Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Blue Mobile (Lidl) (téma lezárva)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-04-24 21:06:33

LOGOUT.hu

Blue Mobile

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#951) Victoryus válasza Victoryus (#949) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Tényleg ki kellett nekik bontani, mert visszaküldenek belőle egy oldalt. Erre kell nekik a személyinek meg a lakcímkártyának a száma.
Tegnap már kaptam a Blue-tól sms-eket. Aztán este már tudtam hívni is a simmel, de még hívást nem fogadott. Valamikor 10 után lett végleges. Immár BlueMobileos lettem én is. Sim neve blue mobile, hálózat T. Megy a 3G is szépen. Kaptam 15MB ingyen netet is ajándékba. A telefonokon viszont be kellett állítanom a hívószám küldést, mert alapból nem mutatta a hívott félnél, hogy ki vagyok.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#952) kbn


kbn
csendes tag

Novembertől sem emelkednek a belföldi percdíjak, csak a nem EU-s roamingtarifáknál szűnik meg a 2013-ban kissé anakronisztikus kódos és direkt megkülönböztetés (előbbi jelentősen emelkedik, utóbbi jelentősen csökken).

(#953) Yonderboi


Yonderboi
csendes tag

Üdv!
20-án elküldtem mailben, 1 hétre rá hozta a futár, ma éjjel élesedik számhordozós SIM + vettem 1 telot a Lidl-ben, mert nem bíztam a függetlenítésben, hozzá is jár egy SIM, aktiváltattam. Szóval eddig gondmentesen alakul...
Kérdésem: a Samsung GT-E1050-esben hogy lehet megszüntetni hogy ne zárjon le magától a billentyűzár? - azt megtaláltam, hogy az idejét a háttérvilágítás idővel lehet szabályozni, de megszüntetni lehetséges?

(#954) kisCsirek válasza club1 (#812) üzenetére


kisCsirek
csendes tag

Még mindig nem oldották meg...Alcatel OT-995, volt T-s. :( :W
Lehet ha elmúlik 2 éves, akkor vinni fogja... (csak elmélkedem). :F

[ Szerkesztve ]

(#955) club1 válasza kisCsirek (#954) üzenetére


club1
veterán

Ha a T-nél lett függetlenítve, akkor beviheted és reklamálhatsz, ki kell venniük az adatbázisból. Ha nem, így jártál. Arra azért ne számíts, hogy 2 éves korában egyszer csak fel fogják engedni a Blue-ra. Nagyobb az esély 3-4 éves kor utánra...

(#956) kisCsirek válasza club1 (#955) üzenetére


kisCsirek
csendes tag

Az előző tulaj függetlenítette, de nem valószínű, hogy a T-nél...
Akkor marad a 2 telefonos variáció. Egyenlőre.

(#957) Yonderboi


Yonderboi
csendes tag

Na ez meglepett ! Fölöslegesen vettem új telot a BlueMobilnál, ugyanis a 2009es vodás Sony Ericsson 660i-ben működik a Blue SIM !!!

Kártyafüggetlenítésben gondolkodtam, de mint tudjuk bizonyos esetekben még az sem megoldás, így vettem 1 újat, erre... :)

(#958) club1 válasza Yonderboi (#957) üzenetére


club1
veterán

Akkor abban a 660i-ben más szolgáltatók (Telenor, Orange, A1, stb...) kártyái is működni fognak, mivel a blue sim-ek a T-Mobile hálózatkódját használják... Vagy eredetileg T (és nem Voda) függő a telefon...

[ Szerkesztve ]

(#959) Yonderboi válasza club1 (#958) üzenetére


Yonderboi
csendes tag

Vodánál vettem és eddig vodás kártya volt benne...
Olyan nincs hogy idővel függetlenné válik egy telo? - vagy az csak igénylés útján lehet az?
Vagy az létezhet hogy függetlenül vettem a vodától 2009-ben kemény 1 Ft-ért a 2003 óta tartó hűségemért járt akció keretén belül?

[ Szerkesztve ]

(#960) club1 válasza Yonderboi (#959) üzenetére


club1
veterán

Automatikusan nem függetlenítik ki a telefont, azt kérni kell. Vagy gyárilag független volt, vagy valahol sikerült rá független szoftvert felhúzni, és/vagy kiütni kóddal a sim lock-ot.

