Hirdetés

2024. június 29., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#14751) PH-User válasza cigam (#14742) üzenetére


PH-User
addikt

Köszi!

Hol lehet ilyen teljesítményadatokat nézni?

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

(#14752) Benhill


Benhill
senior tag

[link]
Ha a fent emlitett linkben szereplo ventinek a csapagyara fujok egy kis WD40-t, attol lehet baja?
barmilyen fordulaton megy, van ilyen enyhe kattogo hangja, vagy hogy is mondjam...ha maxon porog akkor tavolrol is hallhato.

(#14753) PH-User válasza Benhill (#14752) üzenetére


PH-User
addikt

Baja nem lesz.

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

(#14754) Imco válasza Benhill (#14752) üzenetére


Imco
őstag

Inkább vegyél egy újat. 1-2000 Ft-os tétel. Ha szól akkor már nem az igazi, bár valóban lehet időleges siker a WD40.

Szerintem...

Üdv! Imco

(#14755) Benhill válasza Imco (#14754) üzenetére


Benhill
senior tag

Lehet uj lesz belole, mert 09.12-en toltottek be a 3. eletevuket, de mar hangosabbak mint uj korukban. 2 is van. Megprobalom azert a WD40-t. Koszi a valaszokat.

(#14756) M@cika válasza cigam (#14744) üzenetére


M@cika
őstag

A remote admin beállítás sajna nem szúrja ki a szememet. a többit beállítottam. majd keresem tovább. És köszi!

Nasit a kis fehér medvének!

(#14757) M@cika válasza M@cika (#14756) üzenetére


M@cika
őstag

----------
Connect to: (2010.09.27 8:16:29)
hostname=*******.dyndns-home.com
username=*****
startdir=
*******.dyndns-home.com=xx.xx.xx.xx
220 NASFTPD Turbo station 2.x 1.3.2e Server (ProFTPD) [192.168.1.103]
USER ******
331 Password required for ******
PASS ***********
230 User ****** logged in
SYST
215 UNIX Type: L8
FEAT
211-Features:
MDTM
MFMT
MFF modify;UNIX.group;UNIX.mode;
MLST modify*;perm*;size*;type*;unique*;UNIX.group*;UNIX.mode*;UNIX.owner*;
LANG en-US*
REST STREAM
SIZE
211 End
Connect ok!
PWD
257 "/" is the current directory
Alkönyvtár
TYPE A
200 Type set to A
PORT 192,168,0,100,8,32
200 PORT command successful
LIST
425 Unable to build data connection: Connection refused

Szóval látszólag elfogad mindent, belép, aztán meg nem enged semmit...

Nasit a kis fehér medvének!

(#14758) M@cika válasza M@cika (#14757) üzenetére


M@cika
őstag

Ha passzív módba rakom, akkor megy. :-)

Nasit a kis fehér medvének!

(#14759) dawncomputer


dawncomputer
tag

Lehet, hogy hülye kérdés, de hogyan tudom levenni a file-ok kiterjesztést?
Ha pl. letöltök egy számot netről, automatikusan utánaírja, hogy ".mp3".
Ha megváltoztatom a nevét, de nem írom utána a kiterjesztést, akkor a lejátszó nem tudja lejátszani...
Tudom, hogy tök egyszerű a megoldás, csak én nem jövök rá... :W

(#14760) RootRulez válasza dawncomputer (#14759) üzenetére


RootRulez
félisten

Hogy érted, hogy "levenni"?

═════════════════════════════════════════

(#14761) dawncomputer válasza RootRulez (#14760) üzenetére


dawncomputer
tag

Hogy ne "Das ende vom Kreis.mp3" legyen a neve, hanem csak "Das Ende vom Kreis".
Ha meg akarom változtatni a nevét, közli, hogy ha megváltoztatom a kiterjesztését, nem tudom majd lejátszani - és tényleg.
Korábban csak a file neve látszott, a kiterjesztés nem.

