Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#601) biker válasza Szalma (#583) üzenetére


biker
nagyúr

mi géppel, és 100forintba jön ki a sokmagos kenyér, mindennel együtt :)
jah, kb 1.3 kilós, nem 70dekás 250-ért :)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#602) lorcsi válasza tildy (#599) üzenetére


lorcsi
veterán

persze minden viszonylagos...

(#603) tildy válasza lorcsi (#602) üzenetére


tildy
nagyúr

Nekem sincs pénzem rá, de gondolj bele egy év alatt mész tfh 30 000 km-t. 300 liter benzin/gazolaj, mai aron 52000 ft éves szinten bele az üzemanyag.
Egy normál kocsiba ennek 6-8szorosa: 300 000ft, éves szinten...Nem mindegy...

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#604) forceberg válasza tildy (#599) üzenetére


forceberg
veterán

Hát akkor szerezz be egyet magadnak a kedvező 5milliós árért...;]

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#605) forceberg válasza tildy (#603) üzenetére


forceberg
veterán

Ha 1 litert fogyaszt, akkor csak ötszöröse egy normális dízel böhöm csomagtérrel...

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#606) Den válasza tildy (#599) üzenetére


Den
veterán

csak az a baj hogy korlátozott a haszna és akármilyen takarákos az életben nem hozza vissza az árát. egyetlen kocsinak nem alkalmas, másik kocsi mellé csak munkábajárásra (mert még egy kiadós vásárlásra sem jó) meg egy 5 millás kocsi olyan luxusamit senki nem fizet meg.
és akkor még nem is beszéltünk a biztonságról. belegondolni is rossz egy középkat személykocsi és egy ilyen találkozásába

www.simson4t.hu

(#607) MUŁĐER válasza tildy (#599) üzenetére


MUŁĐER
addikt

Amúgyis kilencven a max amivel legálisan mehet normál úton az ember...

Autópálya?:D ott nem 90;)

Robotika törvényei: 3. A robot megvédi magát halálos fegyverzettel, mert egy robot rohadt drága.

(#608) Den válasza tildy (#603) üzenetére


Den
veterán

mondjuk 3 milla egy kis dízel. akkor 2millió/250k=8 év. nyolc év alatt még csak egálban lennél.

www.simson4t.hu

(#609) lorcsi válasza tildy (#603) üzenetére


lorcsi
veterán

Hidrogén vagy asszem lesz víz hajtású is.az mégjobb, szvsz már megvan a tech csak az olsj kartellek- náluk a pénz- nem engedik...:O

[Szerkesztve]

(#610) _Volkovy_ válasza tildy (#599) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

90 a legális limit?
És az autóút?És az autópálya?És a német autópálya?;]

Nem kötözködés,helyreigazítás.

(#611) lorcsi válasza _Volkovy_ (#610) üzenetére


lorcsi
veterán

90-re akarják csökkenteni az eu-n belül , mostanság írkálták..:Y

(#612) tildy válasza MUŁĐER (#607) üzenetére


tildy
nagyúr

Normál út nálam nem egyenlő autópálya:P
Gyengébbek kedvéért a főutakraa, 31esre és ilyenekre gondoltam, autópályán tudom hogy 130:P
Autópályán tehát tudom emnnyi, de én ott nem járok...

+autpálya nem ingyenes...
Na mind1 nem magyarázom magam, a normál utat normál utra értettem, autópálya az nálam autópálya, autóút meg autóút, normál út meg lakott területen kívüli két pontot összekötő út, a fentieket kivéve.
Egyébként indexen is volt róla szó, lett emberke mondta, vagy mifene:U

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#613) forceberg válasza lorcsi (#611) üzenetére


forceberg
veterán

nehüjíccsé má!:Y

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#614) lorcsi válasza forceberg (#613) üzenetére


lorcsi
veterán

komoly asszem híradóba volt vagy mi....pontosan nem emléxem...,sajna...

(#615) _Volkovy_ válasza lorcsi (#611) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

Az igen..:Y

/Ezentúl a megengedett kétszeresével fogok járni?Eddig másfélszeres volt a szorzó..
Rendőrelvtársak majd örülnek../

(#616) dabadab válasza tildy (#603) üzenetére


dabadab
titán

''Nekem sincs pénzem rá, de gondolj bele egy év alatt mész tfh 30 000 km-t.''

Am de nem mesz annyit. Egy atlaguser evente 15-20000 km-t megy, es ebben azert mar van rendesen varoson kivuli kozlekedes - arra ez az ize meg abszolut alkalmatlan. A kepek alapjan vasarolni se lehet vele menni. Vagy gyerekeket oviba/isibe vinni, mert nem fernek be. Vagyis ez csak max masodik/harmadik autonak lenne jo, ugy meg nagyon keveset menne.

