Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#401) BosX válasza fasyrt (#400) üzenetére


BosX
aktív tag

Az atomerőmű csak windows 98-al jó;]

mentality, tradition, history. these things never change.

(#402) fokukac válasza BosX (#399) üzenetére


fokukac
nagyúr

figyelj, egy dolog az, hogy egy pénz aranyalapú-e vagy sem,
és megint egy teljesen más dolog, ha nyomják a pénzt...

ha nem aranyalapú egy pénz, az nem jelenti azt, hogy nyomják a pénzt ! ::Y
------------------------------------

modern, nyitott gazdaságokban amúgy sem létezik olyan, hogy ''bankóprés''.

Az USA-ban sem erről van szó jelenleg (gondolj bele, akkorvágtató infláció lenne náluk, de nincs), hanem arról, hogy 2001 óta az amerikai folyó fizetési mérleg hiányát nem fedezi a tőkebeáramlás, mint addig. (a 90-es években, amely az USA valaha volt legnagyobb gazdasági konjunktúrája volt, ömlött a tőke az USA-ba, jórészt a wall street-re, és különböző kötvényekbe) Viszont a deficitek meg elszabadultak, háború, Bús elnök adócsökkentése, alacsony megtakarítási hajlandóság, könyvelési botrányok, stb.
mindez évekig tartó rekordalacsony (1% körüli) kamatszinttel már nem vonzó a tőke számára.

a nettó pénzáramlásokat nézve az USÁ-ból áramlik ki a pénz, ezért vesztette el a dollár az értékének a 30-40 %-át az elmúlt 3-4 évben.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#403) fokukac válasza Re (#398) üzenetére


fokukac
nagyúr

igen.
akkor én is hozzászólok, mert az én anyukám is geológus, (apukám meg olajfúró-mérnök)
szóval azért a kutatás, és a koncesszió igen sok pénzbe kerül,
és sokszor nem egyből lesz egy kút termelő... van, amikor évekbe telik, míg tényleg elkezd egy mező termelni. Van, amikor meg pár hónap alatt megvan. (most nem kuvaitról beszélek) Szóval ez a része is rizikós a dolognak,
valamint a fúrás során is számos probléma adódhat, könnyen történhetnek balesetek, amely komoly anyagi és emberéletbeli kárt is okozhatnak (a magyarokban élő példa a pusztamérgesi gázkitörés, ugye, de apukám szíriában nagyságrenddel nagyobbat is látott)

szóval azért van ebben kockázat rendesen.

-------------------

ja, még valami. amikor '99-ben jött az új (fidesz-kormány által odanyomott) MOL-menedzsment, akkor az olaj ára 10 dollár körül volt, és az új menedzsment úgy döntött, hogy a külföldi kutatási projectekből ki kell szállni, méghozzá azonnal, mondván, ez nem rentábilis.
persze az már mellékes, hogy ezek a szerződések általában konzorciumokban mentek, ahonnan nem egyszerű kiszállni, ráadásul ezek évtizedes nagyságrendű időtartamra szóló szerződések voltak...
És a MOL az egész 90-es években szenvedett azért, hogy egyáltalán bárki is szerződjön vele, vagy pályázzon vele egy koncesszióra (mert egyedül túl kicsi volt)

Na mindegy, jött az új menedzsment, és az egészből kiszállt. mondani sem kell, hogy ez kurva sok pénzbe került, igencsak nagy negatív nettó jelenértéket adva ezen külföldi projecteknek... az igazán nagy projectek közül egyedül a pakisztániból nem tudott kiszállni a cég, mert a pakisztáni kormány nem engedte. végül úgy egyeztek meg, hogy cserélik a tulajdoni arányrészt 90:10-ről 10:90-re (magyar--pakisztáni)

közben 2000-ben jelentősen megnőtt az olaj ára. (20-25 dollárra)
és nemmellesleg azok a területek, amikből a mol kiszállt, termőre fordultak, és önteni kezdték az olajat.... :D
a MOL részvény most a tripláját érné, ha nem ilyen béna az akkori menedzsment... :U

--------------------------

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#404) Jeti válasza Re (#398) üzenetére


Jeti
csendes tag

''vannak bizonyos fokú ''összefonódások'' pl.: autóiparral ''

1965 év autója: Fiat, kis ideológiai feltupírozás :) , s ebből lett a Zsiguli.
1200Cm3 motor, 60 lóerő, 8-10liter fogyasztás
Suzuki Swift 2005
1300Cm3 motor 92 lóerő 5,1-8 literes fogyasztás

Ennyit sikerült 40 év alatt elérni?? :Y

Aquila non captat muscas!

