Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Bioshock

Hozzászólások

(#3251) MoRT2195


MoRT2195
tag

Hello!

A játékban, hogy kell a különböző képességeket lecserélni? Tehát mondjuk tudok áramot lőni, tűzet lőni, valamint tárgyakat mozgatni a kezemmel, de ebből csak 2-t tudok berakni egyszerre. Amikor felvettem azt a képességet, hogy tudjak mozgatni távolról tárgyakat, akkor a tűz helyére raktam be, de most kéne nekem a tűz képesség. Hogy, illetve, hol tudnám visszarakni a tüzet? Valamint hol/hogy lehet növelni ezeknek a képességeknek a helyét, hogy egyszerre több is el férjen?

Steam: Ricsi2195 || Xfire: farkasricsi || Origin: MoRT2135 || Uplay: Mort2195

(#3252) xFreex válasza MoRT2195 (#3251) üzenetére


xFreex
aktív tag

Minden pályán van egy bizonyos fajta automata, asszem génbank vagy valami hasonló a neve. Ezeknél az autómatáknál tudod cserélgetni a már meglévő képességeket.
Képesség helyet pedig a Litle sisteres autmatáknál tudsz majd venni. (Ilyen volt az ahol a második képességet a tüzet vetted.) Amikor új pályára mész akkor szokott "felszabadulni" egy megvehető hely.

- This one is a live one. - BULLSHIT! You're lying. - Let the zone take me if I am...

(#3253) MoRT2195 válasza xFreex (#3252) üzenetére


MoRT2195
tag

Köszönöm a gyors választ! :)

Steam: Ricsi2195 || Xfire: farkasricsi || Origin: MoRT2135 || Uplay: Mort2195

(#3254) ShadowLord


ShadowLord
senior tag

Sziasztok!

Meg van valakinek a magyarosítás hozzá?

Köszönöm

SL

Aki kételkedne megbizhatóságomban: http://pics.coldline.hu/pics/632701-20120805-68R28Z.jpg

(#3255) PR0JECTNR56 válasza ShadowLord (#3254) üzenetére


PR0JECTNR56
addikt

Ha az első rész magyarosítása kell, akkor ez lesz az.

(#3256) ShadowLord válasza PR0JECTNR56 (#3255) üzenetére


ShadowLord
senior tag

szia!

Igen meg kellene a második részé is!

Köszi

SL

Aki kételkedne megbizhatóságomban: http://pics.coldline.hu/pics/632701-20120805-68R28Z.jpg

(#3257) PR0JECTNR56 válasza ShadowLord (#3256) üzenetére


PR0JECTNR56
addikt

(#3258) TESCO-Zsömle


TESCO-Zsömle
félisten

Most kezdtem el újra tolni, easy mód, csak a sztori miatt, de brutális, hogy ez milyen nyomasztó. Nagyon adja a légkör, enyhén szólva klausztrofób a cucc, a látványvilág meg még most is nagyon durva.

Egyedül a FOV-al van bajom 180p-ben, de az részletkérdés.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#3259) Marci79


Marci79
aktív tag

Korábban "virágboltos" verzióban volt meg.
Megvettem eredetiben Steam-re. Így is használhatattlan, ahogy elnézem a neten rengeteg embernek szintén. Sok értelme van pénzt kérni egy használhatatlan dologért.....
Se egy patch ami kijavítaná a bajait, se semmi...... :o

(#3260) petymeg


petymeg
addikt

Üdv!

Régen próbáltam már ezt tört verzióval, de nem ment és feladtam.
Most jan. 2-ig valami 14 euro az első kettő rész, meg is vettem, töltöm is lefelé. Remélem nem lesz csalódás...

TESCO-Zsömle

Pont ilyen nyomasztó légkörre vágyom.. :))

[ Szerkesztve ]

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#3261) petymeg


petymeg
addikt

Sajnos nem megy...
"bioshock.exe működése leállt" hibát dob a windows.
El se indul. :(
Dühös vagyok, steames eredeti játéknál ilyet még nem tapasztaltam.

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#3262) petymeg


petymeg
addikt

Sikerült elindítani, hang is lett.
Tetszik, ahhoz képest, hogy lassan 8 éves játék elég jó a grafikája. A hangulata elég egyedi.

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#3263) looser


looser
addikt

Japán tenger alatt építene városokat

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#3264) vhw


vhw
addikt

Nincs nagy tolakodás itt a topikban... de azért;

Most vettem meg nem rég egyben a 3 részt - eddig totál kimaradt ez a sorozat.

