Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-20 18:40:24

LOGOUT.hu

A topikban főleg meglevő notebook miatt kérdezhetsz, ha vásárolni szeretnél, ezek az ajánlott topikok:
Milyen notebookot vegyek?
Milyen HASZNÁLT notebookot vegyek?
NOTEBOOK / NETBOOK / Mac beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41151) eddieke666 válasza Pyttawrx (#41144) üzenetére


eddieke666
tag

Új akku megérkezett,ezzel a probléma meg is oldódott. Köszönöm a segítséget.

(#41152) Pyttawrx válasza eddieke666 (#41151) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

:C Örülök, igazán nincs mit.

(#41153) Bazs1981 válasza Bazs1981 (#41143) üzenetére


Bazs1981
aktív tag

Sziasztok, a 41143-re tud mondani valaki valami okosat?

(#41154) Grave_444 válasza Bazs1981 (#41143) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Töltsd le amit telepíteni szeretnél aztán csatlakozz le a netről és utána töröld a jelenlegit.

(#41155) Bazs1981 válasza Grave_444 (#41154) üzenetére


Bazs1981
aktív tag

Köszönöm, és azt hogyan tudom elérni, hogy a net visszakapcsolás után se települjön a rossz driver? Lehet azt tiltani valahogy?

(#41156) perfegor17


perfegor17
senior tag

Sziasztok van egy HP probook 470 G2-es laposom i7 és radeon kombós.
Olyan probléma van hogy bekapcsolás után világít a power led a wifi meg a némító gomb de kép nincs. A venti az kb maxon teker benne :( Mi lehet a hibája?

(#41157) beholder00


beholder00
tag

Sziasztok!

Kezembe nyomtak egy Asus Z9200at 2005-ből. Jelenleg XP van rajta, de újra kéne tenni. Milyen oprendszert ajánlotok rá? Gyerekek k(B 10 évesek) net böngészése lenne a fő használat.
Köszönöm előre is a segítséget.

(#41158) gogantibi


gogantibi
csendes tag

Sziasztok!
Olyan gondokba ütköztem, hogy az asszony laptopjában HDD-t cserélném le SSD-re, de fogalmam sincs hogyan rakjam át egy az egyben a HDD tartalmát az SSD-re, hogy minden megmaradjon, az eredeti (laptophoz járt) windows stb.
A semmilyen plusz kiegészítő cuccom nincs, nincsenek speckó kábelek stb.
Megpróbáltam, hogy PC-re dugtam a HDD-t és csináltam egy teljes backup-ot, majd az SSD-re feltettem, de a BIOS-on nem lép túl, mert nem érzékel boot-ban semmit.
Teljesen tanácstalan vagyok. :O
Tudnátok segíteni?

(#41159) Pano válasza gogantibi (#41158) üzenetére


Pano
addikt

Macrium Reflect Free - Bootolható pendriveot is tudsz vele csinálni, hogy esetleg kívülről csinálj mentéseket. Ki is tudod jelölni milyen partíciókat szeretnél kimenteni, vagy az egész lemezt. Képfájlt csinál a régi lemezről, amit az újra rá tudsz tenni. Onnantól olyan mint mondjuk egy cd képfájlt kiírni egy lemezre.
De ha a céllemezen elfér a hdd tartalma, akkor akár egy sima klónozást is tudsz csinálni vele.

[ Szerkesztve ]

(#41160) gogantibi válasza Pano (#41159) üzenetére


gogantibi
csendes tag

Próbáltam azt is, de valamiért nem tud bootolni a laptop róla. Látja a biosban, viszont nem bootolható.

(#41161) Pano válasza gogantibi (#41160) üzenetére


Pano
addikt

Akkor valamit nem jól csinálsz. Több tucat pendriveot csináltam vele és mind működött pöcre.

(#41162) gogantibi


gogantibi
csendes tag

Mármint a klónozást, arra gondoltam.

(#41163) Pyttawrx válasza gogantibi (#41160) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Szerintem uefi vagy legacy lesz a pribléma. Most mi van beállítva, hogy írtad ki a pendrive-ot. Ha ahogy írtad, hogy más eszközre rákötötted a hdd-d, kösd rá az ssd-t is, és akkor a működő rendszer alól klónozz. :)

(#41164) gogantibi válasza Pyttawrx (#41163) üzenetére


gogantibi
csendes tag

Valószínűleg rosszul fogalmaztam meg a dolgot.
Tehát PC-re felraktam a laptop HDD-jét és az új SSD-t. Az AOMEI nevű programmal klónoztam a meghajtót egy youtube videó alapján, viszont a tutoriallal ellentétben nálam nem bootolt a laptopban SSD-ről. BIOS-ban látja SATA meghajtóként, viszont a BOOT fül alatt nincs semmi. Próbáltam okoskodni, hogy a Microsoft oldaláról letöltöttem az eredeti Win 8.1-et és bootolható pendrive-ként megcsináltam, de itt még ez sem jött be sajnos.
Lehet rosszul értem, amiket írtok?

