Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1801) @rglaaf


@rglaaf
veterán

Tegnap volt a hiradóban hogy a mol evvel a ''pici'' haszonnal amivel dolgozik igy is naponta 70 millát kaszál óóóh szegények

PSN:BiZzare_0 ️

(#1802) hobizoli válasza gege71.hu (#1796) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Tegnap 272 volt a 95-s a autoklubnal...1km-re van.

Ha azt nezem, hogy za odavissza uton azaz 140km-n megeszik az autom tegyuk fel 10liter benzint, akkor ha 50litert tankolok 40liter marad belole. Tehat, 50liter 240Ft/liter-n szamolva, az 12000Ft, viszont tulajdonkeppen csak 40litert vettem, azaz igy elkocsikazva 300Ft-ban lenne egy liter. Megeri? SZVSZ nem. Ha 85litert tankolnek es abbol megmaradna 75liter, akkor lennek ugyanott, ahol az autoklubnal tankolva, 272Ft-ban lenne mindket helyen egy tankolas literenkent, ha ennel tobbet tankolnek, na akkor mar ''megerne''...de megeri ezzel ennyit szarakodni? Elmegy ra vagy 3 ora, hogy elgurigazzak csak benzinert... LOL


hobizoli

[Szerkesztve]

több drón kell ;P

(#1803) gege71.hu válasza Tsunami (#1800) üzenetére


gege71.hu
addikt

Ilyen szar helyen élünk...de legalább a csajok itt a legszebbek a világon.

(#1804) tr00p3r válasza gege71.hu (#1784) üzenetére


tr00p3r
őstag

neeem, akkor felülök a vonatra meg a BKV-ra!
ha csak bejövök és hazamegyek kocsival az havi kerek 1200 km. a kocsink 100 fogyaszt 8 litert dízelt az havi 96 liter gázolaj! aminek most az ára 260 körül mozog ugye! ha 100 literrel számolsz az kerek 26K / hó csak az, hogy dolgozni járok. akkor nem vittem a gyerekeket bölcsöibe és oviba, nem mentem vásárolni és sehova a családdal! tehát a havi bezinköltségem kb 30-40K között mozogna! köszönöm szépen, de akkor inkább a BKV & MÁV páros! amíg meg jó idő van és nincs minusz és szakad rám az ég: kerékpár!:U

(#1805) hobizoli válasza gege71.hu (#1798) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Komarombol meg megjobban megeri....


hobizoli

több drón kell ;P

(#1806) faster válasza hobizoli (#1802) üzenetére


faster
nagyúr

Aki max. 35-40 km-re lakik a határtól, annak megéri, a többieknek nem. Én viszont átszoktam a vonatra, azzal tényleg lehet spórolni.

(#1807) gege71.hu válasza hobizoli (#1802) üzenetére


gege71.hu
addikt

Olvasd már el az első sorát a hozzászólásomnak légy oly bátyám...

(#1808) arpeen2 válasza gege71.hu (#1803) üzenetére


arpeen2
senior tag

Jódrága csajok b@zzeg :DD

(#1809) Tsunami válasza gege71.hu (#1803) üzenetére


Tsunami
senior tag

Ebben tökéletesen egyetértek:D

''három a kettő tizen''

(#1810) tr00p3r válasza faster (#1785) üzenetére


tr00p3r
őstag

én ezért tusolok le meló elött....

(#1811) Tsunami válasza hobizoli (#1805) üzenetére


Tsunami
senior tag

Aki ott lakik, az eddig is átjárt vásárolni és benzint venni.

Szerk: Ja és mivan, ha viszek magammal 3db 20 literes kannát? Úgy lehet megérné már bp-ről.

[Szerkesztve]

''három a kettő tizen''

(#1812) faster válasza tr00p3r (#1810) üzenetére


faster
nagyúr

Nekem a bicikli nem lehetőség, és még nagyon sok embernek nem az, maradjunk ennyiben. Itt nincs tusoló, nincs hely a bringának, nincs kedvem 15km-t tekerni egy nap, (oda-vissza 30), stb stb ...

