Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#551) fokukac válasza Re (#550) üzenetére


fokukac
nagyúr

ez már csak azért sem stimmel, mert az adózás előtti nyereségben már benne vannak a kifizetett bérek. érted. a nyereségadó csak utána jön.

másrészt az elvonás összesített mértéke a nemzeti jövedelemhez képest kb. 44 %.


-------------------------



Ui. az eredeti példád (amit épp' most olvasok, #545) meg még blődebb.
az egész levezetés nem stimmel, de a vége,

''Majd a 300 Ft-ból vesz mondjuk 1 liter benzint, aminek az össz adótartalma 220 Ft.
Vagyis az én általam kínkeservesen megkeresett 1000 pénzből a melós valóban 80 Ft-ot költött el!!!''


ennél nagyobb hülyeséget rég olvastam.
1. az 1000 Ft-os példa egy példaösszeg.
2. ha az embernek 300 ft a nettó jövedelme, akkor ebből a fogyasztási szerkezetet figyelembe kellett volna venned, tehát ebből benzinre mittomén 30 Ft-ot költhetne.

az, hogy relatív példával számolsz, majd áttérsz egy egyszerű mozdulattal egy nominális értékre, mindenféle közgazdasági, statisztikai számításnál abszurd.
gondolj bele, ha nem 1000-rel kezded a sázmíást, hanem 1 millióval! :U

[Szerkesztve]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#552) Thom!


Thom!
veterán

Csak annyit hála az Istennek közel a határ így 200Ft alatt megvan a benzin max 30km a háztól a benzinkút Jugóba és vissza.

Mennyit lehet behozni vámmentesen?? nagyon fontos!!

tank telel+?(L)

(#553) rdi válasza Loha (#535) üzenetére


rdi
veterán

Itt a tökéletes megoldás a bp-is közlekedési gondokra 'by rdi':
A páros napokon a férfiak csak a villamosok és buszok bal oldalán, páratlan napokon pedig csak a jobb oldalán utazhatnának, a nők pedig fordítva...

Fej! Tor! Potroh!

(#554) BosX válasza Re (#550) üzenetére


BosX
aktív tag

#551-ben olvashatod egy végzett közgazdász véleményét;)

Egyébként fogok majd alapítani céget. És adózni is fogok. Jó sokat. És büszke leszek rá. Sőt, még az alkalmazottakat is be fogom jelenteni, és nem minimálbérre. Ha nem megy, akkor meg nem kell erőlködni...:U

mentality, tradition, history. these things never change.

(#555) beeboy válasza Thom! (#552) üzenetére


beeboy
addikt

tankban behozhatod, abba nem tudnak belekötni

Nem vagyok intelligens. Én AMDligens vagyok...

(#556) beeboy válasza rdi (#553) üzenetére


beeboy
addikt

ez semmit nem jelent ha jobban belegondolsz...

Nem vagyok intelligens. Én AMDligens vagyok...

(#557) beeboy válasza fokukac (#551) üzenetére


beeboy
addikt

nem értem hogy lehet 44%? :F

ha megkeresek 100 egység pénzt, azután fizet a munkáltatóm 35 egységet még, én kézhezkapok 50 egységet (jó, nem minimálbér közeli fizuról van szó), és a maradékot 25%-al adózom (ÁFA - van kisebb kulcs is, de van jövedéki termék is)

tehát 135 egységből marad 40 egység
pölö: 270 000 ft-ból 80 000

ez ugye 70% fölötti elvonás...

(és mi van, ha ezt az adózott pénzt a fodrászomra költöm?
ugye, ő meg újra adózgat belőle, de ezt csak úgy megemlítem)

Nem vagyok intelligens. Én AMDligens vagyok...

(#558) scang


scang
senior tag

Bővebben: link

Kétféle vélemény van: az enyém és a helytelen.

(#559) beeboy válasza scang (#558) üzenetére


beeboy
addikt

akkor tévedtem, például:
bruttó 200 000 ft kerül kb. 270 000-be a munkaadónak, ebből 122 000 marad
ebből adózza a delikvens az ÁFÁ-t, szóval idáig ''csak'' kb. 60% az elvonás

Nem vagyok intelligens. Én AMDligens vagyok...