(#41165) Pyttawrx válasza gogantibi (#41164) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

A macriummal próbáltad, ahogy javasolták?
[link]

(#41166) gogantibi válasza Pyttawrx (#41165) üzenetére


gogantibi
csendes tag

Még nem, de ez lesz a következő lépés. Bízom a sikerben. :R

(#41167) Pyttawrx válasza gogantibi (#41166) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Ennek mennie kell. Vagy én még a minitool partition wizardot szoktam telepíteni, és bootolható pendrive-ot készíteni, vagy windows alól futtatom

(#41168) slimG


slimG
tag

Sziasztok!

Van egy Fujitsu Lifebook E751 vPro notebook-om, amiben meghalt a HDD. Szeretném SSDre cserélni (Crucial MX500 250Gb) és mellé W10-et telepíteni. Viszont a Fujitsu oldalán az E751 modellről azt írják a supportnál, hogy W10 nem ajánlott/nem támogatott. A kérdésem, hogy érdemes a gyári ajánlás ellenére a 10es, vagy maradjak a 7esnél?
Előre is köszi a segítséget.

e-mailre nem válaszolok, PMben írj mindenképp

(#41169) Pyttawrx válasza slimG (#41168) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Nyugodtan! Az ssd is tökéletes. Mehet a w10

(#41170) snefi2


snefi2
csendes tag

Hello

Egy hp probook 455 g1 -be meglepheto a kovetkezo?
https://www.emag.hu/samsung-860-evo-solid-state-drive-ssd-meghajto-2-5-500gb-sata-iii-mz-76e500b-eu/pd/DBN899BBM/
es https://www.emag.hu/hp-probook-455-g1-hdd-ssd-caddy-sata-3-opticaddy-beepitokeret-oc-90383/pd/DMQ7FQBBM/ beszerelese es a ket hdd megcserelese?

Snefi

(#41171) whited


whited
addikt

Sziasztok
Lenovo y560n a ventilátor felpörög, utána megáll, emiatt hamar felmelegszik a gép és kikapcsol.
Gondolom cserélni kellene, hol tudok normális áron venni? :R

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#41172) SeniorTilla válasza perfegor17 (#41156) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Alaplaphiba lesz, vagy VGA forrasztás szállt el. Nem villognak a ledek?

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#41173) Hintalow


Hintalow
senior tag

Sziasztok!

Hozzám került egy msi vr601 laptop, és ilyen hobbiprojektként megpróbálom gatyába rázni. Elméletileg működik, viszont bekapcsolva semmit nem mutat a képernyőn, megy a hűtés, egyéb hanghatás nincs, külső monitorra kötve is ez a helyzet.
Viszont mindezt háttértár nélkül műveli, az nincs még benne. Elképzelhető, hogy anélkül ennyire nem csinál semmit? Mert azért 8000 Ft-ot nem dobnék ki rögtön egy ssd-re, hogy tesztelgessem :B

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#41174) SeniorTilla válasza Hintalow (#41173) üzenetére


SeniorTilla
veterán

ez kuka, ne vedd meg

hdd nélkül is mennie kellene

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#41175) perfegor17 válasza SeniorTilla (#41172) üzenetére


perfegor17
senior tag

de a caps lock 2-t villan és annyi :( egy darabig megy a venti maxon majd kikapcsol :(

(#41176) Hintalow válasza SeniorTilla (#41174) üzenetére


Hintalow
senior tag

Köszi, akkor nem ölök nagy effortot bele, meg a hulladéktelepre valszeg

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#41177) SeniorTilla válasza perfegor17 (#41175) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Keress rá neten, hogy mit jelent ez az MSI-nél, és abból megtudod a hibát. Pl. RAM, VGA, stb

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#41178)



addikt

Sziasztok!