(#1813) misu


misu
aktív tag

Hy!


Megnéztem mi is a kereskedelmi mennyiség.
Mod: CSAK UNIÓS ORSZÁG!!!!
Íme:

''...az ásványolajterméknek motorbenzinből a gépjármű üzemanyagtartályán kívül 40 litert, egyéb benzinből 20 litert, petróleumból 50 litert, gázolajból a gépjármű és erőgép üzemanyagtartályán kívül 100 litert, tüzelőolajból 3500 litert, fűtőolajból 3500 kilogrammot, biodízelből 100 litert...''


Forrás:
Bővebben: link

ezek szerint 40 liter még bőven jó!
E felett már adóköteles...:)

Köszi Unió...:DDD:))


Bye!



[Szerkesztve]

Bűn az élet.

(#1814) gege71.hu válasza faster (#1792) üzenetére


gege71.hu
addikt

A legszebb a benzinárban, hogy még a jövedéki adót is adóztatják az áfa képében...TETVEK...

(#1815) Tsunami válasza misu (#1813) üzenetére


Tsunami
senior tag

Szerintem sose néznék meg a csomagtartódat...:)

''három a kettő tizen''

(#1816) misu válasza Tsunami (#1815) üzenetére


misu
aktív tag

Hy!


Ez a LEGÁLIS MENNYISÉG....:)
mod: És a törvény az törvény!!!!

És nem foglalkoznak velem a határnál...
hülyék lennének...egy wartburgossal foglalkozni...(szívózni)?...:))


Bye!

[Szerkesztve]

Bűn az élet.

(#1817) hobizoli válasza faster (#1806) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Az mennyit sporol rajta? Egy tankolson 400Ft? Elmesz is benzin, meg visszajossz az is, 80km-n elfogy ~5liter benzin, az 50literbol ami altalaban egy uto tankja szokott lenni, marad 45, ez 267FT/liter ar, hat nagy vmi, mit ne modnjak. Hat ezert autokazzon, akinek ket anyja van. Azaz 12000-bol lesz 45liter benzin SK-ban es 44.1liter itthon tankolva, a kulonbseg elenyeszo, egy liter sincs, azaz kb 230Ft.


hobizoli

több drón kell ;P

(#1818) Tsunami válasza misu (#1816) üzenetére


Tsunami
senior tag

Senkit nem néznek meg, max haszongépjárművet vagy teherautót:) Mellesleg ahogy elnézem igazuk is van, mert mondjuk egy sima személygépjárműbe be se fér nemhogy 90 liter bor és pezsgő, hanem 60 se:)

''három a kettő tizen''

(#1819) hobizoli válasza Tsunami (#1811) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Vigyel, de azokat a kannakat is meg kell venni, ha eppen nincs.


hobizoli

több drón kell ;P

(#1820) faster válasza hobizoli (#1817) üzenetére


faster
nagyúr

Jó, akkor leírom másképp, 35-40km-ig van rajta haszon, azután már végképp nem éri meg. Nyilván annak éri meg, aki közel lakik, max. 10 km-re, márcsak az idő miatt is.

(#1821) gege71.hu válasza hobizoli (#1817) üzenetére


gege71.hu
addikt

Mert csak 50 literes tankkal rendelkező autók vannak...ja

[Szerkesztve]

(#1822) hobizoli válasza gege71.hu (#1821) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Ja persze van 38literes is, meg 80 is, a nagyatlag az 50, de ketlem, hogy akinek olyan autoja van, hogy 80literes a tankja azt foldhoz vagja ennyi arkulonbseg es megy SK-ba tankolni...inkabb adja el, azoknak ugyis azert van akkor tankjuk, mert tobbet is fogyasztanak, aztan kesz, nem lesz gond, hogy mennyi a havi benzinkoltsege.



hobizoli

több drón kell ;P

(#1823) misu


misu
aktív tag

Hy!


