Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Blue Mobile (Lidl) (téma lezárva)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-04-24 21:06:33

LOGOUT.hu

Blue Mobile

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#351) gabo89


gabo89
senior tag

Ma vettem egy Samsung E1050-et, mert kellett egy telefon. A sim kártyát pedig félrerakom, hátha jól jön.
Viszont nekünk is Hoppá vezetékes díjcsomagunk van, szóval rákerestem. Lebeszélhető a 200/5000 perc bluemobile irányba is.
Van két feltöltőkártyás T-Mobile-os sim-ünk a családban, lehet akkor át is viszük a számokat ide. 10 forint különbség azért nem mindegy.

[ Szerkesztve ]

indul a sörös aludni

(#352) dethroner válasza gabo89 (#351) üzenetére


dethroner
veterán

Azt a samu telefonnak látszó tárgyat nem kellett volna, helyette bármi mást. Én is vettem, tovább ajándékoztam, és azóta már az ajándékozott is letette. Egyszerűen borzalmas a hangszóró hangminősége :(((

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#353) piki24


piki24
csendes tag

Szolgáltató váltás miatt feladott levélre mennyi idö mulva hozta a futár az uj sim kártyát?

(#354) István89 válasza piki24 (#353) üzenetére


István89
tag

Postán adtad fel? Hát kb 1 hét mire feldolgozzák, de ha tudsz ingyen telefonálni nekik, akkor lehet tőlük kérdezni vagy írj e-mailt, hogy vették-e az adást. Arra 1-2 nap alatt válaszolnak.

(#355) István89


István89
tag

Na, eltűnt a nem emeltünk felirat a honlapról, ez jelenthet valamit, hogy hamarosan kikerül az októberi ászf, abban már lehet változás a blue mobile áraiban is. :(

(#356) vgyuri válasza István89 (#355) üzenetére


vgyuri
őstag

Egyik szolgáltató sem szokta elsietni a rossz hír bejelentését. Ha jól tudom, akkor a törvény szerint 15 nappal korábban kell kiírniuk a változásokat.

(#357) piki24 válasza István89 (#354) üzenetére


piki24
csendes tag

Igen postáztam nekik,pénteken lesz 2 hete de még eddig egy mukkot sem szoltak.
Tegnap elött irtam nekik emailt,hogy mi van de azon kivül,hogy jött a visszaigazolás hogy "elolvasva" még válaszra sem méltattak.
Hát ennyit ezekröl a DRÁGA szolgáltatókról.

(#358) club1 válasza vgyuri (#356) üzenetére


club1
veterán

30 nappal korábban kell közzé tenniük az ÁSZF változásokat, és onnantól számított 15 napon belül lehet felmondani következmények nélkül az előfizetői szerződést. De mivel hűségszerződést velük nem kell kötni, ezért a 15 nap ennél a szolgáltatónál nem lényeg...

(#359) István89 válasza piki24 (#357) üzenetére


István89
tag

Akkor mindenképpen csörögj rájuk, nem szabad rájuk hagyni, mert aztán csak húzódik a dolog és egy örökkévalóság lesz belőle. :)

vgyur

Persze nem sietik el, de az októberi ászf-et már 1 hónap előtte kirakják, aztán mindent megtudunk. Én 1 max 2 forintos emelést várok.

[ Szerkesztve ]

(#360) DS39 válasza István89 (#359) üzenetére


DS39
nagyúr

ha a Tesco megteheti hogy nem emel az áron, szerintem a Lidl sem fog. a gyér telefonkínálat miatt így sem sok embert csábítanak át, főleg hogy a T-s okostelefonokban nem használható a Blue sim.

[ Szerkesztve ]

(#361) gabo89 válasza DS39 (#360) üzenetére


gabo89
senior tag

A Tesco október elsejéig tartja fenn az árgaranciát.

indul a sörös aludni

(#362) István89 válasza DS39 (#360) üzenetére


István89
tag

Igen, a Tesco is október 1-ig garantálja, tehát október 2-től ők is mondhatják, hogy emelünk, bár náluk már így is drágább a percdíj, mint nálunk.