Az első rész; rögtön az elején "befenyít" ezeknek a Big Daddy-knek a látványával a játék, hogy végig rettegtem az összes folyosót - nem tudva mikor ugrik elém egy.
Aztán mire szépen felvezeti a sztori az egész Adam szerzést és összefutok immár valóban az első párossal nem tudom mit kellene tenni...
Nem igazán szeretnék spoilereket, így utánaolvasni is csak óvatosan tettem, de nem igazán találtam választ arra a kérdésre, hogy:

Kell-e nekem egyáltalán foglalkoznom a lánykával és a testőrével?
Látszólag nem blokkolják az utamat.
Alapvetően nem ellenségesek, ha nem támadok.
Akkor szükséges-e nekik menni?

Tiszta sor, hogy a megszerezhető Adam jól jön a karakterfejlesztéshez, de mindenképpen szükséges a megszerzése a továbbjátszás szempontjából?
Elakadhatok emiatt?
Akár teljesen ignorálni is lehet őket? (persze azon felül, hogy magam szopatom az Adam szerzés/karakterfejlesztés elmulasztásával)
Netán későbbiekben kifejezetten ellenségesek lesznek és nem lesz választási lehetőség?

Meg lehetne ezeket válaszolni diszkréten? :)

"Mi' csinálsz apa? Kapcsold ki a gépet!"

(#3265) xFreex válasza vhw (#3264) üzenetére


xFreex
aktív tag

Természetesen el lehet kerülni őket. Az 1. lánykából ugye mindenképpen ki kell nyerni az Adam-et, ott nekünk nem is kell érte küzdeni a nagypapival.

Az elkerüléssel viszont csak magadat fogod szivatni, mivel a plazmidok többségét nem kapod meg ingyen és a harc a végéig nem lesz egyszerü nélkülük. El nem akadhadsz szerintem, ugyanis idővel vissza lehet majd menni a régi területekre és elviekben ugyan úgy ott lesznek.

Az a kis harc szerintem megéri. Ez is növeli majd a játék élményt. A végét annyiban befolyásolja a dolog, hogy hogyan döntesz a lánykáknál. Kiszeded belőlük az összes Adam-et és meghallnak, vagy csak annyit amennyi kell és élhetnek tovább. Nem akarom lelőni, hogy melyiknél mi lesz a döntésedtől függ. Annyit elárulok, hogy 1 "halál" és más a vége.

- This one is a live one. - BULLSHIT! You're lying. - Let the zone take me if I am...

(#3266) sqpp


sqpp
őstag

Skacok, ugye megkaptam egy haveromtól a Bioshock-ot Steamen... Na már most ugyebár letöltöttem, de valamiért crash-el indításkor.. Próbáltam én minden fajta módban indítani.. De sehogy sem jó..

Windows 7 64bit.

A többi az adatalapomon van.

Mi lehet a probléma szerintetek?

(#3267) Gabonetta válasza sqpp (#3266) üzenetére


Gabonetta
aktív tag

Megoldódott a problémád?

(#3268) sqpp válasza Gabonetta (#3267) üzenetére


sqpp
őstag

Nem, mivel nem kaptam segítséget :D

(#3269) Gabonetta válasza sqpp (#3268) üzenetére


Gabonetta
aktív tag

Nekem megoldódott. Ha még neked mindig nem, írj.

(#3270) Hegyirabló


Hegyirabló
veterán

Sziasztok!

Most játszom először ezzel, nagyon tetszik, csak azt szeretném tudni, hogy mikor fogok fejlődni kissé? Hogyan tudom meghosszabbítani az életerő és EVE vonalamat?

Köszi!

Aquila non captat muscas.

(#3271) xFreex válasza Hegyirabló (#3270) üzenetére


xFreex
aktív tag

Ahogy haladsz előre a játék folyamán új helyszínekre jutsz. Minden helyszínen lesz majd x számú Little sister

Őket kell majd "megmenteni" (vagy épp nem) hogy egy bizonyos anyaghozz juss. Ez az Adam. Ennek segítségével tudsz majd vásárolni bizonyos automatákban fejlesztést. Többek között az élet és EVE fejlesztést.

Vigyázz a Little sister -ekkel. 1 rossz döntés és más a játék vége. ;)

[ Szerkesztve ]

- This one is a live one. - BULLSHIT! You're lying. - Let the zone take me if I am...

