Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Blue Mobile (Lidl) (téma lezárva)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-04-24 21:06:33

LOGOUT.hu

Blue Mobile

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#851) katt777


katt777
félisten

Azt szeretném megtudakolni, hogy a blue mobile-os simek működnek-e T-mobile-os telefonokban. Elméletileg ua. hálózat, de nem tudom. Egy ismerősöm állítja, hogy a t-mobile-os kártya OK blue-s telefonban, de nekem fordítva kéne. A T-Mobile szarságaival tele a tököm. Előre is kösz a segítséget.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#852) club1 válasza katt777 (#851) üzenetére


club1
veterán

Blue kártyák csak független vagy blue függő telefonokban működnek. Azaz t függő telefonokban nem.

(#853) katt777 válasza club1 (#852) üzenetére


katt777
félisten

Köszönöm. :R

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#854) Misi 007


Misi 007
Közösségépítő

Látom a Tré betartja a titkosítást.
Még két hete sincs hogy aktiváltam a kártyát de már háromszor hívtak reklám célzattal.
Először zoknit akartak rám sózni majd a helyi laptól hívtak akik a változatosság kedvéért másnap újra hívtak.
Az lesz a vége hogy megint tiltom majd a magánszámos hívásokat...

(#855) Ádyka


Ádyka
őstag

Mostanában mintha nem pörögne a topic.... vagy mindenki elégedett mindennel?

Szerintetek függetlenített egykori Pannonos Nokia 3410-ben és függetlenített egykori T-s 3100 készülékekben működni fog a blue kártya? Vagy még ezeknek a retros cuccoknak is nyilván van tartva az imei száma?

Köszönöm

[ Szerkesztve ]

Varta R2U 2100 mAh AAA 2799 Ft! Varta R2U 800 mAh AAA 2399 Ft!

(#856) club1 válasza Ádyka (#855) üzenetére


club1
veterán

A Pannonosban 1000% hogy működni fog, mivel nincs köze az IMEI számának a T adatbázisához. A T-sben is nagy valószínűséggel fog, de majd meglátjátok.

(#857) DRELB85 válasza club1 (#856) üzenetére


DRELB85
csendes tag

Hali mindenkinek! Blue Mobilos vagyok énis Akartam venni egy SAMSUNG ACE Független telót előtte T-Mobilos volt a teló és nem ment benne a blue mobilos kártya.

(#858) dedike válasza DRELB85 (#857) üzenetére


dedike
addikt

Igen, ez pont így van, ahogy leírtad! :)

(Én sem segíteném elő a saját konkurenciám... ;) )

Jó szerencsét!

(#859) GeoPhoto


GeoPhoto
tag

Sziasztok!

Jól értelmezem a mostani mobilinternet akciót, hogy blue Easy csomag mellé két hónapig havi 90 Ft-ért adnak 133MB internetet? Jelenleg egy duálsim-es telefonban van egy T-mobilos domino net kártya, de akkor lehet, hogy vennék egy blue kártyát kipróbálni.

(#860) Ádyka


Ádyka
őstag

Ha egy bontatlan simen a csomagolás dátuma 2011/12/27 akkor mennyi ideig nem vagyok köteles aktiválni, anélkül, hogy megszűnne létezni?
Valszeg 2 év az aktiválás lehetősége?

Varta R2U 2100 mAh AAA 2799 Ft! Varta R2U 800 mAh AAA 2399 Ft!

(#861) club1 válasza GeoPhoto (#859) üzenetére


club1
veterán

Nagyjából jól. És 2x790 Ft-ért 2x333 MB-ot. Aztán 2 hónapig 2x90 Ft-ért 2x33 MB-ot, majd megint 2x90 Ft-ért 2x133 MB-ot...

(#862) djcir válasza club1 (#861) üzenetére


djcir
tag

Ezt hogy csináltad egy simmel?