(#560) Re válasza BosX (#554) üzenetére


Re
csendes tag

Látom, nem értette meg mindenki a gondolatmenetet.
Nem arról van szó, hogy mennyi marad (hiszen 300 HUF marad! :U ), arra akartam rávilágítani, mennyi adót fizetsz ki és a cég akinél dolgozol! :F
Itt most mindegy, hogyan kéne számolni (statisztika arra való, hogy a legszebb és legjobban használható számot mutasson! üdv közgáz kollega!), lényeg az, hogy 1000 megkeresett egységből mennyi jut az állambának, ha csak benzint vennél belőle! persze, ha 0% kulcsos cuccot veszel belőle, akkor 300 HUF-ot költöttél magadra! Ha benzint, aminek az ára 75% mindenféle adó, akkor 80 HUF amit IGAZÁN magadra költöttél!

Amúgy az adózás szempontjából szinte mindegy hogyan milyen sorrendben adózok (egyrészt számviteli tv. alapján kell) másrészt szinte ugyanott vagyok, mert a magyar állam nem enged ki a kezéből egyetlen fillért sem! :C

Végülis, ha céget alapítasz, csak sok sikert kívánok Neked! Aztán elbeszélgetünk az adókról és az ország adórendszeréről. Persze, nagyon jó mindenkit bejelenteni, mert az jó, de a rengeteg járulékot és adóterhet neked ki kell termelni! :Y

Vagyis ha bejelntesz vkit bruttó 200ra! (ami ugyen nem vmi nagyon nagy álom fizu), akkor kb 120-130e kap a melós, de neked ez a bruttó 200k 270.000 :Y forintodba került!

Ha egy terméked 1000 nyereséget hoz, mennyit is kell eladni, hogy a melós bére meglegyen?! amivel nem biztos, hogy elégedett! és még a fenntartáshoz, napi működési költségeket nem számolok, meg hát a váratlan piaci folyamatokra sem vagy felkészülve, mert nincs tőketartalékod, nincs megfelelő forgó tőkéd és nem vagy hitelképes (ha igen, akkor kapsz 20%-ra hitelt, hajrá bankszektor!)

Nagyon meg fogod gondolni, mennyi embert is fogsz foglalkoztatni és mennyiért!

És persze, utolsó szóként, ma ebben az országban, mint termelőként nem tudsz több száz százalékos haszonkulccsal dolgozni, hogy olyan villád és autód legyen, mint egynéhány kopaszra borotvált ''üzletembernek'' és politikusnak.
Ha tisztességesen akarsz megélni és családodat fenntartani, az napi 12-14 óra munkát igényel, és bizony, nem minden munkát tudsz rábízni olyan valakire, aki nem érdekelt a cégben és annak nyereségességében! :O

Vissza a benzinhez! mert ez a téma :D

A lavinában mindegyik hópehely ártatlannak tartja magát :-)

(#561) faster válasza mbit (#534) üzenetére


faster
nagyúr

Tévedsz, én ugyanazt mondtam, mint te az autósokról, csak én rövidebben írtam le a véleményemet a te fajtádról.

(#562) faster válasza tildy (#533) üzenetére


faster
nagyúr

Kösz, nem , inkább a nyugati példákat kéne szem előtt tartani, nem a Ceausescu féle módszert, ha rendezni akarjuk a nagyvárosi közlekedést. Inkább elközözök, ha ilyen tervek vannak folyamatban.

(#563) Den válasza Re (#545) üzenetére


Den
veterán

ennyire butának nézel? :)
tudom hogy van áfa is, de 10 forint emelkedésnél az akkor is csak 2,5 forint, és megint mondom, nem arról beszélünk, hogy az áremelkedésen nincs haszna az államnak, hanem arról hogy nem az állam emeli a benzin árát, mivel a benzinárra csak az adókon keresztül van hatása az adótételek meg nem változtak.
aki ezután sem érti annak részvétem :)

a másik eszmefuttatásod ott hibádzik hogy a melós brét nem az adózott nyereségedből fizeted :) . de mielőtt erről is meddő vitába bonyolódunk, leszögezem, szerinem is sok a közteher a munkabéren, de itt is az a probléma mint a benzinnél, ha nem itt szedik be az adót hol szedjék, vagy ha sehol,akkor milen kiadást szüntessenek meg ? (költői kérdés volt :) )

www.simson4t.hu

(#564) beeboy válasza Den (#563) üzenetére


beeboy
addikt

most nyilatkozta az autóklub jogásza, hogy a gazdasági versenyhivatal ''mintha'' szándékosan halogatná a mol elleni vádak kivizsgálását.

a háttérben összejátszik az állam a mollal - szerinte - hiszen egy az érdekük

Nem vagyok intelligens. Én AMDligens vagyok...

