre, version 0.9.43
HIBA: Ismeretlen hiba történt: <b>LookupError</b>:unknown encoding:
"
üzenettel leáll.

(#140) snowdog válasza hampidampi (#135) üzenetére


snowdog
veterán

A docx input plugin igazából már nem szükséges, a Calibre egy ideje alapból támogatja a docx-et.

Igazad van, annak idején a frissítések között olvastam is róla, csak azóta elfelejtettem. Most meg már lustaságból nem törlöm a plugin-ek közül.

What's new
Release: 0.9.34 [07 Jun, 2013]
Conversion of Microsoft Word documents (.docx files generated by Word 2007 or newer)
DOCX files created with Microsoft Word 2007 or newer can now be converted by calibre. The converter has support for lists, tables, images, all types of text formatting, footnotes, endnotes and even dropcaps. A sample docx file showing the capabilities of the converter is available: http://calibre-ebook.com/downloads/demos/demo.docx Note that this code is still very new, so there are more than likely a few bugs waiting to be squashed.

(#141) wayne1


wayne1
senior tag

Hali
Lehet, hogy volt már róla szó, de hiába kerestem rá itt a fórumon és a Calbire-ben is nézegettem, de nem találtam a megoldást. A lényeg az, hogy elkezdtem a könyveimet rendezgetni, de véletlenül szerzőnként mentettem el a könyvtárba. Meglehet valahogy oldani, hogy újra csinálja a könyvtárat nekem úgy, hogy Címke/Szerző/Szerző-Cím ???
Előre is köszi a választ.

(#142) snowdog válasza wayne1 (#141) üzenetére


snowdog
veterán

Szia! Így tudod beállítani.

(#143) wayne1 válasza snowdog (#142) üzenetére


wayne1
senior tag

Oké. Köszi. És az megoldható, hogy a merevlemezre is így mentse el alapból, vagy ott mindenféleképpen úgy csinálja, hogy Szerző szerint?
Arra már rájöttem, hogy a Mentés Lemezre menünél be lehet ezt állítani, de megoldható ez úgy is, hogy a merevlemezen lévő Calibre Könyvtár is ilyen formában legyen lementve?

(#144) hampidampi válasza wayne1 (#143) üzenetére


hampidampi
senior tag

Nem lehet (és különösebben értelme sincs).

(#145) wayne1 válasza hampidampi (#144) üzenetére


wayne1
senior tag

Kár. Annyiból lett volna jó, hogy a párom is olvas könyvet és nem szereti használni a Calibre-t és mivel Duokan van az olvasón manuálisan kell felmásolni mindent. Így könnyebb lett volna neki válogatni a könyvek között, de majd mindig lementem neki mert a Mentés Lemezre menüvel megcsinálja úgy ahogy szeretném neki.

(#146) Degeczi válasza wayne1 (#145) üzenetére


Degeczi
nagyúr

ha Calibre-ben érted ezt a Mentés lemezre-t, ott ennyi erővel nyomhat egy Küldés az eszközre-t is, annál egyszerűbb nincs (és Calibre-ben aztán mérföldekkel egyszerűbb bármilyen könyvet visszakeresni, mint akármilyen könyvtárstruktúrában)

(#147) hampidampi válasza wayne1 (#145) üzenetére


hampidampi
senior tag

Ha Calibre-t használsz, felejtsd el a könyvtárstruktúrát. Csak összezavar.
Ha a Calibre-t használod, használd a Calibre-t. :)

(#148) Sonja


Sonja
veterán

Nagy nap a mai. A program elérte az 1.0-ás változatot! :C :DD

[ Szerkesztve ]

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#149) wayne1


wayne1
senior tag

Bocs ha láma a kérdés, de azt, hogy tudom kideríteni, hogy egy már elkészült könyvben milyen beágyazott betűtípus van? Gondolom emiatt van az, hogy a Kindle pár könyvet más betűtípussal jelenít meg mint amit én beállítottam (duokan van rajta)

(#150) drmotto


drmotto
őstag

Hogy lehetne azt elérni, hogy ha egy sorozat különböző szerzőktől van, akkor azt a Kindle sorozatként mutassa, és ne szerzőnként? Pl. a 39 kulcs sorozat ilyen. Most a gépen a hat rész hat ember neve alatt van, jó lenne, ha egyben lenne.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.