(#405) Elrood


Elrood
őstag

Pár gondolatomat megosztanám veletek.
A világnak energiára van szüksége, sőt évről évre egyre többre. Ráadásul Kína is gyorsan fejlődik, és évente egyre több olajat követel a gazdasága.
Ugyebár itt a kérdés, honnan vegyünk energiát.
Itt az olaj, aminek az ára fokozatosan megy fel, és a hirek szerint az OPEC hamarosan nem tudja tovább növelni a kitermelést. Bár sokszor keltek rém hireket, de nincs kizárva, hogy újabb olajválság lehetséges.
Itt az új lehetőség a hidrogénes cucc, látszik, kezdik felfogni az USA-ban is, hogy mi a helyzet, mert Bush nemrég plussz lóvét adott ennek kutatására (persze lehet, hogy csak látszat intézkedés). De két probléma mindig van a hidrogén hajtással: drága az üzemanyagcella, és a hidrogén tárolása biztonságosan, reméljük ezeket minnél hamarabb kijavítják. (+ még talán a hidrogén gazdaságos előállitása)
Bio üzemanyagról is szó volt, azok képtelenek kielégiteni a mai fogyasztás, ha a világ egész területén is termesztenénk a növényeket akkor sem. Tehát ez nem lehet alternativa.
Lakossági áram, hát, vannak tervek.
Újrahasznosithatók: A mai igényeket nem lehet nap/szél erőművekkel kiváltani, egyszerűen nagyobb a fejlett nyugati világ energiaéhsége. Természetesen minnél nagyobb százalék energiát tudnak újrahasznositható energiából megoldani, annál jobb.
Atomreaktorok szerintem mamár eléggé biztonságosak, de a környezet védőknek hála a lakosság teljesen elfordult tőlük, így a kormányok nem mernek épiteni ezért sem azért, mert elég borsos ára van egy ilyen reaktornak, és sok időbe telik felépiteni.
Folynak kutatások fúzióval kapcsolatban, ennek megvalósitása az üzemanyagcellás autókénál is messzebb van:(.

Persze ha valóban eléri a 100$-t az olaj hordónkénti ára, mint azt sokan mondják, akkor remélem felgyorsulnak az alternativ fejlesztések nagymértékben.

''The spice exists on only one planet in the entire universe. A desolate, dry planet with vast deserts. The planet is Arrakis, also known as DUNE.''

(#406) Den válasza Re (#398) üzenetére


Den
veterán

szép mese volt, de gyakorlatilag azt támasztottad aláé amit mondtam. ma az olaj az olcsó energia, nincs olcsóbb nála, ezért ezen a legnagyobb a profit, mint azt szépen le is vezetted :) ezért rövidtávon ehhez fűződnek érdekek. de ha lenne egy olyan módszer amivel 1 dolárból lehetne termelni anny energiát mint egy hordó olajból akkor arra állnának rá, mert az az olajnál is több profitot hozna. és ha nem az olajcégek, akkor más tőkecsoportok, saját olajkészletekkel nem rendelkező nemzetek valósítanák meg mert ez a civilizáció az enrgia civilizációja, az energia a legjobban eladható áru.

az atomenergiás szövegem meg nem értetted. nem azt mondtam hogy azok az olajlobbi érdeme, hanem pont azt hogy az a legjobb példa arra hogy nincs mindenható olajmaffia, ha egy kormány nem olajból akarja fedezni az energiaellátást, hanem atom vagy víz energából, akkor nincs az az olajcég aki megíakadályozza ebben, és ugyanez lenne igaz a misztikus olcsó energiára.