(#565) Sárpac


Sárpac
nagyúr

Az Állambácsi már csak azért sem nyúl a benzin árához,mert:
1. Több a bevétele!:)
2. Gyengül az amúgy is erősödő forint!:D
3. Meg aztán ugye nem soká ismét választás, na ne hogy már a Fidesz azt is a nyakukba varrja, hogy azé lett kevesebb a bevétel, mert csökkentették az adótartamot!:DDD

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#566) scang válasza Den (#563) üzenetére


scang
senior tag

''akkor milen kiadást szüntessenek meg ? (költői kérdés volt ''

a saját házuk táján, ott kezdhetnék...
a sok sikkasztás, lopás, magas fizetés az állami szektor magasabb pozicióin, kevesebb képviselő, kevesebb polgármester, minek minden egyes kis sárfészeknek(bocs) saját polgármesteri hivatalt fenntartani?

sokszor hihetettlen milyen pénzeket kidobálnak.
pl. andrássy út 100 millából 300 fa
na ne...
mi 100mill ebben? megkérdeznék egy szakértőt...

Kétféle vélemény van: az enyém és a helytelen.

(#567) Den válasza beeboy (#564) üzenetére


Den
veterán

ezzel a fazonnal az a baj, hogy egyik mondatban azt mondja hogy az állam összejátszik a molal mert ez az érdeke, majd a következő mondatban a benzinár csökkentés melletti érvként azt mondja hogy az állam 40mrd forintot bukik a magas ár miatti benzinturizmuson. Akkor most mikor mond igazat a fickó? mert a két álítás üti egymást.

egyébként tegnap végeztem egy gyors fejszámolást. 10 forint emelkedést véve alapul. vegyünk egy 8litert fogyasztó kocsit. ez akkor 100km-enként 80 forint plusz kiadás, tehát kb 300km-enként egy liter benzin ára.300km-en a fogyasztás 3*8= 24 liter, azaz olyan mintha áreelés után 300 kilométer alatt 24 liter helyett 25-öt fogyasztana a kocsi. nevetséges különbség.

a benzinturizmust meg nem csökkentené az árcsökkentés. ugyanis 160 forintos ukrán benzint lehetetlen megközelíteni, aki meg most képes literenként 20 forintárt kimenni ausztriába az 10 forint miatt is ki fog,pláne hogy összeköti egy kis bevásárlással, szal egy demagóg népbutítás ez a ''csökkentsük az adót hogy megszünjön a benziturizmus'' szöveg

www.simson4t.hu

(#568) Den válasza scang (#566) üzenetére


Den
veterán

ezek aprópénzek, költségvetési méretekben

www.simson4t.hu

(#569) scang válasza Sárpac (#565) üzenetére


scang
senior tag

eszük ágába nincs csökkenteni, választás ide vagy oda

Kétféle vélemény van: az enyém és a helytelen.

(#570) faster válasza scang (#569) üzenetére


faster
nagyúr

Tavaly is csökkentették, miért ne alkalmaznák a módszert idén is. Jó, lehet, hogy nem fogják, de megvan rá az esély.

[Szerkesztve]

(#571) luciferc válasza Den (#567) üzenetére


luciferc
őstag

azaz olyan mintha áreelés után 300 kilométer alatt 24 liter helyett 25-öt fogyasztana a kocsi. nevetséges különbség.

ezt az érvelést nagyon szörnyű hallani. szvsz nincs olyan, hogy nevetséges különbség. gondoljuk csak tovább! minden 2-3 hónapban csinálnának egy ilyen 1 literes nevetséges különbség dolgot, 4-5 év alatt duplájába kerülne a benzin.

vagy vegyünk egy másik árucikket. legyen a kenyér. ha 200Ft helyett 207 lesz a kenyér, az nevetséges különbség? szvsz nem az.

ismered a viccet:
A skót begördül hatalmas verdájával a töltőállomásra, egy hanyag mozdulattal leengedi az ablakot, és azt kérdi a kútkezelőtől:
– Mondja, fiam, maguknál mennyibe kerül egy csöpp benzin?!
Mire az alkalmazott döbbenten:
– Egy csöpp? az semmibe…
– Igazán? – így a skót. – Akkor legyen olyan kedves, és csöpögtesse tele a kocsim tartályát…

(#572) scang válasza Den (#568) üzenetére


scang
senior tag

aham aprópénzek

de tudod a sok aprópénz...

mint ahogy a benzines példádban is csak aprópénznek látszi az a 10 forint
de a sok 10 forint...