Céges laptop csinálja a következőt. Egész nap dolgozom rajta, úgy hogy végig be van dugva a konnektorba, 100% akksi.
Nap végén kikapcsolom (shut down) kihúzom és félrerakom. Következő nap bedugom, bekapcsolom és kiírja, hogy 20 perc van a teljes töltésig. Szerintem ez egy elég komoly merülés, ahhoz képest, hogy fél napig ki volt kapcsolva.
Ha eltelik egy hétvége, akkor már 1 óra töltést ír hétfő reggel... Bele sem merek gondolni, hogy mi lesz, ha elmegyek két hét szabira. :D

Szóval olyan, mintha valami komolyan szívná az akksit kikapcsolt állapotban, de mi lehet?
Egyébként nincs baj az akkumulátorával. 5+ óra munkát bír töltés nélkül.

Lenovo T480, Windows10.

szerk: egyébként az itthoni laptopom is csinálja, de sokkal kisebb mértékben. Ugye azt kikapcsolom este lefekvés előtt és bekapcsolom másnap munka után. Ilyenkor 2-3 perc töltést írt ki, azt mondom ez ok.

[ Szerkesztve ]

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#41179) Kbali válasza (#41178) üzenetére


Kbali
nagyúr

win10 hibrid alvás nincs bekapcsolva?

(#41180) válasza Kbali (#41179) üzenetére



addikt

Így van beállítva most.

Esetleg a fast startup miatt lehet, hogy nem teljesen kapcsol ki? De akkor is túlzásnak érzem, hogy egy hétvége alatt 50%-ra merül. Hibernálva sem kéne ennyit fogyasztani gondolom, hanem max kb mint az otthoni gépem.

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#41181) Kbali válasza (#41180) üzenetére


Kbali
nagyúr

Igen, fogyaszthat. A céges gépemen még kikapcsolni sincs jogom, az is megmerül 1-2 hét alatt.

(#41182) szotyika77


szotyika77
aktív tag

Sziasztok!

Nem notebookkal kapcsolatos a kérdés, de nagyon remélem hogy tudtok segíteni. A céges gép a mellékelt képen található dolgot produkálja, és nem tudom mitől lehet. Random dobja be használat közben, kilépni csak úgy tudunk belőle ha restartoljuk a gépet. [kép]

A következő képen pedig a gép tulajdonságai láthatók: [kép]

Valakinek valami ötlet, hogy mitől lehet ez? Kevés lenne neki a RAM és összeakad?

Előre is köszönöm a segítséget!

Üdv

(#41183) Kbali válasza szotyika77 (#41182) üzenetére


Kbali
nagyúr

Ez klasszik memória, ill. Vga hibának tűnik.

(#41184) #93794560 válasza szotyika77 (#41182) üzenetére


#93794560
törölt tag

A hibától függetlenül 4 giga memóriához 64 bites rendszert kellene feltenni.

(#41185) valeno


valeno
tag

Sziasztok!
Szeretnék egy kis segítséget kérni. Egy Dell 3542-es gépről lenne szó (i7 4510U, 4GB ram, Nvidia 840m, 850 Evo 250 GB SSD, 500 GB HDD). Netezés közben elsötétült a kép és leállt a gép. Újraindítottam, felpörgött de kép nem volt. Rádugtam tévére, kép lett viszont kurzor nem volt. Rádugtam az egeret, így megjelent a kurzor és használható, viszont ha kihúzom eltűnik a kurzor. A laptop kijelzője fekete.
Tippek, hogy mi lehet a baja? Nagyon hálás lennék.

(#41186) szotyika77 válasza #93794560 (#41184) üzenetére


szotyika77
aktív tag

+Kbali

Akkor egy ram bővítés megoldaná a problémát? Plusz ha 32 helyett 64 bites oprendszert telepîtek rá az is segít a gördülékeny használatban?

(#41187) mikemyers133


mikemyers133
csendes tag

Sziasztok Tagok!

Kérdés 1: Dell Latitude 6520 lapba belefér-e 2x4Gbb DDR3 RAM?
Kérdés 2: Milyen memóriát ajánlatok 20e Ft-ig? Most 1Hynix/Hunday 4Gb, 1333Mhz van 1db DIMM foglalatban.
Illetve kicsit még amatőr vagyok WIN10 PRo 64bit témában, csak ismerkedünk de WIN7 után halál lassú minden. Tanácsokat kérnék, hogy mit kell vagy érdemes kikapcsolni ha elsődleges cél a "Smooth" munka folytonossága és csak másodlagos a kinézet.. Értesítési panel, áttetszések, csilli villi dolgok nem kellenek csak egy normálisan használható felület amivel 10-12 ürát dolgozni lehet. Tiszta telepítés, aktiválva van (hivatalos) és mégis döcöget I5 procival, 4Gb Rammal.