(#3272) Hegyirabló válasza xFreex (#3271) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Szia!

Igen, már tapasztaltam, de az a gondom a játékkal, hogy nem is monoton, hanem szerintem túlontúl nehéz. Persze lehet azt mondani, hogy nem az, mert legrosszabb esetben újjáéledek a telefonfülkében, de az is frusztráló, hogy onnan mindig rohangálni vissza oda, ahol megfeküdtem.

Aquila non captat muscas.

(#3273) xFreex válasza Hegyirabló (#3272) üzenetére


xFreex
aktív tag

Nem olyan nehéz az. Max az elején amikor még ismeretlen minden. A fegyverek is fejleszthetők. Elviekben minden fegyverre rá lehet rakni majd az összes fejlesztést, mert pont annyi power to the people automata van amennyi elérhető fejletszés.

Ahogy haladsz előre mindig meg kapod a szükséges plazmidokat. Fejleszteni is lehet őket. Idővel, mikor már lesz kamerád, tudsz majd gyenge pontokat is keresni az ellenfeleken. Az elemzések során kiderül milyen lőszerre érzékeny, és minél jobban kielemzel egy ellenfelet annál nagyobb sebzési bónuszt kapsz.

Tippnek tudom ajánlani a plazmidok használatát. Erősen javallott. pl egy tócsában álló 4-5 fős társaságot simán el lehet intézni 1 elektroshock tádással.
A lehelyezett robotokat (automata védelmi turrentek) meg sokkold majd fényképezd le párszor (ha már van fényképeződ) és mielőtt ismét akcióba lépne hackeld meg. utána már nem bánt és nem is lehet elemezni, de az ellent írtja...

- This one is a live one. - BULLSHIT! You're lying. - Let the zone take me if I am...

(#3274) lavorka


lavorka
aktív tag

Nincs hang problémára: [link]

Hát értem én a beszédjit! Veder kell neki meg lavór... :D

(#3275) aginor


aginor
addikt

Saját képek az eredeti és az átdolgozott kiadásból, ha valakit érdekel. :U

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#3276) Redneck válasza aginor (#3275) üzenetére


Redneck
veterán

Személyes véleményed? Melyik tetszett jobban? Egyelőre lehet a simát fejezem be mert folytatnám a mentésem.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#3277) aginor válasza Redneck (#3276) üzenetére


aginor
addikt

Látványra az új sokkal jobb alapvetően. Pár apróság nem tetszik, pl. hogy kevesebb a füst pedig pedig az hozzáad a látványhoz, de a textúrákon a lehetőségekhez mérten szerintem jó munkát végeztek. Kevés a beállítási lehetőség, de a játék jól fut 100+ fps nálam 1920*1080-ban.

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#3278) Redneck válasza aginor (#3277) üzenetére


Redneck
veterán

Nekem a v-sync 60 fps a lényeg. Egyelőre a régit rakom majd fel mert a GTA V, a BF, a CSGO, és a Dirt mellet, már nem centiznék.

Szerk:
A régi kicsit komorabb a képek alapján. Ami az újban tetszik, az ablakokon kívüli világ!

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#3279) szaszlaci


szaszlaci
addikt

Hogyha nem sikerülne telepíteni a Bioshock 2 magyarítást, mert nem talál róla bejegyzést, akkor itt egy módszer, amivel a karakteres feliratokat mindenhol ki lehet cserélni: menü, automaták, párbeszédek, magnók.

Magyarítás telepítőfájl kicsomagol 7zip programmal, és a Localizedint.lbf fájlra lesz szükség, amiből kettő is van benne, azt hiszem, az első biztos jó lesz. Innét le is szedhető csak ez.
Ezzel kell utána felülírni az eredetit:
C:\Program files\Bioshock 2\Content\Localizedint.lbf
és kész. Így használgató a fordítók nagyszerű munkája.

[ Szerkesztve ]

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#3280) Redneck válasza szaszlaci (#3279) üzenetére


Redneck
veterán

Köszönöm a tippet! Lehet végigtolom a szériát. Az elsőt és az Infinitet félbehagytam, a kettőt pedig el se kezdtem. 😆

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#3281) szaszlaci válasza Redneck (#3280) üzenetére


szaszlaci
addikt

Érdemes a másodikkal kezdeni, majd az elsőt, mert az nehezebb is és taktikázni is jobban kell.
A hárommal meg nem játszottam, mivel azelőtt már megváltam a konzoltól, hogy az kijött. (Ez meg ilyen ritka kivétel, hogy mégis játék van, de a harmadikkal is teszek majd egy próbát, egyáltalán megy-e normálisan.)