(#961) cocka válasza club1 (#960) üzenetére


cocka
veterán

Vagy véletlenül kártyafüggetlenül adták el, amiről úgy tudták, hogy voda sim lockos. :D Mert állítólag ilyen is volt.

(#962) Yonderboi válasza club1 (#960) üzenetére


Yonderboi
csendes tag

De jó hogy írtad ezt a szoftver dolgot, mert beugrott hogy még valamikor az elején 2009-ben valamiért kellett rajta szoftvert frissíteni, amit egy sony e.-os szerviz csinált....lehet ekkor függetlenedett...

(#963) Iomega


Iomega
őstag

Ausztriában nem tudtam magyar számot hívni, mi lehet a gond?

Annyit érünk, amennyi szeretet van bennünk. - "Ne menjen le a Nap, a te haragoddal!"

(#964) 1430 válasza Iomega (#963) üzenetére


1430
senior tag

Bizonyára azért, mert a Mobilkom (A1) hálózatán voltál, és ott csak a *101*+36.......# formátumú hívásindítás működik (az Orange-on a sima nemzetközi formátum is működik).

''Usus de plura docebit!'' - A gyakorlat majd megtanít a többire!

(#965) Iomega válasza 1430 (#964) üzenetére


Iomega
őstag

Köszönöm az infót!

Tehát, ha nem tudok hívni egy adott országból, akkor mindig írjam be a szám elé azokat a karaktereket, amiket írtál, illetve a szám végére a kettős keresztet?

[ Szerkesztve ]

Annyit érünk, amennyi szeretet van bennünk. - "Ne menjen le a Nap, a te haragoddal!"

(#966) 1430 válasza Iomega (#965) üzenetére


1430
senior tag

Igen, vagy jelentkezz át másik hálózatra. Igazából ugyanaz a szabály vonatkozik a blue mobile-ra is, mint a Domino-ra, vagyis ahol a "direkt" módszer működik, ott elég a nemzetközi formátum, ahol csak az "általános", ott viszont kell a kódsor. Ha valamelyik hálózaton mindkét módszer működik, az általánost akkor érdemes használni, ha az olcsóbb (jellemzően EU-n kívüli országokban).

''Usus de plura docebit!'' - A gyakorlat majd megtanít a többire!

(#967) Iomega válasza 1430 (#966) üzenetére


Iomega
őstag

Köszönöm! :R

Érdekes ez a dolog, mert előtte közel 10 évig a Vodánál voltam, ott nem volt ilyen, ezért is csodálkoztam mikor nem tudtam Ausztriában hívást kezdeményezni. :)

Annyit érünk, amennyi szeretet van bennünk. - "Ne menjen le a Nap, a te haragoddal!"

(#968) Iomega válasza Iomega (#967) üzenetére


Iomega
őstag

Megvan.

[ Szerkesztve ]

Annyit érünk, amennyi szeretet van bennünk. - "Ne menjen le a Nap, a te haragoddal!"

(#969) Victoryus


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Ez most mennyibe kerül? Vagy ingyen van? Nem tudtam értelmezni.
blue NapiNet
Napidíjas mobilinternet hozzáférés napi 10 MB benne foglalt adatmennyiséggel. Ára 0Ft. Most nekem havi 15MB van ingyen, azért a napi 10 jobb lenne.

Ja, máshol le van írva... Napi 195Ft. Így már nem éri meg.

[ Szerkesztve ]

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#970) mukibuci válasza Victoryus (#969) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

Napidíj 195 Ft

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#971) Ludovicus


Ludovicus
aktív tag

Sziasztok! Nov. 1. után is lehet voip hívást kezdeményezni Blue Mobile hálózatban?

