Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Blue Mobile (Lidl) (téma lezárva)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-04-24 21:06:33

LOGOUT.hu

Blue Mobile

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#701) Iomega válasza enginev3.0 (#700) üzenetére


Iomega
őstag

Szerintem azért nem vált be, mert a turbo sim, inkább a régebbi telefonokkal kompatibilisek. :U

Annyit érünk, amennyi szeretet van bennünk. - "Ne menjen le a Nap, a te haragoddal!"

(#702) DS39 válasza enginev3.0 (#700) üzenetére


DS39
nagyúr

a turbo sim arra jó hogy a függő telefont átverd, de neked a hálozatot kellene, azt nem fogod tudni, a T letilt imei alapján.

Blue Mobile gyári független telefonnal működik, ill. más szolgáltatótól vett és függetlenített telefonnal.

[ Szerkesztve ]

(#703) ggggg5 válasza 8HAA (#509) üzenetére


ggggg5
csendes tag

Érdekes probléma.
Mint azt 8HAA-val megbeszéltük pontosan ugyanolyan telónk van ugyanaz a firmware is, egyetlen dologban különbözik:
hogy 8HAA csatlakozni tud a Blue hálózatra én pedig nem. Vagyis most már van még egy különbség hogy az enyém már nem T-függő és lehet telefonálni minden hálózaton (bluet kivéve). Kiírja hogy blue mobil de nem elérhető és hívásindításnál csatlakozási hiba. Azaz elfogadja blue simet de csatlakozni azt már nem. Ötlet valakinek? Szerintetek ez hogyan lehetséges?

(#704) szilard28 válasza ggggg5 (#703) üzenetére


szilard28
aktív tag

állítólag imei alapján tiltja a T függő telefonokat.

(#705) ottoyes válasza ggggg5 (#703) üzenetére


ottoyes
senior tag

Jólenne tudni a választ..sajnos az én Desire-ém sem viszi a Blue karit..igen,T-re zárt teló.Szerintem a sim vmi spéci,mert a teló csak hálóra van zárva.Úgy viselkedik,mint a még aktiválatlan,vagy tiltott kártyák.Előbb-utóbb úgyis találok rá vmi megoldást.

[ Szerkesztve ]

Ottoyes

(#706) DS39 válasza ottoyes (#705) üzenetére


DS39
nagyúr

A T nem enged fel a hálózatra ennyi.
Nem érdekük hogy domino helyett mindenki blue-s legyen. Ez az okostelefonokra főleg igaz.

(#707) cocka válasza ottoyes (#705) üzenetére


cocka
veterán

Olyan nincs, hogy egy aktiválatlan kártya nem enged fel a hálózatra! Különben hogy tudnád aktiválni? Eleve adategyeztetés miatt fel kell hívni egy telószámot. Hogy hívod fel, ha nem tudsz feljelentkezni a kártyával a hálózatra? Sehogy. :D

A tiltott kártyát persze hogy nem engedik fel. Vagy tiltott vagy lejárt. :)

(#708) ottoyes válasza cocka (#707) üzenetére


ottoyes
senior tag

"..úgy viselkedik mint.."

Ottoyes

(#709) cocka válasza ottoyes (#708) üzenetére


cocka
veterán

Egy aktiválatlan kártya nem úgy viselkedik, mint egy tiltott vagy lejárt. Csupán ennyi a gond. :D

Az aktiválatlan kártya felenged a hálózatra, csak a szolgáltatásokat nem tudod még igénybe venni. A tiltott vagy lejárt fel se enged.

[ Szerkesztve ]

(#710) Rodzser Mór


Rodzser Mór
senior tag

Sziasztok!

Rokonoméknak van T-vezetékes előfizetésük, amiben van x perc ingyenes hívás belföldi vezetékes és T-Mobile irányba.

Azt meg tudjátok mondani, hogy a Bluemobile irányába is ugyanez az ingyenesség fennáll, azaz olyan mintha T-mobile számot hívnának? (Mivel 30-as ill. T-mobile hálózatot használ a Bluemobile.)

(#711) #02683648 válasza 1430 (#698) üzenetére


#02683648
törölt tag

Bocsánat a késői válaszért:
Igen, havidíjas volt a T-nél a hordozás előtt.
Eredetileg (2009 szeptember előtt) meg Domino Net csomag volt asszem (ilyen mobilnetes modemhez volt a szám amit valamelyik áruházban vettünk csomagban, csak azért kezdtem el fő számként használni mert jó száma volt - ABC-DEDE formájú)

(#712) 1430 válasza #02683648 (#711) üzenetére


1430
senior tag

Akkor meg kellene próbálni töröltetni a korábbi "Domino" regisztrációt. Ezt kérheted a blue mobile számon is vagy a T-Mobile ügyfélszolgálattól. Nemrég volt egy ilyen ügyünk, ahol ráadásul az ügyfél még a Vodafone-hoz is elvitte a számát, és onnan ment blue mobile-hoz, és a kivizsgálás eredménye az lett, hogy a Domino időszak beli My T-Mobile regisztráció okozta a hibát. Mondjuk azt nem tudom, hogy ez megoldotta e a problémát, mert erről visszajelzést már nem kaptam.

