Hirdetés

2024. június 27., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  ATi Radeon HD 3830 / 3850 / 3870 (X2) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#401) Foxmulder89 válasza Gaboman (#400) üzenetére


Foxmulder89
senior tag

Sztem még annyiért is sok :P elvégre ,,csak'' a gpu lett megduplázva minden más majdnemhogy ugyanaz.
Nameg a memók :))
meglátjuk mit durrantanak majd, szóljon jó nagyot!

[ Szerkesztve ]

A parasztvakítás fényereje ezek szerint nem állandó, a retina idővel hozzászokik az ingerhez és erősebb stimulust igényel. by Totalcar

(#402) szacsee válasza Gaboman (#400) üzenetére


szacsee
nagyúr

(#403) gbors válasza Gaboman (#390) üzenetére


gbors
nagyúr

ezt honnan idézted? ránézésre FUD a köbön...

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#404) Gaboman válasza szacsee (#402) üzenetére


Gaboman
nagyúr

R670XT/U; 65nm (February '08)
ATI RadeonHD 2950 XTX
1.00GHz Core : 2.60GHz 512-bit DDR4-Ram : 320 Streams

R680; 55nm (Dual RV670 Cores) (February '08)
ATI RadeonHD 2950 X2X
750MHz Core : 2.60GHz 512-bit DDR4-Ram : 640 Streams

Hát engem ez a kettő fog érdekelni!

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#405) Gaboman válasza gbors (#403) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Úgy számolgattam magamban ha 70-75körül lesz a 2950XT akkor a dupla magosnak ugye nem szabadna szért aduplájának lenni.
Azért írtam hogy 120-130 között,de lehet hogy jóval drágább lesz.

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#406) Armando_19 válasza Gaboman (#404) üzenetére


Armando_19
őstag

Hát ha ez igaz, akkor nagyot fog ütni, de nagyon.:D

R680; 55nm (Dual RV670 Cores) (February '08)
ATI RadeonHD 2950 X2X
750MHz Core : 2.60GHz 512-bit DDR4-Ram : 640 Streams főleg ez.. Ilyenkor eszembe jut 7950GX2.. uramisten mit kapunk:D

(#407) Komplikato válasza Foxmulder89 (#399) üzenetére


Komplikato
veterán

Hát igen, meg egyelőre a ,,normális'' karikhoz sincsen rendes driver még akkor nem is kell ecsetelni hogy mivan a dual gpu-sokkal

Elvileg a Dx10.1-től alapból támogatni fogja az OS a multi GPU-t, így lehet meglepően jobb lesz a driver alájuk, minden esetre eme túl(?) optimista nézetem abból is fakad, hogy gyanús miért akarnak G92-ből és RV670-ből is dual GPU-s kártyát az eddigi gyér SLI/CF eredmények és driverek után ... Aztána tévedés jogát fentartom.

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#408) Gaboman válasza Armando_19 (#406) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Hát igen akkoriban nagyott ütött vele az NV amelyik játék kihasználta ott utólérhetetlen volt,reméljük ez is az lesz,jó árban ezt fogom én is venni annyi bizonyos!
Vagy ha ez túl drága lesz akkor a 2950XTX fogom választani!

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#409) Armando_19 válasza Komplikato (#407) üzenetére


Armando_19
őstag

Mert PCI-E 2.0-án gyorabb/nagyobb az adatforgalom?:) (elvileg ezek már 2.0-ák lesznek nem?)

(#410) gbors válasza Gaboman (#405) üzenetére


gbors
nagyúr

ok, de én egy másik üzenetre válaszoltam :D

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#411) Gaboman válasza gbors (#410) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Melyikre?

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#412) gbors válasza Gaboman (#411) üzenetére


gbors
nagyúr

#390, de ez látszik is a hsz-em fejlécében :)

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#413) ftc válasza Komplikato (#407) üzenetére


ftc
nagyúr

Én inkább azt látom, hogy azért mennek a CF/SLI felé mert egyre bonyolultabb a gyártás s igy lelegyszerüsödik

(#414) Gaboman válasza gbors (#412) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Bocs elnéztem!
Lehet hogy nem pont erre a felbontásra értette,de álltalában az 1600x1200-as felbontásnál kezdenek igazán kijönni a sávszélleség és a memóriaméret hiányai.