a vízzel hajtott autó jó vicc volt, talán egy másik univerzumban, más fizikai törvények mellett...

egyébként meg lesd meg ezt : Bővebben: link

www.simson4t.hu

(#407) BosX válasza fokukac (#402) üzenetére


BosX
aktív tag

Igen, jobb helyeken az árualap is remekül működik, amit írtam, akkor is megvolt. Felnyomták az olajárat, és lett szépen árualap.Aztán szétnyomták hitelbe a komcsi országokba, követelés lett belőle, kvázi kivonták a kapitalista piacról a pénzt, így nem keltett nagy feltűnést pármilliárd dollár plussz,amit persze azóta is nyögünk ( csak átalakítottuk államkötvényekre ).

Jelenlegi helyzettel kapcsolatban pedig nagyrészt igazad van, de lehet hogy rájött bush bácsi, hogy szart se exportálnak már, viszont rengeteget importálnak, és kezükbe van az a mérhetetlen előny, hogy a nemzetközi kereskedelmeben a fizető eszköz a dollár. Így ha óccsítják a dollárt, olcsóbban vesznek mindent, és kifogják a szelet egykét exportország elől...

Nem értem miért nem tudnak bevezetni egy olyan nemzetközi pénzt, ami nem nemzeti pénz...
Itt van még ez a FED is, ami az amerikai nemzeti bank lenne magántulajdonban,
hogyan tudnák szabályozni a dollár mennyiségét, amikor több dollár van szerintem külföldön, mint az USAban:F

És igen, az amcsikat Európa finanszírozza mióta megalakult... illetve a 90es években Ázsia is, hiszen az a hatalmas külkerhiány, amit produkálnak, az vlahol hatalmas bevétel...

mentality, tradition, history. these things never change.

(#408) BosX válasza Den (#406) üzenetére


BosX
aktív tag

Viszont az olajnál ott van az is, hogy szinte az egyik legfontosabb vegyipari alapanyag, és a jelenlegi tudásunk szerint elég nagy luxus energiára pazarolni...

mentality, tradition, history. these things never change.

(#409) Den válasza Den (#406) üzenetére


Den
veterán

(#410) BosX


BosX
aktív tag

Biodízelel, bioüzemanyagokkal, szél, nap, víz erőművekkel kapcsolatban ajánlom nézzetek szét jobban körbe, mert elég sok olyan kifogást olvastam itt, ami egyszerűen média által beoltott hülyeség....:U

mentality, tradition, history. these things never change.

(#411) BBC válasza BosX (#410) üzenetére


BBC
tag

az a baj hogy senkinek nem érdeke - persze a kisembereken (fogyasztón) kívül
milyen dolog pl. hogy az állam tapsikol, hogy 60 dollár egy hordó olaj?
''oly-oly, micsoda adó lesz ebből, hurrá'' - max ennyi

Tégy a megélhetési rasszisták ellen! Sőt, ne tegyél semmit ellenük. Semmi nem viseli meg ezeket jobban, mint az hogy semmibe veszed őket.

(#412) BosX válasza BBC (#411) üzenetére


BosX
aktív tag

Még a kisembereknek se érdeke... Az emberek nagy részének tökmind1 honnan van az energia, csak legyen. Ezért fontos az állam szerepe, hogy érdekeltté tegye az embereket az új technológiák elterjedésében... de ez Mo.n jelenleg a földgáz, mert abba van a nagypénz...

mentality, tradition, history. these things never change.

(#413) tildy válasza Elrood (#405) üzenetére


tildy
nagyúr

Szvsz nem az energiakitermelést kell növelni, új energiahordozókkal, hanem az energiaéhséget kell csökkenteni:U
Jeti: mi is ezen gondolkodtunk párommal a minap.Tényleg kell új kocsi nekünk?akkor is ha ugyannyit fogyaszt mint egy 10 éves???