(#14762) RootRulez válasza dawncomputer (#14761) üzenetére


RootRulez
félisten

Milyen windowsod van? És milyen programmal nevezgetsz át, Total Commander vagy "sima" windows intéző?

Amúgy annyi, hogy az átnevezéskor utánaírod, hogy ".mp3"

═════════════════════════════════════════

(#14763) dawncomputer válasza RootRulez (#14762) üzenetére


dawncomputer
tag

XP SP3.

Igen, tudom, úgy megy, ha utánaírom, de eléggé gáz. Pont ezt szeretném elkerülni, hogy minden egyes átnevezéskor utána kelljen írni a kiterjesztést is.
Simán, F2-vel nevezem át.
Azért nem értem, mert eddig soha nem látszottak a kiterjesztések, most meg valahogy előkerült...

[ Szerkesztve ]

(#14764) ollie válasza dawncomputer (#14763) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Intézőben Eszközök -> Mappa beállításai -> View (Nézet) -> Ismert fájltípusok kiterjesztésének elrejtése elé pipát, majd leokézni

***

(#14765) RootRulez válasza dawncomputer (#14763) üzenetére


RootRulez
félisten

Ahogy ollie írta :K Az intéző valamiért kiírja a kiterjesztést és azt is módisíthatod. :(

═════════════════════════════════════════

(#14766) Zomb€€


Zomb€€
őstag

Sziasztok!

Be teszem ide is a problémám, hátha többen olvassák.

Tegnap gépnagytakarítást tartottam, majd miután visszakötöttem mindent sajnos az alábbi hibával találkoztam:
3D módban egyszercsak fogja magát a rendszer, és meghal, de nem sima fagyás, hanem először olyan képet ad a monitor mint mikor kikapcsolja magát, majd a háttérbe hallani, hogy megfagy a gép (beakad a hang).

- ATT-t használok, 2D/3D módokra (3D természetesen overclockolva)
- Defaultra állítva is ezt a hibát produkálja
- Eddig semmi iylen jellegű probléma nem volt, egészen tegnapig
- Összes csatlakozó ellenőrizve, nem ilyen jellegű a probléma
- 2D módban teljesen jó minden

Ötlet? Eléggé idegesítő probléma :(

"Egyszer fent...egyszer fent!"

(#14767) Wargfold0914


Wargfold0914
csendes tag

Hello! Lenne egy érdekes problámám. Adott egy komplett új gép a grafikus kártyát kivéve.
Asus Crosshair Formula IV alaplap
AMD Phenom X4 955 3200 proci
Geil DDR3 4gb 1800Mhz CL9 ram (2x2 Dual)
BFG Geforce X260 vid.kártya
650W-os táp
Összerakva az előző gép alatt használt Win 7 64bit felismeri az új konfigot. Aztán egy újratelepítás feltéve az új driverek, BIOS frissítve a legújjabbra, A gép elindul majd a BIOsban feltűnik hogy a ramokat 1800Mhz helyett 1333MHz-n futtatja. Ez még nem is lenne probláma viszont a rendszer állandóan újraindul a "Windows súlyos hibát észlelt és leáll" címszóval, illetve van hogy rögtön kékhalál üt be, Aztán olyan is történt hogy a win nem töltött be mert "a win intéző nem válaszol és leáll" hibaüzenetet dobott ki. Muszály voltam összerakni a régi konfigot mert az új egyszerűen használhatatlan volt. Valaki esetleg tapasztalt már ilyet, mi lehet a probléma oka?

(#14768) localhost válasza Wargfold0914 (#14767) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Nem induló gépek topicjában "megszakértik" neked.

