Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#29501) vond válasza Zozzant (#29498) üzenetére


vond
MODERÁTOR

#29498) Zozzant: Bankkártyával fizettem, de elvileg ott is el tudom indítani a visszaigénylési folyamatot (bár lehet, hogy körülményesebb lesz). Csak most az nem egyértelmű, hogy meg kell-e lépnem ezt még a 30 napon belül (hogy semmiképp se ússzon el a pénzem), vagy várhatok-e még. Mert most már nem lenne gond várni még pár hetet, csak tudjam, hogy egyszer végre itt lesz az a rohadt cucc.

Szóval akkor várhatok még, vagy ha kicsúszok a 30 napból, akkor bukta?

(#29499) mikrofon: Én is erre tippelek, hogy hiába van odaírva a 6-9 nap (plusz most pár nap a COVID miatt), valójában ez inkább 3-4 hét. Amire most rájön még pár hét.

(#29500) kacsyx: Ezt viszont jó hallani. Akkor talán még van remény, hogy egyszer ideér. Vagy ha nem, akkor gond nélkül visszakapom a pénzem.

(#29496) vihartigris: Az kemény. Akkor ő ezek szerint nem foglalkozott a 30 nappal.

(#29497) _q: Találtam helyben egy vevőt a 14-140 II-re, és gondoltam, akkor lecserélem az új, időjárásálló változatra.

[ Szerkesztve ]

Eladó Panasonic G9 + 12-35 II + Sigma 10-20 + Viltrox speedbooster: https://t.ly/C88YY

(#29502) mikrofon válasza vond (#29501) üzenetére


mikrofon
addikt

Aki paypal-pal fizet annak mások a határidők....

(#29503) Speeedfire válasza vond (#29501) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Nem nagyon kapkodták el. :Y [link]
Lassan oda fog érni, jó lesz. Grat az új üveghez. :K

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#29504) mikrofon válasza Speeedfire (#29503) üzenetére


mikrofon
addikt

Nah ez már csak néhány nap tényleg és a gls nyomkövetés alapján is kb 30 nap lesz a szállítás....

(#29505) kovsol


kovsol
titán

Ha azt nézem három hete rendeltem aliexpressről egy csomagot amit a GLS hozott ki végül. Meg is lepődtem. Kínából mire ide jött 10! igen 10 nap volt, hogy a kezembe fogjam. Mindezt free shiping keretében egy 5500Ft-os tételnél, akkor egy fizetős szállítás ami állítólag EU-n belülről jön felháborító így.
Németországból a másik csomagom amit rendeltem két hete az is megjött 4 munkanap alatt.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#29506) ricsko72


ricsko72
tag

Sziasztok!

Nikon DSLR-t használok, de súly és méret okokból lehet, hogy megvállnék tőle.
Egy kis LUMIX DCM LX7-est nézegetek.

A kérdésem az, hogy ezeknél a tükör nélküli milceknél az expo számra vonatkozóan van valami gyári ajánlás vagy lélektani határ ami fölött használtan már felejtős a dolog?

_r

(#29507) vond válasza Speeedfire (#29503) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Ja, hál' Isten, most már tényleg úton van (elhagyta a német központot). :)

Az éjjel válaszoltak a megkeresésemre is, hogy most már a GLS rendszerében tudom nyomon követni a csomagot. Tényleg lesz 30 nap, mire ideér. Mondjuk ha a július 15-i rendelést augusztus 10-én adják át a GLS-nek, akkor nem is csodálom. :(((

Mindegy, csak érjen most már ide.

(#29505) kovsol: Pár hete rendeltem egy Bluetooth fülest Aliexpress-en. Igaz, hogy spanyol raktárból, de 5 nap alatt ideért, COVID ide, vagy oda, ráadásul ingyenes szállítással.

[ Szerkesztve ]

Eladó Panasonic G9 + 12-35 II + Sigma 10-20 + Viltrox speedbooster: https://t.ly/C88YY

(#29508) mikrofon válasza vond (#29507) üzenetére


mikrofon
addikt

Nah én is remélem vezeték nélküli fülest csak én kb egy hónapja az ali-ról de én Kínából. Nekem ez is kb 30 nap szállítás lesz mert most van úton a helyi postára.
Én Bluedio T7-et rendeltem.