(#363) DS39 válasza István89 (#362) üzenetére


DS39
nagyúr

ez felhasználás kérdése, mert gyakorlatilag a duplázásuk miatt 29,5 Ft-osak a percdíjak, persze ehhez az kell hogy kéthavonta töltsd fel 3 ezerrel és el is beszéld a duplázott részt az első hónapban.

(#364) István89 válasza DS39 (#363) üzenetére


István89
tag

Igen, rosszul fogalmaztam, nekem drágák a percdíjak, mert nem mindig töltöm a telefont 2 havonta. :)

(#365) gergo0007 válasza DS39 (#363) üzenetére


gergo0007
tag

kérdés hogy hányan és milyen gyakran felejtik el ezt.

olyan mint a hitelkártyák, ahol kamatmentesen vásárolhatsz, de a valóságban csak az emberek töredéke tudja jól használni, a többinek ketyeg a magas kamat.

(#366) piki24 válasza DS39 (#360) üzenetére


piki24
csendes tag

"a T-s okostelefonokban nem használható a Blue sim."
Ez valoban igaz?
Mert a telenoros okostelomat akarom cserélni,hogy tudjam használni a Blue sim kártyámat.Ezek szerint csak független jöhet szóba?

(#367) vgyuri válasza piki24 (#366) üzenetére


vgyuri
őstag

[link]: "Sim lockos témában a következőre jutottam: adott két Samsung E1050, az egyik T függő (tavaly decemberben vásárolva), a másik Blue függő (pár napja vásárolva). A T függő készülékben nem működik a blue-s sim kártya, a Blue függő készülékben viszont működik a T-s sim kártya is. IMSI és egyéb kódokkal nem szórakoztam, csak egy gyors tesztet csináltam ezügyben."

[ Szerkesztve ]

(#368) dethroner válasza piki24 (#366) üzenetére


dethroner
veterán

T-s telefonban jó eséllyel működhet a blue sim, azonban telenor függőben kizárt.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#369) gabo89 válasza piki24 (#366) üzenetére


gabo89
senior tag

Van egy T-mobile -os iPhone 3gs a családban, majd megnézem. (a többi telefonunk független)

indul a sörös aludni

(#370) DS39 válasza dethroner (#368) üzenetére


DS39
nagyúr

akik eddig írták itt hogy működött nekik T-sben azok mind régi típusú telefonok voltak, a mostanában vett telókat (ezek jórészt ugye okostelók) a T szépen letiltotta hogy ne lehessen Blue-val használni. ha nem úgy lenne, nem sok kártyás ügyfelük maradna, hisz kedvezőbb percdíjakkal ugyanazt a netszolgáltatást veheted igénybe a Blueval is.

[ Szerkesztve ]

(#371) dethroner válasza DS39 (#370) üzenetére


dethroner
veterán

Elképzelhető amit írsz, én több t-s telefonban próbáltam, működött, de igaz hogy mind régebbi típus volt.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#372) cocka válasza DS39 (#370) üzenetére


cocka
veterán

Akkor szinte 100%, hogy az új telókban már az IMSI MCC-MNC utáni 2 számjegye alapján is zárnak. (vagy a GID-ek alapján, de azt kevésbé tartom valószínűnek)

Kíváncsi lennék, ha összehasonlítanánk pár mostani tés kártyának az imsijét milyen hasonlóságok lennének. :)

[ Szerkesztve ]

(#373) mclaren777


mclaren777
senior tag

Sziasztok!

Blue Easy díjcsomaggal igénybevehető-e esetleg a T-féle Duplanet 400 kedvezmény? :R

(#374) gabo89 válasza gabo89 (#369) üzenetére


gabo89
senior tag

Megnéztem. Nem megy vele.

indul a sörös aludni

(#375) 1430 válasza mclaren777 (#373) üzenetére


1430
senior tag

Ez már csak azért is esélytelen, mert a Duplanet 400 csak havidíjas előfizetőknek éhető el a T-Mobile-nál is, nemhogy feltöltőkártyásoknak. ;)

''Usus de plura docebit!'' - A gyakorlat majd megtanít a többire!

