Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) rdi válasza Szeke (#249) üzenetére


rdi
veterán

monnyuk ez jogos.
Sajnos nekem is kell kocsival járnom, és szerencsére még telik rá, de azért havi 10 - 15 ezernél többet nem szívesen szánok rá (és ez nem is olyan sok)
De azért szerintem a amgas olajár súlytja a világot és egyszer már képes volt lereagálni ezt, drasztikus felhasználás csökkentéssel, szerintem most is ez jön majd.

Fej! Tor! Potroh!

(#252) nRu3


nRu3
addikt

Ahoz képest milyen drága az üzemanyag ára mégis mindenki autóval közlekedik még az is akinek nem muszály,állandó dugok vanak a sok közlekedő autó miatt..........

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#253) vtechun válasza Latissimus Dorsi (#241) üzenetére


vtechun
veterán

nem véletlenül tankol szinte mindenki ukrán üzemanyagot felénk, ha nem kell róla számla... az csak 170 ft... magyarországon... ukrajnában meg vagy 100 ft

(#254) Apol77 válasza Apol77 (#242) üzenetére


Apol77
tag

Félreértettél... Az üzemanyag árával minden ára feljebbmegy, az alap élelmiszerek ára is. Autógázzal járok, mégis érdekel az üzemanyag áremelkedése...

(#255) rdi válasza Apol77 (#254) üzenetére


rdi
veterán

Te félreértetted saját magadat ? :DDD

Fej! Tor! Potroh!

(#256) Apol77 válasza rdi (#255) üzenetére


Apol77
tag

Nem értettem félre magam :)

(#257) tigga válasza Kalandor (#194) üzenetére


tigga
tag

Szia!
Ez még abban az időben volt amikor a színesbőrűeket hátrányosan megkülönböztették a buszjáratokon és erre kitalálták, hogy bojkottálják azt a vállalatot. Emiatt akinek volt autója vitte a szegényebbeket dolgozni stb. Elég jól megszervezték elég szép kis mozgalom lett belőle még meg is filmesítették asszem... Vagy nem erre gondolsz? :)
Amúgy meg énis kocsival járok melózni a váltott műszakom miatt.
ha reggel 6 ra megyek nem kell korán kelnem és ha este 10 kor végzek hamar hazaérek :) Többi műszakban bkv...

[Szerkesztve]

Kötözz egy macska hátára egy vajaskenyeret és dobd fel a levegőbe......

(#258) forceberg válasza rdi (#251) üzenetére


forceberg
veterán

Magas olajár? És az ukránoknál hogy lehet 70Ft/l?

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#259) forceberg válasza nRu3 (#250) üzenetére


forceberg
veterán

Még egy autót el tudsz látni esetleg?

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#260) tigga válasza mura81 (#219) üzenetére


tigga
tag

Meg a neve is :D
Boccs ez magas labda volt nem lehetett nem leütni ;]

Kötözz egy macska hátára egy vajaskenyeret és dobd fel a levegőbe......

(#261) lajafix válasza Apol77 (#242) üzenetére


lajafix
addikt

''Arra hivatkoznak, hogy nagyon olcsó lett a forint....''

nem-nem a kormánynak mindig az a baja hogy erős a forint. Képzeld el mennyi lenne a benya 250es dollárral.

Rock'n Roll

(#262) lajafix válasza nRu3 (#252) üzenetére


lajafix
addikt

Mert Pesten laksz te is apuci. Itt tényleg természetesek a dugók.

Rock'n Roll

(#263) etilin


etilin
aktív tag

Ön dönt eszik vagy vezet?

Ej, God Vazzeg és egyéb sokak hun vannak, he?

(#264) lajafix válasza rdi (#247) üzenetére


lajafix
addikt

Buta vagy, mint a tök!

Az ESSOnál meg poénból írták ki, hogy 1 liter adótartalma 145 forint....

A gaz USAban jótéteményként kerül a felébe a benya, mint nálunk?


'' amíg normálisan nem kezdenek viselkedni az arabok, akik afinomító cégek cinkosai '' Be kéne fejezned inkább a mai leckét. A 3as szorzótáblát. Az üzemanyagár nagy része ezen az észak balkáni banánültetvényen ADÓ.

Csókol anyád, Lujza.

Rock'n Roll

(#265) lenox válasza bLaCkDoGoNe (#243) üzenetére


lenox
veterán

Hat irhatod a durvat, de ha esetleg hulye nem is, tajekozatlan azert vagy. Ha nem erdekel, az a te bajod, de az nagy szuklatokorusegre vall, ha azt hiszed, hogy ez csak az autosokat erinti. A draga uzemanyag _mindennek_ felviszi az arat. A kajanak, pianak, ruhanak stb. Valahogy ezek is a boltokba kerulnek nem? A szallitas gyakorlatilag mindennek az araban benne van, szal ha dragabb szallitani, az mindennek emeli az arat.