(#29509) mikrofon válasza kovsol (#29505) üzenetére


mikrofon
addikt

Ha így nézzük teljesen igazad van. De ha még hozzá tesszük, hogy százezres nagyságrendben lehet spórolni, akkor részemről elfogadható a 30nap. Nekem azzal van bajom hogy nem tudod pontosan hol jár mi történik és nem tudod előre hogy kb. Mikor jön. Mert hogy előre valami olyan tájékoztatás am hogy eu raktárból 3 nap feladás és 6-7 nap szállítás... Nah ez gáz szerintem....

(#29510) kovsol válasza mikrofon (#29509) üzenetére


kovsol
titán

Én is rendeltem már tőlük kétszer is, és két hét volt kb.
Igazából arra akartam utalni, hogy itt nem a futárcéggel van a gond, mert máshonnan gyorsan jön a cucc.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#29511) Lassú Víz válasza ricsko72 (#29506) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Az LX7 nem MILC, hanem kis szenzoros kompakt 2012-ből. Biztos arra akarsz váltani egy DSLR-ről?

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#29512) ricsko72 válasza Lassú Víz (#29511) üzenetére


ricsko72
tag

Na, hurrá :)
Igazából nem biztos. Nem az vagyok aki hirtelen elhatározásból dönt lényeges dolgokban, tehát nem rohantam el venni még semmit. Tulképp minden nyaralás után előjön nálam ez a téma. Én is és a családom is az aktív pihenés hívei vagyunk. Tehát túrázás, bringázás én még terepfutok is vakáció közben is.
Előfordul, hogy túrázni, kirándulni indulok, de közben meg-megfutok távokat. Ilyenkor viszek magammal gépet, de nem szívesen rohangálok egy 18-105VR obival a hátizsákban.
Külön fotózási céllal szinte soha nem megyek sehova. Azt gondolom, hogy tájképek és családi fotókhoz nem kell DSLR gép, függetlenül attól, hogy RAWra fotózok, utána kicsit utómunkázok PSben, LRban. A fotók 98%ban a google photo martalékai lesznek így a 24 megapixel sem egy muszály dolog.

Szóval ezért nézelődök.

(#29513) vond válasza mikrofon (#29508) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Nekem Edifier X3 lett. Kemény 5500 forint volt. Életem egyik legjobb kütyüje. Brutál jól szól, főleg árához képest. :K

Eladó Panasonic G9 + 12-35 II + Sigma 10-20 + Viltrox speedbooster: https://t.ly/C88YY

(#29514) ricsko72 válasza ricsko72 (#29512) üzenetére


ricsko72
tag

<p>muszáj</p>

(#29515) mikrofon válasza ricsko72 (#29512) üzenetére


mikrofon
addikt

Ha már kompakt akkor szerintem a Panasonic lx100 vagy Sony Rx100 a minimum egy dslr után. Különben csalódás lesz a képminőség.
De lehet hogy érdemesebb a kisebb MiLC-ek világában körbenézni.
Van erre topik: "milyen .... vegyek?" aszerint hogy kompaktban, vagy cserélhető objektívben gondolkozol....

(#29516) Rapid136 válasza ricsko72 (#29512) üzenetére


Rapid136
őstag

Sony RX-100 sorozat?

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#29517) .mf válasza Speeedfire (#29492) üzenetére


.mf
veterán

"Azt kihagytam, hogy jó lenne bp és környékén. Tudom, hogy a városban sok a szmog. De pl normafa, 3-ashatár, fót?"

:DDD :DDD :DDD
Nézz rá erre a fényszennyezettségi térképre. Szerinted? Lőttem már párszor Dobogókőről, de még az se az igazi.
Én Galyatetőn, fent a kilátó tetején aludtam. Kedves időjósok már 11-12-re is egész tiszta eget jósoltak éjszakára, erre egész délután és este felhős, esős idő volt, hiába vártam Holdkeltéig, hogy tisztuljon; 12-13 estére még tisztább eget mondtak, erre estére a nappal tiszta ég totál befelhősödött, csak 23~24 körül kezdett oszlani, amikor pedig már kelt a Hold - de utána legalább egész tiszta lett.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#29518) Chosen


Chosen
addikt

Sziasztok!