::::::::::::::::::::::::::::::---========="Már a jövő sem a régi"=========---::::::::::::::::::::::::::::::

(#863) GeoPhoto válasza club1 (#861) üzenetére


GeoPhoto
tag

Nem csak egyszer lehet a kedvezményes periódust aktiválni? Az apróbetűsben ez áll:

A kedvezményes időszak az adott díjcsomag aktiválásától számított első két időszaki díjra vonatkozik. A kedvezményes időszak letelte után a blue Net S, M és L díjcsomagok hatályos Díjszabás szerinti időszaki díja fizetendő.

Ha tényleg van valami trükk amivel az működik amit írtál már most megveszem, nem várok a következő telefonomig :)

(#864) club1 válasza GeoPhoto (#863) üzenetére


club1
veterán

Ha az általad idézett első mondathoz hozzáteszed ezt is:
"A kedvezmény igénybevételére meglévő blue mobile szolgáltatásán akkor van lehetősége, ha azon a bekapcsolást megelőző 90 napban nem aktiválta az adott blue Net adatdíjcsomagot."

A lényeg tehát mindenütt az "adott" szó. Azért ne vegyetek rá mérget, hogy ez mindig így lesz...

(#865) GeoPhoto válasza club1 (#861) üzenetére


GeoPhoto
tag

Ja, hát ha tényleg minden díjcsomag első 2 hónapja akciós, akkor 3x lehet eljátszani, de mondjuk a 33MB azért nagyon karcsú. Hát esetleg nyaralásra jól jönne a 790-es csomag, utána meg a 90Ft-os 133MB. Később már nem buli, mert a Domino net az sávos, és az első 100MB csak 500Ft, 250MB-ra bővítés meg +500Ft Blue-nál meg 1000-ért csak a 133MB-os van.

Azt hiszem, hogy ha megjön az új telóm, akkor veszek egy Blue kártyát és azon gyakorlom a micro SIM-re vágást :)

Köszi a kiegészítést, majd kipróbálom, végülis túl sokat nem veszíthetek :)

[ Szerkesztve ]

(#866) cocka


cocka
veterán

A bluemobile mobilnetje tényleg olyan kibaszott szar, hogy még 1 megabitet sem képes stabilan biztosítani egyik irányba sem?

A mérők alapján 0.4 megabitekkel megy, a modem sokszor kiírja, hogy HSPA-ról lebutul a sebesség EDGE-re, GPRS-re. :)

Ez csak a bluemobile-ság miatt ilyen extrém gagyi vagy a té hálózata alapból ilyen fos netet biztosít? Bár kétlem, ha már LTE-nél járnak.

(#867) Iomega válasza cocka (#866) üzenetére


Iomega
őstag

Nálam megy 3G-vel, elég stabil.

Annyit érünk, amennyi szeretet van bennünk. - "Ne menjen le a Nap, a te haragoddal!"

(#868) cocka válasza Iomega (#867) üzenetére


cocka
veterán

csak egy kis megjegyzés, hogy előtte telenor simmel használtam a modemet és a telenor azért elég jó sebességet produkált. Ez a blue meg nagy szar. Ja volt benne voda is, az is hozta az átlagos legalább 2 megabites sebességet.

(#869) club1 válasza cocka (#866) üzenetére


club1
veterán

Az LTE-nek nincs köze a 3G-hez, két külön frekvencia és rendszer. Itt nálam Dél-Budán a Blue/Tré a legjobb, 300 méterrel odébb a Telenyomor (cserébe utóbbi meg itt váltogat 3G és 2G között). A 3G ilyen, mivel 2100 MHz-en működik. Ha 900 Mhz-en működne a mobilnet mindenütt (mint ahogy a Vodafonenál vidéken és a Telenyomornál néhány körzetben van), jól összehasonlíthatóak lennének a szolgáltatók. Így viszont adott helyszín kérdése, hogy melyik a jobb.
Ja, és ha valahol valamelyik szolgáltatónak jól működő 3G-je van, akkor nem szabad váltani...