(#376) viraga


viraga
tag

Sikerült végre egy blue simet vennem. Motorola Defy, t-mobiltól vett, de független, direkt kipróbáltam telenoros kártyával is. Blue hálózatra nem csatlakozik, nem tudom aktiválni a kártyát. Ez normális, és le is tehetek arròl h ebben a mobilban működjön ez a sim?

(#377) kaller1 válasza viraga (#376) üzenetére


kaller1
veterán

Blue hálózatra nem csatlakozik, nem tudom aktiválni a kártyát

Próbáld meg aktiválni egy másik készülékben.

.::> <::.

(#378) cocka válasza viraga (#376) üzenetére


cocka
veterán

Amúgy ja, elég érdekes a térerő. Mindig mínuszból mászik vissza fullra. Nem kezd alapból fullon soha, ellentétben a másik két szolgáltató kártyájával.

[ Szerkesztve ]

(#379) István89 válasza cocka (#378) üzenetére


István89
tag

Nekem fullon kezdte ma is, amikor bekapcsoltam a telefont. :)

Szerintem ez helytől függ.

(#380) DS39 válasza viraga (#376) üzenetére


DS39
nagyúr

ezt nem értem, ha függetlenítve lett, hogy hogy nem megy? :Y
mert hogy gyári érintetlen T-ssel nem megy, az oké.

(#381) kaller1 válasza DS39 (#380) üzenetére


kaller1
veterán

ha függetlenítve lett

Én ilyet sehol nem látok.:) A defy-k egyébként simlock mentesek voltak alapból.

.::> <::.

(#382) DS39 válasza kaller1 (#381) üzenetére


DS39
nagyúr

ebből a mondatból erre következtettem: Motorola Defy, t-mobiltól vett, de független
nem tudtam hogy T árult független telefont. de ha Blue-val nem megy akkor ez mégsem igazán független vmi hálózati tiltás kell legyen benne

István89: hát ez az amin csodálkozom, mert ha vmilyen telót egy MM-ban vagy Saturnban függetlenül veszek az megy bármivel, külföldivel is. itt akkor a T alakított vmit, lehet hogy ne a telefon tiltja a kártyát, hanem a hálózat tiltja le ezt a telefont, mely gondolom be van regisztrálni mint T-től vett készülék.

[ Szerkesztve ]

(#383) István89 válasza DS39 (#382) üzenetére


István89
tag

De kipróbálta telenoros kártyával, és akkor ment neki, nem?

(#384) mclaren777 válasza 1430 (#375) üzenetére


mclaren777
senior tag

Hoppá! :Y Úgy tudtam, hogy a Dupla 400-at Domino feltöltőkártyás csomag + T-Home ADSL 1+ éves hűségszerződéses előfizetéssel is igénybe lehet venni, valamint azt hiszem, hogy pont a T-s topikban olvastam, hogy pl. a 90Ft-os "Kedvezményes havi díj 2 hónapon át" Blue esetén is igénybe vehető... :(

Amúgy én is T-s (elvileg független) Defy-be pakolnám a Blue kártyát... :U

[ Szerkesztve ]

(#385) viraga válasza kaller1 (#377) üzenetére


viraga
tag

Sziasztok.

Tudtommal a Defyk függetlenül érkeztek, tök mind1 hol vette az ember. Hogy a T vmit mégis trükközött-e, nem tudom, de remélem egy illetékes majd elmondja. A mobilom tehát függetlenítve nem lett. A következőket próbáltam most ki: Defy T-s kártyával: megy, azonnal csatlakozik, hívni tudtam vele. Defy Telenor kártyával: megy, azonnal csatlakozik, hívni tudtam vele. Defy Blue kártyával: nem csatlakozik hálózatra, semmit nem tudok hívni, 1777-et sem, az aktiváló számot sem, ha bármit hívnék, üzenet: Mobilhálózat nem elérhető. Térerő ikon jelzi hogy nincs térerő. Hálózatot keresek, blue, telenor, vodafone megjelenik, blue-ra nyomok, azt írta ki a mobil, hogy "nincs regisztrálva a hálózaton".

Második felvonás: T függő 2 éves LG nem okostelefon: (T kártyával term. megy), ominózus Blue kártyával nem csatlakozik hálózatra.