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#414) aesir válasza tildy (#413) üzenetére


aesir
veterán

Szerintem egyáltalán ne vegyetek kocsit. Csökkented vele az energiaéhséget.

Van saját életem...

(#415) tildy válasza aesir (#414) üzenetére


tildy
nagyúr

Na te beszélsz aki terepjáróval jár;]

Tudod, minden nap éjszaka kicsit gáz egyedül mászkálni éjszakaival,majd hazagyalogolni az őrsről (Eddig még nem ütöttek le, remélem ezután sem fognak)
Egyébként nem kéne...

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#416) BosX válasza tildy (#413) üzenetére


BosX
aktív tag

Szvsz meg vegyetek egy jó állapotú japán használautót ( pl civic eco), és használjátok ésszerűen. Pl. én a helyedben akkor használnám, ha hazamennék a Jászságba (gondolom nem eccerű oda a tömegközlekedés), vagy vlami nagyon sürgős feladatra kell. De ezért kár felvenni hitelt egy új autóra szvsz.

Szerk.: vagy éccaka mászkálni vele:D

[Szerkesztve]

mentality, tradition, history. these things never change.

(#417) tildy válasza BosX (#416) üzenetére


tildy
nagyúr

Ááá oda jobb vonattal menni.Nekem az éjszakai, munkából hazajövetellel van kis problémám. Bármennyire is stramm csajnak tartom magam, azért ha 3-4 férfi körbeáll, meg akar késelni, vagy bármi, nem hinném, hogy el tudnék menekülni.Egy ellen még talán kiállok:U

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#418) aesir válasza tildy (#415) üzenetére


aesir
veterán

Tudom, Budapest veszélyes.

Egyébként én nem is akartam pislogószmájlisan csökkenteni az energiaéhséget:)

Van saját életem...

(#419) Den válasza BBC (#411) üzenetére


Den
veterán

ott buktad az elméleted hogy a jövedéki adó fix a benzinen, nem százalékos, így akármennyi is az olajár az állam ugyanannyit kaszíroz egy liter benzinen

www.simson4t.hu

(#420) aesir válasza Den (#419) üzenetére


aesir
veterán

Az Áfa is fix összeges? Az nem az államnak megy?

Van saját életem...

(#421) Den válasza BosX (#412) üzenetére


Den
veterán

úy javítanám, hogy az emberek többségének tökmindegy honnan van az energia csak _olcsó_ legyen.

www.simson4t.hu

(#422) faster válasza Den (#419) üzenetére


faster
nagyúr

Az áfát leszámítva... A jövedéki adó átlagos nálunk, az áfa magas, de az minden árun magas (25%).

(#423) Den válasza aesir (#420) üzenetére


Den
veterán

de az aprópénz a jövedéki adóhoz képest :)

www.simson4t.hu

(#424) BBC válasza Den (#419) üzenetére


BBC
tag

vagy nem

Tégy a megélhetési rasszisták ellen! Sőt, ne tegyél semmit ellenük. Semmi nem viseli meg ezeket jobban, mint az hogy semmibe veszed őket.

(#425) aesir válasza Den (#423) üzenetére


aesir
veterán

Viszont mindenre továbbgyűrűzik áremelés esetén. Akkor már nem aprópénz:)

Van saját életem...

(#426) BBC válasza Den (#423) üzenetére


BBC
tag

csakhogy a jövedéki adón is van áfa
az adó adója...teccikérteni?

Tégy a megélhetési rasszisták ellen! Sőt, ne tegyél semmit ellenük. Semmi nem viseli meg ezeket jobban, mint az hogy semmibe veszed őket.