Olyan oldalt keresek, ahol DSLR és MILC vázak videós képességeit lehet összehasonlítani. Kb úgy, mint a GSMArena esetében:

Ismer valaki ilyen oldalt?

(#29519) sandokanaa válasza Chosen (#29518) üzenetére


sandokanaa
csendes tag

Például ez jó lehet: [link]

(#29520) Chosen válasza sandokanaa (#29519) üzenetére


Chosen
addikt

Igen, ilyet keresek, viszont az általuk felvett videó minőségét szeretném összehasonlítani.

(#29521) Chosen válasza Chosen (#29520) üzenetére


Chosen
addikt

És meglett: [https://www.dpreview.com/reviews/image-comparison/video-stills]

Gyanús volt, hogy lennie kellene ilyennek is, de se a menüből, se a fénykép összehasonlítóból nem volt link hozzá. Még most sem tudom, hogy az oldalon belül hogy lehet elérni, de google-ben keresve kidobja első találatként.

(#29522) Chosen válasza Chosen (#29521) üzenetére


Chosen
addikt

Ez pedig az a link, ahol 1080 és 4K között is lehet váltani: [https://www.dpreview.com/reviews/image-comparison/fullscreen?attr29_0=sony_a7iii&attr29_1=panasonic_dcs1&attr72_0=1080&attr72_1=1080&normalization=full&widget=200&x=0.3468938509918712&y=0.2046835498615362]

Végképp nem értem, hogy miért van ennyi különböző verzió és miért nem lehet köztük váltani, de ez már tényleg 100%-ban az, amit kerestem.

(#29523) Timer


Timer
veterán

Srácok, továbbra is objektívet keresek a meglévő 35mm/1.8G Nikkor mellé (helyett), portré / glamour témakörre. Nem kedvelem ezt az obit, hiányzik a zoom, a modell arcába kell állni vele a féltestes képekhez, de legalább éles a kép, amit meg kedvelek benne. Ajánlottátok korábban már a Nikon 50mm 1.8G-t, illetve ugyanennek a 85-ös változatát. Előbbivel szerintem nem lennék érdemben előrébb, bár elég baráti az ára, utóbbi meg annyiba kerül, hogy szóba jön ez a SIGMA, amiről olvastam hideget és meleget. Ismeri esetleg valaki "személyesen"? Vagy, még mindig a 85-ös az etalon ennyiért? D3500-ra kellene.

[ Szerkesztve ]

(#29524) randras_83 válasza Timer (#29523) üzenetére


randras_83
addikt

50 vagy 85 mondjuk a 85 szűk tud ám lenni beltérben DX vázon, az biztos hogy jobb képe van mind a két obinak a sigmánál. Az a sigma inkább a 18-55 kitobit válthatja ki nem egy 85os objektívet.

https://www.flickr.com/randras83/

(#29525) Timer válasza randras_83 (#29524) üzenetére


Timer
veterán

Köszi a választ! Én mondjuk már a 35-öst is szűknek érzem bent, szóval akkor a 85-öst ki is zárhatjuk, és a leírtak alapján a Sigmát is. A 85 azért lett volna jó, mert motoszkál a fejemben a FF-re váltás... Szolid zoomban van valami 150 körül, ami szóba jöhet? Iszonyatos a paletta, és nem látom át. Nem kell 100-nál nagyobb átfogás, arra van már egy Tamron.

[ Szerkesztve ]

(#29526) mikrofon válasza Timer (#29525) üzenetére


mikrofon
addikt

Egy ötvenes mellé nagyon jó párban egy 24mm-es esetleg 28mm-es objektív főleg ha a 35 időnként szűk. Mondjuk azt sajnos nem tudom hogy ezek mennyire és milyen kategóriában elérhetőek Nikon DX - re.

(#29527) kovsol válasza Timer (#29525) üzenetére


kovsol
titán

Egyszer azt írod nem jó, mert a modellhez túl közel kell menni, utána meg már szűk? Döntsd már el akkor mi is a bajod a 35mm-el. :D

May the Force be with you!