KöSZi!

" Az életed kapod, a jövődet írod, a sors pedig rendez".

(#41188) #93794560 válasza szotyika77 (#41186) üzenetére


#93794560
törölt tag

64 bites processzoros hardverkörnyezetben stabilabbak lehetnek a driverek, mivel azok eleve a 64 bites gép hardverének natív működéséhez lettek írva és optimalizálva.

(#41189) SeniorTilla válasza mikemyers133 (#41187) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Ez már 8 éves gép, cseréld le egy újra. Sosem lesz olyan a sebessége, mint kellene. Esetleg SSD-t megpróbálhatsz, de szerintem nincs értelme rákölteni.

[ Szerkesztve ]

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#41190) Pyttawrx válasza mikemyers133 (#41187) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Teszel bele egy 4gb ddr3-t megy egy ssd-t pl wd green 240gb, és szárnyakat kap. Használt ram 5-6e, az uj ssd pedig 15 környéke kb. Arra a munkára még sokáig elég lesz.

(#41191) Kbali válasza szotyika77 (#41186) üzenetére


Kbali
nagyúr

Először egy szimpla memória modul cserét próbálnék.

(#41192) Lakov86


Lakov86
újonc

Üdv mindenkinek!
Olyan problémám lenne (nem találtam releváns topicot), hogy adott egy lenovo g500s noti, és random elfehéredik a kijelző, semmire nem reagál (háttérben szerintem minden működik pld: másolás).
Viszont ha lehajtom, és hibernálom, vagy alvó módba küldöm, és visszanyitom újra van rendesen kijelzőm. :W
Találkozott valaki már ilyennel? (szerintem a kijelző kábele haldoklik).
Előre is köszi a válaszokat! :R

(#41193) oliwire


oliwire
őstag

Sziasztok,
HP Probook 455 G3-ba tett már valaki SSD-t? Alapjáraton nekem nincsen benne optikai meghajtó benne, és ki szeretném használni, hogy kerettel meghajtót tenni oda. Vagy az SSD-t a mostani HDD helyére, és a HDD-t az optikai meghajtó helyére, vagy pedig fordítva.
Megoldható valahogy? Eddig csak sima 450 G3-hoz találtam videókat, meg M2 SSD bővítést, nekem M2 hely nincs benne sajnos.

(#41194) Jodanovich


Jodanovich
aktív tag

Sziasztok, a mai napon vásároltam egy lenovo y540 es laptopot elindítottam a driverelést, a hivatalos oldalról, felrakta a billentyűzet firmaware t is, majd a következő újraindításnál már nem működött a billentyűzet. Korábbi verziót nem találok, hogyan lehet vissza állítani? Másoknál is probléma ez, ahogy nézem a lenovo fúrumot. Köszi.

Life is Short... Ride Hard!!!

(#41195) Szajo


Szajo
őstag

Sziasztok!
5587 Dell G5ön villámlás okozta áramszünet óta nincs hdmi-n jel... Mikor elment az áram pont a TVre volt dugva HDMIn Előbb azt hittem, hogy szoftveres de már újra tettem a Windowst is. Másik HDMI, másik tv...
Ezt hogy? Ilyenkor mi a teendő?
Minden működik egyébként rajta...

[ Szerkesztve ]

(#41196) Jodanovich válasza Jodanovich (#41194) üzenetére


Jodanovich
aktív tag

Csináltam egy gép, win 10 full visszaállítást. Működik a Bill.

Life is Short... Ride Hard!!!

(#41197) Recon666


Recon666
Közösségépítő

Sziasztok.
Ezt okozhatja memóriahiba?
Dell vostro 2520
Intel i3 2gen proci, intel hd3000vga.

(#41198) Pyttawrx válasza Recon666 (#41197) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia.
Vagy vga. Külső kijezőn mi a helyzet? Ha van kéznél másik ram cseréld ki, vagy ha 2 van benne próbáld ki 1-el.

(#41199) Recon666 válasza Pyttawrx (#41198) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Vga prociba integralt. Gondolom ott nem igen szokott gond lenni. Ramot csereltem es varok. Nagyon ritkan fordultvelo a dolog amugy. Utanna jo volt, csak egyszer igy jott be a rendszer. :R

(#41200) Pyttawrx válasza Recon666 (#41199) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Simán lehet gond ott is.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.