(#972) ghftzu


ghftzu
újonc

Sziasztok!Valaki tudna segiteni hogy hogyan lehet lekérdezni a saját telefon számomat!? Mivel nem tudom mert a kártyát kéz alol vettem de a telszámot nem tudom! S.O.S

(#973) ghftzu


ghftzu
újonc

(Szerkesztés)

Sziasztok!Valaki tudna segiteni hogy hogyan lehet lekérdezni a saját telefon számomat!? Mivel nem tudom mert a kártyát kéz alol vettem de a telszámot nem tudom! S.O.S

(#974) Viktor0610 válasza ghftzu (#973) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Már bocs, de a Blue Mobile nem annyira elterjedt szolgáltató, hogy egy percen belül megkapd a választ. :P
Öt percen belül meg egyébként is szerkesztheted a postod. ;)

Próbáld ki ezt:
Saját hívószám lekérdezése:
*121#

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#975) 8th válasza ghftzu (#972) üzenetére


8th
addikt

Fú kemény dió. Ezt csak egy roppant bonyolult eljárással lehet kideríteni. Csörgesd meg tesód barátnőd haverod anyád apád mobilját a kártyádról és nézd meg mit ír ki. ;]

[ Szerkesztve ]

(#976) ghftzu


ghftzu
újonc

Köszönöm szépen! :D

(#977) Viktor0610 válasza ghftzu (#976) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Sikerült? :) Csak mert a T-Mobile számlekérdező-kódját írtam be.

Samsung Galaxy A54

(#978) 1430 válasza Viktor0610 (#977) üzenetére


1430
senior tag

Sikerülnie kellett. ;)

''Usus de plura docebit!'' - A gyakorlat majd megtanít a többire!

(#979) cocka válasza 1430 (#978) üzenetére


cocka
veterán

Nos, nem kifejezetten bluemobilos a kérdés, de mivel bluemobillal is működött megkérdem, hátha tud/játok/od a választ.

Szóval van az a bizonyos USSD kód: *126*körzetszámtelefonszám# send gomb, amivel ténél is bluenál profin le lehet kérdezni a hordozott telefonszámokat. Na most én ezt általában a vezetékes számok szolgáltatójának kiderítése miatt használtam. Szóval adódik a kérdés. Csak a tének van publikus lekérdezhető adatbázisa a vezetékes telefonszámokról vagy esetleg máshonnan (máshogyan), pl. netről is le lehet kérdezni egy-egy vezetékes szám szolgáltatóját?

(#980) club1 válasza cocka (#979) üzenetére


club1
veterán

Az általad említett USSD kód az összes hazai mobilszolgáltatónál működik. Ezen kívül az ingyenesen hívható 1748-as számot tartják még fent a mobilszolgáltatók a hordozhatóság lekérdezésére.
Egyébként az összes szolgáltatónak fenn kell tartania egy ingyenes számot a hordozott számok lekérdezésére.

(#981) Midway


Midway
senior tag

Tegnap vettem egy blu simet a lidlben. Csak sima méretű sim van perforálva rajta. Egy mikro simes telefonba szeretném betenni. Azt mondta az üszi, hogy nekem kell megoldani , mert nincs olyan ami mikro vagy nano sim perforálással van.
Ezek ennyire le vannak maradva?

Én vágassam ki az új sim kártyát hogy használni tudjam??

[ Szerkesztve ]

(#982) adrian87


adrian87
tag

sziasztok

szerintetek összesen mennyi ideigtart a számhordozás? 29-én jár le a feltöltésem megéri még gyorsan levelezni a lidlis telekommal?

Önkéntes adminok, piaci kofák és NAGYOBB KOCKÁK kíméljenek! - de tényleg

(#983) club1 válasza adrian87 (#982) üzenetére


club1
veterán

Maga a számhordozás 2-3 nap. A levelezés/futár jóval több. Személyes ügyfélszolgálattal jelentősen lerövidítheted a folyamatot.

(#984) club1 válasza Midway (#981) üzenetére


club1
veterán

Pontosan így van, ez egy low cost szolgáltató.

(#985) Vangelis válasza club1 (#984) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Mégis olcsóbban mérik a perceket mint a nagyonnyagyonngay szolgáltatók.

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#986) aicon válasza Midway (#981) üzenetére


aicon
senior tag

Legtöbb GSM boltban 500 Ft-ért kivágják,
haveri körben 1 sör körül mozog az ára :D
Fapados szolgáltató, annak szintjén is szolgáltat.