(#29528) vihartigris válasza kovsol (#29527) üzenetére


vihartigris
őstag

Nem érted?
Ha közel mész a modellhez akkor szűk a kép :D

bármi reciproka a semmi

(#29529) Timer válasza kovsol (#29527) üzenetére


Timer
veterán

Tudom, ellentmondásos, de mindkettő gond igazából. Ha közel mész, akkor zavaróan kevés marad meg a környezetből, és amúgy is kényelmetlen néha. Ahol meg már nem túlzottan szűk a kompozíció, ott meg már a téma kicsi. Persze ez biztos user error, de nekem valahogy nem fekszik a használata, bár nem tudom meghatározni, miért. Érdekes módon a 18-200 Tamron zoommal jól boldogulok ilyen szempontból, csak ott meg a fény kevés, vagy épp életlen a végeredmény. Jó lenne egy végig 1.8 környéki kis zoom, mondjuk 18-100 között, itt használom szituációtól függően a legtöbbet a Tamront, csak hát ez portéra kábé alkalmatlan beltérben, igaz, nem is arra szántam, de a fentiek miatt elkezdtem ezt használni a 35-ös helyett. Legutóbb már úgy felkúrtam magam azon, hogy nem sikerült összehozni a várt minőségű eredményt, hogy FF-et kezdtem nézegetni, ott legalább a zajjal, fénnyel nem igazán lesz baj, ha hülye is vagyok hozzá, de az objektív árak kicsit gyilkosak.

Ha már itt tartunk: ez a szett mennyire alkalmas portrézni, kiváltképp az objektív? Van valamivel drágábban 24-120 is, de gondolom, az már kevésbé lehet jó ilyen célra.

vihartigris: nagyjából jól leírtad a gondomat, még ha viccnek is szántad! ;] Nézzétek el nekem, nem vagyok profi, csak lelkes amatőr, abból is kezdő.

mikrofon: köszi a tanácsot!

[ Szerkesztve ]

(#29530) mikrofon válasza Timer (#29529) üzenetére


mikrofon
addikt

Nézd meg milyen zoomállásban lőtted a képeidet és egyből kiderült hogy mire van szükséged. Van valami szoftver amit rá eresztesz a képeidre és egyből ki is írja.

Egyébként meg nem véletlen hogy DX szenzor méretben a 23 és 56mm - hez legközelebb álló két objektív számít alapnak portrézásra.

A 16; 35; 70 esetleg 90 mm-es szett is jó de itt már kell egy kis érék vagy gyakorlat is hogy ezeket jól lehessen használni, ne legyen túl szűk vagy túl tág....

[ Szerkesztve ]

(#29531) sandokanaa válasza mikrofon (#29530) üzenetére


sandokanaa
csendes tag

Az exiftool programmal lehet megnézni, akár listában is.

pl: exiftool -r -T -filename -focallength -ext NEF könyvtárelérés > Focal.txt

[ Szerkesztve ]

(#29532) mikrofon válasza sandokanaa (#29531) üzenetére


mikrofon
addikt

:C
Pont ilyenre gondoltam!
Köszi!

(#29533) Timer válasza mikrofon (#29530) üzenetére


Timer
veterán

Köszönöm! Kezdetnek szerintem veszek használtan egy 50 / 1.8G-t, és ha később mégis váltok FF-re, akkor se buktam nagyot.

(#29534) vihartigris válasza Timer (#29533) üzenetére


vihartigris
őstag

Bérelj egy rövid időre, az olcsóbb ha nem jönne be.

bármi reciproka a semmi

(#29535) Timer válasza vihartigris (#29534) üzenetére


Timer
veterán

Vidéken ez sajnos sansztalan. 14 nap elállás elég lesz, vagy megpróbálok kérni kölcsön ismerőstől pár napra. FF-re egyébként mi az ajánlott portré objektív 200 ezer alatt? Azt látom, hogy az árak erősek ezen a platformon, de talán van valami ennyiért.

[ Szerkesztve ]

(#29536) A Zéé válasza Timer (#29535) üzenetére


A Zéé
addikt

AF-S 85/1.8 G, vagy használtan a Tamron 70-200/2.8

Just a simple Lineman...