A magyarítási metódus meg működik az egynél is, persze csak a karakteres szövegekre, itt található.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#3282) Psyhostar válasza szaszlaci (#3279) üzenetére


Psyhostar
csendes tag

Működik a módszer, isten vagy! :D Már kezdtem elkeseredni, hogy megint angolul kell végignyomnom oly sok év után.

(#3283) T.B.


T.B.
újonc

Szervusztok!

Azzal a kérdéssel fordulok Hozzátok, hogy tud-e valaki megoldást arra a hibára, hogy nincsen hangja a kishúgoknak a Bioshock 2-ben. :F
Elvileg folyamatosan kommentálják a tetteinket, beszélnek ADAM gyűjtéskor, és bár látom mozogni a szájukat, hangjuk még sincs. :(
1.5-ös verzió van telepítve és ezen kívül semmi hibát nem mutat, "egy-két "szokásos" leálláson kívül...

Előre is nagyon köszönöm!

(#3284) drachoHUN válasza T.B. (#3283) üzenetére


drachoHUN
senior tag

Protector Trials DLC felrakása elvileg megoldja.

Forza JUVE!!!

(#3285) wjbhbdux válasza T.B. (#3283) üzenetére


wjbhbdux
veterán

Steamre beregisztalva megkapod a remastered kiadast.

/s

(#3286) emiki6


emiki6
veterán

Olvassa még ezt valaki? :D

Mindegy, muszáj kiírjam magamból, mert egy barátom se játszott vele és nincs kivel megbeszéljem... :U

SPOILER!
Szóval, a történet maga elég egyértelmű, ám én a Jack-slave-WYK kérdéskörbe egy kicsit többet látok bele. Sok helyről hallani, olvasni, hogy ez annak a szemrehányása, hogy "agyatlanul" végigmegyünk a játékon és bármi a feladat megcsináljuk, a játék szolgái vagyunk. Persze választási lehetőség nem nagyon van, mert vagy játszol vagy nem. Ez ez egy jó megközelítés, de szerintem nem csak erről van szó.
Szerintem ez valahol egy megbotránkoztató kiforgatása a valóságnak. Mire gondolok? Egyszerű pszichológia. Ha utasítanak, akkor nem szívesen csinálod meg amire megkérnek, ám ha szépen kérnek (és a tevékenység nem megy szembe az értékrendeddel), akkor szinte kérdés nélkül megcsinálod. És ez belénk is belénk lett nevelve, azzal, ha szépen kérnek lényegében manipulálnak. Pont ezért működik a csavar, mert a frázis a valóságot másolja, nem tűnik fel, mert a dialógus természetesnek hat, a frázis pedig odaillik
SPOILER VÉGE

Ezzel a gondolattal nem találkoztam még a neten, tehát vagy nem gyakori, hogy valaki érzi ezt az utalást vagy annyira egyértelmű és gyakori, hogy szóra sem érdemes. Úgy éreztem meg kell említsem, mert ez még egy réteg mélység a Bioshock világában.

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég.

(#3287) mzso


mzso
veterán

Helló!
A bioshock játékok egyszer lettek remasterelve? Például látok külön BS1 remasteredet is nem csak a kollekciót.
Ebben ugyanaz a BS1?

(#3288) batman91 válasza mzso (#3287) üzenetére


batman91
őstag

Csak egyszer lettek. De meg tudod nézni mit tartalmaz a kollekció.

"A man chooses. A slave obeys." - Andrew Ryan

(#3289) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Sziasztok!

Gondoltam előveszem a Remastered változatokat. Szeretném magyarítani is őket, viszont nem megy az oldal jelenleg. Esetleg valakinek megvan a remastered, és az infinite magyarítása letöltve?

Folyatnám, ahol pár éve abbahagytam. :)

Véleményem szubjektív...