[ Szerkesztve ]

(#870) tkesy


tkesy
őstag

Az létezik, hogy külföldön ha szintén blues hálózatra csatlakozik, akkor nem von le pénzt az adatforgalomért?

mert németországi átszállásnál repülőmódból visszakapcsolva a telót, az engedélyezte az adatforgalmat, és az alap 15 MB ből használt pár megát, viszont pénzt úgy láttam, hogy csak a telefonálásért vont le.
De ez egy kicsit nehezen hihető számomra.

>>>> The Truth Is Out There - I Want To Believe <<<<

(#871) club1 válasza tkesy (#870) üzenetére


club1
veterán

Blue mobile Németországban?

(#872) tkesy válasza club1 (#871) üzenetére


tkesy
őstag

Mi lenne benne a meglepő?

most is azt írja, hogy T-mobile UK - Blue mobile

amúgy nincs 2 órája, hogy láttam a Tesco mobile itteni reklámát...

>>>> The Truth Is Out There - I Want To Believe <<<<

(#873) club1 válasza tkesy (#872) üzenetére


club1
veterán

Nekem is kiírja a telefonom, hogy melyik kártyám melyik hálózaton roamingol.

(#874) Jake88


Jake88
tag

Vettem ma egy Galaxy Mini-t 19e-ért. Lidl-ben és igen elfogadja T-mobile-os simet Blue mobile-os Galaxy mini.
Szisztéma fordítva is működhet.
Másodlagos telónak vettem mert T-mobilenál már van egy havi előfizus telefonom.

Ha lehúzom képernyőnél a legördülő menüt akkor Blue Mobil-t ír ki. Viszont menübe ahol megtudod nézni állapotot ott már T-mobile H-t.

[ Szerkesztve ]

(#875) club1 válasza Jake88 (#874) üzenetére


club1
veterán

Az elmúlt 3-4 évben eladott T-függő telefonok tudtommal nem fogadják el a Blue Mobile simet. A vicc, hogy még függetlenítve sem.

(#876) DS39 válasza Jake88 (#874) üzenetére


DS39
nagyúr

még jó, mert üzletileg így jól járnak (magasabb kártyás percdíj a T-nél).

Fordítva viszont nem megy :)

(#877) Jake88 válasza DS39 (#876) üzenetére


Jake88
tag

Kipróbáltam Blue Mobil simet egy T-s X8-ba hát tényleg nem működik vele :(
Kiírja,hogy Blue Mobil de nem nincs hálózat.
Nem értem miért amikor 21630-as kódón megy mind a 2. szolgáltató.
Akkor Galaxy Mini-be miért az írja állapotnál,hogy T-mobile H?

Viszont egy független 1000éves Siemens C45-be működik :)

[ Szerkesztve ]

(#878) vgyuri válasza Jake88 (#877) üzenetére


vgyuri
őstag

T-mobile-nál lehet egy imei adatbázis a függő telefonokról, Blue mobile sim-et elfogadja a készülék, de a hálózatra nem engedi fel. Korábban valaki azt írta, hogy a hivatalosan T-Mobile-nál függetlenített telefonban sem ment a Blue kártya.

(#879) DS39 válasza Jake88 (#877) üzenetére


DS39
nagyúr

pedig tök világos. veszek jó áron Domino-val (mondjuk karácsonyi akció) egy ütős okostelefont, majd használom BM-mel, mert még mindig a legjobb "felnőtt" tarifa... na ezt nem akarja a T természetesen, ezért IMEI szám alapján tiltanak lefele a hálózatról.

fordítva persze hogy megy, ha vki feladja a jó percdíjakat és a BM (gyenge) telefonjait T-s sim-mel akarja használni, azzal ők csak jól járnak.