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#14769) icon válasza Csabee. (#14707) üzenetére


icon
senior tag

Hasonló dolgokkal küszködök néhány napja, logfájlokban nálam sincs semmi nyom. De viszont teljesen rendszertelen időpontban és használatban indul nekem újra.
Volt amikor BIOS-ban turkáláskor is, van amikor ment 1 huzamban a gép 26 órát, úgy hogy volt benne jó órás Furmark-teszt is, és nem volt sehol melegedés, ahol mérhető volt Everest-tel, de volt hogy játék közben, volt hogy idle állapotban restartolt a gép.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=icon

(#14770) icon válasza Zomb€€ (#14766) üzenetére


icon
senior tag

Szia,

a gépnagytakarítás milyen mértékű volt? Pl. videókártya hűtést megbolygattad-e?

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=icon

(#14771) dawncomputer válasza ollie (#14764) üzenetére


dawncomputer
tag

Köszönöm mindenkinek!
:R :R :R

(#14772) arckiraly


arckiraly
csendes tag

sziasztok.Lenne 1 számomra fontos kérdés...aki tud segítsen kérem!

Laptop(ACER) vásárlás előtt vagyok (használt) és annyi baja van hogy "sokadjára" (5-6.alkalommal)
bootol be. és 1 hibaüzenet amikor tölti a rendszert: Error. Pci device conflict
De miután bebootolt tökéletesen müködik!
Valakinek van valami ötlete hogy ez mitől lehet?
A válaszokat előre is köszönöm!

Akkor tudna nekem valaki segíteni?

(#14773) Karma


Karma
félisten

Ismer valaki olyan szoftvert, mint ami a Windows Home Server részét képező Drive Extender? Ugyanerre a funkcionalitásra (JBOD + fájlszintű replikáció) lenne szükségem, de desktop Windowson, ideális esetben ingyen vagy olcsón.

“All nothings are not equal.”

(#14774) Synthwave válasza arckiraly (#14772) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Akár lehet az is, hogy a rendszerpartíció sérült, új Windows kéne. Jobb esetben.

De mér nem nézel inkább valami Toshiba/HP/Dell/Lenovo-t?

[ Szerkesztve ]

Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

(#14775) kenguroo válasza arckiraly (#14772) üzenetére


kenguroo
tag

én letörölném az egész vinyót, újra partícionálnám, és arra tenném az új windowst.

(#14776) Zomb€€ válasza icon (#14770) üzenetére


Zomb€€
őstag

Annyira nem volt nagy, nagyjából minden alkatrész a helyén maradt, csak a ventiket portalanítottam. Ha hőfokra gyanaxol, az nemlehet, mert be van skálázva venti, és 70fok főlé sose ment.

"Egyszer fent...egyszer fent!"

(#14777) icon válasza Zomb€€ (#14776) üzenetére


icon
senior tag

Nem hőmérsékletre gyanakszom, bár azért vethetnél rá egy pillantást a VRM-hőfokokra...

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=icon

(#14778) SzlobiG


SzlobiG
félisten

udv.

Adott 3 vinyo az egyik rendszer elsodleges, a masik ketto meg logikai, a rendszer vinyot kivettem. Az egyik logikaibol meg kiszedtem 50gigat hogy majd arra arkom a win7et amit elsodlegesnek is lat a win 7 installer, de kiirja hogy nem erzekel rendszer particot vagy valami ilyesmi. Mi lehet a gond? Lekene csapni mind2 particot es csak utana latna? Mer szerintem az a baja, hogy nem rendes elsodleges a particio. :U

irasert sry, express gaterol irok. :D

(#14779) JoolsNOS


JoolsNOS
veterán

Sziasztok!
Microsoft liveban hogy tudok offline profilt csinálni, ha már van onlineom is? Mert amíg nem volt addig engedélyezte, most meg csak az onlinet ajánlja fel.
köszi

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, GTX1060 6GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#14780) arckiraly


arckiraly
csendes tag

köszönöm az eddigi válaszokat!
Állítólag vagyis az eladó azt mondja hogy bios frissítés kellene...de remélem nektek lesz igazatok és 1 formázás megoldja a problémát!