(#29537) Timer válasza A Zéé (#29536) üzenetére


Timer
veterán

Köszönöm! :) Ez a 85-ös folyamatosan visszaköszön!

[ Szerkesztve ]

(#29538) faki_ válasza mikrofon (#29530) üzenetére


faki_
senior tag

(#29539) Byk01 válasza Timer (#29537) üzenetére


Byk01
senior tag

Akkor ajánlok én is (bár árkategóriában kicsit fölötte van a többinek, de ha úgy nézzük, hogy több objektívet is kivált, akkor máris nem olyan drága: Sigma 50-100/1.8. Bár ez nem tudja kirajzolni a full frame képkört.

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#29540) Timer válasza Byk01 (#29539) üzenetére


Timer
veterán

Köszi, azért ez picit túlmegy az ingerküszöbön! Ha nem APS-C-hez lenne tervezve, akkor azt mondanám, hogy érdekes lehet, így viszont sok (nekem).

(#29541) Peczek válasza Timer (#29540) üzenetére


Peczek
aktív tag

Én DX-es vázra portrézáshoz vennék egy 50/1.8-at, az elég olcsó, és 2,8-tól már elég szép képe van. Sokat nem buksz vele. Ha nagyon bejön a porté, és sok pénzed van, akkor később vegyél egy 85/1.8-at, de az már egy másik nagyságrend.

Ha pedig a háttér és a főtéma viszonyával is akarsz játszani (portré + háttér), akkor pedig zoom kell, a Sigma 17-70 2.8-4 vagy a 17-50/2.8. Hogy melyik a jobb, az hálás vitatéma.

Nekem egy D-s 50/1.8-am van, ritkán használom (főleg a zoomot használom), de portréhoz szinte csak ezt, szeretem is, és 2.8-tól már éles is és bokeh is van. A G-s változat valamivel jobb is ennél, 3500-re az kell.

[ Szerkesztve ]

(#29542) csacsi77 válasza Timer (#29540) üzenetére


csacsi77
senior tag

Én továbbra sem értem, hogy mit keresel még. Ha portré fotózás a fő célod akkor két lehetőséged van. Az Nikon AF-S 50mm f/1,8 és az AF-S 85mm f/1,8. Ezek árban, minőségben tökéletesen hozzák azt, ami a portréfotózás lényege. Az egyik használtan 50-60 eFt körül van, a másik 100-120 eFt körül, de még újonnan sem vészesek. Ez a fotós körökben aprópénz, a többi dolgokhoz képest. Az 50-es aps-c-re való, ha gondolkodol FF-re váltáson, akkor meg a 85-ös. Igen mindkettővel távolabb kell lépni az alanytól, de legalább van tere neki és neked is mozogni, nem vagytok egymás szájában.

Öreg fater megoldja!!!!

(#29543) Timer válasza csacsi77 (#29542) üzenetére


Timer
veterán

Semmin, igazából már döntöttem az 50-es mellett, elvileg az FX és DX-re egyaránt használható. Nézek épp egy használtat itt aprón, de miután a 35-ösben is fókusz motort kellett cseréltetnem másfél év után (nem kapott ütést), és anno a D3100-hoz tartozó 18-55 KIT ugyanígy hullott el 3 évesen, használtat nem szívesen veszek, marad az új.

Köszi Mindenkinek!

[ Szerkesztve ]

(#29544) mikrofon válasza Timer (#29540) üzenetére


mikrofon
addikt

Az a baj ezzel az aps-c-re keresek jó obit portréra ami majd jó lesz FF-re is hogy szerintem rossz hozzáállás! Mert vagy FF vagy aps-c rendszert építs és használd boldogan. Vagy semmit... Minek most olyan obikat venni ami majd jó lesz FF-en is egyszer? Hiszen az most amikor használod aps-c-n pont nem jó mert nem a számodra megfelelő látószögű.... Ahogy mondtad hol szűk hol tág csak pont nem ideális. Szerintem most fektess be többet és legyen FF rendszered és használd boldogan. Vagy engedd el és legyen most jó aps-c rendszered és használd most elégedetten. Aztán ha majd lesz FF akkor majd kitalálod hogy mit kezdesz a mostanival.