(#427) Den válasza aesir (#425) üzenetére


Den
veterán

de akik a termelésre használják az üzemanyagot, azok viszaigénylk az áfát.

www.simson4t.hu

(#428) Den válasza BBC (#426) üzenetére


Den
veterán

de ha a jövedéki adó fix akkor a jövedéki adó áfája is fix, teccikérteni?

www.simson4t.hu

(#429) PuFFoK válasza Den (#427) üzenetére


PuFFoK
tag

a benzin után tán nem lehet

A zöld üveges Köbányait szeretem

(#430) BBC


BBC
tag

azért a MOL jólcsinálta!
bevásárolt a környező országokban alaposan!

kimegy a csórikám, hogy nesze neked rohadt kormány, inkább külföldön tankolok, de a mol röhög az egészen - ott is az ő kútjai vannak

Tégy a megélhetési rasszisták ellen! Sőt, ne tegyél semmit ellenük. Semmi nem viseli meg ezeket jobban, mint az hogy semmibe veszed őket.

(#431) Den válasza PuFFoK (#429) üzenetére


Den
veterán

ezt nem tudom, de a termelőeszközök dízelt használnak :)

www.simson4t.hu

(#432) Vangelis válasza BBC (#430) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Ukrajnában is????

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#433) BBC válasza Den (#431) üzenetére


BBC
tag

benzin után valóban nem lehet
valszeg igaz a dízelre is - különben minden vállalkozó turbó-dízel terepjáróval járna :)

Tégy a megélhetési rasszisták ellen! Sőt, ne tegyél semmit ellenük. Semmi nem viseli meg ezeket jobban, mint az hogy semmibe veszed őket.

(#434) BBC válasza Vangelis (#432) üzenetére


BBC
tag

passz
horvát - szlovák - román biztos

Tégy a megélhetési rasszisták ellen! Sőt, ne tegyél semmit ellenük. Semmi nem viseli meg ezeket jobban, mint az hogy semmibe veszed őket.

(#435) plömplöm


plömplöm
őstag

Csak egy rövid böffenet: a vízzel működő autóba jó a sima tengervíz is? Ha igen, akkor nem szóltam (nem mintha lenne tengerünk, mire valaki idehozza...), de ha nem, akkor mi garantálja, hogy nem fog ugyanannyiba kerülni a használata, mire sótlanodik meg algátlanodik meg egyebek? Amikor szaporodtak a lovaskocsik, kiszámolták hogy nem lesz elég legelő, most nem lesz elég olaj, akkor nem lesz majd elég víz, vagy napsütés? semmi sincs ingyen...

All systems gone! Prepare for downcount! 5....4....3....1! Off blast!

(#436) BosX válasza Den (#421) üzenetére


BosX
aktív tag

Hát jah, ez kimaradt.

tildy: te tudod, de én nem vennék ezért többmilliós hitelterhet a vállamra, még mindig jobbnak tűnik egy használtautó, lehet holnap kapsz egy jobb állásajánlatot, vagy a mostaninak alakul át az időrendje...

BBC: nagyon sok joghézag van a magyar adórendszeren, pl. itt van a munkavállaói járulék és a bruttó bér esete, vagy egy ideig a reg.adóra is felszámoltak ÁFÁt, meg az ÁFAvisszaigénylésnek is volt ÁFÁja szal ráérett a reformra...

Vangelis: ha jól tudom Ukrajnában Slonaft kutak vannak, ami javarészt szintén a MOL tulajdona...

mentality, tradition, history. these things never change.

(#437) Den válasza BBC (#433) üzenetére


Den
veterán

nemugyanaz a személyihasználatú kocsi, meg a vállalkozáshoz szükséges gép

www.simson4t.hu

(#438) BBC válasza BosX (#401) üzenetére


BBC
tag

vészes párosítás:
csernobil 86 - windows 98

Tégy a megélhetési rasszisták ellen! Sőt, ne tegyél semmit ellenük. Semmi nem viseli meg ezeket jobban, mint az hogy semmibe veszed őket.

(#439) BBC válasza Den (#437) üzenetére


BBC
tag

gondolod? :)

a vállalkozók nem így gondolják

Tégy a megélhetési rasszisták ellen! Sőt, ne tegyél semmit ellenük. Semmi nem viseli meg ezeket jobban, mint az hogy semmibe veszed őket.