(#14781) Benhill válasza SzlobiG (#14778) üzenetére


Benhill
senior tag

ahova fel akarod csapni, annak a meghajtonak a betujelere atirod a "C"-t es beirod cmd-be:
bcdedit /set {bootmgr} device partition=C:

ha nem jo akkor azt irja hogy a keres nem tamogatott. akkor beirod ezt:

bcdedit /export C:\boot\bcd
aztan ezt:
bcdedit /import D:\boot\bcd (itt szinten az a meghajto ahova akarod tenni win7-t)
majd ezt:
bcdedit /set {bootmgr} device partition=C: (meghajto az ahova akarod tenni win7-t)

ezutan ha arra probalod telepiteni, elvileg menni fog.

vagy ezt is kiprobalhatod, de nekem ezzel nem mukodott, nem akarta atirni: [link] (jo win7-hez is)
system bootloader>uninstall majd install ahova akarod win7-et tenni.

[ Szerkesztve ]

(#14782) SzlobiG válasza Benhill (#14781) üzenetére


SzlobiG
félisten

Efelol lenne kerdesem a masik vinyo amin a win volt az mar nincs itt szal akkor ezt bootoljak be dosra es ott tudom elvegezni igaz? A progit ismerem de ahogy irtam mar nincsen rendszerem ahova feltudnam rakni es beallitani.

(#14783) Benhill válasza JoolsNOS (#14779) üzenetére


Benhill
senior tag

nemvagom pontosan h mirol is beszelsz, de ha pl a ms live games-rol es a gta4be akarsz offline profilt, akkor ahol letre kell hozni az online profilt, ott legorgetsz es nagy feher betukkel, kek alapon oda van irni hogy Create offline profile

(eloszor en is alig talaltam)

SzlobiG: dos-ban nem tudom mukodik-e, de valoszinuleg.
Akkor ha nincs rendszer akkor eleg lesz ez:
bcdedit /set {bootmgr} device partition=X:
En mondjuk nem rendszer nelkuli gepen csinaltam ezt, igy nem garantalom, hogy mukodni fog.

[ Szerkesztve ]

(#14784) JoolsNOS válasza Benhill (#14783) üzenetére


JoolsNOS
veterán

Pont ez a gond, hogy nem jön be a lepörgetős képernyő, csak a kis kocka ahol az online profilom van. Ha újat akarok akkor csak onlinet enged.

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, GTX1060 6GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#14785) duduati


duduati
aktív tag

Itt mindig kapok gyors választ mindenre, gondoltam megosztom veletek ezt is, mert nem tom hogy lehet kevesebb mint egy nap alatt ilyet csinálni, úgy hogy benne volt az éjszaka is XD

:Y [link] :Y

(#14786) kételkedem válasza duduati (#14785) üzenetére


kételkedem
addikt

[link]

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#14787) Immy


Immy
őstag

Üdv

9,2 centis bordára ha ráteszek 12centis ventit, akkor az mennyire lesz hatékony?

http://www.arctic-cooling.com/catalog/product_info.php?cPath=1_43&mID=137&language=en

Választ köszönöm előre is!

Immy

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#14788) JoolsNOS válasza JoolsNOS (#14784) üzenetére


JoolsNOS
veterán

Megoldódott. Ha elnyomtam az automata bejelentkezést akkor "home" gombbal előjött a másik menü.

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, GTX1060 6GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#14789) duduati


duduati
aktív tag

Tud valamit XD

(#14790) sklopp válasza Immy (#14787) üzenetére


sklopp
őstag

Igen érdekes lesz rátéve. Főleg a rögzítése.

(#14791) Mika1227


Mika1227
őstag

Van egy AMD Sempron 3000+ procim, milyen alaplap jó hozzá?

A Mikulásnak teljesen igaza van, hogy évente csak egyszer megy az emberek közé!!! Még az is sok!!!