======== Sim kártyás routerek olcsón ======== https://hardverapro.hu/tag/aicon#aprohirdetesei

(#987) Midway


Midway
senior tag

Tudom hogy 500ft-ért vágják, de olyan nagy tétel normálisan perforált SIM kártyát adni?
Szerintem ugyan annyiba kerül mint a sima.

(#988) club1 válasza Midway (#987) üzenetére


club1
veterán

Ha te lennél egy alacsony költségű szolgáltató, és legyártattál volna induláskor 100e db sim kártyát aminek a felét sem adtad el 2 év alatt, gyártatnál újból vagy próbálnál először a meglévő készletedtől szabadulni?

(#989) Midway válasza club1 (#988) üzenetére


Midway
senior tag

Nem csináltak piac kutatást? Hogy mennyi kártya fogy majd?
Bocsánat, de ez nem az én hibám. Nem mondta senki , hogy 100e darabot rendeljenek.

Annyira meg nem ritka már a mikro sim , hogy ne lehessen választani.

Ezt úgy érzem akkor sem nekem kellene megoldani hanem a szolgáltatónak.

(#990) adrian87 válasza club1 (#983) üzenetére


adrian87
tag

hol van nekik személyes ügyfélszolgálatu? tudtommal sehol nem hírdetik :S
írj le kérlek mindent amit tudsz erről... nem akarok le maradni róla. Bár lehet 2 hétnek elégnek kellene lennie... ha más nem elsőbbségivel

Önkéntes adminok, piaci kofák és NAGYOBB KOCKÁK kíméljenek! - de tényleg

(#991) club1 válasza adrian87 (#990) üzenetére


club1
veterán

(#992) premete válasza aicon (#986) üzenetére


premete
veterán

Ma vittem be egy Bluemobile simet a Superphone-hoz, ingyen vágták ki, ahogy a legtöbb normális helyen szintén: kb. semmibe nem kerül nekik, időben sem, és ez a legjobb reklám. Az Alleeben volt.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#993) aicon válasza premete (#992) üzenetére


aicon
senior tag

:)

======== Sim kártyás routerek olcsón ======== https://hardverapro.hu/tag/aicon#aprohirdetesei

(#994) timea1991


timea1991
tag

simet neten nem lehet rendelni?

(#995) Victoryus


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Nektek működik a hívásértesítő? Nekem nem igazán. Ha hívnak amíg ki van kapcsolva a telefon, nem kapok értesítést róla. (az is be van aktiválva) Azt írja a Blue, hogy ezt a számot +3630-9876544 kéne megadni a hívásátirányításhoz. Ez benne van alapból a hívásátirányításnál a telefonban. Van még valami amit be kéne állítanom?

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#996) club1 válasza timea1991 (#994) üzenetére


club1
veterán

Nem. Csak Lidl-ben és a személyes ügyfélszolgálaton kapható.

(#997) Victoryus válasza Victoryus (#995) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Megoldottam. Nem ez a szám volt mégse hanem a Hangposta száma. Mostmár minden esetre ezt adtam meg,. működik.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#998) 1430 válasza Victoryus (#997) üzenetére


1430
senior tag

Akkor ezek szerint csak itt írtad el a telefonszámot, és az átirányításkor már 3-assal írtad a hívószám végét. ;)

[ Szerkesztve ]

''Usus de plura docebit!'' - A gyakorlat majd megtanít a többire!

(#999) alba-regia válasza Midway (#987) üzenetére


alba-regia
aktív tag

Már a 3. kártyát vágtam meg nano SIM-nek, egyébként szinte találomra. Van a neten valahol egy letölthető sablon, ami alapján micro vagy nano méretre vághatod.

Ha ollóval próbálkozol, inkább előbb nagyobb legyen a méret, utána még faragj rajta. Szinte tökéletes lesz a végén :D

(#1000) Ádyka


Ádyka
őstag

Szerintetek bluemobile simet fel lehet tölteni lóvéval OTP netbankon keresztül?
Ott alapvetően csak a 3 nagyobb szolgáltatót lehet kiválasztani. De ha T-mobile-ra prütykölök, akkor nem tölti fel a bluet?

Varta R2U 2100 mAh AAA 2799 Ft! Varta R2U 800 mAh AAA 2399 Ft!

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Blue Mobile (Lidl) (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.