(#440) Den válasza plömplöm (#435) üzenetére


Den
veterán

vízzel hajtott autó nincs és nem lesz, de a többivel nagyjából egyetértek

www.simson4t.hu

(#441) BosX válasza Den (#440) üzenetére


BosX
aktív tag

Mondjuk a napenergiát igen nehéz kimeríteni:)

mentality, tradition, history. these things never change.

(#442) aesir válasza Den (#427) üzenetére


aesir
veterán

Szerinted a termelők, vagy az áruszállítók üzemanyag-felhasználása van nagyobb hatással a termékek kiskereskedelmi árára?:)

Van saját életem...

(#443) plömplöm válasza Den (#440) üzenetére


plömplöm
őstag

én csak valami olyasmire emlékeztem, hogy fogtak egységnyi H2O-t, széjjelcincálták 2db H- és 1db O-ra, a H-kkal mentek előrefelé az O meg ott volt velük mert olyan szép kerek. namindegy...

All systems gone! Prepare for downcount! 5....4....3....1! Off blast!

(#444) Den válasza BosX (#441) üzenetére


Den
veterán

nem az volt a mondanivaló, hanem hogy az ár a kereslettől függ, ha az egész világ napenergiát akar használni, akkor ahhoz szabad felületek kellenek a napkollektoroknak. Amíg kevesen használják van hely bőven, de ha nő a kereslet értelemszerüen felértékelődnek azok a területek ahova napelemet lehet telepíteni, minél több a napsütés adott helyen annál értékesebbé válik.

www.simson4t.hu

(#445) BosX válasza plömplöm (#443) üzenetére


BosX
aktív tag

ez a vízbontás, és nem vizet tankolnak az autókban, hanem a szétbontott hidrogént, de azért hogy a vízből hidrogén legyen, energiát kell befekteteni, ezen megy most a fejlesztés...

mentality, tradition, history. these things never change.

(#446) plömplöm válasza BosX (#441) üzenetére


plömplöm
őstag

kérdezd meg a napraforgót, aki alatta van...

All systems gone! Prepare for downcount! 5....4....3....1! Off blast!

(#447) AI


AI
tag

Én kifejezetten örülök amikor drágul a benzin, pedig jómagam is autós vagyok. Szvsz olyan 1-2.000 forint/liter benzinár lenne az ideális. A sok kényelmes fasz egyből meggondolná hogy kocsiba üljön-e ha leugrik a sarki boltba. Nincs dugó, tisztább környezet. ÉLJEN A BENZINÁREMELÉS!!!
Ezzel párhuzamosan a fontosabb szolgáltatóknak (pékek, rendőrség, mentők, mezőgazdaság, húsipar, satöbbi) kedvezményes árat kellene biztosítani, hogy az általuk előállított termékek ne dráguljanak.
Az úrvezető meg fizessen ha lusta a seggét emelni. A taxisokra meg leszórnék egy atombombát, csak azért mert köcsögök...

42

(#448) Den válasza plömplöm (#443) üzenetére


Den
veterán

ilyen van de nem az autóban bontják a vizet, nm célszerű ugyanis :) de a hidrogén előállításának valóbban ez az egyik módja :)

www.simson4t.hu

(#449) BosX válasza plömplöm (#446) üzenetére


BosX
aktív tag

:F

mentality, tradition, history. these things never change.

(#450) fokukac válasza BosX (#407) üzenetére


fokukac
nagyúr

mi az, hogy árualap?
nincs alap.

HITELPÉNZ-rendszer van, az egész a bizalmon alapul, semmi máson.

-------------------------

''Nem értem miért nem tudnak bevezetni egy olyan nemzetközi pénzt, ami nem nemzeti pénz...''

Van ilyen, az SDR, amit az IMF vezetett be, pont a 70-as bretton-woods-i pénzrendszer összeomlása után. csak az IMF-en kívül senki nem használja.

-------------------------

Ami meg a jelenlegi helyzetet illeti, azt leginkább úgy lehet jellemezni, hogy Amerika fogyaszt, Ázsia termel, Japán és Európa pedig adja ehhez a tőkét.

[Szerkesztve]

Pleased to meet you - hope you guess my name

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.