Kétféle vélemény van: az enyém és a helytelen.

(#573) Den válasza luciferc (#571) üzenetére


Den
veterán

hát a kenyér rosz példa. ha valahol akor ott télleg nevetséges 7 forint különbség.

az emberi elbutulás felsőfoka ami ebben az országban megy a kenyérárra. ha pár forintal emelik az árát már felördülés van, aminek az erdménye az, hogy ha indokolt lenne akkor sem emelik, így lett évek alatt a finom kenyérből kelt szar mára, ami félnaposan atomjaira hullik, élvezeti értéke nulla, mert nem tudják az árban a költségeket érvénesíteni így hulladékból sütik a kenyeret.
azért szánalmas ez mert az ország felnőtt lakosságának a fele dohányzik, cigire nem sajnálják a 350 400 forintokat, de kenyérre arra igen...

www.simson4t.hu

(#574) Den válasza luciferc (#571) üzenetére


Den
veterán

amúgy ha az inflációt belekalkulálod, akkor reál értéken, nem, vagy csak alig drágult a benzin az utóbbi években

www.simson4t.hu

(#575) tonyo2


tonyo2
tag

Iszonyú drága. És ha ez a tendencia megy tovább, 1 hónap és 300 ft lesz a benzin. Akkor mi lesz?
Amúgy a drágább benzin az államnak is kiadás egyrészt, mert mentők, tűzoltók, rendőrségnek 10-20ft emelés sok-sok milliárd forintjába kerül, és erre semmi kompenzációt nem kapnak az államtól, ergo romlik ezen szolgáltatások ''minősége'' is, mert nekik is valahonnan elő kell teremteniük a pénzt.
Mellesleg az energiaáramelés a legnagyobb inflációgeneráló, mivel reggel ha viszik a tejet,kenyeret a boltba azt is autóval viszik, aminek ugye drágább lett a használata. A kenyér már alapból drágább, mivel a pék drágábban kapta a lisztet, mert azt is autóval hozták, ez egy végtelen folyamat, ezáltal a 1ft benzináremelés valójában nem 1 ft.

A valóság olyan illúzió, amelyet az alkohol tartós megvonása idéz elő.

(#576) somodisoma válasza Den (#573) üzenetére


somodisoma
senior tag

Egy valamit elfelejtesz: nem azert rossz a kenyer, mert nem lenne jobb buza, hanem azert, mert a jot fogjuk, exportaljuk, a rossz meg marad itt, mert ''nekunk ugyis mindegy'' alapon. Es nemtudom tudod-e, hogy a kenyer araban hany szazalek a list ara? Mert valami nevetsegesen keves. A tobbi a rezsi, munkakoltseg, szallitas, es a legnagyobb hanyad a HASZON. Tehat kenyer nem azert rossz, mert hoborgunk az aremeles miatt!!!!


A cigis pelda az viszont helyen van!

[Szerkesztve]

A Világ IQ-ja állandó, csak egyre többen vagyunk rá!

(#577) luciferc válasza Den (#573) üzenetére


luciferc
őstag

A kenyér nem rossz példa. továbbra sem tartok semmilyen áremelést nevetségesnek. a kenyérét sem. Ugyanis az áremelés nevetséges volta és a felhördülés között éppen a te általad írt elbutulás miatt nem sok összefüggés van. tehát szerintem semmilyen áremelés nem nevetséges, de van amelyik szükséges, ezért felhördülni rajta butaság.

(#578) tonyo2 válasza Den (#573) üzenetére


tonyo2
tag

Hmmmm A kenyér csak pesten sz@r. De itt nagyon. Amióta kolis vagyok nem eszek itt kenyeret.5 éve. De vidéken nálunk még 4 nap múlva is puha a kenyér. Amúgy szerintem is fontos a kenyér ára, mert 200 ft szerintem is sok egy kenyérért. És ha nem figyelnénk a kenyérárra lassan az is a cigi árára csúszna fel. Amúgy én részben azért szoktam le a cigiről, mert iszonyat drága. És akkor még csak 300 valamennyi volt...

A valóság olyan illúzió, amelyet az alkohol tartós megvonása idéz elő.