(#266) Apol77 válasza lenox (#265) üzenetére


Apol77
tag

Lehet hogy bLaCkDoGoNe fórumtársnak bkv-n szállítják az árut ?
Na de félretéve a hülyéskedést, tényleg elszomorító a helyzet. Még annó a taxissztrájkot meg lehetett szervezni, de már tuti nem jönne össze. Talán ha a gazdák ujra demonstrálnának. Tuti csatlakoznék hozzájuk, mert egyre durvább ami itt megy. De ez már a politika topicba tartozik...

(#267) Mista Boller válasza forceberg (#258) üzenetére


Mista Boller
tag

Ugy, hogy az oroszoktol kapjak az olajat kulon kormanykozi egyezmeny alapjan, melyen a vilagpiaci ar alatt... De azota emeltek, szoval a 70ft-os benzin itt a multe.

Tout le monde est une nonne

(#268) bLaCkDoGoNe válasza lenox (#265) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Itt mindig mindennek megy fel az ára, mégis mindig a benzin miatt sipákolunk csak.
Mindegy, részemről én ezt a vitát nem kívánom folytatni, Neked köszönöm az észosztást, majd igyekszem sajnálni szegény autósokat ezentúl. (Azt ne próbáld nekem bemesélni, hogy ilyenkor mindenki azért hőbörög, mert a kenyér drágább lesz a benzináremelés miatt.)

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#269) plömplöm


plömplöm
őstag

2005.ápr. 247Ft/l
2004.ápr. 239Ft/l
2003.ápr. 240Ft/l
2002.ápr. 216Ft/l
2001.ápr. 233Ft/l
2000.ápr. 231Ft/l

mi emelkedett és mikor? vagy nem (jól) látom a dolgokat?

All systems gone! Prepare for downcount! 5....4....3....1! Off blast!

(#270) gabe_


gabe_
őstag

Az oké, hogy emelkedik a benzinár. (Illetve hát nemoké, de hát ez van. :( ) De hogy olyan sz@r utakon kell járni, hogy kiesik az autó kereke... És nincs pénz a hazai úthálózat fejlesztésére. Könyörgöm, ha az autósok összes befizetett adójából ERRE nincs pénz... EZ A MAGYAR ÁLLAM.

Sovány szakácsban sose bízz!

(#271) BobChemistry


BobChemistry
őstag

Az OPEC gyűlésén eldöntötték hogy napi 500000 hordóval emelik a napi kőolaj kitermelést
Nyilván azért mert van rá kereslet...

Bármilyen közel vagy valakihez, végtelen a távolság köztetek.

(#272) lorcsi


lorcsi
veterán

a benzin árakon nem csak az állam hanem a multik (shell..stb.)
keresett a legtöbbet.
Olyan óriási nyereségük lett 2004-ben mint még soha!
A HVG-ben olvastam....asszem a 11. hetiben...

(#273) Notes válasza bLaCkDoGoNe (#268) üzenetére


Notes
senior tag

Szerintem is jobb ha befelyezed. Saját érdekedben. Hidd el, jót akarok...

A magyar üzemanyagárak magas adótartalma egyébként pofoegyszerű folyamat végeredménye: az állam adópolitikája, az egész adórendszer csődje oda vezetett, hogy az elmaradó adóbevételeket kénytelenek ilyen kézzelfogható helyzetekben beszedni. Mert lehetek én szupersikeres vállalkozó aki nem fizet szinte semmi adót, de a 740-es BMW-t nekem is meg kell tankolni. Ebből indulnak ki, és sajnos ez is az átlagembereken csattan.

Romanes eunt domus!

(#274) parandroid válasza bLaCkDoGoNe (#268) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Azért azt se felejtsd el, hogy a benzinár (épp azért mert annyi mindenbe beépül) komoly inflációnövelő tényező. Ez pedig már szélesebb körű probléma, mint az, hogy én családi szinten most havi 40k helyett 42-t fogok kifizetni benzinre, mert a hozzánk legközelebbi két városba gyakorlatilag nem megoldható a tömegközlekedés. Helyben pedig nincs munkahely...

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#275) rdi válasza Notes (#273) üzenetére


rdi
veterán

Kedvenc Notes, a jövedéki adó mértéke 2001 óta nem nőtt.
Ami nő a benzinárral, az kizárólag az ÁFA. Ha pedig olvastad volna tudnád, hogy kb. 250 forintos benzinárra spekuláltak a tervezők.

Fej! Tor! Potroh!

(#276) Vangelis válasza rdi (#275) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Lesz ez még 300ft -is csak nyugalom?!