[ Szerkesztve ]

(#880) --HARDCORE-- válasza vgyuri (#878) üzenetére


--HARDCORE--
senior tag

Szóval ha fogok et T-s ACE-t és mondjuk belerakok egy 12 éve nem használt 5110es IMEI számot.... ? :) Márha valaki képes rá..
T-mobile-t is addig adóztatnám míg ki nem vonulna az országból.. saját ügyfeleit szivatni ez megy. jóhogy a többi is ezcsinálja, de nem ilyen drasztikusan.

Csatlakozz a ReVoluthoz, ne fizess a semmiért a magyar bankoknak! ___Üdv.: Zsolt___ R.I.P. Ivett!

(#881) cocka


cocka
veterán

A mobilnetjük másnál is katasztrofális? :D

(#882) club1 válasza cocka (#881) üzenetére


club1
veterán

Az elmúlt egy hétben a T valamit nagyon hegeszt a mobilnetjén.

(#883) cocka válasza club1 (#882) üzenetére


cocka
veterán

Semmi gond. Átraktam a modembe a telenoros kártyát, az elfogadható sebességen megy. :)

Már csak a vodát kéne tesztelni, hogy mennyire jó a mobilnetje.

(#884) djcir válasza cocka (#881) üzenetére


djcir
tag

letöltés 2-3 mega
fel 200-400kb/s
nagyon vacak most.

::::::::::::::::::::::::::::::---========="Már a jövő sem a régi"=========---::::::::::::::::::::::::::::::

(#885) cocka válasza djcir (#884) üzenetére


cocka
veterán

a voda?

(#886) Iomega válasza cocka (#881) üzenetére


Iomega
őstag

Ennyivel ment a teszt pillanatában.

Annyit érünk, amennyi szeretet van bennünk. - "Ne menjen le a Nap, a te haragoddal!"

(#887) Jake88


Jake88
tag

Srácok T-mobile-os X8 nem tudom,hogy sikerült de SW update után megeszi Blue Mobil Simet :) Idáig olyan volt mintha le lettem voltam tiltva hálózatról.
Van hálózat hívni is lehet. Mobil net is műxik.
Pedig csak Sony gyári frissítőjével próbáltam.

Sok sikert hozzá!

[ Szerkesztve ]

(#888) --HARDCORE-- válasza Jake88 (#887) üzenetére


--HARDCORE--
senior tag

Na ez jó hír! :)

Csatlakozz a ReVoluthoz, ne fizess a semmiért a magyar bankoknak! ___Üdv.: Zsolt___ R.I.P. Ivett!

(#889) nightshadow


nightshadow
veterán

Nem tudja valaki, hogy micro-SIM várható a közeljövőben a Blue-nál? Egyébként a három nagy szolgáltatónál (Voda, T, Telenor) mindegyiknél van micro-SIM?

(#890) DS39 válasza nightshadow (#889) üzenetére


DS39
nagyúr

majd ha árulnak micro-sim-es telefont :)
(szvsz 3-5 év, mire a low-cost kategóriában is az lesz)

a 3 nagy szolgáltatónál természetesen van, hiszen a közép- és felső-kategóriás telefonokban már jórészt az van.

[ Szerkesztve ]

(#891) nightshadow válasza DS39 (#890) üzenetére


nightshadow
veterán

3-5 év mire a low-cost kategóriában is az lesz szvsz

Nem kell annyit várni. Most fog kijönni egy olcsó Nokia [link], ami k.-ra tetszik, csak az a baj, hogy micro-SIM-es.

Egyébként létezik olyan mobiltelefonos bolt, ahol profi eszközökkel levágnak a normál SIM-ből, hogy micro-SIM legyen. Valahol olvastam, hogy házilag valakinek sikerült, de gondolom létezik ehhez való profi szerszám. Csak van olyan mobil szaküzlet, ahol ezzel foglalkoznak, ahol 1-2 ezerért megcsinálják. Vagy rosszul gondolom?

(#892) DS39 válasza nightshadow (#891) üzenetére


DS39
nagyúr

de biztosan vannak gsm boltok ahol ezt megoldják ügyesen.

amúgy ok igazad van, olcsó előbb lesz, de mire ez a BM-hez kerül... előbb a top szolgáltatókhoz, aztán onnan fél-1 év (sikerességtől függően) kikerül a kínálatból, majd utána a Blue/Tesco-hoz. nem holnap lesz.