Harmadik felvonás: nokia 3310-es, független, Blue kártyával. Azonnal hálózatot talál, csatlakozik is azonnal, a kijelzőn felváltva Westel és blue mobil felirat. Térerő max. 1777 és aktiváló szám: három rövid halk pittyegés a válasz. Tetszőleges mobilszámra szintén. Kijelzőn semmi infó, hívásnak vége. Kikapcs-bekapcs, 1777 és aktiváló szám hívható, automata beszél. Nem aktiváltam még. Kártya vissza Defybe, térerő ikon maxot jelez egy mp-re, kiírja hogy blue mobil, szintén 1 mp-re. 1 mp után visszaugrik 0 térerőre. Annyira rövid ideig volt térerő, h hívást nem tudtam próbálni. Hálózatkeresés, Blue-t választom, mobil kiírja: Regisztrálva a hálózaton. Térerő továbbra is 0, hívni nem lehet. Vissza 3310-esbe, aktiváló számot hívtam, megcsináltam az aktiválást, minden rendben ment. Az aktiválást végző azt mondta, hívjam az ügyfélszolgálatot, ha ez a probléma, egyébként a kártyám kikapcs-bekapcs után aktív. Vissza Defybe, ismét 1 mp-ig volt térerő, majd 0. Hívni nem tudok Defyről, mobilhálózat nem elérhető.

Várom az ötleteket. Ügyfélszolgálatot még nem hívtam, de az lesz a következő. Ha T-nél kellene függetlenítenem, az mennyibe fáj? Gondolom a mobil értékének 50-60%-a, szóval rohadtul nem éri meg. :(

(#386) kaller1 válasza viraga (#385) üzenetére


kaller1
veterán

Ha T-nél kellene függetlenítenem, az mennyibe fáj?

Ha a defyre gondolsz, azon (mint írtad is) már nincs mit függetleníteni. A té ügyfélszolgálatot ne is hívd ezért szerintem, mert a defy függetlenségétől függetlenül ( :) ) csak tés kártyával használhatnád a szerződés szerint.

.::> <::.

(#387) vgyuri válasza viraga (#385) üzenetére


vgyuri
őstag

Próbálj meg másik Blue Mobile-os sim-et kérni valakitől, lehet hogy hibás a sim kártya.

(#388) cocka válasza DS39 (#382) üzenetére


cocka
veterán

t-mobiltól vett, de független

Szerintem úgy van mint a telenornál, hogy a viszonteladói árulnak független telókat, de a bemutatótermekben illetve saját üzletekben azért kétlem, hogy erőteljesen kampányolnak a független telók mellett. :D

a hálózat tiltja le ezt a telefont

Konkrétan látni kéne, hogy mi a hibajelenség ami miatt nem fogadja el a kártyát.

Defy Blue kártyával: nem csatlakozik hálózatra, semmit nem tudok hívni, 1777-et sem, az aktiváló számot sem, ha bármit hívnék, üzenet: Mobilhálózat nem elérhető.

Aha, tehát akkor egyszerűen fel sem jelentkezik a hálózatra.

a kijelzőn felváltva Westel és blue mobil felirat.

Ez csak azért van, mert a régi telók úgy voltak beállítva, hogy jelezzék ki a szolgáltató nevét, függetlenül attól, hogy a kártyán el van-e tárolva a név vagy sem. Mivel a régi simeken nem volt hálózatnév tárolva, így a teló mindig a memóriájában lévő nevet bányászta elő. Ez akkor változott meg amikor bejöttek a vodkafon kártyák, mert azokon már ott volt a név, ebből adódott, hogy régebbi telókon vagy egyszerre jelent meg a telefonon és a simen tárolt név vagy külön-külön váltogatva.

Ha T-nél kellene függetlenítenem, az mennyibe fáj?

Szerintem hagyd a francba, vidd el egy zuggsmbe és kérdezd meg, hogy tudnak-e rá fw update-et. Kérd rá a legújabbat + mond hogy mi a hibája és ha szerencséd van, megoldják.

(#389) vgyuri válasza cocka (#388) üzenetére


vgyuri
őstag

Valahol azt olvastam itt a fórumon, hogy minden Motorola telefon gyárilag független, nem tehetnek rá lakatot a szolgáltatók, de ezt nem reklámozzák.