Lakas arahoz meg ne hasonlitsd, mert az 30 ev mulva is lakas lesz, viszonylag mersekelt ertekvesztessel, nem nagyon torik ossze, stb, es a felveheto hitelek is ehhez igazodnak (autokra joval durvabb feltetelekkel adnak hitelt).

DRM is theft

(#617) tildy válasza _Volkovy_ (#610) üzenetére


tildy
nagyúr

AKkor helyreigazítás kettő:
lakott területen belül max 50, de módíthatják egyéb táblák, (pl családi területes övezet) , így ez lehet kevesebb is.
Főútvalak, mellékútvonalak (nem autóút , nem autópálya) max 90, de ezt is korlátozhatják, általában 60-ra,de akár kevesebbre is.
Autóút az egyetlen amit nem tudok.
Autópálya max 130, szintén kirakhatnak 100-as, meg akárhányas táblát.
Szóval én normál, mezei úton, lakott területen kívűl menve max 90el mehetek.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#618) Den válasza lorcsi (#609) üzenetére


Den
veterán

víz hajtású soha nem lesz. hidrogénhajtásút meg nem hogy nem akadályozzák de segítik az ''olajkartellek'', ugyanis hidrogén legolcsóbban szénhidrogénekből, pl olajból állítható elő

amúgy az olajkartelles összeesküvés elméleted finomítására ajánlom keress rá a shell solar, shell windenergy, bp solar kulcsszavakra :)

www.simson4t.hu

(#619) lorcsi válasza Den (#618) üzenetére


lorcsi
veterán

de valaki tuti nem akarja, az lehet hogy nem az olaj kartellek de vki nem .

(#620) tildy válasza dabadab (#616) üzenetére


tildy
nagyúr

Ugyan már, nézd meg reggel hányan járnak azzal a nyamvadt kocsival:
én szökőévben látom teli a kocsit, kb 10ből 1ben ülnek ketten...
Akkor , miről is van szó?
Ja hogy kirándulás nyaralás? Az más!

Naszóval akkor ezen leírásoddal a smart kocsik létét is megkérdőjelezed.
Nekem egyébként bitanggul bejön ez a repülős kinézete a kocsinak, sőt ha párommal nem akarunk gyereket, és még egy drabig ő semmiképp nem akar, akkor még elég is lenne.Bevásárolni meg úgyis egyedül ,megyek, hátsó ülésre befér....

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#621) lorcsi válasza tildy (#620) üzenetére


lorcsi
veterán

igen én is látom soxor 7 személyesbe is csak 1 ül :F

[Szerkesztve]

(#622) _Volkovy_ válasza tildy (#617) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

hajrá!

(#623) Den válasza lorcsi (#619) üzenetére


Den
veterán

ki?
és akkor miért öl minden fejlett ország vagyonokat az alternatív erőforrások kutatáába, miért támogatja az usa kormány a hidrogén kuthálózat kiépítését, stb.
ki az a hatalom a földönaki az usa korményát me tudja akadályozni abban hogy vmi létező találmánnyal megszabadítsa magát az import olaj függőségtől? :)

www.simson4t.hu

(#624) lorcsi válasza Den (#623) üzenetére


lorcsi
veterán

kiszálltam....

(#625) Den válasza tildy (#620) üzenetére


Den
veterán

a smart kocsi létét az ára kérdőjelez meg, nerm is fogy úgy mint kéne, ha a merci nem tartana ki presztizsből mellette már rég leállították volna.
sajna az autó nem olyan dolog aminek a mérettel arányosan kisebb az előállítási költsége.

és ha egy árban van fél kiló banán meg egy kiló, te is az egy kilót veszed :)

www.simson4t.hu

(#626) tildy válasza Den (#625) üzenetére


tildy
nagyúr

Na ja, de szeintem ha kis fogyasztású lenne egy kocsi, 2 személyes és mondjuk 2 milla, akkor már nem gondolkodnék, hogy melyiket vegyem...

Kicsit gáz hogy egy 15 éves kocsi fogyaszt 4.5l gázolajat (ismerek ilyet, toyota corolla, de ott a 12 éves seat toledo is, városon kívűl 5 literrel), és egy vadiúj egy kicsivel sem kevesebbet.
:(
Én budapest belső kerületeiből úgy kiűzném a kocsikat, hogy ihajj...
Na mindegy mindenki arra pazarolja a pénzét amire akarja, szvsz nekem nem érné meg, hogy csak a kis sejhajomat egymagában furkikáztassam a dugóban.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#627) tonyo2 válasza Den (#623) üzenetére


tonyo2
tag

és mivel támogatják? szép szóval? Mással nem hiszem. Amúgy az olajtársaságoknak jobban megéri a mostani üzemanyagot eladni, mert hidrogént máshol is előállítanak ám nagy mennyiségben. És igen is van létező víz autó!
Az olajcégek most is hatalmas pénzeket fordítanak olajmezők feltárására.Nem véletlenül.Ezeknek a cégeknek iszonyú hatalma. Afrikában például kormányokat döntenek meg..stb. Csak ezekről nem nagyon írnak.