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#277) rdi válasza Vangelis (#276) üzenetére


rdi
veterán

Németben a libsik kiálltak a benzinkutakhoz, és visszaadták a jövedéki egy részét:, ott is sorba álltak az autósok..:)))

Fej! Tor! Potroh!

(#278) Vangelis válasza rdi (#277) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Gondolom....mi is visszakapjuk a adót..szép jó utak, remek kölekedés, stb

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#279) nRu3 válasza forceberg (#259) üzenetére


nRu3
addikt

:( Igy is sokan haragudnak hogy kimaradnak.

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#280) mahatma


mahatma
aktív tag

A MOL árképzési politikáját kellene nyilvánosságra hozni. Hogy lehet az hogy a MOL a brent árához igazítja az árait, amikor valahonnan az oroszoktól kapja a benyát és a kettő közt jelentős különbség van. (ha nem jól tudom a dolgot, javítsatok ki)
Így tesz extraprofitra szert ez a tetves.....

Két hirdetésre jelentkeztem, és mindkét helyen felvettek. Az elsőnek nagyon munkaszaga volt, így a második mellett döntöttem.

(#281) lenox válasza bLaCkDoGoNe (#268) üzenetére


lenox
veterán

Hat sok eredmenye nem volt, ha azt szurted le, hogy (csak) szegeny autosokat kell sajnalni... Ugy latszik, elolvastad, csak nem ertetted. Szal pont azt mondom, hogy teves a 'leszarom, az autosok hadd szopjanak' hozzaallas, mert ez mindenkit erint. Ezen egyebkent tenyleg nem erdemes vitazni, mert ez teny. Van, akit ez kozvetlenul erint (ezert sirnak a fuvarosok/taxisok stb.), es van aki nem is erti, hogy ez ot is erinti (pl. te).

(#282) fokukac válasza mahatma (#280) üzenetére


fokukac
nagyúr

kurvára mindegy, hogy honnan szerzi, a világpiaci ár az világpiaci ár, az mindenhol ugyanannyi. így működik a kapitalizmus.

Ja, és csak a szovjetunió és csatlósállamai mondhatták azt anno, hogy ''nem gyűrűzik be''- és fenttartották az olcsó energiaárakat. Begyűrűzött.
És meg is bukott bele a kommunizmus, csak egy évtized kellett hozzá... :U

Ui. a fogyasztói benzinár messze nem drágult annyit, mint az olajár : 1999-ben 9 dollár volt 1 hordó olaj, most meg 58... :U Persze közben a dollár elvesztette az értékének a 20 %-át, de akkor sem drágult ennyivel a benzin.


Itt egy táblázat a heti átlagárakról, 2000 óta : Bővebben: link

[Szerkesztve]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#283) aesir válasza fokukac (#282) üzenetére


aesir
veterán

A szomszédos országokban is ennyivel nő a benzinár?
Vagy csak mindig Mo-ra van ekkora hatással a világpiaci ingadozás?

Van saját életem...

(#284) fokukac válasza aesir (#283) üzenetére


fokukac
nagyúr

már 2000. szeptemberében is 245 Ft volt egy liter 95-ös.
Most ugyanez 255. csak most 2005 van.

és nem csak magyarországot érinti a hatás...
az amcsik tavaly már lázadoztak, hogy elérte a benzinár a 100 Ft / liter álomhatárt... :D

[Szerkesztve]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#285) aesir válasza fokukac (#284) üzenetére


aesir
veterán

Köszi.

A kérdés még mindig az, hogy a szomszédos országokban is ennyivel nő-e a benzinár?

Van saját életem...

(#286) fokukac válasza aesir (#285) üzenetére


fokukac
nagyúr

mennyivel?
2002-ben a szlovákoknál átszámolva kb. 170 Ft volt. nálunk 220-230.
aztán ők is adót emeltek, és ma már biztos, hogy náluk is 220 körül van...
(35 sk, ha jól tudom)



[Szerkesztve]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#287) aesir válasza fokukac (#286) üzenetére


aesir
veterán

Nem 2002-ról meg 2000-ről beszélek...

A MOL szóvivője szerint 21 Ft-ot kellene emelni a benzináron, ezt meg is teszik több lépcsőben hetente.

A kérdésem még mindig az, hogy a szomszédos országokban is ekkora mértékben emeleik-e a benzin árát?

Nem 2000-ben, nem 2002-ben, hanem most.

Van saját életem...

(#288) rdi válasza aesir (#287) üzenetére


rdi
veterán

Sajnos igen.
De azért tartják az előnyüket a magyarországi árakkal szemben. Sőt vannak Ausztriában is olyan helyek, ahol akár 10 - 15 centtel is olcsóbb lehet az ütemanyag mint máshol az országban.