(#893) Iomega válasza nightshadow (#891) üzenetére


Iomega
őstag

"létezik olyan mobiltelefonos bolt, ahol profi eszközökkel levágnak"

Megoldják a mobilos boltokban, ez nem probléma. Egyébként kb. 2 ezerért már lehet venni direkt erre a célra kialakított vágóeszközt.

Itt a kép, így néz ki.

Annyit érünk, amennyi szeretet van bennünk. - "Ne menjen le a Nap, a te haragoddal!"

(#894) nightshadow válasza Iomega (#893) üzenetére


nightshadow
veterán

Köszi az infót.

(#895) Iomega válasza nightshadow (#894) üzenetére


Iomega
őstag

Szívesen! :)
Most néztem, hogy a Vaterán 1590,-ért van ilyen vágó.

Annyit érünk, amennyi szeretet van bennünk. - "Ne menjen le a Nap, a te haragoddal!"

(#896) tkesy válasza nightshadow (#891) üzenetére


tkesy
őstag

Általában 500ft ért levágják neked bármelyik mobilt árusító shopban...

személy szerint én a déli pu on lévő egyik kis boltban vágattam le, teljesen jól működik, csak meg kellett reszelni a sorja miatt...

de a ph-n is szoktak vágást hirdetni.

[ Szerkesztve ]

>>>> The Truth Is Out There - I Want To Believe <<<<

(#897) Studiossrác


Studiossrác
aktív tag

Sziasztok!

Gondolkozok azon, hogy szolgáltatót váltok és a bluet néztem ki. Böngésztem a honlapot + amit itt írtatok, ettől függetlenül javítsatok ki, ha tévedek.

1: természetesen ha független telefont veszek, akkor menni fog blues kártyával

2: vodafonetól át tudom hozni hozzájuk a számomat. Megtaláltam a számhordozási dokumentumot, az áráról sajnos nem találtam információt. Esetleg ingyenes lenne?

3: és ez miatt írtam főleg. Látom a kedvezményes internet árakat. 790 Ft-ba kerül 30 napra a 333 mb internet! Túlforgalmazási díj nincsen, csak lassítják az internet sebességét. Az akció mit takar? Annyi, hogy az első havi internet nem 30 napra érvényes, hanem 2X30 napra? Vagy esetleg a 790 Ft-os ár is akciós?

(#898) 1430 válasza Studiossrác (#897) üzenetére


1430
senior tag

1. Igen
2. Nincs ingyen, futár viszi ki a SIM-et, akkor kell kifizetni. Az ára ugyan az, mint ha csak SIM-et vennél Lidl-ben, most például akciós (999 Ft).
3. A BlueNet L adatcsomag (333 MB) díja 1290 Ft/30 nap, de az első 2 ciklusra csak 790 Ft/30 nap. Vagyis csak a 3. levonástól lesz 1290 Ft az időszaki díj.

[ Szerkesztve ]

''Usus de plura docebit!'' - A gyakorlat majd megtanít a többire!

(#899) club1 válasza Studiossrác (#897) üzenetére


club1
veterán

Kiegészítve @1430 hozzászólását:
Olyan független telefon kell, ami nem volt soha T függő.
A számhordozás maga ingyenes, az új sim kártyáért kell fizetni.
Az első és második 30 napra 790 Ft a Blue Net L csomag, aztán 1290 Ft lesz a harmadik 30 naptól.

(#900) GeoPhoto válasza nightshadow (#891) üzenetére


GeoPhoto
tag

Én rendeltem micro-SIM vágót, kemény 600Ft volt kínából :) Ha kell vágni és pesten az Árpád híd felé jársz ingyen kivághatod vele magadnak, ha éppen összefutunk.

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Blue Mobile (Lidl) (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.