''Usus de plura docebit!'' - A gyakorlat majd megtanít a többire!

(#713) aicon


aicon
senior tag

Tudja-e valaki, hogy vásárlás után mennyi időn belül kell aktiválni? Egyáltalán van valami időkorlát?

======== Sim kártyás routerek olcsón ======== https://hardverapro.hu/tag/aicon#aprohirdetesei

(#714) ggggg5 válasza szilard28 (#704) üzenetére


ggggg5
csendes tag

Ezt cáfolnám, nem imei alapján tilt a T, mert akkor a másik 2 T-s telómmal se menne a BM, de megy.

Egyszerűen valahol rossz a rendszer és a T-nek nem érdeke a javítás és ezek szerint a szerződés se kötelezi rá. Azt is el tudom képzelni hogy a BM nem is tud erről a dologról, hisz a T emberei veszik fel a telefont az ügyfélszolgálaton. Nem tudni milyen szinten van a BM-nek embere a rendszerben. Aki ezért búcsúzik a BM-től az több %-ot lehet (én is ide tartozom).

[ Szerkesztve ]

(#715) szilard28 válasza ggggg5 (#714) üzenetére


szilard28
aktív tag

BM nem létezik.
T sem létezik.
A Magyar Telekom Nyrt nevű cég létezik, ennek alkalmazottjai ill.képviselői vehetik fel a telefont. Lényegében ez a MT Nyrt két márkája, fantázianeve. Persze ezt nem verik nagydobra.
( a Tesco Mobile ezzel szemben külön cég)

(#716) club1 válasza szilard28 (#715) üzenetére


club1
veterán

És szerinted jobb két külön cég mint egy? Vagy nem értem, hogy ezt miért írtad... Nem tök mindnegy, hogy létrehozok néhány alkalmazottal és fejessel egy céget, ami viszonteladja egy távközlési szolgáltató az adott cégnek létrehozott szolgáltatásait, vagy ugyanezt maga a távközlési szolgáltató teszi?

(#717) szilard28 válasza club1 (#716) üzenetére


szilard28
aktív tag

egy szóval sem mondtam hogy jobb, csak arra világítottam rá, hogy sokan hiszik ezt, és a Magyar Telekom is ezt próbálja sugallni. Nincs olyan hogy T meg Bm alkalmazott, ahogy az előző hozzászóló kérdezte.

a probléma ott van, hogy a MT Nyrt nem tartja be a hatályos jogszabályokat, különösen a BlueEasy díjcsomagra előfizetők tekintetében.

(#718) hr2


hr2
őstag

A telefonos aktiválástól számítva kb. hány nap mire megérkezik a véglegesítő kód (levél) ?

Mik a tapasztalatok?

(múlthét csütörtökön aktiváltam telefonon a kártyát)

(#719) club1 válasza szilard28 (#717) üzenetére


club1
veterán

Ezek szerint valami elkerülte a figyelmemet.Kifejtenéd mi a gond a blueasy csomaggal?

(#720) szilard28 válasza club1 (#719) üzenetére


szilard28
aktív tag

1. számhordozás nem működik normálisan.
2. hivatalos levelekre basznak válaszolni.
3. telefonos ügyfélszolgálaton is dilettáns barmok ülnek.

az első 2 jogszabálysértő

hr2: pontosan nem emlékszem, de 2 héten belül biztosan, bőven lesz idő visszaküldeni a kódot.

[ Szerkesztve ]

(#721) dedike válasza szilard28 (#715) üzenetére


dedike
addikt

Mondjuk úgy, hogy üzletága. Az a pontos.

Jó szerencsét!