Meddő a vita...mindenki maga döntse már el, hogy megéri-e neki kimenni tankolni vagy sem...

Mod: amúgy meg ott a WV ,a régi mercik 8-11lityós fogyival és 110 literes tankal..
A nagy tankméret nem kiváltság...ajándék!...:))


Bye!

[Szerkesztve]

Bűn az élet.

(#1824) gege71.hu válasza hobizoli (#1822) üzenetére


gege71.hu
addikt

Elhiheted, hogy a leglóvésabb arcok a legnagyobb spúrpöcsök a világon. Legtöbbjük egy húszasért elhajtana egy békát Vácig....A 80-as tankról szabadaszzociációval.. :D

[Szerkesztve]

(#1825) sbazsi válasza hobizoli (#1802) üzenetére


sbazsi
veterán

És azt se felejtsd ki, hogy az auto ezalatt is amortizálodik, kopnak a gumik, csapágyak, stb. Hamarabb viheted szervízbe, és ott fizethetsz...

Én 3 forint különbségért sem autozok egy centit sem, mert a kerülő alatt elautozom a megsporolt pénzt...

(#1826) sbazsi válasza misu (#1813) üzenetére


sbazsi
veterán

Ezt azért jobban kiemelném...

''gázolajból a gépjármű és erőgép üzemanyagtartályán kívül 100 litert''

(#1827) fokukac válasza @rglaaf (#1801) üzenetére


fokukac
nagyúr

jajj, ajnározzátok itt, hogy szemét MOL, és hogy szlovákiában mennyivel jobb...

namost a szlovák nemzeti olajtársaság (Slovnaft) többségi tulajdonosa is a MOL.
Sőt, a pozsonyi olajfinomító (aminek terméke a szlovák kutak nagy többségénél megtlaálható) is a MOL tulajdonában van.

-----------------------

egyébként meg a MOL hosszú éveken át veszteséges volt, milliárdos nagyságrendben, és ahhoz, hogy most nyereséges legyen sok-sok éven át évi százmilliárdos nagysárendben kellett beruházásokat végrehajtania. most ezek térülnek meg.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#1828) Scream007


Scream007
őstag

hát ne haragudjon a világ 1 óra múlva 294 lesz a 95'ös:(((:(((

BMW Über Alles!!..NSL rulzzz

(#1829) fokukac válasza Scream007 (#1828) üzenetére


fokukac
nagyúr

és lehet, hogy 1 év múlva ezt is vissza fogod sírni... :U

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#1830) EGOKA


EGOKA
tag

De jó. :(

http://megmentesreerdemeshelyek.blogspot.com/

(#1831) rdi


rdi
veterán

ha így megy tovább, lassan megéri majd az alternatív üzemanyag kereskedelme...

Fej! Tor! Potroh!

(#1832) Side_ válasza hobizoli (#1822) üzenetére


Side_
aktív tag

Azért van pár autócsoda, amin gyárilag 90-100L-es a tank. De ismerősöknek még 120-150L-es autóik is vannak...bár az inkább kisbusz.

''Van visszajelzés, tehát vagyok!''

(#1833) Ijk


Ijk
nagyúr

Én még most veszek 500 hektó benzint, és egy év múlva a piaci ár alatt 15 ft-tal mérem majd feketén. Ha nem csuknak le meggazdagodom:D

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#1834) rdi


rdi
veterán

Az index híre:
''A lengyel pénzügyminiszter bejelentése szerint az ólommentes benzin jövedéki adója a literenkénti 1,57 zlotyról (0,4 euró) 0,25 zlotyra csökken, a gázolajé (1,1 zloty) viszont nem változik. Egy liter ólommentes benzin jelenleg 4,5 (kb. 290 forint) egy liter gázolaj pedig 4 zlotyba (kb. 255 forint) kerül Lengyelországban.''