(#579) Den válasza somodisoma (#576) üzenetére


Den
veterán

ez tévedés

www.simson4t.hu

(#580) somodisoma válasza Re (#545) üzenetére


somodisoma
senior tag

Ez igaz, viszont ez sajna szinte mindenhol igy mukodik. (Nem Dubai-t kell nezni.) Az, hogy mashol meg alacsonyabbak az adok (pl.: fizetesnel jobb a brutto/netto arany) az bizony nagyban fugg attol, hogy az emberek a nyugati orszagokban nem igazan dolgoznak feketen, vagy szurken. (nem annyira vannak bejelentve, mint a valos fizu). Es a fo beveteli forrasa az allamnak ebbol adodik. Mivel ez nallunk igen alacsony. (Mert elsumakoljak, meg mert eleve alacsonyak a fizetesek). Igy a joval nagyobb osszeget nem kell ugy megadoztatni. Persze ottvan az erem masik oldala is, hogy az elosztassal is baj van, nemhiszem, hogy ennyi penz tunne el mindenfele mondvacsinalt indokokkal, mint nalunk. Pl.: ''utfelujitas'' cimen radobnak valami kis aszfaltot a lyukakra, aztan horribilis osszegeket kapnak, amit jovore megint fel kell(ene) ujitani, mert ugye csak egy kis feluleti piszkalodas volt. Eloszor szerintem ezekkel a gondokkal kellene kezdeni valami, utana lehetne adotcsokkenteni.

A Világ IQ-ja állandó, csak egyre többen vagyunk rá!

(#581) somodisoma válasza Den (#579) üzenetére


somodisoma
senior tag

Hogy ne menjunk messzire: szerinted mennyi vizet tartalmaz 1 Kg kenyer? 1dl?!?!

A Világ IQ-ja állandó, csak egyre többen vagyunk rá!

(#582) somodisoma válasza Den (#579) üzenetére


somodisoma
senior tag

Vagy arra gondolsz, hogy a lisztel van a baj? A jo minosegu lisztet ''feljavitjak'' kis sikertartalmu buzaval, aminek az atlaga persze meg mindig jobb lesz, mint az eloirt, igy fordul elo, hogy hiba jo a termes minosege az adott evben, te valahogy nem tapasztalod meg a kenyeren. Fura mi?

A Világ IQ-ja állandó, csak egyre többen vagyunk rá!

(#583) Szalma válasza somodisoma (#581) üzenetére


Szalma
őstag

(A kenyeret mi itthon sütjük, hetente egyszer, nem kenyér(kalács) sütő izében, hanem rendes, 100% páratartalmú sütőben, ahogy kell. Az energiaköltséggel együtti összköltsége munkadíj nélkül jelenleg kb. 75-80Ft/kg. Persze NAGYON jó alapanyagokból...)

Szeretettel:
Szalma

(#584) somodisoma válasza Szalma (#583) üzenetére


somodisoma
senior tag

Ezt mondta, ugyanez nagyuzemi korulmenyek kozt sokkal kevesebb (persze arra rajon a munkadij, szallitas, meg a haszon)... es hopp maris 200 huf lesz.

A Világ IQ-ja állandó, csak egyre többen vagyunk rá!

(#585) tonyo2


tonyo2
tag

Hát igen, nehéz a bányászok élete....:DD

A valóság olyan illúzió, amelyet az alkohol tartós megvonása idéz elő.

(#586) rdi válasza Szalma (#583) üzenetére


rdi
veterán

''100% páratartalmú sütőben''

azt , hogy lehet csinálni? Sima légkeringtetős sütőben megoldható lenne?

Fej! Tor! Potroh!

(#587) tildy


tildy
nagyúr

Találtam 1 liter/100km fogyasztású kocsit, a vw most áll el a gyártásával, pedig kb. 5 millióba kerül , szvsz nem olyan vészesen drága a kocsi ára:
Bővebben: link
[kép]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#588) tildy válasza tonyo2 (#578) üzenetére


tildy
nagyúr

Ha jó kenyeret akarsz pesten, akkor irány a tesco.A fogarasiban iszonyat fincsi kenyér van:)

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#589) BBC válasza tildy (#587) üzenetére


BBC
tag

opec legyilkoltatta a tervezőgárdát? ;]

Tégy a megélhetési rasszisták ellen! Sőt, ne tegyél semmit ellenük. Semmi nem viseli meg ezeket jobban, mint az hogy semmibe veszed őket.