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#415) 7600GT válasza Gaboman (#404) üzenetére


7600GT
senior tag

Gyerekek ezt ugye senki nem gondolja komolyan...
Ekkora hülyeséget is rég olvastam már.
A legszomorúbb, hogy sokan beveszik... :(

Ha az ember féreggé teszi saját magát, ne csodálkozzon, ha rátaposnak.

(#416) Gaboman válasza 7600GT (#415) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Mármint mi is a hülyeség?

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#417) keIdor válasza Gaboman (#416) üzenetére


keIdor
titán

Az R670 meg a 65nm... nehogy bevedd már...

Olyan hogy XTX meg már 2000x elmondta az AMD, hogy NEM lesz...

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#418) Gaboman válasza 7600GT (#415) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Ha arra gondolsz hogy a 256bit végett van egy kis agodalmunk!

Akkor ha a te véleményed szerint hülyeség,mert nem számít és nem az irányba fejlődik az 2950XT akkor kérdem én a 2950XTX-en miért van megint 512bit?

És a R680-is vissza lett mondva?

[ Szerkesztve ]

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#419) DSG


DSG
tag

Akkor most mivan :F
R670; 65nm (November-February '08)
ATI RadeonHD 2950 XT
900MHz Core : 2.00GHz 512-bit DDR4-Ram : 320 Streams
Remélem ien lesz november 15-én és ez lesz a 2950 XT és remélem csak 70k lesz! :)

(#420) Gaboman válasza keIdor (#417) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Tehát szerinted nem lesz 2950XTX!
És te ezt honnan tudod?

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#421) Gaboman válasza DSG (#419) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Akkor biztos az sem lesz,mert az meg 512bites és olyan meg állítólag nincs!

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#422) keIdor válasza Gaboman (#420) üzenetére


keIdor
titán

Mondom, hogy hivatalosan írták már hogy nem lesz XTX! Hányszor írjam még le?

Egyébként itt egy kis érdekesség
GeCube oldalán tényleg HD3800 van kint, lehet el is lehet felejteni a 2950 nevet?

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#423) keszegduda válasza keIdor (#422) üzenetére


keszegduda
őstag

Szerintem nem lesz ez a neve, mert amikor új architektúrát fejlesztenek ki csak akkor tájt szoktak új elnevezést adni a kariknak. A hírek nekem már nem jelentenek semmit, csak mindeg bosszankodok rajtuk, főleg a FUD-os. :)

(#424) Gaboman válasza keIdor (#422) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Aha ez nagyon rosszúl esett,pedig az a kari tetszett volna,mármint az adataiból elnézve!
Hát azt írja a hír hogy áttnevezik!

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#425) DSG válasza keIdor (#422) üzenetére


DSG
tag

JE! :)) ;) :C :Y :R

(#426) Gaboman válasza keszegduda (#423) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Az biztos hogy már akkora keverések vannak a kártyák körűl hogy követni nem lehet,én be is fejezem vele kapcsolatban az összes spekulációt ha kiadják majd megtudjuk milyen is valójában,addig felesleges vele foglalkozni!

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#427) Gaboman válasza DSG (#425) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Minek örűlsz ennyire? :F

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#428) keIdor válasza Gaboman (#426) üzenetére


keIdor
titán

Egyetértek... keverik most a szart rendesen...

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#429) keszegduda válasza DSG (#425) üzenetére


keszegduda
őstag

:DDD
Ez még csak Fudzilla, remélem ezzel el is árultam mindent... ;]

(#430) EQMontoya válasza keszegduda (#429) üzenetére


EQMontoya
veterán

viszont a gecube honlapján télleg hd 3000 series van :D [link] egy x1650xt képével illusztrálva, lol.

Same rules apply!

(#431) keszegduda válasza Gaboman (#426) üzenetére


keszegduda
őstag

Kicsit furcsának találom én is, mert szinte napról napra hallani az újabbnál újabb infókat/képeket. Kicsit furcsa, eddig ilyen hatalmas felfordulás nem volt, lehet hogy valami nagy dolog lehet készülőben? Mindenesetre várom a PH!-s teszteket és akkor majd leteszem valamelyik gyártónál a voksomat. Az pedig szintén érdekes dolog, hogy legtöbben a Fudzillás hírekkel jönnek, ami elég kamu szokott lenni az esetek többségében. :(

(#432) DSG válasza Gaboman (#427) üzenetére


DSG
tag

Akkor sírok! :O

(#433) keszegduda válasza EQMontoya (#430) üzenetére


keszegduda
őstag

Azon röhögnék ha tényleg HD3800-as széria néven jönnének ki, mert szerintem egy 55nm-en kihozott 2900 GPU, 2900-as GPU marad. :U

(#434) DSG válasza keszegduda (#433) üzenetére


DSG
tag

2950 XT lesz sztem a legjobb! :) 8800 GT-t verni fogja sztem! :)

[ Szerkesztve ]

(#435) keszegduda válasza DSG (#434) üzenetére


keszegduda
őstag

Én örülnék ha elverné, csak árban ne legyen drágább...