A valóság olyan illúzió, amelyet az alkohol tartós megvonása idéz elő.

(#628) Szalma válasza rdi (#586) üzenetére


Szalma
őstag

(Nem a légkeverős módot kell választani, hanem az alul/felül sütőt és sütés előtt (max. hőfokon) egy vályú vizet kell berakni. Arra kell vigyázni, hogy a kenyér tésztája alá ne kerüljön majd víz. Akkor kell ''bevetni'' a kenyeret, ha már forr a víz...
Na jó, lehet hogy nem 100%, de pont megfelelő.)

Szeretettel:
Szalma

(#629) forceberg válasza lorcsi (#614) üzenetére


forceberg
veterán

Nem elsején hallottad véletlenül?:DDD

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#630) BosX


BosX
aktív tag

Szegény Den, úgylátom néhányszor le fogja még írni ugyanazt , amit már nem egyszer megtett:D

mentality, tradition, history. these things never change.

(#631) Tsabi5


Tsabi5
csendes tag

POFÁTLANSÁG ami a benzinárakat illeti!

A pénz nem boldogít, csak ha van!

(#632) Szeke válasza tildy (#626) üzenetére


Szeke
senior tag

Ne egyszerűsítsd le ennyire a dolgot. A fogyasztás az egy dolog. A károsanyag-kibocsátás egy másik. S ez utóbbi fontosabb. A fogyasztást már nem nem tudják nagyon lentebb vinni. Nézd meg, mennyi az öreg corolla környezetszennyezése, és mennyi egy mai részecskeszűrős motoré...

A biztonsági öv lehet, hogy korlátoz a mozgásban, de még mindig nem annyira, mint a tolószék.

(#633) tildy válasza Szeke (#632) üzenetére


tildy
nagyúr

gondoloma károsanyagkibocsátása a megfelelő határ alatt van, különben nem menne át a műszakin:U

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#634) Szeke válasza tildy (#633) üzenetére


Szeke
senior tag

Naiv vagy :) Zöldkártyát csak az az autó nem kap, amelyik nem megy el vizsgázni ;) (javítok, el se kell mennie vizsgázni, működik a ''távvizsgáztatás'' is)Ha betartanák a szabályokat, semelyik IFA sem lehetne már az utakon pl. (tudom, mert mi is csinálunk zöldkártyát :U (pénz beszél) ).
Egy Euro4-5-nek megfelelő, részecskeszűrős dízel összehasonlíthatatlanul kevesebbet szennyez, mint egy 15 év körüli, adagolós füstölős dízel.

[Szerkesztve]

A biztonsági öv lehet, hogy korlátoz a mozgásban, de még mindig nem annyira, mint a tolószék.

(#635) tildy


tildy
nagyúr

Hát szerintem meg pont amiatt , hogy leállnak a gyártással , évek múlva iszonyat sokat fog eza kocsi érni...
nagyon tetszik:
Bővebben: link
Bővebben: link
Bővebben: link

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#636) karyo


karyo
senior tag

Nekem az a véleményem, hogy ez egy szar ország, egy hihetetlenül
pofátlan, emberről az utolsó bőrt is lehúzó adórendszerrel.

Utálom az államot, és lehet bármilyen kormány, nem tett egyik sem azért, hogy NEKÜNK
jobb legyen.

Ezért járok szlovákiába vásárolni, és tankolni. Mert ott úgy tűnik,
a politikusok sokkal józanabbulgondolkoznak, és nem az az elsődleges cél,
hogy a középréteget ellehetetlenítsék.

Enjoy the silence.

(#637) Den válasza tonyo2 (#627) üzenetére


Den
veterán

mivel támogatják? pénzzel.
máshol is állítanak elő hidrogént nagy menyidségben... hol? mennyit? hogyan? (tudom elektrolízis... és ahoz honnan veszik az energiát?)

vizzel mjűködő autó... link? hogy működik? milyen energiát nyer a vízből? milyen fizikai törvényeket használ? ebben az univerzumban is működik?

www.simson4t.hu

(#638) hobizoli válasza Den (#637) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Megujulo energiaforrasokbol?