(#14792) JoolsNOS válasza Mika1227 (#14791) üzenetére


JoolsNOS
veterán

Akármelyik am2 foglalatos. Illetve elvileg az am2+ és am3asok is.
Pl ezek.
De inkább érdemes használtat nézni hozzá olcsóbban.

[ Szerkesztve ]

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, GTX1060 6GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#14793) #04441088 válasza Mika1227 (#14791) üzenetére


#04441088
törölt tag

AM2-es foglalatosak.

Szerk.: Megelőztek.

[ Szerkesztve ]

(#14794) Mika1227


Mika1227
őstag

De sima DDR 400MHz-es RAM van hozzá. Ahhoz is jók ezek a lapok, olyan kéne amibe belemegy a RAM mert az nem lesz cserélve!?

A Mikulásnak teljesen igaza van, hogy évente csak egyszer megy az emberek közé!!! Még az is sok!!!

(#14795) ALI_G


ALI_G
veterán

üdv, ha rossz helyen járok, rakjatok helyre.

Adott egy PC, telepítenék XP-t, korábban már sikerült de valami pici baja mindig is volt, de sose tudtam rájönni mi.
Most egyszerűen újraindul telepítés közben amikor még a kék képernyő van.
Eleve nehezen tud bebootolni CD-ről, nem tudom miért. Amíg ég a led a DVD olvasón, addig meg se próbál róla bootolni. Le kell pause-eljem amíg el nem múlik, ez 2-3 sec, utána beolvassa. Volt olyan, hogy hibát talált a DVD-n, egyik fájl szerinte sérült volt, utána nem...
Kipróbáltam másik DVD-olvasóval, azzal is ugyanezt csinálta.
Először tápra tippeltem és / vagy alaplapra. A tápot kitudom cserélni egy tuti jóra, amúgy 450-es chieftec, szerintem jó lesz. ATA kábelt is cseréltem már, semmi változás.
Alaplap jó tipp? socket A-s MSI.
Memóriából kettő volt benne eredetileg, de akkor az egyiket kivettem, mert volt rajta hiba, így most csak egy van benne, elvileg jó.

(#14796) cigam válasza ALI_G (#14795) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

A telepítőmédia tuti jó?
Futtass linux live cd-ről memtest-et, magát a linux-ot futtatva lekérdezheted a smart adatait a lemeznek)
De letöltheted az UBCD-t is ami tele van tesztprogramokkal, amivel csekkolhatod a ram-ot, a cpu-t, ill. a merevlemezt is.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#14797) cigam válasza #04441088 (#14793) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

AM2?
Már a Barton magos Sempron 3000+ is "Sempron 3000+" néven futott, SocketA foglalattal. Bár tény, hogy az AM2-es Sempron3000+ is létezik (Manila). Szóval eddig milyen alaplapban volt?

Mivel sima DDR400 memcsi van hozzá,én arra tippelek, hogy SocketA, vagy Socket754 a jó választás.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#14798) #04441088 válasza cigam (#14797) üzenetére


#04441088
törölt tag

Először minden keresgélés előtt Socket754-et írtam, aztán keresgélés után átszerkesztettem AM2-re. Meg láttam, hogy az előttem hozzászóló is azt írta, gondoltam, akkor csak jó az. Bocsánat. :O

(#14799) ALI_G válasza cigam (#14796) üzenetére


ALI_G
veterán

A lemezt nem ellenőríztem, újraírható és eddig jó volt. Memtest-et futtattam korábban, akkor vettem ki az egyik memóriát.
A táp nem nyert, most egyszerűen kikapcsolt, nem is újraindult. UBCD-t megnézem, közben keresek kölcsön socket A-s lapot.
Van valami specifikusabb topic?

(#14800) ALI_G válasza ALI_G (#14799) üzenetére


ALI_G
veterán

Ja és most első próbálkozásra ezt írta ki:
Boot from CD: CDBOOT: Memory overflow error.
:)) az most mit akar? Google-lel semmi értelmeset nem találtam rá.
Másodikra volt hogy leállt magától.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.