Nos közölni szeretném az általam igen 10telt indexes ujságíróknak, hogy kinti barátaim közlése szerint Lengyelországban az átlagos benzinár tegnapelőtt átlépte az 5 zlotyt, vagyis jócskán 300 forint fölött van (volt).
Azért ez még egy ilyen bulvárportálnál mint az Index is túlzás...

Fej! Tor! Potroh!

(#1835) fokukac válasza Ijk (#1833) üzenetére


fokukac
nagyúr

minthogy ez jövedéki termék, ezt azért beszéld meg szépen a vám és pénzügyőrséggel is... :D

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#1836) jagada


jagada
őstag

elértük a 0,3k/l-t!!!

OHHH YEAAAH!!!!!!
nemrég még senki se gondolta komolyan és legyintettek, mikor ezzel riogattak...
nagy cuppantóst a kormánynak, meg a MOL-nak..

megyek megkérdem nincs-e felvétel a MOL-nál, azok ott hülyére keresik magukat..

a lottó 5-ösöm lenne olyan biztos, mint az, hogy 1 hónapon belül lesz még 350Ft/l is!!!!

Mazda 3 Sport Takumi Limited Edition

(#1837) g@bo válasza jagada (#1836) üzenetére


g@bo
nagyúr

de mi a gond? a politikusaink könnyedén kifizetik, Te, Én, Mi, eddig se érdekeltünk senkit.

(#1838) misu válasza jagada (#1836) üzenetére


misu
aktív tag

Hy!


Nézd a jó oldalát!

Ez az igéret valóra vált!
Az állam nem csap be senkit!...:))

Megígérték, be is tartottak..:)

Megyek veszek vagy száz litert...amíg még drága....nehogy éhenhaljon akár egy képviselő is!

Szerintem a MOL csak a kisebbik disznó...a nagyobb az, aki televágta adóval és ebből semmit sem látni az utakon...:((....jól körül írtam az állami apparátust, mi?
Baloldal vagy jobboldal, kormány vagy ellenzék...egykutya...

Lopni, csalni, hazudni már tudok! Tessék mondani mi kell még tennem, hogy képviselő legyek?

Aki teheti menjen inkább külföldre tankolni...:(


Szép napot!

Bye!

[Szerkesztve]

Bűn az élet.

(#1839) jagada válasza g@bo (#1837) üzenetére


jagada
őstag

kifizetik, aztán meg visszaigénylik, csak nem gondolod, hogy saját zsebből tankolnak????
elszámolják kiküldetésnek, meg ide-oda oszt jóvan....

Mazda 3 Sport Takumi Limited Edition

(#1840) jagada válasza misu (#1838) üzenetére


jagada
őstag

most kb. mennyi idő alatt lehet leérni Debibe a 35-ön?

Mazda 3 Sport Takumi Limited Edition

(#1841) misu válasza jagada (#1840) üzenetére


misu
aktív tag

Hy!

OFF

Olyan 3-3,5 óra...:(((...busszal...
Ennyit legalább számolj rá!
+baleset, ha van...:(

Nézd meg a vonatot!
Kényelmesebb és lehet, hogy gyorsabb is!

ON


Bye!

Bűn az élet.

(#1842) jagada válasza misu (#1841) üzenetére


jagada
őstag

és egy 23 éves zsigával?
8-ra kell odaérnem, nyelvvizsgám lesz...

Mazda 3 Sport Takumi Limited Edition

(#1843) misu válasza jagada (#1842) üzenetére


misu
aktív tag

OFF

Ha reggel mész és még nem dolgoznak akkor max 2 óra alatt lent vagy...nincs forgalom, kamionok....elvileg nyugi one...
De én rászámolnék és 1/2 6 körül elindulnék...