hobizoli

több drón kell ;P

(#639) Den válasza hobizoli (#638) üzenetére


Den
veterán

pl? miből? mennyit? milyen árért? pl ha az usa autóinak a fele hidrogénel menne annak a hidrogénigényét milyen megújuló energiaforrással fedeznéd, úgy hogy a kilométerenkénti költség ne legyen nagyobb mint benzinnel? :)
ja és vajon hol fog az autós hidrogént tankolni? ( benzinkúton ;) )
akárhogy sűrjük csavarjuk az olajhoz csak rövidtávú érdekek fűződnek, a háttérben már mindenki az olaj utáni időre készül lásd a linkek amiket lejebb írtam, az átmeneti időszakban meg az olajnak is meglesz a helye, csak nem közvetlenülfogjuk a kocsiban elégetni

www.simson4t.hu

(#640) hobizoli válasza Den (#639) üzenetére


hobizoli
nagyúr

A nap es a szelenergia ''ingyen'' van, ezekbol kellene az energiat biztositani, hogy hidrogent allitsanak elo pl vizbol..


hobizoli

[Szerkesztve]

több drón kell ;P

(#641) Den válasza hobizoli (#640) üzenetére


Den
veterán

ja ingyen... amíg nemakarod hasznosítani :) vagy tudsz vkit aki ingyen ad el szélerőművet? mert akkor nekem kell egy. Meg aki ingyen ad hozzá szeles földterületet :)

www.simson4t.hu

(#642) TéKrys válasza Den (#641) üzenetére


TéKrys
senior tag

GYere el hozzánk holnap. Bab lesz ebédre. Ott lesz aztán szeles földterület :DD

http://www.hackthat.net/df/ddos/13300/index.html - egy jó kis oldal, nem kell félni tőle :D

(#643) hobizoli válasza Den (#641) üzenetére


hobizoli
nagyúr

A terulet nem, de csak egyszer kell megvenni, aztan nem kell raforditani penzt az energiaforras potlasara, mint ahogy azt pl egy atom, gaz- koolaj- vagy szentuzelesu eromu eseten kell. Tudod Te is, hogy van ahol regota hasznalnak ijeneket, mert olcsobb, es ''zold''.



hobizoli

több drón kell ;P

(#644) TéKrys válasza hobizoli (#643) üzenetére


TéKrys
senior tag

Nálunk még ezek ellen is tiltakoznak(tak) - főleg a zöldek - , mert rontja a táj összképét, meg a madarakat zavarja.
De kérdem én mondjuk egy ilyen zöldszínű aktivistát, ha nem atom, nem szélerőmű akkor mi????

http://www.hackthat.net/df/ddos/13300/index.html - egy jó kis oldal, nem kell félni tőle :D

(#645) tildy válasza TéKrys (#644) üzenetére


tildy
nagyúr

Hát ezek a zöldek nem normálisak.
Bécs felé minimum 200 ilyen szélerőmű van, ott nem rontja a tájképet?
Hülyék:(

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#646) BobMaster válasza hobizoli (#643) üzenetére


BobMaster
senior tag

Csak az a gond, hogy nem vagyunk elég szeles területen. Tengerparton, norvégiában működhet a dolog, de itt a kárpát medencében nem. Nem beszélve arról, hogy bár én szeretem nézni, elég nagy ''szélzajt'' csinál. Meg állíts fel egy masszív darut a puha szántőföld közepén, hogy össze tudd rakni. A magyar jóföldmunkásember meg beleakad a reggeli pálinka után a traktorral, szlalompálya lesz a veteményesből. Szóval _nekünk_ nem teljesen okés.

A tényleges szűk keresztmetszet a júzer.

(#647) aesir válasza TéKrys (#644) üzenetére


aesir
veterán

Te ugye a Hortobágy közelében laksz. Ha igen, ott én sem látnék szívesen szélerőművet.

Van saját életem...

(#648) TéKrys válasza aesir (#647) üzenetére


TéKrys
senior tag

Ha jól tudom nem az egész Hortobágy nemzeti park. Eldugott részében, amerre nem jár ember, meg állat sem ott miért ne lehetne: Persze ha van egyáltalán szél (vagyis megéri-e)

http://www.hackthat.net/df/ddos/13300/index.html - egy jó kis oldal, nem kell félni tőle :D

(#649) faster válasza TéKrys (#648) üzenetére


faster
nagyúr

A szélerőmű nálunk nem valós alternatíva. Lehetne csinálni néhány helyen, aztán jól fedezni belőle a villamos fogyasztás kábé 10%-át, és elmondani, hogy mennyire környezettudatosak vagyunk, de az enegiatermelésben ez teljesen jelentéktelen lenne. Pontosan ugyanannyi szén- és atomerőmű működne ezután is.

[Szerkesztve]

(#650) hobizoli válasza BobMaster (#646) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Van mar itthon ijen, nem is egy, es megcsak vizparton sincs.



hobizoli

több drón kell ;P

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.