(#436) keIdor válasza keszegduda (#431) üzenetére


keIdor
titán

Norm. esetben nem szoktam azokat ide kiírni, de GeCube oldalán ott a HD3800 név... :F valami igazság lehet lesz benne...

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#437) EQMontoya válasza keszegduda (#433) üzenetére


EQMontoya
veterán

hát jah, nem szoktak lényegi architektúrális módositások nélkül új szériát piacra dobni.

Same rules apply!

(#438) DSG válasza keszegduda (#435) üzenetére


DSG
tag

sztem tuti drágább lesz..de nem sokkal! :) 8800 GT mondjuk 60..2950 XT meg 70..de kb egy árban lesznek..de sztem a 8800 GT= lesz a 2950 Pro-val árban! olyan 50-60 körül! 2950 XT meg talán az új 8800 GTS-el lesz egy teljesítmény/árban! 70k körül..de nem tom.. :U remélem:)

(#439) keszegduda válasza keIdor (#436) üzenetére


keszegduda
őstag

Nem tudom hol de már előfordult az, hogy az egyik forgalmazó honlapjára kitették, majd pár nap múlva semmit sem lehetett látni...ettől függetlenül lehet benne tényleg igazság, de nem értem mire jó a 3800...főleg X1650-nel illusztálva. :DDD

(#440) Gaboman válasza EQMontoya (#437) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Lehet hogy mindenkit jól áttvernek és kiadnak egy ász kártyát!
Ne vegyétek komolyan 1000/3000Mhz 512bit meg még ki tudja milyen textúra újításokkal teletüzdelve!
Frankó lenne mi? :DDD

[ Szerkesztve ]

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#441) EQMontoya válasza Gaboman (#440) üzenetére


EQMontoya
veterán

ahoz túl nagy itt a cartell.

Same rules apply!

(#442) keszegduda válasza DSG (#438) üzenetére


keszegduda
őstag

Találgathatsz, de ennek semmi értelme... :(

(#443) DSG válasza Gaboman (#440) üzenetére


DSG
tag

ja :C

(#444) spiercell válasza keszegduda (#439) üzenetére


spiercell
aktív tag

Azt hiszem valami ilyesmi volt az X700XT-vel is, kitették aztán nem gyártották, le is vették a listáról, de az legalább létezett, ha csak tesztdarab is. Most ezzel nem azt mondom hogy van már egy 3800 a laborjukban :)

(#445) keszegduda válasza spiercell (#444) üzenetére


keszegduda
őstag

Ha kint lesz legalább egy hétig reménykedhetünk. :)

(#446) gbors válasza EQMontoya (#437) üzenetére


gbors
nagyúr

dehogynem, ld. 9800->X800 és 6800->7800

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#447) gbors válasza Gaboman (#414) üzenetére


gbors
nagyúr

a memóriaméreté efölött (a legtöbb játék még 19x12 környékén is szépen megy 256M-val), a sávszélesség meg inkább az AA és az AF függvényében. de az R670-nek lesz bőven sávszélessége.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#448) m4rc!


m4rc!
őstag

Na Emberek lehet röhögni: HD3800 lesz a neve!!!

[ Szerkesztve ]

We are analog players in a digital world

(#449) Gaboman válasza m4rc! (#448) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Hát igen de akkor kizárólag csak a név változik meg és a gyártási technológia ugyanaz amit írtak,vagy tényleg más platform születik és ezért jött a név változtatás?
És felhagynak a jó bevált PRO,GT,XT,XTX nevekkel?
Hát nekem ez nem tetszik annyira pl:3870,3850,nemhangzott volna jobban 2950XTX vagy 2950XT.

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#450) Achill3uS válasza Gaboman (#449) üzenetére


Achill3uS
veterán

másrészről meg alig lesz gyorsabb a HD2900-aknál, szóval ez igy külön vicces, hogy uj szériaként vezetik be :U ejj amd...

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  ATi Radeon HD 3830 / 3850 / 3870 (X2) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.