(#722) club1 válasza szilard28 (#720) üzenetére


club1
veterán

Ezeknek mi köze a BueEasy csomaghoz? :F Ezek egytől-egyig ügyfélszolgálati tevékenységgel kapcsolatos problémák. Mit csodálkozol, az új előfizetőik fele volt T-s. Így én is lassú lennék a helyükben. Persze ők cseszték el, nem kellett volna ez az egész mizéria, egy csomó embernek jó a Dominó is, akinek meg nem, az mehet vitagagyizni, praktikerezni, meg a tescóba havonta feltölteni, hogy ne 58 Ft legyen a percdíj. :D

(#723) vgyuri válasza club1 (#722) üzenetére


vgyuri
őstag

Nem 2 havonta kell tölteni a Tesco-st? Pl. 2.000 forintot rátölt valaki, az első hónapban lebeszéli a bónusz 2.000 forintot, 2. hónapban a feltöltött 2.000 forintot. A duplázás miatt reklámozzák 29.50 forint / percdíjjal, de valójában mindig 59 forint a percdíja. Számszakilag mindegy, hogy 4.000 / 59 = 2.000 / 29.50, csak utóbbi jobban hangzik a reklámokban (mától újra 1+1 sim kártya akció van náluk).

Megélhetési számhordozásból vajon mennyit lehetne összeszedni? Minden szolgáltatónál a legolcsóbb sim kártyát megvenni, és áthordozni folyamatosan a Blue Mobil-hoz. Ha nekik megéri a lassúság miatt 5.000 forintot kifizetni, akkor napi 1 hordozás esetén is meglenne a havi 100.000 forint. Ha ezt havi 20-50 ember eljátszaná (2-5 millió forint), akkor lehet összekapná magát az ügyfélszolgálat.

(#724) gtasystem


gtasystem
őstag

nekem az utóbbi napokban már ketten is mondták hogy nem tudnak elérni..nem kapcsolható, pedig be voltam kapcsolva..tapasztalt valaki ilyet?

http://db.tt/fdsEa7Ff <--itt regisztrálj és nem bánom meg..:-)

(#725) szilard28 válasza vgyuri (#723) üzenetére


szilard28
aktív tag

"Ha nekik megéri a lassúság miatt 5.000 forintot kifizetni, akkor napi 1 hordozás esetén is meglenne a havi 100.000 forint."

pont a lassúság miatt nem jön össze a napi egy, meg amúgy is valami 2-3 nap a határidő.
de próbáld ki, havi 10 ezer összejöhet, persze számold mellé azt az időt, amíg levelet küldesz a NMHH-nak.

Nem tudom hogy van-e korlátozva az előfizetés fejenként, ha igen akkor szerezz családtagoktól meghatalmazást, és egyszerre hordozz 10 sim-et. Vagy szerzel 100 strómant, így 1000 simmel is nyomathatod :) Csak akkor van gond ha véletlenül sikerül, mert akkor nincs kötbér, de te fizethetsz :)

(#726) club1 válasza vgyuri (#723) üzenetére


club1
veterán

Lehet. A tescoval az a gondom, hogy aki prepaid csomagokat használ, jellemzően keveset, azaz alkalomszerűen beszél. Így viszont rá van kényszerítve, hogy a feltöltést követő 30 napban legalább 34 percet beszéljen, majd a rá következő egy hónapban is kb. pont ennyit ahhoz, hogy ki tudja hozni a 29.5 Ft-os percdíjat. Tehát éves szinten minimum 12000 Ft-ot tölteni kell. Mindeközben pedig az átlagos magyar prepaid felhasználóra évi 2-3 feltöltés jut (ráadásul ezek is jellemzően csak átlag 3000 Ft környéki feltöltések). Kicsit is gondolkozó ember tehát nem számol 29.5 Ft-os percdíjjal, az átlagos prepaid felhasználó percdíjai ui. a tesconál 40 Ft fölé jönnek ki.

[ Szerkesztve ]

(#727) hr2 válasza szilard28 (#720) üzenetére


hr2
őstag

:R

(#728) vgyuri válasza szilard28 (#725) üzenetére


vgyuri
őstag

Úgy értettem, hogy minden nap egy számhordozást elindítani. Jelenleg 1.000 forint a blue-s sim, 250 forint a tesco-s sim, a 20+20 sim 25.000 forintba kerül, ezért 20 hordozást tudok indítani. Ha ötöt 2 nap után váltanak át, akkor már pénzemnél vagyok, de ha tényleg lassúak akkor pl. 10 késedelmes számhordozásnál már 18.750 forint nyereség van. Ráadásul a blue sim-en 600 forint rajtamarad, amit pl. lottóra, parkolásra is el lehet költeni.