(#390) dethroner válasza viraga (#376) üzenetére


dethroner
veterán

Nem egyedi az eseted. Én egy t függő k800i-t szoftveresen kinyitottam, éveken át vodás kártyát használtam benne. Amikor blue-ra váltottam csak néztem bután hogy miért nem megy benne a kártya, holott az összes hálózati lakat nyitva van a szervizmenüben. Odaadtam egy gsm szerviznek is hogy tegyék benne használhatóvá, nem jártak sikerrel, és néztek ők is nagyon furán a készülékre, hogy ilyet ők még nem láttak. 3 blue kártyával van tesztelve, a kártyák más telefonokban mennek, szóval nem sim hiba. Van ilyen :((

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#391) cocka válasza dethroner (#390) üzenetére


cocka
veterán

Az is lehet hogy az ICCID-vel van összefüggésben, mert az utolsó jegy egy F. Holott egy 20 jegyű számnak kéne lennie. Na mindegy.

(#392) viraga válasza dethroner (#390) üzenetére


viraga
tag

Hát ez szomorú. Felhívtam a blue ügyfélszolgálatot, de sajnos nem tudtak mondani semmit. Mivel a blue kártya másik készülékben működik, ezért a Motorola Defy-vel (amiben nem működik) lesz a bibi, és nem a sim-mel. Keressem a mo-i forgalmazót. :(

(#393) DS39 válasza vgyuri (#389) üzenetére


DS39
nagyúr

ez odabasz. én nem is hallottam erről. milyen oka van ennek? jogi vagy technikai?
egyébként így k.rvára megérné egy Defy+ -t venni a T-nél ha utána mondjuk egy djuice-szal simán használhatnám.

(#394) vgyuri válasza DS39 (#393) üzenetére


vgyuri
őstag

Azt olvastam itt, hogy a Motorola direkt adja így a telefonjait, egyik ország szolgáltatójának sem szabad függővé tennie egyik telefonját sem.

[Re:] Motorola DEFY+ - a szükséges plusz
"- Szolgáltatónál tényleg függetlenül kapom a telefont?
Úgy tűnik hogy igen, mivel a fórumba mind a Telenoros, mind a Vodofonos, és még a T-mobilos készülékek is függetlennek bizonyultak. Viszont nem elképzelhetetlen, hogy később majd lockolják a készülékeket."

[ Szerkesztve ]

(#395) DS39 válasza vgyuri (#394) üzenetére


DS39
nagyúr

köszi. hát azért ez nem semmi, kár hogy nincs több ilyen mobilgyártó, mert amit ezek a hazai mobilszolgáltatók leművelnek hogy hálózatfüggő telókat közel független áron adnak kártyásan majd ha legálisan függetlenítenéd 10-20 ezret elkérnek érte.

és hogy on topicba váltsunk:

(#390) dethroner: érdekes ez így, vmi speckó dolog lehet a Blue simekkel, hogy volt T-függő vagy független de T-től vett készülékkel nem megy, viszont az olyan régivel ami még Westel volt, ott igen.

[ Szerkesztve ]

(#396) cocka válasza dethroner (#390) üzenetére


cocka
veterán

És fw update legalább volt?

(#397) dethroner válasza cocka (#396) üzenetére


dethroner
veterán

Volt, de nem használt. Mondjuk pár napja újra elővettem a telefont, hátha :) Csináltam újabb firmware frissítést, de bár ne tettem volna. Blue sim azóta sem megy, de legalább eltűnt belőle a magyar nyelv is :(((

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#398) Pikkolo^^


Pikkolo^^
addikt

Egy T-s telefonba szeretném berakni a számhorfozós kártyámat, de úgy tűnik ez nem fog sikerülni a rémtörténeteket olvasva. Még aktiválni kell és utána kiderül....

(#399) mclaren777 válasza Pikkolo^^ (#398) üzenetére


mclaren777
senior tag

Próba cseresznye. :U :K

[ Szerkesztve ]

(#400) István89


István89
tag

Nem emelik a percdíjakat október 1-től se. :)

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Blue Mobile (Lidl) (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.