Egyébként nálunk az ''olcsó'' kutak a ''- 10'' forintra álltak be :(((


Szóval ha olcsó üzemanygaot akarunk, akkor legyünk nagyon jóban az arabokkal :)))
ŰViszont szerintem szinte biztos, hogy nem indokolt ekkora ár a piacon, viszont nehéz lesz belenyúlni, mert mind az exportáló országoknak, mind a multi olajcégeknek jó.

Csak nekünk nem jó, de azt ezek a cégek nagy ívben leszarják.
Azt is tudni kell, hogy ''Kína minden mennyiséget átvesz'' duma azért hülyeség, mert egy - két hónap alatt nem nő ennyit ott sem a fogyasztás.

Egyébként pedig tessék hidrogén autóval járni DD

[Szerkesztve]

Fej! Tor! Potroh!

(#289) Apol77 válasza rdi (#288) üzenetére


Apol77
tag

Vagy biciklivel? :)

(#290) RIV


RIV
tag

Én Jugóba járok tankolni. Ott a gázolaj 180 ft-ban van. Megéri oda vissza 60 km-t autózni. Főleg, hogy a tankom 65 literes.

A titoktartás egy olyan szilárd halmazállapotú anyag, amely alkoholban oldódik.

(#291) mahatma válasza rdi (#288) üzenetére


mahatma
aktív tag

''akkor legyünk nagyon jóban az arabokkal''

Gyurcsány ezen dolgozik, amikor a szaudi focistákat terroristának nevezi:C

Két hirdetésre jelentkeztem, és mindkét helyen felvettek. Az elsőnek nagyon munkaszaga volt, így a második mellett döntöttem.

(#292) RIV válasza mahatma (#291) üzenetére


RIV
tag

Ja, és akkor még bomba sem robban.

De ha itt tartun lehetnénk Kína nagy szövetségesei. Szerintem a világ vezető országa lesz hamarosan. Mint nemrég az USA.

[Szerkesztve]

A titoktartás egy olyan szilárd halmazállapotú anyag, amely alkoholban oldódik.

(#293) PumukliM válasza rdi (#288) üzenetére


PumukliM
csendes tag

Egyszer egy fórumon olvastam, hogy egy tagnak ilyen ''ócsó'' benzinkúton sikerült 2 db 20 literes kannába 54 liter benzint beletankolni. :((

''Egyszer majd annyit iszom, amennyit öregszem.. De most még annyit öregszem, amennyit iszom...''

(#294) RIV válasza PumukliM (#293) üzenetére


RIV
tag

Mikor elég lent van a mutatóm akkor szoktam átmenni tankolni. 55-60 liter közt rakok bele, mikor tele lesz. Szerintem ez nem átverés.

A titoktartás egy olyan szilárd halmazállapotú anyag, amely alkoholban oldódik.

(#295) PumukliM válasza RIV (#294) üzenetére


PumukliM
csendes tag

Persze, nyilván nem mindegyik olcsóbb kúton van ez így. Valószínűleg egy egyedi esetről volt szó, de (állítólag) megtörtént.

''Egyszer majd annyit iszom, amennyit öregszem.. De most még annyit öregszem, amennyit iszom...''

(#296) Fade_Away válasza RIV (#292) üzenetére


Fade_Away
őstag

ez a legyünk kína szövetségese engem emlékeztet arra amikor pont egy ugyanolyan politikai rendszerü ország nagy szövetségesei voltunk.

(#297) Fade_Away válasza plömplöm (#269) üzenetére


Fade_Away
őstag

Ha így van akkor nem tudom minek sipákolunk...
(Főleg, hogy a 2000es 11$/barel felugrott 58$/barelre, oroszok is ennyiért adják el nekünk hülyék is lennének olcsobban...)

''2005.ápr. 247Ft/l
2004.ápr. 239Ft/l
2003.ápr. 240Ft/l
2002.ápr. 216Ft/l
2001.ápr. 233Ft/l
2000.ápr. 231Ft/l''

(#298) fokukac válasza Fade_Away (#297) üzenetére


fokukac
nagyúr

1999-ben volt 9-10-11 dollár egy hordó olaj,
s akkor még a benzin is csak 150 körül volt. aztán fél év alatt ment föl 200 körülre.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#299) Notes válasza rdi (#275) üzenetére


Notes
senior tag

És ki beszél itt 2001-ről? :F Ennek semmi köze az évszámokhoz. Én általánosságban mondtam, hogy ''állam'', és nem azt mondtam, hogy rohadt, mocskos stb. mszps kormány.

Romanes eunt domus!

(#300) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Látátok most a naplót volt valami türkinbasi vagy milyen ország 4ft a benzin:DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.