Persze csak elméletben vetettem fel a lehetőséget, végülis ez egy fogadás: 1.250 forintos téttel 3.750+600 forintot lehet nyerni, vagy 650 forintot veszíteni (1.250-600). :)

[ Szerkesztve ]

(#729) sifarr válasza szilard28 (#720) üzenetére


sifarr
senior tag

1. számhordozás nem működik normálisan.
...
az első 2 jogszabálysértő

Az első nem jogszabálysértő.
Pont azért, amit te írtál. Miszerint a blue nem önálló cég, szolgáltató, hanem valójában csak egy tarifa, egy brand. Pont, mint a Red Bull volt vagy a djuice.
Viszont épp ezért a T megtehetné, hogy nem engedélyezi a "számhordozást", ami valójában nem számhordozás, hanem csak tarifaváltás sim-cserével megspékelve. Tehát itt szó nincs jogszabályba foglalt számhordozási kötelezettségről.
A T - valószínűleg, szerintem - csak azért adja meg ezt a "számhordozási lehetőséget", mert ha valaki mindenképp át akarna váltani mondjuk dominoról bluera, akkor ezt két lépésben ki tudja kényszeríteni. Áthordoz telenorra vagy vodára és 30 nap múlva vissza a T-hez a blue-ra.
Ezt a kétszeres számhordozás viszont a T-nek is pénzbe kerül, tehát egyszerűbb lehet a jelenlegi megoldás.
Lehet, hogy a gyakorlatban nem kapkodják el a váltást, de a végén megcsinálják.
Viszont erre a váltásra nem a számhordozási jogszabályok vonatkoznak, hanem csak az aszf.

(#730) szilard28 válasza sifarr (#729) üzenetére


szilard28
aktív tag

én a más szolgáltatótól a Blue-hoz történő hordozásról írtam, ami itt visszolvasva is egyértelmű, hogy régen nagyon szar most meg már csak egy kicsit szar, de a határidőket egyértelműen túllépi.

(#731) sifarr válasza szilard28 (#730) üzenetére


sifarr
senior tag

én a más szolgáltatótól a Blue-hoz történő hordozásról írtam, ami itt visszolvasva is egyértelmű, hogy régen nagyon szar most meg már csak egy kicsit szar, de a határidőket egyértelműen túllépi.
Régen mindegyik számhordozás szar volt. Én 2 hónapig hordoztam telenortól T-hez. Pedig miden adat, számla rendben volt.
Szóval a máshonnan blue-hoz hordozás nem hiszem, hogy problémásabb lenne mint a többi szolgáltatónál.
Én ebben a topicban inkább olyan panaszokra emlékszem, amikor a T-től blue-ra váltás húzódott el.
Ami bizony nem érdeke a T-nek. :N

(#732) club1 válasza sifarr (#731) üzenetére


club1
veterán

Abból a szempontból problémásak, hogy az új sim kártyát futárral, a számhordozás elindítása után küldik. Így pedig képtelenség betartaniuk a 2 munkanapot, hiszen a futár beiktatása a rendszerbe önmagában 2 napot jelent. De gondolom majd ezt átdolgozzák, ha megjelennek a megélhetési számhordozók...

(#733) szilard28 válasza sifarr (#731) üzenetére


szilard28
aktív tag

nagyságrendekkel több problémát olvastam itt a Blue-hoz történő hordozásról, mint más szolgáltatókhoz. Sőt konkrétan a T-hez simán hordoztam ugyanakkor amikor a blue-val szívtam.

(#734) ggggg5 válasza szilard28 (#715) üzenetére


ggggg5
csendes tag

T van hogy hogyan nevezzük az nem érdekes. Viszont azt hittem a BM virtuális akármi de nem. Csak viszonteladó. BM üfsz mindent elsz@r, nekem a kódos levelet nem küldték, ezért napokig le voltam tiltva.
A vodáról vagy telenorról függetlenített mobilok se tudnak felcsatlakozni BM hálózatra?

(#735) szilard28 válasza ggggg5 (#734) üzenetére


szilard28
aktív tag

más függetlenített készülékekkel megy, csak a T-vel nem, ennek a pontos mikéntje nem ismert, de sokan az imei szűrésre tippelnek.

(#736) sifarr válasza szilard28 (#733) üzenetére


sifarr
senior tag

nagyságrendekkel több problémát olvastam itt a Blue-hoz történő hordozásról, mint más szolgáltatókhoz.
Hát persze, ez természetes. Ez a blue topic, itt nem sok problémáról olvashatsz a telenyomorral vagy a vodkával kapcsolatban. :DD
Olvasd a pl a Telenor topicot. Ott nagyon kevés blue-s problémáról írnak.

(#737) sifarr válasza club1 (#732) üzenetére


sifarr
senior tag

Abból a szempontból problémásak, hogy az új sim kártyát futárral, a számhordozás elindítása után küldik.
A blue-s számhordozás menetét csak a honlapjuk információi alapján ismerem.
De úgy gondolom, más mint a többi, mert nem ügyfélszolgálaton kell elindítani.