[ Szerkesztve ]

(#29545) randras_83 válasza mikrofon (#29544) üzenetére


randras_83
addikt

Mondjuk azért az 50 AF-S meg a 85 AF-S pont jól elvan DX-en is. Persze ettől még van igazság abban amit mondasz. En most agyalok azon hogy dobom az FX Nikont és veszek Fujit:D:D:D:D

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/randras83/

(#29546) mikrofon válasza randras_83 (#29545) üzenetére


mikrofon
addikt

Az 50 biztos, egyébként a 85 is merthogy jó lencsék de sokkal nehezebb használni.
De igazából arra gondoltam, hogy Szerintem fontos hogy hobbi szinten élvezzük amit csinálunk és ne holnap vagy majd, hanem most. Az már csak hab a tortán ha profi szinten is inkább élvezet mint rutin :D

Egyébként hogyhogy? Mi a fő motivációd a váltásra?
Amúgy nagyon jó a Fuji, nekem bejött. Most épp egy x-e3 - át nyúzok. Persze nem az a kategória mint a T3 volt de legalább kicsi... :DDD

(#29547) Timer válasza mikrofon (#29544) üzenetére


Timer
veterán

A bizonytalanság oka az útkeresés igazából. Erősen remeg a kezem a D750 rendelés felett, de nem vagyok biztos abban, hogy a jelenlegi tudásommal van értelme FF-be fektetni. Ugyanakkor, tudás jobbra vagy balra, amikor egy beltéri sorozatnál azt látod, hogy megfelelő expó mellett azért nem tudsz érdemben utómunkázni, mert kicsit húzol az árnyékon, és olyan képzaj van, hogy besz@rsz, akkor elönti az agyam a matéria. Az időt rászántad, a pénzt a műteremre rászántad, a tudásodnak leginkább megfelelő módon fotóztál, majd jön az, hogy a végeredmény mégis elmarad az elvárttól, mert a képminőség nem elég (pedig 1 éve váltottam D3100-ról D3500-ra, ami hatalmas ugrás volt képminőségben, de lehet, hogy már akkor FF felé kellett volna kacsintgatni.) A D750 most esett abba az ársávba, amit már rá tudok áldozni erre a hobbira, csak amiatt van ellenérzésem, hogy alapvetően régebbi a gép, a szenzor sajátossága miatt penge éles, de kissé fátyolos a nyers kép. D3500 ebben (és csak ebben) jobb, korom fekete a fekete. Szóval, ezért keresek olyan objektívet, ami most jó APS-C-hez, de 1 hónap múlva már lehet, hogy FF-en lesz. Addig még lesz néhány műtermi fotózás ismerősöknek, és ha elgurul a gyógyszer, vátlani fogok.

Közben másutt ajánlották a 85mm-es 1.8D-t is, ami elvileg APS-C-hez nem jó motor hiányában, de jóval olcsóbb árban, ha végül FF-re váltok. Lehet, hogy azt a kombót veszem, mellé meg később majd egy használt 50 1.8G-t, ami mindkét vázon megy. vagy beszámíttatom a 3500-at, és problem solved.

[ Szerkesztve ]

(#29548) Byk01 válasza Timer (#29547) üzenetére


Byk01
senior tag

A 85/1.8 D-t inkább ne, szerintem. Az ötvenesnél ment a párbeszéd, hogy melyik a jobb, a D vagy a G, a 85-ösnél egyértelműek a vélemények a G javára.
Amúgy nem APS-C-hez nem jó, hanem a 3xxx és az 5xxx sorozathoz. A hétezresekben és a három számjegyű APS-C gépekben van motor, azok meghajtják az AF obikat is.

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#29549) Timer válasza Byk01 (#29548) üzenetére


Timer
veterán

Köszi a pontosítást, igazad van, pongyolán fogalmaztam. Az 1.8D-t pedig elengedem akkor, marad az eredeti tervben szereplő 50 1.8G.

(#29550) Rapid136 válasza Timer (#29547) üzenetére


Rapid136
őstag

Rendszerváltás? MILC?
Régi manuális obik használata?

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.