Inkább a M. adok-veszekbe gyere át mielőtt kidobnak minket OFFolásért...:)

ELNÉZÉST KÉREK AZ OFFÉRT!!!!!

ON
Bye!

Bűn az élet.

(#1844) Scream007 válasza fokukac (#1829) üzenetére


Scream007
őstag

azt ugyan nem, mert akkor megyek ki tankolni.:B

BMW Über Alles!!..NSL rulzzz

(#1845) gege71.hu válasza fokukac (#1827) üzenetére


gege71.hu
addikt

A szívem szakad meg :)

[Szerkesztve]

(#1846) sbazsi válasza g@bo (#1837) üzenetére


sbazsi
veterán

Hmm.
ezt Te sem gondolod komolyan.
A mondat inkább így helyes:

A politikusainknak kötelezően kifizetjük, igen, Te, Mi, Én, és az, hogy marad-e a magunkéra, eddig sem érdekelt senkit.

(#1847) gabe_


gabe_
őstag

Hát én már lassan be sem merem indítani az autóm, csak nézegetem, esetleg körüljárom...

Sovány szakácsban sose bízz!

(#1848) sbazsi


sbazsi
veterán

Mint arra a Pénzügyminisztérium korábban már felkészítette a közvéleményt: a 2006-tól esedékes alacsonyabb áfakulcs negatív költségvetési hatásainak kompenzálására - a jövedéki adók mellett - megemelik a regisztrációs adó tételeit is.

E két adónemnek együttesen mintegy 66 milliárd forinttal kell ellensúlyoznia a kieső áfát. Lapunk számításai szerint ez azt jelenti, hogy a regisztrációs adó hozzávetőlegesen évi 5,5 milliárd forinttal nőne. Az új adótábla azt jelzi, hogy a pénzügyi tárca - amellett, hogy igyekezett a regisztrációs adórendszer meglévő fogyatékosságait orvosolni - megpróbált a használt külföldi autókkal kereskedő cégek kedvére is tenni: az 5-ösnél rosszabb környezetvédelmi kategóriába tartozó járművek adótételei jóval kisebb mértékben nőnek, mint az ennél jobb autókéi.

Míg például egy korszerű 1100 köbcentiméteres benzines gépkocsi regisztrációs adója 41,3 százalékkal nő, addig a hasonló paraméterű elavultabb társa után csak 11,6 százalékkal kell nagyobb adót fizetni jövőre. A jogalkotó kedvezett a nagyobb hengerűrtartalmú járművek javára is: ahogy nő a térfogat, úgy csökken az adónövekedés aránya. Az eddig kivételezett helyzetben lévő ''egyéb'' kategóriájú, illetve a muzeális jellegű gépkocsik tulajdonosait viszont hideg zuhanyként érintheti a hír: az ő adótételeik közel 40 százalékkal növekednek jövőre.

A motorkerékpárosokkal sem bántak kesztyűs kézzel. A legkisebb motorok esetén 50 százalékkal nő az adó, de a többi kategóriánál sem megy 35 százalék alá. S mindezt természetesen meg kell még fejelni az immár 20 százalékos áfával. Erről nem szabad elfeledkezni, már csak azért sem, mert az adó befizetéséről szóló igazolást csak annak adják ki, aki az áfát is rendezte.


Bővebben: link

(#1849) sbazsi


sbazsi
veterán

Talán pont fordítva kellene... :(:(:(

(#1850) mynames válasza sbazsi (#1848) üzenetére


mynames
senior tag

Áááá....Biztos nem ment a lobby(pénz)...
Tipikus magyar politka a PM-től, szarnak bele a Kyotoi Egyezménybe meg a Zöldek arcába is!!!
És mi a kurv@ annyukért kell a használt autó kereskedők kedvére tenni???? Még nem keresték magukat elég zsírosra???
Az én kedvemre mikor tesz a kib@szott PM??? 176k bruttóból megkapok 105k-t...helo,szia,szevasz...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.