Vodáhot, Telenorhoz hordozásnál bemész az üzletbe, megadsz minden adatot, aláírsz, odaadják a simet is. A határidő innen indul.

Blue-nál felhívod az ügyfélszolgálatot, kitöltöd, feladod a papírokat. De nem ekkor indul a határidő.
Hanem akkor, amikor a papírok eljutottak a T-hez, és a T leellenőrizte megvannak-e szükséges adatok, nincs-e az igénylő tiltólistán, stb. És a T is aláírja, mert ekkor jön létre a szerződés kettőtök között.
Fax, e-mail esetén, ha nincs probléma, ez akkor is pár óra. Olyan, mint amikor sorba kell állni és várni kell egy pl. telenoros boltban. Én pl. a két hónapos hordozásomkor több esetben is vártam és vártam. És ez sem számítódott be a két napba.

Ez az ügymenet lassabb, mint a közvetlen üzleti. Ahogy az internetes vásárlás is lassabb annál, mintha bemennél a boltba, megvennéd, kifizetnéd, megkapnád.

Az meg természetes, hogy csak akkor adják át a simet a futárnak, amikor az átadó megadta a számhordozásra az engedélyt. Ha nem sikerülne a hordozás, mit érne az a sim?
Nálam 2 hónapig volt egy T-s sim, csak épp a Telenor hibája miatt semmit sem ért.

Ha a szükségszerű és nem jogszabályellenes többlet idő nem tetszik valakinek, akkor vagy ne ragaszkodjon a számához, vagy ne válassza a blue-t.

(#738) club1 válasza sifarr (#737) üzenetére


club1
veterán

A jogszabályokat nem lehet úgy értelmezni, ahogy akarjuk (legalábbis a többségüket nem). :N Ha az igénybejelentés postai úton történik, akkor a bejelentés pontos időpontja a beérkezett levél iktatásának napja. Vicces és nagyon szomorú is lenne, hogy ha az ügyintézési határidők (akár az államigazgatásban is) akkor kezdődnének, amikortól érdemben elkezdenek foglalkozni az ügyekkel.

(#739) nightshadow


nightshadow
veterán

Melyik a legolcsóbb mobil-percdíj? [link]

Ez ami nálunk elképzelhetetlen, csak nem tudom, hogy miért? "1000 perc, 1000 SMS és 1 GB internet a szomszédos Ausztriában combos 7,5 euró, azaz 2.150 Ft havonta."

(#740) szilard28 válasza nightshadow (#739) üzenetére


szilard28
aktív tag

Mert nálunk szedik be az extraprofitot, amit az osztrákoknál elveszítenek.

(#741) chatran


chatran
őstag

Sziasztok!

Bocs, ha láma a kérdés. :) Át szeretném vinni a vitamaxos számom a bluemobilhoz. Van még rajta pár ezer Ft, számhordozásnál ez az összeg átmegy a Blue-hoz?

(#742) DRELB85 válasza chatran (#741) üzenetére


DRELB85
csendes tag

Nem lehet átvinni!

(#743) Iomega


Iomega
őstag

Most 1000, vagy 1700 Ft a sim kártya?

Annyit érünk, amennyi szeretet van bennünk. - "Ne menjen le a Nap, a te haragoddal!"

(#744) vgyuri válasza Iomega (#743) üzenetére


vgyuri
őstag

http://www.bluemobile.hu/ weboldalon banner-ben kint van: 2013.02.28-ig vagy a készlet erejéig 999 forint a sim kártya, 600 forint lebeszélhető.

(#745) Iomega válasza vgyuri (#744) üzenetére


Iomega
őstag

Köszönöm szépen, az nagyon jó! :R

Annyit érünk, amennyi szeretet van bennünk. - "Ne menjen le a Nap, a te haragoddal!"

(#746) timea1991


timea1991
tag

Születésnapi akció 1500-4999 ft feltöltésig 33 5000 ft feltöltés felett 333 ajándék perc

(#747) hr2 válasza timea1991 (#746) üzenetére


hr2
őstag

Bármely hálózatba?
Hol olvastad egyébként?

(#748) club1 válasza hr2 (#747) üzenetére


club1
veterán

Blue-nál nem szokás a hálózaton belüli/kívüli megkülönböztetés.

(#749) timea1991


timea1991
tag

Február 1től március 31 ig belföldön

(#750) hr2 válasza club1 (#748) üzenetére


hr2
őstag

Na ennek örülök, akkor várok a feltöltéssel elsejéig. :)

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Blue Mobile (Lidl) (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.