(#590) pilóta válasza tildy (#587) üzenetére


pilóta
nagyúr

Nem olyan vészesen drága egy egyszemélyes motorbicikli 5 milkáért? :Y

Szerintem embertelen drága...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#591) BBC válasza tildy (#588) üzenetére


BBC
tag

beszéltem egy pékkel (jó, ő elfogult)
azt mondta a tesco azért tud olyan olcsó lenni, mert nem megengedett adalékokat használ (pl. ukrán), oszt még a gagyi liszt is összeáll kenyérré

Tégy a megélhetési rasszisták ellen! Sőt, ne tegyél semmit ellenük. Semmi nem viseli meg ezeket jobban, mint az hogy semmibe veszed őket.

(#592) tildy válasza pilóta (#590) üzenetére


tildy
nagyúr

2 személyes, pont mint a smart.

bbc:én nem tudom, de én olyan finom kenyeret még pesten sosem ettem.Még 3 nap múlva is ehető, puha...

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#593) pilóta válasza tildy (#592) üzenetére


pilóta
nagyúr

Tényleg. Egymás mögött ülnek. Szvsz akkor is mocsok drága. Mondjuk mindenki szerint, mert pont ezért álltak le vele...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#594) luciferc válasza tildy (#588) üzenetére


luciferc
őstag

a debreceniben viszont olyan irdatlan vacak... melegen még ok, de fél nap múlva már... tragédia

[Szerkesztve]

(#595) BBC válasza tildy (#592) üzenetére


BBC
tag

lényeg az
én sem félek tőle - ezt egy pék mondta - ugye ők pedig sokat buknak a belső sütödék miatt

Tégy a megélhetési rasszisták ellen! Sőt, ne tegyél semmit ellenük. Semmi nem viseli meg ezeket jobban, mint az hogy semmibe veszed őket.

(#596) Den válasza somodisoma (#582) üzenetére


Den
veterán

igen többekközt erre, meg a mindenféle gyorsítókra, stb...
meg arra hogy ez a kivisszük a jót itthontra jó a vacak is is tévedés. nyilvánvalóan itthon lenne jobb eladnia jóminőségű búzát mert nem terheli annyi szállítási költség több haszna lenne rajta, ha itthon megfizetnék a jóminőségű búzát lisaztet. de nem fizetik. persze így sem visik mert nem tudják kint sem eladni,mannyi a búza mint aszemét. szal nem ez a baj.

és tudom hogy nem csak a búza ár van a kenyér árában de mindenen spórolnak így a búzán is. azt hog miért szalma leírta mennyi 1kg előállítása nagyon jó alapanyagokból. mi is rááltunk itthoni sütésre nekünk is ennyire jönk ki. és nagyüzemileg sem sokkal olcsóbb mert mi 50 kilós zsákal vetón renes kenyérhez való jóminőségá lisztet és még ilyen menníyisében is 50ft volt kilója.

amúgy a 200 forint kiskerárból vond le az áfát, kisker, árrést, szállítást, máris nem olyan nagy az a haszon.

de késúbbi írásaidból úgylátom lényeget tekintve egyetértünk :)

én mindenesetre szivesen fizetnék akár kétszer enyyit is azért a régi ''békebeli'' vastag ropogós héjjú, egész házat betőltő illatú kenyérért :)

www.simson4t.hu

(#597) lorcsi válasza tildy (#587) üzenetére


lorcsi
veterán

5 milla azért kemény szerencsétlen munkával elég sokáig jön össze ....:O

(#598) faster válasza tildy (#587) üzenetére


faster
nagyúr

Ezzel is az volt a baj, ami a többi hasonló próbálkozással:
Mindkét kisautó beéri 3 liter gázolajjal 100 kilométeren, de cserébe lassúak, gyengék és drágák.

(#599) tildy válasza pilóta (#593) üzenetére


tildy
nagyúr

Hát szerintem annyira nem.Én azt hittem avn vagy 10 milla.
lorcsi:nagyon jól tudom, de vess a budapesti lakásokra akkor egy pillantást, egy 60 nmes házat 20 millió alatt nem kapsz meg, lakások is 15-20 körül vannak.
Szal sok?
Igen nagyon soka jelenlegi fizukhoz képest.
Kevés? Igen kevés, ahhoz képest, hogy egy normális, jóféle kocsi is 3 milliótól kezdődik...
Ja és engem nem zavarna ha csak 70-90nel menne:U Amúgyis kilencven a max amivel legálisan mehet normál úton az ember...

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#600) Vangelis válasza tildy (#587) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Pedig ilyet kéne gyártani:C

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.