(#3290) DamianB válasza batman91 (#3288) üzenetére


DamianB
őstag

Jó az aláírás :D

Végig vittem az elsőt most állok neki a 2 nek és folytatom majd a hárommal . :)

"Arms wide open, I stand alone I'm no hero and I'm not made of stone Right or wrong, I can hardly tell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side of hell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side, the righteous side of hell"

(#3291) fradi81


fradi81
veterán

Epic remasteredhez magyarítást tud valaki? https://magyaritasok.hu/download/2461/bioshock-remastered
Ezt nem lehet telepíteni, nem látja a játékot, hiába választom ki a mappáját akkor se lehet tovább menni.

moto g72, Ninebot d28e

(#3292) fradi81 válasza fradi81 (#3291) üzenetére


fradi81
veterán

Most néztem az oldal fórumát, pár nap múlv frissítik talán akkor megoldódik.

moto g72, Ninebot d28e

(#3293) Jamby18


Jamby18
senior tag

Sziasztok!
A játék elején mikor a tengeres jelenet van, feljön a víz tetejére emberünk, de aztán elsüllyed és már csak a buborékok látszódnak, szívdobogás, és megfullad. Míg azt nézem itt és máshol is,hogy fent marad a víz tetején és folytatódik a jàték.Valaki találkozott ugyan ezzel a jelenséggel? Vagy valamit kell közben nyomni? Előre is köszi.

(#3294) batman91 válasza Jamby18 (#3293) üzenetére


batman91
őstag

Ez egy ismert bug a játékban. Először is kezd azzal, hogy fixálod az FPS számot 60-ra. Utána bemész a játékba és minden beállítást leviszel low-ra, még a felbontást is. Addig amíg át nem érsz ezen a ponton és nem ment a játék. Utána visszaállíthatod a grafikát. Általában ezek megoldják a problémát.

"A man chooses. A slave obeys." - Andrew Ryan

(#3295) Jamby18 válasza batman91 (#3294) üzenetére


Jamby18
senior tag

Szia!
Lentebb vettem a felbontást és a grafikánàl mindent Off-ra àllítottam. Fent maradt a víz tetején, tovább tudtam haladni.
Köszönöm ;) :C
Lesz még ilyesmi a játék során?

(#3296) batman91 válasza Jamby18 (#3295) üzenetére


batman91
őstag

Előfordulhat, de nem kell félni. :D

"A man chooses. A slave obeys." - Andrew Ryan

(#3297) -szabi-


-szabi-
őstag

Hi

Sajnos nem túl segítőkész a játék és ezt kicsit fárasztónak találom, az utolsó hozzászólás is több mint egy éves, de hátha.....
Már több képességet is elvesztettem mert csak kettőt tudok kirakni a többi hely nem aktív.
Hogy lehet több helyet aktiválni?

El kellene olvasztanom azt a jeget, hogy bejussak a helységbe de a tüzes képességet kicseréltem telekinézisre.
Hogy lehet oda bejutni?

Mennék tovább a következő pályára de azt írja szerezzek Adam-ot különben nem fogok boldogulni.
Azt hogyan szerezzek?

üdv

(#3298) wjbhbdux válasza -szabi- (#3297) üzenetére


wjbhbdux
veterán

Gene Bank gépben tudod a képességeket cserélni, a többi helyet majd később lehet feloldani.

/s

(#3299) batman91 válasza -szabi- (#3297) üzenetére


batman91
őstag

A Gene Bank gépekben tudod variálni kedvedre. A játék először ki is írja, valószínűleg átsiklottál felette. A többi plasmid helyet és egyéb képességeket majd később tudod feloldani, ahhoz kell majd az ADAM. De csak szépen sorjában, ne aggódj ezen. Viszont, ha már most frusztrál a játék, akkor inkább engedd el. Később kész ez még cifrább is.

"A man chooses. A slave obeys." - Andrew Ryan

(#3300) -szabi- válasza batman91 (#3299) üzenetére


-szabi-
őstag

#3298 wjbhbdux
Ezen a pályán nem találok génbankot.
Így a tüzes képességem nem tudom visszatenni a telekinézis helyére?
Jégolvasztás híján a képen látható helységbe sem tudok bemenni?

Én megmentettem egy kislányt ő adott 80 pontot azt elhasználtam.
Mikor továbbmennék a pályáról azt írja nem mentettem meg vagy gyűjtöttem be minden kislányt és így a következő pályán nehéz dolgom lesz, de ha odamegyek a kislányhoz a fúrószáras fószer rám ront.
Most akkor menjek tovább vagy ne?
Mit kellene itt még csinálnom?
Közben már 4.5 óra játékidő elment és úgy érzem nem haladok ezzel a játékkal semerre.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Bioshock
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.